Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) tjb007 válasza dunkel (#45950) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt vannak még akkor ezek is: WayteQ xTAB-100qcr, Prestigio MultiPad 4 Quantum 9.7, Alcor Zest Q933R
Esetleg ott van még a Lenovo IdeaPad A10 is, bár ez már netbook.

Nexus 10 meg zöld lámpa.

(#45952) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék venni, az alábbi kritériumok vannak:
- Legalább 10"
- Nagy sebesség, gördülékenyen fussanak az alkalmazások és a játékok is
- Minél nagyobb akku
- ÁFA-ás számlára van szükségem (szvsz, itthoni beszerzés)

Az ár nem a legfontosabb szempont, de persze számít. :))

Én ezeket nézegettem:
Ez például elég erősnek tűnik, de a grafikus magról nem nagyon van infó. Viszont olcsó. Nem tudom minőségben milyen... :F
Ez is tetszik, viszont nem tudom, hogy ez a hardver mennyire mit szólna mondjuk egy RealRacing-hez...
Ez elég "kompromisszum mentesnek" tűnik számomra, csak azért az ár már egy kicsit húzós. Vajon megéri? :F

Köszi előre is mindenkinek a segítséget!!!!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#45953) Boldika11 válasza mike1334 (#45949) üzenetére


Boldika11
csendes tag

Igazából az operációs rendszer mindegy mert volt már mindkettő...
Itthon használnám netezésre játékra.

(#45954) mike1334 válasza Boldika11 (#45953) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor már inkább egy subnotebook vagy ultrabook sztem. Ha mindenképpen tablet, akkor nézd meg üzletben, hogy a 16:10es vagy 4:3as képarány tetszik neked inkább, melyik kényelmesebb.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#45955) Boldika11 válasza mike1334 (#45954) üzenetére


Boldika11
csendes tag

Oké. Köszönöm a választ

(#45956) Tomiboy65 válasza gps76 (#45931) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Nem volt töltőre dugva.
Egyébként nem indítottam újra, én ki szerettem volna kapcsolni, de újraindítást produkált.
Na majd próbálgatom még.

(#45957) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Milyen tabletet tudnátok ajánlani 80-100.000ft között? (Ha sokkal jobb lehet 1-2000ft al több is.)
Amire használnám:
Filmezés utazásnál, szóval jó lenne ha MKV XVID támogatva lenne.
Jó lenne ha bővíthető lenne a tárhelye.
Otthoni böngészés youtube wifin keresztül.
Ebben az árban szerintem már elvárható a gyors hardver is.
Fényképezésre nem nagyon lenne használva, de ha van benne egy kamera nem hátrány :D
Jó lenne egy szép kijelző is hogy ha süt a nap is lehessen szépen filmezni menet közbe rajta.
Ja és persze a megbízhatóság is fontos lenne. Nem 1-2 évre szeretném venni. :)
APPLE terméket nem szeretnék mert nem az én világom minden kis vacakért $ kidobni az ablakon :DDD
Szóval ANDROID rendszeres kéne.
Válaszokat előre is köszönöm :)

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#45958) parandroid válasza Kabel15 (#45957) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsos tableteket is nézd meg szerintem...

Meg nem írtad mekkora kéne, bár az árból gondolom inkább a 10"-es kategória érdekel.

Amúgy Apple alkalmazások nemhogy semmivel nem drágábbak az Android alkalmazásoknál, de tapasztalatom szerint némelyik app olcsóbb is ios-re, mint droidra. Alapból ingyenesekről meg nem is beszélve ugye. Applenél inkább a fájlkezelés nehézségei, amik gondot okozhatnak, bár ha az ember ráérez akkor azért az iTunes sem kezelhetetlen.

"Nem 1-2 évre szeretném venni"

Amilyen tempóban most formálódik a tablet-piac örülj neki, ha jövő ilyenkorra nem lesz vészesen elavult, akármit is veszel...

Én a helyedben egyébként valami márkás tabletet nézegetnék (Lenovo, Samsung, LG, Dell, stb), mindenképpen IPS kijelzővel, és olyan hardverrel, ami még belefér a keretbe. No meg ott van még persze az obligát Nexus 7-2 is (vagy akár a Nexus 10, bár az perpill nem tudom, elérhető-e Mo-ról).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45959) zoltan6 válasza Kabel15 (#45957) üzenetére


zoltan6
őstag

ennyiért már kapsz normális laptopot is,nem csak gagyi androidot,amihez fel kell raknod 4 féle böngészőt,hogy megtudjál nyitni minden weboldalt,még a flash-t sem tudja :( mondom ezt úgy hogy androidos telom van,meg van itthon androidos tablet is),de inkább válassz egy normális windows-os rendszert,akár tabletet is.

(#45960) tjb007 válasza Kabel15 (#45957) üzenetére


tjb007
nagyúr

10 hüvelykes kijelzővel ASUS MeMO Pad 10 (ME102A), 8 hüvelykes kijelzővel pedig LG G Pad 8.3.
Esetleg még ránézhetnél a Windows 8-as ASUS Transformer Book T100-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#45961) Bozek válasza zoltan6 (#45959) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mutass nekem normális laptopot ennyiért. :) De ha Windows-os (nem RT-s) tablet-et tudsz, azt is mutathatsz.

(#45962) parandroid válasza zoltan6 (#45959) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyiből normális laptopot max erősen avulóban lévő hardverrel kap (felújított business class C2D-gépek fél-egy év garival). Sok esetben viszont sokkal jobb alternatíva egy tablet, különösen ha a munkához/játékhoz úgyis mindenképpen asztali gép kell, a kicsi eszközön pedig csak tartalomfogyasztás megy (filmek, egyszerű játékok, streaming), és az is főleg utazás közben, vagy ágyban / mellékhelyiségben / fürdőkádban / mittudoménhol.

Tudom, miről beszélek, amióta megvannak a tabletek, folyamatosan és exponenciálisan csökkent a családban lévő laptopok kihasználtsága (asztali gépek maradtak, én is ezen játszok / dolgozok, meg a nagyobbik lányomnak is kell az erősebb hardver a játékaihoz), míg végül már egyáltalán hozzá sem nyúlt senki, úgyhogy a 3 C2D-s szubnotiból most ajándékoztam el kettőt családon belül, amikor otthon voltunk... A gond azóta inkább az, hogy kinél melyik tablet van, illetve hogy miért csak két tablet van, de ez is megoldódik, ha megjönnek az új táblagépek.

Bozek: 8"-en nem elképzelhetetlen, 10"-en azért kevéssé valószínű, hogy ennyiért talál.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45963) tjb007 válasza Bozek (#45961) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#45964) zoltan6 válasza parandroid (#45962) üzenetére


zoltan6
őstag

az a baj most a tablet a divat,meg a trendi,azt mindenki azt majmolja,ha kell ha nem.lesz itt 1-2 éven belül annyi tablet a kuka mellett,hogy ihaj,majd amikor elkezdenek meghallni benne a nem cserélhető akksik,aztán konektoros tabletek lesznek.szép új világ :DD

(#45965) Bozek válasza tjb007 (#45963) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én az Intel Atom-ot még mindig nem tartom processzornak, szóval ezek még mindig nem normálisak. :)

[ Szerkesztve ]

(#45966) Kabel15 válasza parandroid (#45958) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Egyik ismerősöm most kapott karácsonyra laptopot WIN8 al, hát kirázott a hideg mikor azon kellet bármit is csinálni. A megbízhatóságnál nem arra gondoltam, hogy 10 év múlva jövő app ok is fussanak rajta, csak a wifi működjön 5 év múlva is és a kijelző se haljon meg, az aku is bírjon legalább 1-2 órát pár év múlva is. LG GPAD ot én is néztem. Viszont valamiért a formájával nem voltam kibékülve. Bár csak 1-2 percet láttam mert nagy volt a tömeg a boltban és eléggé zavart hogy mindenki ott lökdösött. De valamiért egy másik Samsung Tablet jobban tetszett. Az is hasonló árban volt. És nagyobb is volt a kijelzője. Viszont ha jól tudom annál nem full HD-s a kijelző. Bár ez ekkora méretnél számít? Mert nem biztos hogy 1080P-s filmeket néznék rajta. És ha gyengébb a minőség akkor gondolom a kép is rondább lesz egy 1080P-s kijelzőn mint egy 720P-s en.
Valaki írta itt hogy Laptop. Van laptop om is. Csak ha nem muszáj nem cipelném azt magammal mindenhova. Sokkal kényelmesebb egy 500g mint egy 5kg gép.
Most ezeket néztem ki:
Samsung
Asus
Meg az LG GPAD.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#45967) tjb007 válasza Kabel15 (#45966) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

Azt a kettőt meg felejtsd inkább el.

(#45968) parandroid válasza zoltan6 (#45964) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért lett most a tablet a divat, mert most ért el arra a szintre mmind hardveresen, mind szoftveresen, hogy gyakorlatilag csak a méretben kell kompromisszumot találnod, minden mást tud nyújtani. A laptoppal ugyanígy gondot jelentett az akku (az elmúlt pár évben ha nem vettem vagy 6 laptop akkut, akkor egyet sem), csak ott még a gép is alapból drága volt, meg az akku is hozzá, és még mindig ott voltak a méret- és súlyproblémák.

Pontosan ezért próbálkoztak a netbook kategóriával is, de ott sikerült mindenféle előny nélkül (igazából sem elég olcsók nem voltak, sem elég kicsik, sem elég könnyűek) a laptopok minden hátrányát újra prezentálni, meg is bukott a dolog hamar.

Az időtállósággal kapcsolatban egyébként sincsenek illúzióim, egyrészt örülök már annak is, ha két év múlva bármelyik még működni fog, másrészt ahogy írtam is, egyrészt nagyon gyorsan fejlődik az egész iparág, másrészt az is képlékeny még, hogy melyik platform(ok), vagy irány(ok) lesz(nek) a befutó(k).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45969) Zeki válasza parandroid (#45968) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyetértek.
A többségnek a tablet ezekre kell:
netezés (youtube, fészbúk, böngészés), film nézés, játék, fényképek nézegetése, ebook olvasás.
Ezt mind tudja. Olcsón, kezelhető méretben és súlyban.

(#45970) oregnigger


oregnigger
csendes tag

sziasztok!

Ne haragudjatok,még 1x megkérdezem,mert lehet,hogy elseje miatt senki nem válaszolt,hátha most.

Segítsetek légy szíves. 10” es tabletet szeretnék venni második gépnek otthonra (wifi vel net(ez kellene,hogy erős legyen), gyengébb játékok a két gyereknek (5-8 évesek), e-book, és autóban dvd nézés). Használtakat nézegettem,mert nem szeretnék nagyot bukni,ha leejtik,elromlik.
Ezeket találtam:
1. NAVON platinum10 tok+bill 30k
2. FLY touch 10’2 3D 26k
3. Yarvik 10” 30k
4. WAYTEQ xtable 100 38k
5. MYAUDIO bbbbbbb 32k
6. Alcatel T100 as 25k
Az első nekem szimpatikus lenne,mert tok+bill, de abszolút nem értek hozzá,ezért ha valaki szaki megírná,hogy inkább melyiket,és esetleg,hogy melyeket nem,azt megköszönném!

Azóta bogarásztam itt a fórumon és talán a wayteq lenne a legjobb?
Vagy bízzak a gyerkőcökben,hogy nem törik össze és vegyek használtan Samsung Galaxy Tab 2 10.1 60k körül?
köszönöm zsolt

(#45971) mexel


mexel
veterán

Nem tudom ez a játék mennyire hardver igényes (Modern Combat 4: Zero Hour), de úgy gondoltam eléggé az lehet, így kipróbáltam yoga 8-on, hogy teszteljem mit tud a masina. Nem túl sokat játszottam vele, de amíg játszottam nem volt sem akadás, sem torpanás, tökéletesen ment. Érdekelne hogy RK3188-as gépeken ( pl alcor és wayteq) ez hogy fut? Vagy a látszat ellenére ez a játék nem nagy ellenfél a taboknak?

Csak azért írtam hogy legyen erről a kütyüről is még összehasonlítási alap játék szinten is.
( más egyébben nem találtam igazi hibát még a kütyüben pedig nyúzzuk rendesen - ha valaki jól használható és csinos darabot keres akkor én ajánlanám, még ha akció nélkül az ára nem is a legjobb)

(#45972) violentSt válasza mexel (#45971) üzenetére


violentSt
tag

Mem tudom pontosan milyen motort hasznal es mennyire hw igenyes,
De meretebol es a graf-bol kiindulva kell neki vas
En prestigo quntum 7.85 on próbáltam (rk3188), fut rendesen
Mondjuk anno a rk 3066 is vitte szamomra megfeleloen az MC4-et
Ellenben az asphalt 7 jatszhatatlan, a 8 az meg fut rendesen a PMQ 7.85-on
Szvsz erosen optimazaltsag fuggo
A rk3188 soc vga limites a mali miatt a cpu-ja elvetve porog a maximumon, meg jatekok alatt is...

(#45973) this is life válasza Bozek (#45965) üzenetére


this is life
Ármester

Azert az uj atom proci mar nem az a retek ami megalapozta az atomok rossz hirnevet, tesztek szerint a core2duo teljesitmenyet hozza piti fogyasztassal, igaz a gpu resze nem jatekra termett...nem temetnem az uj atommal szerelt tabokat, az asus megoldasa meg kimondottan piszkalja a csorom hogy kene :) ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#45974) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Keresnék tabletet, mely kielégíti a következő igényeket (legalábbis a nagy részét):

- 7" vagy 8" vagy 10.1"
- HDMI kimenet
- OTG (rendes pendrive, egér és billentyűzet támogatás)
- minél több RAM / ROM minél nagyobb / MicroSD kártyahely
- natív felbontáshoz megfelelő hardver
- IPS vagy AMOLED (nem tudom, hogy van-e) kijelző
- rendes szoftveres támogatás (4.3 vagy 4.4, esetleg CyanogenMod támogatottság, vagy olyan, amihez érhető el normális ROM / kernel)
- mindennek olyan 60ezer Ft-ba kéne beleférnie
- 3G/4G nem kell, csak WiFi
- Bluetooth, esetleg ha van NFC, GPS
- lehetőségekhez képest normális akku idő

Leginkább irodai, iskolai célú lenne a felhasználás, de néha játék is menne, az üzemidő is fontos szempont és a WiFivel ne kelljen közvetlenül a router mellett csücsülni, hogy normális vétele legyen.

A készülék inkább újonnan érdekelne, vagy használtan de szép esztétikai és műszaki állapotban itthoni garanciával, ha lehet.

Ha esetleg tudtok Németo-ban/ból amit ott nagyon megéri megvenni, megoldható, hogy onnan szerezzem be.

Természetesen kis kompromisszummal számolok, nem akarok lehetetlent kérni.

Remélem nem teljesen lehetetlen az elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#45975) mexel válasza violentSt (#45972) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Majd kipróbálom az asphaltot is, de arról olvastam olyat több helyen hogy egyszerűen rossz :)

(#45976) gps76 válasza this is life (#45973) üzenetére


gps76
őstag

Ezt én is alátámasztom,mert ahhoz képest,hogy normál win 8.1 fut rajtuk,teljesen gördülékeny minden,meg számomra az office használhatósága hatalmas előny.Droidnál nem találtam még egy olyan progit,amivel a prezentáció automatikusan működne.
Nagyon ígéretesnek indul az atom + win 8.1 páros,igaz nemrégen én is el akartam "tökíteni",de amikor egy netoldal úgy jelenik meg,ahogy a gépen látom,kárpótol.Jó kell egy pár óra hossza mire belövi az ember,meg letilt mindenféle auto frissítést,ne zabálja a mobilnetet,de kezdem egyre jobban megszeretni. Valamelyik nap külső tápos dvd íróval lemezt írtam vele,Trainsimulator olyan szépen fut rajta hogy csak na. A böngészőkből még egyelőre az explorer megy rendesen,mivel a kétujjas nagyítás akad a többin,meg kicsit darabosabb,de lesz itt még csodálkozás,nálam az explorer van az utolsó helyen,a többi mind fürgébb asztalin ugyanilyen 8.1-en egérrel.
Akit érdekel azért csinálok egy videót a multitask,meg sok oldal egyszerre megnyitásáról,milyen jól kezeli le,meg egyszerre is tudnak futni akár a képernyőt megosztva is két darabra.

(#45977) SUPREME7 válasza mexel (#45971) üzenetére


SUPREME7
őstag

Csináltam tesztet logoutra alcor 813ix-ről, még korrektúrára vár de a teszt kedvéért kipróbáltam az MC4-et és szépen futott, nem akadt egyáltalán. A wayteq topikban valaki azt mondta a multyplayer része viszont szaggatott neki, de az nem derült ki, hogy fps lag volt-e vagy csak szerver lag én meg azt nem próbáltam.

(#45978) mexel válasza SUPREME7 (#45977) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Várom (várjuk) a tesztet én is alcor 813ix-et akartam venni.

(#45979) Thome


Thome
addikt

Üdv!

Barátnőm valami olcsóbb androidos tabletet szeretne vásárolni, s ebben kérném segítségeteket.

- Internetezésre lenne leginkább használva, maximum 1-2 alapabb játék, Pou, ilyen kaliberűek.
- Csak wifin lenne használva, nincs szükség 3g támogatásra.
- 8" képméret lenne a legjobb, 4:3-as képarány meg még nyerőbb lenne, de a képarány nem kritérium. Ha a 8" nem teljesíthető akkor lehet esetleg 7 fele nézelődni, ha valamilyen csoda folytán van nagyobb kijelző is ebben az árban, akkor 10" fele is elnézhetünk.
- 1024x600 (16:9) vagy 1024x768 (4:3) felbontásnál kisebb ne legyen a kijelző.
- OTG támogatás ha van nem hátrány
- Ami lényeges, sokat használná töltőről is, szóval az is lényeges lenne, hogy használható maradjon töltéskor is a készülék, ne bolonduljon meg a kijelző ha töltés alatt van a készülék (ahogy tapasztalom ezek az olcsóbb android tabletek mind megőrülnek és használhatatlanná válnak töltés alatt)
- 25-35 ezer forintos intervallumban keresnénk ajánlatot, nem kell a legizmosabb készüléknek lennie, ha gördülékeny, az már tökéletes.

- Ebay is játszik, illetve itthon boltból is, de használt nem.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#45980) Milka 78 válasza mexel (#45975) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kár az időért,mert nálami is szaggat mint állat.Ahogy több járgány van a pályán vége a dalnak,pedig elsőre úgy nézett ki jó lesz.FC4 multi része játszhatatlan mint a N.O.V.A 3 multi is(nem én teszteltem)79qci-n [ezek] mennek nálam.

(#45981) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Tabletet szeretnek venni. A fo szempont, hogy windows os legyen de ne RT. Mindenkeppen teljeserteku windows kellene. Legyen rajta USB, HDMI es SD kartyaolvaso.
Arban 100-200 HUF kozott keresgelek vagy $900-ig. Kulfoldon vennem ezert nem szamit, hogy magyarorszagon elerheto e vagy sem.
Eddig az ASUS T100 -t nezegettem.

Jah es jo lenne ha ssd lenne benne.

A felhasznalasi terulet a kovetkezo lenne: Full HD lejatszas, internet bongeszes es Office Word, Excel hasznalat.

Elore is koszonom a segitseget

(#45982) Arween válasza z0d1AK (#45943) üzenetére


Arween
senior tag

köszi,sajnos az overmax steelcore10III is kiesett mert ott is darabolva van a háttértár :( így már csak az Alcor Zest Q933 maradt de ez sem az igazi gyenge hangminősége miatt.

Esetleg tudtok ajánlani más tabletet az alábbi kritériumokkal:
9.7"-10,1"
Ips retina kijelző (ez lehet gyengébb is)
2gb ram
min.16gb belső tárhely (és ez ne legyen osztott)
Bluetooth
Mini HDMI csatlakozó ,árban 60e környéke

(#45983) tjb007 válasza Radványi (#45981) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont beleférne a 64GB-os Microsoft Surface Pro 2 a keretbe, de sajnos nincs rajta HDMI, csak DisplayPort. Átalakítóval ugyan menne, de nem tudom mennyire lenne ez okés neked.
Lenne ezek kívül még három, ami igazából a Dell Venue 11 Pro Bay Trail-T-s, Core i3-as és Core i5-ös változata.
Ezeken kívül meg ugye ott van az általad is kinézett T100, ami mellé gyári tartozékként jár a billentyűzet.

(#45984) z0d1AK válasza tjb007 (#45983) üzenetére


z0d1AK
veterán

A DisplayPorttal multimédia esetén az lehet a gond, hogy nem viszi át a hangot, így ha ráköti egy tévére és filmezne, akkor kell egy hangfal is amit ráköt. Ugyan így vagyok a MacBook Airrel, hiába van HDMI adapterem, hang így sincs róla.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45985) hads


hads
tag

Sziasztok!

Vettem egy Beex s2-es tablettet. Mindenhol (a dobozán is) az van hogy a belső tárolója 4GB.
Mind a tabletten és akkor is, ha csatlakoztatom a számítógéphez 1,92 GB mutat. Szerintetek miért?

A másik kérdésem ezek után, hol tudom megnézni, hogy milyen proci van benne?

BUÉK: hads

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#45986) SUPREME7 válasza hads (#45985) üzenetére


SUPREME7
őstag

A felén terpeszkedik a rendszer :) Adatokat pl az Antutu benchmark tud mutatni.

(#45987) tjb007 válasza z0d1AK (#45984) üzenetére


tjb007
nagyúr

Átviszi a hangot is, csak passzív helyett aktív adapterre van szükség.

(#45988) z0d1AK válasza hads (#45985) üzenetére


z0d1AK
veterán

A gyártói weboldal alapján: ,,Rockchip 3168 ARM Cortex A9 2x max. 1200Mhz"

(#45987) tjb007: 5 dollárért ennyit adtak a kínaiak. :D

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45989) febi


febi
tag

Sziasztok!
10''-os tablet-et keresek. Nagyon jó felbontása legyen és gyors is legyen. :DD Össze tudjam kötni a Tv-el HDMI-n keresztül. Egyenlőre ezek a követelmények jutnak eszembe. Sajnos nem nagyon tudom, hogy hol kezdjem el.A fórum nagyon hosszú, ezért írok, hátha tudtok javaslatot tenni, hogy mire figyeljek és mit érdemes keresnem.
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv,
Febi

(#45990) scream válasza scream (#45974) üzenetére


scream
veterán

UP

(#45991) Radványi válasza tjb007 (#45983) üzenetére


Radványi
aktív tag

Eloszor is koszi a valaszt.

Microsoft Surface jobb mint a Asus T100 mert, mert egyszer lattam valami osszehasonlitast es mintha az ASUS jobb lett volna.
A DELL t meg megnezem kozben, jah es a Displayport ugyanolyan jo mint a HDMI nem gond az atalakitas.

(#45992) Cathy07


Cathy07
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban azt szeretném kérdezni (biztos sokszor volt ez már téma), hogy ASUS Memopad 7 vagy a Nexus 2012-es változata a jobb választás? Felhasználási kör elsősorban könyvolvasás, filmnézés lenne. Fontos lenne a minél hosszabb akkuidő.

(8 colos lenne a legjobb, de az 50-60 ezres árkategóriában nem találtam olyat, aminek a kijelzője minimum 1200X800-as lenne :( )

ASUS mellett szól a 2 év gari és hogy nem refurbished

Szerk: És az is nagyon érdekelne, hogy miért inkább ez vagy miért inkább az :))

[ Szerkesztve ]

(#45993) febi


febi
tag

Erről hallottatok már:

http://www.geekbuying.com/item/Vido-M10-RK3188-1-6GHz-10-1-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-Retina-Capacitive-Touch-Screen-1920-1200-2GB-16GB-White-323786.html

(#45994) mexel


mexel
veterán

Azt megkérdezhetem hogy miért olyan fontos a hdmi kimenet a tabon? Elég sokan kérdezik. Csak filmnézés miatt, vagy hogy nagy képernyőn legyen android? Csak mert ha valaki sokat akar filmezni akkor jobban megéri talán egy média játszó, valami olcsóbb is és akkor lehet bővíteni a megvehető tab-ok körét. Egy használt wd nem drága és sokkal jobb mint tabról filmezni. Ha az android kell akkor még érthető, bár vannak olcsón usb-s kütyük amik droiddá varázsolják a tv-t, és az is kényelmesebb. Csak azért kérdezem, mert nagyon sokszor látom hogy feltétel a hdmi.

(#45995) febi válasza mexel (#45994) üzenetére


febi
tag

Filmnézésre igen :DDD de tudnék élni nélküle
A HDMI annyit dob az árán?

[ Szerkesztve ]

(#45996) Radványi válasza mexel (#45994) üzenetére


Radványi
aktív tag

Nekem azert feltetel mert egy nap a varos 5 kulonbozo pontjan is szugsegem van arra hogy rakothessem Projectorra vagy TV prezentacio stb de munkan kivul is hasznalom rajta van a teljes csaladi album a legtobb rokonnal vagy baratnal van TV hdmi csatlakozoval es egy mozdulat kepeket videokat nezni. Ezen keresztul skypolunk a rokonsaggal a tv t mindenki korbetudja ulni karacsonykor. ezek csak altalanos dolgok amit a legtobb ember esetleg csinal is de van akinek ezen felul meg egyebb esetekben is szugsege van ra.
En alap dolognak tartok egy universalis csatlakozot ami szinte minden mediahoz csatlakoztathato manapsag.
Ha csak neked kell mert bongeszed a netet meg jaccol vele a buszon hazafele akkor valoban nincs ra szugseg.

[ Szerkesztve ]

(#45997) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

Sziasztok!
Maximum 30 ezerért milyen jó, 8 inch körüli tabletet tudtok ajánlani? A lényeg h 4:3 arányú kepatloja legyen, mert az jobban bejön.
Most láttam az Office depot újságban 28 ezerért egy jónak tűnő tabletet, ips kijelző 1024x768 felbontás, 1 giga ram, 1,5 GHz proci. Azt hiszem valami Sencor márka, Szerintetek ez jó?

(#45998) Milka 78 válasza kmarkk22 (#45997) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha erről a tabról van szó és 28 ropi akkor egêsz jó ajánlat annyiért.Kis infó róla.

[ Szerkesztve ]

(#45999) Alex91 válasza mexel (#45994) üzenetére


Alex91
félisten

Azt megkérdezhetem hogy miért olyan fontos a hdmi kimenet a tabon?

Mert nincs Apple TV-juk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46000) Nara19


Nara19
aktív tag

A HDMI kábeles tv rákötés alternatívája lehet a Miracast dongle. A kábel használata egyszerűbb (bedugod és kész) a wifi használata kényelmesebb (nem vagy kábelhez kötve).
A Miracast dongle árak változóak, a full HD átvitelt támogatók drágábbak.

A Chromecast (35$) nálunk elsősorban a Youtube megjelenítésére alkalmas, de hozzá is megjelent már olyan modul, ami a saját netes vagy lokális tartalmat jeleníti meg a tv-n (egyéb eszközön).

Chromecast topic: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.