Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Alex91 válasza edeleny (#45850) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mar aranba dugod, akkor mi ertelme?

Nem tudom, nekem is van mind a harom, es most is tabletrol vagyok, mar a masodikat nyustolom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45852) CHIPman válasza edeleny (#45850) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha kap áramot, és a tabletnek csak az adatforgalommal kell foglalkoznia, akkor természetesen működik a dolog, már ha a tablet támogatja az OTG adatátvitelt.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#45853) Hofeher válasza edeleny (#45850) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Én is most veszek 1 iPad Air -t számítógépem i5 4570 van telóm 1 kínai 5" full hd de amikor nem vagyok otthon akkor jól fog jönni a kis tablet ami nem merül le 2 óra alatt mint 1 laptop.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#45854) Traianus


Traianus
tag

Sziasztok! Egy Concorde Tab SLIM éri meg jobban, vagy egy refurbished nexus 7 (2012-es). A nexus sokkal megbízhatóbbnak tűnik, a concorde kicsit nagyobb kijelzője viszont előnyösebb lenne nekem, + a vas is erősebb benne és én azért néha játszogatnék akár komolyabb játékokkal is. Előre is köszi a válaszokat!

(#45855) Bozek válasza Alex91 (#45848) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amit nem próbáltál, ahhoz minek szólsz hozzá?
Én huzamosabb ideig is használtam egy Toshiba külső vinyót a Nexus 7-tel és működött rendesen. Igaz, az Xperia V-től például nem kapta meg a megfelelő áramellátást, így azzal nem ment. Szóval ez is függ a tablet-től. Külső táppal viszont nem kell már ezzel foglalkozni.

(#45856) laszlohu


laszlohu
addikt

Újabb bizonyíték, hogy az
Android kitkat (4.4) támogatni fogja újra az
adobe flash player - t:

[link]

(#45857) Bozek válasza laszlohu (#45856) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor olvasd el újra. A Flash-t nem fogja támogatni, csak az AIR-ből is jön újabb verzió. Azt meg eddig is támogatta.

(#45858) golyós válasza imiadmin (#45844) üzenetére


golyós
őstag

Köszi, leszedtem.
Egy képfájl van benne, de mi a szösz? Néztem a tableten is de nem derül ki, hogy mi ez
Remélem a gyári szoftver, jó lenne tartaléknak.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45859) imiadmin válasza golyós (#45858) üzenetére


imiadmin
őstag

Az img file-t RKBatchTool-al (Rockchip_Batch_Tool_v1.7) kell feltölteni USB-n keresztül a kikapcsolt (de bootload állapotban lévő) tabletre...

(#45860) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!!

Szülők szeretnének tabletet venni, elsősorban Skypeolás és netezés céljából..10" körüli kellene, nem túl erős, de lehetőleg dual-core procival, 1Giga RAMmal .. A lényeg, hogyí a net és a Skype simán fusson rajta..
Esetleg van valami ajánlott modell?? :U

Köszönöm!! :K

(#45861) Alex91 válasza Bozek (#45855) üzenetére


Alex91
félisten

Azt qrva kenyelmes igy tabletet hasznalni :). Aze egy dolog, hogy meg lehet csinalni, csak van-e ertelme? (Tudom, az 65"-os plazmat a tabletrol eteted...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45862) golyós válasza imiadmin (#45859) üzenetére


golyós
őstag

Köszi! :R
Ez akkor a gyári szoft?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45863) imiadmin válasza golyós (#45862) üzenetére


imiadmin
őstag

igen... ez a hivatalos gyári....

(#45864) golyós válasza imiadmin (#45863) üzenetére


golyós
őstag

Köszi! :R
Már csak a Prestigiora kell megszerezni és nyugodt vagyok ha esetleg a gyerekek szétnyomkodnák.Bár annyira nem egyszerű kiiktatni laikusnak. :C

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45865) Bozek válasza Alex91 (#45861) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van értelme, hidd el. A mai külső vinyók már alig foglalnak helyet és mondjuk utazás közben egész jól jöhet. Én anno úgy filmeztem egy erdő közepén, hogy az Xperia V-t kötöttem rá a Nexus 7-re, mivel abban van 64 GB-os memóriakártya és akkor még nem volt külső vinyóm.

(#45866) mexel válasza imiadmin (#45844) üzenetére


mexel
veterán

Pont Beex rom-ot keresgéltem, jó hogy írtál, megörültem. A baj viszont az, hogy pont az nincs közte amit keresek: Beex S1 B típushoz való rom. Ha jól tudom az S1-ben más proci van, gondolom az S1 rom nem jó az S1 B-hez. ( nemm beex-re lenne, hanem egy kínai gagyira, ami egy az egyben megegyezik a beex S1 B-vel)
Az S1 B-hez nem tud valaki firmware-t?

(#45867) Alex91 válasza Bozek (#45865) üzenetére


Alex91
félisten

Azt ugyan hany orat bir igy ki, mar ha tablettol kapja a kraftot?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45868) edeleny


edeleny
őstag

Hümm, jó kis vitát indítottam el!

Azért egy 320 gigás külső vinyóra sok minden elfér! Amiért kérdezteme!
A kocsiban van 2 állásos USB dokkoló! Arról kaphatja mind a vinyó , mint a Tab a tápot. Tervezek nyárra egy hosszabb autós nyaralást! Igy a gyerekeknek lenne választék filmekben, nyaralás közben a kamerával SD kártyára felvett dolgokat írhatom egyből a vinyóra. (egy évet rá lehet venni)
, és így nagyobb SD kártyára sem kellene beruházni!
Jó tudom van felhő szolgáltatás meg miegymás, de nincs mobilnetem (itthon wifi van)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#45869) keszo válasza Milka 78 (#45843) üzenetére


keszo
őstag

Konkrétan a feleségemnek kellene egy olyan tab. amivel felül a távolságibuszra és legalább 2órát elolvasgat. Volt egy kindle 5-öse de annak nem látta a kijelzőjét, és egy világítós tok meg nem kellett neki.
Azt mondod hogy egy C. Rokee is megtenné?

Attila

(#45870) imiadmin válasza mexel (#45866) üzenetére


imiadmin
őstag

Próbáld meg feltolni rá... hátha megy vele...

(#45871) Tyer


Tyer
őstag

Hali!
ebay-en a tükrözödésmentes fóliára hogy keressek rá?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#45872) Tim82 válasza Tyer (#45871) üzenetére


Tim82
nagyúr

Matte, non glossy, anti reflect, anti glare - én ezekkel próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45873) Tyer válasza Tim82 (#45872) üzenetére


Tyer
őstag

Köszi

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#45874) gps76 válasza boken (#45839) üzenetére


gps76
őstag

Fentebb irtuk,hogy nem támogatja az otg funkciót a MemoPad,nem azért nem jó vele az univerzális tok?
65000 környékén milyet használható 8" táblát érdemes venni androidos kivitelben?

(#45875) z0d1AK válasza gps76 (#45874) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az a baj, hogy a 8"-os kategória androidos fronton még nagyon a kínaiaké, azaz 4:3-as 1024x768 pixeles kijelzőt kaphatsz csak, MediaTek, Rockchip, AllWinner, esetleg Actions belsővel 50 alatt. A nagy gyártóknál szolidabb a kínálat és jellemzően 16:10-es, vagy 16:9-es kijelzővel. Ilyen a Galaxy Tab 2 8.0, a Yoga Tablet 8, MeMO Pad 8 és a G Pad 8.3.

Ebből kettő ugye már nálad is volt, míg a másik kettő nem feltétlenül neked való. Az ASUS túlárazott, a Samsung meg kevés lesz neked.

A pletykák szerint készülhet egy Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 amit a jövő héten, a CES-en mutathatnak be talán. Ez már akár jó is lehet, bár a hardverről egyelőre nincs sok információ, csak annyit tudni, hogy 8,4"-os kijelzője lesz. Bár az ára sem biztos, hogy 60 ezer lesz, inkább tippelnék legjobb esetben is 100 körüli nyitó árat, függően attól, hogy mennyire próbálkozik megfogni a piacot a Samsung.

A nagy márkák között van még egy 8"-os a Dell Venue 8, ebben Atom proci van, 2 GB RAM-mal, HD kijelzővel. Ez talán nem olyan rossz és nem is drága, igaz, Magyarországon nem kapni. Egy ilyet próbálok még Vegasban én is felderíteni, hátha találok, mert jó ára van. Majd max utána átveszed ezt is. :D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45876) gps76 válasza z0d1AK (#45875) üzenetére


gps76
őstag

Hát ez az,hogy a Lenovo Miix 2-t 65 körül elvinnék,de mit kapon az árán!? Mert ez felhasználói élményben nálam veri az androidot,csak sokmindenhez külön progi kell,hogy ugyanazt elérjem vele,de pl.böngészésnél verhetetlen sebességben,gördülékeny,csak úgy dobálja az oldalakat be,20 lap is lehet nyitva egyszerre,a multi-window szintén hasznos dolog. Ezek miatt vacilálok ,hogy cseréljek vagy ne.

(#45877) student válasza z0d1AK (#45875) üzenetére


student
őstag

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 ez 4:3?

(#45878) z0d1AK válasza student (#45877) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel bemutatva sincs, így pontos információk természetesen még nincsenek. Az FCC adatbázisában feltűnt körvonalak és méretek szélesvásznú kijelzőre utalnak, nem 4:3-asra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45879) student válasza z0d1AK (#45878) üzenetére


student
őstag

(#45880) fer válasza student (#45879) üzenetére


fer
őstag

Ennek a linkjét elküldhetnéd!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#45881) wallace


wallace
tag

Újítottam az asszonynak karácsonyra egy Ideapad A3000, miután nekem nagyon kellemes tapasztalataim vannak az Ideapad S6000-el. Viszont, az A3000-es olyan tüneteket produkál, hogy idle állapotban újraindul van hogy 10 percenként és van hogy pár óránként. Nem hiszem, hogy ez feature lenne, inkább bug, mert az S6000-es soha nem csinált ilyet. Más is tapasztalt ilyet? Dobjam vissza gariba? (Egyébként telenyomoros tablet)

(#45882) keszo válasza z0d1AK (#45836) üzenetére


keszo
őstag

Szia!
Bocs hogy még mindig itt tartok, de ez a mondatod bogarat ültetett a fülembe:
"De olvasásra én továbbra is egy eInk kijelzős eBook olvasót ajánlanék, 20-30 ezer között bizony igen normális felhozatal van már."
Az edigitalban "nekem" meglepő módon vannak úgy nevezet e-book olvasók, és itt most nem a Kindle-félére gondolok.
[link]

[link]

ezek mennyire vállalható darabok?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#45883) tvamos válasza Bozek (#45857) üzenetére


tvamos
nagyúr

:(
Nekem spec az volt, hogy elkezdte lejatszani a tartalmakat, es megallt 2-5 sec utan. (4.4 / Dolphin)
Most sem tokeletes, van amikor pl. hang nincs, van amikor semmi... (4.4.2)
Nem tul patent ez a flash dolog...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45884) troland26 válasza keszo (#45882) üzenetére


troland26
őstag

ezek nem eink-es olvasók ... :) egyébén jól írtad ezek csak "úgy nevezet e-book olvasók"

[ Szerkesztve ]

(#45885) tjb007 válasza keszo (#45882) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kettő közül egyik sem e-book olvasó. Ezek csak annak csúfolt TFT kijelzős zárt operációs rendszerrel rendelkező kvázi-tabletek. Az igazi e-book olvasónak e-tinta kijelzője van.
Ennyi erőből akkor már vehetnél egy 15-20e forintos tabletet is, többet ér mint ezek.

(#45886) z0d1AK válasza keszo (#45882) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezek semmivel sem jobbak, mint a Beex, hiszen ugyan úgy kis felbontású TN panel van bennük. Ez alapján még drága is, hiszen ennyit a Beex is tud. Igazából nem ajánlanám. Mint írtam, eInkben érdemesebb gondolkozni ha tényleg csak olvasás és azt jó minőségben, olyan már van 20 ezerért is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45887) keszo válasza troland26 (#45884) üzenetére


keszo
őstag

Kicsit tovább olvastam ezeket, nem éri meg csak a vesződség lenne velük.
Koobe Slimbook-nak villágítós-e kijelzője?

Attila

(#45888) tvamos válasza z0d1AK (#45875) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is a Dell-re "gyurok", mert nagyon szimpi a cuccos... Ha majd lesz ra zseton. Meg ha talalok forrast. Ritkan jarok az USA-ba. (Sosem voltam meg...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45889) troland26 válasza keszo (#45887) üzenetére


troland26
őstag

Nem az :N , de pl lámpafénynél u.u tudod olvasni , mint egy igazi könyvet

(#45890) tjb007 válasza keszo (#45887) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs háttérvilágítása.
A legolcsóbb háttérvilágítással rendelkező e-book olvasó itthon a ConCorde ReadMan 6.

(#45891) parandroid válasza tvamos (#45888) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

'Egyszer élünk'-alapon én is megrendeltem épp az imént, talán szombatra meg is jön, bár lehet, hogy a holnapi ünnepnap bekavar nekik... Mondjuk a szemetek rászámoltak még 9 EUR szállítási költséget, ez azért kevéssé fair, de még így is jónak tűnik az ajánlat (279 EUR + 9EUR szállítás a 32GB-os változatért, egy 32GB-os Sandisk Extrem kártyáért, és egy 25 EUR-s MS utalványért).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45892) motoflug válasza tjb007 (#45834) üzenetére


motoflug
őstag

Tehát akkor 20-30 között játékra a 70dci a legjobb ajánlat? :R Valamit akkor eltaláltak vele, hisz már nem egy mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#45893) z0d1AK válasza tvamos (#45888) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én pont most indulok pénteken Las Vegasba a CES-re, ott próbálok majd beszerezni egy Venue 8-at, vagy egy Tegra Note 7-et, mind a kettő kijön 40-45 ezer forint körül, persze csak akkor, ha találok.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45894) gps76 válasza parandroid (#45891) üzenetére


gps76
őstag

Jól meggondoltad a 32-es verziót?
Mert nagyon minimális hely marad rajta,a microsd meg sose éri utol sebességben a belső tárhelyet.

(#45895) tjb007 válasza parandroid (#45891) üzenetére


tjb007
nagyúr

Dell Venue 8 - Android, Clover Trail+
Dell Venue 8 Pro - Windows 8.1, Bay Trail-T

Ők az előbbiről beszéltek, te pedig az utóbbit rendelted meg.

(#45896) Ace owner válasza z0d1AK (#45893) üzenetére


Ace owner
addikt

most bantam meg igazan a wayteqet, 45korul hozhattal volna megegy dellt :(

Galaxy Fold 4

(#45897) z0d1AK válasza Ace owner (#45896) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt nem mondtam, hogy itt tengerentúli kereskedelmi csatornát nyitok és megrendelésre hordom haza a cuccokat, csak mert kellene.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45898) keszo válasza tjb007 (#45890) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm mindenkinek, már teljesen össze vagyok keveredve, kapkodok jobbra-balra.
Áááááá...... sehogy se jó.
35k helyet, akkor már inkább az általad ajánlott D714I 29k-ért.

Attila

(#45899) tjb007 válasza keszo (#45898) üzenetére


tjb007
nagyúr

24, nem 29e forint.

(#45900) tvamos válasza z0d1AK (#45897) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor majd egymasra licitalunk, ha elado sorba kerul a cucc! :))
(Sajnos nekem most nincs penzem, majus elott legalabbis.)

(#45891) peterkeT válasza tvamos (#45888) üzenetér
Azt szabad tudni, honnan rendelted?
Tisztan tuedomanyos erdeklodes...

.......
A legjobb valami atomos cucc lenne, amire van droid port.
Meg Windows 8...
Lehetne probalgatni, hogy u.a. hw-en mikma kulonbsegek.
Esetleg valami linux distrot rafaragni.
Akkor lenne valasztasi lehetooseg. Esetleg multi-boottal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.