Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) Mercutio_ válasza GRaul (#44950) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol, mennyiért, első benyomások?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44952) GRaul válasza Mercutio_ (#44951) üzenetére


GRaul
őstag

Extreme Digitál. Első benyomás?
Kurva jó Tab.
Plusz neten ah neztem, tudok rá plusz 2 évet venni 10eftért

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44953) violentSt válasza spiky03 (#44949) üzenetére


violentSt
tag

15ért?
újjat és használhatót?
ha szeretnéd, hogy 1 hét után hozzád vágja az asszonykád!
:))

(#44954) NGA válasza GRaul (#44952) üzenetére


NGA
addikt

Az xbox-osat vetted 100-ért?

(#44955) GRaul válasza NGA (#44954) üzenetére


GRaul
őstag

aham :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44956) AxBattler válasza GRaul (#44952) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy nézem, eddinél is elérhető az xbox bundle...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44957) NGA válasza GRaul (#44955) üzenetére


NGA
addikt

Basszus, elgondolkodtató. Csak nekem nem kell az xbox.

Nincs adat róla, meddig birja az akksi mondjuk filmnézéssel?

[ Szerkesztve ]

(#44959) GRaul válasza AxBattler (#44956) üzenetére


GRaul
őstag

szted nem ezt irtam ? :D

NGA: talán 7 óra kb :)

u.i. nekem se kell az xbox. de ma el is adom :Y

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44960) Mercutio_ válasza GRaul (#44959) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hogyé viszik és mennyire van rá kereslet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44961) NGA válasza GRaul (#44959) üzenetére


NGA
addikt

Milyen a minősége a Lenovonak? Fém vagy műanyag a hátlap?

(#44962) Satra74 válasza SUPREME7 (#44942) üzenetére


Satra74
tag

Hát ez nem valami sok. Lehet, hogy mégsem ez lesz a nyerő vétel...

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#44963) GRaul válasza NGA (#44961) üzenetére


GRaul
őstag

nem tudom, de jo a tapintasa :R
meg csak 1 oraja van nalam. eddig nagyon bejovos
Mercutio 35e

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44964) GRaul válasza oszy11 (#44958) üzenetére


GRaul
őstag

Moricz

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44965) NGA válasza GRaul (#44963) üzenetére


NGA
addikt

Kár, hogy kihagyták a hdmi kimenetet

(#44966) AxBattler válasza GRaul (#44959) üzenetére


AxBattler
félisten

De, csak későn írtam... :)

Test Lenovo Miix 2 8 Tablet
Jó kis gép, de ha venni akar az ember hozzá billentyűzetes tokot, és a 32GB memóriát is bővíteni szeretné, akkor árban ugyanott vagyunk, mint egy 64GB-os Asus T100. Persze az 10"-os, más kategória.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44967) tjb007 válasza AxBattler (#44966) üzenetére


tjb007
nagyúr

Na ja, csak a T100 mellé nem jár Xbox, amit akár el is lehet adni, így akár mindennel együtt (tok, kártya stb.) 75-80e forintra is ki lehet hozni a tablet végösszegét, ami a 64GB-os T100 120e forintos árához képest 40e forintnyi különbség.
Persze -mint ahogyan írtad is- méretileg az már más kategória, így akinek a 8 hüvelyk kicsi, annak felesleges is ezen az ajánlaton gondolkodnia.

[ Szerkesztve ]

(#44968) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Milyen mp3 lejátszót javasoltok táblágépre?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44969) golyós válasza SUPREME7 (#44947) üzenetére


golyós
őstag

:C :R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44970) SUPREME7 válasza golyós (#44969) üzenetére


SUPREME7
őstag

:DDD

Már csak erre a problémára kéne megoldást találnom. Ha esetleg innen valaki tud rá valamit, azért hálás lennék :R

http://prohardver.hu/tema/android_os-t_hasznalok_szakmai_topicja/hsz_7301-7350.html#msg7314

[ Szerkesztve ]

(#44971) spiky03 válasza violentSt (#44953) üzenetére


spiky03
veterán

Igen. :)
De még lehet, hogy az is sok neki. :D
Akkor azt mondod, ennyiért nincs olyan, mi arra elég lenne, amiket leírtam?
Ilyen 3D-s játékok meg filmek nem izgatják őt, hogy azon játszon, nézze, max szókereső :)
Gmail-re meg netezésre otthon wi-fin csak elegendőek nem?

Sőt nem is biztos, ha naponta használná, így ezért sem tervezem valami drágábbat venni neki. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44972) laszlohu


laszlohu
addikt

Tök jó lesz ez az új pendrive :

[link]

a micro USB - s vége miatt tabletekhez is ideális lehet,
a sima USB - s meg a PC - hez.

(#44973) tjb007 válasza laszlohu (#44972) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már most is léteznek is ilyen pendrive-ok.

(#44974) keszo válasza laszlohu (#44972) üzenetére


keszo
őstag

de hát már van

[link]

[ Szerkesztve ]

Attila

(#44975) keszo válasza laszlohu (#44972) üzenetére


keszo
őstag

(#44976) icezozo válasza GRaul (#44963) üzenetére


icezozo
addikt

kellene majd csinálni neki egy topikot mert nekem is úton van a miix2 :D

http://qwankido.hu/

(#44977) SUPREME7 válasza laszlohu (#44972) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy oké, hogy kivált egy otg kábelt, de ha mást akarsz a tabra kötni (egér, bill, másik pendrive) ugyanúgy szükséged lesz az otg-re tehát nem sokkal vagy előrébb.

(#44978) mexel válasza SUPREME7 (#44977) üzenetére


mexel
veterán

Viszont ha pent akarsz rákötni akkor nem kell hogy ott lógjon a madzag :)

(#44979) z0d1AK válasza spiky03 (#44949) üzenetére


z0d1AK
veterán

Max 15-re gondoltál, de nagyjából itt is kezdődik a piac. 13-ért van már Beex, ezen kívül MyAudio, Koobe, meg pár, talán még inkább noname modell is lehet 15-ért. Itt úgymond szinte mindegy, hogy mit választasz, az összes ugyan azt tudja (1 magos 1 GHz-es SoC - Rokchip, vagy Allwinner, 512 MB RAM, 4 GB háttértár, 7" 800x480 pixelel TN panel). Ahogyan a Myaudio úgy az összes többi is meghibásodhat szinte bármikor ebben a kategóriában.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44980) z0d1AK válasza mexel (#44978) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy OTG kábel talán kevésbé sérülékeny még, mint ha közvetlenül a pendrive-ot nyomod bele a tabletbe. Bár esetemben továbbra is teljesen igénytelen felhasználás ez, amikor egy pendrive, vagy OTG kábel lóg ki a tabletből, nem is értem általában, hogy ez miért jó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44981) spiky03 válasza z0d1AK (#44979) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ.
Akkor ebben a kategóriában tök mindegy, hogy melyiket veszem, mind kb egy szintet képvisel?
A specifikációkat tudom, hogy ezért az összegért nem kapok 1 GB ram-ot, esetleg dula core fordul elő elvétve talán.
Nah akkor mindegy, jó lesz egy ilyen neki. Úgysem olyan nagy műszaki ember. :)
Neki úgy is az a fontos, hogy fehér legyen. :D Remélem találok majd olyat.
Nah meg azok a dolgok futnak majd rajta amiket leírtam. A Sony live With Walkman-em is kb ilyen szinten volt és azon elfutottak ezek a dolgok. Igaz a mostani L-en már jobban fut minden és gyorsabb is, de nki nincsenek olyan igényei, mint nekem. :)

Thy még egyszer, akkor majd kap valami alapot és kész.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44982) mexel válasza z0d1AK (#44980) üzenetére


mexel
veterán

Csak azért jó, mert általában adatokat juttatunk a pendrive-ról a tabra pl. :DDD Mondjuk én is utálom amikor lóg a tab-on, de muszáj addig bedugni amíg felmásolok valamit ha máshogy nem megy. Utálom pc-hez az usb-s dokkolót is, de muszáj használnom.
De mivel ez off, azért kérdezek mást is ami ide szintén majdnem off:

Tud valaki olyan bluettoth-os billentyűt amihez egér is van? Nem nagyon találtam, csak billentyűt. Létezik olyan ami egyben van a szett? Ráadásul valami olcsó és használható kellene.

[ Szerkesztve ]

(#44983) nextman válasza mexel (#44982) üzenetére


nextman
aktív tag

wifin is lehet am masolgatni, nem kell hozza pendrive, vannak appok erre.

(#44984) monti0222w válasza vilmaboy (#44968) üzenetére


monti0222w
addikt

Player pro, Power amp, Neutron player. :K

(#44985) mexel válasza nextman (#44983) üzenetére


mexel
veterán

főleg amikor elmegyek valahová és vinnem kell valamit. Akkor macerás vinni a pc-met, laptopomat, routeremet is magammal. Ezért én inkább viszem a pendrive-omat és egy otg kábelt. :DDD
Azért vannak más esetek is mint az otthoni felhasználás, csak saját részre :)

(#44986) z0d1AK válasza mexel (#44982) üzenetére


z0d1AK
veterán

Dropbox, Google drive, etc.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44987) mexel válasza z0d1AK (#44986) üzenetére


mexel
veterán

Hagyjuk. Tényleg nem találkoztatok még olyannal hogy pl hazaugrok szülőkhöz, vagy ismerősnek kell valami amit vinnem kell, ahol nincs net, nincs semmi csak a tab van ott, és én, vagy megyek a nyaralóba ahol nincs net, de kellene vinnem pár új zenét, esetleg felhív valaki hogy segítsek megcsinálni valamit a gépen és vinnem kell a saját cuccaimat amik ott vannak a pendrive-omon, stb.
Tényleg ennyire bonyolult lenne pl a fotókat, vagy dokumentumokat vagy egy appot felmásolnoma penre és magammal vinni? :F
Vagy egy átlagjúzer aki nem foglalkozik hivatásszerűen pc-kkel és számítástechnikával annak nincsnek ilyen gondjai?
Így már tényleg nem is értem miért is gyártanak egyáltalán pendrive-okat és otg kábeleket vagy külső hordozható egységeket, hiszen egy dropbox vagy internet segítségével minden megoldható.
Vagy csak az a lényeg hogy bele lehessen kötni valamibe amit mondanak :(
Egyre inkább nincs kedvem semmihez hozzászólni mert mindig megtalál valaki a saját és felülbírálhatatlan egyetlen igazságos bölcsességével anélkül hogy elhinné hogy még más is létezik az ő világán és elgondolásán kívül. :W

(#44988) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Milyen táblagépet vegyek 20000Ft-ig?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#44989) violentSt válasza spiky03 (#44971) üzenetére


violentSt
tag

Dual core alatt én még "csak netezni" sem ajánlok tabot (persze különbözőek vagyunk)
De felhasználói élményen sokat tud rontani egy optimalizálatlan bughalmaz... Na és akkor még erre rájön a sebesség, meg a minőség...
El tudja venni az ember kedvét a tabozástól meg az androidtól

Ha mindenképpen ragaszkodsz az általad említett kategóriához, csak is online rendelésen keresztül a 8 napos elállás miatt...

[ Szerkesztve ]

(#44990) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Q10-es tabletnek (még nincs meg) kellene valami táska, amibe beleférnek a tartozékok (hogy ne hánykódjanak össze-vissza a házba. Ja, ezek a tartozékok vannak neki: [link]

A billentyűzet elvileg rámegy a tabletre, tehát egy 1,5-2 cm-es vastagsága van együtt. A két kábel nem sok, de a töltő kicsit nagy (ezt lehet nem kéne beletenni ha nincs jobb). Valamint preferált, ha a táska nem marhadrága, mert rá van írva valami márka.

Ezeket néztem eddig:

http://bestbyte.hu/termekek/31389/Hama_23464_Universal_fekete_10_2_notebook_taska.html

http://ipon.hu/webshop/product/v7_cityline_messenger_10.1_fekete/541057

http://ipon.hu/webshop/product/platinet_nevada/540953

http://ipon.hu/webshop/product/colorovo_cvb_smart_10_bk_10/388493

http://www.aqua.hu/v7-premium-messenger-ipadtablet-taska-fekete-td21blk-1e-228593.html

http://www.edigital.hu/Tokok/V7_Attache_Slim_vekony_tok_fekete-p348186.html

http://www.edigital.hu/Tokok/V7_Attache_Slim_vekony_tok_piros-p348185.html

Esetleg tudtok adni pár tanácsot, milyet érdemes? Esetleg valakinek akinek van ilyen tabletje, tudna nyilatkozni a töltő méretéről? Lehet, hogy az sehogy se fér bele. 11"-nál nagyobb táska meg már túl nagy.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.

(#44991) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
nővéremnek keresünk tabletet. Semmi komoly felhasználásra nem kell gondolni, szokásos facebook, netezés, youtube, néha sorozatok.
A WayteQ xTAB-79qci-t néztem ki. Ebben az árban van ennél jobb alternatíva? (Itthoni beszerzéssel.)

[ Szerkesztve ]

(#44992) tjb007 válasza tvse1995 (#44991) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincsen.

(#44993) _stick_ válasza tjb007 (#44992) üzenetére


_stick_
őstag

Ezt sem ajánlod alternatívának? (ezt én kérdezem :) ) Nagyjából egy árkategória.

(#44994) tvse1995 válasza tjb007 (#44992) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm. :)

(#44995) mexel


mexel
veterán

Ha már Prestigio is szóba kerül a Wayteq- és Alcor-ok mellet, csak egy személyes észrevétel: A 8"-os 1024x768-as IPS kijelzős gépeket nézegettem és hasonlítgattam össze. Néztem 7"-osokat is, de a 8-as volt a fő csapásirány.
Amit észrevettem, vagy legalábbis én úgy láttam, hogy a Prestigio-nak a képe más mint a többieké. Nekem kicsit kékes árnyalatúnak tűnik, kicsit "mogorvábbnak". Lehet hogy ezt csak én láttam így, de a többi kijelző színesebbnek tűnik. ( talán más színhőmérsékletre vannak állítva? )
Nekem minden prestigio így tűnt, és ezért estek ki főként a szórásból.
Mielőtt bárki szeretne belekötni a mondanivalómba, nem azt írom hogy nem szép a képe, hanem nekem úgy tűnik hogy kicsit más mint a többié. Nyilván ha nem látok egymás mellett több gépet nem is tűnik fel esetleg, biztos hogy önmagában annak is gyönyörű képe van. Hozzám közelebb ált a többi kijelző színvilága, csak ezt akartam leírni.
( 2 boltban is volt prestigio állvány, és mindkettőn voltak hibás kiállított darabok, valamelyiken a töltőcstlakozó nem érintkezett, van amelyik nem működött rendesen - de mondjuk nem csoda amennyien piszkálják)

(#44996) Ulof


Ulof
csendes tag

Sziasztok

Gyermekeimnek a Pipo s1Pro masinát néztem ki.
Honnan rendeljem meg?
Magyar nyelvet tudja a gyári ROM-ja?

Köszi

A lényeg az, hogy mi van a kő alatt.

(#44997) 800.henrik válasza 800.henrik (#44988) üzenetére


800.henrik
senior tag

:F

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#44998) Mercutio_ válasza Ulof (#44996) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha karácsonyra akarod lehet itthon kellene nézelődni, már kétséges, hogy ideér addig.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44999) gcsikos


gcsikos
tag

Üdv. az Aldi árulja ezt a tabot . Találtam egy tesztet róla, amiben alapvető hibákat is említ, de szerintük az újabb firmware egy részüket javítja. Itthon még a JB-vel lehet megvenni, hol lehet megtudni, hogy lehet-e valóban frissíteni. Vagy vegyem, próbáljam és ha nem, vigyem vissza?
Egyébként, ha többet tudtok róla vagy van véleményetek, szívesen venném (egyelőre nem a tabot) és megköszönném.
Szia.

[ Szerkesztve ]

(#45000) Nara19 válasza mexel (#44987) üzenetére


Nara19
aktív tag

Nem csak bántanak. :N

Én köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a Lenovo Yoga 8 akcióra, most arról pötyögöm ezt a hozzászólást. Ajándékba vettem, de nagyon tetszik, így lehet, hogy nem más ajándéka lesz. :D

Szerk: ja és enyém a 45000. hozzászólás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.