Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Dr.FantastiK válasza HSM (#950) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

vizzel nem probáltad ? :U

(.. Nem kovettem a Topik -ját.)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#952) HSM válasza Dr.FantastiK (#951) üzenetére


HSM
félisten

Vízzel tuti szuper egy FC blokkal. :K De én nem akarnék vizezni, szóval nekem olyan kártya kell, ami gyárilag jó.

(#953) Dr.FantastiK válasza HSM (#952) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

es akkor a 280x jobban dolgozik mint a 7970 anno ??

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#954) HSM válasza Dr.FantastiK (#953) üzenetére


HSM
félisten

Az 100% ugyanaz, csak a BIOS-a frisebb, de leginkább az se. :D Nekem olyan van, szeretem. :) Elvileg gyorsabb a 290 amúgy jóval, de ami nekem tetzsene (Sapphire Tri-X) nem kapni még és drága. 86K-ért jobb vétel volt nekem a 280X vapor-x.

(#955) Dr.FantastiK válasza HSM (#954) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#956) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ide írok, mert ez a vitatopik, és nincs kedvem flamet kelteni máshol. Szóval válasz erre: [link]

"Mantle se fog érni semmit...főleg hogy csak pár game támogatja egyenlőre..amiket már RÉG kivittem...most azé rakjam fel újra, hogy mántli miatt végigtoljam 20-50 fps-el többel?"

Mindenféle trollkodás nélkül a BF4-en kívűl felsorolnál párat a régi játékok közül amik támogatják és már RÉG végigjátszottad őket? Mivel csak most fognak megjelenni az elsők amik támogatják.
Csakhogy lássuk mennyire vagy felkészült a témában, hogy ilyen okosakat írsz.

[ Szerkesztve ]

(#957) norb55 válasza Malibutomi (#956) üzenetére


norb55
senior tag

A Mantle már kicsit unalmas, még kise jött, de már meguntam, mindig erről megy a vita, milyen jó lesz, stb. ezt mindenki hogy tudja az 5-ös lottó számokat is mondjátok már meg légyszi :D

Mantle ide vagy oda, talán ad az AMD-nek egy lépcsőfokot, hogy kitudjon mászni a pöcegödörből. de nem fog vele teljessen kijönni belőle. .

Remélem értitek mire cséloztam ;)

(#958) #35434496


#35434496
törölt tag

On the Road Again! Ez a topik olyan mint a Fradi Ujpest talàlkozó. :DDD

(#959) HSM


HSM
félisten

Unalmas már ez a szájkarate... :U Majd ha lesznek konkrét tények, akkor lesz miről beszélni.
Jelenleg annyit tudok biztosra, hogy mindent elvitt eddig a 280X-em full-hd-n, és maximélisan meg vagyok vele elégedve. :) Valakinek meg az NV jött be. De erről feelsleges sokoldalas vitát nyitni.

(#960) norb55 válasza #35434496 (#958) üzenetére


norb55
senior tag

Kb . :D Mindenki úgy is a saját igazát keresi. Erre azt mondom mindenki a saját bőrén tapasztalja meg, az NVidia és AMD fillinget. :D

Beülhetnénk egy kocsmába, és vitázhatnánk, nah melyik a jobb? :D

AMD-sek úgyis az AMD kártyákat istenitik, Nvidiások, meg biztos nem az AMD-t fogják :D
okos az AMD arhitecturája , de a fjleszttők, meg az ellentétje. :D

R9 seriát nagyon elcseszte az AMD, ezt kár szépíteni. :D

(#961) HSM válasza norb55 (#960) üzenetére


HSM
félisten

"R9 seriát nagyon elcseszte az AMD, ezt kár szépíteni. :D"
Már ebből az egy mondatodból sugárzik, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz. :N
R9-280X-em van, ami egy az 99%-ban egy átnevezett 7970 Ghz. :U Nem tudom, mi bajod ezekkel a karikkal, évek óta elérhető, bizonyított cuccok, jó ár/érték aránnyal. Nyilván nem izom-GK110-ek ellen készült, mint a 780, 780Ti és barátai, de nem is azon az áron van... Vapor-X hűtéssel került 86K-ba, halk hűvös, és nem fogyaszt sokat, és az igényeimet sebesség terén is bőven hozza, pedig én elég háklis vagyok rá, ha valami nem úgy fut, ahogy kéne.

Ami pedig a 290-eket illeti.... Szerintem is kabaeré az a hűtő, amit rátettek a refire a 7970-ről. Arra jó volt anno, de egy másfélszeres méretű csipre rátenni nagy ökörség volt, nyilván rá akartak licitálni árban az NV-re, így sikerült. De vannak kitűnő gyártói megoldások (Sapphire Tri-X pl.) ami minimálisan drágábban mindenféle throttling mentessé és hűvössé teszi a karit halkan kb 10% felárért, ami simán megéri szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#962) TechArtist válasza norb55 (#960) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Mit cseszett el rajta?

(#963) Malibutomi válasza norb55 (#957) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Engem spec nem érdekel a mantle, lesz-lesz, nemlesz-nemlesz
Eddig is elvoltunk nélküle. A mindenféle info nélküli sületlenségeket azt nem szeretem. Csak ezért írtam.

[ Szerkesztve ]

(#964) #35434496 válasza norb55 (#960) üzenetére


#35434496
törölt tag

A kocsmàban 5perc után tömegverekedés lenne norb! :DDD Mondom én, hogy Fradi Ujpest. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#965) HSM válasza Malibutomi (#963) üzenetére


HSM
félisten

Pedig a fórum tele van nagyobbnál nagyobb sületlenségekkel... Jobb, ha megszokod őket, ezt tapasztalatból mondom... Egész nap gépelhetnék, ha csak a felére reagálnék. :C (És milyen sok topikból milyen keveset olvasok, és még így is... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#966) norb55 válasza TechArtist (#962) üzenetére


norb55
senior tag

hütése, fogyasztása, . hangja. , ebből következik az instabilitása.

Jó most nem ekk felhozni a custom hütésüeket, mert ugye tudjuk azt nem az AMD emberei fejlesztették rá, és se a vizet.

Driver hibák. szerintem így összességébe bőven elég :D

players111 Az tuti. :D Bár én azt mondom aki megvan elégedve az AMD-vel, az nem tapasztalhatta az Nvidia stabilitását. :D

AMD-ről meg mostanába csak csupa rosszat hallok, haverom 3év után áttért Nvidiára, mit győzködtem őt is, mindig csak azzal panaszkodott, ez a driver erre a játékra jó a másik driver a másik játékra. :D
ÉS neki is az AMD volt a király mert milyen okos és fejlett a GCN aritectura :D

[ Szerkesztve ]

(#967) HSM válasza norb55 (#966) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanmár... Nem értek veled egyet... A 280X Vaporomhoz képest pedig bazi hangos bármilyen kifújós szélcsatornás hűtés... Most akkor kezdjem szidni az NV mérnökeit, hogy képtelenek voltak halk hűtést csinálni, amikor egy kis szaros AMD partnernek meg sikerült? :C Nem. Szó sincs erről. Más igények kielégítésére tervezték őket. Az AMD tervezett egy legolocsóbb minimalista kártyát a 290-el, brutáljó ár/érték mutatóval, az NV meg egy hűtésileg igényesebb terméket, ahhoz képest elég felejthető ár/érték viszonnyal. A maga kategóriájában mindkettő zseniálisan jó mérnöki produktum.
A partnerek kártyái pedig nyilván bizonyos preferenciák szerint valami kicsit másmilyenek. A Sapphire a Tri-X hűtésével pl. az árat hagyta másodlagosnak, viszont rámentek, hogy halk és hűvös legyen, és szerintem szuperül sikerült is nekik. :K

Driver hibák... Ez pedig végképp user-függő. Semmi driver hibám nem volt az utóbbi egy évben, mióta 7950/7970/280x karim van, pedig jópár friss és kevésbé friss játékkal is játszottam.

Ha pedig a CF nyűgjeire gondolsz driver hiba alatt, ja a CF-nek vannak nyűgjei, ez ismert. Ahogyan az SLI-nek is megvannak, legjobb tudomásom szerint. De nem kéne összekeverni az egy-gpu-s rendszereket a multi-gpu-val, egész más világ.

[ Szerkesztve ]

(#968) norb55 válasza HSM (#967) üzenetére


norb55
senior tag

Nem hát ha AMD kártyád van nem is fogsz velem eggyetérteni :D

290X mennyibe kerül? nem is tudom, de egy gigabyte GTX 780 a közelébe van, mind teljesitményileg mind árába . :D

kettő közül melyik akkor a jobb? :D

Turbina hatás, vagy a csendes halk kártya? :D

És pár FPS az eltérés :D

(#969) Abu85 válasza Malibutomi (#956) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - talán érdekes lehet. A címek alapján ő ott volt a CES zárt rendezvényein. Meg tudnám erősíteni, amit leírt csak nincs felhatalmazásom rá.
De ahogy látom az Oxide saját játékát kihagyta, és pár SE címet is.

Szerk.: Ja nem, az SE-re odaírta alulra, hogy be nem jelentettek. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#970) Malibutomi válasza norb55 (#966) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"...mindig csak azzal panaszkodott, ez a driver erre a játékra jó a másik driver a másik játékra."

Az ilyeneket mindíg kicsit furcsállom mikor olvasom, én felteszem a drivert és játszom mindenfélével. Néha eszembe jut, párhavonta, akkor felrakok egy frissebbet, vagy ha úgy hallom valami nagy gyorsulás vagy hasonló történt és ennyi. Használom.

(#969) Abu85
Köszi, én nagyjából vágom milyen játékok lesznek mantle támogatással.

[ Szerkesztve ]

(#971) #35434496 válasza norb55 (#966) üzenetére


#35434496
törölt tag

Hajrà norb! Abu neked nem ér ide írogatni. Elfogultsàggal fognak vàdolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#972) daneeeeee válasza norb55 (#968) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Igazad van, akkor most beszéljenek a tények.

(#973) norb55 válasza Abu85 (#969) üzenetére


norb55
senior tag

Ez a mantle tök jó dolog, crysis 3-is AMD-re írodott mégis az Nvidia kártyákon jobban megy, ha a mantle is erre lesz képes. akkor csuda jó lehet :D

Meg most mit kezdjek vele, hogy milyen játékok lesznek AMD-re? :D Nvidián álló kép lesz ?:D
Nvidia is kifog találni biztos valamit, csak az nem veri nagydobra. :D
10FPS-el jobban megy AMD-n 50 helyett 60FPS lesz:D
Attól én nem fogok AMD-t venni tuti.

daneeeeee GTX 780 hol van ?:D
Meg ilyen tények, állítom aki tesztelte, zajvédőt használt a tesztek alatt:D:D
két poroltó a gép melett. :D

Nekem leégne a lambéria a falról a Radeon kártyákkal :D :D

[ Szerkesztve ]

(#974) Abu85 válasza norb55 (#973) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Az NV-n is fognak majd futni. Lesz normális DX11 támogatásuk. Esetleg OpenGL. A játékok egy része gyorsulni fog, míg egy részükből hiányozni fog pár extra effekt, ha nincs Mantle (esetleg meglesz az effekt, de aktiválhatatlan lesz, mert kivégzi a teljesítményt - az Oxide például leportolta DX11-re a Film Quality Motion Blurt, de sokat nem ér, mert 5-8 fps-re zuhan a teljesítmény). A stratégiáknál még elképzelhető, hogy bizonyos játékmódok Mantle nélkül nem érhetők majd el, de ezek extrém szituációk lesznek az Oxide szerint is. Amolyan Skirmish mód szinten, amikor kiválasztod, hogy mennyi lehet a maximális egységek száma. A Mantle-lel nagyobb lehet ez a szám.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#975) daneeeeee válasza norb55 (#973) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Először mondjuk megnézhetted volna a videókat :U

(#976) #35434496 válasza daneeeeee (#972) üzenetére


#35434496
törölt tag

De pont a crysis 3? http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_780_ti_gaming_review,24.html :DDD Jó videó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#977) norb55 válasza Abu85 (#974) üzenetére


norb55
senior tag

AMD is támogatni fog valamit amit az Nvidia nem .
Nézzük pl a PhysX az nvidiánál, jelentős látványbeli külömbség némelyik játéknál. amit az AMD ugye soha nemtudott.

Nvidia az OpenGl-t akarja tuszkolni a játékfejlesztőknek, abba lát jövőt. Majd meglátjuk mi sül ki belőle :)

(#978) Malibutomi válasza #35434496 (#976) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja jó videó, a te linkeden is kemény 3fps a különbség 1440-ben, a videó is abban fut, és ott is ezt látni kb.

(#979) #35434496 válasza Malibutomi (#978) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ugyan már cry3-ban 290-nél gyorsabb a 780 az x nél pedig a ti gyorsabb. Dràgàbb nv mert jobb. :DDD Érzem ebbôl vilàghàború lesz. :DDD

(#980) Abu85 válasza norb55 (#977) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha megnézed az Intel és az NV stratégiáját, akkor az nem API specifikus. Az Intel és az NV távolodik a Windows gamingtől, mert marha nagy gyomros nekik a low-level elérés hiánya, ha egy konkurens ehhez hozzájut. A SteamOS-re mennek, mert a Valve open kezdeményezéseket akar. Az NV elveszti a PhysX-et és a CUDA-t is, de legalább nem lesz Mantle. Az NV-nél még az Android is nagyon fontos. Direkt kivettek egy csomó ígéretes technikát az UE4-ből, csak azért, hogy Androidon üzemképes legyen.

A Windows mindenképp érdekes marad, de kockázat is, mert az AMD-nek low-level API-ja van rá. Nem mindegy, hogy egy hardver 30-50%-ig van kihasználva, vagy 70-90%-ig. Ha sokan állnak a Mantle mellé, akkor azzal nem tudnak mit kezdeni. Csak saját low-level API-val lenne esélyük.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#981) daneeeeee válasza #35434496 (#976) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az én általam linkelt teszt szekvenciája kicsit más illetve itt 2xSMAA-t használtak nem FXAA-t.
Ettől függetlenül mind két teszt helyes és azt mutatja hogy ugyan a Ti gyorsabb de csak néhány fps-el mi nyilván a játékélményt nem csorbítja, ezért a videóban sem látsz nagy különbséget közöttük (Guru3D tesztben 290X: 41, fps 780Ti: 44fps szintén ezt támasztja alá)

Világháború pedig nem lesz mert egyszerűen ezek a tények amik a Te általad linkelt tesztből is kiderülnek. Most az, hogy ez neked tetszik vagy sem az egy másik kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#982) Stonerice válasza norb55 (#957) üzenetére


Stonerice
őstag

Először is üdv mindenkinek!
(#957) norb55
[OFF]"Mantle ide vagy oda, talán ad az AMD-nek egy lépcsőfokot, hogy kitudjon mászni a pöcegödörből. de nem fog vele teljessen kijönni belőle. ."
Addig oké, hogy nemfog teljesen kijönni belőle, mert utána elkezd beásni az Nvidia alá ;]

Egyébként nemtudok dönteni hogy melyik vga éri meg jobban ezek közzül! r9 270x-inkább újba gondolkozom,( gtx660ti; gtx760; gtx670- használtan)
Tesztek alapján az r9 270x beérheti néhol a gtx760-at. Viszont a 660ti pedig techpowerUP!-os teszten jól teljesít(annak lehet hinni?).

Ja és valaki tud valami összehasonlító videót ezekkel a mókuskerekes Nvidia hűtésekről? Hogy mégis legyen róla fogalmam menyivel hangosabb mint a nem ref hűtők!

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#983) Malibutomi válasza #35434496 (#979) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én nem mondtam hogy nem gyorsabb az nv, ott a linked, 3 fps-el jobb a Ti mint a 290x. A videón is ez látszik. Mi vele a problémád?

(#984) HSM válasza norb55 (#968) üzenetére


HSM
félisten

De nem is akarok NV kártyát venni. Miért vágynék a másik oldalra, amikor évek óta remekül mennek az AMD VGA-im? Volt NV-m is egy GTX260, akkor is agyon volt hype-olva a driverük, ahhoz képest khm, nekem nem vált be, hogy finoman fogalmazzak. A kártya szuper volt, egy atom tuningos refi Asus 216sp-s, a sebessége is nagyon meggyőző volt, de a driver kaki volt, pedig kipróbáltam mindent, 3-4 WHQL-t és bétákat is.

(#985) norb55 válasza HSM (#984) üzenetére


norb55
senior tag

Pontossan, Én meg minek vennék AMD-t, mikor évek óta Nvidiám volt van és lesz :D

X800Pro korszakra ha emlékeztek , nah az volt az utolsó Ati kártyám.
Nvidiának is volt hulladék drivere, nem mondom hogy nem volt.

De a mostani driverek mind tökéletessek. :)

(#986) HSM válasza norb55 (#985) üzenetére


HSM
félisten

Ha tökéletesek, akkor miért adnak ki újat abból is rendszeresen? :DDD Bár úgy el tudom fogadni, hogy neked tökéletesen megfelelnek, ahogy nekem is a jelenlegi AMD driver. Egy fél éves bétát hasznbálok, hibátlan. :)

Az X800 nekem kimaradt, egy 9700-asom volt, amit még az x1000-esek idején is nagy megelégedettséggel tudtam használni. :C Korai vásárló voltam, ahogy kijött, pár hétre rá megvettem, pedig nem volt olcsó 70 000 körüli akkori árával. De nagyon megérte, évekig elvitt mindent remekül.

[ Szerkesztve ]

(#987) norb55 válasza HSM (#986) üzenetére


norb55
senior tag

X800 Pro használtan 85.000:D
Volt 9700Pro kártyám is, azt 45K-é vettem használtam :D
Nah azok jók voltak.

Azért adnak ki , hogy az SLI-t az új játékokra optimalizálják, mert ugye kijön egy új játék, arra kell új driver. :D
Nem azért adják ki, mert rosszak a diverek .

(#988) HSM válasza norb55 (#987) üzenetére


HSM
félisten

Ha tökéletes lenne a driver, akkor nem kéne "új játékokhoz optimalizálni", hanem menne minden magától. :R

(#989) norb55 válasza HSM (#988) üzenetére


norb55
senior tag

Ja te is tökéletessen születtél:D Nem kell semmit tanulnod, mindent tudsz. :D

(#990) HSM válasza norb55 (#989) üzenetére


HSM
félisten

Igen, én sem vagyok tökéletes, ahogyan egyik driver sem. :P

(#991) norb55 válasza HSM (#990) üzenetére


norb55
senior tag

Jelen játékhoz, mindig tökéletes. :D
Fogalmazok úgy, mindig naprakész az Nvidia drivere . :)

(#992) TechArtist válasza norb55 (#966) üzenetére


TechArtist
aktív tag

hütése, fogyasztása, . hangja. , ebből következik az instabilitása.

Hűtés: annyira állítod a hőmérsékletet, amennyire akarod, a 95°C a maximum nem a minimum, ha akarod 60°C-ra állítod a maxot.

Fogyasztása: Ja, egy csúcskártyánál tényleg releváns, biztos azon a havi kb. 200Ft-on múlik, egy olyannak, aki ilyen karit vesz.
[link]

Hangja: 3 dB különbségről beszélsz kb. non-ref esetén, nem halk, de épelméjű ember amúgy sem vesz refhűtőset egyik oldalon sem.

Driver: több, mint 10 év alatt 1x volt driver gondom, akkor sem olyan szintű, hogy bármit befolyásolna, egyszerűen csak leállt a ccc.exe win indulásnál, ami semmit nem kavart be, tudtam játszani stb.

[ Szerkesztve ]

(#993) norb55 válasza TechArtist (#992) üzenetére


norb55
senior tag

Ezt higgyem is el amit most leírtál?:D :D
Sok AMD-s miért cseréli le a radeonokat Nvidiára?:D
És azt mondják,ég és föld a külömbség. :D

Nekem mindegy, ha neked jó a Radeon, használd. :D

(#994) TechArtist válasza norb55 (#993) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Nem, ne hidd el, viccből van negyedjére radeonom, olyan sz*r volt eddig mind, hogy perverzioból sz*rt veszek újra és újra és újra...... :U

"Sok AMD-s miért cseréli le a radeonokat Nvidiára?"

A piacirészesedés PC-re vonatkozó része nem pont ezt igazolja, az megint más, hogy te mit hiszel.

(#995) HSM válasza norb55 (#993) üzenetére


HSM
félisten

Többen vannak a 7970/180X topikban, akik jártak a zöld oldalon, és mégis visszatértek... :U Ők is biztos sültbolondok. :C
Ha ennyivel jobb lenne az NV, hidd el, senki nem venne AMD-t. :R

(#996) gbors válasza HSM (#988) üzenetére


gbors
nagyúr

megjegyzem, ez nem igaz - sajnos (bár valahol érthető módon) ez most a beállt fejlesztési modell, hogy egyes optimalizációkat az IHV-k végeznek el, nem a játékfejlesztők. tekintsd a driver optimalizációkat a béta fázis részének :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#997) HSM válasza gbors (#996) üzenetére


HSM
félisten

A tökéletes drivernél nem lehetne jobbat írni semmilyen múltbeli, vagy jövőbeli játékhoz se, hiszen ha lehetne, akkor a tökéletes driver nem lett volna tökéletes. Csak arra céloztam, hogy erős túlzás bármilyen driverre azt mondani, hogy tökéletes, amikor maguk a szoftverfejlesztők is sokkal inkább arra törekszenek, hogy "elég jó" legyen a produktum... [link]

(#998) gbors válasza HSM (#997) üzenetére


gbors
nagyúr

ja, hogy közben átmozogtunk a filozófiai síkra :) de így sem értek egyet - amit most az nVidia és az AMD csinál, az nem más, mint a szoftverek egyes részeinek "áttelepítése" a driverekbe, azaz a driverbe olyasmi kerül, ami nem feltétlen lenne odavaló.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#999) Casanova* válasza #35434496 (#964) üzenetére


Casanova*
veterán

na és ki nyerné meg a tömegverekedést? kik vannak többen? :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1000) norb55 válasza TechArtist (#994) üzenetére


norb55
senior tag

1 kártyád van?
Akkor neked jó, de 2 kártyánál már más volna a hozzásszólásod. AMD kártyák driverei bugossak.
Egy kártyára jó lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.