Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy (vagy több) olyan tab-ot ami legalább 2 magos, HD kijelzős, és viszi a Full HD filmeket is akadozás nélkül? Ja és lehetőleg minnél olcsóbb legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#45802) tjb007 válasza Repsol600 (#45801) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mekkora legyen a kijelzője ?

(#45803) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.

Tabletet szeretnék vásárolni.

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
8-10" körüli
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
lehetőleg ujjat
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Magyarországon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Internet, játék, film, nem tudom.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
40 000 körül

Létezik ilyen egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#45804) Repsol600 válasza tjb007 (#45802) üzenetére


Repsol600
addikt

7-8"

(#45805) Alex91 válasza Repsol600 (#45804) üzenetére


Alex91
félisten

Retina iPad Mini.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45806) Barell


Barell
senior tag

Navon Raptor 7-et esetleg tudja bárki hogy miként root-olhatom?

(#45807) tjb007 válasza edeleny (#45803) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 2 Prime Duo 8.0, Alcatel Tab 8 HD, Alcor Zest Q813IX

(#45804) Repsol600

Nexus 7 (első generációs, refusrbished, 32GB), Asus MeMoPad HD 7

(#45808) buca84


buca84
őstag

Az Intel procis tabletek még mindig felejtősek, vagy...?
Pl a Intel Z2580 SoC-al szerelt?

(#45809) tjb007 válasza buca84 (#45808) üzenetére


tjb007
nagyúr

Eddig sem volt felejtős, csak nem volt mindenre ajánlott.
Például még most sem ajánlott a ROM cserélgetőknek, ROM buherátroknak. A játékoknál jelentkező inkompatibilitási problémák szinte teljesen eltűntek, de azért még benne van a pakliban, hogy belefut az ember egy ilyenbe.

(#45810) Alextras válasza tjb007 (#45789) üzenetére


Alextras
csendes tag

Köszi!

(#45811) motoflug


motoflug
őstag

Van olyan 7-8" körüli tablet 20-30e. között (akár használt is), amely hozza a dualsim telefonokon jól ismert MTK6589 Quad Core 1.2GHz, PoverVR SGX 544MP szintjét? Lehet használt is, a játékok miatt kellene hasonló szintű gép, mert a tulajnak bevált ez a soc. :R

(#45812) buca84 válasza tjb007 (#45809) üzenetére


buca84
őstag

Ez jó hír! Köszi!

(#45813) csabiks


csabiks
senior tag

A böngészés wifin mennyire energiaigényes? például egy kikapcsolt wifivel történő játszás (mondjuk templerun), fogyaszt annyi energiát, mint böngészés bekapcsolt wifivel?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#45814) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Tabletet szeretnék.

Feltételek:
- 7"-os bőven elég
- erős akku
- legalább 2 magos
- jó ár/érték arányú (max 30eFt)

Ami még jó lenne:
- 3G modem (sim kártya fogadás)
- GPS

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#45815) janos1988


janos1988
addikt

Valakinek van tapasztalata erről a tábláról?

meroly: Ez eléggé all in one, de tényleg minden van benne, csak hát az ára mást is enged sejtetni... :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#45816) meroly válasza janos1988 (#45815) üzenetére


meroly
veterán

Az utolsó kettő nem fontos ;]
Mármint a 3G meg a GPS.

Impossible is nothing

(#45817) boken


boken
senior tag

Sziasztok,tabletet szeretnék,netezésre,filmnézés,ne sokat laggoljon :)
Ezeket néztem:

tab

t1

t2

t3

t4

t5

előre is köszi minden tanácsot. :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#45818) tjb007 válasza motoflug (#45811) üzenetére


tjb007
nagyúr

MyAudio 708F (Tesco)

(#45814) meroly

Alcor Access D785M
Az akku nem a legerősebb, de benne van minden.

(#45815) janos1988

Ő talán többet tud mondani róla: [link]
Papíron amúgy nem rossz.

(#45817) boken

Ennyiért már kapsz vadonatújat példányt is gyári garanciával.
Samsung Galaxy Tab 3 7.0, Nexus 7, Asus MeMoPad HD 7

[ Szerkesztve ]

(#45819) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

xTAB-700qci-ről vélemény? Megéri a pénzét? Filmezés (720p), netezés, olvasgatás, játék, ilyenek... :R

(#45820) boken válasza tjb007 (#45818) üzenetére


boken
senior tag

Nagyon köszönöm, a 3 bólintott melyiket ajánlod? Max 60.000 Ft a ma keret,ha van jobb ötlet.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#45821) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Asszonypajti szeretne magának tabletet, némi filmnézés, illetve hasonlóképpen játékra, de szivesen böngészne, olvasgatna is rajta.
Mivel a használt kategória kilőve, ezért kérek segítséget tőletek, mindenképp újonnan kellene.
A rászánt pénzmag olyan 45ezer környéke, méretben nincs megkötés 8-1O" környékén ( :DDD ).

Előre is köszönöm szépen a tippeket!

Máté

yo

(#45822) meroly válasza tjb007 (#45818) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm megnézem :R

Impossible is nothing

(#45823) Repsol600 válasza tjb007 (#45807) üzenetére


Repsol600
addikt

Ennyit azért nem akarok adni érte. :DDD Csak netre kellene meg filmre.
Olyan 25k-ig gondoltam akár használt is lehet.

(#45824) AxBattler válasza Repsol600 (#45823) üzenetére


AxBattler
félisten

Prestigio MultiPad 7.0 HD+ 8GB

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45825) motoflug válasza tjb007 (#45818) üzenetére


motoflug
őstag

:R Az kimaradt, hogy 1GB ram az kellene,de igazából játékra használná az illető.
Ez vagy esetleg a Wayteq 700qci? Vagy használtan xtab70dci?

(#45826) Repsol600 válasza AxBattler (#45824) üzenetére


Repsol600
addikt

Ez jó lenne, illetve még a WayteQ xTAB-700 QCI-t nézegettem, ezek közűl melyik lenne a jobb?

(#45827) gps76


gps76
őstag

Arra tudtok egyszerű magyarázatot,hogy az Asus Memopad hd7 miért nem ismeri az otg kábelen rádugott ketyeréket?(pendrive,egér,billentyűzet).A kábel jó,más géppel megy.Szégyen,hogy egy ilyen kaliberű gép ezen alapvető dolgot nem tudja...
Egyre jobban kezdek megbarátkozni a Lenovo Miix 2-vel,eddig nem igazán díjaztam a win-es mobil eszközöket,de ez tényleg használható.Akit érdekel egy két tapasztalati dolog,kérdezzen bátran.

(#45828) z0d1AK válasza gps76 (#45827) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jelen pilanatban nem támogatott az OTG a MeMO Pad HD 7-en.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45829) AxBattler válasza Repsol600 (#45826) üzenetére


AxBattler
félisten

Wayteq: IPS, 1280*800, 1 év gari, 3000mAH aksi
Prestigio: 1024*600, 2 év gari, 4000mAh aksi

Te döntesz...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45830) gps76 válasza z0d1AK (#45828) üzenetére


gps76
őstag

Akkor nem is lesz szerintem,mert gondolom kispórolták az ic-t ami kezelné...

Tud valaki segíteni,hogyan kell összehozni egy androidos telefon mobilnetjét bluetooth-on keresztül egy win 8.1-et használó tablettel.
Össze vannak párosítva fájlokat lehet küldözgetni.
Bluetooth-al rendelkező droidos tabletek közül sokkal sikerül,csak itt nem tudom mi kellene még hozzá.
(Mielőtt valaki wifit javasol,ismerem,de bluetooth-on keresztül a telefon nem merül annyira,és egész nap össze lehetnek kapcsolva,olyan lesz mintha a tábla mobilnetes lenne)

[ Szerkesztve ]

(#45831) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

WayteQ szervizrol mit lehet tudni, mennyire szakszeruen es gyorsan dolgoznak?

Van egy WayteQ xTAB-79qci talbetem, wifi problemas:
- tavolabbi, 1-2 fal kb 9 meter mar nem lat olyan wifit, amit minden itthoni keszulek (markastol a markatlanig lat)
- latja meg a wifit egy bizonyos tavolsagbol, de csak 0.5 Mbps sebeseget mer a speedtest, illetve dobalja is
- Ha a ket szelet fogom, akkor van a baj, ha nem a szelet, hanem mondjuk kozepen alul, akkor akar elerem a max sebeseget is egy szobaval tavolabb a routertol (az antenna hozzaer(het) a femhatlaphoz?)
- forgatasra, de akar arra, hogy a routertol 2-3 meterre a router es a tablet koze allok, mar jelentos sebeseg csokkenes van.
- Annyian panaszkodnak ra, hogy arrol sem vagyok meggyozve, hogy javithato...

A problema:
Ha routerhez kozel leteszem az asztalra akkor van jo wifi. Attol felek, hogy a szervizben igy fogjak letesztelni, es par het utan visszakuldik javitas nelkul. Ezert kerdezem, hogy mik a tapasztalatok a szervizzel. :R

[ Szerkesztve ]

(#45832) keszo


keszo
őstag

Sziasztok Mesterek!

Segítsetek megválaszolni, egy ismerősöm érdeklődik tőlem.
BeeX S1 tablet csak ebook olvasásra mennyire használható? (leginkább az üzemideje érdekelne)
Nagyából ez a legolcsóbb, és van világítása.......

Köszönöm előre is!

Attila

(#45833) z0d1AK válasza keszo (#45832) üzenetére


z0d1AK
veterán

A baj vele, hogy a kijelző nagyjából csak szemből elfogadható, minden más oldalról siralmasan fest, már kis döntés után is. Emellett az alacsony felbontás miatt még szembántó is lehet olvasás során szerintem.
Az üzemideje sem nagy, talán minimum fényerőn olyan 5 órát össze lehet hozni vele, repülőgépes üzemmóddal talán 6-ot is, viszont az tény, hogy minimum fényerővel csak sötétben látszik jól, már egy ablak mellett ebben a téli szürke időben is nehezen látható közepes fényerőn.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45834) tjb007 válasza boken (#45820) üzenetére


tjb007
nagyúr

Utolsó kettőt.

(#45821) kenny123

WayteQ xTAB-79qci, Alcor Zest Q813IX, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85

(#45825) motoflug

Játékra én nem igazán ajánlanám a 700qci-t, inkább használtan egy 70dci.

(#45835) keszo válasza z0d1AK (#45833) üzenetére


keszo
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors és precíz választ.
Esetleg tudnál így kapásból javasolni, mi az a legolcsóbb tablet amit olvasónak lehet használni?

Attila

(#45836) z0d1AK válasza keszo (#45835) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legolcsóbb, aminél szerintem a legkevesebb a kompromisszum, az talán az xTAB-700qci, ahol már IPS van jó betekintési szögekkel, illetve HD felbontás, ami miatt kevésbé szembántó. Igaz, ez több, mint kétszer annyi, mint a Beex S1.
De olvasásra én továbbra is egy eInk kijelzős eBook olvasót ajánlanék, 20-30 ezer között bizony igen normális felhozatal van már.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45837) tjb007 válasza keszo (#45835) üzenetére


tjb007
nagyúr

Alcor Zest D714I

(#45838) keszo válasza tjb007 (#45837) üzenetére


keszo
őstag

Uhhh....
Köszönöm mind kettőtöknek a válaszokat.
Tudom én leszek az a bizonyos postás.
A Wayteq biztos nem fog játszani az ára miatt, hát az Alcor....... , majd "meglátom" mit fog szólni hozzá.

az Alcornak tuti jó az akksija?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#45839) boken válasza tjb007 (#45834) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm szépen,Asus Memopad lett a vége!
már csak kompatibilis bill.tokot kell találjak mert az univerzálisak nem komp.vele.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#45840) NastyHUN


NastyHUN
csendes tag

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék, ha valaki guru ebben a témában, légyszi adjon tanácsot.

Ma vagy holnap szeretnék venni egy tabletet, tehát sürgős a dolog.
Kb 50ezrem lenne rá és ami a lényeg, hogy leginkább filmnézésre, webezésre kellene, tehát játék olyan vadul nem lesz futtatva rajta.

Legalább 9.5-ös kijelzőmérettel kellene, hogy normálisan nézhetőek legyenek rajta a filmek.
Namost, ebben a méretben és árkategóriában a márkásak (Apple, Asus, Samsung....stb) már nem férnek bele, így marad valami Noname.

Amiket találtam:
Sencor Element (10.1)
Concorde (pl a Q10)
ill.
WayteQ (xTAB-100qcr)

Ezekből melyiket érdemes venni ?
Mikre érdemes figyelni egy tabletnél ? Mik a fontos jellemzők, ha a fenti felhasználásra lesz ?

Köszi előre is a gyors válaszokat...
Jöhet priviben is.

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#45841) kelzsoca válasza Nerd (#45831) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben wifi problémával adod le a készüléket, akkor le fogják tesztelni, illetve összehasonlítják a mérési eredményeket a mintadarabbal, ha problémás akkor javítják vagy cserélik, ha nem szeretnéd hogy extra hosszú időt legyen a készülék úton (kiskereskedő=>szerviz=>kiskereskedő) akkor közvetlenül az Elektrodokival beszélj, garanciajegyen a telefonszám.

(#45840) NastyHUN

Az A brand például: Asus, Samsung, Sony stb..
A B brand például: ConCorde, WayteQ, Prestigio stb..

A noname ezektől azért messze van. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#45842) NastyHUN válasza kelzsoca (#45841) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Ok, akkor a B brand-ről :) mit gondoltok ?
Érdemes közűlük egy nagyobb kijelzőset venni, kb 50e-ért ?

Milyen jellemzőkre kell figyelni ?

Időközben ezt találtam:[Alcor Zest Q933R]

Erről vélemény esetleg ?

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#45843) Milka 78 válasza keszo (#45838) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hozzáteszem,hogy ha tényleg csak olvasásra kell és árérzékeny a dolog akkor egy 708dr/704t/Concorde Tab Rooke is használható a célra.Mondom ezt úgy,hogy most egy 79qci-t használok ips panellal és baromi jó,de a gagyi My Audio 708dr-el (aminek tényleg silány egy monitorja van,de legalább 1024x600 a felbontása) is vígan olvastam napi 1-2-3 órát esténként.Előtte két olcsó Prestigio (3172B/3774B) készüléket használtam ami 800x480-as felbontást tudott és szintén csak sima tft panellel rendelkezett(bár egész jól bírta a döntögetést) és majd másfél évig vígan használtam,a szemem is megmaradt és többszörösen visszahozta az árát.Egyet kell tudatosítanod,hogy menyiért mit kapsz.13-20 ropiért(durván 5-10 könyv ára) nem kell csodát várni,de ettől még bőven használható.Igen a panel döntésre érzékeny,de én mindig is szemből olvastam könyvet,bármilyen furcsa is.Igen az ips és akár az e-ink más kategóriát képvisel,de más az áruk is.Az aksi sem lehet ebben az árszegmensbe nagy durr,de ofline használat mellett egy visszafogottabb monitor beállítással azért elég sokat meg lehet spórolni az üzemidőből.
Különben én is gondolkodtam az S1-en és bár mint tablet,nálam teljesen megbukott,de mint extra olcsó könyvolvasási lehetőségként,kis kompromisszumokkal és főleg ennyiért vállalható dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45844) imiadmin válasza z0d1AK (#45836) üzenetére


imiadmin
őstag

fevettem a kapcsolatot a Beexmobile-al... innen letölthetőek a Beex firmware-k:

Az alábbi linkre kattintva tudja elérni a BEEX készülékekhez tartozó firmware és driver csomagokat.
https://drive.google.com/folderview?id=0B67dE2rYFvS4dGM4ZVkxTnE5SUk&usp=sharing

Amennyiben rákattint a kívánt firmware ikonjára, a következő hibaüzenetet kaphatja: "Sorry an error has occurred, retrying", de a képernyő jobb alsó sarkában lévő kis nyíl ikonnal le tudja tölteni a fájlt.

Sok sikert...

[ Szerkesztve ]

(#45845) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elmentem megnézegetni ma a kínálatot, jelentem, csúnyán ki vannak fosztva az üzletek így karácsony után. A legnagyobbak (MM, Saturn) a leginkább. Úgyhogy valszeg online vásárlás lesz. Viszont így menjen az ember nővel vásárolni: párom is választhatott magának tabletet, és amikor már láttam, hogy folyamatosan az Apple standokhoz indul automatikusan, már sejtettem, hogy baj lesz. Mutathattam én neki Win8.1-et, vagy Androidot, fehéret, feketét, vagy tarkát, úgy fest, hogy csak lesz a családban egy iOS tablet is. Gondolom azt meg se kérdezzem, hogy érdemes-e az iPad Mini helyett az új Minit venni a retina kijelzővel, hiába közel kétszeres az árkülönbség...

Ja, Bay Trail CoS-es gépek bár papíron elvileg mindenhol elérhetők, mutatóba sem sikerült egyet sem találnom, be kellett érnem a Cedar Trail-es kiállított példányokkal. Viszont pont azt nem tudtam így megnézni, hogy milyen benyomást kelt élőben egy 8"-es Dell Venue, egy Lenovo Miix2, egy Toshiba Encore, vagy egy Asus T100TA. Papíron mind kb ugyanazt tudja, árban van a Dellnek perpill 50 EUR előnye a Notebooksbilliger akcióban, de kicsit fázok attól, hogy vakon berendeljem bármelyiket.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45846) edeleny


edeleny
őstag

Lenne egy kérdésem. (még egy)

Van egy 2,5" külső vinyóm. USB-vel rádugom bárhova és megy!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Tablet látná e?
Így lenne értelme kirándulni vinni, mert arra teszek filmeket, amiket le lehet venni róla, illetve a fényképekkel, videóval megtelő SD kártyákat is át lehetne másolni!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#45847) Alex91 válasza parandroid (#45845) üzenetére


Alex91
félisten

Na, a parodnak jo erzeke van ehhez, ra kell hallgatni! Es retinat venni, best buy! Simat nem venni, nem tudni mennyi lesz az eletciklusa, imho a vege fele jar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45848) Alex91 válasza edeleny (#45846) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, menni fog 2 percig, aztan leszivta az akksit... :W

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45849) NastyHUN válasza Alex91 (#45847) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Mijazisten az a retina kijelző ?
Mit tud ? Szemmel lapozol vagy miaszösz ? :)

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#45850) edeleny válasza Alex91 (#45848) üzenetére


edeleny
őstag

Elméletileg a vinyónak van másik betápja is. Ha azt rádugom valahova, ahonnan kap áramot......?

A fiam nyüstöl a tabért, de én nem sok értelmét látom....
Van PC-je, van okostelója , minek még ez is?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.