Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) tjb007 válasza anonymus89 (#44449) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazából egyik sem éri meg, szinte egytől egyig túl vannak árazva, de ha ennyire ragaszkodik a márkához, akkor pont 90 ezer forintért már hozzájuthat egy Samsung Galaxy Tab 3 10.1-hez (P5210).

(#44450) _stick_

Talán még az Alcatel Tab 8 HD, más viszont már tényleg nincs.

(#44452) anonymus89 válasza tjb007 (#44451) üzenetére


anonymus89
addikt

Tudod aki megteheti... engem különösebben nem érdekel milyen márkát vesz de átadom akkor az üzenetet.

Köszönöm, szép napot! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#44453) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

7-8"os méretben mi a legjobb ajánlat szerintetek,ami A brand,és nem fogy el folyton a ram?

Asus memo pad 7 milyen?

(#44454) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok, tablet vásárlása előtt állok. Érdeklődnék én hogy ti mit ajánlotok? A keret 35 ezer lenne, és játékra,netre meg filmezésre használnám. A méretet még nem döntöttem el szóval írnátok 7 colost meg 10 körülit is.
Én eddig a Concoorde tab speedet néztem ki, arról mi a véleményetek? :)

(#44455) _stick_


_stick_
őstag

Még egy kérdés, az IPS vagy TFT kijelző fogyasztása a jobb?

(#44456) jenei1994 válasza _stick_ (#44455) üzenetére


jenei1994
addikt

Ips

(#44457) Mr K válasza _stick_ (#44455) üzenetére


Mr K
senior tag

Jó kérdés. Persze elintézhetjük azzal, hogy az IPS is TFT :), de gondolom az szeretett volna lenni a kérdés, hogy a TN vagy az IPS típusú TFT kijelző fogyaszt-e kevesebbet. Amennyire tudom kezdetben az IPS jelentősen többet fogyasztott (összetettebb az áramkör, több háttérvilágítást blokkol), viszont mostanában születtek javított energiafelhasználású változatok (E-IPS, AH-IPS, ...), és ezek TN-hez viszonyított energiafogyasztását már nem tudom, ill. azt sem egyszerű megtudni, hogy melyik tabletben milyen IPS variáns van. :)

Amúgy szerintem ez gyakorlatilag mellékes is: a tablet üzemidejét egy csomó más paraméter is befolyásolja (kijelző mérete, felbontása, fényereje, alkalmazott processzor típusa, stb.), és csak a végeredmény számít. (Már ha a kérdés a tabletek kapcsán merült fel, nem csak úgy általában. :) )

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#44458) Mr K válasza Mr K (#44457) üzenetére


Mr K
senior tag

Na még annyit, hogy a TN-en és az IPS-en kívül is vannak még variánsok, az én monitorom pl. MVA típusú.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#44459) mexel


mexel
veterán

Ismét van akció a Yoga8-ra , kis megkötésekkel (reggel 8 és este nyolc között lehet rendelni a neten, dec. 8-ig)
Aki 8"-os tabletet keres az ne sokat gondolkozzon, mert nagyon jól optimalizált a rendszer, az akksi pedig verhetetlen.
(tegnapelőtt este feltöltöttem 100%-ra, 10 óra 50 perc után wifi nélkül még 99%-on volt, most töltés óta 1 nap 7 óra 17 perc után úgy, hogy alvóban is ment a wifi kb 30 órája, kb fél órát játszottam, kis net, még mindig 94%-on van :DDD )

Erős, stabil wifi, GPS, OTG, stb, és jól optimalizált a rendszer, mert én még nem nagyon láttam akadozni. A játékok sem finnyásak rajta, eddig ment amit kipróbáltam, és a kép az sokkal szebb mint az 1024x768-ban, itt már nem látszik a pixel. Ennyi pont elég a kijelzőnek.
Csak azért írom mégegyszer mert sokan keresnek itt tabot, és ez nem egy súlycsoport minőségben a kínai olcsóbb tabokkal. 80-at nem adnék érte mert akkor LG, de 54900-ig nem nagyon van szerintem ellenfele. ( a fentebb említett samsung 7"-os akcióban 49900 és sehol nincs a paramétereiben ehhez, külsőre meg pláne. Amellett hogy a samu kijelzői nekem teszenek, de lehet hogy az már túl színes is - mindenesetre szép)

Tehát aki jót akar vágjon bele, és mivel netes rendelés, ha nagyon nem jön be vissza is viheti ha nem barmolja össze ( bár az nem a legszebb dolog, csak akkor ha valóban nagyon nem hozza az elvárásokat), de akció után ennyiért még eladható is karácsony előtt. A praktikumai miatt kicsit más értelmet ad a tabletnak a yoga :)

(pl nem kell kitámasztós tok, hanem az ember kinyitja a lábát, tesz elé egy bluetooth-os egér-bill-t , vagy usb-set és már meg is van a komplett szett)

Én speciel egyszer sem hajtottam vissza a kitámasztóját, mert ha kézbe veszem a vízszinte talp pontaz ujjak között van és igen jó így tartani a kütyüt.Utána simán le lehet tenni kis helyre is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#44460) Zeki


Zeki
nagyúr

Aki esetleg még most rendelne kínából tabletet, 10USD a DHL gyorsposta a geekbuying.com-on.

(#44461) spiritex válasza Zeki (#44460) üzenetére


spiritex
veterán

A vámon még mindig átcsusszannak a Kínából rendelt tab-ok?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44462) Nara19 válasza mexel (#44459) üzenetére


Nara19
aktív tag

Érdekelne a Yoga ( a nálad levő is), de amit linkeltél, ott 62913 Ft nettó árat írnak. :F
Rossz helyen néztem?

(#44463) Zeki válasza spiritex (#44461) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem jellemző, mázli faktor.

(#44464) mexel válasza Nara19 (#44462) üzenetére


mexel
veterán

Nézd meg a képet is :) Remélem még az van ott. ( az enyémet elvitték, illetve azt ami felesleges volt :) )
Vagy a főoldali reklámot nézd. Nem könnyű hirtelen kihámozni az akció lényegét, és azt semértem miért csak reggel 8 és este 8 között leadott megrendelésekre van az akció, de ők tudják :)

[ Szerkesztve ]

(#44465) Jakuu válasza Mr K (#44438) üzenetére


Jakuu
őstag

Koszi ezt a keszuleket nezegettem mar, valami ilyesmire gondoltam en is, Kar hogy ez mar egy kifuto darab.
Amugy nem vizallo vagy ilyesmire gondoltam, hanem hogy massziv es strapabiro legyen. Na persze idealis hasznalat mellett, nem dobalni akarom,
Es nem is folyamatos GPS hasznalat mellett kell nekem, hiszen a gyalogtura, mas mint egy autos, ahol folyamatos GPS hasznalat szugseges.
Itt meg alkalomszeru es nem folyamatos lenne a hasznalat.

[ Szerkesztve ]

(#44466) a.t.t.i. válasza mexel (#44464) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nem fogyott még el a ram,nem gondolkodik el néha?

(#44467) mexel válasza a.t.t.i. (#44466) üzenetére


mexel
veterán

Netnél nem tapasztalok lassulást, a pc-m operával lassab (i3 + 8gb + ssd :D ), youtube megy, minden gördülékeny. Sok kisebb játékot felraktam, belenézek mindbe, játszogatok, aztán megint net, de az egész rendszer folyamatos marad. Igazi lassulást és torpanást még nem éreztem. Most ránéztem, 9 alapfolyamat megy - gondolom azok - és azt írja 541mb foglalt és 454 szabad. Persze nem tudom 1-2 lenovo cucc meg "lenovo Weather", "norton Mobile Security", "Power ManagerHD", "Atci Service" és hasonló dolgok kellenek-e, majd megpróbálom hogy mi van ha kiirtom őket, de eddig nem foglalkoztam ilyesmivel mert nem éreztem torpanást- lagolást.
Sok olyan oldalt is néztem a neten ami pl Galaxy S telefonon nem jön be vagy macerás, itt jól mennek.
(vannak valami jó macerás tesztoldalak amit a tabletek nem szeretnek? Ha van ilyen jöhet az info és megnézem)

Minden raklám nélkül én valóban úgy érzem ha valaki nem a nagyon gépigényes játékok miatt akar tabletet akkor egy nagyon könnyen és nagyon jól használható készüléket kap. Elég macerás vagyok pedig minden hülyeségre, de ez valóban tetszik valamiért. Féltem az 1gb-tól, de eddig alaptalannak tűnik. Hogy mire lesz ez elég 1-2 év múlva nem tudom, de most a gyári böngészővel tökéletes.

Érdekes pl viszont hogy a Hill Climb Racing-nál úgy érzem mintha nem lenne folyamatos (csak ott), a Real Racing 3 megy elég jól, sok autónál talán kicsit lagol, de játszhatóan. (volt RK3188-as gépem, azon is ilyesmi volt, igaz ott fullhd-ban)

Akinek van még ilyen írjon tapasztalatokat erről, hogy vasárnapi vehessen még aki akar, addig van akció, egy Alcor Q813i-nél most így mindenképpen jobb vételnek tartom, talán még a 39900-es tableteknél is megér 25-el többet. Igaz ott már van 15ezer különbség, de ezért van nagyobb akksi, 16gb, és gps is és jó wifi, szebb kijelzővel.

Még a kis könyvét el sem olvastam hogy egy-két dolog mire jó, de ráérek még.

(#44468) koncsik válasza mexel (#44467) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ajajaj. Ez elég csábító... Itt az ideje, hogy gyorsan szabaduljak az Ainol Aurórától és a Concorde 9.7 IPS-től... :DDD
Kérlek Titeket, akinek van tapasztalata a Yoga8-ról még, ossza meg.
Mexel köszi a a figyelemfelkeltést. :R
Tényleg van benne FM rádió is?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#44469) Nara19 válasza mexel (#44464) üzenetére


Nara19
aktív tag

Köszönöm. :R

(#44470) koncsik válasza mexel (#44464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

8.-áig, 8 órától 8 óráig, 8" tablet, Yoga8.
88888888 :DD , ha valaki még nem jegyezte volna meg.
Nyolckerben nincs üzlet, különben biztos csak ott lehetne átvenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#44471) monti0222w válasza mexel (#44467) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem is jó vétel ez a Yoga merem ajánlani! :K

(#44472) student válasza mexel (#44467) üzenetére


student
őstag

antutu és quadrantba mennyit dob?

(#44473) mexel válasza koncsik (#44470) üzenetére


mexel
veterán

Tényleg a sok nyolcas lehet a megoldás, eszembe sem jutott :DDD
A rádiót nem tudom megnézem. hogyan kell keresni? FM rádió? Szerintem nem láttam olyat.
Sőt, gyorsan megnéztem, nem találok rádiót. Gondolom olyanra gondolsz ami net nélkül megy.

student: itt írtam pár eredményt de ide is bemásolom az egyszerűség kedvéért:

Epic Citadel: 1280x736
High Performance: 59.7
High Quality: 56,9
Ultra High : 29,6

Antutu 4 : 13320

Quadrant: 4923
Cpu: 13527
Mem: 3424
I/O: 4883
2D: 260
3D: 2521

[ Szerkesztve ]

(#44474) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

A Wayteq xTab-700qci-ről lehet valahol tesztet olvasni?

Attila

(#44475) student válasza mexel (#44473) üzenetére


student
őstag

:R

(#44476) tjb007 válasza keszo (#44474) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem készült még.

(#44477) motoflug


motoflug
őstag

Nagyjából 20e Ft. körül keresünk tabletet 8-10" között, lehetőleg minél nagyobbat. Ötletek? :R

(#44478) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
80-90 körül keresek 10 colos tabletet, samsung galaxy tab 3at láttam 90ért MMbe, de érdekelne, hogy hasonló kategóriában van-e nála jobb (főleg kijelző terén, 1280x800 egy vicc szerintem)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#44479) Zeki válasza motoflug (#44477) üzenetére


Zeki
nagyúr

arukereso.hu
:)

(#44480) troland26 válasza daneel92 (#44478) üzenetére


troland26
őstag

pl [link] egyébként ez a tab pár hete 95k környéke volt egy csomó helyen .., de most nem nagyon látom ( lehet készlethiány van )

(#44481) keszo válasza tjb007 (#44476) üzenetére


keszo
őstag

Kösz
Van valamilyen ismert hibája, amimiatt esetleg valami mást nézek inkább?

Attila

(#44482) Chappy


Chappy
tag

Heló!

9,5-11" tartományba eső tableten gondolkodunk. Csak Android jöhet szóba, nem baj ha kicsit noname, de legalább két év gari a preferált, 2 GB RAM, 1,5 GHz-es kétmagos, vagy 1-1,2 GHz-es négymagos proci. Keret 50-60 eFt rá. Egyébként netezésre kell. Tudom, hogy soknak tűnik a vas neki, de nem akarunk 1-2 év múlva újat venni. Felbontásban örülünk, ha 1024x600-nál többet tud. de ez nem fontos kritérium.

Erről mik a vélemények? [link]

És erről? [link]

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44483) this is life válasza Chappy (#44482) üzenetére


this is life
Ármester

Inkabb a prestigio az erosebb soc miatt, a concorde-ban levo alwinner a31 lenyegesen gyengebb nyers eroben....hosszabb tavon inkabb a rk3188 a nyero.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44484) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok Tudnátok segíteni?
Acer Iconia Tab B1-710-t szeretném összelőni XP-vel, USB-n keresztük (vagy Héttrtárként, vagy MTP-ként, már az is jó lenne) 3 órája ezzel szórakozok, feltúrtam az internetet, de semmi siker... Esetkeg valakinek volt tapasztalata már, vagy egy megfelelő topicba tudna irányítani? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44485) tjb007 válasza helixP (#44484) üzenetére


tjb007
nagyúr

Driver fent van ?
Innen le tudod tölteni, ha még nem lenne meg: [link]

(#44486) motoflug válasza Zeki (#44479) üzenetére


motoflug
őstag

azt kifelejtettem, hogy digitális képkeretnek kéne,ezért az olcsó kategória.

[ Szerkesztve ]

(#44487) helixP válasza tjb007 (#44485) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, igen, megvan, igazából ez történik, mint a videón. Kiírja a végén, hogy Please plug device..., és ott vége. Próbáltam ahogy a videó mondja kikapcsoltan rádugni, bekapcsoltan... stb, semmi. Nem találja meg, install nem megy tovább, a hibaüzenet mindig előjön.
Ha kikapcsoltan dugom rá, akkor MT65xx Preloadert keres, az sincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#44488) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Sony Tablet Z ről milyen véleményetek van? Ahogy a teszteket olvasom elég jó kis kütyü. Bár piszok drága.
De a kérdés az, hogy ez az erős hardvert mi használja ki? Szóval megéri ilyet vásárolni? Vagy teljesen felesleges? Milyen alternatívát tudnátok 80-100 ft ban? Külön előfizetést nem szeretnék hozzá. Egyébként a telefonok sim kártyája kompatibilis a tabletekkel? Vagy ezekhez külön méretű kártyák vannak?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#44489) Ace owner válasza Kabel15 (#44488) üzenetére


Ace owner
addikt

Telefonos sim jo bele igen.

Galaxy Fold 4

(#44490) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Elgondolkodtam egy tablet vételén, de nemigazán értek hozzá...
Elsőre ipadre gondoltam de az sztem nem érmi meg az árát meg egyébként is. A windowsosok drágák.. Maradt az android ilyen cuccom még úgysem volt :)
Szóval nekem a tablet egy notebookot kellene hogy kiváltson, hiszen a notit cipelni nehéz meg minden :D
Arra gondoltam, hogy szeretnék itthoni garanciás újat venni.
Procival meg a rendszerrel bajban vagyok még nem ismerem ezeket... Snapdragon, Tegra ezekről olvastam és dícsérik is de olyanok hogy allwinner meg rockchip meg mtk ha jól vettem ki ezek nem az igaziak... Légyszi erről adjatok vmi linket, hogy mi micsoda :)

Hardverre valami ilyesmire gondoltam:

-2 magos jófajta cpu-s kb 1.5 ghz-es
-2gb ram
-16gb memórai
-wifi és 3g vagy 4g
-kijelző méret kb 8"
-legyen rajta usb, ha tudja az OTG-t az jó lenne
-lehessen hozzákapcsolni valamilyen direkte tablethez való billentyűzetet meg vmi egérkét
-képernyő kb 8" (gondolom az már jó :s )
-Az akksi ne 1-2 órás legyen vagyis tudjak vele dolgozni
-MicroSDHC vagy XC kártafoglalat legyen

Software-es oldal mit is tudjon
--fontos, hogy biztosan legyen rá rendszerfrissítés meg áruház (ha lehet rootolni az mégjobb :) )
-Office! Word, excel, powerpoint
-Tudjak vele netezni :)
-Azért egy pár játék is menjen vele
-Ja és menjen vele a DLNA

Márka
ASUS tuti nem, meg lehetőleg nonamek sem gondolom azokhoz nem érkezik rendszerfrissítés

Nem tudom milyen árakon vannak én 50-60e-ret szánnék rá, gondolom ebbe nem fér bele minden amit akarok, de hátha :) Egyébként ezt néztem ki nem lehet rossz de mint mondtam nem értek hozzá várom a segítségeteket észrevételeket meg a procikról vmi összehasonlítást vagy vmit ami alapján el tudnám őket helyezni :)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#44491) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all, akkor most meg kérdezem 3-jára is, hát ha valaki tud segíteni!
Father-nak kellene (ajándék lesz) egy amin lehet normálisan skype-olni (mivel külföldön dolgozik) meg filmet nézni!
Valami hasonlóra kategóriára gondoltam: MyAudio Tablet Series7 708QA <===(Erről vélemény?)
30k körüli áron!
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#44492) spiritex válasza Itachi82 (#44491) üzenetére


spiritex
veterán

Én a WayteQ x-TAB 79-qci-t tudom ajánlani.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44493) fer


fer
őstag

Erről nem sok mindent találtam, még videót sem! [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#44494) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Húgomnak vennénk valami olcsó tabletet, ebben kérném a segítségeteket. Leginkább játékra kellene neki, így az fontos lenne, h minél több játék fusson rajta lehetőleg akadásmentesen. Ezen kívül néha netezésre, zenehallgatásra lenne használva.
15-20000 Ft lenne rá kb a keret, de ha sokkal jobb gépeket lehet kapni mondjuk 5-10 ezerrel drágábban, akkor azokra is nyitott vagyok.
Ennyiért eddig a DPS Dream 7-et találtam, ez megfelelne a fent leírt igényeknek vagy van jobb választás ebben az árkategóriában?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44495) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudom, balga kérdés, de minden tabletben GPS? Most vettem egy Prestigio multipad 7. Van ebben? Mert a navigácó progi benne van... Keresi a jelet, kinn is, de nem talált. Gondolom hibát jelzett volna, ha nincs benne, ugye?
Köszi!
Másik kérdésem, hogy ha arm cortex a9 cpu van benne, akkor az mx playerhez milyen kodek pakkot töltsek le? Mert ott csak 7ig van, meg 7 neon...
És a facebook miért nem játssza le a beágyazott videokat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44496) helixP válasza dodopek (#44495) üzenetére


helixP
nagyúr

Nincs mindegyikben GPS, ahogy Tiédben sem.
Az alap Mx playert töltsd le, ha kell neki egyéb codec, majd szól.
Nem azért mert nincs flash telepítve?

(#44497) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Üdv!

25k-ért ez a Prestigio a legjobb vétel?
Valakinek van róla tapasztalata, hogy mennyire fürge netezésnél?
Mert nekem csak netezésre kellene.
A 2 év gari jól hangzik, ezért is ezt néztem ki.

(#44498) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok!

Fellelhető valami lista az "ismertebb" tabletmárkákból ami együtt tud működni huawei e220-al?

(#44499) dodopek válasza helixP (#44496) üzenetére


dodopek
addikt

Külön lejátsza, ha youtube-ból indítoim, de facebookon keresztül már nem...

Guri1885!

Tegnap hozták, eddig nagyon elégedett vagyok vele.Fürge, pörgős, és nagyon szép a képe, éles. :) Én ennyi használat után ajánlanám...

[ Szerkesztve ]

(#44500) Itachi82 válasza spiritex (#44492) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Kösz a választ!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.