Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) nemigazmar2 válasza this is life (#44049) üzenetére


nemigazmar2
csendes tag

ööö, nem vágom pontosan az mit takar, valami kis cucc amit beledugsz, és lesz 3gje tőle? ha igen, akkor perfekt lenne egy ilyen, mennyibe kerül kb?

én is ezt mondtam neki, hogy nem ér annyit a 3g, hogy emiatt ezt a jó gépet gyengébbre cserélje, de hajthatatlan...

köszi a gyors választ!

(#44052) this is life válasza nemigazmar2 (#44051) üzenetére


this is life
Ármester

A mifi egy gsm modulos akksis router [mifi] a mobil router ugyanez csak sim foglalat nelkul , abba sticket kell dugni es utana zsebben a net [mobil router] .
Kar lenne az asus kihagyni, de ha nem megy akkora samu marad , uzemideje jo, de teljesitmenye messze van az asustol. A samu is kellemesen hasznalhato nekem az van , de azert nem raknam az asus melle.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44053) Nara19 válasza gerii (#44050) üzenetére


Nara19
aktív tag

Rendszeresen olvasok tableten. Életkorom miatt a szemem sem túl jó. 10"-os 1024*768-as tablet (IPS) kijelzőjén sem volt gondtalan az olvasás. Most a 7" 1280*800 felbontással (és Cool Readerrel) kellemesebb. Nekem "bejön" állítva ill. fektetve a 7" olvasásra.
De nem vagyunk egyformák. :)

(#44054) nemigazmar2 válasza this is life (#44052) üzenetére


nemigazmar2
csendes tag

rendben, felvázolom ezt majd anyámnak, köszönöm szépen a gyors segítséget!

(#44055) krisztyann


krisztyann
tag

Sziasztok!

Kiszemeltem magamnak egy 32gigás Nexus 10-et.A kérdésem az lenne, hogy ebben az árkategóriában (140k körül) van valami ami esetleg jobb vétel lenne?

(#44056) tjb007 válasza krisztyann (#44055) üzenetére


tjb007
nagyúr

Android vonalon az ASUS Transformer Pad TF701T, Windows 8 vonalon pedig az ASUS Transformer Book T100.

[ Szerkesztve ]

(#44057) albinolynx válasza gerii (#44050) üzenetére


albinolynx
őstag

Mindig fektetve olvasok és böngészésre is így lenne használva.
Jó lenne élőben megtapogatni, kipróbálni mindkettőt. Sajnos közelemben nincsen MM, meg hasonlók. Talán a(z) euronics-ban. Hétfőn megnézem.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44058) ilko válasza albinolynx (#44057) üzenetére


ilko
csendes tag

Teljesen outsiderként írok, mivel nekem egy 8 collos Prestigiom van, viszont rengeteget olvasok. Pár napja valaki kérdezte itt, hogy pdf-eket, ebookokat mennyire jó tableten olvasni, akkor neki írtam privát üzenetet, aminek egy részét azért másolnám ide, mert hátha ez is egy szempont a választásnál... (a Prestigio-n eleve ott az e-reader)

Ha ebook-ot olvasok, akkor millió beállítás közt választhatok, a betűméret, típus, sorvégek, margók stb.
Más a helyzet, ha egy valahonnan leszedett pdf-et nyitok meg - mondjuk többszáz oldal, Trónok harca... akkor korlátozottabbak a beállítási lehetőségek.
Nekem nagyon fáradékony a szemem, s kb másfél dioptriás szemüveggel olvasok, de simán bírja.
Nagyon szubjektív dolgok ezek, én pl. nem tudok úgy olvasni, hogy mindössze néhány nagyon rövid sort látok a szövegből. Ilyenen is érdemes elgondolkozni, mert egy sokat olvasó ember általában rendelkezik azzal a képességgel, hogy egyszerre 3-4-5 normál sort is lát az agya és kezeli is az információkat (én ilyen vagyok), s meghülyülnék, ha egy ebook olvasóval vagy egy kisebb tablettel - mondjuk állítva - csak egy icipici szeletét látnám a szövegnek - nekem kellenek a sorok és sorhosszúságok. Azaz ha pdf-et nyitok meg (könyv, hosszabb szöveg), akkor a 8 collos tabletemet fektetve tartom, kb a fél oldal fér így rá a könyvből, nekem ez jön be.
Szóval ezt is érdemes végiggondolni, nem csak betűméretet, kijelző minőséget, felbontást.

(#44059) krisztyann válasza tjb007 (#44056) üzenetére


krisztyann
tag

A TF701T elég ígéretesnek tűnik.Köszönöm szépen! :)

(#44060) lev@bps válasza benike123 (#43904) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Az Asus TF101 nyerő választás lesz neked. Több mint 2 éve használom, nemrég váltottam át 700-asra és a nyilvánvaló fejlesztéseket leszámítva (fényerő, felbontás, súly stb) még mindig szinte mindenben megállja a helyét a 101-es a 700-assal szemben - legalábbis KatKiss ROM-mal. Garancia már úgyse lesz rá valószínű, úgyhogy nyugodtan fölteheted ezt rá, szélsebes és nagyon megbízható lesz vele a gép, élmény használni.

Vásárlás előtt persze érdemes legalább a nyilvánvaló probléma-lehetőségekre ránézni: USB-bemenetek, kártyaolvasók, dokkoló csatlakozása stb, ill. az akksit kicsit megnézni, mert normál használat mellett valószínű az fogja a leghamarabb feladni a harcot (nekem mondjuk még mindig kb. olyan, mint gyári állapotában).

[ Szerkesztve ]

www.budapestscenes.com

(#44061) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudja valaki véletlenül, hogy az MSI Primo 81-ben milyen Wifi van? Fontos lenne, hogy pl az emeleten is tudjam használni. (notebookjaim 80-90% körüli térerőn vannak ott) Azt tudom, hogy a legtöbb tabletbe gyengébb Wifit szoktak tenni (csak tudnám miért) és mivel az MSI-ről azt olvastam, hogy csak címkéznek, ezért félek, nehogy olyan legyen a Wifi minősége, mint a noname tabletekben.
8"-os tabot kerestem, de a márkásabbak között nem találtam olyat, amin van HDMI kimenet is (nálam ez alap), ezért gondoltam az MSI-re. :U

(#44062) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Akkor úgy teszem fel a kérdésemet, hogy 60.000Ft-ig melyik az a tablet, amelyik netezésre és legalább közepes minőségű játékokra a legjobban megfelel. (Netán még 2 évig el is leszek vele.)

Illetve még mindig áll a kérdésem, hogy tabletet össze lehet-e kötni projektorral vetítés céljából?

Köszönöm!

L520

(#44063) buca84 válasza buca84 (#44007) üzenetére


buca84
őstag

Senkinek sincs?

(#44064) Gzolo válasza Krystal_s (#44061) üzenetére


Gzolo
senior tag

(#44065) Atti575


Atti575
tag

Na arra már sikerült rájönnöm hogy ha wifi van akkor jó megy rendesen az óra ha nincs wifi de be van dugva tölteni akkor is megy az óra
De ha nincs se wifi és nincs be dugva tölteni akkor már egyből nem jó az óra miután lezárom :S

(#44066) tjb007 válasza Krystal_s (#44061) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyi pénzért lehet már kapni jobbat is (akár A, akár B brand), amin szintén van HDMI kimenet.
Csak azért ne vegyél MSI-t, mert az a felirat szerepel rajta.

(#44062) Nutshell

Gyakorlatilag 40e forinttól kezdődően az összes nevesebb B brand (WayteQ, Prestigio, ConCorde, Alcor stb) tablet, amiben RK3188-as SoC van, illetve beleférnek még az MT8125/8389-cel szerelt modellek is, plusz a refurbished tavalyi Nexus 7-esek.

„tabletet össze lehet-e kötni projektorral vetítés céljából?”

Igen, össze lehet kötni.

(#44067) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Netezesre, egyszerubb jatekokra, meg filmnezesre keresek tabletot.
Ez a SAMSUNG Tab 3 jo ajanlat?
Ha jol latom, sd kartyat tudok bele dugni.
Vagy van ezzel valami disznosag?
Koszi! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44068) tjb007 válasza tvamos (#44067) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért rendben van (itthon 60e forint, annyit meg nem ér).

(#44069) motoflug válasza tvamos (#44067) üzenetére


motoflug
őstag

Itthonra rendeled?

(#44070) Brave_86


Brave_86
aktív tag

8,9" tabhoz milyen tokot ajánlotok (billentyű nem kell, csak utazás közben védje)?
thx

(#44071) tvamos válasza motoflug (#44069) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, bemegyek a boltba es megveszem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44072) tjb007 válasza Brave_86 (#44070) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ilyet: [link]

(#44073) motoflug válasza tvamos (#44071) üzenetére


motoflug
őstag

Hagyjuk..

[ Szerkesztve ]

(#44074) Brave_86 válasza tjb007 (#44072) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszi. :R Ezt én is néztem.

(#44075) Nutshell válasza tjb007 (#44066) üzenetére


Nutshell
csendes tag

Köszi!

L520

(#44076) F-ECT$ válasza tjb007 (#44033) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, jól látom, hogy ebből több verzió is van, azaz erre gondoltál?

Dive ever, work never.

(#44077) Daveboy1991


Daveboy1991
csendes tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni.

MyAudio 708F-ről van esetleg már valakinek valamilyen tapasztalata?

Az utóbbi kettő tablet közül melyik lenne jobb vétel?
-WayteQ xTAB-700qci
-ConCorde Tab SPEED

Előre is köszi a válaszokat!

Üdvözlettel,
Dávid

Dávid

(#44078) mondo


mondo
csendes tag

Sziasztok.
Tervezek venni egy Overmax OV-BaseCore9 tablet-et.
Tudom,hogy nem a csúcsok csúcsa, de minél olcsóbban szeretném szüleimet meglepni egy minél nagyobb tablet-tel.

Sajnos nem találtam róla infót sehol sem, de specifikáció alapján hétköznapi célokra (e-mail, hírolvasás, youtube) megfelelő lesz....
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a boltban kipróbálva hogyan tudnám tesztelni a rendszer stabilitását-gyorsaságát?

Esetleg ha valaki használta, akkor örülnék az ezzel kapcsolatos tapasztalatoknak/tanácsoknak is :)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#44079) kelzsoca válasza Daveboy1991 (#44077) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az utóbbi kettő tablet közül melyik lenne jobb vétel?
-WayteQ xTAB-700qci
-ConCorde Tab SPEED

Mire szeretnéd használni?

Mert ha főként játékra, akkor a ConCorde gépe jobb választás a MALI-400 miatt.

https://vertigostore.eu

(#44080) Krystal_s válasza Gzolo (#44064) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, újra kell néznem a listát, mert pont az említett oldalon nézelődtem, ahol az általad említett Acernél sem írja, hogy van HDMI, ezért lehet, hogy valamelyik Lenovonak, Asusnak is van.(bár eddig nem találtam olyat 10" alatt)
Az Acert nem tartom egy nagy márkának Notebookoknál, Tabletnél jobbnak számít, mint az MSI ?

tjb007: Külsőre is tetszik, csak nem tudom milyen lehet benne a Wifi. :F
Annyit szeretnék kérdezni, hogy a fémes hátlap, vagy a műanyag jobb a Wifi szempontjából ? Sok helyen azt mondják, hogy a fém lefogja és rosszabb lesz a jel.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#44081) Daveboy1991 válasza kelzsoca (#44079) üzenetére


Daveboy1991
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Elsősorban internetes böngészésre, videó és film nézésre valamint olvasásra használnám, de nem lenne hátrány ha játszani is tudnék rajta.

[ Szerkesztve ]

Dávid

(#44082) hege21


hege21
senior tag

8 éves gyerkőcöknek mit ajánlanátok,mert a telómat nyúzzák állandóan :)
Külföldi rendelés is szóba jöhet.
Köszi

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#44083) tjb007 válasza F-ECT$ (#44076) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, erre gondoltam.

(#44080) Krystal_s

Értelem szerűen a műanyag, de a fém hátlaposnál sem biztos, hogy maga a fém hátlap miatt gyengébb a vétel (lásd: [link]).

(#44082) hege21

Maximum mennyit szánnál rá ?

(#44084) hege21 válasza tjb007 (#44083) üzenetére


hege21
senior tag

Mivel két gyerkőc van max 25eft/db

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#44085) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok

Tablet vásárlásán gondolkozom.
Amire használnám: netezés, munka (TeamViewerrrel aszteli gép távvezérlése, gépelési munka).
Minimum 10 colos kijelző kellene, és erősebb hardver (ne kelljen 2 év múlva lecserélni mert már gyenge).
Mindenképpen Androidos kellene, és olyan 100, max 130 körül szánok rá.
Belső tárhelyből 16GB sztem elég lesz, de (ha lehet) bővíthető legyen.
Ami még fontos lenne hogy valahogy lehetőség legyen külső billentyűzettel ill egérrel összekapcsolni a munka miatt.
GPS mindenképpen legyen.
Külföldi rendelés szóba jöhet ha megbízható a gyártó és nem lesz garanciális probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#44086) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Acer vagy Alcatel ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#44087) daneel92


daneel92
tag

sziasztok! samsung galaxy tab 3 8.0ról mit tudtok mondani? létezik nála jobb hasonló árfekvésben? (mind anyaghasználatban, mind tudásban) meg hogy néztem alleeban 65ért is ilyen gsm shopos standnál, mik lehetnek a veszélyei, ha onnan veszem?

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#44088) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Még egy utolsó kérdés, mert lehet holnap meg is veszem a gépet. Asus memopad 7hd 46000 vagy wayteq xtab79qci 40000-ért? (mindkettő új) Köszi!

L520

(#44089) laszlohu válasza Dyrtyho (#44086) üzenetére


laszlohu
addikt

Az Alcatel IPS paneles kijelzős, az Acer TN

Az Alcatelben nincs GPS, az Acerben van

Az Alcatelnél a 4 Gb - os háttértár kevésnek mondható.

[ Szerkesztve ]

(#44090) Zeki válasza hege21 (#44084) üzenetére


Zeki
nagyúr

pandawill.com , kids tablet a keresőjébe.

(#44091) tjb007 válasza hege21 (#44084) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 7.0 HD/HD+

(#44085) Mr-Pamacs

ASUS Transformer Pad TF701T

(#44086) Dyrtyho

Ha szükséged van a GPS-re, akkor Acer, ha nincs, akkor pedig Alcatel.

(#44087) daneel92

Azon kívül, hogy ugyanúgy túl van árazva, mint a hármas széria többi tagja, és a 80e forintos árával a már felér egy viccnek is, túl sok mindent nem.
2300 forinttal többért lehet már kapni LG G Pad 8.3-at is, ami köröket ver a Tab 3 8.0-ra.

(#44088) Nutshell

Helyetted ezt nem tudja senki sem eldönteni.
Ha elég a 7 hüvelykes, de nagyobb felbontású kijelző, és szükséged van a GPS-re is, akkor ASUS MeMO Pad HD 7. Ha megfelel a nagyobb, de alacsonyabb felbontású kijelző, és inkább az erősebb processzort választod GPS nélkül, akkor WayteQ xTAB-79qci.

(#44092) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#44085) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ezt néztem ki:
Asus TF700T

Valamint egy ilyen dokkkolót/billt:
Ghoo

Igaz ez így már összesen kb 145eFt, de nagyobb belső tárhely+magyar kiosztású bill, és ha jól olvastam utána akkor ez az egyik legerősebb tablet, az árához képest

Kérdés hogy bele fog-e férni a dokkolóba a tablet?

(#44093) daneel92 válasza tjb007 (#44091) üzenetére


daneel92
tag

fúú, ez marhára teszik, köszi!

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#44094) Zaji válasza hege21 (#44084) üzenetére


Zaji
őstag

Sziasztok,

Én is két darabot keresek max 30 ezer/darab.
Milyen típust ajánlotok?

(#44095) Robin hoody


Robin hoody
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy milyen tabot vegyek?
-max keret 60000Ft
-7 vagy 10 colosat szeretnék 2 közötti nem érdekel
-androidos legyen
-és valmi normális proci
ezek lennének a szempontok aggyábol! tudnátok ajánlani?
előre is kössz!
:DD

(#44096) tjb007 válasza Mr-Pamacs (#44092) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nézd meg légy szíves mit írtam az előbb neked.

A linkelt TF700T meg brutálisan túl van árazva, és az erőstől is nagyon messze van már ez a 1,5 éves modell.

(#44094) Zaji

Elképzelések ?

(#44095) Robin hoody

7": ASUS MeMO Pad HD 7, első generációs refurbished Nexus 7 (32GB)
10": WayteQ xTAB-100qcr, Alcor Zest Q933R, Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1

(#44097) buca84 válasza tjb007 (#44096) üzenetére


buca84
őstag

A refurbished első generációs nexus 7 ennyire jó vétel lenne?
Ezekre is ugyan annyi a garancia, mint ha új lenne?

(#44098) Robin hoody válasza tjb007 (#44096) üzenetére


Robin hoody
újonc

Köszöntem!
meg annyit hogy a 10 colosaknál amiket itt felsoroltál azok között melyik a legjobb?

(#44099) Joachim


Joachim
tag

Szerintetek, ha rendeltem egy tabletet, amit ki is fizettem és már úton van erre felé, de közben meggondoltam magam, akkor ha nem veszem át visszaküldik a feladónak és a pénzemet is visszakaphatom?

#44098 Robin hoody: Mellesleg nekem és sok mindenki másnak sem volt gondja a kínai márkákkal sem.
A Concorde és a Waytech azok az európai megfelelői a CUBE, Ainol tableteknek. Az utóbbi volt nekem is, de egy Padfone2 lett helyette és túladtam rajta, de semmi gondom nem volt vele.
Amit most rendeltem az egy PIPO M8HD, amiről nagyon jókat írnak és kínában a PIPO vezető márkának számít a 10 éves múltjával.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#44100) Mr-Pamacs válasza tjb007 (#44096) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Találtam a 701-esből akciósat 160-ért, 700-asból 136-ért van.
Kérdés hogy (nekem) az a plusz 24eFt megéri-e ezeket:

Előny:
- +1 GB ram
- 300 Mhz-el magasabb órajel, magonként.
- nagyobb felbontású kijelző

Hátrány:
- 32GB-al kevesebb belső tárhely
- kisebb kamera felbontás (bár ez annyira nem lényeges)
- Nincs LED világítás a hátulján

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.