Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) stratova válasza HSM (#1300) üzenetére


stratova
veterán

Szerk.: Akkor GTX gyári hűtése jobb. Ennyi.

(#1302) Casanova* válasza norb55 (#1296) üzenetére


Casanova*
veterán

különbség, n-el. ;) csak szóltam,sorry! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1303) KAMELOT válasza Malibutomi (#1292) üzenetére


KAMELOT
titán

Maga a GPU melegszik alapjáraton. Ha meg tuningolod még melegebb lesz!

(#1293) HSM: Azért érdekes nálam. Nálad nincs nálam meg néha jelenkezik! Megnézzük ezt az új drivert! A képen látható 1080p 67fps. Nálam 1440p van és 45-55fps BF3 és akkor a Cpu-m sem valami húú de ütős. i5-3450 3,33GHz :) Mert 1440p-ben dupla akkora a textúra szám.

(#1298) daveoff: Írtam nincs tuning.
GPU: 1000Mhz 1,17V
Vram: 1400Mhz 1,5V

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1304) Shokkolo válasza norb55 (#1296) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nos...
én a 780 -at hasonlítom 290-hez
te meg 780 sli -t single 290-hez...

ez nem más mint a már előbb említett szemellenző.
single kártyát single kártyához, sli-t cf -hez kell mérni.

nos ha itt bárki is fanboy, az egyedül te vagy...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1305) WaterWawe válasza HSM (#1300) üzenetére


WaterWawe
őstag

Majd megnézem neked ha hazaértem, de egyáltalán nem hangos annak ellenére hogy referencia.

(#1306) Shokkolo válasza KAMELOT (#1303) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem itt van (még ma estig) a 7970 GHz és nincs ilyen gond. 10% feletti OC-nál kezdődtek a gondok... de az OC, alapon járatva semmi ilyet nem tapasztaltam.

Ezelőtt 680-am volt, imádtam (ráadásul REF).
Istentelen hangos volt, (fejhallgatóval játszom és behallatszott nem is kicsit...).
Kicsit félve cseréltem a Radeonra... nem bántam meg. :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1307) Malibutomi válasza KAMELOT (#1303) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kb. ugyanannyit fogyaszt mint 780Ti, mindkettő melegszik, hogy meddig az csak hűtés kérdése. Nekem az MSI 290X játékok alatt 70-75 fok között megáll. Semmivel nem rosszabb mint bármi átlagos kártya.

(#1308) norb55 válasza Shokkolo (#1304) üzenetére


norb55
senior tag

Mint emlitettem. egy kártyás rendszernél. GTX 780 és 290 között az égvilágon alig van különbség .

Nem tökmindegy hogy 38FPS vagy 39FPS? Azon nincs mit hasonlítani .
Azért választ valaki AMD-t mert a "MANTLE" Eszméletlen előrelépés lesz.
Minden más háttérbe szorúl, tuningolhatóság, hagosság.... csak a mantle. Akkor kérdem én ki visel szemellenzőt?

Mellesleg nem Nvidia fanatikus vagyok, mert ha az lennék már rég 780TI SLI lenne a gépembe, csak nézem Nvidia oldalon melyik a jó választás . Az máskérdés hogy nem veszek AMD-t, mert a DX 10.1 és a mantle meg pár hasonló szakmai szologenduma nemhat meg.

Malibutomi Vedd meg a párját. és utána mond azt a 75fokot:D
Nekem 1 kártyával 65fok. kettővel 82fok. Kíváncsi lennék 290X CF kombora custom hütéssel. és persze víz nélkül, mert a víz más téma .

[ Szerkesztve ]

(#1309) HSM válasza KAMELOT (#1303) üzenetére


HSM
félisten

Arra vigyázz, hogy úgy tudom, mégcsak 290-el és 260-al működik, a 7970 és többi régebbi GCN később kapja a támogatást, mert arra nem optimális az újfajta GCN memóriamenedzsmentje. [link] [link]

Amúgy nem a textúra szám nagyobb nálad, mert az ugyanakkora, hanem a végleges kép pixelszáma. Textúrázni ugyanannyit kell, csak a végén a nagyobb felbontás miatt többet tekernek a ROP-ok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1310) SzlobiG válasza norb55 (#1308) üzenetére


SzlobiG
félisten

"Mellesleg nem Nvidia fanatikus vagyok" Áhh kicsit se elég a hszeidbe beleolvasni...

(#1311) Shokkolo válasza norb55 (#1308) üzenetére


Shokkolo
addikt

ébredj fel neo, vedd be végre azt a kapszulát és olvasd át a saját HSZ -eidet.

ha valamiben jobb a radeon?! kit érdekel... neked minden elenyésző, mérhetetlen, marketingduma és társai.

DE!

ha az nv jobb valamiben, azt akkorára fújod h. csóri marslakók is látják...
lovagolsz pár W-on, ami tényleg elenyésző, és ismeretek híján feltveésekre alapozol.
(lsd 290x cf hőfok teóriáid).
Hogy is mondtad?! jah igen, meg is van,
a viselkedésed ideálisan magába foglalja a fanboy -ok tökéletes ismertetőjeleit.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1312) norb55 válasza SzlobiG (#1310) üzenetére


norb55
senior tag

Ez legyen az életembe a leggnagyobb betegségem. Én sok másba is márka kedvelő vagyok. Nem baj az ha valaki ragaszkodik egy adott márkához. De ne akarjátok már bemutatni a másik annyival jobb, hogy ingáznom kelelne a kettő között?

Nvidia is tud sok extra dolgot, mégse lovagolok rajta, hogy pár játék sokkal szebb az Nvidián.
Ezt felhoznám, mindenki nekem esne az AMD oldalról:D

[ Szerkesztve ]

(#1314) Malibutomi válasza norb55 (#1308) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem cf-ről beszélgetünk, de kösz hogy mindg ezt hozod fel.

Egyébként ha pár VGA topicban visszaolvasok tök vicces, hogy ha az nv kártya a gyorsabb, akkor "az AMD mögötte kullog", meg "sokkal erősebb", meg NV az örök király". Ha az AMD a gyorsabb, akkor "kit érdekel pár fps", "észre sem venni", "60FPS felett mindegy"

[ Szerkesztve ]

(#1315) mcwolf79 válasza norb55 (#1308) üzenetére


mcwolf79
veterán

Kicsit fura, hogy lovagolsz a fogyasztáson. Pár hsz-szel előbb meg azt írtad, hogy neked nem számít 15-20k Ft ebben a kategóriában. Hogy is van ez :F

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1316) norb55 válasza Shokkolo (#1313) üzenetére


norb55
senior tag

Inkább agybaj, mint kettős élet. :D

mcwolf79 Amennyivel olcsóbb a Radeon a hónapok során annyival több lesz a villanyszámla. 60watt elég sok hosszútávon.
Üresjáratba is többet eszik a Radeon.
Sokszor azt hiszik az emberek hogy a kevesebb sokszor jobb. Imádom ezt a világot.
Mint említette, az a 30K amivel olcsóbb a Radeon, de annyival nem olcsóbb. max 15K-val. az kimegy villanyszámlára.

Néha az olcsóbb drágább. de ez másodlagos kérdés. Mikor nállunk a villanyszámla 26.000 havonta .
Abból a gépem biztos felemészt 10K-t. Radeonnál havonta lenne 11-12K.

[ Szerkesztve ]

(#1317) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Emberek mi megy itt! Le kéne kicsit higgadni (tudjátok szuszá). :)

csámcsogni való: DX vs Manle BF4 alatt különböző konfigokkal

[ Szerkesztve ]

(#1318) Malibutomi válasza norb55 (#1312) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az nem baj ha valaki ragaszkodik ahhoz amit kedvel, a baj azzal van, hogy többet szídjátok (tisztelet a kivételnek) a másik oldalt mint amit a sajátotokkal foglalkoztok.
A 290(és off) topicban senki nem foglalkozik az nv-vel, ezzel szemben a 780offban minden oldalon legalább 4-5 hozzászólásban ott van a "manli", meg az amd szídása.

Nekem ez furcsa.

(#1319) norb55 válasza Malibutomi (#1318) üzenetére


norb55
senior tag

Én nem a Mantle-t szidom, lesz benne jövő, de sok víz lefog még folyni a Dunán.

Az bosszant, hogy igen még a 780topicba is a Mante nevet hallom nap mint nap.
Az ember saját topicjába is a Mantle jön. Ami még nem is lenne gond, de mikor pár AMD fan örült odajön és elkezdi sztárolni, hogy milyen jó lesz a Mantle. Mikor még semmi kézzelfogható teszt nincs róla.

Ez olyan mint az isteni hisz , senkinemtudja hogy van, mégis hisznek benne sokan.

De ettől jobb a tévén keresztül történő rontás levétele, komolyan mondom hogy lehetnek az emberek ennyire elvakultak?

[ Szerkesztve ]

(#1320) SzlobiG válasza Malibutomi (#1318) üzenetére


SzlobiG
félisten

+1.

Én se értem őket mi értelme van ennek önbizonygatást tudom elképzelni, hogy a kis lelkük megnyugodjon, hogy bezzeg ők a "jó" oldalon állnak mintha valami háború lenne rosszak vs jók és csak tárgyakról van szó nem is életekről. :(

(#1321) Locutus válasza HSM (#1293) üzenetére


Locutus
veterán

Na csak összecsapták gyorsan, hogy januárban még kint legyen az utolsó pillanatban.... erre kiváncsi leszek... főleg hogy nvidián mit rontottak el cserébe.

Amúgy érdekes, de ott azt írja, hogy a 14.1-es driverben nincs 7-es széria radeon támogatás... 7970/280x-hoz akkor ezekszerint a 2 év se volt elég, hogy beváltsák az ígéreteket? :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1322) daveoff válasza SzlobiG (#1320) üzenetére


daveoff
veterán

SzlobiG, Malibutomi: Ez zavar engem is a legjobban!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1323) HSM válasza Locutus (#1321) üzenetére


HSM
félisten

Jó... Ha nem adják ki januárban, mocskok, be nem tartott ígéretek, átverés, etc, de ha kiadják, akkor biztos összecsapták.... :C

Milyen ígéret nincs betartva 2 éve a 7970-ekkel? Nem értelek... Én nem halok bele, ha 2 héttel később jön csak rá a Mantle-support. :U
Amúgy pedig hibátlanul dolgoznak nálam a Tahitik már lassan egy éve, nem tudok be nem tartott ígéretekről, csak szépen futó játékokat láttam. :C

(#1318) Malibutomi , (#1320) SzlobiG, (#1322) daveoff: Nem szoktam ilyeneket írni, de most nincs rá jobb szó. +1 :R

[ Szerkesztve ]

(#1324) norb55


norb55
senior tag

Ja meg a battlefield 4 a mostani nagy szám. Én megmondom őszintén még kise próbáltam. Majd ha 4k lesz a boltba megveszem. Főleg hogy az AMD-re optimalizálják, és az Nvidián meg bugus lesz az új javításoktól.
Jól csinálják...

(#1325) D1Rect válasza SzlobiG (#1320) üzenetére


D1Rect
félisten

Minden termék megvásárlását(fogkrémtől a VGA-n át az autóig) "meg kell védeni" a későbbiekben is, mert az nem lehet, hogy "rosszul döntöttem".
Ha bebizonyosodik az, hogy "rossz döntést hozott", veszteségként/vereségként éli meg.

Minél nagyobb az "áldozatvállalás" annál erősebb ez az inger.
Gyönyörű példákat lehet találni pl. az autó fanatikusok között.

(#1326) Shokkolo válasza SzlobiG (#1320) üzenetére


Shokkolo
addikt

Önigazolgatások és idegbetegeskedés helyett mi lenne ha végre ezek az emberek kipróbálnák mind2 oldalt, és amelyik jobb az marad, a csúcskártyákat relatíve hamar el leeht úgyis adni aprón... minimális bukó (ha egyáltalán) lenne... és nem menne ez az önigazoló bullshit.
már már beteges ahogy fanboyok kutatják a netet 1-1 olyan tesztért ami alátámasztja az igazukat (még akkor is ha 100 teszt ellentmond, akkor is az az 1 az "igazi".

Bullsh*t

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1327) #35434496 válasza D1Rect (#1325) üzenetére


#35434496
törölt tag

Bmw vs Mercedes na ott aztán vannak érdekes dolgok szerte a neten. :DDD kb WW3

(#1328) Locutus válasza Shokkolo (#1326) üzenetére


Locutus
veterán

Van itt nem 1 és nem 2 ember, aki mindkét oldalt megjárta, csak mikor ők leírják, hogy inkább a halkabb+hűvösebbért bevállalják a -3 fps-t, akkor megy a user error, meg a mismásolás...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1329) Shokkolo válasza Locutus (#1328) üzenetére


Shokkolo
addikt

Még jó hogy pont az nV topicban írtanak olyat aki kipróbálta többszörösen mind2 oldalt, és nem elfogult...
pont ellentétesek a látottak, mint az áldalad leírt...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1330) Locutus válasza Shokkolo (#1329) üzenetére


Locutus
veterán

Ki látott mit? És kit irtottak ki ezért?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1331) #35434496


#35434496
törölt tag

Holnap este megnézem BF4-et win 8.1 780ti classified karival single első pálya. Mérés fraps progival. Többen jelezték, hogy mérnek 290x-el tehát holnap kiderül melyik megy jobban BF4 single alatt.

(#1332) Shokkolo válasza Locutus (#1330) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én láttam, amit műveltek a 780 topicban.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1333) SkyS1gn válasza #35434496 (#1331) üzenetére


SkyS1gn
félisten

És holnapra a Mantle-t is be lehet dobni a ringbe! ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1334) Locutus válasza #35434496 (#1331) üzenetére


Locutus
veterán

De miért single alatt? Ugyan kit érdekel a single a amd-n kívül...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1335) Malibutomi válasza #35434496 (#1331) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ehhez nem is kell mérés, a classi.
Ha másért nem mert kb. 200mhz-el feljebb boostol mint egy alap 780ti. :)

[ Szerkesztve ]

(#1336) #35434496 válasza SkyS1gn (#1333) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igen. Jöhet mantle teszt is. Locutus Azért single mert multiban gyorsabb a ti. Malibutomi Akkor adjatok +200MHz-t a 290x-nek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1337) TTomax


TTomax
nagyúr

Tessék itt az új patch következménye...az összes szerverre ezt kapom,lehet örvendezni,hogy már megint minden milyen frankón sikerült... :(((

(#1335) Malibutomi
A tiédnek is lehet adni +200Mhz-et nem?Hiszen csak 70-75Cfokos....

(#1338) Cris99
Hát annyi,hogy a szóban forgó patch amiről itt megy a vita oldalakon keresztül ilyen szuperül működik...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1338) SkyS1gn válasza TTomax (#1337) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ennek mi köze 2 "főleg" videókártyát gyártó cég kibeszélős topicjához? :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1339) WaterWawe válasza Locutus (#1334) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én vállalkozom hogy mérek egy 780SLi-vel ha kell. :U

Players111: Kösd fel a gatyát, a 290x most akár 4%-al gyorsabb lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#1340) MrM94 válasza norb55 (#1324) üzenetére


MrM94
őstag

Assassins Creed 4 el mi a helyzet?hogy alig fut 780 on rendesen es be is esik rendesen? nV optimizalt jatek..Na ez nem szegyen?!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1341) TTomax válasza MrM94 (#1340) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nálam az elég simán fut... ha ésszel bánok az élsimítással,akkor megvan a stabil 60fps... és bizony 3Dben is,ami elég ritka... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1342) MrM94 válasza TTomax (#1341) üzenetére


MrM94
őstag

Nalam jelentkezik a problema,hogy ha vsyncelek akkor beesik konstans 30 ra,utana felugrik konstans 60 ra.
Mindezekutan vsync nelkul 3 ba torik a kep.egyszoval jatszhatatlan...
Azert eleg ratyi dolog hogy mas jatekban brutal fps eim vannak ebbe pedig alig 60 es meg be is esik rendesen..
Es nem csak nekem,[link] nem tudom itt mennyire jatszik de eleg nagy cumi..Meg mi az hogy egy ilyen kartyanal ovatosan banni az elsimitassal?!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1343) TTomax válasza MrM94 (#1342) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert dinamikus vsyncet kell ráadni inspectorból,bár az sem az igazi...erre találták ki a gsyncet,aranyáron Nv only :)

(#1344) MrM94
Nyomtál mellé egy fps capot is 58fps-re?Persze játékban pedig vsync off...igy nekem egészen tűrhető...

(#1342) MrM94

Az ukrán stúdió azt nyilatkozta,hogy felesleges pcre optimalizálni mert oda meg lehet venni a hardvert,no ezért kell óvatosan bánni az élsimítással... ez van,ilyen volt a 3 is,azt pedig előrendeltem... a 4et a kártya mellé adták,mert amúgy pénzt nem adtam volna érte soha,ezt én nem vagyok hajlandó támogatni semmilyen formában...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1344) MrM94 válasza TTomax (#1343) üzenetére


MrM94
őstag

Raadtam....Semmit nem valtoztatott :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1345) Abu85 válasza MrM94 (#1340) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ubisoft bénázása nem tartozik szorosan az NV-hez. Az sosem lesz egy gyártó felelőssége, ha a kiadott program PC-s kódja egy foshalmaz. Erről jelen esetben csak az Ubisoft Kiev tehet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1346) MrM94 válasza TTomax (#1343) üzenetére


MrM94
őstag

Vegyel brutal kartyat h 60 fps el jatsszal?Ciki.
Engem mar ugy felhuzott hogy le is toroltem.Nem nem nyomtam,semmit elegem lett.
Igen a 3 as is ilyen volt.Ciki.Azert az AMD jatekok nem mennek szarul az nV-n legalabbis nalam eddig minden jatek okes volt..

@ABU "Főleg hogy az AMD-re optimalizálják, és az Nvidián meg bugus lesz az új javításoktól.
Jól csinálják..."
nV se csinalja jobban.Erre szerettem volna valaszolni.Ha meg mar keretprogramba beveszik akkor illik megirni hogy legalabb a sajat kartyajukon fusson rendesen!

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1347) TTomax válasza MrM94 (#1346) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát igy kell megvenni majd az V-öt...de erröl nem az Nv tehet... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1348) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem akarok nagyon ebbe a PC-s optimalizálásba belemenni, de ha megnézzük az Ubisoft Kiev felhozatalát, akkor igazából soha az életben nem adtak ki normálisan optimalizált játékot PC-re. Egyrészt ebből tökéletesen kikövetkeztethető, hogy valami nem működik jól náluk. Vagy kevés az ember, vagy hiányzik a szaktudás, vagy az Ubi kevés pénzzel látja el őket. Esetleg ezek kombinációja. De igazából az NV-vel és az NV nélkül is rossz portokat készítettek, tehát ezért nehéz lenne mást hibáztatni, mint az Ubisoft Kievet. Esetleg, ha tényleg kevés pénzt adnak nekik, akkor lehet mutogatni az Ubisoft vezetőségére.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1349) Malibutomi válasza TTomax (#1337) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Eltekintek a hozzászólásod nem túl kultúrált hangnemétöl.
A gyári órajelen mért höfok és tuningolhatóság tudtommal nem egyenesen arányos, de lehet rosszul tudom.

(#1350) #35434496 válasza WaterWawe (#1339) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ja felkötöm. A class 780 ti 1310/7908 beton stabilan fut. :D MrM94 A te vga-d mindíg minden játékkal szarul fut. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.