Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) TTomax válasza Abu85 (#1047) üzenetére


TTomax
nagyúr

És MIKOR látunk mi ebből már valamit végre?Miért nincs egy techdemó ahol le lehet mérni milyen tartalékok lehetnek ebben?
Meddig lehet ígérgetni a semmit és marketing előnyöket kovácsolni nem létező dolgokból?Költői kérdések... ezeket a köröket mindig lefutjuk minden egyes vga generáció esetén... az előremutató HD2900....a GTX verö HD3870 (aka DX10.1) és a Titan verö R9 290X a power of the gcn.... ugyan...

(#1052) Locutus
Ami állítólag csak majd a single játékmenetet érinti,de ezt nem a Repi mondta... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1052) Locutus válasza #35434496 (#1049) üzenetére


Locutus
veterán

Meg a januárit...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1053) norb55 válasza Dark KillerX (#1048) üzenetére


norb55
senior tag

Hát nem irigyellek. :D Várod a megváltást te is. :D

Látod Nvidia oldalon nem kell várni semmit, mert nem igérnek semmit :D :DDD
Nállad az AMD proci is nagymértékbe húzza a gépedet.
Intel kell , valami jó forró vérü intel :D

[ Szerkesztve ]

(#1054) daneeeeee válasza WaterWawe (#1042) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Érdekes én pont fordítva tapasztaltam.
Anno a HD 5870-mel sokat szenvedtem pedig több esélyt is adtam neki még crossfire-ben is használtam. Aztán elegem lett és vettem egy MSI Twinfrozr GTX 480-at. Finoman szólva is ég és föld volt a különbség.

(#1055) Abu85 válasza TTomax (#1051) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írtam a másik topikban, hogy a Steamre már felkerült a StarSwarm demó. Az arra vár, hogy a Valve átmenjen rajta a szokásos tesztekkel és aktiválják. Ennek lesz egy full kész DX11 és egy leginkább alpha fázisú, de stabil Mantle kódja. Ehhez lesz egy driver a héten. Ez ugyanaz a driver lesz (13.35-ös iteráció), ami nekünk van január 12-e óta.

A BF4 patch az EA-től függ. Kész van december közepe óta. Működik, játszanak rajta. Repi gépén 180 fps-sel megy, de nem adja ki addig az EA, amíg a DX kód ledobja magáról a hardvert. Nem akarja, hogy a játékosok mutogassanak rájuk, hogy a Mantle-re koncentráltak és azért nem stabil a DX kód.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1056) Dark KillerX válasza norb55 (#1053) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát ne is! :DDD

Mondjuk én nem vagyok elvakult,és nem hordok vörös köpenyt és szemelemzőt,szóval úgy elvegetálok az AMD-s géppel,szeretem a kihívásokat;viszont szerencsémre,2 szobával arrébb ,van egy inteles és Nv gép,szóval ha komolyan akarok játszani átmegyek oda. :DDD :K

[ Szerkesztve ]

(#1057) Abu85 válasza WaterWawe (#1050) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen.
Ezt ők nem így fogják fel. Ha lesz egy Mantle kódja a játéknak, akkor eleve úgy állnak hozzá a DX kódhoz, hogy ami túl körülményes DX alatt azt le se portolják a konzolról. Ezért kérték a Mantle-t. Áthozzák konzolról az effektet és ha be akarod kapcsolni, akkor vegyél hozzá hardvert. A DX meg ott lesz a normál kódhoz, ha a Mantle nem érhető el. Ez összességében nekik kevesebb munkát jelent, mert mondjuk PS4-ről, ami sok fejlesztőnél lesz vezérplatform egyszerűbb Mantle-re portolni, mint DX-re.
A Frostbite Team ezért alakult meg az EA-n belül (vált ki a DICE-ból). Minden Frostbite 3 játékhoz ők végzik a kutatást és portolást. Elsősorban PS4-re és Mantle-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1058) #35434496 válasza TTomax (#1051) üzenetére


#35434496
törölt tag

Hallod TTomax repi gépén 180fps-el megy a BF4 800*600-as felbontáson! :DDD

(#1059) daneeeeee válasza Abu85 (#1055) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

"A BF4 patch az EA-től függ. Kész van december közepe óta. Működik, játszanak rajta. Repi gépén 180 fps-sel megy"
Azt lehet tudni, hogy milyen gépről van szó illetve milyen beállításokon (és felbontáson) játszik?

(#1060) daveoff válasza daneeeeee (#1059) üzenetére


daveoff
veterán

4k Ultra 4xMSAA Kaveri + 1db 290X :DD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1061) Locutus válasza daveoff (#1060) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, végülis a 2 helyett 3 fps is lehet 45% :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1062) Abu85 válasza daneeeeee (#1059) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Repi nem árulja el a gépet. De azt tudom, hogy 144 Hz-es nagy kijelzője van. Valszeg 2560x1440 pixeles. Meg a max beállítás az biztos. Esélyes, hogy két Radeonja van, valszeg két R9 290X.

(#1060) daveoff: Lehet, hogy Kaveri volt a proci, és akkor az IGP is dolgozott a grafikai számítóson. De biztos, hogy volt még mellette két nagyobb dedikált GPU. Egy dedikált GPU-val a 180 fps minimum elég nagy volna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1063) daveoff válasza Abu85 (#1062) üzenetére


daveoff
veterán

Nem komolyan gondoltam....

1440p-ben 2 GPU-val is elég nagy a minimum 180fps

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1064) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

1440p-ben max grafon 180 min FPS?! :Y

Azt hiszem jön a hadnagy hamarosan,kideríti mi az igazság. ;]

Nem akarok trollkodni,de azért ez a Mantle se csodaszer :(

[ Szerkesztve ]

(#1065) Tirexi válasza Dark KillerX (#1064) üzenetére


Tirexi
addikt

Az sztem 440p-ben volt csak valaki elírta.

(#1066) SzlobiG válasza Abu85 (#1055) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak az a baj ezzel, hogy megint nem tartják a beígért megjelenést. Ugye december volt az első oké legyen január. Már január vége van akkor most jön a február és így megy előre... :U

Biztos jó lesz ez, csak ne nyomják ezt a marketinget üres ígéretek vannak semmi több meg repi így úgy, nevetséges.

(#1067) Abu85 válasza SzlobiG (#1066) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem azokon múlik a megjelenés, akik a kódot készítik. Ők elvégezték a munkát. Innentől az EA dönt erről. Az elmúlt egy hónapban igen sokat haladtak előre a normál kóddal. Lényegesen jobb, mint decemberben. Szóval lassan az EA is áment fog rá mondani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1068) HSM


HSM
félisten

Szerintem ez a Mántli-fikázás eléggé gáz. Meg lett ígérve, hogy jön, jönni is fog. Nem tudom, miért kell ezen lovagolni. Azért ez nem egy olyan projekt, amit egy hét leprogramozni és kitesztelni...
A többi meg majd úgyis kiderül hosszútávon... aki pedig ígéretekre vesz vga-t, megérdemli... :U

(#1069) #35434496 válasza HSM (#1068) üzenetére


#35434496
törölt tag

A gond az, hogy aki mondta (Repi) ő nem a sarki fűszeres. Kb: Audi-tól bejelentenének egy uj modellt jövőhónap 10.-re és a bemutató előtt azt mondanák 2nappal bocs kicsit csúszunk! :DDD

(#1070) monosz válasza SzlobiG (#1066) üzenetére


monosz
őstag

Üzletpolitika,marketing.Valahogy el kell adni az "R" széria csúcsát.
Biztosan jó lesz,de mikor?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1071) Malibutomi válasza #35434496 (#1069) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ubisoft sem a sarki fűszeres, mégis elcsúsztatták a Watchdogs-ot több hónappal. Ilyen ez a játékipar.
Mantle kész, az EA igyekezhetne már.. Bár amennyit pöcsölnek előbb kijön más játék mantle támogatással mint a bf4 (nem mintha baj lenne, úgysem játszom bf-el :) )

[ Szerkesztve ]

(#1072) odorgg válasza Abu85 (#1067) üzenetére


odorgg
addikt

Ha a dx hibák orvoslására kell várni, akkor az életbe nem lesz BF4-be mantle. A 2 éves BF3 is meg meg áll még most is dx hibákkal, ha azt nem tudták/akarták meg csinálni, akkor ez sem fog menni.

Elég szomorú hogy az EA csak akkor tud bólogatni, mikor egy félkész, épp hogy csak működő, játéknak nevezett valami kiadása van a terítéken.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1073) #35434496 válasza Malibutomi (#1071) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem a mantle támogatással komoly gondok vannak. Félő ha kiadnák most kékhalál lenne a vége bf4 alatt radeonnal. Eddig nem mutattak semmit leszámítva a demókat ami amd-re lett írva. Ilyet nv is tud csinálni. 4k Ultra 4xMSAA Kaveri + 1db 290X 180fps és még van aki el is hiszi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1074) Malibutomi válasza #35434496 (#1073) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a baj, hogy ezt amit irsz nulla információra alapozva irod, találgatva. Vagyis olyan mint minden találgatás vagy igaz vagy nem. Elhiszem hogy ez a vágyad, de attól még nem lesz feltétlen igaz.
De ha baj lenne, hogy fejlesztenék már most a játékokat rá? Egyébként már mutatták a BF4-et és a Thiefet is mantle alatt futni.
Ahhoz képest hogy a csapból is mantle folyik és elegetek van belőle meglepően a nullához közeli információt sikerült felcsípnetek az eddigi történésekről.

A kiemeltet nem vágtad hogy poénnak írta Dave..kb annyira volt komoly mint a te 800x600-as beírásod.

(#1075) gbors válasza HSM (#1068) üzenetére


gbors
nagyúr

igazából csak az a gond, hogy ez is ugyanaz a tragikomikus sztori, mint az AMD-hez kötődő legtöbb csudálatos újdonság. nagy ígérgetések - csúszás - eredmény: az ígértek < fele. én örülnék, ha kijönne, és überfasza / übergyors lenne, csak hinni egyre nehezebb ebben...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1076) #35434496 válasza Malibutomi (#1074) üzenetére


#35434496
törölt tag

Egyenlőre mindenki találgat beleértve téged is. gbors Ez így igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1077) Malibutomi válasza #35434496 (#1076) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pontosan, mindenki csak találgat.
Ezért örülök, hogy én nem várom a mantle-t, a kártyám igy is elég nekem, ha jó lesz a mantle akkor hurrá,mégjobb lesz. Ha meg nem, attól nem lesz rosszabb. win-win

(#1078) Def26 válasza Tirexi (#1065) üzenetére


Def26
félisten

Bmeg. Ezen akkorát nevettem. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1079) HSM válasza #35434496 (#1069) üzenetére


HSM
félisten

A termék már kapható, csak egy funkciója csúszik, amit halkan megjegyzem, semmivel se tudnál még használni. :U
Olyan, mintha megvetted az Audid, de későbbra ígértek bele egy extra nagynavit, de azzal késnének egy hónapot, mert a navi már kész van, de még nincs rá szoftver. :D

(#1073) players111: Nem aggódom a Mantle miatt, mert a nagyja a konzolokról jön, szóval az alap elég jó.

(#1075) gbors: Évek óta jellemző hülye hozzáállás ez, a "csodadriver várás"... Nem is értem. Ha nekem 10% előnyt hoz a Mantle a már meglévő 280X-emre, már megérte. Vagy pár extra effektet. Nem ettől kell a csodát várni, ez csak egy ígéretes lehetőség, ami vagy jobban vagy kevésbé lesz kihasználva.
A lényeg, hogy nincs miben higgy. Nézd meg a teszteket, és ha annál többet kapsz bárhogy később, örülj neki. :) Sokkal boldogabb leszel, és nem lesz keserű a szájízed, ha csak 20%-al lesz gyorsabb a Mántli, és nem 40-el. ;]

(#1080) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

A mantle az jo dolog lesz. Komolyra forditva a szot, ha csak 10-15 %-ot fog dobni a teljesitmenyen akkor azt jelentene hogy durvan 14 %-al volna erosebb a 290X a 780Ti-nel, ami nagyon jo, ha figyelembe veszuk azt hogy a 290X nem ref az durvan 440 font es egy atlagos 780Ti az kb 550 font. Az bar barhogyan is nezed az kb 40K HUF.
Remelem mostmar lehetlesz kartyakat is kapni, es birni fogja az AMD a rendeleseket, ma olvastam hogy az apple gepekbe is kesnek a FirePro kartyakal.
Remelem meglesz a 144 hz-es tamogatas is CF-ben, komolyan kezd hianyozni a 7990.

Meg tudja mondani valaki hogy miert AMD kartyak kerultek az uj Apple gepekbe ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1081) SzlobiG válasza Abu85 (#1067) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt én megértem, de akkor ne hülyítsék az usereket minden hónapba azzal, hogy ekkor meg akkor jön. Ha az EA-n múlik akkor még talán nyárra se lesz semmi belőle.

Megint csak késik. :U

[ Szerkesztve ]

(#1082) Def26 válasza SzlobiG (#1081) üzenetére


Def26
félisten

Hmm. Szerintem divat lett mostanában az ea -ra kenni dolgokat.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1083) HSM válasza Def26 (#1082) üzenetére


HSM
félisten

Pedig jelenleg úgy fest, hogy Mantle driverünk lesz januárban (már páran használják is), EA patchünk nem... :U

(#1084) Def26 válasza HSM (#1083) üzenetére


Def26
félisten

Nekem meg úgy tűnik, hogy mindig csúszik a mantle... :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1085) SzlobiG válasza HSM (#1083) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lesz vmi benchmark steamon ott ki tudjátok próbálni tehát lesz értelme a drivernek. Remélem DX verzió is lesz benne másképp semmi értelme nem lesz.

(#1086) gbors Na ez is igaz EA most már az userek érdekeit nézi előbb kijavítják a dx hibákat és majd utána zöld utat ad a dlc, mantle párosnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#1086) gbors válasza HSM (#1079) üzenetére


gbors
nagyúr

ez most nem a csudadriver várás, azt valóban a userek gerjesztik maguknak. itt most konkrét ígéretekről van szó, amit megint nem sikerül betartani - ugyanaz a nóta, mint a hardverekkel. és persze biztosan elhiszem, hogy készen van a BF4 patch, csak nem adják ki a DX verzió hibái miatt - marha sok logika van benne...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1087) HSM válasza gbors (#1086) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem pedig igencsak logikus... :U Ha kiadnak egy Mantle verziót, ami nemcsak gyorsabb, de sokkal stabilabb is, abból eléggé botrány lenne, hogy miért csak a legújabb AMD vasakon lehet normálisan játszani. Én is állati dühös lennék egy ilyenért, ha megvettem volna a játékot és nem GCN-em lenne, és azért kerülnék hátrányba a játékban, mert fos a DX mód. Így teljesen érthető, hogy először le kell tegyenek egy legalább elfogadható DX kódot, mielőtt elstartolják a Mantle-t.

Amúgy az AMD mondott időt a mantle-re előre hivatalosan? Nem emlékszem, persze, lehet...

(#1085) SzlobiG: Őszintén szólva, rövidtávon nem túlzottan izgat ez a Mantle, nem BF-ezek. :) Én amúgy is inkább a proci tehermentesítését tartom a legnagyobb előnyének, az pedig nem fog a szintetikus tesztből szépen átjönni. :) Szóval én majd az igazi pudingot kóstolnám majd meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1088) daveoff


daveoff
veterán

CES-en már futott a BF4 Manle patchel, aki nézte az AMD előadását láthatta, fent van YT-on. Thief is volt Mantle-el.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1089) SzlobiG válasza daveoff (#1088) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez elég érdekes teszt. Ilyen beállítások mellett hol van a BF4-be ilyen alacsony FPS egy 290X-el dx alatt? :U Mer ez a 38fps eléggé hihetetlennek hangzik melyik szituáció ez egyáltalán? Több darab tank robbanás vagy mi?

Megint egy semmit mondó leírás ez semmi kézzel fogható.

(#1090) daveoff válasza SzlobiG (#1089) üzenetére


daveoff
veterán

Lehet, hogy min fps, itt a videó. Nem láttad?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1091) SzlobiG válasza daveoff (#1090) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez fantasztikus kettő szép lagg+ indokolatlan fps drop 58-ra. Dx verzió nincs is? Mer ez így valótlan állítás.

(#1092) gbors válasza HSM (#1087) üzenetére


gbors
nagyúr

ne viccelj :) ez a klasszikus mellébeszélős magyarázat, amit leginkább az EA vagy a DICE szájából tudok elképzelni. ha kiadnák a szuperül működő mantle patchet, akkor legalább azok elégedettek lennének, akik azért vettek radeont, mert mellé csomagolták a BF4-et, az nvidiások egy része meg elgondolkodna, hogy nem-e-lenne-e-jobb-e AMD-t venni. annál nagyobb botrány pedig, mint ami most van, biztosan nem lenne. szóval win-win.

AMD 2013 decembert ígért, és hintelgették, hogy nem feltétlen a hónap végére gondoltak. business as usual.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1093) HSM válasza gbors (#1092) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem egy online lövöldözős játéknál, aminek fő profilja a multi csapatjáték, elfogadhatatlan, ha az egyik usernek működik, míg a másiknak nem. :U Ha mindenkinek szar és fagyogat, meg eldobál, az nem gáz, de ha ez VgA függővé válik, az annál inkább. De ez csak az én véleményem, elfogadom, ha mellébeszélésnek tartod, pedig nem annak szántam. Nem vagyok az a típus, aki könnyen benyalja a marketingdumát. ;)

1 hónap csúszás akkor. Tekintetbe véve a mantle-t használó progik csúszását, nem tartom vészesnek. Majd arra leszek kíváncsi, mennyire fog jól működni az elején.

(#1094) gbors válasza HSM (#1093) üzenetére


gbors
nagyúr

esküszöm, nem értelek - miért jó az, ha mindenkinek bugzik / fagy? :F neked GCN radeonod van, nem lenne jobb, ha tudnál vele normálisan játszani? persze nem, mert nem foglalkozol a játékkal, de képzelj a helyére valamit, ami érdekel.

második részben félreértésben vagyunk, az AMD a BF4 ME-t ígérte decemberre - ennek persze előfeltéte, hogy legyen driver. és az egy hónap csúszás (ami több lesz, mint egy hónap) nem önmagában gázos, hanem amiatt, amire lehet számítani a track record alapján. továbbra is (sőt, egyre inkább) arra számítok, hogy a sebessége rendben lesz (+30-50%), viszont a stabilitásával gondok lesznek.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1095) Abu85 válasza gbors (#1094) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eredetileg a Mantle driver a BF4 patch-csel jött volna. Nem szükséges azt külön meghajtóban szállítani. Mindig január végére volt tervezve az első Mantle driver a Catalystban.

A stabilitás nem olyan kritikus most még. Egyelőre nem optimalizálják a végletekig a kódot. Az Oxide mondta, hogy a sebesség jön out-of-box, szóval egyelőre mindent a stabilitásra helyeznek. Az biztos marad benne tartalék, de ráérnek még kihasználni, ha lesz teljes dokumentáció, meg SDK, meg példák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1096) HSM válasza gbors (#1094) üzenetére


HSM
félisten

Nem lennének egyenlőek az esélyek. Én nekem se hiányozna, ha kapnám a sarat, hogy persze, azért vagyok jó, mert nekem nem bugzik a DX-kód.... :U Az online játékoknál más szempontok vannak, mint single player játékoknál.

[ Szerkesztve ]

(#1098) HSM válasza Cobra652 (#1097) üzenetére


HSM
félisten

Összeesküvés-elméletekre sok szükség nincs... :N

(#1100) gbors válasza Abu85 (#1095) üzenetére


gbors
nagyúr

erre a verzióra nem gondoltam. őszintén szólva, nem látom, hogy ez miért jó, de végső soron, amíg más nem használja...

a stabilitás viszont hogyne lenne kritikus. nem csak attól lesz valami instabil, ha túloptimalizálják - a szimpla bugok mellett előkerülhetnek olyan gondok, amiket a platformmal kapcsolatos relatív tapasztalatlanság szül. és mindennek tetejébe alacsony(abb) szintű hozzáférésről beszélünk, ezért a stabilitási gondoknak komolyabb következménye lehet, mint DX alatt.

(#1096) HSM: el nem tudom képzelni, hogy az online játékosok nagyobb része így gondolkodna - de ki tudja. valaki esetleg akar igazolni / cáfolni? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.