Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) KAMELOT válasza BomiBoogie (#1443) üzenetére


KAMELOT
titán

Papa engem érdekelne, hogy mi értelme itt annak hogy személyeskedjünk!
1. betúket látunk
2. érzlemek és arcgesztusok nincsenek
3. ez egy fórum ahol megbeszéljük a dolgokat és nem kell egymást agyonlőni mert a másiknak más a nézete
4. jó dolog a mantle de nem értem annyira az értelmét mikor egy i5-3470 procit már kapni használtan 30-35k pénzért ami simán kihajt egy 7970-et.
Itt amire igazán kíváncsi lennék mennyi az FPS a két konfignál.
i7-4960X + 290X vs. A10-7700K + 290X Alapon és mantleval?!?! :) Mert így nekem a 40% még mindig nem mond semmit.
Mert 20fps-nél a 40% 8fps, de 60fps-nél a 40% már 24fps és ez a fontos!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1452) HSM válasza KAMELOT (#1451) üzenetére


HSM
félisten

Itt vannak repi mérései: [link]
Szerintem az a 25% se pite, ahogy megdobta az FX8350+7970 konfigot! Nem beszélve arról, hogy kisimult a GPU grafikonja! :Y
Arról nem beszélve, hogy így már 100% CPU-limites lett a game, mert ha megnézed, a GPU 11,6ms alatt kinyomta a képet, és a 15ms-es proci diktálja (limitálja) 67-re az FPS-t, a GPU bírná 86-ig! :Y
Míg DX-ben tökéletes vegyes limit, 18ms alatt végez a GPU és CPU is, 55FPS. Úgy már mindjárt vadabb, erősebb procival a Tahiti 56%-ot is gyorsulhatott volna! :Y
Azt pedig igencsak megérzed, ha a VGA 50%-ot gyorsult! De ha csak 20-at, azt is. FPS-ben mindegy, hogy mennyinél, 20FPS-nél is ugyanúgy megérzed, mint 40-nél. Nyilván, ha a monitorod képfrissítési frekvenciáját kimaxoltad, akkor már nem, de az más kérdés.
Ez az 50% gyorsulás minimum 1 HW generáció, amit most a GCN tulajok megkaptak gyakorlatilag ingyen a Mantle játékokban.

Kicsit jobban megnézve az adatokat az se rossz, hogy a CPU-n is gyorsított vagy 25%-ot, 19 helyett 15ms volt az átlagos idő, mire elkészült. Az is Intelnél kb. 2 generáció.

(#1453) ricshard444: Én is erősen gondolkoztam moderátor hívásán, mert már rossz volt olvasni a sok szakmaiságot teljesen nélkülöző flémet.

[ Szerkesztve ]

(#1453) ricshard444 válasza KAMELOT (#1451) üzenetére


ricshard444
veterán

Én szóltam a moderátoroknak, mert borzalmas ami itt ment, komolyan, mint egy óvodában.
Védi a játékát és a másik tapsol neki :F Nem vagyok egy szigorú ember, szeretem a poénkodást, de ahogy sokan megnyilvánulnak az kész szánalom.

Úgyhogy Nekem írd ezt, Ő csak végzi a munkáját.

Vannak dolgok...

(#1454) KAMELOT válasza HSM (#1452) üzenetére


KAMELOT
titán

Értem már az egészet! Még 1 dolog. V-SYNC miért nincs bekapcsolva?

(#1453) ricshard444: Nem tudom minek kell itt egymásnak esni?! Konzultálni szoktunk és tanácsokat adni! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1455) daveoff válasza KAMELOT (#1454) üzenetére


daveoff
veterán

V-SYNC-el mi értelme lenne az összehasonlításnak... :F

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1456) HSM válasza KAMELOT (#1454) üzenetére


HSM
félisten

Mert az csak bekavar a méréseknél. Akkor ugyanis random várakozási idők kerülnek be attól függően, mikor készült el a kép a vertikális szinkron időpillanatához képest.
Arrról nem is beszélve, mennyire msáhogy jöhet ez ki 50Hz-en, 60-on, 72-n, 120-on vagy 144-en, csak hogy a népszerűbbeket említsem. Az első kettő pl. általam is használt, bár játszani 60-on szoktam, de van, aki 120-on, mert olyan monitora van.

Otthoni használatra praktikus lehet a V-sync, de méréseknél nincs helye. :N Én mondjuk csak akkor kapcsolom be, ha beton stabillan 70-80 felett van az FPS. :)

[ Szerkesztve ]

(#1457) ricshard444 válasza KAMELOT (#1454) üzenetére


ricshard444
veterán

Olvastad miket írogatnak? Én egyben olvastam át az utolsó 200 kommentet és simán megüti a szánalmas kategóriát, de nem offolok, csak legyen mindenki ilyen normális és ne szemellemzős, szakmaiatlan idióta.

Vannak dolgok...

(#1458) KAMELOT válasza HSM (#1456) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd mindjárt megnézem nálam mi a helyzet!

(#1457) ricshard444: Sajnos ilyenek is vannak! Ahogy írod legyen mindenki normális!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1459) HSM válasza KAMELOT (#1458) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, még nem fogod tudni megnézni, az AMD még nem tette elérhetővé a 14.1-es bétát valamiért. :F
Elvileg az "utolsó simításokat" végzik... :F [link]

(#1460) Locutus


Locutus
veterán

"Mantle Update: Our driver team is still working on putting the final touches on the Catalyst 14.1 Beta. We will keep you updated. - AMD twitteréről. "

Hogy is volt az, hogy a mantle már rég kész, csak az EA-ra várnak? :U

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1461) SkyS1gn válasza Locutus (#1460) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ők is azthitték... de ne hozd fel a Mantle-t mert szegény norb fejfájást kap! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1462) HSM válasza Locutus (#1460) üzenetére


HSM
félisten

Valahol azt olvastam, hogy kiadás előtt még találtak benne valami javítanivalót, így mégse tették ki úgy, ahogy eredetileg tervezték. Előfordul. Remélem, hamar felrakják, mert már nagyon kíváncsi vagyok a userek tapasztalataira. :)

(#1461) Cris99: Ha nem akar Mantle-ről hallani, akkor ne olvassa a topikot, és semelyik GCN-eset sem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1463) ricshard444 válasza HSM (#1462) üzenetére


ricshard444
veterán

Yep, kvázi rég nem volt ilyen nagy fejlődés szoftveres téren.
Most nekem is zöld kártyám van, sajnálom is, hogy nem tudom egy ideig még kipróbálni a Mantle-t, de nem érzem a kéztetést, hogy elkezdjem védeni a cumómat, mert, hogy ez iszonyat jó és más érzés birtokolni...nem így van, ez is csak egy hardver.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1464) ÁdiBá válasza ricshard444 (#1463) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ha elég sokat játszol egy bizonyos programmal illetve végig pörgetsz vele több játékot is szerintem azért jobban becsülöd a hardvered hogy nem egyik napról a másikra cseréled.
Én elég sok StarCraft2 játszom mai napig. Több ezer parti után.
Személy szerint engem akkor fog érdekelni a mantle ha átlagossá válik.
Most egy-két játék miatt ami számomra egyáltalán nem is motiváció, sőt, még meg sincs nem fogok rá hajtani.
De jelenleg semmi hátrányát nem látom, hogy nem támogatja a grafikus kártyám.
Egyszerűen nem érdekel.
Persze, ez az én véleményem.

ÁdiBá

(#1465) HSM válasza ricshard444 (#1463) üzenetére


HSM
félisten

Pont ez az... Ez nem most lesz érdekes, hanem X idő múlva, mikor lesz már jópár játék, ami használja. :K Most annak lesz nagyon jó, aki olcsóbban szeretne BF4-ezni, jól. :)
Pontosan igazad van. Ugyanúgy játszani lehet NV-n és AMD-n is. :R

(#1464) ÁdiBá: Én is vigyázok a cuccaimra, de azért néha jó ezt-azt kipróbálni. :) Bár ha valami nagyon beválik attól nehezen válok meg én is. :)

(#1466) Tirexi válasza ÁdiBá (#1464) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem csak a tiéd az enyém is hasonló. Nincs olyan játék amiben kevés lenne a Ti így nincsen szükségem segéd API-kra.
Ennyi az egész. :K

(#1467) #35434496 válasza Tirexi (#1418) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én kussssssoltam egész nap! :DDD

(#1474) norb55


norb55
senior tag

Tényleg valaki lökhetne pár teszteredményt a 290-290X -el. Pár beckmarkra kíváncsi lennék .

Dmark 13 extreme teszt például, vagy DMark11 extrém teszt.

(#1475) KAMELOT válasza HSM (#1465) üzenetére


KAMELOT
titán

Talán 1 év múlva amikor elterjedtebb lesz ez akkor jobb lesz. Csak mit lép erre a Maxwell? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1476) Tirexi válasza KAMELOT (#1475) üzenetére


Tirexi
addikt

A Maxwell?
Hát sztem a 290X 2x-ese lesz 2D módban. :Y :Y

(#1477) SkyS1gn válasza Tirexi (#1476) üzenetére


SkyS1gn
félisten

2D módban?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1478) tejeskifly válasza stratova (#1375) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Nemazért, de az nvidia és a linux olyan nagy barátságban sosem voltak. Most sem mindig egyszerű, noti nvidia vga-ján tapasztalom saját bőrömön is, asztali gépen amd-vel könyebben boldogulok.

De hogy ne csak én beszéljek. Egy olyan ember véleménye az nvidiáról akinek a véleményét tronfolni nem lehet linux fronton

(#1479) MiklosSaS válasza tejeskifly (#1478) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez nagyon jo...".NVIDIA .[AMD]..f_ck you ! ":D :C :C :C - a honap legokosabb bemondasa !

Linuxban mindig a Radeon volt a jobb. A hideg raz ki amikor elindul a Linux (Ubuntu/Fedora) a 780-on ...:(

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1480) Casanova* válasza tejeskifly (#1478) üzenetére


Casanova*
veterán

steam OS + nvidia. na ez ütős lesz majd... :K

,,A SteamOS a Valve saját fejlesztésű, ingyenes operációs rendszere, mely a cég aktuális kedvencére, a Linux platformra épül, ,,

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1481) Erdei88 válasza Casanova* (#1480) üzenetére


Erdei88
veterán

Lehet elkerülte a figyelmem, de miért lesz ütős Nvidia-val?

(#1482) BomiBoogie válasza KAMELOT (#1451) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahogy mondod, semmi értelme, hogy itt személyeskedjünk. :K :D

Az ég szerelmére, emberek, ezek csak számítógépes alkatrészek, nem a valóság. :DDD

(#1483) Casanova* válasza Erdei88 (#1481) üzenetére


Casanova*
veterán

steam OS lesz ütős, nem az nvidia a lényeg. lehet rosszul fogalmaztam. :P

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1484) Tirexi válasza BomiBoogie (#1482) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja csak ilyen FPS számokról megy a vita igazából. :D
Én személy szerint minden egyes játékot lekorlátoznék 60 FPS-re aztán akkor nem lenne itt az e-pen méregetés.
Aki meg az FPS-re akarja v.rni az menjen a 3D Mark topic-ba bencselni. :DDD

Nekem untig elég a 60 mindenhol...

Te hogy vagy ezzel Bomi? :D
Neked elég a 60 FPS? :D
És Neked Cris99? :D

(#1485) Casanova* válasza Tirexi (#1484) üzenetére


Casanova*
veterán

cod multi gémekben a max korlátozott fix 91 fps a jó.. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1486) KAMELOT válasza BomiBoogie (#1482) üzenetére


KAMELOT
titán

Végre ezt is beírta már valaki! :R Köszi Papa! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1487) BomiBoogie válasza Tirexi (#1484) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem elég a 30 is, azon a gagyi laptopon, amit most használok. :D

(#1488) Abu85 válasza Casanova* (#1483) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A SteamOS-t a hardcore játékosokat nem fogja megmozdítani. Nem azért vesznek 2000-4000 dolláros gépet, hogy aztán a Windowsos port grafikai szintjének felén futtassák ugyanazt a játékot. A Valve koncepciója szerintem marha jó, csak pont rossz potenciális vásárlóbázist céloznak a reklámmal és az érkező gépekkel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1489) Casanova* válasza Abu85 (#1488) üzenetére


Casanova*
veterán

de linuxra hasznos lesz a SteamOS,nem? ha már az nvidia nincs olyan barátságban a linux-al.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1490) Abu85 válasza Casanova* (#1489) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ezt az NV vs. Linux és magát a Linus fuck off-ot félreértitek. Linus azért mutatott be az NV-nek, mert a vállalat akkoriban teljesen lezárta a hardvereinek a dokumentálását és a specifikációkat. Tehát Linus csak arra reflektált , hogy az NV hozzáállása - tehát nem a támogatása - az open felfogáshoz messze a legrosszabb a piacon.
Te mint egyéni júzer csak telepítesz egy Linuxot és egy zárt drivert és boldog vagy, esetleg nem ( ;] ). Viszont vannak a zsíros kormányzati megrendelések. Nekik fontos az, hogy a hardverek dokumentálása jól elérhető legyen és ezért támogatják a Linuxot és a mögötte rejlő open dolgokat. Na ez az amiért Linus bemutatott, az NV ezekért a zsíros megrendelésekért semmit sem tesz.

A SteamOS csak arra való, hogy ha mész a nappaliba, akkor ne konzolt vegyél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1491) Casanova* válasza Abu85 (#1490) üzenetére


Casanova*
veterán

értem! egyébként én windows 7-et használok,sosem telepítettem linuxot. ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1492) WaterWawe válasza Tirexi (#1484) üzenetére


WaterWawe
őstag

Persze, és akkor 120Hz-es monitoron is 60FPS max...

(#1493) SkyS1gn válasza Tirexi (#1484) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Nekem untig elég a 60 mindenhol..."

Ezt tőled halllni.... I RESPECT YOU MAN!

Bőségesen elég, meg kell hogy mondjam! :K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1495) Tirexi válasza WaterWawe (#1492) üzenetére


Tirexi
addikt

(#1493) Cris99:
Nem azért vettem annó SLI-t, hogy meg legyen a 250FPS-em hanem, hogy ne menjen egy játék sem 60 alá. :K

[ Módosította: CoolMan ]

(#1496) tejeskifly válasza Casanova* (#1480) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Egy debian előretelepített steam big picture-el.

A drivereket továbbra is az nvidia írja majd, és továbbra is linuxra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.