Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

BTW kiváncsi lennék egy 290Cf 780SLI összehasonlításra, kár hogy itt olyat nem nagyon fog csinálni senki. Mert a tesztekben 290CF már nagyon távol van a 7970Cf-től folyamatosságban.

(#1252) Casanova* válasza Malibutomi (#1251) üzenetére


Casanova*
veterán

senki nem meri bevállalni a 290CF-et. ref. CF-et nem is lehet,meg is sülne az egész gép,felrobbanna. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1256) Malibutomi válasza Casanova* (#1252) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Maradjunk a realitások talaján, és nem az álmodozásnál.

(#1258) SkyS1gn válasza Casanova* (#1252) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Még mindíg nem értik meg az emberek hogy 95C-nél feljebb NEM MEHET a gpu?! :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1260) Casanova* válasza SkyS1gn (#1258) üzenetére


Casanova*
veterán

értem,de CF-be az alsó kártya több,mint 100 fok is lehet,nem?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1263) Casanova* válasza SkyS1gn (#1261) üzenetére


Casanova*
veterán

akkor elnézést kérek. ;) és az alaplap nem olvad meg a két 95 fokos kártyától?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1264) mackosajt válasza Casanova* (#1260) üzenetére


mackosajt
addikt

A fizikát nehéz lesz átverni.

Ha 95 felé nem mehet, ráadásul alsó kártya, akkor hogyan sikerülne neki 100 felé menni?

Meg érted, a 100 a 95 után van. Ha 95-ig nem megy, akkor hogyan lesz 100?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1265) Malibutomi válasza Casanova* (#1260) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem lehet, AMD kártyákban régóta van védelem.

Srácok ne személyeskedjetek.

[ Szerkesztve ]

(#1266) sg22 válasza Casanova* (#1260) üzenetére


sg22
senior tag

:Y
: DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ilyen emberekkel vitatkoztok sracok :DD :DD

norb55 le sem tagadhatna h nvidia fanboy :D csak nvidiaja volt.

a normalis arcokkal ellentetben akinek volt minden (nekem konkretan tobb nvidiam volt mint atim)

what should I do about this?!

(#1268) Casanova* válasza mackosajt (#1264) üzenetére


Casanova*
veterán

úgy értettem,hogy a másik kártyától nem tud úgy szellőzni és még forróbb lesz az alsó kártya. de leesett,hogy a vga,szabályozza,hogy ne essen 94 fok fölé. de akkor meg nagyon legyengül a vga teljesítménye,mert lecsökken az órajel.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1269) mackosajt válasza Casanova* (#1263) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha az alaplap kibírja a forrasztást, amihez ón kell, aminek az olvadáspontja 234 celsius fok. Szerinted?

@casa 1268: Hogy a fenébe ne szellőzne? Van rajta venti? Van. Van rajta rés, ahol fújja/szívja a levegőt? Van.
Arról nem beszélve, hogy mi van, ha vizes? ;)
És pont a felső kártya szokott hátrányban lenni, szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1270) sg22 válasza mackosajt (#1269) üzenetére


sg22
senior tag

Nem birom :)) :DD

what should I do about this?!

(#1271) daveoff


daveoff
veterán

A ref 290X CF tényleg gyilkos, én próbáltam. Csak nagyon jól szellőző házba érdemes berakni, és a két kártya között mindenképpen legyen 1 vagy 2 slot hely. Viszont 1 kártyával még a refet is szépen lehet tuningolni, egy bizonyos határig, csak kell hozzá egy kis türelem. Akinek nem is volt ilyen kártyája, az szerintem ne nyilatkozzon róla zöldségeket.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1272) Casanova* válasza mackosajt (#1269) üzenetére


Casanova*
veterán

tehát akkor nem kell aggódni,hogy,megsül a gép. akkor csak a hangjától kell félni. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1273) norb55 válasza daveoff (#1271) üzenetére


norb55
senior tag

Tök jól lehet tuningolni. Eléri a 94fokot és szépen csökken az órajel 1000MHz-ről egész akár 850MHz-ig.
Ha emeled a ventilátor fordulatát? Ember legyen a talpán aki azt a zajt kibírja.
És akkor mond azt hogy tökjól sikerült a 29xx kártya.

(#1274) mackosajt válasza Casanova* (#1272) üzenetére


mackosajt
addikt

Minden kártya hangos, ha terhelésen van. AMD és Nvidia egyaránt!

Volt szerencsém BFG 8800 GTS-hez is. Na aki szerint az nvidia sosem volt hangos, akkor az hazudik! ;)

Egy esetben nem lesz hangos egyik sem, ha vizezve van.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1275) sg22 válasza norb55 (#1267) üzenetére


sg22
senior tag

mert nem mindig egyertelmu hogy melyik a jobb. amikor kijon az uj szeria mind a ket oldalon, megjelennek az arak, mindig van best buy.

en (meg szerintem sokan masok) nem elvakultan ostoba modon ragaszkodunk egyik markahoz, hanem mindig azt vesszuk, ami aktualisan osszessegeben JOBB, mint a masik. Jelen esetben ugyanolyan teljesitmenyt 30-40kval olcsobban megkapod, ez eleg nyilvanvalo gyozelem (a plusz dolgokrol most nem beszelek mint mantle true audio es a tarsai).

En is megengedhetem akarmelyik VGA-t, kulfoldon dolgozom. De attol meg nemfogok ostoban vasarolni, csak azert fizessek tobbet mert NVIDIA van rairva :F

what should I do about this?!

(#1276) Casanova* válasza mackosajt (#1274) üzenetére


Casanova*
veterán

gtx780 jóval csendesebb,mint a 290. amdé vizezve (gariveszve) drágább,mint a gtx.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1277) daveoff válasza norb55 (#1273) üzenetére


daveoff
veterán

Próbáltad? Nem mondom, hogy hű de jó ez a ref hűtés, de nem rosszabb, mint mondjuk a 7970-á volt. AMD-nél mindig ilyen volt a ref hűtés, csak ennél egy kicsit túl lett lihegve!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1278) norb55 válasza MiklosSaS (#1254) üzenetére


norb55
senior tag

[link]
Ez a külömbség kettőnk között, te még mindig azt hiszed hogy... :R

daveoff Mindennek van következménye. valamiért a másik gyártó okkal kínálja 30K-val olcsobbam.
Az életbe tanúld meg, nemmindig az a jobb ami olcsóbb. Van mikor igen, de nemminden esetbe, ez persze fordítva is igaz.. Nekem megér 30K-val többet, hogy kiveszem a kártyát, és berakom a másikat. nem kell újratelepítenem az egész operációs rendszert. utána nemjó, jön a másik gyártó, megint újratelepítés, az életem fele arra megy el hogy operációs rendszert telepítek, és azon vitatkozok melyik a jobb.
Megmondom neked, eggyikse jobb a másiktól támogatásilag, engem ezért nemérdekel az AMD. jobb egy egyenes úton menni, mint állandóan kitérőt tenni másik irányba. :(

Ha AMD-m lett volna mindig, lehet most is az volna a gépembe.

[ Szerkesztve ]

(#1279) HSM válasza daveoff (#1271) üzenetére


HSM
félisten

Pedig azt a legkönnyebb, fikázni a másik terméket komolyabb tapasztalatok nélkül... :(

(#1273) norb55: Szakadj már le a ref 290 fikázásáról! :(( Nem ugyanaz a 290-es kártya a referencia 290-el! :W Ha halk kártya kell, ami nem 95 fokos, kapni olyat is, minimális felárért. :W

(#1281) Malibutomi: Ennyi. Annyi baja van a nem refeknek is, hogy viszonlyag torkos UVD és többmonitoros módban. Érdekes, hogy ezt az egyetlen, valódi hátrányát egyik nagytudós NV-fanboy se említette.... :C

[ Szerkesztve ]

(#1280) mackosajt válasza Casanova* (#1276) üzenetére


mackosajt
addikt

Remélem ref kártyákra gondolsz, és nem úgy, hogy nvidia custom vs amd ref.

Csak hogy legyen is értelme hasonlítgatni a hangokat.

@norb 1278:

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1281) Malibutomi válasza norb55 (#1273) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tök jól sikerült a 290X kártya. Csak szar hűtőt tettek a refre.

(#1276) Casanova*
gtx780 jóval csendesebb,mint a 290. amdé vizezve (gariveszve) drágább,mint a gtx.

Párszor már leírtam, 780 annyiba kerül mint a 290 custom. Ugyanaz az ár, kb ugyanaz a hőfok és zaj, kb. ugyanaz a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#1282) Casanova* válasza mackosajt (#1280) üzenetére


Casanova*
veterán

ref.gtx-re gondoltam. ref. gtx mind halk. ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1283) sg22 válasza Casanova* (#1282) üzenetére


sg22
senior tag

akkor az nem olvad el alaplapostul? :F

what should I do about this?!

(#1284) mcwolf79 válasza Casanova* (#1282) üzenetére


mcwolf79
veterán

Sokkal halkabb ,mint a ref 290, de azért terhelés alatt annak is megjön a hangja. Bár közel sem annyira, mint a ref 290/x-nek.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1285) mackosajt válasza Casanova* (#1282) üzenetére


mackosajt
addikt

A szerkesztésed előtt ez nem volt beírva. ;)

Valamint volt szerencsém pl. hallani a nem ref 7970-emet, mielőtt ráraktam a vizet.
Nem volt hangos, egyáltalán. Sőt.

No de mindegy, kinek a pap, kinek a papné.
Nekem most meló.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1286) Casanova* válasza sg22 (#1283) üzenetére


Casanova*
veterán

fáj neked,hogy a ref.gtx jóval hűvösebb és halkabb,mint a ref. 290? nagyon sajnálom! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1287) WaterWawe válasza MiklosSaS (#1249) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én látom a különbséget! :))

(#1288) sg22 válasza Casanova* (#1286) üzenetére


sg22
senior tag

nem faj, mert tettem ra alaplap vedo szettet, megvedi az olvadastol. EK gyartja, jo kis cucc. minden 290 tulajnak kotelezo.

what should I do about this?!

(#1289) norb55 válasza mackosajt (#1280) üzenetére


norb55
senior tag

Hidegen hagy a helyesírás. Tudomásom szerint, nem nyelvtan órán vagyunk. :W
Ha meg csak ezzel tudsz védekezni, megse szólalj. (köszönöm)

freestyée Hogy látnád a külömbséget, az Nvidia drága sz@ar. :DDD
Fúj , úgyérzem átkell váltanom 290X CF-re. Még a végén belém beszélik itt. :DDD

AMD-nél van EVGA Classified? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1290) KAMELOT válasza Malibutomi (#1265) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja GPU 95 fok és a VRM meg a többi alakatrész?! Azért késett a megjelenés dátuma is mert nem tudták megoldani a hőfokot. Sajnos ez a kártya rosszul sikerült. Abban az árban inkább GTX780Ti veszek ami vígan viszi a tuningot. Éppen most árul nálunk aprón valaki EVGA GTX780Ti 450euroért. :) 1 hónapos. És attól sem kell tartani, hogy agyonfől a kártya. Mantleról megint hallgatnak. Sajnos ott az összes játékba és a WIN-be is integrálni kéne, ami elég nagy munka lenne.Szép az egész, de eddig semmit nem mutattak fel. Mutattak valami kaveri procit annak is az IGP verzióját, hogy 70fps-el megy a BF4. Beállításokról még szó sem volt ott.

(#1227) norb55: Akinek van esze az GTX780 vagy 780Ti vesz hasonló áron. 780 annyiba kerül mint a 290.

(#1206) daveoff: Sajnos nekem is előjönnek 7970 textúra hibák és nem csak játék alatt hanem simán WIN-ben is. Kártya nincs húzva és a gépem mindig takarítva van. 7770 kártyánál nem voltak gondok. Driver az 13.9. És tudod amikor játszol és villog a kép + érdekes motívumok jelennek meg a monitorodon akkor az már elég zavaró. És ez nem user error hanem driver error. Azt meg kell említeni, hogy a jelenség nem mindig jön elő. Heti 3-4 alkalommal

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1291) Shokkolo


Shokkolo
addikt

hogy tudsz ennyire szemellenzősen viselkedni?!

amit érvelésnek próbálsz beállítani, az oltári nagy bullshit.
mindent, amiben jobb a radeon elbagatelizálsz.
önámítás amit csinálsz, és mások átverése... semmi több. :(((

nem érdekel a helyesírás, nem érdekel a pár 10k eltérés, nem érdekel, hogy a 290x elpicsázza minden valamire való játékban a 780-at...
téged semmi sem érdekel, csak hajtod a magdét. olyan vagy mint a szemellenzős lovak a fogatban, csak maguk elé látnak.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1292) Malibutomi válasza Casanova* (#1286) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem hiszem hogy fáj neki, és a két ref között van jó 20-25.000Ft
780 árban meg már vannak 290 customok.

(#1290) KAMELOT
Ezt majd gondold át mégegyszer, a VRM sem melegebb mint a gpu, és miért ne tudták volna megoldani a hőfokot? Kb annyit fogyaszt mint egy 780Ti, vagy gondolod, hogy az NV az egyetlen cég a világon aki hűtőt tud tervezni? A kártyagyártóknak sem okozott olyan hihetetlen nehézséget. Itt sok ember megjósolta, hogy 95 helyett a custom kártyák talán tudnak majd 85 fokot, ehelyett 70-75 fokon üzemelnek. Nincs itt semmi varázslat.

[ Szerkesztve ]

(#1293) HSM válasza norb55 (#1289) üzenetére


HSM
félisten

Senki nem akarja, hogy 290-re válts. :N Csak azt próbáljuk itt leírni, hogy nem feltétlen sültbolond, aki nem GTX780-at vesz. ;)
Ahogy én se kezdem fikázni az NV-t, nem azért, mert nem lenne mivel, hanem mert nem látom értelmét. ;)

(#1290) KAMELOT: Mantle-ról hallgatnak? Tölthető ORIGIN-ről a BF4 és az AMD-től a driver. ;) [link]

Tök furcsák ezek a textúra hibák... Én miért nem találkozom velük? 7900-ast használok 1 éve meg 280X-et, többfélém is volt, és mind jó, ráadásul alulfeszelve.... Jelenleg is van itthon jópár és hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#1294) WaterWawe válasza KAMELOT (#1290) üzenetére


WaterWawe
őstag

Sajnos ez így van, akinek custom hűtéses az jó meg minden, de nem tudsz CF-et építeni belőle mert felfűti a házad. Kisajtoltak mindent abból a szerencsétlen GPU-ból, melegszik és zabál ezerrel.

(#1295) HSM válasza WaterWawe (#1294) üzenetére


HSM
félisten

Na, mert a GTX olyan nagyon hűvös 85 fokon.... Meg fogyaszt 30W-al kevesebbet, remek... :W
Nem ezen fog múlni a házad felfűtése, hogy CF/SLI-ben 540 vagy 600W-al fűtöd.....

[ Szerkesztve ]

(#1296) norb55 válasza Shokkolo (#1291) üzenetére


norb55
senior tag

Hogy érdekelne már? Mire azért az 5FPS külömbségért legyek oda a másik oldalon? Ugyan eggyiken 43FPS a másikon 38FPS. Ez a külömbség tudod mi? Szavakat nem említhető külömbség,...

SLI-nél legalább 70 vagy 38FPS . Nah igen ott van külömbség.

Akik átvannak verve jelenleg azok a Mantle oldalon vannak. Marketing csapdába estek. Régen az Nvidia is csinálta ezt a hülyeséget. Szal megér mind a két gyártó egy misét. Elismerem a Mantle jó lesz, de ahhoz rengeg idő kell és addig2generáció lépés lesz mire valamire is használható lesz.

(#1297) stratova válasza Casanova* (#1276) üzenetére


stratova
veterán

A ref.GTX Vapor chambert kap. A ref AMD nem. Stimmt. Viszont egy egyedi hűtésű még mindig NV ára alatt van.
A nem referencia 290 még csak mostanság szivárog be hozzánk, de jó a teljesítménye, hőmérséklete és hangja is.

(#1300) HSM: Csak halkan szólok GTX-re írtam gyárilag adott Vaport nem 290/290X-re ;)

[ Szerkesztve ]

(#1298) daveoff válasza KAMELOT (#1290) üzenetére


daveoff
veterán

Vedd le a tuningot és elmúlnak a textúra hibák! ;) Ref 290X esetében a VRM 70-80°C max terhelésen! :K

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1299) WaterWawe válasza HSM (#1295) üzenetére


WaterWawe
őstag

Érdekes, csak 70-73 fokos SLI-ben és a venti is max 70%-on megy ami egyáltalán nem hangos. :)
Volt 7950 CF-em és az sem ment 80 fok fölé, de üvöltött a hűtője.

(#1300) HSM válasza stratova (#1297) üzenetére


HSM
félisten

Csak halkan szólok, hogy ez egy nagy baromság, hogy a 290-en nem Vaporkamrás a gyári hűtő, mert az. :W
[link]

(#1299) freestyée: Nekem a 280X-em 50%-on se szokott lenni alulfeszelve. Komolyra fordítva a szót, mennyi RPM az a 70%? Nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.