Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Ace owner


Ace owner
addikt

Melyik MM-ben van 79 tutira Pesten? Holnap vennék egyet mert 10%ot visszakapok valami kártyára.

Galaxy Fold 4

(#44552) troland26 válasza Ace owner (#44551) üzenetére


troland26
őstag

na ennek fuss neki még1x ;]

(#44553) CHIPman válasza troland26 (#44552) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Aki benne van a témában az érti, WayteQ-79qci-t keres Media Marktban Budapesten, és holnap akarja megvenni Cetelem kártyára.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44554) troland26 válasza CHIPman (#44553) üzenetére


troland26
őstag

én kérek elnézést ...

(#44555) Clemi


Clemi
veterán

Lassan 3 napja válogatok, olvasgatok, keresek, és igazából nem kimondottan jutottam közelebb a célomhoz.

Ha kinézek egy kütyüt, akkor tuti valahol a részletekben valami nem stimmel. Vagy a chipkészlet a gagyi, vagy nem lehet USB-n tölteni, vagy nincs HDMI kimenet, vagy a kijelző csak TFT, vagy minden stimmel, de szidják mint a bokrot (Alcor Zest Q813I), annyi a hibás darab.

Hogy mit is keresek? 7,8-8"-os méret, HDMI kimenet, IPS kijelző jó fényerővel, erős akku, vagyis minél hosszabb üzemidő, Bluetooth, OTG, töltés USB-n keresztül, Quad Core, 1 GB RAM, és max 60e az ára.

Egyszerűen nem találom az igazit. Minduntalan a Wateq xTAB-79qci amihez kilyukadok, de annál meg azt utálom, hogy külön autós töltőt kell hozzá vennem..... Valaki ajánljon már légyszi egy normális tabletet, amin minden stimmel. De most komolyan, azt vettem észre, ha a van a gépen HDMI kimenet, akkor van DC bemenet, vagyis nem lehet USB-n tölteni. Ez most direkt van, vagy csak én nyúlok állandóan mellé?

(#44551) Ace owner Miért MM :F :F :F Miért nem Edigital? MInden üzletükben van készleten!

[ Szerkesztve ]

(#44556) Cucuska2 válasza Clemi (#44555) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tök jó, ezek nekem is a feltételeim. :D 7
Én akkor is a Wayteq 7,9"-en vacilálok, arra várok a topikjában, hogy valaki megírja, hogy átalakítóval működik, tehát hogy van hozzá USB -> DC adapter, és az jó. Ha ez meglenne, rohannék érte a boltba.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#44557) spiritex válasza Clemi (#44555) üzenetére


spiritex
veterán

Az Ainol Crystal-omon is van DC bemenet, mégis usb-n töltöm! De lehet tölteni 220V USB 5V 2A adapterrel is, akár az USB porton, akár a DC porton keresztül egy usb x DC kábel segítségével.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44558) justo00


justo00
tag

Üdv szakik!

Melyik lenne a jobb választás a kettő közül és miért?
[1] [2]

(#44559) zsolyx13


zsolyx13
csendes tag

Sziasztok.
Egyébként mi a különbség a wayteq 700qci és a 79qci között?
Elvileg a 700-asnak jobb a kijelzője, de a 79-nek meg a procija?
Mi az az usb otg kábel?
Itt mindenki a 79-et ajánlja, az annyival jobb?
Esetleg 25 környékén most mi a legjobb vétel?
Köszi

UE40EH6030

(#44560) this is life válasza zsolyx13 (#44559) üzenetére


this is life
Ármester

A kulonbsegek[link]

justo00

A prestgio erosebb hw-el rendelkezik...inkabb azt valasztanam , na meg a 2 ev gari se elhanyagolando...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44561) Energie X válasza tjb007 (#44507) üzenetére


Energie X
őstag

Esetleg erre valami ötlet? Jó - nem jó - mi jó - mit érdemes - nem érdemes?

Valaki nem akar csinálni egy fullos topic összefoglalót? :))

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#44562) tvamos válasza Energie X (#44561) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jol nez ki, nekem is tetszik...
Hol venned meg?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44563) Ace owner válasza Clemi (#44555) üzenetére


Ace owner
addikt

csak en nézek tv-t? 25k felett 10%visszajar Ajándékkártyán. Amúgy meg lehet edigitalban venném máskülönben. Grando nem hiszem hogy tud adni afas számlát. Szerintetek? Ha futár hozza akkor írnak Előre számlát ha megadom az adatokat? ezer Éve nem rendeltem semmit.

Galaxy Fold 4

(#44564) albinolynx válasza Cucuska2 (#44556) üzenetére


albinolynx
őstag

Már linkeltek neked kábelt. Itthon is és pl. DX-ről is tudsz rendelni.
Mást nem mondjak, én a myaudio töltőjét hackeltem meg. Kábel kapott egy usb apa csatlakozót és egy bármilyen usb csatlakozóról tudom tölteni. Nem akkora kaland ez.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44565) tjb007 válasza Energie X (#44561) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Dell Venue 8-nál a játékokkal lehet gond az x86-os Intel SoC miatt, ezt leszámítva megfelel az elvárásaidnak.
Amúgy mi számít nálad noname-nek ?

(#44566) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni:
Hány hüvelykes legyen a kijelző ? 7"
Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni ? Mindenképpen új.
Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció ? Inkább idehaza, esetleg ebay, ha karácsonyig megérkezik.
Mire szeretnéd majd leginkább használni ? (játék, internet, filmnézés stb.) Játék, filmnézés. Hugomnak lenne, szval fehér vagy színes tabletek előnyben.
Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum ? Max 30k.

Eddig ez tetszett a legjobban: WayteQ

Valamint néztem két olcsóbb tabletet is, szerintetek melyik a jobb? ConCorde vs Prestigio

Megéri a WayteQ a plusz pénzt?

(#44567) Clemi válasza Ace owner (#44563) üzenetére


Clemi
veterán

Jaaa hogy ajándék kártya.... merthogy nekem a 10%-ról az ugrott be, hogy az edigitalban Cetelem kártyával 10% a kedvezmény minden tabletre.

(#44568) Nara19 válasza Bozek (#44538) üzenetére


Nara19
aktív tag

A 8"-os, nem csillagászati árban mért tabletek többsége1024*768-as kijelzővel rendelkezik.

Ha már az "A" brand-es felhozatalt nézzük (és androidnál maradunk), akkor a 8"-ban marad az LG és az Asus Memo pad 8, az első igen kellemes paraméterekkel, a második meg erősen túlárazva.
Még itt található (árban) a Samsung Galaxy 3 8" is, ami szintén drága a tudásához képest.

Ha a Lenovo Yoga 8 ( ami a tesztek alapján a Memo Pad HD 7 teljesítményét hozza) nagyobb kijelzőt és még hosszabb üzemidőt ígér (mint az Asus MP HD7), mindezt 55.000-ér, akkor jó vételnek tűnik. (nekem)
Főleg úgy, hogy ezen az áron "A" brand-es masina az Acer Iconia A1 8 van, kisebb felbontással és harmad üzemidővel.
Én köszönöm mexel -nek, hogy felhívta rá a figyelmet, többek között ezért olvasom a fórumot.

Az az eddigiekből "lejött", hogy neked a csak és kizárólag a nexus 7 vonal a "tablet" de szerencsére nem vagyunk egyformák, mert nekem a 2012-es verzió nem jött be. :)

(#44569) ben11 válasza tjb007 (#44565) üzenetére


ben11
őstag

Én most egy fonepadet nyúzok x86 architekturával. Eddig egyetlen kompatibilitási problémával sem találkoztam.
Persze ez nem jelenti, hogy nem is lehet, de az appok jelentős része optimalizálva van úgy látom.

[ Szerkesztve ]

(#44570) a.t.t.i. válasza tjb007 (#44565) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Mi a vélemény a Lenovo IdeaPad S6000L-ról?
10col,hardwere hasonló a yoga 8hoz.

(#44571) z0d1AK válasza tjb007 (#44565) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ahogyan látom, a fejlesztők jönnek fel az x86-os kompatibilitással. Játékokat tekintve a nagyobbakat néztem korábban, Real Racing 3, GT Racing 2, Modern Combat 4, Dead Trigger 2, ezek mind mettek a CloverTrail+-os Fonepad Note FHD 6-on. A GT Racing 2 volt amely nem akart települni Play-ből megjelenésekor, arra hivatkozva, hogy nem kompatibilis, azonban egy héttel később ugyan az már kompatibilis volt és tudtam telepíteni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44572) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Ezt a 2 tabletet néztem ki Prestigio MultiPad 7.0 HD 4GB és Alcor Zest D714I üzem időben melyik lenne a jobb? Ami fontos lenne minimum 5-6 órát bírjon folyamatos használat mellet.

[ Szerkesztve ]

(#44573) szabi__memo válasza jenei1994 (#44572) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Alcor Zest D714I és Wayteq 70qci között mi a különbség? Minőségben, stb

(#44574) jenei1994 válasza szabi__memo (#44573) üzenetére


jenei1994
addikt

Prestigio MultiPad 7.0 erősebb processzor Alcor Zest D714I ips kijelző és a jó tudom Prestigio MultiPad nagyobb egy kicsivel az akkumulátora.

(#44575) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

a WayteQ xTAB-100qcr még mindig problémás ? Akad és lefagy, vagy már használható ? Wifi rendesen megy?

Ezt válasszam vagy inkább a

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1
ASUS MeMO Pad 10 ME102A

Valamelyik Alcort is ajánlottátok.

60 max 80 ezer a limit.

Lényeg, hogy ne idegeljen szét net közben fagyás akadással és WIFI disconnektal. Rooter kb 8 méterre lesz

(#44576) Ace owner


Ace owner
addikt

Mediamarkt. hu-n azt írjak 79--re hogy nincs üzletben. Akkor meg se nézzem? Elég gaz hogy Egy ilyen cuccot nem tudnak raktáron tartani... Bezzeg a csöves samsungnak Saját standja is van..

Galaxy Fold 4

(#44577) Khaosz55 válasza Khaosz55 (#44575) üzenetére


Khaosz55
addikt

Még ezt ajánlottátok:
Alcor Zest Q933R

Én a Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 venném mert gondolom az alacsonyabb febontás miatt nem lesz akadás annyira. Viszont 8 giga a memória csak.

(#44578) Energie X válasza tjb007 (#44565) üzenetére


Energie X
őstag

Tudtam-tudtam, csak nem sejtettem :D
Hát nem tudom mi számít nonamenek ugye ebben a világban nem vagyok ismerős, csak a nagyobb márkákról hallottam, Lenovo, Dell, Samsung, HP, de láttam ilyeneket, hogy Concorde, Myaudio és még vagy 1000 féle... Igaziból ha tesóm androidos telefonjából indulok ki (ZTE Blade 3) nekem azért nonanme, mert 1 db android verziófrissítés sem jött ki rá, megvetted stock 4.0.4-el és se 4.1 se 4.2 vagy valami. Összefoglalva nekem az a noname amit gyakran kell szervízelni és nincs rendszerfrissítés...
Mit tudnál akkor ajánlani, ami jó lenne nekem? :)

(#44562) tvamos: Egyenlőre sehol csak valahol olvastam róla és megnéztem a weblapon. Gondolom előbb-utóbb lehet majd itthon is kapni, de ha nem és égetően kezd szükségem lenni rá és itt azt mondják mindenre jó amit szeretnék (de sajnos nem) akkor valaki biztos segítene berendelni külföldről :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#44579) Clemi


Clemi
veterán

Rendesen megkavarodtam..... most vagy valaki hülye, vagy én vagyok aki benéz valamit.

Mi a különbség a Prestigio MultiPad 4 8.0 PRO DUO Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 között, mert a paramétereit elolvasva tökéletesen egyformák, de még az áruk is.
Ahogy elnézem, a Wayteq-től ez csak abban különbözik, hogy USB-n lehet tölteni, adnak hozzá bőr tokot, és kicsit drágább, na és nincs belőle fehér.

(#44580) zoltan6 válasza Ace owner (#44576) üzenetére


zoltan6
őstag

minek akarsz a media markt-ban venni 39-ért? amikor a grando.hu-n 37000 ajándék tokkal,ingyenes szállítással.

(#44581) tjb007 válasza ben11 (#44569) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezért is írom ezt mindig feltételes módban :)
Több százezer (talán már a milliós számot is elérte) alkalmazás/játék található a Google alkalmazásboltjában, amiket ugye nem fog senki se végigpróbálni, szóval bárki bármikor belefuthat egy ilyenbe.

(#44570) a.t.t.i.

Az S6000 Wi-Fi only változata, tehát ugyanazokkal a jó és rossz tulajdonságokkal rendelkezik, mint a 3G-s változat.

(#44571) z0d1AK

Kezdetben azért a Gameloft is elég nagy ívben tojt az egészre (érhető módon), aztán amikor elkezdte nyomatni az ASUS meg a Samsung is rájött, hogy ez azért mégsem lesz jó így. Mondjuk azért elég későn tértek észhez.
Az Unity mobilos motorja viszont -amennyire én tudom- még mindig nem támogatja az Intel processzorokat, legalábbis „gyárilag”, így ezt minden fejlesztőnek magának kell megoldania.

(#44575) Khaosz55

Olvass bele topikjába: [link]

(#44579) Clemi

El van írva. MultiPad 4 8.0 PRO DUO nem létezik, MultiPad 8.0 Pro Duo viszont igen.

(#44582) fer válasza zoltan6 (#44580) üzenetére


fer
őstag

Jó vételnek tűnik, de én ezekkel szemezek, és már nagyon tanácstalan vagyok! [link] [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#44583) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok,

Tabletet szeretnék nagyon olcsón. Csak netezni, és skypolni. Semmi másra nem kellene. max. 20.000Ft-ért.

Tudnátok nekem ajánlani valami "értelmeset" ebben a kategóriában?

Előre is köszi

(#44584) szabi__memo válasza jenei1994 (#44574) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenkepp IPS kell, Alcor Zest D714I milyen osszeszerelesben? Van olyan mint a 70qci? Miben jobb nala?

(#44585) fer


fer
őstag

Igen csak a Media-Tech felé hajlok, 2Xusb 8000mAh akku, a képaránya is jobban tetszik (nem nyújtott), és 16Gb háttértár is barátságosabb, ha ezeket nézzük akkor már nem is olyan drága! Csak azt furcsállom, hogy alig lehet róla valamit találni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#44586) Ace owner válasza zoltan6 (#44580) üzenetére


Ace owner
addikt

Mert az MM gariztatasaval csak jó tapasztalatom van,grandoet nem ismerem plusz ha mar Úgyis Pesten vagyok legalább most megvehetem. 10%ot visszaadnak igy nem olyan rossz Az ár sem. Grandora gondolom vissza kell kuldozgetni futarral ha gond van,mm meg utbaesik minden nap.

Galaxy Fold 4

(#44587) Bozek válasza Nara19 (#44568) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem csak a Nexus a tablet, de Sony Xperia Z-re egyelőre nincs pénzem. :)

(#44588) Addel válasza Bozek (#44587) üzenetére


Addel
senior tag

A Sony-nál be voltak szívva mikor az xperia z-t árazták, ha már van az embernek ilyesmire 100k+ huf-ja akkor inkább ASUS Transformer T100 szerintem. ;)

(#44589) icezozo


icezozo
addikt

mi a lényeges különbség a

Intel Atom Z3740D és a Z3740 között ?

valahol azt írják,hogy az első 4x 1.33GHz máshol meg 4x 1.8GHz

pl: itt:[link]

http://qwankido.hu/

(#44590) z0d1AK válasza icezozo (#44589) üzenetére


z0d1AK
veterán

Még a Google-ben sem kellett volna messzire menned, hogy rájöjj magadtól is....
Z3740
Z3740D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44591) icezozo válasza z0d1AK (#44590) üzenetére


icezozo
addikt

magyarul, nem sok :)

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#44592) GuruZone


GuruZone
őstag

csövi, 2012-es Nexus 7 mellé szeretnék asszonynak valami billentyűzetet rittyenteni a fa alá XMAS okán,
van valami best buy vétel, itthon beszerezhető Bluetooth-os kivitelben?

a billentyűzetes tokokat néztem már, az Alcor megoldása jött be a legjobban,
bár gagyi a tok, de magyar kiosztású a billnetyűzet

előre is THX

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#44593) Khaosz55 válasza tjb007 (#44581) üzenetére


Khaosz55
addikt

Bele olvastam a WayteQ xTAB-100qcr topicba. Olyan kínai ez nekem mint a franc :Y . Dragon rom stb..

(#44594) Bozek válasza GuruZone (#44592) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az Alcor megoldását szerintem kerüld. Nekem már kezd szétesni, kétoldalú ragasztóval raktam vissza a füleket a helyükre, de ez se tartós megoldás.

(#44595) aerosmith


aerosmith
őstag

Átnézve az ajánlatokat módosítottam az igényeimet. kb. 60ezres keretből mit ajánlotok az alábbi igényekre?

Alkalmazások: Battlefield4 Commander, Hearthstone, web, ebookok, mászkálós, lövöldözős, logikai játékok
Képernyő min 8'
Proci min. dualcore 1ghz felett
Ram min. 1giga
Felbontás min 1024x600
Android 4.0.3 feletti
3G beépítve
GPS jó ha van de nem létfontosságú

Nem számít: kamera, HDMI, egyéb mókusvakítások.
3g előfizum van már, kínából se hozatnám.
Lehet akár használt is ha megkímélt.

köszi!

(#44596) zsolyx13


zsolyx13
csendes tag

Sziasztok.
Ha vennék egy Wayteq 79qci-t azon hogyan lehet wifin kívül netezni?
Arra rá tudom kötni az usb-s stickem?
Köszi

UE40EH6030

(#44597) kelzsoca válasza zsolyx13 (#44596) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, rá tudod kötni, a kérdés már csak az, hogy a stick menni fog -e vele vagy sem.

https://vertigostore.eu

(#44598) GuruZone válasza Bozek (#44594) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi, én is erre gondoltam, inkább rádobok valami BT-s verzióra

tipped van?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#44599) zsolyx13 válasza kelzsoca (#44597) üzenetére


zsolyx13
csendes tag

Végül is a kérdés az lett volna, hogy fog-e vele működni. ;)

UE40EH6030

(#44600) a.t.t.i. válasza tjb007 (#44581) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nem tudom egyiket sem,de ma megvettem a lenovo s6000et,eddig szepen teljesit.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.