Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) SityiSXT válasza eszgé100 (#16145) üzenetére


SityiSXT
őstag

Amikor nekem lejárt a hűségem az O2-nál, én is csak lestem, hogy náluk milyen lehúzások vannak. Jobb ilyenkor a Carphone Warehouse / Phones4U, upgrade náluk is van.

(#16152) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Helló!

Valaki? :R

Köszi, akkor PM.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16153) Viszlát válasza radi8tor (#16152) üzenetére


Viszlát
addikt

Én csak a hónap végén megyek valószínűleg, de ha ideküldeted, tovább tudom neked postázni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16154) Ivan15 válasza perecKING (#16141) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ez igy brutal sok szöveg, a jo öneletrajz szellös, tartalmazza az elerhetösegedet (cim+telefon+email), a datumokat a dolgozott helyeken evekre es max. honapra lebontva es a beosztast. Reszletezni a tevekenyseget nem kell (nyugodtan törölheted az egesz "rizsa" bekezdeseket)-azt majd felveteli beszelgetesen, szoban reszletezheted...A legvegen jogositvany kategoriak, sajat auto igen/nem, kapcsolodo tanfolyamok -de azokat is csak cimszavakban, szellösen, RÖVIDEN

-igy nem olvassa vegig senki- ha igy hagyod, nem lesz jo

(#16155) eszgé100 válasza ronson (#16146) üzenetére


eszgé100
őstag

Sokra mennek majd velem, inkabb egy 15 fontos csomagra dowgradelek.
Ertem amugy, hogy mit mondtok, de szerintem jogosan bosszankodok.

tildy: ugy tudom, hogy a threen kivul egyedul a t-mobile-nal van korlatlan mobilnet, de ott is nagyon draga

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16156) melon válasza eszgé100 (#16155) üzenetére


melon
tag

Nekem is kb 1.5 honapja jart le a 2 eves huseg, nekem se tetszett, amit ajanlottak (az mas kerdes, hogy a halozatuk minosege sem tetszik), igy egyelore downgradeltem egy havi £12.90-es rolling contractra, es majd jovo ev elejen elmegyek egy masik szolgaltatohoz, mint "uj" ugyfel. :)

(#16157) Viszlát válasza eszgé100 (#16155) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem pedig a valosag az, hogy mar az is nagy dolog, hogy ugyanolyan feltetelekkel megkaphatod, mintha uj ugyfel lennel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16158) eszgé100 válasza Viszlát (#16157) üzenetére


eszgé100
őstag

Semmi baj, elleszek en a rolling contracton, ok meg sz.rjanak sunt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16159) SzalaiG válasza eszgé100 (#16158) üzenetére


SzalaiG
addikt

eszgé100 - Viszlát: ez jó volt. :D
Merre vagytok?

(#16160) Balinov válasza Petek (#16147) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mod atvinni Droid ala a Tomtom licenszedet?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16161) eszgé100 válasza SzalaiG (#16159) üzenetére


eszgé100
őstag

Dolgozok, meg kozben csekkoltam gyorsan a tobbi szolgaltatot is, hatha valami jobb ajanlattal kecsegtetnek...
Aztan megint beleert az ujjam a bilibe

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16162) Petek válasza Balinov (#16160) üzenetére


Petek
tag

En nem tudok rola, de ha valaki csinalt mar ilyent, akkor legyszi szoljon. Ez esetben rogton valtanek.

In vino veritas

(#16163) Ck.


Ck.
addikt

Tudja vki, h mi a különbség a Lloydsos Advantage Saver számla es az eSavings között?
Nekem amikor meg lett nyitva a Silver csomag, akkor melle lett nyitva ez az Advantage Saver számla, amiből ugyanúgy bármikor ki tudok venni, be tudok tenni. De akkor miben másabb az eSavings?
Na es a Cash ISA?

Köszi

(#16164) melon válasza Ck. (#16163) üzenetére


melon
tag

Az eSavings es a Cash ISA is mindegyik "instant access", Advantage Saver szamlarol meg nem hallottam, de egyebkent itt van egy osszehasonlito tablazat roluk: [link]

(#16165) legiaap


legiaap
nagyúr

Akinek kell jó telefon annak ajánlom a BB Z10-et. Kártyásan nagyon olcsó lett.
Másodtelefonnak filózok rajta.
Carphone-nál 160 font csak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16166) Soticop válasza fojtviki (#16121) üzenetére


Soticop
újonc

A cpc hez kell a module 2 ami egy elmeleti vizsga. Kell a module4 ami egy gyakorlati. Az elmeleti jo reszt jozanesz plusz kis tanulas. A gyakorlati ha beszel jol angolul akkor semmiseg. Plane ha vezetett mar elotte. Mi a pontos kerdes?

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#16167) fojtviki válasza Soticop (#16166) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Kerdes igazabol nincs, A nincs szerencsenk dolgot arra irtam, hogy a module 2 es 4 csak a 2009.09.09 utan szerzett jogsinal kotelezo, a parome 2009 oktoberi:) Tehat ez a szerencsetlenseg ebben a dologban. Egyebkent pedig holnap mar indul haza, megcsinalja otthon, mivel nagyon jo angol kene hozza itt:( Masreszrol otthon sokkal olcsobb. Mar megerdeklodte, ki tudja itt csereltetni Angolra ha kell. Elvileg a munkaltatoknak el kellene fogadniuk, mivel Unios a dolog.

(#16168) Wyco válasza legiaap (#16165) üzenetére


Wyco
tag

Hasznaltan annyiert kapsz egy Galaxy S2-t, vagy azzal ekvivalenst...BB-vel nem lehet semmit kezdeni ma már...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16169) Wyco válasza Ck. (#16163) üzenetére


Wyco
tag

ISA tok mas, az egy olyan (évente megcsináhato) egyszeri befektetesi lehetoseg ami kb 10 ezer fonting mehet es nincs rajta kamatadó.
A csomagokat nem ismerem.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16170) Soticop válasza fojtviki (#16167) üzenetére


Soticop
újonc

Otthon olcsobb tenyleg. Nem veszes a nyelvezete itt sem. Eleg egyertelmuen van fogalmazva. Remelem sikerul elintezni. :)

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#16171) legiaap válasza Wyco (#16168) üzenetére


legiaap
nagyúr

Gs2? Ezt ugye csak viccnek szántad. Ráadásul használtan... :F
Ez a Z10 mindenben jobb nála és lassan megkapja a teljes hozzáférést a play storehoz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16172) Viszlát


Viszlát
addikt

Currys-ben 10 hónapos kamatmentes akció van karácsonyig, ha esetleg valaki műszaki cikket vásárolna. Szokásos követelmények, 3 éves itt tartózkodás, bankszámla, proof of address szükséges.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16173) ronson


ronson
őstag

A legolcsóbb PYG telefonálási lehetőséget keresem, amivel magyar mobilt hívhatok. Ezt kizárólag erre használnán szóval csak ez a tarifa számít.

Eddig a Vectone-t találtam a legolcsóbbnak 3p/perc-el. Lehet ettől olcsóbb is esetleg.

VOIP és egyéb alternatív lehetőség nem érdekel.

(#16174) Ck.


Ck.
addikt

Ezt találtam az Advantage Saverről, ez alapján szinte ugyanaz, mint az eSavings, nem?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16175) Ck.


Ck.
addikt

Ma sikerült ismét meglepnie a kedvenc bankomnak.

80 font büntetés. A röhej, hogy még az ügyintéző sem érti miért. Átmentem 35 font mínuszba pár napig, szimpla vásárlásokkal es kp. felvettel, ugy, hogy nincs semmilyen overdraft engedélyezve a számlámon. Ráadásul amikor ezek a tranzakciók történtek, akkor volt elég elérhető egyenlegem. (Nem, nem keverem az elérhetőt a konyvelttel.)
Szóval 80 font bunti pár napi mínusz miatt, amit ok se értenek hogy. Hogyan lehet mínusz 35 fontig vásárolni, ha nincs overdraft beállítva a szamlamra? Es miért mutat fals adatokat a rohadt netbank? Egyáltalán miért engedte akkor teljesíteni a tranzakciót?
Sima debit kártya, Silver csomag.
Asszem megyünk bankot keresni...

[ Szerkesztve ]

(#16176) tildy válasza Ck. (#16175) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszeruen. Nem kell ahhoz engedelyezve lennie, UK-ban siman mehetsz negativba a szamladon. Neked kell figyelned.

Unplanned overdraft amugy, igy. 30 fontos bunteteseket siman ravagnak szamlara 3 nap utan is (talan 15 +naponta 5 font).

"Szóval 80 font bunti pár napi mínusz miatt, amit ok se értenek hogy. Hogyan lehet mínusz 35 fontig vásárolni, ha nincs overdraft beállítva a szamlamra? Es miért mutat fals adatokat a rohadt netbank? Egyáltalán miért engedte akkor teljesíteni a tranzakciót?"
Mert nem mutatja a nem konyvelt teteleket. Es igen, ezt hivjak unplanned overdraftnak, UK-ben siman mehetsz negativba.Amiert jol meg is chargolnak.
KP-t nem tudsz olyankor felvenni, de vasarlassal siman tudsy negativba menni.

Mehetsz mashova is, az unplanned overdraft mindenutt igy mukodik...

Jobban jarsz, ha beallitasz planned overdraftot. Az osszeget en is sokallom, nezz utana , jogszeruen mennyire buntethettek volna.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16177) tildy válasza legiaap (#16171) üzenetére


tildy
nagyúr

199ert volt nexus 4 nem olyan reg, ami egyertelmuen jobb nala. 149ert van motorola razr i, 129ert moto g, ami szvsz szinten jobb mint az. Vadonatuj fuggetlen telokrol beszelek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16178) Ck. válasza tildy (#16176) üzenetére


Ck.
addikt

Ma direkt raprobaltam, kiürítettem a szamlamat es vásároltam 10 fontért. Nem tudtam, kp. lett a vége. Akkor hogy is működik ez? Milyen felteleknek kell teljesülnie ahhoz, hogy lehessen unplannelni?
Az meg oké, hogy a nem könyvelt tételeket nem mutatja, de akkor is zarolnia kellene azt az összeget es annyival kevesebb elérhetőt mutatnia!
Lefogadom ezek is az indiai jo kis flexcube-ot használják szlavezető rendszerként.
Ahol legutóbb nehány evet lehuztam, ott is voltak érdekes tortenesek, évi párszáz ezret vissza kellett könyvelnünk az ügyfeleknek országos fiók szinten, mert a rendszer meglopta őket. :)
Párommak a múltkor visszairtak, vmelyik nap visszamegyek es én is bepróbálom. Ha kötik az ebet a karohoz, 2 ügyfelet veszítenek.

[ Szerkesztve ]

(#16179) Viszlát válasza Ck. (#16178) üzenetére


Viszlát
addikt

DD és SO esetén engedi mínuszba menni sajnos. Mondjuk az a 80 font az nagyon durva, én egyszer jártam így -23 fontra fizettem 0,32-t.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16180) tildy válasza Ck. (#16178) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne ürítsd ki, legyen rajta, de fizess többet, mint ami rajta van...

Viszlát, Esmeint rendszeresen megvagtak -35 miatt 30-40 fontokra. Azóta van planned overdraft.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16181) Ck. válasza tildy (#16180) üzenetére


Ck.
addikt

Na akkor megpróbálom megint, mar csak azért is hajt a kíváncsiság.
De pont az ilyen mínuszok miatt át se enged a scoring egy-egy overdraft igénylést.

(#16182) Wyco válasza tildy (#16177) üzenetére


Wyco
tag

Three már nem árulja a ti motorolátokat, néztem pár napja...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16183) tildy válasza Wyco (#16182) üzenetére


tildy
nagyúr

I see. Akkor itt van helyette ez: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16184) eszgé100 válasza Wyco (#16182) üzenetére


eszgé100
őstag

azt hittem már nem is írod a blogod, rég nem láttam frissülve az aláírásod. a multikultis és a vallási liberalizmusról szólók jók voltak. lesz még írásod a témával kapcsolatban?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16185) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok!

köszi mindenkinek! ...így már én is látom a hibákat...de javítani már csak otthon tudom...a hétvégén haza kell mennünk. Januárban újra próbálom. Addig is viszont a cuccain nem maradhatnak az eddigi szálláson és nincs hová tennem. Szóval... Nem tud valaki OLCSÓ futárt? Nem törékeny dobozokat kellene hazavitetnem átmenetileg....ruhák gyerekek játékai.... :R

(#16186) Bubee82 válasza perecKING (#16185) üzenetére


Bubee82
őstag

Privi ment.

(#16187) Wyco válasza eszgé100 (#16184) üzenetére


Wyco
tag

Kihagytam egy hosszabb idot, nem mindig van kedvem hozzá...
Nem tudom, egyelore abban a temaban nem tervezek, általában kulonben ugy irok, h ha olvasok valamirol amit erdekesnek talalok akkor megírom...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16188) lakisoft válasza perecKING (#16185) üzenetére


lakisoft
veterán

a DPD az drága?

(#16189) ronson válasza lakisoft (#16188) üzenetére


ronson
őstag

Te tisztába vagy vele melyik topikba írtál? :W

Innen ha rendes futárcégnél adnál fel csomagot Magyarországra, igencsak durván drága lenne.

(#16190) lakisoft válasza ronson (#16189) üzenetére


lakisoft
veterán

Természetesen tisztában vagyok. Akkor ismerőssel kell elhozatni ha túl sok a futár.

(#16191) tildy válasza lakisoft (#16190) üzenetére


tildy
nagyúr

A fenet. Rengeteg szallito ceg van, de a DPD ,a DHL, es hasonlok dragak.

Veluk hozattam, korrektek, pontosak: http://www.csomagkuldes.co.uk
Nekem pl. a mikromat es egy matracot kb 100 fontbol hoztak ki. De borondnyi cuccot is kb 25-30 ert mar visznek futarcegek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16192) lakisoft válasza tildy (#16191) üzenetére


lakisoft
veterán

bocsi :).

(#16193) eszgé100


eszgé100
őstag

itt szoktam melózni :Y ... haverommal mindjárt megnézzük, hogy mi maradt belőle. a második linken alján levő képen kb 9-10 méter magas az épület

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16194) Balinov válasza eszgé100 (#16193) üzenetére


Balinov
félisten

bakker! akkor eleg hamar atert az Ir tengeren, itt reggel az A1Weather widget szerint 70km/h-s szel volt...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16195) eszgé100 válasza Balinov (#16194) üzenetére


eszgé100
őstag

itt már 60mph (90km/h)-ás volt a szél, de Skóciában mértek 100mph-t is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16196) Balinov válasza eszgé100 (#16195) üzenetére


Balinov
félisten

bele se merek gondolni, milyen lehetett par hete a tavolkeleten az a 300+-os tajfun.

Skocia 100mph? nem tom,honnet johetett, eszaknyugaton (Donegal) 120kmh-st mondtak, ugylatszik akadalymentesen fel tudott erosodni 160+-ra, mire a skotokhoz ert..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16197) legiaap


legiaap
nagyúr

Nem semmi. Én meg azért idegeskedtem itt Birminghamban, hogy állandóan lefújta a kapucnit a fejemről.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16198) Viszlát válasza eszgé100 (#16193) üzenetére


Viszlát
addikt

Itt Leeds-ben 80-90 merfoldes szel volt, a kukamat harom utcaval odebb talaltam meg, nagyjabol ket tucat sorstarsammal egyutt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16199) legiaap


legiaap
nagyúr

Be van állítva egy standing order-em és ma eddig nem ment el. Az lehetséges azért mert hétvége van?
Ha nem akkor törlöm a fenébe és el utalom magam, mert ma kell elmennie.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16200) Bubee82 válasza legiaap (#16199) üzenetére


Bubee82
őstag

Valszeg a hétvége miatt. Én is így jártam az első alkalommal. 1 hónap múlva újra próbáltam (lakbérről van szó), ami éppen hétfőre esett. Reggel 8 körül néztem, elküldte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.