Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) daveoff válasza Tirexi (#1150) üzenetére


daveoff
veterán

Teljesen igazad van, én is egyet értek ebben. A 290X-nek a teljesítményével semmi probléma, a gond a melegedés és a hang. De ezzel tisztában van mindenki, az új custom kártyák meg nagyon jók, főleg az MSI Gaming.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1152) #35434496 válasza daveoff (#1149) üzenetére


#35434496
törölt tag

Majd mérek én is. Neked több lett mint a tesztben akkor valószínûleg nekem is több lesz. :)

(#1153) gbors válasza sg22 (#1122) üzenetére


gbors
nagyúr

ja, és még izgalmasabb is az AMD. leküldöd a gépet sleepbe, aztán vagy visszajön, vagy nem. az nVidia ilyet nem tud ;]

(a többiek kedvéért - a fenti igaz történeten alapuló anti-eufemizmus :) )

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1154) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Itt a 13.35 beta driver, ami tartalmazza a Mantle-t, már csak játék kell ami futhat rajta.

(#1155) WaterWawe válasza gbors (#1153) üzenetére


WaterWawe
őstag

Valaki szereti a kihívásokat. :D
Nekem elég az amit a mindennapokban kapok nem kell még a géppel is a szenvedés. (Mondjuk néha így is van de ritkán.)

(#1156) TTomax válasza TechArtist (#1154) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem tartalmazza,fake...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1157) ricshard444 válasza TTomax (#1156) üzenetére


ricshard444
veterán

Akkor ez nem a 13.35? Úgy volt, hogy abban már lesz Support.

Vannak dolgok...

(#1158) Malibutomi válasza ricshard444 (#1157) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez csak egy fake leak amit valaki elterjesztett.
Valami toshiba laptophoz való.

(#1159) Casanova* válasza TechArtist (#1154) üzenetére


Casanova*
veterán

nem lesz mántli :N

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1160) WaterWawe válasza Malibutomi (#1158) üzenetére


WaterWawe
őstag

Toshiba laptoppal mostmár jól fut a BF4 :D

Hagyjuk egy kicsit a Mántlit beszéljünk inkább a Free-Sync-ről! Olvastam egy cikket ahol azt mondták hogy azért lett notebook-on bemutatva mert csak azzal a kijelzővel megy. Ez igaz?

(#1161) #35434496


#35434496
törölt tag

BF4-nek nincs valami benchmark progija maivel össze tudnám mérni a 780ti classified karimat egy agyontuningolt 290x-el. Van egy olyan érzésem, hogy a ti gyorsabb és min fps-ben is lényegesen jobb.

(#1162) sg22 válasza #35434496 (#1161) üzenetére


sg22
senior tag

:)) :DD :D :DD :))

what should I do about this?!

(#1163) ricshard444 válasza #35434496 (#1161) üzenetére


ricshard444
veterán

Multiban jobb, Single-ben gyengébb a 780 Ti.

Egyébként nincs :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1164) Malibutomi válasza WaterWawe (#1160) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én úgy tudom, hogy elvileg az asztali monitorok tudják mert VESA szabvány, csak firmware frissités kell hozzá (amit mondjuk egy monitoron nem tudom hogy oldanak meg, esetleg annyi lehet hogy az új verzió már azzal jön ki).
De most csak a notebookok használják, mert ott variálnak a frissítési gyakorisággal a fogyasztás miatt.

Vagy valami ilyesmi.

(#1165) #35434496 válasza ricshard444 (#1163) üzenetére


#35434496
törölt tag

Érdekes. Pl: Tom's Hardvare, Techpowerup, stb... gyorsabb single-ben a ti. Van ahol meg a 290x jobb. Ezért gondoltam összemérném egy 290x-el.

(#1166) ricshard444 válasza #35434496 (#1165) üzenetére


ricshard444
veterán

Mérd, nem kell hozzá nagy tudomány:

Single úgyis Scriptelt, csak ugyanazt csináld.
Multi: 3x 15 perc mérés mindegyik kártyával, és meglepődsz majd milyen "pontos" eredmények jönnek ki.

Persze ha nem 1 a gép és a teszter akkor értelmetlen.

Single-ben az első pályát ajánlom, Multiban pedig vegyesen, a Shanghai a legdurvább VGA igényre /főleg összedőlő felhőkarcoló után/

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1167) WaterWawe válasza Malibutomi (#1164) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értem, tehár ugyanúgy új monitort kell venni szóval nem olyan free az a freesync. Akkor meg már inkább G-Sync.

(#1168) #35434496 válasza ricshard444 (#1166) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mivel mutiban gyorsabb a ti így azt nem nézem csak single. Van egy ilyen gép mint az enyém egy német ismerősömnek csak ott 290x van. Te milyen progival méred? Fraps?

[ Szerkesztve ]

(#1169) Malibutomi válasza WaterWawe (#1167) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nagyjából ja.
Igazából amig nem lesz ilyen monitor, addig nem tudni mennyire free az a free, mert simán el tudom képzelni hogy pluszt kérnek érte a genya gyártók.
Ellenben a gsync emlegetett 150$-os felára elég ijesztő.

[ Szerkesztve ]

(#1170) ricshard444 válasza #35434496 (#1168) üzenetére


ricshard444
veterán

Fraps, de monitorozom a másodlagos monitoron Afterburnerrel is 0,1 seces frissítéssel, hogy kiderüljön a turpisság is, ha nem mondaná az igazat.

A lényeg Single-ben: Megpróbálni ugyanannyi időt tölteni egy adott szakaszon és azonos dolgokat felrobbantani, így sem lesz a legjobb, mert nem ugyanazt csináljátok, de megtenné.

Vannak dolgok...

(#1171) norb55 válasza sg22 (#1118) üzenetére


norb55
senior tag

Ez olyan miklos hozzászólás , lehet testvérek vagytok:D
Jövőhéten meg már te is Nvidiával hajtod a géped:D

Tudom nehéz elhinni hogy az Nvidia jobb, de próbáld meg , 290X meg nem összehasonlítandó egy GTX 780-al

Ja de látom leesett:D Hát igen a 290X az sokkal jobb. :C Holnap meg is rendelem:D

[ Szerkesztve ]

(#1172) sg22 válasza norb55 (#1171) üzenetére


sg22
senior tag

itt nem arrol van szo hogy melyik a jobb vagy melyik mennyibe kerul, latom meg mindig nem esett le.
:C

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#1173) #35434496 válasza ricshard444 (#1170) üzenetére


#35434496
törölt tag

Daveoff 1149-es hsz-e hiteles BF4 290x tesztnek tekinthető?

(#1174) #35434496 válasza sg22 (#1172) üzenetére


#35434496
törölt tag

Felejtsd már el a ph fórumot. Egyik oldalról se kiváncsi rád senki. Értelmetlen gyerekes fame keltő hsz gyáros vagy.

[ Szerkesztve ]

(#1175) ricshard444 válasza #35434496 (#1173) üzenetére


ricshard444
veterán

Én is mérek Multit, de már "begyakoroltan", úgy nálam szinte mindig kijön ha van tuning egy kártyán például /ergo gyorsabban fut és a reális skálázódás is adott/, de még úgysem teszem be a végső % mérésbe, mert a Multi kicsit sem lehet "hiteles".

Úgy, hogy egymás mellett vagytok és azonos a gépetek úgy lehetne összemérni a Multit valamilyen szinten.

Egyébként nem tartom irreálisnak a kapott eredményeket, attól függetlenül, hogy nem tudni melyik Mapeken mért.

sg22: Nem szoktál ilyen lenni, ha valami problémád van valaki nézeteivel, kérlek ne fórumon idegesítsd.

Erdei88: No', tőle viszont még tényleg nem láttam szakmai kommentet :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1176) Erdei88 válasza #35434496 (#1174) üzenetére


Erdei88
veterán

Ő nem írhatja le elvakult véleményét? :U

Casanova: "user error vagy" Hogy mondod ??

[ Szerkesztve ]

(#1177) Casanova* válasza sg22 (#1172) üzenetére


Casanova*
veterán

minek kellett volna leesnie? gondod volt a gtx-el,tehát user error vagy. ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1178) ÁdiBá válasza #35434496 (#1165) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem nincs értelme erőltetni ezt.
GTX780Ti olyan dolgokat nyújt a játékokban amit sajnos nem minden esetben lehet elmondani a rivális félről.
Ez pedig a stabilitás.
Mióta ezt használom a fejem nem fáj, nem hangos, nem melegszik, szét húzhatom, úgy gyorsul mint a mérgezett.

Nem érdemes tesztelgetni. Nem kell még benchmarkse hozzá. El kell indítani egy pár játékot és játszani kell.
Észre veszi az ember a különbséget.
Én észre vettem. Igaz nekem 7970CF és 280X CF.
Nem ugyan az amit a két gyártó nyújt ezt el kell fogadni...
Esetleg amiket játszom jobban megy az nvidia grafikus kártyán. Ezt is megtudom érteni.
Amit nagyon szeretek a zöld oldalon hogy berakom a VGA az alaplapba, elindítom a gépet, feltelepítem a driver-t és megy. Azzal játszok amivel szeretnék és mindenhol a kártya dorombol szépen.
Radeonnál feltelepítettem a drivert HA SIKERÜLT!, egyszer kétszeri befagyás után szórakoztam.
Majd ha sikerült feltelepítenem a driver-t előjöttek egy két olyan jellegű hibák amitől téptem a hajam. Hiányzó DLL, mondom mi a pics@. Persze azzal is lehetett játszani, de volt vele szenvedés.
Nvidia.: megveszed berakod, driver telepítesz, játszol.
AMD.: megveszed, berakod, felkészülsz a lehetetlenre és ha minden jól megy játszol.

ÁdiBá

(#1179) #35434496 válasza Erdei88 (#1176) üzenetére


#35434496
törölt tag

Legalább 1 eredményt linkelt volna valamelyik top vga-val. Szerintem a levegőbe beszél és csak teszteket olvasgat tapasztalata meg 0 a 290x/780ti karikról. Tapasztalat hiányában még is milyen hiteles véleményt tudna alkotni?

[ Szerkesztve ]

(#1180) Casanova* válasza ÁdiBá (#1178) üzenetére


Casanova*
veterán

nagyon szép írás! :K ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1181) ricshard444 válasza ÁdiBá (#1178) üzenetére


ricshard444
veterán

Ezt a kommentet sem érdemes erőltetni, kvázi CF-t hasonlítasz Single GPU-hoz.

Ha SLI-t mérsz 1 GPU-hoz ott is más nyújt a 2 rendszer, most a folyamatosságról beszélek.

A többit nem kommentálom :N

Vannak dolgok...

(#1182) Abu85 válasza TechArtist (#1154) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem tartalmazza a Mantle-t és a TrueAudiót. Akárki akármit állít nincs benne. Majd írok róla, ha olyan driver lesz, amiben benne lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1183) ÁdiBá válasza ricshard444 (#1181) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem feltétlen ugyan is volt szerencsém, van is szerencsém nyomon követni egy GTX780 Sli ami kifogástalanul megy.
MrNorb még egyszer nem írt hogy valami probléma lenne az SLi-vel.

(#1185) ricshard444 Ezzel teljesen egyetértek veled.
Nekem ez jelenleg bevált így nem biztos, hogy elfogok a zöldektől térni.
Tiszteletben tartom mindenki más véleményét is, és egyik oldalt se sztárolom mert megvan a maguk hibái.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1184) Erdei88 válasza #35434496 (#1179) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért másoktól is lehet olvasni, akinek nincs tapasztalata csak az egyik oldalról mégis leírja.

Te is egy extreme eset vagy azokkal a burtál kártyákkal, azok után lehet más se akarna AMD-t. De aki nézi az árakat nem biztos, hogy venne ennyiért vga-t

(#1185) ricshard444 válasza ÁdiBá (#1183) üzenetére


ricshard444
veterán

"Nyomon követni", én meg tapasztaltam a dolgokat éveken keresztül.

Elhiszem, hogy volt problémád a piros kártyákkal, ahogy nekem a zöldekkel, ettől függetlenül mindig azt veszem ami jobban megéri a jövőre tekintve /azon felül, hogy sanszosan nem tartom meg addig mikor lenne jogosultsága ennek/
Nem szoktak érdekelni az aktuális Driveres szenvedések amiket mások alkotnak, itt mindig stabil volt a piros oldal már 2009-től, a zölddel szívtam Tomb Raider alatt 1 hónapig a kékhalálokkal, meg régebben a Béta driverek "az illesztőprogram helyreállt" üzeneteivel, de mégsem estem nekik, hogy ez egy hulladék, mert nem az, csak átmeneti probléma adódott a zöldeknél.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1186) norb55 válasza ÁdiBá (#1183) üzenetére


norb55
senior tag

Persze Starcraft 2 alatt nem is megy az SLI :D

Félre a viccet, Crysis3 battlefield3 meg minden játék, úgy skálázódik az SLI mintha 1 kártya menne.
Mintha filmet néznél. arra tudnám hasonlítani.

Nvidia nagyon jól megcsinálta a több kártya optimalizálását, le a kelappal előtte.
Miért váltanák Radeonra? Eleget idegeskedek én a munkahelyemen, nem kell hogy még a szabadidőmbe is kikészüljek idegileg. :F

(#1187) #35434496 válasza Erdei88 (#1184) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igaz. Ezért próbálom kideríteni pl: bf4 single mi az igazság.

(#1188) WaterWawe válasza ricshard444 (#1181) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nos én bizton állítom hogy SLi és CF között is van különbség. Amit kolléga állít a Radeon kártyákkal kapcsolatban azok a szenvedések nálam is megvoltak. SLi eddig mindössze NFS:Rivals-ban és Sniper Elite: NZA 2-ben nem ment, de mind. 2 helyen nVidia Inspector beállításokkal egyszerűen be lehetett állítani. Továbbá simább az SLi-vel a játék. Nincsenek villogó textúrák BF4-ben, ami elvileg "Géming Ivolvd" játék.

Arról már nem is beszélek bővebben hogy az AMD kártyák fogyasztásuk miatt milyen hőt termelnek a gépházba, és ugye CF esetén custom hűtős VGA nem játszik csak ref.

(#1189) ricshard444 válasza WaterWawe (#1188) üzenetére


ricshard444
veterán

Anno mikor létrehoztam ezt a topikot, úgy gondoltam, hogy a szubjektív tapasztalataitok megosztjátok egymással és elbeszélgettek ezekről, vagy az aktuális fejlesztésekről szakmaian.

Egész normális hangvétel kerekedett az elmúlt 1 órában.

Így kéne mindig beszélgetni ezekről szvsz: tapasztalatokat megosztani és véleményt írni, nem pedig beböfögni azt, hogy "szar az amd/nvidia :)) ", mert az...szánalmas.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1190) daveoff válasza #35434496 (#1173) üzenetére


daveoff
veterán

Ez a két mérés siege of shanghai pályán készült. Egymás után mértem kétszer multiaba, felhőkarcoló már ledőlt, tehát porfelhő volt a pályán. Helikopterrel köröztem, lőttem és robbanások is voltak mindkét esetben. Jól látszik, hogy mennyire hasonló a két mérés, nagyon stabilak az értékek. Ezen a pályán ez nagyon meggyőző teljesítmény. Az hogy mennyire hiteles teszt, azt nem tudom. Az én gépemen így megy a játék. Szerintem nincs okom panaszkodni a 290X-re!

2014-01-07 22:44:45 - bf4
Frames: 54951 - Time: 600000ms - Avg: 91.585 - Min: 66 - Max: 146
2014-01-07 22:57:13 - bf4
Frames: 54733 - Time: 600000ms - Avg: 91.222 - Min: 62 - Max: 152

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1191) gbors válasza Malibutomi (#1169) üzenetére


gbors
nagyúr

nevezhetjük pofátlan lehúzásnak is (merthogy az), viszont nekem, mint vásárlónak így is simán megéri. engem jobban aggaszt a gsync-kel kapcsolatban az, hogy milyen monitorokon lesz hozzáférhető. engem a 120 / 144 Hz állatira nem érdekel, viszont az IPS-t nem szívesen cserélném TFT-re. szóval lehet, hogy még akkor is freesync lesz belőle, ha monitort kell cserélni hozzá. csak látnánk már működni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1192) WaterWawe válasza daveoff (#1190) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez Full-HD felbontás, minden ultra 4xMSAA-val?

(#1193) daveoff válasza WaterWawe (#1192) üzenetére


daveoff
veterán

Igen! FOV 100, motion blur 100, tehát minden maxon! Nekem a 290X-nél ez az egyik legmeggyőzőbb dolog, hogy nagyon stabilak az fps értékek mindig! Alig ingadozik játék során, 7970-el ez nem így volt.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1194) WaterWawe válasza daveoff (#1193) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem rossz, majd lehet offolom az SLi-t és megnézem 1 780 mit tud.

(#1195) HSM válasza ÁdiBá (#1178) üzenetére


HSM
félisten

Egyetlen komoly problémája van az összehasonlításodnak... Mégpedig hogy CF-et hasonlítassz egy egykártyás rendszerhez.
Nekem egy kártyával semmilyen driveres gondom nem volt, pedig pirosat használok évek óta.
Ami pedig a hangot illeti, egykártyás rendszerben bőven vannak olyan 7970/280X/290/290X kártyák, amik csendben működnek. Nekem a 280X Vapor-X minimálisan alulfeszelve 1Ghz-en pl. néma, de gyárilag se mondanám hangosnak. :N

Természetesen megértem, hogy kicsit mérges vagy az AMD-re, hogy 200 000 forintnyi VGA vásárlása után amit kapsz az sz@r, de sajnos ez tudvalevő, hogy a CF sajnos kompromisszumokkal jár. :( Lehet, NV-nél hibátlan az SLI, nem tudom, nincs vele tapasztalatom.

(#1196) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Lazán kapcsolódik:

(#1197) ->Raizen<- válasza HSM (#1195) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nvidiánál sem hibátlan az sli tapasztalat. :( (y510p)

[ Szerkesztve ]

(#1198) HSM válasza Malibutomi (#1196) üzenetére


HSM
félisten

Nem volna baj egy beépített "standard" benchmark útvonal kártyákat tesztelni.... Bár biztos, hogy a lassabb márka tulajdonosok egyből azzal jönnének, hogy biztos direkt úgy lett megválasztva az útvonal... ;] És persze, ezt senki nem tudná megerősíteni, vagy cáfolni érdemben....

(#1197) darky@: Sejtettem amúgy. :) Az is AFR fos.

(#1199) freestyée: Ezt az állítást azzal a kitétellel tudom elfogadni, hogy most kevesebb a gond vele. :R

[ Szerkesztve ]

(#1199) WaterWawe válasza HSM (#1195) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem hibátlan az SLI, de kevesebb probléma van vele mint a CF-el. ;)

(#1200) Abu85 válasza HSM (#1198) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mantle címekre érdemes benchmarkot beépíteni, mert például a FRAPS és hasonló fps-mérők nem működnek. Még ha nem is egy dedikált jelenetről van szó, akkor is kell valami beépített mérő a motorba, amit a console-ból lehet indítani stb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.