Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Viszlát válasza Bubee82 (#16799) üzenetére


Viszlát
addikt

A berakast meg egesz kulturaltan megoldottak, de a tulvegen hogy jutottatok hozza a csomaghoz? Repulo mellett adtak vagy a tobbivel egyutt a szalagon jott?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16802) Bubee82 válasza Viszlát (#16801) üzenetére


Bubee82
őstag

Azt sajnos nem tudom, mert én nem utaztam velük és nem is kérdeztem.

(#16803) Viszlát válasza Bubee82 (#16802) üzenetére


Viszlát
addikt

3 ora mulva kiderul. :)

Annyira vicces amugy, hogy az emberek nem fizetnek az extra labterert es uresek a sorok. Na de jo magyar modjara utolsokent szalltam fel, ravillantottam vilaghiru mosolyom a kosztumos kislanyra es mar mondta is, hogy nyugodtan foglaljak helyet ott, nem jon mar senki. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16804) Bubee82 válasza Viszlát (#16803) üzenetére


Bubee82
őstag

Azt mondtad neki, hogy 'Kösz, viszlát!'? :)

(#16805) Viszlát válasza Bubee82 (#16804) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja :)

Szalagon jott a kezi, ugy baromsag az egesz ahog van. Ha a rakterbe megy, akkor tulajdonkeppen feladott poggyasz, hiszen nem ferek hozza az ut alatt, de akkor miert nem pakolhatok bele egy uveg bort peldaul, ahogy azt siman megtehetem a normal modon feladott boronddel ugye... Hozzateszem, a szabalyozasnak koszonhetoen a rekeszek fele uresen tatongott :W

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16806) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok

Nem találtam jobb helyet, ahol feltehetem, meg most úgyis poggyászokról beszéltek. :)

Egy kicsit tegyétek már rendben ezt a folyadékos dolgot, mert mindenhol mást olvasok.
Amit tudok:

100ml / doboz max 1 literig a kézipoggyászban, de nagyban? Oda mit lehet rakni, ha egyáltalán lehet? (wizzair)

(#16807) tildy válasza aero. (#16806) üzenetére


tildy
nagyúr

Oda barmit, ami nem utkozik a szabalyokba. Siman tudsz par liter folyadekot kihozni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16808) tildy


tildy
nagyúr

Csak szolok, van Norwegian Gatwickrol, hatha erint valakit. Mi most utaztunk veluk Svedorszagba, Boeing 737esekkel mennek, korrektek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16809) aero. válasza tildy (#16807) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tehát oda lökhetek be simán sampont meg ilyen tisztálkodós cuccokat. :R
Kajával mi a helyzet, azt lehet?

(#16810) tildy válasza aero. (#16809) üzenetére


tildy
nagyúr

Minek akarsz sampont oda rakni, sokkal olcsobb itt?! Kaja is johet benne, persze. Szabalyozas az alkoholra van, meg a cigire azt nezd meg.

Wizzairnel 32kg lehet a feladott poggyasz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16811) aero. válasza tildy (#16810) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondoltam én arra, akkor majd ott veszek.
A cigi nem érint, a pálinkán még gondolkozom. :D Mégsem, mert alkoholtartalmú anyag szállítását tiltják.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#16812) tildy válasza aero. (#16811) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem úgy rémlik , hogy tiltanak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16813) aero. válasza tildy (#16812) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

és tényleg, ott van, hogy kivéve, jólvan. Fáradt vagyok. :D
Akkor viszek magammal, jól benyomom majd a ruhák közé.

(#16814) Petek válasza aero. (#16813) üzenetére


Petek
tag

Alkohol, kolbasz,szalonna, ilyenek siman mehetnek a feladottba. Angol ismeroseim meseltek, hogy ok tokaji aszuval szoktak telerakni a feladando borondot, mert otthon olcsobb mint itt. En amugy legutobb dugohuzot es kezfertotlenito zselet felejtettem a fedelzeti csomiban, es siman atment a rontgenen :B
Februar 4-en jottem vissza ryan-nel es valoban az utolsoknak a kezipoggyasza ment a rakterbe, en inkabb vettem extra labhelyet, £10-ert amivel priority borading is jar, igy nem kellett felni attol, hogy a laptopom, fenykepezom es egy halom masik elektronikai cucc rossz kezekbe kerul. Odafele szinten extra labhelyen utaztam, igy egy angol geologus lett az utitarsam, aki a recski aranybanya ujranyitasan dolgozik. Nagyon jol elbeszelgettunk tobbek kozott a hihetetlen merteku magyar burokraciarol es korrupciorol, ja meg arrol, hogy milyen tokajit visz majd haza :)

In vino veritas

(#16815) kem válasza aero. (#16806) üzenetére


kem
addikt

Én ugyan nem repültem 1-2 éve, de előtte sokat amikor kint laktam. Feladott csomagban lehet szinte bármi, de semmiért nem vállalnak felelősséget a dobálás és a fosztogatás miatt. Szóval pálesz, Unicum, kaja, borok simán mehet bele. Elektronikai cuccok meg mindig a kéziben voltak. Laptop, fényképező, alaplap, vinyó :D Egyszer át is túrta egy kisebb csapat. én meg mondtam, hogy szervizes vagyok ez meg kell :DD

Köszi!

(#16816) Balinov válasza Viszlát (#16797) üzenetére


Balinov
félisten

tegnap jottunk retur spanyolorszagbol. Total felreerted. A dolog ugy muxik, hogy:

van az 55x40x20-as ingyenes kezipoggyasz, ami melle most mar felvihetsz egy reklamszatyrot, kisretikult, fenykepezo/laptoptatyog. En egy rendes meretu adidas hatizsakkal mentem, nem szolt a kutya se, se Dublinban, se Malagaban. A 90 stb. ugy van, hogy amig a kapunal varakozol boardingra egy ryanaires korbejar, es megkerdezi, ki szeretne ingyen a kezipoggyaszat feladni a gep raktereben. Erre vonatkozik, hogy csak 90 csomagot lehet / gep feladni. Ingyen, Ryanairnel. En 2x rakerdeztem Dublinban, hogy en vagyok-e a hulye vagy csak villamos vagyok.

Visszafele detto, ott annyi volt a kulonbseg, hogy ott csapos beszallas van, dublinban meg betonon az elso lepcso mellett volt egy poggyaszszallito trolley, arra kellett rarakni. szvsz nekem rohadtul bejon! Ja, es online csekinnel helyet oszt, nincs kavarc, ekszkjuzmizas a gepen a helyfoglalashoz. All. meg online csekoutkor ki is tudod valasztani, hova szeretnel ulni. Ezt a lehetoseget elszalasztottam, igy az esetleges koltsegvonzatrol nem tudok nyilatkozni.

Ha voltmar, bocs, 1 hetes PH-s lemaradast probalok behozni.

Szerk: igen, a belten csorog kifele, ahogy a feladott poggyasz.

szerk2: azt nem neztuk elore, hogy van ez a 90db kezipoggyasz feature ,csak azt, hogy egy + kezitaskat fel lehet kekeckedes nelkul vinni az utasterbe. Kamerat, tabot, pici kajat, gyogyszert, papirokat, telefontoltot, minden ami igazan fontos es kellhet utkozben oda pakoltunk eleve. KP-ben csak ruha, Gorillapod, ilyesmik voltak.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16817) Viszlát válasza Balinov (#16816) üzenetére


Viszlát
addikt

A-a, 90 kézipoggyászt engednek felvinni a gépre magaddal, ami most Manchesterben úgy nézett ki, hogy az első 90 ember aki odaállt a kapuhoz, az felvitte, akik meg később jöttek, azoknak adtak kis matricát és le kellett adni a gép mellett a trolis embernek.

Nekem azért nem jön be, mert franc tudja hogyan bánnak vele és abban van a laptop, amit nyilván vihetnék külön is, de nekem eddig nagyon bejött, hogy beraktam a pár napra való ruhát, laptop, egyéb elektronika közé és mivel végig velem volt a cucc, tudtam, hogy nem fogja semmi bántódás érni. Mostan ez nincsen, és tulajdonképpen egy biztos módja van, hogy felvihesd magaddal a cuccot, mégpedig ha megveszed a priority boardingot.

Nem aszondom, hogy ez a világvége, csak nekem nem szimpi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16818) Bubee82


Bubee82
őstag

Tildy

Hol találtad azt az olcsó USA repjegyet? Nem emlékszem, csak rémlik hogy valami hotdealsakármi volt.

(#16819) tildy válasza Bubee82 (#16818) üzenetére


tildy
nagyúr

hotukdeals.com-om, de a norwegian.com a legitarsasag. Fapados, de a jobbik fajtabol. (+30 fontert ranyonkent benne van a feladott poggyasz+ a kaja + lefoglalt ulohely is, nekem igy £360 (£300+60) volt a retur jegy New Yorkba.) Nagyon korrektek voltak, europan belul sem airbus-szal, hanem boeinggel repulnek. Stockholmot is veluk jartuk meg, volt a gepen wifi is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16820) Bubee82 válasza tildy (#16819) üzenetére


Bubee82
őstag

Köszöntem :R Jövőre lehet benevezek én is egy USA tripre, ha találok egy hasonló hot dealt :) Gyerekkori álom :B :)

[ Szerkesztve ]

(#16821) tildy válasza Bubee82 (#16820) üzenetére


tildy
nagyúr

ilyen arakon van par:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16822) Bubee82 válasza tildy (#16821) üzenetére


Bubee82
őstag

Ja, én is ránéztem. Brutál :K :R

(#16823) fojtviki válasza Bubee82 (#16822) üzenetére


fojtviki
senior tag

Menj Orlandoba. Ott bemesz a Universal Filmstudio vidamparkjaba ami egybe van az Advanture Island-el, esetleg a Disney-be. Onnan atkocsikazol Elenton-ba, bevasarolsz leertekelt ruhakbol. Majd elmesz Fort-Lauderdale-be, ott feladod a hatalmas mennyisegu ruhat, amit Elenton-ban vasaroltal:) Na jol hangzik? :DD

(#16824) Gyick válasza tildy (#16821) üzenetére


Gyick
őstag

Forintba átszámolva se tünik soknak

(#16825) Bubee82 válasza fojtviki (#16823) üzenetére


Bubee82
őstag

Fú, ne is mondd, mert menten lefoglalom :Y :) :D

(#16826) tildy válasza Gyick (#16824) üzenetére


tildy
nagyúr

Erre meg rajon 30 font, ha egy csomagot viszel + ebed + reserved seat. En is ugy vettem, tehat osszesen valami 179-re jott ki iranyonkent.

De mint irtam ,Magyarorszagra is repulnek gatwickrol, nagyon korrekt fapados legitarsasag, csak ajanlani tudom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16827) fojtviki válasza Bubee82 (#16825) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nagyon szep hely az arra:) Nem csalodnal. Kanadat nem szerettem, apu ott lakik, de telen az a -40-45 fok az nekem nem oke:)

(#16828) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Vajon ez ebben a formaban(persze a reg. szamot tessek odakepzelni)) legalis? :U Hol tudnam ezt ellenorizni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16829) eszgé100 válasza MPowerPH (#16828) üzenetére


eszgé100
őstag

mi a baj vele?
amúgy a moneysupermarket szerint nincs ilyen rendszamú autó.
speciel az autókereskedőknél szoktam ilyen rendszámú kocsikat látni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16830) MPowerPH válasza eszgé100 (#16829) üzenetére


MPowerPH
félisten

A kis BMW emblema legalitasa erdekelt volna a jobb oldalt... De igy jobban belemelyedve csak a GB-s EU jelzes az elfogadott, a baloson.
Egyebkent direktbe nem irtam bele a valos rendszamomat, amit latsz egy szerkesztes eredmenye. 'Your reg' annyit tesz, hogy ide kell beirnom a sajat rendszamomat.

Egyebkent szeretnek az autora unios rendszamot, ezert kerdeztem. Ahogy atneztem, csak a 3D-s, karbon mintas, avagy Hi Line betu az engedelyezett, ami elter a normaltol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16831) Ck. válasza Petek (#16814) üzenetére


Ck.
addikt

Felétek ismerik a tokajit? Itt délen van egy eleg nagy boros-pezsgős Depo, ami egész Sussex-be szállít, de fogalmuk sincs a tokajirol, de még a Hungary -t is ugy értik, h éhes vagy... :)

Nem tudjatok h a rendőrségi autós kamerák csak MOT-t meg biztosítást figyelnek, vagy rendezetlen parkolási bírság miatt is kiszedhetnek a forgalomból?

[ Szerkesztve ]

(#16832) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Hali Mar kozel 10 honapja Londonban tengetem az eletem es ugy dontottem, hogy szeretnek munkahelyet valtani! Olvastam az osszefoglalot, de azert kivancsi lennek, hogy ki milyen CV-t hasznal(tenyleg nem raktok bele szuletesi datumot es fotot)? Eddig hotelben dolgoztam, de szeretnek masfele elindulni :)

(#16833) Balinov válasza Kokuszkocka (#16832) üzenetére


Balinov
félisten

nem, se foto, se szuletesi datum, iskolakbol, munkahelyekbol egy felanalfabeta HR-es ugyis le tudja szurni, kb mennyi idos az ember. Szemelyes adatoknal email, telefonszam, esetleg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16834) Bubee82 válasza Kokuszkocka (#16832) üzenetére


Bubee82
őstag

Építs egy LinkedIn profilt kezdetnek, ha lehet, akkor legyen eltérő a CV-től. Lehet képet, linket is hozzáadni a munkahelyekhez stb. Ha jól összerakod, akkor lehet nem is kell nagyon vadásznod (persze függ hogy milyen és mennyi háttered van), mert rád fognak vadászni :)

A CV max. 2 oldal (kivétel, ha ennél több a nagyon lényeges info), átlátható, minden munkahelynél azt, hogy mit csináltál, esetleg értél el. Mindig kulcsszavakkal, amire általában ráharapnak.

Nemrég volt róla szó, keress vissza.

Ja és a Reed.co.uk-n is üss össze egy profilt. Engem most ott talált meg egy közvetítő, igaz olyan melóval, amivel kitörölhetem ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#16835) tildy válasza Kokuszkocka (#16832) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, mindketto diszkriminaciora adna okot.

Itt van par megfelelo pelda, erdemes atnezni..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16836) Bubee82


Bubee82
őstag

HotUKDeals:

London GTW - New York 329 quid :Y :K

Marokkó 7 éjszaka 260 quid (all incl.) :Y :K

(#16837) Balinov válasza Bubee82 (#16836) üzenetére


Balinov
félisten

Ryanair flash sale-ban meg Luton-Barcelonat reklamozott 19.99-ert, azt hiszem marc 11-16ig tarto idoszakra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16838) Bubee82 válasza Balinov (#16837) üzenetére


Bubee82
őstag

Az se sz@r :N

(#16839) tildy válasza Bubee82 (#16836) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez szerintem ugyanaz amirol en is beszeltem, csak azota lehet mar dragult. ( ott 149 volt iranyonkent, az nalam 298 osszesen)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16840) Ck. válasza Ck. (#16831) üzenetére


Ck.
addikt

Lakotarsamnak van egy tisztázatlan parkolási birsaga, és most én viszem dolgozni...szeretnék megszabadulni tőle, de ahhoz meg kell győződnie róla, h emiatt nem fogja rendor kiszedni a forgalomból. Még az utcára se mer szinte addig kilépni. :D
Ti, akik evek ota kint éltek, nincs vmi infotok, hogy hogy működik ez a birsagosdi itt?

[ Szerkesztve ]

(#16841) tildy válasza Ck. (#16840) üzenetére


tildy
nagyúr

Fizesse be, úgy illik, és akkor paráznia sem kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16842) Ck. válasza tildy (#16841) üzenetére


Ck.
addikt

Egyetemi nyiltnap, regisztrált autó, egyetem finanszírozta a parkolást. Vmit elkurtak es most a gyerek szív. 60 napos valaszadasi idő van a claimre amit írt, addig meg nem akar másoktól függeni, ill. taxikon élni. Tomegkozlekedes ugyanis nem viszi a munkahelyére hajnal 4-kor.
Na mindegy, vhogy majd megpróbáljuk kideríteni mibe avatkozhat be a rendőrség es mibe nem.

(#16843) Bubee82 válasza Ck. (#16842) üzenetére


Bubee82
őstag

Fellebbezhet. Kollégám azt mondta nemrég, hogy bevett szokás, ha jó magyarázatot ad a delikvens. Nekik is sikerült, nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#16844) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

fu en ettol a tomegkozlekedestol kiakadok :)

oysterbol 1 napos utan csak heti ervenyu van? milyen osszegekkel lehet feltolteni?

(#16845) tildy válasza aero. (#16844) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi a problema vele?
oysterbol heti berlet, havi berlet , kethavi, haromhavi, es hathavi van.

1 napos az tulkeppen a daily cap top up eseten.
Azt emlekem iszerint 5-10-15-20-25-30-40-50-60-70-80-100-al lehet tolteni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16846) aero. válasza tildy (#16845) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

a no azt mondta a shopban hogy amit ratoltok az 24 oraig jo, neztem nagyokat, aztan megkerdeztem mast es korlatlan ideig jo, igy vettem is egyet 10gbp top uppal, ezt akkor hasznalhatom barmikor nem?

mert igy mar masabb a fekvese a dolognak :)

mennyi utan nem von tobbet? 7.85re emlekszem, de utana is lehet utazni goolom

(#16847) fazr válasza aero. (#16846) üzenetére


fazr
senior tag

Buszon £4.40 a daily cap hajnal 4:00 és másnap hajnal 3:59 között.

A többinél a zónáktól függ és hogy mikor utazol.

[ Szerkesztve ]

(#16848) tildy válasza aero. (#16846) üzenetére


tildy
nagyúr

fazr elmondta. Attol fugg mivel es mely zonaban utazol. Buszon 4.4 a napi limit, de az kivisz kintebbi zonaba is ( csak gyozd kivarni).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16849) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

koszonom nektek az infokat :R

(#16850) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sokallom az aramfogyast.(feltoltos...) Hol tudom megnezni, hogy most mennyit fizetek 1kw-ert? Es hol tudok utananezni, hogy ha valtok, akkor melyik szolgaltatok johetnek szoba, es milyen tarifaval?

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.