Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Balinov válasza legiaap (#16050) üzenetére


Balinov
félisten

:)) meg faszanyos 1,5eves csillivilli uj, 2-es terminal...igaz, ryan a regi 1-esrol repul...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16052) Petek válasza legiaap (#16050) üzenetére


Petek
tag

Bristolbol is van ryanair BP-re heti haromszor. :K

In vino veritas

(#16053) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki aki már rendelt EU-n kívülről UK-ba elmondaná, hogy miként kell vámot fizetni?
Küldenek papírt mikor beér a cucc és ha befizettem utána kapom csak meg, vagy kézbesítés után kell fizetni? Ki szállítja ki egyáltalán? Olvastam róla , de egy személyes tapasztalatnak jobban örülnék. Ja amúgy 70 fontos cuccról lenne csak szó, amiben már ott a Vám díj is.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16054) #47053824 válasza legiaap (#16053) üzenetére


#47053824
törölt tag

Kapsz egy levelet a csomagkuldo cegtol, ott be tudod fizetni a leirtak alapjan a vamot, akar online is, majd kikezbesitik.

(#16055) legiaap válasza #47053824 (#16054) üzenetére


legiaap
nagyúr

Zsír. Nem túl bonyolult, akkor rendelem is a cuccot.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16056) legiaap válasza #47053824 (#16054) üzenetére


legiaap
nagyúr

Még egy kérdés. Honnan fogom tudni ki szállítja ki?
Mert gondolom egy cég leszállítja USA-ból, majd egy másik pedig itt UK-ban nekem.
Amúgy egy postaládába simán bedobható cuccról van szó.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16057) #47053824 válasza legiaap (#16056) üzenetére


#47053824
törölt tag

Benne lesz a levelben pontosan. De miert fontos ez?
Royal Mail is kiviheti.

(#16058) legiaap válasza #47053824 (#16057) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem lényeg csak szeretem tudni ki szállít.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16059) Chaser


Chaser
titán

Melyik postával érdemes szállíttatni, ha 4-5 notebookról van szó és haza küldeném? És mennyi ennek kb az ára? Olyan 15kg-os csomag lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16060) Soticop válasza Bubee82 (#16041) üzenetére


Soticop
újonc

Nálunk a bevált taktika szerint az oldalbordám levezet Dover-ig, onnan egyben nyomom én le hazáig, csak tankolás és pisiszünettel. Bár idén Münchenben megaludtunk, de egy Octoberfest kitérő után nem is voltam vezetésre alkalmas állapotban... :DDD
Most elbizonytalanodtam, hogy Total vagy Esso az ingyen pisi Belgiumban... :Y

Jobb szeretek éjel menni, mert mire elérem a "holtpontot" már kezd pirkadni, úgy könnyebb átesni :K

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#16061) Soticop


Soticop
újonc

Látom szaporodnak a repüléses kérdések. Itt nézzetek szét:
airportal.hu

Tildy-nek, ha tovább akarja fejleszetni a Wizz-es prémiumokat:
http://www.airportal.hu/blog/frequent-flyer/

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#16062) Soticop


Soticop
újonc

Most nyomtam magamon egy credit check-et.
A 850-es pontszám (fair) kategóriában ugyi elég a lakásbérléshez? :F

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#16063) Ck.


Ck.
addikt

Miért preferaljatok annyian a kompot egy ekkora úton, ha órákat lehet megspórolni a Csalaguton? Csak az olcsóbb jegyek miatt?

(#16064) tildy válasza Ck. (#16063) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott lehet pihenni is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16065) zsolt19900 válasza Chaser (#16059) üzenetére


zsolt19900
őstag

ment privi ezzel kapcsolatban

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16066) Chaser válasza zsolt19900 (#16065) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom mi van uk-ban, de nekem nem jött pm tőled :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16067) Ck. válasza tildy (#16064) üzenetére


Ck.
addikt

Hat nem tudom... Egy ekkora útnál nekem nem az a pihenés, hogy a kompon szunyókálok egy kicsit, aztán felalombol felverodve kenhetek még 5 órát...inkább erek haza hamarabb es otthon pihenek annyival többet.
De végülis mindenki máshogy érzi.
Épp most néztem az árakat, a vonat 50 fonttal drágább, nem olyan vészes.

(#16068) Bubee82 válasza Ck. (#16067) üzenetére


Bubee82
őstag

50 font egy tank benzin. Nekem azért számít.

De ha mentek mondjuk 4-en és eloszlik az útiköltség, akkor miért ne alapon nyilván ok.

(#16069) Viszlát válasza Ck. (#16067) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem úgy van, hogy te most kértél véleményeket, mert még nem csináltál ekkora utat? :)

Egyébként nem az utána lévő 5 órára pihensz rá, hanem az előtte megtett tizeniksz óra vezetést esik jól megszakítani. Na meg azt kijelenteni, hogy az útiköltség negyede nem nagy többletkiadás, eléggé viccesen hangzik. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16070) Ck. válasza Viszlát (#16069) üzenetére


Ck.
addikt

Csináltam mar ekkora utat, csak totál más irányba, fel évig havonta 2x, elég is volt.
Ezek alapján tartom magam ahhoz, hogy én nem vszinu, hogy a kompos pihenés miatt meghosszabbitanam az utidőt
Egyébként 50 font akárhogy is nézzük, másfél napi minimálbéres 8 órás kereset, 6,35-el számolva. Sőt, inkább 1 napi.

[ Szerkesztve ]

(#16071) Viszlát válasza Ck. (#16070) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, a te pénzed, a te utad. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16072) Bubee82 válasza Ck. (#16070) üzenetére


Bubee82
őstag

Lehet dobálódzni a számokkal, de mindenki más.

Nekem nemrég volt olyan hetem, amikor 6 font volt a számlámon, mert annyira leégtem. Azon a héten 2-3 napig éhesen feküdtem le, mert nem volt már kajám. Ilyen még mo-on se nagyon történt velem. És nem azért mert két kézzel szórom a pénzt.

Számít az 50 font? Igen, nekem számít.

[ Szerkesztve ]

(#16073) Balinov


Balinov
félisten

nem tudom,most mennyi a difi a csalagut vs. dover-dunkirk komp ar csataban, de mi, mikor anno mentunk qrva sok volt, term. a komp javara. Szabit, indulas/erkezes datumat gyakorlatilag a komp arakhoz igazitottuk, de ugy remlik, akkor majdnem 100€-val lett volna a csalagut dragabb, iranyonkent. Az azert rohadtul szamit.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16074) Ck. válasza Bubee82 (#16072) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem is számít, a jo múltkor a lloyds 40 fontra szemet módon megbüntetett egy DD miatt, az volt a kaja pénzünk, emiatt 2 hétig a földet kapartuk, tesco, asda, sansbury 5-10 p-s, sokszor mar romlott, kajanak nem nevezhető moslékon éltünk.
Úgyhogy elhiheted, tudom milyen.
De pl. az én esetemben ez a komput többet vinne, mint hozna, mert emiatt pont egy műszakbol kimaradnek, ami nagyobb érvágás lenne...ha mar sikerült a szabit is ilyen szarul kiadni...
Na meg ez persze attól is függ, hogy ki mennyire lakik a partraszallastol számítva.

[ Szerkesztve ]

(#16075) Soticop válasza Balinov (#16073) üzenetére


Soticop
újonc

Én is mindíg megnézem az árkülömbséget, circa 75-95 font szokott lenni. Nekem az egy full tank (70 liter :D ) benya ahogy már más is megjegyezte... Az út pedig 3 teletank, nem szívesen fizetnék mégegyet, amikor a kompjegy még sosem volt drágább 42 fontnál. Csalagút nincs 100 alatt - legalábbis az én érkezési időmben -

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#16076) Balinov válasza Soticop (#16075) üzenetére


Balinov
félisten

pontosan.

en peldam mondjuk nem tul aktualis, 2009 nyaran mentunk haza Dublinbol Gyorbe. Odafele raadasul el is szamoltam magam, Stena Lines kombijegyet vettem a kontinensig oda, amiben kb 70-80 volt a Dover-Calais resz. Visszafele aztan ismeros tanacsara Dunkirket neztem, amit raadasul augusztus kozepen, a szezon csucsan a hazaindulas elott vettem kompjegyet, meg ugy is megvolt 25£-bol..igaz, B'ham gyurun utana beszoptuk rendesen, epp elertuk a reggeli kompot Holyhead-ben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16077) zsolt19900 válasza Chaser (#16066) üzenetére


zsolt19900
őstag

félrement az előbbi, de most elküldtem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16078) tildy válasza Ck. (#16074) üzenetére


tildy
nagyúr

Legalabb kerjetek mar egy 100 fontos overdraftot!!! cash flow gondokra jol johet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16079) tildy


tildy
nagyúr

Hatha valakinek jol jon:

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16080) eszgé100 válasza Ck. (#16074) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem 12 font volt a legalja, 4 font valamennyi apró meg egy kicsi a számlán, de szerencsére koplalnom sosem kellett.

Saving accountokkal van valakinek tapasztalata?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16081) SityiSXT válasza eszgé100 (#16080) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Barclaysnál oda teszem a spórolt pénzt. Pár pennyt kamatozik néha, de legalább instant lehet pakolni a sima és a takarékszámla között a pénzt, ha kell.

(#16082) eszgé100 válasza SityiSXT (#16081) üzenetére


eszgé100
őstag

akkor ez is olyan, mint a Lloyds-os eSaving, messzire nem lehet vele menni

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16083) legiaap válasza eszgé100 (#16082) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mindegyik széving egy kutya. Sok pènzed van nagy lesz a kamat, kicsi pènznèl kicsi.
Arra viszont jó, hogy elkülöníts egy kis pènzt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16084) SityiSXT válasza legiaap (#16083) üzenetére


SityiSXT
őstag

És nem mellesleg azonnal hozzáférj, ha kell. Ha lekötöd, gondolom itt is jobban kamatozik, de ha idő előtt felbontod...

(#16085) emvy válasza legiaap (#16083) üzenetére


emvy
nagyúr

> Sok pènzed van nagy lesz a kamat

Most ezt sincs mar. Nincsenek garantalt magas hozamok sehol a vilagon.

while (!sleep) sheep++;

(#16086) legiaap válasza emvy (#16085) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor még jó hogy nincs sok pénzem szévingen...így nem leszek sokkal gazdagabb.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16087) tildy válasza legiaap (#16086) üzenetére


tildy
nagyúr

Venni kellett volna bitcoint...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16088) Coccolino_O válasza tildy (#16087) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:D

(#16089) potkem


potkem
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Van egy kis garancia problémám.
Vettem üzletből egy független sony készüléket.
Már az első hónapban előfordult billentyűzet zár fogyás.
Vissza vittem a boltba, azt mondták frissíteni kell a szoftvert amit én is meg tudok tenni.
Meg is tettem de nem vált be, egy hét után újra hagyni kezdett.
Most eltelt 4 hónap és olyan hiba is van hogy nem veszi a töltést.
Vissza mentem a boltba, elmondtam a hibákat, ők elküldték javítani.
Egy hét után megérkezett a telefonom, elvileg szoftvert cseréltek rajta.
Miután megkaptam ismét fagyott a telefon.
Ismét vissza mentem.
Végre kicserélik, de nem sony ra hanem samsung telefonra.
Azt mondták nem választhatolt másikat hiába van rá pénzem ezt kapom cserébe.
Jövő héten meg is érkezik a boltba a csere készülék, és majd szólnak ha mehetek érte.
Ez nem jól van így......
Mit tudok tenni?
Nem az én hibámból rossz a készülék, ezt a szerviz elismerte.

(#16090) Ck. válasza potkem (#16089) üzenetére


Ck.
addikt

Ilyen nincs, hogy az üzlet választ készüléket. Paki bolt?

[ Szerkesztve ]

(#16091) potkem válasza Ck. (#16090) üzenetére


potkem
aktív tag

Carphone Werehouse

(#16092) vans?


vans?
őstag

sziasztok!

hozni fognak nekem egy iPad-et UK-bol. ugye mas az angol dugo? atalakitot itthon kapok barhol?

hábm bábm

(#16093) legiaap válasza vans? (#16092) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen más a dugo. Átalakítót persze tudsz hozzá venni otthon.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16094) tildy válasza vans? (#16092) üzenetére


tildy
nagyúr

Akik viszik haza, azokkal vetess meg kinn egy atalakitot. Joval olcsobb, mint otthon, altalaban egy fontos boltban van 1 fontert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16095) legiaap válasza tildy (#16094) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én kb. otthon is 1 fontos áron vettem átalakítót.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16096) tildy válasza legiaap (#16095) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo helyen leltel, en 1000 forint alatt meg nem nagyn talaltam, de inkabb 3 volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16097) vans?


vans?
őstag

Koszi a valaszokat, akkor megprobalok azt is hozatni veluk.

hábm bábm

(#16098) Bubee82


Bubee82
őstag

Január elején lesz egy HUN-GB utam, akit érdekel.

(#16099) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Van valakinek Barclays-nal tech pack biztositasa? A parom elejtette az s4-et es azt szeretne kicsereltetni. Viszont neki van biztositasa, de en vettem a telefont, szoval az en nevemen van a szamla. Nem lesz ez problema? Koszonom.

(#16100) eszgé100 válasza fojtviki (#16099) üzenetére


eszgé100
őstag

Na erre kivancsi vagyok en is, most hogy mar haldoklik a 4s akksija, szerintem par honap es megadja magat. Amugy par honapje elejtettem es lett egy eleg mely karc a kijezo kozepeben, szoval indok lenne csereltetni. Az uj akksi meg a kijelzo meg mar tobbe kerule, mint az onresz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.