Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) CHIPman válasza emrik (#44245) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1GHz négy maggal valami A31-es lehet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44252) pècsimunkás válasza Zeki (#44248) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ùgy látszik tùl sokat olvastam vissza :R .
Megnèzem a Wayteq tableteket.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#44253) Zeki válasza zoltan6 (#44249) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#44254) motoflug válasza Zeki (#44250) üzenetére


motoflug
őstag

Kérdés,hogy ez megér-e ennyit?
A LIDL-ös tab az nem a Wayteq 700qci megfelelője?

[ Szerkesztve ]

(#44255) Paul14 válasza a.t.t.i. (#44246) üzenetére


Paul14
tag

Es mwg vagy elegedve vele? Van valami tipushibaja? :)

(#44256) AxBattler válasza Zeki (#44250) üzenetére


AxBattler
félisten

Medion LifeTab E7310 tablet teszt
Kár a fagyások miatt, egyébként korrekt lenne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44257) motoflug válasza AxBattler (#44256) üzenetére


motoflug
őstag

Csak nehogy aztán ez legyen a dologból.

(#44258) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, 40 ezerért nagymamának milyen 10 col körüli tabletet vennétek?

(#44259) laszlohu


laszlohu
addikt

Ez az új Koobe is jó alternatíva lehet netezésre, filmnézésre,
(játékra csak nagyon korlátozottan!!! )
1024X600 - as felbontással:

[link]

kár, hogy rendelésre van írva

[ Szerkesztve ]

(#44260) Khelben válasza Khelben (#44258) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még annyi, hogy ha muszáj, 50 körülre is felmehetünk.

(#44261) laszlohu válasza Khelben (#44260) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezt korábban itt dicsérték :

[link]

(#44262) mexel


mexel
veterán

Ismét egy gyöngyszem egy Myaudio-s szerviztapasztalatról.
Egyszerűen nem értem hogy lehet ilyen szervizeket alkalmazni, vagy hogy üzemelhetnek még?

Jó pár éve bécsben vettem egy fényképezőt az MM-ben. hazahoztam és két fotózás után a vaku eldurrant. Úgy nézett ki mintha leejtettem volna, pedig nem. Kb 1 hónap múlva amikor arra jártam bementem a garis ügyintézéshez, megkérdezni hogyan lehetne javítani, vonatkozhat-e erre garancia, mert szerintem nem. ( magyarországi tapasztalatokból kiindulva)
A szervizes csóválta a fejét, lehúzta a vonalkódot, majd eltűnt. Öt perc múlva hozott egy másik origi dobozt és kicserélte a gépet, majd azt mondta legközelebb is ott vásároljak. Csak néztem bután, magyarul...

Csak azért írom le hogy érdemes vigyázni milyen tabletet veszünk a kínai darabokból, mert a szevizháttér is úgy látszik fontos nem csak az ár vagy a használhatóság.

Melyik "kínainak" jó a szervizháttere? Wayteq, Alcor, Prestigio, esetleg Concorde? A Navonról feljebb már volt hogy vigyázni kell vele.
Jó lenne erről is egy pár soros összegzés hogy egyben megtalálható legyen, csak felsorolni hogy melyik gyártmánnyal mik a szerviz visszajelzések. (csak annyi hogy pl az XY jó, a ZV nem jó, mert nem javítják meg)

[ Szerkesztve ]

(#44263) fateless válasza mexel (#44262) üzenetére


fateless
veterán

"(csak annyi hogy pl az XY jó, a ZV nem jó, mert nem javítják meg)"

Ezzel csak az a gond, hogy a fórumok hátrányának megfelelően, egyes hangadók ötvenszer leírják, hogy ez és ez a termék és hálózat a világ legrosszabbja, katasztrófa és tilos venni, pedig csak annyi történt, hogy egy alkalommal baja volt. Ha egy táblázaba rakjátok össze, pl google document, akkor hitelesebb lehet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44264) spiritex válasza mexel (#44262) üzenetére


spiritex
veterán

Én csak annyit mondok, hogy amelyik márkának nem találsz magyarországi szervizét rendes címmel, telefonszámmal, azt hanyagolni kell.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44265) mexel válasza spiritex (#44264) üzenetére


mexel
veterán

A myaudio-nak van ahogy a fentebbi írás is mutatja :D Inkább a szerviztapasztalatok lennének a fontosak. Szinte minden itthon forgalmazott motyónak kell legyen valamilyen garis ügyintézési lehetősége, vagy a boltba kell visszavinni vagy a megadott szervizbe. Sajnos sokszor ott van a baj, hogy amikor hibás lesz a készülék akkor kezdődik a mutogatás, a javítás/csere kikerülése, stb. Ezekről lenne jó egy összegzés, mert egyre több féle kütyü van és már nem is olyan olcsók. A lenovonál most pl úgy tudom nincs itthono szerviz, hanem futár viszi-hozza a cuccot. Az hogy ez mennyire működik, nem tudom.
Én azt szeretem jobban ha személyesen be tudok menni olyan szervizbe ahol beszélhetek azzal az emberrel aki valójában javítani is fog. Sajnos mindenhol szinte már "ügyintézőkkel" kell tárgyalni, és az infó már nem jut el oda ahová kellene.

(#44266) NGA


NGA
addikt

Fiamnak szeretnék tabletet.

Paraméterek

7 vagy 8 inch
2 mag
1 giga ram
8 giga háttér
1024x600 vagy jobb
lehetőleg ips
fusson rajt a GTA Vice city
Aksi bírjon ki 4 órát
hdmi, usb, sd bővithetőség

Ár kb 20-30e és ne kínából kelljen rendelni

(#44267) BomiBoogie válasza NGA (#44266) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

WayteQ xTAB-79qci esetleg? 35-ért már megkapod.

(#44268) NGA válasza BomiBoogie (#44267) üzenetére


NGA
addikt

Ez a lidl-s milyen lehet? Majdnem mindenben fölé megy az elvárásaimnak.

(#44269) spiritex válasza NGA (#44268) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem tök jó lehet a paraméterek alapján, és a Lidli nagyon rugalmas is, könnyen visszavesznek termékeket pénzvisszafizetéssel. Nem hiszem, hogy van magyar szervize, így aztán be kell vállalnia a vásárlónak, hogy akár 1 hónapot is várnia kell, mire visszakapja, ha javításra küldik.
Jó lenne tudni németül, hogy értsük a feljebb linkelt német véleményt...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44270) tjb007 válasza NGA (#44268) üzenetére


tjb007
nagyúr

Allwinner A31 van benne, szóval nem lesz gond a játékokkal sem.

(#44271) vajonmilesz


vajonmilesz
csendes tag

Sziasztok,
nézetegem az aliexpressen a Cube U39GT-t. Meg az ehhez hasonlókat :)
De valamiért ez szimpatikus :) Paraméterei röviden, 1920*1280 felbontás, 2Gb.ram, 16 Gb. Rom, RK3188 Quad core 1.6GHz. Néhány napja ez még 175 dollár körül volt akcióban, most olyan 190 dollár körül van az ára kb. Viszont az alibabab.com-on, is lehet venni 1 darabokat már, s kíváncsiságból megkérdeztem pár eladót. Tőlük ilyen árakat kaptam, érdekességként kiemelve pár,melléjük írva a webes elérhetőségüket.

A: 160 dollár + 30 dollár DHL, vagy +32 dollár svájci posta. http://azhuo.en.alibaba.com/
B: 169 dollár + 65 dollár száll.költség. http://www.okystar.com
C: 78,5 dollár + száll.költség (száll.költséget nem írtak, de szállítja DHL, HK post, stb) http://www.dbtxc.com
D: 68,5 dollár + száll.költség DHL és UPS. www.wiioscoo.com
E: 40 dollár + DHL (száll.költség nincs írva, de gondolom van). http://www.aironda.com

Szerintetek mennyire lehet komolyan venni ezeket az árakat, főleg az utolsó hármat. (Tudom, ezekre még rájöhet a vám+áfa) Vajon tényleg lehet ennyiért venni ezt a kütyüt? Esetleg nem az lesz a specifikációja, mint amit 160-190 dollár körül árulnak? Esetleg át akarnak verni?
Vélemény, tapasztalat alibaba.com-os vásárlást tekintve van valakinek?
Köszi előre is.

vajonmilesz@freemail.hu

(#44272) fateless válasza vajonmilesz (#44271) üzenetére


fateless
veterán

Az utolsó három garantáltan átverés, de még az első is csak 82,9%-os, ami nem túl jó.

Annyira az olcsó árat hajtod, hogy emiatt ha rendelsz, nagy eséllyel a végén semmit sem kapsz...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44273) vajonmilesz válasza fateless (#44272) üzenetére


vajonmilesz
csendes tag

nem hajtom az olcsó árat.

vajonmilesz@freemail.hu

(#44274) NGA válasza tjb007 (#44270) üzenetére


NGA
addikt

Köszönöm, akkor holnap veszek egyet reggel.

(#44275) motoflug válasza spiritex (#44269) üzenetére


motoflug
őstag

Vélemények: vegyesek, de már többen visszavitték kint. A zoom akadozik, playstore nem az igazi, amúgy elégedettek lennének vele. Olcsó húsnak.. :(

(#44276) Micuir_M


Micuir_M
tag

Vettem ajándékba egy androidos tabletet.

Ahhoz, hogy le tudjak rá tölteni alkalmatzásokat, be kell lépnem a Goggle-fiókommal, illetve létre kell hoznom rajta egy fiókot.

Utána azt tudom törölni, hogy "szűz" maradjon a tablet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#44277) spiritex válasza Micuir_M (#44276) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, le tudod törölni a fiókot, csak amíg újra meg nem adsz egy fiókot, addig nem tudsz belépni a Play-be. Illetve a felinstallált app-ok mind az eredeti fiókhoz lesznek rendelve.

(#44278) Micuir_M
De, működni fognak minden gond nélkül, csak ha belépsz abba a gmail fiókba pc-n, akkor látható lesz, hogy az a fiók alá lettek installálva, másrészt ha megveszel eetleg valami app-ot, akkor azt az az egy bizonyos fiók alá veszed meg, tehát nem teheted meg, hogy később mondjuk más fiókkal lépsz be a tableten a Play-be, és installálod a korábban a másik fiókra megvásárolt app-ot, mert az nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44278) Micuir_M válasza spiritex (#44277) üzenetére


Micuir_M
tag

Köszi!

Az mit jelelent, hogy "Illetve a felinstallált app-ok mind az eredeti fiókhoz lesznek rendelve.". Nem fognak működni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#44279) fateless válasza vajonmilesz (#44273) üzenetére


fateless
veterán

Akkor a megbízhatóbb boltokat keresd inkább (pandawill, geekbuying, focalprice vagy sok másik), vagy aliról rendelve sok visszajelzéssel rendelkező, min 95% feletti visszacsatolású legyen. Úgy nem kell annyira aggódnod, biztonságosabb lesz.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44280) student válasza tjb007 (#44270) üzenetére


student
őstag

Azt magyarázd már el nekem pls hogy van az hogy a
moto g snapd 400 quad A7 1.2ghz jóval többet hoz ki quadrantba és antutuba
mint akármelyik teló mtk6589t quad a7 1.5ghz :F

(#44281) mexel


mexel
veterán

Úgy néz ki még mindig itt van egy felesleges Yoga 8, az akciós, vadonatúj. Holnap vagy legkésőbb pénteken viszem vissza a boltba, visszaadják az árát ( online vásárlás)
Ha valakit érdekel SZEMÉLYES átvétellel akkor még elviheti ma vagy holnap. Ismétlem nem kereskedek vele, de az akció már megszűnt, nem lesz többé, és most így 25000ft-al olcsóbb mint a boltban.
A kütyü nagyon jó, 3 db-ot használunk, iszonyat akkuidő, nagyon jó wifi, igen szép kijelző, és a sebesség is hibátlan, én még nem tudtam megakasztani igazán.

Csak azért ide írom mert nagyon sokan keresgélnek tabletet, keresik a jó vételt, ez SZVSZ az, sajnálom visszaadni a boltba ennyiért :) (54900ft)

[ Szerkesztve ]

(#44282) tjb007 válasza student (#44280) üzenetére


tjb007
nagyúr

Legfőképp a GPU miatt. Az Adreno 305 közel kétszer olyan erős, mint az SGX544.

(#44283) student válasza tjb007 (#44282) üzenetére


student
őstag

:R valóban a gpura nem gondoltam akkor ez lehet

(#44284) albinolynx válasza Micuir_M (#44278) üzenetére


albinolynx
őstag

Fognak működni. Nem lenne egyszerűbb lementeni magukat az .apk-kat és így telepíteni?
Hasonlóan egy asztali géphez. Ha pedig esetleg valamiért factory reset kell, vagy ROM frissítés
történik, akkor is van egyből mihez nyúlni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44285) SZULTA


SZULTA
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
3db tablet között vacilálok.
1.
PIPO Smart S1s
Operation System Android 4.2.2
CPU Rockchip RK3066 Cortex A9 Dual Core 1.6GHz
RAM DDR3 1GB
Storage capacity 8GB (Support extend up to 32GB)
Screen 7 inch HD Capacitive multi-touch screen
Screen Resolution 1024x600 Pixels
2
PiPo Smart-S1 PRO
Product Type Tablet PC
Screen Size 7.0"
Operating System Android 4.2.2
Processor Type/CPU Type Cortex-A9
CPU Manufacturer Rockchip
CPU Model RK3188 quad-core
CPU Speed/Processor Clock Speed 1.8GHz
RAM/ Technology DDR3
RAM Memory 1GB
3
WayteQ xTAB-700qci tablet, fehér
Kijelző: 7", IPS, 1280 x 800 px, 5 pontos kapacitív multi-touch
Processzor: ATM7029, Quad-Core Cortex A9 1.3 GHz
Memória: 8 GB ROM, 1 GB RAM

Melyiket javasoljátok?
A felhasználás teljes tehát filmezés,játék,net...
Köszönöm! :R

(#44286) albinolynx


albinolynx
őstag

Van valahol magyar nyelvű leírás arról, hogy miért nem lehet microusb-n keresztül tölteni a rockchipes tableteket? Miért van külön tápcsatlakozó?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44287) NGA


NGA
addikt

Most nézem, hogy a Lidl-es táblagép szinte teljesen azonos ezzel?

WayteQ xTAB-700qci

(#44288) zoltan6 válasza NGA (#44287) üzenetére


zoltan6
őstag

viszont a lidlisre 2 év a garancia.én lehet megveszem holnap reggel.

(#44289) spiritex válasza NGA (#44287) üzenetére


spiritex
veterán

Én úgy nézem a Lidli-s-ben Cortex A7 van, míg a WayteQ 700qci-ben Cortex A9.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44290) Micuir_M válasza albinolynx (#44284) üzenetére


Micuir_M
tag

Mármint a számítógépen lementem a playból és utána átmásolom a tabletre és futtatom?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#44291) tjb007 válasza NGA (#44287) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem azonos.
A 700qci-ben ATM7029 van (quad Cortex-A5@1,3GHz + Vivante GC1000), a Lidl újságban szereplőben pedig Allwinner A31 van (quad Cortex-A7@1GHz + Imagination PowerVR SGX544MP2), utóbbi erősebb.

„Azt olvastam, az A7 újabb, mint az A9”

Valóban újabb, csak épp azonos órajel mellett 30%-kal gyengébb teljesítményű az A7.
Cortex-A5 < Cortex-A8 < Cortex-A7 < Cortex-A9 < Cortex-A12

(#44289) spiritex

Lásd pár sorral feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#44292) NGA válasza spiritex (#44289) üzenetére


NGA
addikt

Azt olvastam, az A7 újabb, mint az A9

(#44293) mexel


mexel
veterán

Akksiról van valami info a lidlisben? Nem mintha venni akarnék, csak kíváncsi vagyok.

(#44294) spiritex válasza tjb007 (#44291) üzenetére


spiritex
veterán

Kérdésem az lenne, hogy ez a kettő közül valamelyik (vagy mindkettő) gyorsabb egy AML8726-M6-nál, mert abban van egy Mali-400-as GPU?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44295) laszlohu válasza tjb007 (#44291) üzenetére


laszlohu
addikt

Érdekeset olvastam egy fórumon a
Cortex A5 - ről, nevezetesen az egy feljavított A9,

Ugyanis ezt olvastam :

Cortex A9 support VFP v3

ATM Cortex A5 support VFP v4

és azt is, hogy jobb Float eredményeket hoz Antutuban

(#44296) zoltan6


zoltan6
őstag

viszont a fogyasztásban takarékosabb a Cortex-A7

(#44297) Keresztapper válasza atala (#44204) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Lehet, hogy a negyedik éppen nem aktív?

http://palscoffeetech.com/

(#44298) esztam


esztam
csendes tag

Sziasztok! Aki esetleg mostanában akar venni tabletet beépített 3G-vel az Extreme Digital-nél, annak egy ilyen akcióval tudnék szolgálni.
Mivel adnak hozzá kedvezményes telenoros mobilnetet, ezért 5000 forintot beleadnék a tabletjébe, cserébe annyit kérnék, hogy vegyük az én nevemre a tabletet és a mobilnet előfizetést. Természetesen utána odaadom az illetőnek a tabletet és ha kell írunk egy adás-vételi szerződést is ott azonnal.
Szóval ha nincs szükséged telenoros mobilnetre a tableten, mert már van máshonnan, vagy egyszerűen csak nem tartasz igényt rá, akkor most 5000 forinttal olcsóbban juthatsz a tabletedhez.

(#44299) tjb007 válasza spiritex (#44294) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az A31 GPU-ban jobb nála, CPU-ban viszont gyengébb, az ATM7029 meg semmiben sem jobb az AML8726-MX-nél/M6-nál.

(#44295) laszlohu

Ez így, ebben a formában egy hatalmas hülyeség. Ha valamit feljavítanak, akkor az nem lesz jóval gyengébb a feljavítandó alanytól.
A Cortex-A5 majd' három évvel az A9 után lett bejelentve, így nincs abban semmi csodálkozni való, hogy az újabb verziójú lebegőpontos egység került belé.
A CPU float-point jobb eredményekre meg csak ennyit írnék: A5 - 474 / A9 - 767
Szerintem hanyagold inkább azt a fórumot

(#44300) spiritex válasza tjb007 (#44299) üzenetére


spiritex
veterán

:R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.