Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) laszlohu


laszlohu
addikt

Hamarosan jönnek tesztek a GPS - es Alcorról :

[link]

(#45552) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Na, közben rágtam kicsit a fülüket:
- továbbra is alap netezésre és böngészős, egyszerű játékokra kellene (candy crush és társai)
- aksiidő lényeges
- 22-25ezer a keret, de ez a tényleges vége
Nem kell tegnap megvenni, ráér januárba is. :)
Mi az amit érdemes megvenni? Nem 1-2 hónapra szólna.
Köszönöm! :R

Üdvözlettel: Gabi

(#45553) z0d1AK válasza hbala (#45550) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy a német mellett a brit a legjobb piac Európában. Nem véletlen az, hogy ezen országokban minden olcsóbb az elektronikai termékeket nézve, hiszen mindenből jelentősen (többszörösen) többet vásárolnak, mint Kelet-Európában. És igen, lehet azzal érvelni, hogy ottt több a fizetés és olcsóbbak a termékek, itt meg kevesebb a fizetés és több a termék ára, de ez sajnos a gazdaságot kevésbé hatja meg.

Sajnos ez mindennapos, számos más termék jóval olcsóbb a briteknél. Ugyan az a helyzet a 230 dolláros amerikai nexus 7-tel is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45554) mulatosdj


mulatosdj
tag

Navon Raptor 7-et ajánlották még! Ebben az árkategóriában van ennél jobb vagy vmi ajánlott?
Alcor Zest Q813IX gép megéri azt a 15k felárat? Véleményt kérnék! :)

(#45555) oncsi válasza tjb007 (#45520) üzenetére


oncsi
őstag

Szia!
P7500 lett a választott. Elsősorban idő hiány miatt. Szép doboz nélkűl de gyári bőr tokkal. 45
Van amire kűlőnösen figyeljek oda, vagy akár jò vétel is lehet. Ha nem, azt is ìrd meg légyszives, legfeljebb becserélem.

A gyári 3.2 es droidát lehet valami frissebre cserélni? Ja és gyári független.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45556) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Boldog Karácsonyt !
Sziasztok . Lenne egy kérdésem . A fiam kapott egy overmax 7" tabletet és amikor a play áruházról akar letölteni valamit azt írja nem kompatibilis verzió . Mi lehet a megoldás ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#45557) Fauno válasza Drizzt01 (#45556) üzenetére


Fauno
tag

Szia!

Boldog Karácsonyt Neked is!
Úgy tudom, hogy az Android verzió frissítése segíthet egyes esetekben!

(#45558) Drizzt01 válasza Fauno (#45557) üzenetére


Drizzt01
őstag

Azt hogyan tudom megtenni ?
Most elvileg a 4.0.4 van rajta .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#45559) Shia-ko válasza Shia-ko (#45552) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Eddig
Navon Raptor 7 (tudom, már épp túllóg, viszont elég jókat olvastam róla)
Alcor Zest D714I (belefér, de sokak szerint nem a legstabilabb összeszerelés)

Vélemények, javaslatok? :)

Üdvözlettel: Gabi

(#45560) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Boldog Karacsonyt!
A JXD S7800b-rol olvastatok mar tapasztalatot? Esetleg CM?..
// Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45561) Fauno válasza Drizzt01 (#45558) üzenetére


Fauno
tag

Sajnos annyira nem vagyok otthon a témában, úgy tudom, hogy csak akkor tudod frissíteni ha a gyártó kiadott rá egy újabb verziót. A Google Play Áruházban megtudod nézni, hogy pontosan melyik programhoz milyen Android verzió a minimum igény, ha netán megvan a szükséges Android verzió, akkor más lehet a gond, akkor én hardveres gondra tippelnék (hardverileg nem kompatibilis). Várjuk meg, hogy mint mond rá egy szakértőbb kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#45562) Drizzt01 válasza Fauno (#45561) üzenetére


Drizzt01
őstag

:R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#45563) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Esetleg root-ban tud valaki segíteni ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#45564) z0d1AK válasza oncsi (#45555) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én 45-öt már nem nagyon adtam volna érte. A Tegra 2 mára már nem éppen egy jó választás, főleg azért, mert az újabb játékok esetében a támogatás már erősen kétséges. Ugyan az van az Androiddal is. Talán gyári Android 4.0 frissítés még lett kiadva rá, bár ebben sem vagyok biztos. Főzött ROM-ok meg már valószínűleg nem nagyon lesznek, a CyanogenMod például le is állította az ősszel a Tegra 2-es eszközök szoftveres fejlesztését.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45565) szabi__memo válasza hbala (#45547) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ház ez durva

(#45566) Richter36 válasza Shia-ko (#45559) üzenetére


Richter36
őstag

Egy Alcor Zest D714i-m van és szerintem egész jó összeszerelés. Általános célra teljesen megfelel.

(#45567) oncsi válasza z0d1AK (#45564) üzenetére


oncsi
őstag

Én nem tudom mi az a tegra 2. Mint írtam is nem játékra lenne használva. Vagyis max golyós játék pl zuma.
Ami fontos az a kijelző, meg a 8 óra film (amit kb tud is) és a talán bugmentes használat.

Meg ha lehet teszek rá frissebb droidot, de eddig kb minden megy amit próbáltam.
A készülék nem recsg, nem ropog. sZép a tokja, karcmentes az űvege.
Igaz, hogy csak kipróbálási garit kaptam, de Samsungéknál azt mondták van még ra 6 hónap, amit ha beregisztrálom hozzátesznek még kettőt.

De ha tudtok valami komoly típus hibáról szoljatok, ne égessem már magam vele. (ajándékba lesz asszonynak, mert a tavaj kapott 8020 Note gyakorlatilag nállam van :-)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45568) z0d1AK válasza oncsi (#45567) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha próba gart kaptál, akkor valószínűleg számla és garancia levél nincs nálad. Azok nélkül pedig hiába viszed a szervizbe, nem fogják garanciában javítani, ha szükség van rá.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45569) oncsi válasza z0d1AK (#45568) üzenetére


oncsi
őstag

Ne legyen rá szükség. Eddig szepen müködik. De ugy is megkeresem a topikját, és gondolom jön a root, meg Custom Rom.
De tavasszal itteni ajánlatra vettem egy colorovo 10.1 est egy havernak. Azt 3x vittem vissza, de most sem jó. Akkor annak mit ér az 1 év garija (Ipon) ha ők szerintük nem hiba az, hogy csak esetileg érzékeli az ujam, vagy hogy 3m röl már nincs wifi.
Nekem a Note nagyon bejött, remélem ez sem okoz csalòdást :-)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45570) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Könyvolvasásra mennyire érdemes tabletet venni? Vagy jobban megéri egy erre kitalált Amazon termék?
Érdekelne még, hogy autós GPS-nek mennyire megfelelő egy tablet?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45571) megyestibor


megyestibor
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam ma egy Alcor Zest Q813IX tabletet, Android 4.2 van rajta. Néhány perc használat után egy különös jelenséget tapasztaltam. A képernyő felső részéről a pull down menü állandóan le akart jönni, a képernyő többi része ilyenkor nem reagál. Olyan érzésem volt, mintha hibásan kezelni az érintést az IPS panel, mert ez a pull down menü programfutástól és képernyő forgatástól függetlenül mindig le akar nyílni. Még akkor is, ha a képernyő közepére akarok nyomni. Ilyenkor a képernyő többi része nem reagál, hiszen a lenyílt menüt tekinti aktívnak. Olyan is előfordult, hogy a menüpanel alsó kék csíkja jött csak le, és maradt ott a képernyőn. Elkezdtem hát a beállítások között kutakodni.

A Beállítások / Fejlesztői menüben bekapcsoltam az érintés helyének jelzését. Ilyenkor egy kis fehér pamacs jelenik meg ott és addig, ahol és amíg megérintem a képernyőt. Így jöttem rá, és láttam meg, hogy a képernyő felső részén (ahonnan le kell húzni a pull down menüket) állandó jelleggel ott van egy (vagy több - volt hogy három egyszerre egymás mellett) ilyen pamacs. Olyannak tűnik, mintha ott mindig "nyomná" valami a képernyőt, így a szoftver azt érzékeli, hogy oda akarok "kattintani".

Van valakinek valami ötlete, hogy:
- Ez hiba-e?
- Ha normális működés, hogyan lehet kikapcsolni?

A rendszer teljesen szűz, semmit sem telepítettem még rá, nincs feltörve, stb.

Köszönöm!

Megyes Tibor

[ Szerkesztve ]

(#45572) megyestibor


megyestibor
csendes tag

Ezt látom, ha bekapcsolom az érintés helyének jelzését (a képernyő felső részét nézzétek, és nem nyomom az ujjammal, magától van ott az egy vagy két pötty):

[ Szerkesztve ]

(#45573) z0d1AK válasza megyestibor (#45571) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt a fantom érintést nálam a Q813I is generálta amikor teszteltem. Mivel másnál is láttam már ilyet ezeknél, valószínűsíthető, hogy szériahibáról beszélünk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45574) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,melyik az a tab,ami 9,7 colos,100 ezer alatt van az ára,és win rt fut rajta...azt hiszem valamelyik acer modell az,csak nem találom sehol,pedig a multkor már megvolt...

(#45575) Tim82 válasza dezs520 (#45574) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Acer tudtommal nem gyártott RT-s tabletet, nyilatkozott is valamelyik fejesûk, hogy nem látnak benne fantáziát (= hasznot).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45576) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Droid cserében tudna valaki segíteni . A mostani nem kompatibilis a play áruház sok alkalmazásával .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#45577) z0d1AK válasza dezs520 (#45574) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs 9,7"-os (4:3-as képarányú) Windows RT tablet. Windows 8-cal is csak egy-két kínai gyártó jelentett be ilyen kijelző paraméterekkel rendelkező tabletet, de még azok sem nagyon kerültek forgalomba.

Itthon a Windows RT-t sem nagyon árulták. Az ASUS készüléke még elérhető volt, illetve a Yoga 11 is, de más emlékeim szerint hivatalosan nem, max szürke importból, de jellemzően mind 100 ezer felett voltak. Most az új Bay Trail alapú 8"-os Windows 8.1-es modelleket adják kereken 100 ezerért.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45578) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Sziasztok. WayteQ xTAB-S7 700qci-hez képest TN kijelző. Minden más egyezik elvileg a külső változásokon kívül.

Iphone 7

(#45579) dezs520


dezs520
senior tag

Akkor benéztem,de azért meglett köszönöm.
Az Asus Vivo tab rt-re gondoltam....

(#45580) Directors válasza Directors (#45536) üzenetére


Directors
senior tag

Up

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#45581) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsos tableteknek nincs külön topikja? :B

A kérdés igazából az lenne, hogy a perpillanat elérhető gépek között mind egykutya azonos kategóriában, vagy van valami 'erősorrend'? Jó, nyilván a Surface Pro mindent visz, de annak az ára is csúnya. Elsősorban a 8" kategóriát nézegetem most, itt ha jól látom, játszik a Dell Venue 8 (249 EUR), a Toshiba Encore WT8 (299 EUR), a Lenovo Miix2 8 (299 EUR). Ezek kb egyformának tűnnek, melyikre érdemes figyelni?

Illetve mennyivel könnyebb az élet a 10-11"-es kategóriában? Ott már elkezdenek 400 és 600 között szórni az árak, a szereplők nagyjából ugyanezek (új játékos még a Samsung Ativ S, ha jól látom), gondolom a minőségérzet sem sokat változik a kisebb gépekhez képest.

Kicsit tanácstalan vagyok, nyomkodtam már a Surfacet is üzletben, meg az Acer Iconiákat és a Lenovo Miixet is, nyilván más minőségérzet, de hiába állok ott mellette, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet hétköznapi használatban. A kicsi kijelző mondjuk nagyon nem zavar, a családban a laptopjaink mind régebbi szubnotik (12"), illetve én elégedetten használom a Nexus 7 2-t is, de a laptopok már elég öregecskék, meg a gyerekek is szívesebben játszanak, interneteznek, néznek filmet tableten, és az akkuk elöregedése és egyre gyorsabb merülése is folyamatos probléma a notikkal, ezért szeretnék átállni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45582) mike1334 válasza parandroid (#45581) üzenetére


mike1334
veterán

Ott van esetleg még az Asus T100, azt is sokan dicsérték.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#45583) z0d1AK válasza parandroid (#45581) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hardverben nagyjából az összes 8 hüvelykes ugyan az, inkább a felépítésben és a szolgáltatásokban van különbség.
A Toshiba Encore háza pl. nekem nem jött be annyira, a Miix 2 jobb. Toshiba microHDMI-vel rendelkezik, a Miix2 nem, de ott talán van helyette MHL. A Dell nem érhető még el hazánkban, viszont ott van Stylus támogatás is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45584) danpress2


danpress2
csendes tag

sziasztok

teljesen homály vagyok tablet téren, azt sem tudom mire való, de kérdeznék :)

kéne egy gép, amivel bárhol el tudom olvasni az emailjeimet, válaszolni tudok, word, excel és pdf fájlokat tudok csinálni és elküldeni emailben, netezni, facebook, stb. tudok - akár free wifivel, fel tudom tenni egy konzollal a műszerfalra és GPS-ként tudom használni, kamerázni tudok vele jó minőségben, audio bemenet van rajta és rögzíteni tudok vele hangot.

kb. ennyi. azt sem tudom, hogy van-e olyan készülék, ami mindezt (vagy a javát) tudja egyben, vagy külön készülékek kellenek, esetleg nekem egy másik telefon kell?

köszönöm a segítséget - egy apuka, aki elveszett az informatika új vívmányainak erdejében :D

(#45585) dezs520


dezs520
senior tag

Valahogy meg tudom azt oldani,hogy a play,és gmail app ból a mail címem és úgy minden googles adatom törölve legyen?
Természetesen a táblagép gyári visszaállítás helyett kellene valami megoldás,mert már van fent egy jó pár app...

(#45586) FET-MEN válasza dezs520 (#45585) üzenetére


FET-MEN
veterán

Beadsz egy új fiókot a beállításokban, a régit ,meg törlöd.

Iphone 7

(#45587) dezs520 válasza FET-MEN (#45586) üzenetére


dezs520
senior tag

Köszönöm!

(#45588) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.

Vettem barátnőmnek karácsonyra egy alcor d714i 4gb tabletet,meg beledobtam egy 32 gigás memó kártyát.
Szerettem volna rá telepíteni egy komolyabb játékot(nfs mw),hogy letesztelhessem,de elég nagy a tárhely igénye,így amikor frissítené,hogy egyáltalán futtatni lehessen a játékot 2gb-ot kér,de 0-nak írja a tárhelyet.
Van esetleg valami root már hozzá? vagy valami progi,amivel egyszerűen ki lehet rootolni(illetve vissza szükség esetén)?
Úgy tudom,hogy app2sd-vel be lehet állítani,hogy internal sd-nek lássa az external sd-t,hogy oda lehessen telepíteni az alkalmazásokat,de root szükséges.

Tipp valaki? Aki tud segítsen kérem.

(#45589) R_Betis


R_Betis
csendes tag

Sziasztok 10col környéki tabletet keresgélek.
Olyan 50 ezrem lenne rá.
Csak is újan boltból venném, kb január végén.
Melyikeket tudjátok ajánlani?
Netre+filmre lenne.

(#45590) tjb007 válasza R_Betis (#45589) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyelőre semmit, január vége még messze van.
Csökkenhetnek az árak, de akár új modellek is érkezhetnek.

(#45591) horky válasza Willie (#45570) üzenetére


horky
csendes tag

Kifejezetten könyvekhez szerintem rossz választás a tablet. Oda én e-inkes cuccot ajánlanék, viszont pdf-hez és szines képregényekhez meg jobban bejön a tablet.

(#45592) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Prestigio quantum 7.9"-os kiírja, hogy jelerosseg jó, de szürke a wifi jel és lassu/szakadozik a net valami beállítási gond, vagy a tab a hunyó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45593) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Sógorom vett egy Sinvigo Q88 7 colos alap tabletet (AllWinner A13, 1.0GHZ; GPU: Mali 400 512mb). Próbálgattuk hogy mit lehet kihozni belőle, és egy idő után lefagyott. Most csak annyit csinál, hogy bekapcs után bejön az android felirat, az ott szépen villog, de onnan csak kikapcsolni lehet.
A gépen van egy bekapcs gomb és egy hangerő gomb. Próbáltam minden kombinációban nyomkodni, de semmi nem indul el úgy. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Előtte működött, kivéve a g szenzort, az valahogy nem azt csinálta amit kell.

Tudja valaki hogyan lehet ezt resetelni, vagy recovery menüt előhozni?

(#45594) Bencexx


Bencexx
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok:
A napokban szeretnék venni egy Prestigio Multipad 7.0 HD 4/8GB-t. Az első kérdésem az lenne, hogy ha valakinek van vagy volt ilyen készüléke, az leírná nekem a pozitívumokat és a negatívumokat, véleményt a tabletről. Illetve az lenne még a kérdésem, hogy rootolni lehet-e a masinát, mert nem szeretnék azzal befürödni hogy sd kártyára nem tudok majd telepíteni... (a neten csak ilyen orosz vagy nem is tudom milyen oldalakon találtam valamit, magyar oldalakon semmi nincs erről a tabletről).
A válaszokat előre is köszönöm!

(#45595) SUPREME7 válasza Bencexx (#45594) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szia, én is vettem egyet ajándékba, de pár napig használtam, teszteltem.

Root: Katt ide

Negatívum szerintem, hogy iszonyat lassan bootol, két gép is volt nálam mert az egyik pár nap után megadta magát, de mindkettőn közel két perc volt mire beadta a zárképernyőt bekapcsolás után. Az elvileg támogatott 3G modemekből kettőt próbáltam, az egyik egyáltalán nem, a másik meg néha működött. A kijelző vizszintes fele döntve invertálódik, de persze nem is egy ips, úgyhogy nem meglepő. Ezeken kívül nagyon rendben van.

(#45596) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Minden kedves Fórumtársnak Boldog Karácsonyt kívánok! :-)

L520

(#45597) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

PiPo M6pro honnan érdemes rendelni? itt a store-ban
Registered Air Mail (with tracking number 10 - 25 business days)
Registered Airmail $33.60
DHL/EMS/UPS Express Shipping (3 to 5 business days)
Express $39.83

aliexpress-nél DHL "free".
Shipping Company Estimated Delivery Time Shipping Cost
DHL 3-8 days
Free Shipping
UPS Expedited 3-8 days
US $6.13
Singapore Post 15-60 days
US $8.96
UPS Express Saver 3-8 days
US $10.52

Viszont a DHL tuti lejelenti vámra vagy erről most mit tudtok?

DX-en meg még drágább, viszont onnan még nem vámoltak soha.. Honnan érdemes rendelni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45598) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

20-25k körül milyen tabletet érdemes mostanság venni? (Netezés, filmezés, kisebb játékok, appok...) Akár küldföldről. (ebay, stb...) Előre is köszi! :R

(#45599) violentSt válasza Mercutio_ (#45592) üzenetére


violentSt
tag

Masik eszkoz okes a halozaton?
Szvsz router lesz a ludas vagy a net...
Egyes routerekkel nem kommunikal megfeleloen, ez nem egyedi eset
Eleg sok b brand tabrol elmondhato
Nekem full n-es routerekkel hasit tobb falon keresztul nagy tavbol is (3 kulonbozovel is probaltam)
Viszont az otthonival (asszem csak n light-ot tud) nem az igazi
Sot inkabb a hasznalhatatlan kategoria...

(#45600) gps76 válasza z0d1AK (#45573) üzenetére


gps76
őstag

Az összes Alcor négymagos egy hulladék,kíváncsi lennék a hibaszázalékra...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.