Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) mdk01 válasza shaft72 (#14545) üzenetére


mdk01
addikt

Nézd meg a katalógusba a kivetőpántoknál, sok információt leírnak.
Nem koptatnám, mert most aztán már tényleg szinte mindent leírtak a többiek amit érdemes tudni.:)

[ Szerkesztve ]

(#14552) mdk01 válasza Speciali (#14549) üzenetére


mdk01
addikt

Ez jól hangzik, csak én nem dolgozok annyit a gyakorlatba, hogy megérje nekem megvenni.

(#14553) Márton111 válasza Speciali (#14549) üzenetére


Márton111
aktív tag

Profi megoldás :)
Pántedény fúráshoz magam is blum sablont használok, megnézem ezt a sablont is ,amit ajánlasz.

[ Szerkesztve ]

(#14554) Speciali


Speciali
tag

Tandemboxhoz csak a külső csavart (a korpusz széléhez legközelebbit) lehet ezzel a sablonnal jelölni, de ahhoz én egy direkt erre a célra készített 37 mm-re benyúló fa sablont használok.
Szerintem ha évente csak párszor kell egy ilyen sablon, már megérte. Polctartó furatokat is ezzel jelölöm. Aki bútort csinál, nem tudom elképzelni hogy ne érné meg neki a beszerzése.

(#14555) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Ligno Novum – Woodtech Szakkiállításon május 15. és 18. között!
NYOMTASSA KI INGYENES BELÉPŐJEGYÉT ITT!
Esetleg lesz olyan a fórumozók közül aki ellátogat a rendezvényre .

1956-2010 07.22 Varga László

(#14556) mdk01 válasza Madmax81 (#14555) üzenetére


mdk01
addikt

Jah igen pont tegnap saskodtam a cégnél az asztalon a belépőket és azon gondolkodtam hogy, hogy az istenbe sikerült ezt összehozniuk, hogy csak hétköznap van. Biztos sokáig gondolkodtak rajta.
Nem mintha felizgatna, csak szimplán elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#14557) Madmax81 válasza mdk01 (#14556) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Elméletileg ha valaki megrendelte a Magyar Asztalos magazint annak kipostázzák a belépőjegyét vagy annak a " jelképes mását " amit majd beválthat egy igazira a jegypénztárban .

1956-2010 07.22 Varga László

(#14558) Speciali válasza mdk01 (#14556) üzenetére


Speciali
tag

Hétvége a családé. :)
Elképzelhető hogy így olcsóbb. Én párszor voltam ezen a kiállításon, de már nem látom értelmét elmenni.

(#14559) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami olyasmi ragasztó, ami vékonyan felhordva is képes nagyon erős kötést biztosítani bármiféle csapolás, vagy egyéb megerősítés nélkül két fa elem között, legyen szó akár gyalult felületről, akár bütüről?

Ha van ilyen, akkor azt hogy hívják és hol lehet beszerezni?

Köszi szépen :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14560) Soká válasza föccer (#14559) üzenetére


Soká
senior tag

Nem jól hangzik, ha a bütü felől, simán (azaz tompán) ragasztani szeretnél) Persze minden attól függ, hogy mit is szeretnél ragasztani pontosan? Mert ha mondjuk a fafágó levágott neked egy 70 centis átmérűjű fatörzsből két "karikát" és azokat akarod összeragasztani, akkor OK, működik a bütü felőli ragasztás. De ha két pálcát akarsz így összeragasztani, akkor azt inkább felejtsd el. Ha viszont lapja felől akarsz összeragasztani valamit, akkor csak arra kell vigyázni, hogy elegendően nagy felületet lapolj át. És akkor bármelyik faipari ragasztó megfelelhet.
Szóval, minden attól függ...

(#14561) jimy_l válasza föccer (#14559) üzenetére


jimy_l
tag

Itt nézz szét. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#14562) M.Viola válasza Márton111 (#14523) üzenetére


M.Viola
csendes tag

Kedves Márton111!

Köszönöm szépen a részletes válaszod, sokat segítettél.

Üdv. Viola :)

(#14563) Márton111 válasza föccer (#14559) üzenetére


Márton111
aktív tag

A csapolást azért találták ki, hogy megnövelljék a ragasztandó felületet.Ha kicsi a felület ahol a két fád találkozik ,.és nagy erő hat rá, akkor nem nélkülözheted.
Ha préselés nélkül akarsz ragasztani akkor egy igen erős ragasztófajta a kétkomponensű műgyanták (családja).(Én ezek közül az uverapidot szoktam venni.)Drágább ugyan a faragasztóknál,(kb x10) ,de olcsóbb , és kevésbé rideg (tehát jobb) a (cianoarilát) pillanatragasztóknál,és sokmindent meg tud ragasztani
Ennél jóval gyengébb, de nagy felületen jó kötőerőt ad, (az ecetsavas) sziloplaszt tömítő-ragasztó típusa,(térhálósodó szilikongumi) [link]ami szintén nem igényel préselést.

[ Szerkesztve ]

(#14564) M.Viola válasza jimy_l (#14524) üzenetére


M.Viola
csendes tag

Kedves jimy_l !

Neked is köszönöm szépen a választ.

Viola

(#14565) thomgrande válasza föccer (#14559) üzenetére


thomgrande
tag

Kissé sok ismeretlenes ez az egyenlet. Mit, mivel, mekkora felületen, használati, dísztárgy, mekkora erők hatnak a ragasztásra, erőkarral erőkar nélkül?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#14566) föccer


föccer
nagyúr

No, azt nem gondoltam volna, hogy ennyire bonyolultat fogok kérdezni. :)

Egy doboz szerű dísztárgyat szeretnék készíteni, ami 10-15 mm-es falvastagsággal készülne el és megközelítőleg 250*250*450 mm-es méretű lenne. A nehézséget az okozza, hogy a téglatest éleit külön szeretném megcsinálni, mint a lapjait és ezeket kell majd összeragasztanom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14567) KMan


KMan
őstag

Nemtudjatok veletlenul az OBI vagy PRAKTIKER ben ha viszek muanyag lapokat tudnak nekem bele vagni dekopirfuresszel?

Jol dolgoznak?

Koszi!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#14568) föccer válasza KMan (#14567) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy tudom, hogy hozott anyagot nem vágnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14569) Sanyabá válasza föccer (#14566) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jó,de még azt mindig nem írtad hogy miből készülne a doboz? :F
A méretéből ítélve rétegelt lemez,MDF,esetleg bútorlap?
Ha az anyag vastagság nem annyira kötött, 14mm-től már lehet lamellózni, köldök csapozni is.
Meg aztán 25cm szélességben kell is!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14570) föccer válasza Sanyabá (#14569) üzenetére


föccer
nagyúr

Sima, natúr fa. Be lesz pácolva és fényes lakkal le lesz fújva. Az éleknél pedig valamilyen fedő réteggel takart fa lesz, matt lakkal kezelve.

Legalábbis ez a terv. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14571) Sanyabá válasza föccer (#14570) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor meg meg minden féle képen kell valami idegen csap a sarkok találkozásához.
Mivel a fa nagyon is hajlamos a vetemedésre.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14572) föccer válasza Sanyabá (#14571) üzenetére


föccer
nagyúr

Arra gondoltam, hogy gearbe vágom. Azok semmiképen nem merőlegesen fognak találkozni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14573) Winner_hun válasza föccer (#14572) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sebességbe vágod?:D
Ha erre jársz beugrasz és adok ragasztót:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14574) föccer válasza Winner_hun (#14573) üzenetére


föccer
nagyúr

Tuggya a tököm, nem vagyok én asztalos. Google dobott rá találatot, aszt hittem jó lesz :D

Köszi a felajánlást, lehet ez lesz a legegyszerűbb. Még egyenlőre a gondolatokat gyűjtöm. Még az is lehet, hogy egészen más lesz belőle, de meglátom. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14575) mdk01 válasza föccer (#14574) üzenetére


mdk01
addikt

Ha bp.-i vagy akkor tényleg az a legjobb ha bemész mondjuk Winner-ékhez és elmondod neki mit szeretnél ő meg megmondja hogyan lehet megcsinálni, már csak azért is mert én többszöri elolvasás után sem értem mit szeretnél, pedig nem érzem magam nagyon hülyének...talán egy kicsit.:DDD

Szerk: Amúgy meg csak simán "gérbe", ezt mindenki megérti ami alapból a 45fokot jelenti a hamis gér, vagy ál gér pedig a 45foktól eltérő szög....kábé ennyi.:)

[ Szerkesztve ]

(#14576) thyeby válasza föccer (#14566) üzenetére


thyeby
őstag

Így már könnyebb válaszolni, hogy pontosan tudom, mit is akarsz.

Hasonló, sőt kényesebb ragasztásaim vannak ennél, teljesen csapolás nélkül, gyalult felületekkel (a gyalulatlant erősebben fogja a ragasztó). Ezt használom. 10-15 perc szorítást igényel, 24 óra a teljes kötésidő 20 celsius fokon. Létezik ez 750mg-os flakonos kiszerelésben is kb 1.500 Ft-ért. (Egy ilyen vödörnyit (5kg) épp a héten vettem, úgy 7.000 pénzbe került áfásan. Ezt szépen szétöntögetem kiürült flakonokba, így olcsóbb sokkal.) Átlátszóra, színtelenre szárad, egyébként tejfelszínű ragasztó. Gyakorlatilag egy filmhártyát képez, tehát a ragasztó vastagsága elhanyagolhatóan kicsi. Rendkívül erős kötést ad. Ha el akarod törni, akkor nem a ragasztásnál fog eltörni, hanem mellette a fa. Nyugodt szívvel ajánlom. Fagyveszélyes, erre felhasználásig vigyázni kell. Vizes bázisú. Van hasonló ragasztója a Palma-nak is, ami kicsivel drágább, de semmivel nem jobb, a flakonját macerásabb használni, mikor már kevesebb, mint félig van, viszont beugrasz a praktikerbe, és ott van.
Van ezeknek D2 vízállóságú (kevésbé vízálló, a D3-at ablakgyártáshoz is használják) változata a Palma-tól expressz, az Emfi-től gyorskötésű néven. Ez annyit tesz, hogy a szorítási idő lerövidül 8-10 percre, a teljes kötésidő ugyanannyi. Nyitott idejük kevesebb, mint 5 perc.

Mégvalamit: Szavatossági időre figyelj!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#14577) thyeby válasza föccer (#14572) üzenetére


thyeby
őstag

Itt ez a teherautóm. Simán, csapolás nélkül, (8mm vastag bükk (fenyőt könnyebb erősen ragasztani) a platója) több helyen bütüre ragasztottam. Fiam évek óta üti, vágja - szóval nem egy díszdoboz, és semmi baja. Ezt azért írtam, mert szerintem felesleges gérbe vágni, elég derékszögre illeszteni. (Ettől még vághatod gérbe, esztétikusabb, mert nem látszik sehol bütü, viszont pontos vágást igényel.) A tartást azon a felületen kapja, ahol a talplemezhez ragasztod.
A szorítást a gérnél, bütüknél spaniferrel oldd meg, az egyenletesen és erősen húz, a talplemezhez pedig használj pillanatszorítókat.

Több fa van, mint asztalos!

(#14578) shaft72 válasza Winner_hun (#14573) üzenetére


shaft72
tag

Hú de g*ci :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14579) shaft72


shaft72
tag

Szerelt itt már valaki LED sort pultvilágításnak konyhabútorba? Tapasztalatok? Van valami LED szalag + trafó kombó, ami viszonylag olcsó, mégis bevált?

(#14580) Márton111 válasza shaft72 (#14579) üzenetére


Márton111
aktív tag

Olcsó,és bevált=pultvilágító ,bútorvilágító (kicsi aranyos) fénycső.
Ugyanez drágában :led.Ez papíron világít , igaziból az olcsó led ,csak pislákol,és a wattocskákat majszolja a nyavalyás kis étvágyával :)

[ Szerkesztve ]

(#14581) föccer válasza thyeby (#14576) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez jó, pont ilyen ajánlást kívántam.

Köszi szépen :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14582) Armahun válasza thyeby (#14576) üzenetére


Armahun
addikt

A kolléga a héten ragasztott akácot, érdekes módon nem színtelenre száradt a ragasztó, hanem citromsárga lett.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14583) shaft72 válasza Márton111 (#14580) üzenetére


shaft72
tag

Ha linkelnél pár ilyen fénycsövet, megköszönném :)

Szerk: haverom LCD tévéből kibányászott LED sorával igen meggyőző pultvilágítást csinált, de ilyenhez nem is könnyű hozzájutni :D

[ Szerkesztve ]

(#14584) Winner_hun válasza Armahun (#14582) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy a faanyag megszínezi a ragasztót, nekem barnás-lilás lett tölgy ragasztása után:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14585) Armahun válasza Winner_hun (#14584) üzenetére


Armahun
addikt

A szorító vasa már nekem is színezte el, de ilyet még nem tapasztaltam előtte.
Igaz ez a fajtát eddig még nem használtuk. A leírás szerint van hozzávaló edző amivel keverve D4-es vízállóságra köt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14586) Márton111 válasza shaft72 (#14583) üzenetére


Márton111
aktív tag

Biztos nehéz lehet ilyet szerezni, mert LCD tv meg LCD monitorban CCFL(hidegkatódsugaras fényforrás) nem fénycső, hanem magasfeszültségű fénycső ,(amilyen az azonnal gyulladó reklámtáblák neonfénye )van, led csak LED TV-ben, meg LED monitorban van :) )
kicsi aranyos olcsó fénycső (gondold el egy nyolcwattos led mennyibe kerül és 20%-al ad csak több fényt)

[ Szerkesztve ]

(#14587) Sanyabá válasza föccer (#14572) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A gér által megnöveled a ragasztási felületed, plusz ugye a két bötű is jobban ragasztható egymáshoz mintha bötű és lap találkozna.
Ha van jó konzolos gér vágó körfűrészed,akkor könnyen meg oldható.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#14588) thyeby válasza Armahun (#14582) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, létezik ilyen jelenség.
Azt gyanítom, hogy nem fafajfüggő ez a dolog, mint inkább abból ered az elszíneződés, hogy a fa hol nevelkedett, mit szívott magába. Van olyan érzésem, hogy fémes elemekkel gyorsan reakcióba lép ez a vinilacetát, s hogy milyen színt "kap", attól függ, milyen fémmel talált kontaktust - de soha nem kísérleteztem még ilyen téren, mindez csak egy megérzés.

Több fa van, mint asztalos!

(#14589) shaft72 válasza Márton111 (#14586) üzenetére


shaft72
tag

A "LED TV" is LCD TV, csak a CCFL helyett egy csík LED világít meg egy fehér műanyagot az élén, és ez által a kristályokat is. Legalábbis a mellverős Samsung LED-ek ilyenek. A Philips régen gyártott teli LED mátrixos tévéket is, de a gyenge marketing miatt bebukták őket.

Ez a kici ócó fénycső szimpibb mint az 1 méteres ledsor 16 ezerért :D

(#14590) thyeby válasza Sanyabá (#14587) üzenetére


thyeby
őstag

Írj már nekem kicsit többet erről a bütü-bütü vs bütü-szálirány kötéséről. Az én logikám szerint bütü felől gyengébb kötés alakul ki, ergo bütü-bütü méggyengébb. De ha a gyakorlat mást igazol, akkor jó lenne megtalálni, hol sántít az észjárásom. Érzésem szerint az lehet a dolog lényege, hogy még a szépen felcsiszolt bütü is elveszíti hamar a szép síkját, nagyító alatt dimbes-dombossá alakul, valamint bütü felületen mozog a fa igazán nagyot a nedvességtartalom változásával. És mégis a bütüs hossztoldások - jóllehet, igen megnövelt felületű cikcakkmarásokkal - prímán szuperálnak.

Több fa van, mint asztalos!

(#14591) Winner_hun válasza shaft72 (#14589) üzenetére


Winner_hun
félisten

1 méteres ledsor 16 ezerért

60 led/méter: 2750/méter
120 led/méter: 3875/méter
3 amperos táp hozzá: 3890 Ft

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14592) shaft72 válasza Winner_hun (#14591) üzenetére


shaft72
tag

Köszi, link?

(#14593) Winner_hun válasza shaft72 (#14592) üzenetére


Winner_hun
félisten

Telefonon kérdeztem valamelyik elektronikai boltból pár hónapja. Nem tudom honnan, végül nem ott vettem meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14594) thyeby válasza shaft72 (#14589) üzenetére


thyeby
őstag

Vannak a piacon igen jó fényerejű ledes fényforrások is, de mint írtad, igen drágán. Ha az ára miatt nem szimpi, azzal tudok azonosulni, de két dolgot tudok a jóféle ledsorok, ledcsoportok javára írni:
- Bagatell áramfelhasználás hasonló lumenű egyéb világításokhoz mérten.
- Extrém hosszú élettartam.
Nekem nem az ár miatt és nem a viágítóerő miatt (van olyan fejlámpám, ami nagyon erős fényt ad pár darab leddel) nem olyan vonzó a ledvilágítás, mint inkább a fény színe miatt. Az csak egy marketing duma a szememben, hogy milyen jól használható és barátságos hullámhosszú fényt bocsát ki, a valóságban nagyon természetellenes szín a ledeké.

Több fa van, mint asztalos!

(#14595) Márton111 válasza shaft72 (#14589) üzenetére


Márton111
aktív tag

Tévedsz.A ledek adják a képet, azért energiatakarékos nagyon, és egyben jó fekete a háttér,tehát nagy a kontraszt, mert ahol sötét a kép ott nem ég ,ahol világos csak ott ég led, ellentétben a telibe világított LCDpanellel,ami világos szobában élvezhető inkább, mert igazi fekete háttere sose lehet.
:) Úgy nézheted meg, hogy az LCD-nek oldalról kicsi a betekintési szöge,majdnem csak szemből ad színhelyes képet,a LEDnek meg majdnem korlátlan.Eltekintve attól, hogy hogy ellapul a kép.

[ Szerkesztve ]

(#14596) ferkoboy válasza shaft72 (#14583) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

5m led csÍk házhoz-szállítva 10-12 USD. (60 db led / méter) [típus: 3528]
Vagy 5050 típusú 5 méteres, 60 led / méter, nagyobb fényerő, kb. 26 USD házhozszállítva legolcsóbban.
A meleg-fehéret ajánlanám. Tesztelve mindkét típus. Utóbbi nagyobb fényerő, cserébe kicsit nagyobb fogyasztás. De drágább. Szerintem kellő hosszban, másodlagos fényforrásnak tökéletes a 3528-as is. Irányfénynek meg pláne. Hangulatvilágításként is jól szolgálhat.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#14597) shaft72 válasza Márton111 (#14595) üzenetére


shaft72
tag

A mai consumer LED tv-k nagy része edge-lit, azaz él-megvilágítású. Mivel a négy él közül csak az egyiken van led csík, EZÉRT energia (és költség) takarékos nagyon :D Persze van full array LED is, de azt max mutogatják, mert megfizetni nem nagyon lehet :)

(#14598) shaft72 válasza ferkoboy (#14596) üzenetére


shaft72
tag

Szevasz ferkoboy!

Ez az 5050-es, nagy fényerejű, meleg fehér változat érdekelne engem is. Honnan lehet rendelni? Mi kell hozzá még? (Adapter, egyéb?) Dimmert is szeretnék szerelni hozzá, ha már lúd :)

Köszi!

Üdv,

Shaft

[ Szerkesztve ]

(#14599) Winner_hun válasza shaft72 (#14598) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14600) ferkoboy válasza shaft72 (#14598) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Winner linkelte is.
E-baj volt a kulcsa a dolognak.
Bármit megtalálsz rajta, ami neked kell/kellhet.
Több éves tapasztalattal nem tudok szolgálni, de amit én rendeltem, az egész korrekt, szép - egyenletes fényt ad. Eddig semmi baj nem volt egy darabbal sem.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.