Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tirexi válasza Bile Demon (#150) üzenetére


Tirexi
addikt

Na ilyet sem hallottam még. :Y
Mondjuk én a clean istall-t még sohasem használtam.
Amúgy ha megnézed a sima install is előbb letörli a régi drivert és csak utána rakja fel az újat.
Nézd a telepítő alján a szöveget. Azzal kezdi hogy 3D akármi törlése.

Am nem lehet, hogy rosszul töltődött le vagy rossz verziót szedtél le?

(#152) FaTHI válasza Bile Demon (#150) üzenetére


FaTHI
őstag

Nekem simán felment a beta-ra,tökéletesen működik a karim, semmi problema.

(#153) Bile Demon válasza Tirexi (#151) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nvidia update-nek hagytam, hogy csináljon mindent, ahogy akar. Leszedte a drivert, csak ellenőrzi magát kitömörítéskor, de nem jelzett hibát.
Nem uninstalláltam a régi drivert - az install úgyis azzal kezdi, hogy leszedi. Ez meg is történt.

Nekem angol win7 SP1 x64 rendszer van és ennek megfelelően a 170MB-s csak angol drivert szedte le. Kitömörítette elindult ellenőrozte a "kompatibilitást" nem mondott semmi problémát, csak a végén az összegézésben írta, hogy "graphics driver install failed".
Kézileg uninstalláltam minden nvidia cuccot. Standard VGA adapter látszott az eszközkezelőben. De azt is próbáltam, hogy kitöröltem és csak kérdőjeles volt.

Leszedtem kézileg a nemzetközi drivert (220MB) és ugyanúgy viselkedett.
Elindítottam a régebbi drivert, amit 8 napja sikeresen feltettem, még ott volt a gépen a telepítője és az is ugyanazzal a hibaüzenettel ért véget.

u.i.:
nekem is tökéletesen működik a kártya, installálás előtt is működött, nem tudom mire vélni a dolgot. friss a rendszer, nincs teleszemetelve, csak a legfontosabbak SEMMI vga tuningoló izémizé osd fraps akármik, csak 1 játék van fent, és a 2 nvidia driver volt előtte, ami gond nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#154) echterion válasza Bile Demon (#153) üzenetére


echterion
nagyúr

Végre, nem csak az Ati driverek gondjairól lehet olvasni. :))

**********

(#155) janika77


janika77
csendes tag

Nekem eddig csak nv kártyáim voltak 1 kivétellel de soha nem volt gondom velük.Nem vagyok nv fan csak az ati kártya valahogy kimaradt.

(#156) oliba válasza Bile Demon (#153) üzenetére


oliba
őstag

Ilyen nekem is volt, nem is olyan régen, csak AMD kártyával. Driver Sweeper sem segített, mert ha feltelepült, márpedig feltelepült sikeresen, mégis azt írta ki, hogy sikertelen telepítés. Formáznom kellett miatta a rendszert.

(#157) szmayer1 válasza BeLucZ (#148) üzenetére


szmayer1
senior tag

Egyébként te milyen erős platformot ajánlanál VGA nélkül?? Kíváncsi lennék a véleményedre, én inkább intel párti vagyok, de szívesen megnéznék egy amd-s rendszert is.

üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#158) BeLucZ válasza szmayer1 (#157) üzenetére


BeLucZ
addikt

AMD nem alternativa a felső házban, ha csak játékra kell akkor 3570k+ valami jóféle z77 lap(extreme 4-6, sabertooth z77 stb) corsair vengeance ramok vagy bármilyen jó gyártóé, kingston is jó, legalább ddr3 1600asok legyenek, ezekből minimum 8 GB

cput meg feltolni legalább 4,5 ghzre és probléma letudva

ha munkára is kell vagy bármilyen más erőforrásigényes alkalmazáshoz akkor 3770k szintén 4,5re legalább

Ha nagyon ragaszkodsz az amdhez akkor fx3850 és egekbe húzva szintén 8 GB memóval sabertooth lappal

(#159) marcusa válasza gbors (#94) üzenetére


marcusa
addikt

Itt egy kivétel ami erősíti a szabályt:
http://prohardver.hu/tema/milyen_videokartyat_3/hsz_11356-11356.html

:-)

(#160) BeLucZ válasza marcusa (#159) üzenetére


BeLucZ
addikt

te atyaúristen, ilyen antituning egy 7950est, a szánalom fellegvára :D ilyenről még nem is hallottam, úgy vágnám ki, mint a huzat

(#161) radi8tor válasza BeLucZ (#160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mindenki teheti meg, hogy kivágja az újonnan vásárolt kártyát.

⭐ Stella

(#162) BeLucZ válasza radi8tor (#161) üzenetére


BeLucZ
addikt

ezt úgy értettem hogy eladtam volna, mindenesetre kiábrándító lehetett, én is duzzogok azért mert a max 1150 mhz megy csak a 7970nek, de hogy 885 legyen a vége feszemeléssel egy 7950nek azért az kemény

(#163) radi8tor válasza BeLucZ (#162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is pont így értettem. Szerinted mennyit bukna egy vadiúj kártyán? Sokat. Ennyit nem ér meg a tuning sokaknak.

⭐ Stella

(#164) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megjött a Computeshader.

Ami már most nem tetszik az a kondik hangja crysis közbe mintha egy egér kolónia zenélne benne ellenben a 680 kussba volt, csak magas FPS számnál volt hangja akkor se ennyire.:( Úgy látszik ezek mind ilyenek. (7970)

(#165) radi8tor válasza SzlobiG (#164) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy mind. :N
Enyém meg se szólal. Nem a PSU-val rezonál össze?

⭐ Stella

(#166) Malibutomi válasza BeLucZ (#158) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"AMD nem alternativa a felső házban"
Lassan talán változik a helyzet, jönnek a sokmagos motorok. Crysis3- ban pl most úgy tünik az fx a nyerö.

(#167) kockaharcos válasza SzlobiG (#164) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Az én 7950-em is csendben van, 10k fps-nél is.

(#168) krx21 válasza SzlobiG (#164) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, :C
Kíváncsi vagyok a véleményedre! Tesztelgess... Összevetve a 680-al...

(#169) SzlobiG válasza radi8tor (#165) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg mert a tieden nem referencia kondik vannak lévén Lightning.

De nekem a ref 7970-is ugyanígy zenélt mint ez.

PSU-val nem, 680 csöndben volt.

(#170) radi8tor válasza SzlobiG (#169) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez az XFX ref-re épül, csak duplaventis változat.
Miért ref-et vettél? :U

Eredetileg az "Úgy látszik ezek mind ilyenek. (7970)" kijelentésedre reflektáltam, hogy nem minden 7970 ilyen. :N

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#171) SzlobiG válasza radi8tor (#170) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert ez volt jó áron és nem ref ventis...

Akkor úgy helyes, hogy a ref nyákosak ilyenek. :)

(#172) TTomax Hangjával nincs gond pedig. (venti)

[ Szerkesztve ]

(#172) TTomax válasza SzlobiG (#171) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát én nem tudom,de amikor jöttek a 7970ek akkor ezeknek a két ventis xfxeknek volt a legrosszabb hírük...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#173) daneeeeee válasza SzlobiG (#171) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az sem igaz.
Én ref. Sapphire 7970-et használok, ráadásul pont azt ami korábban radi8tor1 kolléga is használt (ha jól tudom :) )
Nem ciripel!

(#174) SzlobiG válasza daneeeeee (#173) üzenetére


SzlobiG
félisten

Crysis alatt se?

(#175) radi8tor válasza SzlobiG (#174) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem emlékszem rá, hogy ciripelt volna.
Gyártástechnológiai dolog ez. Olcsó alkatrészeket raknak bele, aztán vagy ciripel vagy nem.

daneeeeee: így van, a másik az ismerősödnél landolt. ;)
Szerk: ffodi

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#176) daneeeeee válasza SzlobiG (#174) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Cry 1-2 próbáltam csak vele ott úgy tudom, a töltő képernyőknél szokott egyeseknek ciripelni, de nekem nem.
Viszont van egy másik 7970-em is, na az már ciripel :))

radi8tor1: Kire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#177) gbors válasza marcusa (#159) üzenetére


gbors
nagyúr

no igen, ezért hördülök fel az olyan szavakra, mint a "garantált"...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#178) BeLucZ válasza Malibutomi (#166) üzenetére


BeLucZ
addikt

de azok nem teljesértékű magok, ugy képzeld el mint az intel htját, attól még nem rúg labdába az intel felsőház ellen és ez így is lesz még nagyon sokáig, macska egér játék ez :) óriási erőfölénye van az intelnek és óriási előnye is

(#179) belinho válasza BeLucZ (#178) üzenetére


belinho
senior tag

Szerintem nézd meg a Crysis 3 tesztet!

(#180) ricshard444


ricshard444
veterán

Most így hirtelen számoltam 5 játékbeli eredményből ( ez az 5 szinte mindenhol benne van a tesztben ) egy kis teljesítményt. (Nyílván más beállítások voltak néhol, de az eredmény nem sokat változott )

2560-s felbontás:

BF3, FC3, Sleeping, Metro, Hitman

GURU3D

Titan: 100% 7970GHz: 72% 680: 64%

Tomsharware: (Csak BF3,FC3,HITMAN)

Titan: 100% 7970GHz: 78% 680: 70%

Techpowerup:

Titan: 100% 7970GHz: 80% GTX680: 68%

Összesítés:

Titan: 100% 7970GHz: 77% GTX680: 67%

Van ahol hozza a 690-t, általában azért 2 külön világ ekkora felbontáson, de világosítson fel valaki, hogy rossz Gameket néztem össze.

hardware.fr - 2560 Ultra rengeteg játékkal:

Titan: 100% 7970GHz: 82% 680: 63%

680-hoz képest valóban majdnem 40% többlet ( valahol 70-80%) Szóval arról érezhető lenne a lépés, de, hogy egy tuningolt GCN-ről sok helyen, hát az minimum kérdéses.

Vannak dolgok...

(#181) BeLucZ válasza belinho (#179) üzenetére


BeLucZ
addikt

1280ban no aa :) amilyen beállitásokkal én játszom ott ugyis vga limit lesz, azért a 3960xet nem verte el :P

látszik, hogy szereti a sok cpu magot a játék, ennek örülök, rendesen kihasználja legalább a hardwaret, azért c2c hozna ennyit a 3570k és 3770k is, de én meg 4,8 Ghzen járatom szal nem nagyon kell aggódnom :)

tény hogy itt szépen szerepelnek az fxek

(#182) Malibutomi válasza BeLucZ (#181) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jaja szereti a sok magot. FHD-ban is kb ez a helyzet.
Mondjuk hálistenenk kezdenek kikopni a régi motorok, mostmár egyre több ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#183) BeLucZ válasza Malibutomi (#182) üzenetére


BeLucZ
addikt

ennyire zabálja a játék a cput és ennyire szereti a sok magot ???? :) kicsit meglepődtem, végre van jogosultsága itt a sandy bridge - E prociknak, mert eddig kb egy szinten teljesitettek a 2500k,2600k val a legtöbb játékban

picit tényleg hihetetlen hogy fullhdban és very high qualitynél ilyen ordító cpu limit legyen

(#184) Attix82 válasza BeLucZ (#183) üzenetére


Attix82
őstag

FHD, no AA , GTX690.

Nem lesz CPU limited nyugi :)

(#185) BeLucZ válasza Attix82 (#184) üzenetére


BeLucZ
addikt

pedig már úgy aggódtam :))
amúgy én smaa medium 2tx-el fogok nyomulni, eddig bétában bevált mert nagyon jó a sebessége is nálam szebben nézett ki ugy mint msaaval ami lezabálta a gatyámat is, sztem az smaa medium2tx az ideális aa cry3ban meg a shadinget highra rakom többi very high blur high minden max, nálam igy jol ment a beta, kiváncsi leszek a single gpu igényére

nekem amúgy mindig jobban mennek a játékok mint a tesztekben, néha sokkal jobban, szoktam nézni a phs teszteket és otthon totál más eredmények szoktak kijönni, még 3dmarkokban is más resultsok vannak, bírom mikor a guru3dnél meg más oldalaknál az alaporajeles i7el tesztelnek vantage gpu scoret performance módban azt kihoznak 30ezret egy 7970re, nálam meg szépen ki van hajtva a 4.8as 3570kval és legfrisebb driverrel tolja a 37k scoret, na erről ennyit, és akkor ilyen fals eredmények után állítanak fel erősorrendet, meg a tpu az 1024es teszteléseivel no aa-val :D néha fogom a hasam a nevetéstől, 1680x1050 alatt egy darab vgat nem tesztelnék manapság

nálam így nézne ki a felbontás összeállítás:
1680x1050
1920x1080
1920x1200
2560x1440
2560x1600

Persze ezeket az 1 monitoros tesztelésekre.

[ Szerkesztve ]

(#186) Attix82 válasza BeLucZ (#185) üzenetére


Attix82
őstag

Szerintem vagy a teszt vagy a játékkal valami nem kóser, nincs olyan sok fizika, tárgy benne....egy 6/12 CPU 50-70 FPSt tud kipumpálni? Majd megnézem én is ilyen felbontás beállítások mellett...nekem ez nem reálisnak tűnik.

(#187) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kész lett a teszt. :))

Aki talál hibát, vagy netán kihagytam vmit annak előre is sry.

Konfig:

Intel Core I7 3770K@4.5GHz
Gigabyte GA-Z77-D3H|
Geil Evo Veloce 2x4GB DDR3 2200MHz (CL 11-11-11-30 CR2)
Samsung 830 256GB SSD
Chieftec 850G-DF PSU

VGA: Gigabyte GTX 680 2Gb (Driver: GeForce 314.07 WHQL)

VGA: XFX Double Dissipation 7970 GHz Edition 3Gb. (Driver: AMD Catalyst 13.2 Beta 6)

Windows 8 64Bit.

Aki kérdezné, hogy miért ezekkel a programokkal mértem: Azért mert elsősorban magamnak készítettem és én ezekre voltam kíváncsi csak volt aki kérte, hogy osszam meg, ezért megcsináltam táblázatba és közzé teszem.

A lényeg úgy hiszem könnyen leolvasható a 7970 GHz gyorsabb, viszont sok helyen nagyon minimális az előny van ahol az átlag ugyan annyi is lett...Abunak abban tényleg igaza van, hogyha a compute irányba mennek el a fejlesztések (Dirt, Sniper Elite, Hitman) akkor a 680 nagyon el fog maradni, de itt egy jó ellen példa is a Crysis 3 hiába AMD-s kb ugyanúgy fut mind kettő VGA-n.

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#188) ricshard444 válasza SzlobiG (#187) üzenetére


ricshard444
veterán

És melyik marad?

Vannak dolgok...

(#189) SzlobiG válasza ricshard444 (#188) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel már nincs meg a 680 így a 70-es marad.:) A kondi zaj szerencsére nem mindenhol ennyire hangos.

(Hitman teszt kétszer van szarul vágtam össze a képet.:D )

(#190) ricshard444 válasza SzlobiG (#189) üzenetére


ricshard444
veterán

Hát milyen kontár munka ez ;]
Amúgy köszi a méréseket :R

Vannak dolgok...

(#191) SzlobiG válasza ricshard444 (#190) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már jó is. ;]

Asszem nézek egy tuningot is mit bír, abba sajna a 680 nem jeleskedett hátha ez jól megy.

(#192) daneeeeee válasza SzlobiG (#187) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Jó kis teszt lett!
Ezek után már csak azt nem értem, hogy mért hozza ki szinte minden teszt a 7970-et szignifikánsan gyorsabbnak (mondjuk úgy 10%-al)?

[ Szerkesztve ]

(#193) BeLucZ válasza daneeeeee (#192) üzenetére


BeLucZ
addikt

sniper eliteben ennyivel jobb a 7970? mire fel? showdown az oké hogy jobb tahitin, érdekes mérések, köszi, hogy megcsináltad :R ezek legalább a legfrisebb driverekkel készültek

(#194) daneeeeee válasza BeLucZ (#193) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Sniper-be mindíg is jobb volt az AMD [link]

(#195) kockaharcos válasza SzlobiG (#187) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Köszi a tesztet, a kártyához meg gratula!

(#196) #35434496 válasza SzlobiG (#187) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ennyire minimális a különbség? Azt hittem az amd 10-15% gyorsabb. Mi lehet a magyarázat erre?

(#197) SzlobiG válasza daneeeeee (#192) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egy jó kérdés, én se tudom. Viszont néztem pl Crysis tesztet ott is a 680 és a GHz edition egy szinten vannak, szal nem én mértem rosszul. Far Cry szintén azonos sebességgel fut és ugye mind kettő AMD-s gém. Hitmanba van mérhető kül még.

Volt ám azért Boost az utóbbi NV driverekbe is.

(#193) BeLucZ Mer az computeshader gém. ;] Dirt viszont nagyon durva ott nem számítottam ekkora kül-re bár egy fos ez a showdown, de nekem a Grid 2 miatt fontos volt mer az alatt is ez a motor fog futni és még Global Lightningot be se kapcsoltam...

[ Szerkesztve ]

(#198) daneeeeee válasza SzlobiG (#197) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Lehetséges magasabb felbontáson jönnek ki a különbségek.
Kár, hogy már nincs meg a 680 nálam megnézhettük volna mit megy 5760x1200-on :DD

(#199) SzlobiG válasza daneeeeee (#198) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott már igen erősebb a 70-es.

Itt van még a városba csak másnál.:D

(#200) gbors válasza SzlobiG (#187) üzenetére


gbors
nagyúr

királyság, nem akarsz belőle grafikonokat csinálni? ütősebb úgy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.