Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) HSM válasza Tirexi (#700) üzenetére


HSM
félisten

"Így is nagyon nyöszörögve értétek csak utol. Ha már be van szerelve egy gyengén szellőző gépházba a 290x-ed akkor jön az antiboost effekt amitől aztán várhatod a Titan szintet."

A refi hűtőnek mindegy, mennyire szellőzik a gépház. Ha minimális friss levegőt kap, és nincs alatta egy másik VGA, ami sokszáz wattal fűti, akkor semmivel se rosszabb rosszul szellőző házban. A nyári meleg viszont tényleg ronthat a helyzeten, de az NV fronton is.
Ettől függetlenül nekem se kéne a 290(x) a refi hűtéssel, nekem nem jön be az a hangerő, és a 95 fokos működés, de éppen erre találták ki, hogy rossz körülmények közt is hozza, amit kell.

"Szerinted a custom hűtés megment majd? Ugyan már... Az is szépen lassan felmelegíti majd a gépházat aztán szépen meg jön a hangja."

Egy rendes tuninghűtés röhögve meghűt ennyit. Aki pedig ilyen karit vesz, vélhetőleg nem egy szellőzés nélküli 5000 forintos házba rakja. Aki mégis, az pedig megérdemli. ;)

Én is így voltam a speckó hűtős 7970-eimmel. Csak fogtam, beraktam a gyári hűtésű Silverstone TF01 házikómba, kis alulfeszelés, Ghz edition-é varázsolás, és már mehetett a játék néma csendben.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#702) TTomax válasza HSM (#701) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze mert leveszi az órajelet,csakhogy úgy a teljesítménynek is lőttek.
Szívesen megnéznék egy-két tesztet a felhasználóktól is!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#703) HSM válasza TTomax (#702) üzenetére


HSM
félisten

Ha a refi hűtő rossz házba épített részére gondolsz, akkor nem. Nekem 7970 refim van csak, amin viszont ugyanez a hűtés van, és semmit sem romlott a hőfoka, vagy a teljesítménye, vagy a venti fordulata, amikor átraktam egy másik gépbe, amiben az összes szellőzés egy leszabályzott 12cm-es venti volt.... 4-5 fokkal lettek rosszabbak a VRM hőfokok, hogy semmi nem hűtötte hátulról a PCB-t, és kb. ennyi. :) A GPU-nak teljesen mindegy volt.

Azt se felejtsük el, hogy asztalon összeépítve rosszabb is lehet a helyzet, mert lehet, tud szellőzni, és nem áll be a meleg, de ugyanakkor semmi aktív légáramlat nem éri a kari PCB-jét, ami segíthetne a hűtésben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#704) SzlobiG válasza TTomax (#702) üzenetére


SzlobiG
félisten

Topikjaba ott van szépen vissza veszi az órajelet. Belegondolok nyáron mennyin mehet majd. :U

(#705) Malibutomi válasza SzlobiG (#704) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyrészt ugye még így hogy visszaveszi is gyorsabb ugye. Gyárra pedig a 290/x tulajok elenyésző része lesz akinek ref kártyája lesz, mert sokan várnak a custom hűtésekre. Én is arra várok, így ezek hang/hőfok/throttling dolgok nem fognak érinteni.

(#706) SzlobiG válasza Malibutomi (#705) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel még csak ref létezik ezért azzal kell hasonlítani az hogy majd lesz ilyen olyan az a jövő zenéje. :)

Ezt nem vitatom, hogy gyorsabb de én azért a pár %-ért tuti nem aldoznam be a csendes működést.

Amúgy kíváncsi lennék a vrm cicergesekre is, hogy muzsikalnak mer nálam pl az is kizaro ok már. Az összes amd vga-m sikitott nv meg egyikse. Emlékszek anno hiába volt víz a vga-n sikitott nagy terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#707) TTomax válasza Malibutomi (#705) üzenetére


TTomax
nagyúr

Még most télen,meg az asztalra kicsapott tesztkonfigokban...egyábkáént bizony érinteni fog ha veszel,mert nem csak a hőfokok miatt veszi vissza hanem a power limit miatt is,azon pedig a vizhütés nem segít...meg a tweak se...

(#703) HSM
A 7970 nem releváns ebből a szemszögből,hiszen ott más a powertune,mint ahogy az én 7990enemen is.

De hát itt az alakalom,lehet linkelni a teszteket mindkét oldalról... valahogy nem jönnek... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#708) Tirexi válasza TTomax (#707) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja azóta is várom a tuningos teszteket, de semmi... :(

(#709) Malibutomi válasza TTomax (#707) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen? Ezt jó tudni, akkor akinek simán megy 1100 sőt 1200-on a ref hűtővel annál nincs power limit?
Tomshardware tesztben is az accelero hűtővel simán tartotta a frekit, szóval ezt a powerlimit témát azt hiszem le is zárhatjuk itt.

[ Szerkesztve ]

(#710) HSM válasza TTomax (#707) üzenetére


HSM
félisten

Abból a szempontból teljesen releváns a 7970, hogy ugyanaz a hűtő van rajta. Illetve annyiból is releváns, hogy ha a 7970 nem lesz melegebb rosszul szellőző házban, akkor az ugyanezen hűtővel szerelt 290-es kártya sem lesz melegebb. Márpedig ha nem melegebb, nem fogja jobban visszavenni az új powertune attól, hogy házba szerelted. ;)

Amúgy lehet, azt is le kéne ide írni, milyen eredményeket is várnánk pontosan. Bár lehet, csak nekem nem teljesen világos a dolog. :)

De mondjuk ha eredmények kellenek, nyitnék egy Sapphire R9 280X Vapor-X eredménnyel.

Alulfeszelve, kicsit alulórajelezve, maxra húzott power limittel, néma csöndben, 86K-ért véve két hete. :D
Szívesen tesztelgetnék 290-ekkel is, de sajnos nekem csak Tahitire futotta. ;]
Ami halkan jegyzem meg, még így is sokkal gyorsabb, mint amire feltétlen szükségem lenne, hogy fülig érjen a szám. :)

[ Szerkesztve ]

(#711) TTomax válasza Malibutomi (#709) üzenetére


TTomax
nagyúr

Erre a tesztre gondoltál????

Amúgy jó lenne ha alátámasztanád a mondandód,ha vitatkozni szeretnél.

(#710) HSM
Én ezt tudom,de még mindig nem releváns a 7970 eredménye.)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#712) #35434496 válasza Malibutomi (#709) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ref hűtővel simán 1200MHz-n? Hol egy jégtáblán volt a gép?

(#713) #35434496 válasza HSM (#710) üzenetére


#35434496
törölt tag

Válaszolnék rá egy 780-as eredménnyel. :D

(#714) Tirexi válasza HSM (#710) üzenetére


Tirexi
addikt

Annak aztán sok értelme van, hogy megveszel egy TOP VGA-t és lecsökkented a tudását órajel visszavétellel. :C
Akkor miért nem vettél inkább egy 7870-et?
Nem vágom ezt különben...

Akkor már:

[ Szerkesztve ]

(#715) TTomax válasza #35434496 (#713) üzenetére


TTomax
nagyúr

:DDD

(#716) players111

:))

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#716) #35434496 válasza TTomax (#715) üzenetére


#35434496
törölt tag

Intel hd graphcs 4000+ 7990? :DDD Több gpu nem volt kéznél? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#717) Abu85 válasza Tirexi (#714) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért tekintik ezt sokan órajelcsökkentésnek, mert nulla mérnöki tudással mérnöknek képzelik magukat. De egyszer már leírtam, hogy az adott hardver kihasználásánál nem az órajel számít, hanem az, hogy a TDP limitet elért minden egyes szituációban. Ez adja majd a legnagyobb átlagos teljesítményt, mert mindig maximális a kártya kihasználása. A Hawaii új megoldása azért áttörés, mert soha semmi nem tudott még úgy működni, hogy minden szituációban képes volt hozni a beállított TDP limitet, és a legrosszabb kihasználtság mellett is csak 1 wattra volt tőle. És az érdekesség, hogy az NV a GK110-ben is ezért vezette be a hőmérsékletfüggő turbót, mert a normál turbóval volt olyan szituáció, amikor 15 wattra voltak a TDP limittől, ami azt jelenti, hogy teljesítmény maradt a rendszerben, amit hasznosítani lehetne egy GPU Boostnál jobb technikával. Erre volt jó a GPU Boost 2.0, ami legrosszabb szituációkban 10 wattra megközelítette a TDP limitet, de az NV akkor mondta, hogy ez még mindig nem elég jó, mert az lenne az ideális, ha 1 wattra kerülnének a TDP limittől. Ezt az AMD csinálta meg a Hawaii-jal. Technikai értelemben ez a megoldás az, amiért az AMD és az NV elkezdte ezt az órajelállítást, mert a limit minden hardverben megvan, de nem mindegy, hogy mennyire hatékonyan használod a lapkát a limiten belül. A régi hardverek 30 wattra is lehettek a limittől, ami akkor jó volt, de azóta eltelt 3 év, és milliókat költenek arra a cégek, hogy 1 wattra kerüljenek a limittől, vagyis elérjék a hardver maximális kihasználását. A Hawaii az első termék, ami ezt a célkitűzést hatékonyan megvalósítja, de a jövőben mindegyik hardver ilyen lesz, mert a maximális hatékonyságra kell törekedni.

Az meg, hogy függ a hőmérséklettől az órajel. Nos, ezt az NV GPU Boost 2.0 vezette be. Pontosan azért, mert hőmérséklet fontos szerepet tölt be abban, hogy közel kerüljenek a limithez. A Hawaii ezt a rendszert csak továbbfejlesztette. Ráadásul ez a megoldás adja a legjobb eredményt az órajelzuhanásra vonatkozó fps-esésre. Mivel az órajel csökkenése folyamatos, és nem egyszeri. A legrosszabb eredményt a GPU Boost 2.0 adja, mert ott 150 MHz-et eshet az órajel egy ciklus alatt. A Hawaii maximum 10 MHz-es váltást enged meg.

---

(#720) HSM: Az, hogy ezek a rendszerek így működnek nekünk jó, mert a hardver mindig maximális teljesítményt ad le. Ha ez a technológia nem lenne, akkor a Hawaii cGPU nem skálázna 1000 MHz-re, hanem 600 MHz lenne az alapórajele, illetve az NV-nél a GK110 sem mennek 900+ MHz-et, hanem be lenne állítva fixen 500 MHz-re. Ez azt jelenti, hogy a GK110 és a Hawaii sem született volna meg, mert nem lenne gyorsabb a kisebb GPU-knál.
Ne képzeljük már magunkat okosabbnak azoknál a mérnököknél, akik óránként többet keresnek annál, amit mi egy nap összeszedünk. Az interneten mindenki olyan okos, csak azt tudnám, hogy miért nem az itt egybegyűltek ülnek ott a tervezőszékben. Talán azért, mert nem voltunk színjelesek fizikából, és nincs több mérnöki mesterduplimánk. Persze könnyebb beszólni, hogy ez így nem jó, de közben folyamatosan beszélni arról, hogy gyorsabb kártya kell, mert már nem fut 50x-es AA-val a Bátölfíld.

Persze mindenkinek lehet véleménye a GPU Boost 2.0-ról és a Hawaii PowerTune-ról. Lehet anonim módon osztani, hogy fosok ezek a hőmérsékletfüggő rendszerek, ahogy mondjuk a prociknál is, hiszen azok is ugyanilyen boostot használnak. Viszont a GPU Boost 2.0 nélkül nem lenne GK110 és az új PowerTune nélkül sem lenne Hawaii.

---

(#721) players111: Ez jól mutatja a színvonalat. Érteni nem érti senki, hogy miért olyan a GPU Boost 2.0 és az új PowerTune, de biztos rossz. Én voltam a hülye, hogy megmagyaráztam. :U Az meg külön érdekes, hogy a jobb megoldás van rosszabbnak beállítva. Ez annyira aranyos. Az NV mondta a GPU Boost 2.0-nál, hogy az 1 wattos limithatár elérése a cél. Itt láthatóan örültek ennek a célkitűzésnek. Az AMD elérte, most már ez rossz. Biztosíthatók mindenkit, hogy ezt az NV is el fogja érni, akkor már jó lesz?

---

(#706) SzlobiG: A tekercs cicereg. Emellett ezeknek a hűtés nem számít, mert nem a meleg miatt csinálja, hanem azért, mert a gyártás során esetleg gyantahiányosak lettek, így a tekercs megmozdulhat, aztán ezzel meg is repedhet. Ez előjöhet az első használatnál, vagy esetleg egy-két év múlva … kvázi bármikor. Azt meg senki nem tudja garantálni, hogy egy tekercs tökéletes, illetve ez még nem is igazán függ a terheléstől. Szerencsére maga a gond nem okoz működésbeli problémát, amíg a tekercs a helyén marad (hova menne ugye :) ).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#718) SzlobiG válasza TTomax (#711) üzenetére


SzlobiG
félisten

Képzelem milyen szép kis fps laggok keletkeznek amikor bezuhan a gpu órajel. :U

(#719) TTomax válasza SzlobiG (#718) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,ettől tartok én is.... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#720) HSM válasza #35434496 (#713) üzenetére


HSM
félisten

Nem jó. :N Nem 86K és nem néma ahogy a GPU-z logot nézem. :P

(#714) Tirexi: Csinálj már nekem egy 7870-el 42FPS-t ebben a tesztben. :U Volt nekem 7870-em, egy lepkefing az 1Ghz-re "lebutított" 280X-hez képest. :U

Amúgy annyi az ok, hogy 1000/1450Mhz-en 1,1V-ból vígan elketyeg, hűvösen és némán, míg a gyári 1070/1550-hez több fesz kell. Nem tudom, pontosan mennyi, de lényegesen több. 1125/1575-ön teszteltem ki, oda 1,22V kell, de még az is alulfeszelés, és úgy már azért hallatja a hangját és melegebb is, nekem meg nem ér annyit, amennyivel gyorsabb így. ;) Max tuningban pedig sajnos 1150Mhz a GPU vége, így igazából 1125-el már eléggé ki van hajtva, afölé menni már végképp értelmetlen.

(#717) Abu85: Egy bibi van. Ez a dolog csak a gyártóknak jó, hogy pontosan kicentizett karikkal, hűtéssel is el lehessen adni a kártyákat, magasabb hasznot realizálva. A usernek az lenne a jó, ha a kártyán beállít 1000Mhz-et, akkor az 1000Mhz-en megy, mindenféle leakadás, meg magyarázkodás nélkül, ahogy a "régi szép időkben".

Persze, így az olcsó, silány karik hamar döglenének, több pénz menne gariztatni, meg talána kártyák is drágábbak lennének 5-10%-al, de nem kicsit lenne jobb, mint ez a lesd, mikor throttlingol vissza a kari. :U
Bár igazából lesni sem kell, mert a beszaggatás elárulja... Elég vacak megoldások ezek, a kezét letörném, aki kitalálta...

[ Szerkesztve ]

(#721) #35434496 válasza Abu85 (#717) üzenetére


#35434496
törölt tag

Köszönjük ezt a kimerítő választ MR. AMD :DDD

(#722) Tirexi válasza #35434496 (#721) üzenetére


Tirexi
addikt

1 GPU-val:

[ Szerkesztve ]

(#723) TTomax válasza #35434496 (#721) üzenetére


TTomax
nagyúr

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#724) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Fennhordjátok az orrotokat, csak azt nem tudom mire. Ráadásul primitíven is viselkedtek, nem kéne leadni a színvonalat, pláne ilyen szakmai berkekben. Röhögcsélés az megy, érdemi, konstruktív vita már nem.

(#725) ricshard444 válasza gyuszaa (#724) üzenetére


ricshard444
veterán

:( Nevetséges és lehangoló

Vannak dolgok...

(#726) TTomax válasza ricshard444 (#725) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az valóban...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#727) Erdei88


Erdei88
veterán

Remekül teljesít Valleyben a 780, de mi van azokkal az benchmarkokkal, ahol az AMD erősebb?
Engem jobban érdekelne 1-2 játék teszt

(#728) #35434496 válasza Erdei88 (#727) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én felajánlottam, hogy teszteljünk de amd oldalról nem hajlandó senki. :(

(#729) Erdei88 válasza #35434496 (#728) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért nem tartom mérvadónak mert a 770 OC 52 fps-t dob Valleyra, nem gondolom, hogy 30-40%-al erősebb lenne a 780

(#730) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

3dm11 1200 ref

1225 ref hütō, ez sem lenne ennyi ha ledobná az órajelet a TDP miatt.

(#731) HSM válasza Abu85 (#717) üzenetére


HSM
félisten

Először is szögezzük le, én örülök, hogy írtál a rendszerek működéséről, és a gyártók motivációjáról. :K :R

"Ha ez a technológia nem lenne, akkor a Hawaii cGPU nem skálázna 1000 MHz-re, hanem 600 MHz lenne az alapórajele, illetve az NV-nél a GK110 sem mennek 900+ MHz-et, hanem be lenne állítva fixen 500 MHz-re. Ez azt jelenti, hogy a GK110 és a Hawaii sem született volna meg, mert nem lenne gyorsabb a kisebb GPU-knál."

A Hawaii ugyanígy skálázna 1000Mhz-re, csak másfélszer ekkora hűtő és VRM kéne alá. Ennyi a történet. És valóban, az a nagyobb VRM az idő legalább 80%-ában nem 100%-on menne, hanem mondjuk 60-70%-on. Valóban, ez komoly pazarlás mérnöki szemmel, mert ilyen magasságokban igencsak drága már a jobb hűtés és erősebb VRM. Ezenkívül nem 250W lenne a TDP, hanem mondjuk 350W. A GK110-re pedig ugyanez igaz.
Ilyen szempontból tényleg jobb, amit a Hawaii-nál és GK110-nél megcsináltak, hogy ~1-10W-ra tudják tartani a kártyát a VRM és a hűtő specifikációjának megfelelően. Hatalmas spórolás ez. Ugyanakkor én és a legtöbben a fórumból nem innen nézzük a dolgokat, hanem "gamer" szemmel, azaz hogyan lehet a lehető legtöbb FPS-t elérni a legjobb beállításokon a legstabilabban. ;) Itt viszont az összes ilyen "okos" spórolós technika beleköp a precíz tuningmesterek levesébe, haszna pedig 0.
Én nem képzelem magam okosabbnak az AMD mérnökeinél, csaképpen nekem mások a szempontjaim.

A névtelenségről meg annyit, hogy névvel is vállalom a véleményem. :U
A procik esetén (legalábbis az Intel-nél) 1000X jobban működik a turbo, mint ezek a felhasználó szemszögéből. Abban szabadon paraméterezhető, logikus, nem köp bele az ember levesébe. Ott a 3570K-m a gyári 3,4Ghz-et addig tartja, amíg ki nem húzom a konnektorból. Ugyanezt megcsinálod egy 7950-el, és nemhogy a 925Mhz-et nem fogja tartani, de sokszor a 850Mhz-et sem, ami az alapórajele lenne, és még "műterhelés" sem kell hozzá.

(#732) #35434496 válasza Malibutomi (#730) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mark 11 EVGA 780 Classified gyári léghűtés alap bios. :)

(#733) SzlobiG válasza HSM (#731) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne is mond 7950 mennyit szívtam vele pont ez miatt a tdp limit miatt.Ez nem fejlődés hanem vissza lépés mert nem tudja tartani azt az órajelet ami megvan adva neki. Sokkal jobbak voltak a régi vga-k azok fixen mentek.

Most nem akarom az nv-t sztárolni, de ott nem volt olyan mint a 7950 eseten, hogy tele volt sírva a topik mert az a szerencsétlen vga vissza vette az órajelet drasztikusan. :(

(#734) Erdei88 válasza #35434496 (#732) üzenetére


Erdei88
veterán

Graphisc score-ban gyengébb vagy, gondolom a 2500K miatt kapott kevesebbet

(#735) Tirexi


Tirexi
addikt

Értelmetlen ilyen tesztekkel szórakozni mert úgy sem ezzel fog játszani az ember.
Nekem saját játék teszteket linkelgessetek emberek!
Jöhet Tomb Raider, Batman AO, Metro LL, stb...

(#736) #35434496 válasza Erdei88 (#734) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem is a 290x ellenfele. ln2 biossal utólérem. :D

[ Szerkesztve ]

(#737) Locutus válasza Abu85 (#717) üzenetére


Locutus
veterán

Arra esetleg kitérhetnél még egy kicsit, hogy a mantle majd honnan húzza elő a háromszoros teljesítményt, ha már most is a limiten mennek az AMD kártyák... mert logikusan szerintem ha a DX-hez képest a Mantle jobban kihasználja a mögötte lévő hardvert, akkor az nagyobb terhelést jelent a kártyán is hőtermelésben is.
Vagy a mantle még úgy is teljesítmény többletet jelent majd, ha azonos hőmérsékleten tartáshoz még alacsonyabb órajelen kell menjen az a 290x ?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#738) HSM válasza SzlobiG (#733) üzenetére


HSM
félisten

Bizonyám, erről szól ez a technika, kisebb nagyobb mértékben. :K A 7950-ek is azért tudtak olyan olcsók lenni a 7970-ekhez képest, mert torkosabb volt a csip is és spórolósabb a hűtés/VRM is.
Csaképpen ezt akkor tanulta meg az ember, ha volt már 7970-e is, nem derült ki a tesztekből. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert emelt, 7970 limites 7950-em volt, jóféle hűtővel, így az ment rendesen, de nem volt mindenki ilyen szerencsés.

Ugyanakkor a 7970-ek esetében nem volt egyiknél sem gond ezzzel, ráadta a user a 20% (50%) powertune limitet, és még műterhelés (furmark, kombustor) is sziklaszilárdan tartotta az órajelét. :K Ott mondjuk emiatt volt, hogy jól fel is szaladt a VRM hőfok akár a gyári órajelen, de bírták, meg voltak csinálva.
Ugyanakkor ami a refi Hawaii, az borzalom, hogy 95 fokra kiélezve is éppen tart valahol 800-1000 közötti órajelet... Bejön a nyár, és degradálja magát 7870-é? ;]

Ilyen szempontból nagyon becsülöm a régi 7970-eket, meg a 280X-eket, ott legalább ha felhúzod a limitet, tartja, amit kell neki, nem kell azon aggódjak, hogy 2 fokkal melegebb van, és hopp, -10% sebesség....

Mondjuk kíváncsi leszek, milyenek lesznek az extrahűtős kiadások. Azok hogy fognak viselkedni, főleg tuning mellett. Mondjuk ha lehet állítani az üzemi feszültséget, és nem okoskodik bele, amíg nincs túlmelegedés, akkor felőlem lehet benne powertune, egyébként viszont lesz vele baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#739) SzlobiG válasza HSM (#738) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg arról nem beszélve, hogy a boostos bios hogy agyon feszelte szerencsétlen kártyát johogy tdp limitbe futott. Igen volt 7970-em ghz edition és semmi baj nem volt vele ellenben most ez a 290 ezzel a vezérléssel egy vicc. Abu hiába állítja be ilyen olyan innovacionak a gyakorlatba egy baromság az egész főleg 95 fokra beállítani úgy hogy még így is üvölt a venti.

A custom hűtősök biztosan jók lesznek, csak mikor?

(#740) TechArtist válasza Locutus (#737) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Annyi cikk volt már erről, azokat is csak olvasni kéne. Van pár cikk itt PH!-n is, meg máshol is akad, (+ egy rahedli a külföldi oldalakon) ha esetleg a PH!-s "túl kocka" számodra vagy túl hosszú, ennél egyszerűbben már nem lehet leírni, nem mintha a PH!-s cikkek bonyolultak lennének...

[ Szerkesztve ]

(#741) HSM válasza SzlobiG (#739) üzenetére


HSM
félisten

Abunak is igaza van a maga szemszögéből. Ugyanis gondold el, a 7970-hez képest egy másfélszerakkora csip, még magasabb órajelen, ugyanazzal a hűtéssel és egy nagyon hasonló VRM-el, és működőképes. :D Technikai szempontból ez igencsak bravúros, gondold el, azért nem semmi, hogy minden körülmények között ezzel a csúnyán alulméretezett hűtővel fix 95 fokon tudja magát folyamatosan tartani, függetlenül a terheléstől és hőfokoktól.

Ugyanakkor az egységsugarú usernek szvsz állatira nem jó, hogy hol 1000Mhz, hol 700Mhz a karija, miközben folyamatosan üvölt, és a 95 fok se biztos, hogy a hosszú élettartam barátja lesz. :U
A user ugyanis játszani szeretne, egy fix teljesítményű karival, hőfoktól, teljesítményfelvételtől függetlenül. Ez a szempont, amit Abu nem tud a mérnöki szemlélet mellett elfogadni.

(#742) Casanova* válasza TechArtist (#740) üzenetére


Casanova*
veterán

Mégsem lesz GCN-exkluzív a Mantle API ??? mindig variál az AMD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#743) TechArtist válasza Casanova* (#742) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Arról is volt már egy cikk itt PH!-n, mi az ide mindenki csak fórumozni jár? :D (Tudom, hogy a gamepod is PH! lapcsaládos.) Nem lesz GCN-exkluzív, az első hírek is ezt állították egyébként, de attól függetlenül egy jó ideig csak GCN-es kártyák tudnak belőle igazán profitálni és "mellesleg" az előny mindig az AMD-nél lesz, mivel övék az API és azt csinálnak vele, amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#744) Casanova* válasza TechArtist (#743) üzenetére


Casanova*
veterán

,,az előny mindig az AMD-nél lesz, mivel övék az API és azt csinálnak vele, amit akarnak.,, nvidiánál meg a kraft! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#745) TechArtist válasza Casanova* (#744) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Meglátjuk, hogy hosszútávon az ész vagy az erő éri-e meg jobban. :)

(#746) Casanova* válasza TechArtist (#745) üzenetére


Casanova*
veterán

zöldet nem kell félteni... :N tudják ők mit csinálnak. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#747) #35434496 válasza TechArtist (#745) üzenetére


#35434496
törölt tag

Eléggé sjátosan minősíted a dolgokat. :D

(#748) TechArtist válasza Casanova* (#746) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Nem féltem, mindig is túlértékelt volt, :D meg ott is kiváló szakemberek dolgoznak. Tudnak ők is újítani, csak nem szeretnek, amíg nem muszáj, most majd muszáj lesz. Amúgy én drukkolok nekik, mert az egy résztvevős piac sosem jó. :)

(#749) daveoff válasza HSM (#720) üzenetére


daveoff
veterán

MSI R9 270X Gaming
50k-ért vettem, és nagyon halk! :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#750) HSM válasza daveoff (#749) üzenetére


HSM
félisten

Hehh, elég szépen megy és jóáras is volt. :K Bár még így is majdnem 10%-al jobb vagyok. :P

Mondjuk mit szólnál egy Sniper Elite v2 teszthez? ;]

Average FPS: 51.3
Minimum FPS: 24.9
Maximum FPS: 317.2

Resolution Width: 1920
Resolution Height: 1080
Texture Detail: ULTRA
Shadows Detail: ULTRA
Draw Distance: ULTRA
Anti-aliasing: HIGH
Advanced Shadows: LOW
Supersampling: 2.25x
Anisotropic Level: 16
Compute Shaders: ON
Ambient Occlusion: ON
Motion Blur: ON
Vertical Sync: OFF
Reduce Mouse Lag: OFF
Stereo 3D: OFF

Csakhogy nekem is hátha helyreáll a lelkibékém, hogy nem a semmire fizettem rá ~35k-t... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.