Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Rexcor válasza skitoo (#400) üzenetére


Rexcor
őstag

Ez a kérdés nem teljesen ide való, de én a jövőre való tekintettel a 7870-et választanám. Frissebb generáció és elvileg a játékok többsége is ebbe az irányba fog haladni. DX11.1 még nem számít, de majd valamikor lehet, hogy fog.

(#402) gainwardgs válasza skitoo (#400) üzenetére


gainwardgs
addikt

egyértelmű hogy 680 :DDD

(#403) Rexcor válasza gainwardgs (#402) üzenetére


Rexcor
őstag

Először én is azt akartam írni, de az kicsit más kategória. :D

(#404) Loha válasza FaTHI (#397) üzenetére


Loha
veterán

Ezek a hibák csak high grafika felett jelentkeznek, de jött patch azóta a Tomb Raiderhez, ami ezeket a hibákat javítja, valszeg az AMD keze volt a dologban ;]. TressFX meg ugyan annyit lassít GCN-en is mint Kepleren.

(#405) marcusa válasza Loha (#404) üzenetére


marcusa
addikt

Jaja, játékban volt ez a hiba, nem driverben. Eddig nálam is tesselation-t bekapcsolva eltorzult a kép egy idő után, és ki is lépett. Most jött hozzá egy patch, azóta teljesen jó :K

:-)

(#406) BeLucZ válasza Loha (#404) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ugyanúgy? Azt nem hinném :)

(#407) ricshard444 válasza BeLucZ (#406) üzenetére


ricshard444
veterán

Volt egy teszt, minden kártyán 23 vagy 28%-t ( már nem emléxem ) lassított. Az már más tészta, hogy AMD-n sokkal jobban fut alapból és ha a hajra megy a közelítés nincs szaggatás rajta...

Vannak dolgok...

(#408) #35434496 válasza ricshard444 (#407) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én ezt a sokkal jobban fut amd-n mint nv-n megnézném. Futtatna valaki 7970-en TR benchmarkot? Összemérném a 680-as kártyámmal.

(#409) Attix82


Attix82
őstag

Egy kis Benchmark TressFX és a nélkül: [link]

GTX660 VGA-val.

(#410) Loha válasza BeLucZ (#406) üzenetére


Loha
veterán

Tomb Raider PC mit DirectX 11 und TressFX
Eszerint a teszt szerint, ugyan úgy ~30%-ot lassít GCN-en is mint Kepleren, ráadásul az egész játék ugyan olyan jól fut NV-n mint AMD-n.
Az meg már csak mellékesen érdemes megjegyezni, hogy a teszt még a patch előtt készült, ami javítja az NV-s grafikai hibákat, és valószínűleg gyorsít is a játékon NV-n, vmint megszünteti a ricshard444 által is említett hajra közelítés=szaggatás feature-t.

[ Szerkesztve ]

(#411) BeLucZ válasza Loha (#410) üzenetére


BeLucZ
addikt

hozzuk már ki hogy jobban megy kepleren a tomb raider :D a gtx 680hoz képest kéne hasonlítani, nem a majd 3x drágább titanhoz amivel szoros küzdelmet folytat a 7970 ghz :D tressfx onon

biztos vagyok benne, hogy fog még jönni catalyst ami gyorsít a radeonokon is, nálam ragyogóan megy 7970el

[ Szerkesztve ]

(#412) BeLucZ válasza Loha (#410) üzenetére


BeLucZ
addikt

közelítés szaggatás csak nvn volt eddig? nálam csak akkor volt ilyen ha minden maxon volt 4x ssaval de az kb lezabál mindent, fxaaval nem

(#413) Loha válasza BeLucZ (#411) üzenetére


Loha
veterán

Elég részletes teszt, ha lejjebb tekersz van ingame (nem benchmark mint az első) grafikon és van benne 680 is, szóval ahhoz tudsz hasonlítani amihez jól esik.

közelítés szaggatás csak nvn volt eddig? Ezt nem tudom, csak azt, hogy NV-n biztosan volt a patchig, de ha 7970-ed van, meg tudod nézni, ha még nem patchelted fel a játékot, hogy ha odaközelítesz a kamerával a tressFX-es hajához, irreálisan leesik-e az FPS-ed. (Pl.: 60-ról 10-re.)

[ Szerkesztve ]

(#414) BeLucZ válasza Loha (#413) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát fxaaval nem volt ilyen gondom csak ssaaval de az érthető is

(#415) Attix82 válasza Loha (#413) üzenetére


Attix82
őstag

Valóban, GTX660-al se esik le az FPS ha közelbe megy a kamera.....vicces, hogy csak egy bug volt, és nem a GCN hiánya miatt esett be....pedig nagyon be volt beszélve már megint ez a dolog.

(#416) Loha válasza BeLucZ (#414) üzenetére


Loha
veterán

SSAA + tressFX továbbra is bugos NV-n és AMD-n is és Lara megkopaszodásához vezethet. ;]

(#417) BeLucZ válasza Loha (#416) üzenetére


BeLucZ
addikt

nálam nem bugos csak eszi az fpst rendesen, azon kívül hogy 30-40 fpsem lesz csak és bekajál 2,2-2,6 GB vramot, nincs semmi gond képileg

(#418) Loha válasza BeLucZ (#417) üzenetére


Loha
veterán

Pedig AMD-n is elég bugos Lara tressFX-es haja esetenként. ;]

[ Szerkesztve ]

(#419) SzlobiG válasza Loha (#418) üzenetére


SzlobiG
félisten

Való igaz, láttam már párszor kopaszon. Meg belassulni is belassul, ha közel van a haja 60fps-ről ha már nagyon közel van akkor 30-ra is képes, de ezt ritka.

[ Szerkesztve ]

(#420) Loha válasza Loha (#418) üzenetére


Loha
veterán

A link lemaradt: :B
Tomb Raider (2013) TressFX Hair Crossfire Bug
Tomb Raider (2013) PC Gameplay
Vmiért nem működik az időponthoz linkelés Youtubeon... :(((

[ Szerkesztve ]

(#421) Abu85 válasza Loha (#418) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fel kell rakni a 13.2 beta6 drivert. A kopaszodás ezzel megszűnik. Ez a gond ugyanúgy driverben lesz javítva az NV-nél is.

A fő különbségeket a Tomb Raiderben a High Precision, az SSAO, a shadows, a DoF és a TressFX adja az architektúrák között. Ezek használnak compute shadert, illetve az FXAA még, de az annyira nem terhel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#422) #35434496 válasza Abu85 (#421) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mi ez valami hajnövesztő driver? :DDD

(#423) Abu85 válasza #35434496 (#422) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ám. :)

Egyébként az alapvető probléma az volt, hogy a végleges kódot a cégek nagyon a megjelenés előtt kapták meg. Ami a régi driverekben volt profil az megkopaszította Lara-t, mert a végleges kódban megváltozott a TressFX. Még a patch is változtatott ezen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#424) SzlobiG válasza Abu85 (#421) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az van fent még is láttam már kopaszon.:D

(#425) Abu85 válasza SzlobiG (#424) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor rakd fel újra, mert én 21 órát öltem már a játékba kopaszodás nélkül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#426) ricshard444 válasza SzlobiG (#424) üzenetére


ricshard444
veterán

Én csak csomós hajjal láttam meg olyan volt mintha egy nagy lepel lenne a haja helyén közben 4x kifagytam 10 perc alatt :DDD De majd a patchel megnézem talán ma

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#427) BeLucZ válasza Abu85 (#425) üzenetére


BeLucZ
addikt

nálam is bugmentes a game 13.2 béta 7el

(#428) gbors válasza Abu85 (#421) üzenetére


gbors
nagyúr

Fel kell rakni a 13.2 beta6 drivert. A kopaszodás ezzel megszűnik.

na, most majdnem ledőltem a székről :DD jól jött ez így hétfőn, muchos gracias!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#429) SzlobiG válasza Abu85 (#425) üzenetére


SzlobiG
félisten

Újra? Minek? Mi változik? A driver verzió ugyanaz marad. :U

Akkor már inkább felteszem a beta 7-et.

(#430) #35434496 válasza SzlobiG (#429) üzenetére


#35434496
törölt tag

Azért mert abu mondta. AMD magic :DDD

(#431) Abu85 válasza SzlobiG (#429) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A rutinok mellett vannak profilok is. A 13.2-es driver nem tartalmaz CAP opciót, míg a korábbiak igen. Ha valami fennmaradt a korábbi drivereknél a CAP-ből, akkor az működni fog a 13.2 mellett is, holott pont nem kellene.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#432) SzlobiG válasza Abu85 (#431) üzenetére


SzlobiG
félisten

Előző driver az Nv driver volt... win 8-on ez az első AMD driverem.:U

Kíváncsi leszek rá most feltettem a beta 7-et, de ha látok kopaszodást... azonnal bepostolom ide. ;]

Mondjuk nem zavar mert 50%-nál vagyok és csak kétszer fordult elő, na de akkor is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#433) Abu85 válasza SzlobiG (#432) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én harmadjára fogok neki, és nullaszor futottam bele. És ez a beta6 driver. De amúgy a beta4 unofficial changelogban van benne, ha Lara TressFX hajának eltűnése javítva lett. Csak amikor megjelent ez a driver, akkor még nem volt játék, így ez a tényleges leírásból kimaradt, mert a felhasználó úgy sem fogja látni. Rengeteg javítás van a béta 7-ben BioShockhoz is, ami szintén nem jött még ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#434) peterm711 válasza Abu85 (#433) üzenetére


peterm711
aktív tag

Beta 7, és most volt fodrásznál :DDD

(#435) BeLucZ válasza peterm711 (#434) üzenetére


BeLucZ
addikt

CAP törölve lett?

(#436) peterm711 válasza BeLucZ (#435) üzenetére


peterm711
aktív tag

Nem szoktam cap-okat telepiteni, ugy tudtam az csak cf-hez szükséges. De most hogy részletesebben visszaolvastam, látom hogy hozhassa maga a driver is. Hol tudom megnézni, és hogy tudom törölni?

(#437) SzlobiG válasza peterm711 (#434) üzenetére


SzlobiG
félisten

Erről beszélek, de ez is ki lett magyarázva mikor itt a bizonyíték.:U

(#438) Locutus válasza peterm711 (#434) üzenetére


Locutus
veterán

Szopottgombóc frizura mellől vedd ki a pipát az opciókban :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#439) Rexcor válasza Locutus (#438) üzenetére


Rexcor
őstag

:D :DDD
Amúgy az új patch csinál valamit? A játék még mindig nagyon belassul TressFX-nél, a haja is néha eltűnik.
Vagy majd csak az új drivertől várható javulás?.

(#440) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Az ígért kép. :DDD

(#441) Loha válasza Rexcor (#439) üzenetére


Loha
veterán

Nagyon sok mindent javít az új patch érdemes feltenni, de a kopaszodást nem javítja, viszont a belassulást igen. SZVSZ a standard haj egyébként jobb. ;]

(#442) siriq válasza Loha (#410) üzenetére


siriq
őstag

Kifejezetten hulladek a haj megvalositasa. Akkor, inkabb mar fx nelkul ha kerhetem, Dolgozzanak rajta meg vagy 1 evet es nem lesz ilyen nevetseges a megvalositasa az egesznek.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#443) Rexcor válasza siriq (#442) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem tökéletes az FX-es haj, de szerintem azért lényegesen szebb mint a standard haj. Nekem NV-m van és néha hajközelítéseknél eléggé belassul, de még így is inkább ez mint a ronda régi típusú haj.

(#444) #35434496


#35434496
törölt tag

Nálam is minden ok. GTX680 Lightning

(#445) radi8tor válasza #35434496 (#444) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eredeti Lara még mindig jobban néz ki. [link]

⭐ Stella

(#446) #35434496 válasza radi8tor (#445) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezt még nem láttam de inkább a játék. (Nem egy szépség.) :(

(#447) ricshard444 válasza radi8tor (#445) üzenetére


ricshard444
veterán

A szépség is relatív és szerintem is szebb a játékban :)

Vannak dolgok...

(#448) #35434496 válasza ricshard444 (#447) üzenetére


#35434496
törölt tag

Diplomatikus megfogalmazás. (mond már ki!) :DDD

(#449) boogie84


boogie84
veterán

Crysis 3 teszt. Ebben úgy néz ki jobb a GTX.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#450) daneeeeee válasza boogie84 (#449) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Catalyst 13.1 teszteltek azért lassúak a Radeonok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.