Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Locutus válasza gbors (#1900) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem meg ez :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1902) Casanova* válasza Abu85 (#1899) üzenetére


Casanova*
veterán

jön az új DirectX. tehát akkor a mántli lefog állni,nem fogják tovább fejlesztgetni? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1903) Erdei88 válasza Casanova* (#1902) üzenetére


Erdei88
veterán

Ahhoz a 780 topikban is mondták vége. Ott tudnak valamit :U

(#1904) Casanova* válasza Erdei88 (#1903) üzenetére


Casanova*
veterán

majd Abu megmondja a frankót. kíváncsi mit mond erre!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1905) Abu85 válasza Casanova* (#1902) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mantle-t azért fejlesztik, mert a fejlesztők igényelték. Ezután addig fogják fejleszteni, amíg ez az igény megmarad. Alapvetően a Mantle állandó fejlesztése az AMD számára nem nagy költség. A grafikus üzletág szoftveres R&D-jének nagyjából 1-2%-a. Ahol a Mantle költséges az a fejlesztői oldal, mert ami eddig a driverben, illetve az API-ban volt annak most a programban kell lennie. Ebből a szempontból az a kérdés, hogy a nagy támogatók, mint a Frostbite Team azután, hogy az R&D-jük 70-80%-át is elköltik majd a Mantle-re úgy gondolják-e, hogy jobb a szabványos modern API, vagy inkább maradnak a Mantle mellett, vagy esetleg belefér mindkettő. Ettől a kérdéstől függ a Mantle további fejlesztése. Hacsak a Frostbite Team megmarad támogatónak, akkor az már megéri.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1906) Casanova* válasza Abu85 (#1905) üzenetére


Casanova*
veterán

értem,köszi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1907) daveoff válasza Abu85 (#1905) üzenetére


daveoff
veterán

És szerinted melyik a valószínűbb a fejlesztők érdekeit nézve? A szabványos modern API, vagy a Mantle?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1908) Casanova* válasza daveoff (#1907) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem minden játékra nézve a szabványos modern API, DirectX

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1909) daveoff válasza Casanova* (#1908) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem is ez tűnik egyértelműnek, de kíváncsi vagyok Abu véleményére.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1910) Abu85 válasza daveoff (#1907) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Először is tudni kellene, hogy mit tud majd az új DX. De ha feltételezzük, hogy legalább képes arra, amire a base funkcionalitású Mantle, akkor szerintem a szabványos az előnyösebb (a szabvány miatt :) ). Az viszont nem kizárt, hogy páran maradnak a Mantle mellett. Legalábbis azok a fejlesztők nagy valószínűséggel nem hagyják el, akik saját idejükből részt vettek a fejlesztésében. Ők amolyan saját gyereknek tekintik ezt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1911) sg22 válasza Abu85 (#1910) üzenetére


sg22
senior tag

Mivel azert fejlesztenek uj DX-et, mert kijott a mantle, ezert indult be a fejlesztes/fejlodes, nem lenne esszeru abbahagyni a mantlet. nem lesz konkurenciaja a dxnek, aztan 1-2 ev mulva ugyanott vagyunk mint most.

what should I do about this?!

(#1912) daveoff válasza sg22 (#1911) üzenetére


daveoff
veterán

Itt nem számít, hogy van e konkurencia vagy nincs. Ha van egy szabvány, akkor úgyis azt fogja választani mindenki!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1913) sg22 válasza daveoff (#1912) üzenetére


sg22
senior tag

mar megint nem erted meg a lenyeget. megsem lepodtem. NYILVAN mindneki a dxet valasztana ha olyan lenne tudasban mint a mantle, meg enis. de leirom megegyszer hogy NEM lenne celszeru ha ezert leallna a mantle, mert akkor megint NEM fejlesztenek tovabb a DXet konkurencia hijan (minek) es ugynaott lennenk mint most par ev mulva

jezus isten :F

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#1914) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Felesleges ezen vitatkozni, egyelőre azt sem tudni milyen lesz ténylegesen, és van még jó másfél év addig minimum.

(#1915) Casanova* válasza Malibutomi (#1914) üzenetére


Casanova*
veterán

+ 1 :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1916) daveoff válasza sg22 (#1913) üzenetére


daveoff
veterán

Mi az hogy már megint nem értem a lényeget. Nyugi! :) Értem én, csak győzzük kivárni, hogy mi sül ki ebből az egészből. Benne van az is, hogy a mantle-nak lőttek, és az is hogy megmarad, HA szorgalmazzák a fejlesztők, és lesz rá játék. Csak akkor azt is meg kell oldaniuk, hogy ne csak AMD vga-val működjön, ha versenyben akarnak maradni.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1917) daneeeeee válasza Malibutomi (#1914) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy valószínű új hardware is kell majd hozzá.

(#1918) stratova válasza sg22 (#1913) üzenetére


stratova
veterán

Ilyen szempontból a Steam kezdeményezése is motiváció lehet DX fejlesztésére, mert ha Vavle több címet tud felsorakoztatni egy fejlettebb OpenGL-en*, akkor már van két Dx-szel (érdemben) konkuráló API is.

Más unokatestvérem tapasztalatai szerint érdekes módon egy K4000-es kártyával kevesebb hibát produkál BF3/BF4, mint a hasonló kategóriában utazó Gef. kártyák.
Ezt kissé furcsálltam mert eddig úgy tudtam, Quadro kártyáknál a kiemelt terméktámogatás a profi alkalmazások miatt van, de olybá tűnik időnként játékok alatt is előnyösebb. Talán a kiforrottabb driver miatt. Hasonló (vagy akár ennek ellentmondó) tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#1919) Locutus válasza stratova (#1918) üzenetére


Locutus
veterán

Mi az hogy kevesebb hibát? Minél? Nekem 670FTW-vel zéró probléma van BF4-ben, legalább 2-3 hónapja...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1920) stratova válasza Locutus (#1919) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem ő még a béta időszakban is játszott vele. Ami nekem ebben furcsa volt, hogy béta fázisban én játékból való kidobást alapvetően az alkalmaznának tulajdonítanék, ezzel szemben neki már akkor sem volt ilyen panasza a míg Geforceos csapattársainak igen. Ezért kérdeztem rá hasonló tapasztalatra vagy a jelen állapotra. Eszerint mára nincs ilyen jelenség.

(#1921) HSM válasza stratova (#1920) üzenetére


HSM
félisten

Annak a drivere a szabványkövetésre van optimalizálva, nem sebességre, emiatt simán lehet. :K

(#1922) Pug válasza maross (#1892) üzenetére


Pug
veterán

Hát ahogy látom az nem is ref hűtés ;]

Bezzeg az én kis zotac 480-asom, na az tudott melegedni, mondjuk ettől még szerettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#1923) SzlobiG válasza Malibutomi (#1914) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja de már most temetik a mantle-t, hogy ennyi volt meg ilyen baromságok, csak egy hír kell és ennyi. :DDD

(#1924) Erdei88 válasza SzlobiG (#1923) üzenetére


Erdei88
veterán

Pedig vége, ennyi volt. Valamikor jön majd egy újabb DX, de 100%, hogy a Mantlenak annyi. Biztos vagyok benne, hogy be is dobják a törülközőt

;]

(#1925) Tirexi válasza Erdei88 (#1924) üzenetére


Tirexi
addikt

Látom téged ez nagyon megviselt. :D
Mit foglalkozol vele? Álmodozni lehet nem? :D ;]

(#1926) norb55 válasza Erdei88 (#1924) üzenetére


norb55
senior tag

Majd 1-2 év mulva kiderül hogy a DX vagy a Mantle nevet:D Addig kár rugózni rajta.

(#1927) #35434496 válasza norb55 (#1926) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nàlam lehet fogadni. :DDD 1:20-as szorzó, hogy DX (Overdose) nyeri a derbit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1928) norb55 válasza #35434496 (#1927) üzenetére


norb55
senior tag

Nah igen a DX az kicsit kompatibilisebb, mint a friss hús Mantle. :D Nembaj,legalább az AMD felkavarta az állóvizet.

(#1929) HSM válasza norb55 (#1928) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez az... Ha nem lett volna Mantle, lehet 5 év múlva is csak DX11.3 lett volna, minimális kozmetikai update-ekkel. :D Már csak ezért is megérte, hogy kijött. :C

(#1930) sg22 válasza HSM (#1929) üzenetére


sg22
senior tag

+1. meg mire kijon az uj dx, sztem az meg jo sok ido. meg be sem jelentettek hivatalosan sracok. addig a mantlenak van ideje bizonyitani

what should I do about this?!

(#1931) daveoff válasza sg22 (#1930) üzenetére


daveoff
veterán

Win 9 elvileg jövő tavasz, legkorábban akkor jöhet...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1932) norb55 válasza sg22 (#1930) üzenetére


norb55
senior tag

DX-et a megjelenés előtt 1-2 hónappal szokták jelezni. 2015 közepe vagy ősszel jönni fog. Nire a Mantle bizonyítana, addigra a DX visszatér.

De ennek így van rendje, attól még a Mantle nagyon jó lesz az AMD prociknak.

(#1933) sg22 válasza norb55 (#1932) üzenetére


sg22
senior tag

en annak orulok a legjobban hogy lesz a DXnek konkurenciaja, es ezaltal folyton fejlesztgetni fogjak.

what should I do about this?!

(#1934) norb55 válasza sg22 (#1933) üzenetére


norb55
senior tag

Ebből most a felhasználó fog jobban kijönni . :D
Végre valami amit ingyen adnak és nem pénzért.

(#1947) tejeskifly válasza norb55 (#1932) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Új dx-hez viszont új vga is kell majd. Mantle ezzel szemben még az előző szériás vga-kat is támogatja, nem csak a legfrissebbet. Ez is egy szempont lehet most az api "háborúban".

Mert mikor jön a dx érdemben nem lesz fejlesztő aki használja, mert elenyésző mennyiségű felhasználó fog a futtatáshoz szükséges vga-val rendelkezni. A jelenleg használt api-knak így több idejük van még hátra.

[ Szerkesztve ]

(#1948) norb55 válasza tejeskifly (#1947) üzenetére


norb55
senior tag

GTX 7×× seria már támogatni fogja.Mivel nem a VGA a buta, hanem a DX rendszer van elavulva.
viszont a win 8 nem fogja támogatni csak a win 9 .

(#1949) #Morcosmedve válasza norb55 (#1948) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Erre nagyon kíváncsi vagyok, hogy így lesz-e, vagy már csak a DX____ miatt ki kell a VGA-t dobni egy év után, mert jönnek az új DX-es játékok...

© asszongya'hogy

(#1950) tejeskifly válasza norb55 (#1948) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Nemnagyon volt még ilyen, hogy egy korábbi hardver támogatta volna az új dx verziót. De ha most változik a dolog, annak csak örülni lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.