Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) fojtviki válasza MPowerPH (#16700) üzenetére


fojtviki
senior tag

£50 koruli osszeg.

(#16702) tildy válasza melon (#16698) üzenetére


tildy
nagyúr

JEjj, tegnap meg nem volt! :C :C :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16703) MPowerPH válasza fojtviki (#16701) üzenetére


MPowerPH
félisten

:R

Don't Tread On Me

(#16704) Wyco


Wyco
tag

http://londonist.com/2014/01/victoria-line-closed-due-to-flooding-at-victoria.php
Ha valakinek kimaradt volna...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16705) mat-


mat-
csendes tag

sziasztok, hátha valakinek jól jön:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00ABJ0WA8/?tag=ho01f-21

(#16706) melon válasza mat- (#16705) üzenetére


melon
tag

Ez tenyleg megeri, kar, hogy nem lattam 1 nappal ezelott, amikor kellett volna hirtelen egy three-s sim.

Emellett szeretnem megjegyezni, hogy tegnap ota vegre nem vagyok a Three ugyfele. Kb 2.5 evet voltam naluk, iszonyu sokat szivtam a rossz minosegu vagy eppen nevetsegesen tulterhelt halozatuk miatt. O2-ra valtottam, dobbenetes kulonbseg, es nem csak amiatt, mert ez mar 4G. Olyan helyeken is van tererom, ahol korabban eleve elo se vettem a telefont, mert tudtam, hogy nem erdemes. Persze biztosan lesz majd ezzel is bosszusagom (elvegre UK-ben vagyunk), de egyelore nem bantam meg, az tuti!

(#16707) tildy válasza melon (#16706) üzenetére


tildy
nagyúr

LAssan nalunk is erik a valtas. Talan meg megvarom szeptembert, mert USA-ban kvazi ingyen roamingolok mobilneten, meg idejovo hivassal.

Kezd elegunk lenni nekunk is beloluk, regen sokkal jobbak voltak, volt terero, nem volt gond a nettel. Ha valaki, akkor en teljes mellszelleseggel a three mellett alltam.

Mostanaban viszont az van, amit te is irsz. Ugyhogy ugy nez ki valtunk . Esm giffgaffot nezeget( munkahelyen nulla terero) , en mint irtam egyelore kivarok, virgin sem tunt rossznak, de ok viszont nem arulnak htc-t.

Szoval kellemetlen, mert az o2 meg az ee is szvsz tularazott, vodafonehoz nem, virginnel nincs htc...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16708) melon válasza tildy (#16707) üzenetére


melon
tag

Nekem a Three kb sosem volt jo, talan csak a legelejen. Amikor masik szolgaltatot kerestem, olyat kerestem, akinek, akinek van fizikai halozata, es mivel csak SIM-only csomag kellett, nem erdekelt, hogy kinel milyen keszulek van. Igaz, hogy az O2 nem a legolcsobb, de ahogy errefele mondjak: 'you get what you pay for'. Persze mondom, megbanhatom meg ezt is a jovoben, sosem lehet tudni.

De a telefon es a mobilnet mindennapos hasznalatu szolgaltatas, inkabb fizetek havi £5-10-zel tobbet, de ha osszessegeben kevesebb bosszussaggal jar, mert tobbszor mukodik jol, mint nem, akkor maris megerte. Just my £0.02.

(#16709) SityiSXT válasza melon (#16708) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az O2 másik jó tulajdonsága a Priority Moments app, ahol sok kedvezmény, néha ingyencucc is van. Így tudtam például a feleségemmel a Madame Tussaud's-ot megnézni féláron.

(#16710) tildy válasza SityiSXT (#16709) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt mi annak idejen hasonloan felaron neztuk meg valamelyik uditonek a boritojaval . ( talan fanta) Ez a kedvezmeny videkrol ide latogatoknak is van , ha vonattal jonnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16711) Ck. válasza melon (#16708) üzenetére


Ck.
addikt

Jaja, a Priority Moments tényleg jó kis cucc.
Csak ha az utóbbi 2 hónapot nézem, 10 fontos debenhams voucher, ingyen kávé, ingyen chips, ingyen fánk, 50%-os kedvezmények, stb. :K

tildy:
Köszi szépen az adós infókat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16712) fojtviki


fojtviki
senior tag

Ejj milyen emberek vannak jo eg. Most fogadtunk be egy anyukat, a 4-5 eves gyerekevel ideiglenesen, mert utcara raktak oket. Ki tud utcara rakni egy gyereket, huu de felidegesit ez.

(#16713) fojtviki válasza fojtviki (#16712) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hatttt ez ez ezzzz. Nagyon igeges a parom. A gyerek itt alszik velunk az anyuka meg lent iszik es tiszta reszeg :O Erre mit lehet mondani???

huu most nagyon osszevesztunk a parommal ez miatt :O :O

[ Szerkesztve ]

(#16714) #47053824


#47053824
törölt tag

Nem jon valaki mostanaban vissza Angliaba? Egy ajandek figurat szeretnek hozatni, elvileg a pesti repteren kaphato, de Budapest tobb pontjan is. Errol lenne szo. Elore is koszonom!

(#16715) Gyick válasza fojtviki (#16713) üzenetére


Gyick
őstag

......ok nélkül nem raknak ki senkit...az ok már meg van.Honnan ismered?

(#16716) fojtviki válasza Gyick (#16715) üzenetére


fojtviki
senior tag

En sehonnan. A foberlo kerdezte meg, hogy nem lenne baj ha par napot a szobankban aludnanak mivel mashol nincs hely. En meg ravettem a parom, hogy engedje meg. Hat mindegy ez mar igy alakult.

(#16717) tildy válasza #47053824 (#16714) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem surgosen Magyarorszagra kellett jonnom, a heten megyek vissza, pentek vagy szombat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16718) Wyco válasza fojtviki (#16716) üzenetére


Wyco
tag

Hát...nem vagy semmi....

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16719) fojtviki válasza Wyco (#16718) üzenetére


fojtviki
senior tag

Dehat ha azt mondom, hogy nem alhatnak itt a mi szobankba, akkor utcan kellett volna aludjanak egy pici gyerekkel:(( Holnap mar mennek Magyarorszagra. Mindegy tanultam ebbol.

(#16720) Wyco válasza fojtviki (#16719) üzenetére


Wyco
tag

Mondjuk ugy hogy belém kevesebb szolidaritás szorult...

(Ha egy ismeromnek baja van, nincs hova mennie, azzal nincs gondom, es ha ismerem az illetot, akkor johet ide, de egy teljesen ismeretlent, gyerekkel vagy nelkule, magyar vagy nem, kizárt.)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16721) fojtviki válasza Wyco (#16720) üzenetére


fojtviki
senior tag

Vegulis azt szoktak mondani, hogy a pokolba vezeto ut is joszandekkal van kikovezve :DDD Lehet benne valami.....

Ez a parom egyik kedvenc mondasa:) A masik, hogy az a legdragabb ami ingyen van :DD

[ Szerkesztve ]

(#16722) tildy válasza Wyco (#16720) üzenetére


tildy
nagyúr

mert egy szivtelen dog vagy ;] ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16723) Wyco válasza tildy (#16722) üzenetére


Wyco
tag

Én? Soha...:)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16724) Bubee82


Bubee82
őstag

KGFB automatikusan továbblép az időszak lejártával, vagy rákérdeznek, hogy akarom -e?

(#16725) Balinov válasza Bubee82 (#16724) üzenetére


Balinov
félisten

nalunk ugy megy, gondolom UK-ban is hasonlo, ha nem ugyanaz az elv, hogy kotvenylejarta elott par hettel kuldenek levelet, bonuszigazolassa, kovetkezo evi dijtajekoztatoval. Itt pl. a Hibernian Aviva azt csinalja, ha meg akarod hosszabbitani, akkor nem kell semmit tenned, ha at akarsz mashova menni, akkor kell csak szolnod.

Ujabb DFDS komp promo :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16726) alibaba78


alibaba78
őstag

Nem kell vkinek egy payg three sim bontatlanul, £15-tal feltoltve £10-ert?

(#16727) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bonuszt hogy szoktatok kapni? Mennyire jogos az, hogy a munkaltato a beigert bonuszt hozzacsapja a heti fizeteshez, igy brutalis taxot generala? Pluszban bonuszbol lehet NI-t vonni? Azt nem csak ledolgozott munkaorak utan szabad?

Don't Tread On Me

(#16728) Bubee82 válasza MPowerPH (#16727) üzenetére


Bubee82
őstag

Jobbat nem találtam, de valahol biztos ott van a munkavállaló szemszögéből is információ a juttatásokat illetően. Ez inkább részválasz és a munkáltató oldaláról, de szerintem a lényeg benne van.

[link]

Extra payments on a day other than the usual payday

If you make an extra payment - for example, a bonus, overtime or commission payment - on a day that isn't an employee's usual payday, you must deduct PAYE tax and National Insurance contributions (NICs) from the payment, and report the payment to HM Revenue & Customs (HMRC).

Tehát az én értelmezésem szerint így is úgy is levonják belőle, amit amúgy is le szokás.

[ Szerkesztve ]

(#16729) MPowerPH válasza Bubee82 (#16728) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi. :R Ebben minden le vagyon irva, ami kellett.

Don't Tread On Me

(#16730) Bubee82 válasza MPowerPH (#16729) üzenetére


Bubee82
őstag

Akkor jó :) Szívesen :K

(#16731) Ck.


Ck.
addikt

Van egy voucherem, ami 3014.01.31-én fog lejárni. Egészen vasárnapig dolgozok, csak hétfőn tudnám beváltani, ami már február. De ők a jövő évezredet írták lejáratnak.
Szerintetek ha elhajtanak hétfőn, hogy január 31-én lejárt, rájuk boríthatom-e az asztalt jogosan?

(#16732) Viszlát válasza Ck. (#16731) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha igazan kemeny vagy, kedden mesz ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16733) Balinov válasza Viszlát (#16732) üzenetére


Balinov
félisten

:C a het benyogese!

szvsz ha a voucheren tenyleg az a datum van, el kell fogadjak.

Kerdes: fotosokhoz foleg. Hasznalt objektiveket arusito webshopot ismer valaki? Amazon tudom, hogy arul marketplace-n, warehouse deal-en keresztul, azon kivul kellene meg par oldal.

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16734) rgqjx válasza Balinov (#16733) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Pl itt, vagy itt. Bár szerintem más nagyvárosnak is van ilyen üzlete.

@Viszlát: :C

(#16735) Balinov válasza rgqjx (#16734) üzenetére


Balinov
félisten

LCE, az igen, van kinalat. Koszi szepen!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16736) legiaap


legiaap
nagyúr

Aki akar hazautalni lóvét most tegye. 376 egy font.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16737) eszgé100 válasza Balinov (#16733) üzenetére


eszgé100
őstag

Doverben hogy szamoljunk a komppal? Ha esetleg lekessuk/koran vagyunk mehetunk a kovetkezovel/elozovel?

Bocs, nem valasz akart lenni, csak reflexbol neked cimeztem, a fokompolos avatarod miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16738) Balinov válasza eszgé100 (#16737) üzenetére


Balinov
félisten

semmibajsag.

mi anno lekestuk a Seafrance kompot (holland lakokocsisokkal baszakodtak a kapunal). Bementunk a terminalba,infopult megkerdez, mondtak, no para, csekkoljunk be a kapunal, aztan menjunk az x molohoz, siman mehettunk a kovetkezo komppal. Visszafele Dunkirkbol detto, az asszem Norfolkline volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16739) eszgé100 válasza Balinov (#16738) üzenetére


eszgé100
őstag

Zsir, mert eleg messze van tolunk, es nem tudom, hogy hany dugoba keveredunk bele, amig leerunk a kikotoig

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16740) Balinov válasza eszgé100 (#16739) üzenetére


Balinov
félisten

sztem probaljatok meg a hajnali kompot megcelozni, igy meg a reggeli dugo elott le tudtok erni.ja es dover - dunkir, mert az altalaban sokkal olcsobb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16741) Ck. válasza Viszlát (#16732) üzenetére


Ck.
addikt

Kib@szok Velük és kivarom a tényleges lejáratot. :DDD

Kar, hogy ez a komp kedvezmény nem jön össze. Márciusban megyünk haza, meg vissza is, de visszafelé haveroknal alszunk Németországban és egy napot Párizsban is akarunk lenni. Lehet elernenk, de lehet, hogy 1 napot is kesnenk. :( ember legyen a talpán, aki ezt kiszámolja.

[ Szerkesztve ]

(#16742) Bubee82 válasza Ck. (#16741) üzenetére


Bubee82
őstag

Én a DFDS-t 5-én lekéstem. Az utolsó előttit konkrétan. Nem mondom, bennem volt a para, hogy na akkor most mi is lesz. De végül mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, mentem a következővel (amikor beálltam checkolni, akkor a kijelzőn már a 22 órás volt, mint next). Senki nem kérdezett vagy mondott semmit. Ha van hely, akkor mehetsz szvsz.

De ahogy észrevettem a DFDS nem gyengén különc kategória. Amikor mentem a kikötőbe, kissé meg voltam szeppenve, hogy akkor hova visz a GPS, mert mindenki más felé ment. Kiderült, hogy a DFDS-nek külön helye van a kikötőben, de olyan szinten, hogy egy egész külön épületük van váróval, kajáldával, WC-vel, customer service-el stb (Francia oldalon legalábbis). Ez volt az első alkalom, hogy velük mentem, de szerintem ezek után is őket választom.

Mindig a MyFerryLink-et választottam, ami ha jól tudom nem egy régi társaság. Általában olcsóbbak, de most nem ők voltak a nyerők. Hála égnek :)

(#16743) rgqjx válasza Ck. (#16741) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Párizsban 1 napot? :Y :N

(#16744) Viszlát válasza Bubee82 (#16742) üzenetére


Viszlát
addikt

Calais vagy Dunkirk? Dunkirk konkretan egy lepratelep volt meg szeptemberben...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16745) Bubee82 válasza Viszlát (#16744) üzenetére


Bubee82
őstag

Dunkirk.

(#16746) tildy válasza rgqjx (#16743) üzenetére


tildy
nagyúr

Pont eleg lehet meg sok is :K :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16747) Balinov válasza Viszlát (#16744) üzenetére


Balinov
félisten

Végre látok egy hasonszőrű véleményt. Terminal kb CDG kaliberű pusztulat volt anno, mondjuk a WC ok volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16748) rgqjx válasza tildy (#16746) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Arra hogy elmondhatsd, hogy ott is voltál. ;]

Tudom, mindenkinek mást jelent egy városnéző kirándulás és szokszor az időkeret is szűk... , de azért Párizs nem csak egy nagy toronyból, templomból, diadalívből, meg a közelében található drága üzletekből áll.

(#16749) tildy válasza rgqjx (#16748) üzenetére


tildy
nagyúr

Pontosan ;]

En elhiszem amit irsz, nekunk az emberek, meg a viselkedes nem volt szimpi.
Videki Franciaorszagra kivancsiak vagyunk, de Parizsban ritka bunkok voltak az embeek, akikkel sikerult beszelnunk. Egy pillanatra sem vagyunk vissza.

Most megyunk jovoheten Stockholmba. Kivancsi leszek. :U Svedekhez mentunk volna annakideje, mikor ide kijottunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16750) emvy válasza tildy (#16749) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen mas a videki Fr.o.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.