Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Egy haverom szeretne autóba navit vásárolni. Általában azok max 5 col méretűek, de ő valami nagyobbra gondolt.
Jött egy ötlet, hogy akkor valami olcsó tablet is lehetne amiben van gps vevő.
Tudtok ajánlani valamit kb 35Kig szinte csak navigációs célra?
Itthon beszerezhető, Új készülék érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#45352) tjb007 válasza AndrewTdi (#45351) üzenetére


tjb007
nagyúr

Alcor Access D785M, Acer Iconia Tab B1-710

(#45353) Nojbee


Nojbee
tag

sziasztok!

Üzleti célból szeretnénk tableteket vásárolni. Ára maximum 50k/db lehet.

Elvárások:
- 3G képés legyen (SIM kártyát lehessen beletenni a mobilnethez)
- akku: hosszú ideig bírja a gép vele, viszonylag kis költséggel cserélhető legyen ha csökken a teljesítménye vagy tönkremegy
- processzor: megfelelő teljesítményű legyen - ne akadozzanak rajta az alkalmazások
- tudojon GPS koordinátákat küldeni

Néhány jelöltünk:
- ConCorde tab KRONOS
- Alcor Access D785M
- Prestigio MultiPad 7.0 Prime 3G PMP7170B3G
- Lenovo IdeaTab A2107A 16GB

Kérlek segítsetek választani közülük, vagy ajánljatok valamilyen más alternatívát.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#45354) AndrewTdi válasza tjb007 (#45352) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm

(#45355) gdevil válasza _seth_ (#45344) üzenetére


gdevil
aktív tag

Szia!

Engem inkább a gyakorlati használat érdekelne, akadások, laggok, esetleges bug-ok, stb.
Ilyenekről írnál?

Köszi :R

(#45356) dudi6 válasza dudi6 (#45350) üzenetére


dudi6
senior tag

Ha már senki sem válaszol a kérdéseimre, akkor legalább annyit mondjatok, aki képben van tabletek terén, hogy le fog-e menni az áruk karácsony után? Fél óra és megyek megvenni a "Alcor Zest Q813i"-t az Edigitalba, mert ott a legolcsóbb ha jól látom.

(#45357) z0d1AK válasza dudi6 (#45356) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mi honnan tudnánk azt, hogy a nagykereskedések, boltok mikor akarnak akciózni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45358) dudi6 válasza z0d1AK (#45357) üzenetére


dudi6
senior tag

Általánosságban kérdeztem, hogy mik a tapasztalatok. Mi volt tavaly, azelőtt stb. Biztos vannak itt olyan emberkék akik 3-4 éve követik a tableteket és hetente vagy gyakrabban benéznek ide, így arról is lehet esetleg valami fogalmuk, hogy miként szokott alakulni az ár januárban. Nah mindegy a többi kérdésemre se kaptam választ...

(#45359) Xerix


Xerix
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Sajna elvesztettem a fonalat a sok hsz olvasásában, oldalak böngészésében.

7 colos tabletet keresek általános használatra (mindenre) és már nem tudok kiigazodni a sok specifikációban, mi miért és hogy érné meg.

Ezeket néztem az árfekvésük alapján ezek jöhetnének szóba:
- Asus Memopad HD7 ME173x
- Nexus 7 32 gb Refurbished
- WayteQ xTAB-79 qcr
- Alcor Zest Q813 i

Köszönöm a tanácsokat előre is!

(#45360) Bozek válasza violentSt (#45349) üzenetére


Bozek
nagyúr

Értelmes helyeken már nem QR kód van, hanem inkább NFC. :) Emlékszem, tavasszal a Veletech-en is ott volt az alkalmazáshoz az NFC is. Igaz, QR kód is volt mellette.

[ Szerkesztve ]

(#45361) violentSt válasza Bozek (#45360) üzenetére


violentSt
tag

Mutass ebbe a 40ezres kategóriába nfc-s tabletet ;]

(#45362) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Én a Bluetooth-t előbb hiányolom mint az NFC-t az is biztos..
-Leszámítva azt a tényt,hogy sajnos a nemrég vásárolt Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo-ban ezek közül egyik sincs.. :(

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#45363) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Vett valaki mostanában Alcor Zest Q813ix motyót? Mik a benyomások? Elvileg ma beszerzek egyet, de azért érdekelne, hogy mik a tapasztalatok :)

(#45364) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék a barátnőmnek venni egy bőrtokot az első generációs iPad minijéhez, de amit nézegettem, arra az van írva, hogy a második generációshoz való. Az eladó azt mondja, hogy mindkettőhöz jó, de kicsit kétkedem ebben, mert nem azonos a két verzó vastagsága, és ez ilyen hátlapra pattintós tok ugye. Szóval hihetek a boltnak, hogy jó rá, vagy inkább nézzek kifejezetten első generációshoz valót? Netről rendelném, ezért nem nagyon tudom kipróbálni.

Köszi!

(#45366) LógaGéza válasza #16820480 (#45364) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez engem is érdekel, ha megtudsz valamit megtennéd hogy tájékoztatsz?
Köszönöm! :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45367) tjb007 válasza #16820480 (#45364) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel a két modell fizikai tulajdonságait tekintve csak vastagságban térnek el egymástól három tizedmilliméterrel, ezért 99%, hogy jó lesz hozzá.

(#45368) Xerix


Xerix
csendes tag

Sziasztok!

Az Asus Memopad hd7 és az Alcor Zest Q813i között melyiket választanátok?

köszi, Xerix

(#45369) a.t.t.i. válasza Xerix (#45368) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Én biztos az asus-t!

(#45370) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Már kérdeztem, hogy 45 ezerig milyen tábla gép a legjobb választás barátnőmnek. Ajánlottatok kettőt, viszont az annyira nem csajos. Nincs esetleg valami olyasmi , ami csajos is + jó a teljesítménye?

üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#45371) z0d1AK válasza sirszevenap (#45370) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mi számít csajosnak? Ha fehér, akkor már csajos? Mert virág mintás tablet az kevésbé van, az tuti.
30-ért ott a WayteQ xTAB-700qci esetleg, az ár/értékben nem rossz, bár játszani kevésbé lehet vele a hardver miatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45372) sirszevenap válasza z0d1AK (#45371) üzenetére


sirszevenap
őstag

Erre gondoltam, mit szólsz?

45k a keret!

Bankkártyával? Hát persze!

(#45373) z0d1AK válasza sirszevenap (#45372) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez az xTAB-700QCI-hez képest sokkal jobbb és a nagy örömödre fehér színű is. A tesztekben eddig még nem sok rosszat írtak róla, nekem is tetszik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45374) vond válasza sirszevenap (#45370) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+5k nem fér bele?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45375) sirszevenap válasza vond (#45374) üzenetére


sirszevenap
őstag

Teljesítménybe sokkal jobb? Megérné a + 5 k-t?

Bankkártyával? Hát persze!

(#45376) tjb007 válasza sirszevenap (#45375) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem jobb, de nagyobb felbontású a kijelzője és GPS is van benne (az OTG viszont még mindig nem működik).

(#45377) vond válasza sirszevenap (#45375) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hasonló, és - ahogy tjb007 írja - pár dologban különbözik, de én leginkább a "csajos jelleg" miatt hoztam fel... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45378) sirszevenap válasza vond (#45377) üzenetére


sirszevenap
őstag

Köszönöm a segítségeteket, meg is rendeltem fehérbe végül! :R (kiderült így két év után, hogy nem bírja a rózsaszínt! :D ) Még nekem is tetszik, tetsztet is néztem. Teljesen korrekt. Holnapra meg is érkezik! :K

üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#45379) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Valaki tudja hogyan kell szétkapni egy WayteQ xTab-70i-t? Vagy van rólla valahol egy videó?

(#45380) #16820480 válasza tjb007 (#45367) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rendben, én is erre gondoltam, de mivel ezek elég szorosan kel illeszkedjenek a gépre, hogy jól tartsanak, attól féltem, hogy ez a minimális eltérés is lehet gond. Vagy hogy esetleg pár mm-rel odébb tettek egy gombot, vagy ilyesmi.

(#45381) Lacpac válasza Lacpac (#45379) üzenetére


Lacpac
őstag

Már tárgytalan, szétszedtem.
Az a hibája, hogy össze vissza érzékeli, vagy nem érzékeli az érintést.
Ha ráteszem a radiátorra, felmelegszik, akkor tökéletes. Ha lehül, akkor ismét előjön a gondja..
Mi okozza ezt a hibát? Van valakinek tapasztalata tabletjavításban?

[ Szerkesztve ]

(#45382) JJJ


JJJ
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen tabletet tudnátok ajánlani a piacon lévőkből.

Amik az igényem lennének:
-kijelző 7"-10" IPS (talán a 8" arany középút lenne a legpraktikusabb)
-újat, Mo.-i forrásból szeretnék vásárolni
-Android rendszerűt
-lehetőség szerint minél nagyobb akku kapacitás és garancia
-keret 50e

A felhasználása 90%-ban internet böngészés lenne. De szeretnék valami erős hardverrel szerelt, időtállóbb darabot (ha lehet informatika terén ilyet mondani)

Az én avatatlan szemeim a következőkön akadtak meg:

Alcor Zest Q813IX tablet, fekete (Android)
WayteQ xTAB-79qci tablet, fehér (Android)
Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 (PMP5785C_QUAD)
Alcor Zest Q813i tablet, fekete (Android)
ConCorde Tab SLIM 16GB tablet, White (Android)
Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 (PMP7079D_BK_QUAD)

Segítsetek legyetek szívesek, melyik lenne a legjobb választás?

Köszönöm előre is!
J

(#45383) tjb007 válasza #16820480 (#45380) üzenetére


tjb007
nagyúr

Magán a készülékházon nem történt változás, minden ugyanott van mint az elődmodellen. Az a 0,3 milliméteres vastagodás is a nagyobb akkunak köszönhető, ennyi eltérés meg még egy szilikontoknál is belefér.

(#45384) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!

Ha főként játékra szeretnék itthonra tabletet 50k az Asus Memo Pad HD 7 a legjobb választás vagy van más alternatíva is?

[ Szerkesztve ]

(#45385) #16820480 válasza tjb007 (#45383) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, kipróbálom, aztán meglátjuk, hogy mennyire működik vele!

(#45386) tjb007 válasza JJJ (#45382) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85

(#45384) Beast007

Nexus 7 (32GB, refurbished), Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85, WayteQ xTAB-79qci

(#45387) tomama válasza Beast007 (#45384) üzenetére


tomama
aktív tag

A 2012-es nexus-hoz jár egy 8250ft-os kupon is ha beregisztrálod az Asus-nál :) tudsz belőle venni pl. egy dokkolót.ITTvannak a részletek

(#45388) Beast007


Beast007
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :R Akkor már csak döntenem kell, de esélyes hogy a Nexus 7-es lesz munkatársamét már piszkáltam és nagyon tetszett.

(#45389) JJJ válasza tjb007 (#45386) üzenetére


JJJ
csendes tag

Köszönöm gyors válaszod, ezek szerint sikerült a megfelelő készülékek között keresgélnem.

Lenne még néhány technikai jellegű kérdésem:
-Érdemes-e a 4 magos irányba nézelődni, vagy pusztán marketingfogás a dolog, és teljesítményre semmi pozitív hatása nincs a 2 magosokhoz képest?

-Mi a különbség a Prestigio Quantum és Diamond között?
A háttértár mérete egyértelmű (8 vs 16) és az is, hogy a Diamond fém hátlapot kapott. Ezen felül esetleg van valami más?

-A WayteQ xTAB-79qci és a ConCorde Tab SLIM-ról is találtam pozitív eredményű teszteket.
Ennek ellenére azt mondjátok, hogy a Prestigio Diamond a jobb választás?
Anyaghasználatban mindenképp, de teljesítményben is felveszi a versenyt az előbb említett 2 konkurenssel?

[ Szerkesztve ]

(#45390) Beast007 válasza tjb007 (#45386) üzenetére


Beast007
aktív tag

WayteQ xTAB-79qci vagy Nexus 7 éri meg jobban szerinted? Előzőt 43ért tudnám megszerezni vagy 50 a Nexus 7. Még egyszer szinte csak játékra kellene a keret max. 50 ezer, tehát a Nexus is belefér.Itt csak az a kérdés melyiknek jobb ár/értékmutatója.

(#45391) monti0222w válasza tjb007 (#45386) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia tjb007 lenne egy kérdésem hozzád, mert te vagy a szakértő és hajt engem a kiváncsiság! a Concord tab slimmet miért nem szoktátok ajánlani hiszen a specc alapján jobbnak tünik a wayteq, Prestigió, Alcor triónál? + van itthon szerviz, kap droid frissítést stb.

Beast007 szerintem Nexust vedd kiforottabb, jobb tablet+ a játékok is jobban mennek rajta, még egy évig kap újabb droid versiot!

[ Szerkesztve ]

(#45392) Bozek válasza Atesz 666 (#45362) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az NFC lényege, hogy csak kapcsolatot létesít a két eszköz között, a többi adatforgalom általában BT-n keresztül megy. Vagy esetleg az utóbbi esetben WiFi Direct-en.

(#45361) violentSt: Igaz, hogy 50 ezres kategória, de Nexus 7 refurb 8 GB. :)

(#45393) tjb007 válasza JJJ (#45389) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Igen, érdemes.

2. A Diamond vékonyabb, fém háza van, és nincs rajta HDMI (meg ugye a belső tárhely mérete, amit írtál). Ezeket leszámítva megegyeznek.

3. Azért nem írtam ezt a kettőt, mert azt írtad, hogy lehetőleg minél több legyen a garancia. A WayteQ-re és a ConCorde-ra is csak egy év a garancia, míg a Prestigiora kettő.
Teljesítményben (SoC megegyezik mindegyikben) és anyaghasználatban is felveszik amúgy a versenyt.

(#45390) Beast007

Játékra inkább a Nexus 7-et.

(#45391) monti0222w

Van/volt azért az ajánlva (legutóbb kedden): [link]
Tény, hogy nem szerepel annyiszor a neve, de ez legtöbbször a kérdező preferenciái miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#45394) JJJ válasza tjb007 (#45393) üzenetére


JJJ
csendes tag

Egy utolsó kérdést szeretnék még feltenni:
(És természetesen tudatában vagyok annak, hogy valószínűleg nincs egyértelműen legjobb választás)

Akkor ha jól értem és eltekintünk a gyári garancia mértékétől (mert felárért van lehetőség a viszonteladónál garancia kiterjesztés),akkor a wayteq 79QCI a Concorede TAB SLIM illetve a Prestigio Diamond/Quantum is beletartozik az általad ajánlott típusok közé?
Mert ahogyan Te is említetted mind tudásban, mind minőségben körülbelül egy színvonalat képviselnek, így nyugodtan dönthetek szimpátia alapján az üzletben, nem fogok egyikkel sem mellé nyúlni?

(#45395) oncsi válasza Lacpac (#45381) üzenetére


oncsi
őstag

Nem szeretném az igazán hozzáértők elől elvenni a lehetőséget, de volna rá egy tippem.
Colorovo city 10.1 ugyan ezt a jelenséget mutatja. Kezdetben csak a töltés közben hülyült meg, majd már szinte állandósúl. Bemelegitve a tápot, vagy az gép alját óvatósan. Látszólag megjavul. SZERINTEM pocsék kondikat raktak bele, meg ki is sporolták egy tisztesseges szürö tagot a tápban.
(mit keres az 5V on egy 20, 30Vos tüske, megha az csak pár mikro széles is?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45396) tjb007 válasza JJJ (#45394) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, jól érted.

(#45397) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Aki még szeretne egy könnyed tabot kari előtt, az siessen :)
24.990-ért vettem ma a madaras tescoban egy ilyet :
Szerintem a 2 magosok közt ez nagyon cool,eddig vitt minden játékot,gyors,jó a multitaskja is.
Szép a kijelző,a betekintési szöge nem jó,de úgyis csak szemből bámulom :) ,hangja közepes,HD-ben akadás mentesen tolja a Youtube videókat,SOKKAL jobb a wifije,mint a Nexus 4-emnek,szóval ennyiért nagyon tuti. 2 év gari van rá.Gyerkőcnek lesz karira,de én is bevállalnám hosszabb távon is.Szerintem : ajánlott.
Prestigio
Processzor típus ARM Cortex A9
Processzor frekvencia 1,5 GHz Dual-Core
Kijelző mérete 7"
Kijelző felbontás 1024 x 600 pixel
Memória 8GB ROM / 1 GB RAM
Memória bővítés MicroSD
Operációs rendszer Android 4.1 Jelly Bean
Adatkapcsolat WiFi
Csatlakozás 3.5mm audio jack, micro-USB
Beépített kamera Előlapi Kamera
Akkumulátor kapacitás 4000 mAh
Méret 192.4 x 119 x 9.11 mm
Súly 360 gramm
Tartozékok hálózati töltő, OTG kábel, USB kábel
Extrák 8GB beépített háttértár, beépített mikrofon, előre telepített alkalmazások, Flash 10.1 támogatás, gravitációs szenzor, gyorsulásmérő, H.264 videólejátszás, HD felbontású kép, kapacitív kijelző, multi-touch kijelző, ultravékony kialakítás

Garancia 2 év

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#45398) tomama válasza Bozek (#45392) üzenetére


tomama
aktív tag

50.000-ért 32gb-os refurb van!

(#45399) Bozek válasza tomama (#45398) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jogos, elnéztem. Először 3G-st találtam, az meg nincs 50 ezerért. De a WiFi-s tényleg annyi.

(#45400) tomama válasza Bozek (#45399) üzenetére


tomama
aktív tag

amúgy az érdekes,hogy a 3g-s +25.000ft.ennyit ér egy 3g-s modul? :F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.