Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) kelzsoca válasza Kérdezős (#45300) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még mindig nem világos, hogy mit nem lehet azon megérteni, hogy nem lehet az 1024x768-as panel fullHD.

https://vertigostore.eu

(#45303) tjb007 válasza Kérdezős (#45300) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mit is kéne ezen most nézni ? A nem létező IPS LCD 2-t ?
Ha az lenne odaírva, hogy Super AMOLED HD 3, akkor azt is elhinnéd ?

Nem tudom még mindig megérteni, hogy miért hisznek egyesek vakon abban, amit ezeken az árukereső/ár összehasonlító oldalakon olvasni lehet.

(#45304) SUPREME7 válasza Zeki (#45302) üzenetére


SUPREME7
őstag

Értemén, hogy csak 10K, de az 1600-as akksi az odabasz. Nonstop lehet tölteni.

(#45305) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Barátnőmnek szeretnék vásárolni egy Tabletet 8"-s méretben.(7"-re azt mondta, hogy túl kicsi, 10" pedig már nagy). Általános felhasználásra lenne. Internet, Office, film, zene. Tehát jó lenne egy stabil Wifi benne, ami nem dobálja le folyamatosan és a másik szobából is látja a routert.(70%-ban netezne, facebook, email, stb.) Fehér színben szeretnék és max. 50.000 Ft van rá. Mi a legjobb vétel?
Ezeket néztem:
WayteQ xTAB-79qci és Alcor Zest Q813i
Talán az Alcor jobban tetszik, de többen panaszkodtak rossz wifire, meg más dolgokra is.
Hol érdemes megvenni jó áron? És egy lila tok is kellene hozzá mindenképpen. :)
Érdemes esetleg megvárni a januárt, le fog menni az áruk a karácsonyi dömping után? Január 22-ig mindenképpen meg szeretném venni.
Köszönöm

(#45306) Multi13


Multi13
tag

Mivel többen is vacillálnak bizonyos tabletek között és a Prestigio Multipad 4 Quantum 7.85 is többször szóba kerül, így készítettem erről az eszközről 3 benchmark tesztet, mivel ezekről az adatokról egyik áruház weboldalán sem lehet olvasni. Elsősorban azoknak lehet hasznos infó, akik játékra is szeretnék használni az eszközt, így a lenti adatok alapján könnyebb összehasonlítani más eszközök értékeivel (persze ehhez több különböző tablet tesztje is kell). Éppen ezért, akik már beruháztak vmilyen eszközbe és van idejük, rakhatnának fel hasonló teszteket, melyeket akár az első hsz-be is be lehetne integrálni (nem tudom h erre van e lehetőség? :U ).

Prestigio Multipad 4 Quantum 7.85 - hivatalos oldal

AnTuTu Benchmark 4.1.4 - letöltés

Eredmény: 19847
Részletes eredmény: [link]

Quadrant Standard Edition 2.1.1 - letöltés

Eredmény: 5650
Részletes eredmény: [link]

3DMark (Ice Storm version 1.2, GUI version 1.2.0.1.2.32) - letöltés

Ice Storm (720p): 3960 - részletek
Ice Storm Extreme (1080p): 2970 - részletek
Ice Storm Unlimited: 4159 - részletek

3DMark összesítés - [link]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#45307) Zeki válasza SUPREME7 (#45304) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, ezt én is később vettem észre.
Az nagyon gynege.

(#45308) laszlohu válasza Kérdezős (#45300) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez valós dolog, mármint én is láttam speckóban 2. generációs IPS kijelző,
ettől függetlenül Navon - t semmi pénzért nem vennék, a support hiánya és
a garanciális gondok miatt, emellett minden 2. hibás szokott lenni.

Ezenkívül nem kizárt, hogy a Wayteq - ben is az új generációs IPS van, csak külön
nem reklámozzák.

[ Szerkesztve ]

(#45309) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudom, láma kérdés, de nem jutok előre. Asszony lazer (Android 4.1.1)tabletje nem hajlandó megnyitni a facebookos, és más oldalon lévő beágyazott application/x-shockwave flash cuccokat, videokat.
Ha a flash beállításokra kattintok a menűben, csak nyit egy üres chrome oldalt, de semmi beállítási lehetőség nincs.
Mit csináljak, hogy menjenek?
Köszi!

(#45310) BloodMax


BloodMax
csendes tag

Üdv

Myaudio 708F tabletet használ valaki ? szeretnék beszerezni egyet de kicsit félek tőle :S sajnos nincs rá nagy keret de jó lenne egy tablet. Vagy esetleg hasonló árban van e jobb ? =/

(#45311) Zeki válasza dodopek (#45309) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd meg az adobe.com oldalt.

(#45312) levente222


levente222
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Asus memo pad hd7-e t.Játékra és netezesre kellene, de a játékok jól fussanak rajta az a lényeg. Erre a célra megfelelő? Vagy tudtok ajánlani valami mást? (49000Ft a gép amit néztem)

Samsung Galaxy S8+

(#45313) iTzTiGeR


iTzTiGeR
tag

Üdv!

Kinéztem 42e-ért Gainward Galaxy Galapad 7-et. Ilyen teljesítménnyel nem drágábban van jobb tablet a piacon?
Köszi előre is!

(#45314) dudi6 válasza dudi6 (#45305) üzenetére


dudi6
senior tag

Ha nem változnak az árak és szerintetek jó, akkor a "Alcor Zest Q813i"-t megveszem holnap és ha rossz a wifi visszaviszem 3 napon belül (E-digitalt néztem ki).

(#45315) dodopek válasza BloodMax (#45310) üzenetére


dodopek
addikt

Lebeszélnélek róla. Hiába a 4 mag, ha csak 512 ram támogatja. Igen, tudom, hogy a teccsó 1gb rammal hirdeti, de vagy elírás, vagy megtévesztés. Én is ráfutottam, másnap vissza is vittem. Akkor már inkább a prestigio multipad 7.0 hd+ Csak pár ezer forinttal drágább, de én használom már vagy két hete, és eddig nem bántam meg. Gyors, mali 400 gpu,Cortex a9 cpu,csúszásgátló hátlap, és elméletileg egy tokot is adnak hozzá az ED-ben...

CineDOG1!
Próbáltam.Mind a shockwave, mind a flash playerre azt írja, hogy nem támogatja a készülékem... :(

[ Szerkesztve ]

(#45316) Zeki


Zeki
nagyúr

(#45317) tepizoli


tepizoli
tag

Overmax Solution 7+ típusu tablet müködik USB-s billentyüzettel?
A kérdés az lenne hogy a páromnak van egy Overmax Solution 7+ típusu tabletje és most rendeltem neki egy ilyen billentyüzetet hozzá :http://www.amegashop.hu/prod/wpower_7_billentyuzetes_hot_pin..
Szerintetek müködni fog vele? Mert miután megrendeltem azután a kisördög motoszkált bennem és mivel a telefonomhoz van OTG kábelem bedugtam a tabletbe de se a billentyüzetet se az egeret amit a telom lát azt a tablet nem. Segitség kérem! Karácsonyra lenne! Vagy a tabletben be kell valamit állitani?

[ Szerkesztve ]

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#45318) BloodMax válasza dodopek (#45315) üzenetére


BloodMax
csendes tag

Köszönöm válaszodat :) A Tescos hirdetésben én rendes adatokkal feltüntetve láttam de már pár napja googlezek utánna de valahogy 1 negativ vélemény 1 pozitiv nem igazán tudtam hogy mégis mi legyen a sorsa, de így olyan embertől aki már használta értem a dolog miértjét :) Meglesem amit linkeltél köszönöm segítségetekt :) Vagy is még 1 kérdés.. Ezt a Prestigiot mire használod ?:) Filmeket, Böngészőt Flasheket, Játékokat Viszeget Szépen ? :)

(#45319) golyós válasza Zeki (#45316) üzenetére


golyós
őstag

1.8 quad core . 2Gb ram .
Ez igen!!

#45315) dodopek: már sajnos nem adnak tokot hozzá. (nekem még jutott)

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45320) z0d1AK válasza golyós (#45319) üzenetére


z0d1AK
veterán

Windows 8.1 alatt ez nem nagy dobás, az összes új Bay Trail alapú tablet ezt tudja.

Egyébként a Lenovo Miix 2-vel és a Toshiba Encore-ral egyaránt elérhető az akció amiben 100 ezerért Xbox 360 Slim is járt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45321) keszo válasza dodopek (#45315) üzenetére


keszo
őstag

Szia

Flash gondra megoldás lehet.

viszont mint írják Chrome-on nem megy a flash
helyette inkább az UC Browser vagy a Dolphin Browser

Attila

(#45322) tjb007 válasza laszlohu (#45308) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyan többfajta eltérő tulajdonsággal rendelkező, az IPS technológiára épülő panel létezik, de maga a technológia nem változik, így nincsenek generációk sem.
A Qualcomm Scorpion nevet viselő processzormagja is lényében az ARM Cortex-A8-as magjának az implementációja, mégsem nevezik Cortex-A8 2-nek vagy 2. generációs Cortex-A8-nak.

[ Szerkesztve ]

(#45323) jenei1994


jenei1994
addikt

15 ezer ft-ért milyen tabletet ajánlotok ? Netezésre és kisebb játékokra kéne.

[ Szerkesztve ]

(#45324) Alcatraz13


Alcatraz13
tag

Samsun Galaxy Tab 3 7.0, vagy Alcatel OT EVO 7 HD legyen szerintetek?

"SIGNATURE"

(#45325) this is life válasza jenei1994 (#45323) üzenetére


this is life
Ármester

Rajztablat :DDD , na jo ezert az arert uj tab ami meg hasznalhato nincs, kicsit ra kene dobnod...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#45326) Richter36


Richter36
őstag

Sziasztok!
30 ezerig milyen tabletet ajánlotok?
Netezésre, filmnézésre.
Játék nem nagyon érdekel.
Lehetőleg olyat ami a mediamarktban kapható.

[ Szerkesztve ]

(#45327) dudi6 válasza dudi6 (#45314) üzenetére


dudi6
senior tag

Esetleg még az Acer A1 jó vétel lehet???

(#45328) benike123


benike123
tag

na hello! ismét én! :)

kis keresgélés után az alábbi készülékek vannak versenyben, ezek közül kérdezném, hogy melyiket érné meg a legjobban megvenni! árba kb ugyanott van, így a hardver, gyorsaság, mennyire optimalizált, mennyire gördülékenyen mennek a dolgok rajta, ezek játszanak fő szempontot.

Tehát a versenyzők:

- ASUS MeMO Pad HD 7

- WayteQ xTAB-100is

- WayteQ xTAB-70qci (na ez jóval olcsóbb, de egész gyorsnak tűnik ez is )

- ConCorde Tab SLIM

- ConCorde tab Q10

- ACER ICONIA A1

na ők lennének azok!!

ezek közül kéne a legjobb!

előre is köszönöm a választ! Több ember is megírhatja a véleményét, több szem többet lát alapon! :)
:R :R

(#45329) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Meg tudná nekem valaki mondani, hgy a gyári böngésző felső részén lévő "show javascript console" felirat mit jelent? Illetve, hogyan lehetn azt onnan eltüntetni?

(#45330) benike123 válasza benike123 (#45328) üzenetére


benike123
tag

esetleg még a refurbished Nexus 7

(#45331) thomeef válasza benike123 (#45328) üzenetére


thomeef
őstag

ASUS MeMO Pad HD 7 >>> WayteQ xTAB-70qci

Van itthon mind2, gyorsaságban elég nagy a különbség az asus javára. Felhasználói felülete is az eddigi legjobb amit láttam.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#45332) violentSt válasza z0d1AK (#45297) üzenetére


violentSt
tag

"Az a 2 megapixeles hátlapi kamera meg inkább hátrány mint előny"
Nem kötekedésképp, de miért is hátrány ha már ott van? :F

(#45333) rendesadam válasza Kérdezős (#45300) üzenetére


rendesadam
tag

Nem kötekedésképp, de hol látsz HD-t?

(#45334) z0d1AK válasza violentSt (#45332) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért, mert használhatatlan képeket készít. Ezt tényleg úgy képzeld el, hogy csak akkor osztanád meg mással a vele készült képeket, ha igénytelen lennél. Nem azzal van a baj, hogy 2 megapixeles, hanem hogy iszonyat gyenge a szenzor benne. Ezzel mondhatni a Te zsebedből húzzák ki a pénzt, hiszen ha kimarad a kamera, akkor "olcsóbb" lett volna a tablet. Persze ez csak képletesen értendő, hiszen 1-2 dolláros tételről sem lehet beszélni valószínűleg a kamera modullal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45335) keszo


keszo
őstag

Ez teljesen így van.
Ha kihagyták volna belőle sem lenne olcsóbb, de mivel van hátlapi kamera, ezért 10$-ral többért tudják adni.

Attila

(#45336) kelzsoca válasza violentSt (#45332) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mert az ilyen "kamerák" is olajfestmény minőséget képviselnek. :)

https://vertigostore.eu

(#45337) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Hozzas nézelődés, és hozzá nem értésemből fakadó kérdezősködés után a 2 jelölt akadt fenn, ha valaki megtenné, hogy elárulja, hogy szerinte melyik a jobb, megköszönném:
Navon Raptor 8
vagy
Prestigio MultiPad 8.0 HD

Nagyjából 1 az ára 3000Ft különbséggel, viszont a Prestigionak szebb a kijelzője, de gyengébb a procija, ugyanakkor a 2 év gari sem utolsó szempont a Navon 1 évével szemben.
Amihez nem értek:
-Melyiknek jobb a supportja, valamint, bár én nem igazán értek még hozzá, mert ez lesz az első a családban, de ahogy olvasom sokszor nem utolsó a root-olási lehetőség sem. Melyiket lehet egyszerűbben?
-Melyiknek milyen a kijelzője. (a felbontást látom, meg hogy IPS, de sok tabletnél panaszkodnak a fórumozók, hogy rossz a betekintési szög, hiába az IPS panel)
-Akku tapasztalatok. (Ha lehet hinni a mAh-ban akkor a Navon jobb, de a saját topikjában van pro és kontra vélemény is, van akinek max 2 órát bír)

A válaszokat előre is köszönöm, elvileg ma meg kellene vennem, mert holnaptól együtt leszek azzal, akié lesz, úgyhogy már nem lesz lehetőségem!
Még 1x köszi!!

(#45338) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ezek közül melyik javasoltabb?

http://bestbyte.hu/egyeb/osszehasonlito/pag_osszehasonlito.aspx?KOD=TPC&CIKKID=64774&CIKKID=71515&MODE=2
Samsung Galaxy Tab3 7.0 8GB ; ASUS ME173X-1A079A "7"

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#45339) tepizoli


tepizoli
tag

Sziasztok! Tablet menüjében be kell valamit állitani hogy kezelje az USB-s billentyüzetet?

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#45340) z0d1AK válasza tepizoli (#45339) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem. Ha OTG képes a készüléked, akkor alapból kezeli a rácsatlakoztatott vezetékes billentyűzetet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45341) golyós


golyós
őstag

Beex S1 tablet teszt: [link]

Saját Antutu teszt (6 éves lányomnak vettem karácsonyra):

Mint láthatjátok és a tesztben is írják csodát ne várjunk.
1. tabletnek egy 6 évesnek viszont szerintem elég.elég. Youtube kiválóan jön rajta.
Betekintési szög egyszerűen 0. TFT tehát szinte csak merőlegesen.
Maga a rendszer 4.2.2 ( ! ) teljesen rendben van de ram még kerülhetett volna bele.
Játékok amiket próbáltam: Subway Surfers (korrekt ), Manuganu (korrekt), Pou (nem lehet gond)
Talking Tom és barátai (itt sem lehet gond)
Despicable me Minion Rush : megy de nem ajánlanám. Menűben gondolkodik, érezhetően kevés a vas.Játék közben viszont meglepően "használható".Ennek ellenére aki már próbálta az inkább ne erőltesse.

Egyenlőre ennyi.
Később ha lesz kedvem akkor vagy a blogra írok több használat után vagy esetleg egy topicot is nyithatunk.

Pár óra múlva Tesztelem másik lányom ajándékát egy Prestigio Multipad 7.0HD+-t akit érdekel szintén megtalálja majd.

Sziasztok :)

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45342) benike123 válasza thomeef (#45331) üzenetére


benike123
tag

többiről tudnál valmit mondani? :R
vagy toronymagasan a memopad??

(#45343) golyós


golyós
őstag

Prestigio MultiPad 7.0 HD+ 8GB (PMP3870C_DUO)

Gyártó
Prestigio
Processzor típus
ARM Cortex A9
Processzor frekvencia
1,5 GHz Dual-Core
Kijelző mérete
7"
Kijelző felbontás
1024 x 600 pixel
Memória
8GB ROM / 1 GB RAM
Memória bővítés
MicroSD
Operációs rendszer
Android 4.1 Jelly Bean
Csatlakozás
3.5mm audio jack, micro-USB, WiFi
Beépített kamera
Előlapi Kamera
Akkumulátor kapacitás
4000 mAh
Méret
192.4 x 119 x 9.11 mm
Súly
360 gramm
Tartozékok
hálózati töltő, OTG kábel, USB kábel
Extrák
8GB beépített háttértár, beépített mikrofon, előre telepített alkalmazások, Flash 10.1 támogatás, gravitációs szenzor, gyorsulásmérő, H.264 videólejátszás, HD felbontású kép, kapacitív kijelző, multi-touch kijelző, ultravékony kialakítás
Garancia
2 év

Antutu teszt :

Despicable me Minion Rush gyönyörűen fut rajta.(nálunk ez az alap, az egész család tolja :) )
Nova Launchert ráraktam mert a gyári karcsú.
Nincs rajta egy nyomorult digitális óra sem, ezt is pótoltam.
A Beex-hez képest ezmaga a kánaán, gyors, nem gondolkodik teszi a dolgát.
Root erre is és a Beexre is mindenképpen kell a sok nem használatos gyári alkalmazások törléséhez.
További tapasztalat majd a saját topicjában. ( már ha néha hozzáférek majd)
További szép napot és készülődést! :D :D

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45344) _seth_


_seth_
veterán

Prestigio MultiPad Diamon 7.85

Egész jó eredmény, Galaxy S3-am 18611-et kap igaz nagyobb felbontáson és a legújabb 4.3-as androiddal.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45345) benike123 válasza thomeef (#45331) üzenetére


benike123
tag

meg esetleg a ASUS MEMOPAD Smart 10,1-ről vélemény?

(#45346) thomeef válasza benike123 (#45342) üzenetére


thomeef
őstag

Hát ha belefér az árba én alább nem adnám, kb mindenben jobb mint a többi, igaz drágább is.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#45347) benike123 válasza thomeef (#45346) üzenetére


benike123
tag

mmint ez a 2 asus bőven jobb a többinél?

(#45348) nonee válasza BomiBoogie (#45273) üzenetére


nonee
aktív tag

Persze visszaviszem.nem veszem akadékoskodásnak:)

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#45349) violentSt válasza z0d1AK (#45334) üzenetére


violentSt
tag

kelzsoca # 45336
és próbáltatok már QR kódot beolvasni kamera nélkül?
Esetleg előlapi kamerával?
Ennél fogva nem nevezném hátránynak, se haszontalananak...
Más kérdés mennyire elterjedt kis hazánkban a használata.

[ Szerkesztve ]

(#45350) dudi6


dudi6
senior tag

Lenovo Yoga lesz még akcióban, nem tudjátok esetleg? 55-ért lehet inkább azt venném az Alcor Zest Q813i helyett. Illetve az árak hogy szoktak ilyenkor változni karácsony után, ráérne januárban is megvenni. Várható januárban nagyobb akció? 1-2 ezer Ft-ért nem várnám meg, de ha pl az Alcor lemenne 40 körülre, azért már érdemes lenne várni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.