Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) rocket


rocket
nagyúr

HD5750 van a kepeken, 1120SP/56TMU/128bit 700/1150, GDDR5.



Hynix memoria van a kartyakon, CCC kepbol itelve nem mukodik a memoriaknal a clock-gating, es 1150mhz-en megy 2D modban is.
Cypress 2D modban 157mhz-en megy, Juniper eseteben 700mhz-rol 400mhz-re csokken csak a GPU, ezeket hogy sikerult mar megint osszehozni.

[ Módosította: Racecam ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#202) lsc válasza rocket (#201) üzenetére


lsc
nagyúr

Jó lesz az 5750-nek. Gbors majdnem talált ha jók az infók .

Az élet kegyetlen .

(#203) Abu85 válasza rocket (#198) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GPU tech conferencen. Mindenki a DX11-ről érdeklődött az NV-nél, de a cég állta a kérdések sorát.
Mármint melyik játékokra gondolsz. A többség a minőség szerint szelektál. Jelenleg minőségi PhysX cím a Mirror's Edge (ami túlkoros) és a Batman (ezt mi is teszteljük). Az NFH Shift nem probléma, mert a HD 5000-nek nagyon fekszik. Márpedig azokat kell verni.

Nem ... a gyártó specifikus platform addig él, amíg az NV pénzt rak bele. Illetve amíg elfogynak a PhysX-es játékok az NV alól. 2010-re a Dark Void az egyetlen címük. Potenciális jelölt az Aliens: Colonial Marines, a Backbreaker. Ezenkívül a 2010-re készített címek közül megvehető a Hero's Jorney, a Huxley, a Jianxia 3, a Mortal Online, a Two Worlds: The Temptation, a Urban Empires, a Venetica, és a Winterheart's Guild. Mást nem tudnak megvenni, mert nem csinálnak más PhysX API-t használó játékot 2010-re (a fentiek pedig csupa AAA cím :D - DX11-es Dirt 2, AVP, STALKER CoP, Crysis 2, F1 2010, Dungeons and Dragons Online, The Lord of the Rings Online és a pletyizett Grid 2, BattleField BC2 eltörpül mellettük :)) ). A régebbi próbálkozásokat lehet újrakezdeni a Mafia 2-nél, de zárt ajtó fogadja az NV-t. Gondolom a 2K Czech-nek nincs szüksége az "anyagi támogatásra", eltudják dönteni, hogy mi a jó a felhasználóknak. :)

Az AMD azért jelentette az OpenPhysics be a dolgot, mert hozzák a Star Wars: Force Unleashed-et PC-re. Csak ez még nem nyilvános. :D Konkrétan ez elág nagy csapás az NV-nek. Láthatóan, hogy az AMD komolya neveket prezentál, míg ők nem túl komoly nevekre vannak kiszorítva.

gbors: Még nem próbáltad a Batmant. Medium PhysX-szel egy GeForce 9600 GT-n durván akadozós nekem. :)) PhysX nélkül, még szép, hogy fut. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#204) gbors válasza lsc (#202) üzenetére


gbors
nagyúr

miből gondolod, hogy 5750? és akkor milyen lenne a 70-es?
ez a variáns az E3-as kísérletemnél egy kicsivel gyorsabb, nagyjából a 4890 lehet.

Abu: próbáltam, bár 5 percnél nem tovább. de persze PhysX nélkül értettem a sebességet, PhysX mellett csak nVidia inside tesztnek alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#205) Abu85 válasza gbors (#204) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elnézést, hogy meggyanúsítottalak azzal, hogy nem próbáltad ki. :D Igazából a PhysX az, amit azért szeretne az ember bekapcsolni. Amúgy a Batmanes stratégia elég rossz irány is lehet. Felteszed 1680x1050-be teszel rá egy kis AA-t, Very High PhysX be, és már veheted is a GTX 285-öt. :N Nekem ez nem gyere be.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#206) rocket válasza Abu85 (#203) üzenetére


rocket
nagyúr

A tesztekben miota szokas minoseg szerint osszevalogatni a jatekokat?
Inkabb azok vannak osszevalogatva amik kedveznek az eppen bemutatni kivant architekturanak (pontosabban inkabb az NV kartyainal tesznek igy, ezert volt, hogy 80+ framek mellett leragadtak megint a 4xAA-nal), de vannak olyan oldalak, akik 1-2 eves jatekokkal tesztelnek meg mindig amiket mar a 99$ alatti VGA-k kozul is van ami full HD-ben visz 8xAA/16xAF mellett 60 frammel.
Jol emlekszem a tesztekre (most hirtelen egyet se talaltam meg) az atlagosnal lassabbak a HD58xx kartyak az NV kartyaihoz kepesz NFS:Shift alatt mint mas jatekokban, igy annyira azert nem fekszik nekik.

Mar megint a tavoli jovoben jarsz, en a jelenrol, es az idei evrol beszeltem.

Darkest of Days-t nem irtad soha mint PhysX cim, az a semmibol jott :)
Egyebkent nem feltetlenul kell GPU PhysX, mivel az AMD driverei jobban terhelik a CPU-t igy a CPU PhysX kapcsan is lehetnek erdekes tortenesek meg.

Online jatekokhoz minek DX11? nem sok vizet fognak zavarni azokkal.
F1 2010 es a GRID2 csak a logika alapjan lett a DX11 jatekok koze sorolva, mivel az F1 mar regota fejlesztesben van es a konzol verziokkal egyidoben jon jovo ev elejen igy nem biztos DX11-es lesz, GRID2-ot meg valaki odakepzelte mert meg csak pletykakent sincs egyelore semmi rola.
(Kihagytad a felsorolasbol a Ghengis Kahn-t, annak mar most boritekolnak egy Stormrise szintet ;) )

Mafia2 kapcsan vard kia veget, lehet PhysX se kell, igyis hozza igazitottak az NV kartyaihoz.

Szerinted hany embert fog erdekelni egy ~2 eves konzol jatek PC-n?, vagy meg mindig ennyire eros lenne a Star Wars brand?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#207) Abu85 válasza rocket (#206) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi próbálunk aszerint tesztelni. A Stormrise maradt volna, mert az első teljesen DX10-es játék, de gagyi, ezért ment. Ez a minőséges dolog igazából a legigazságosabb. Az architektúrára nem is gondolunk, mert nem kívánunk kedvezni senkinek.

[link] - XbitLabs NFS:Shift :)

[link] - Darkest Of Days bejelentés

CPU PhysX kapcsán semmi meglepetés nem lehet. Ha valami lassabban fut AMD-n, az nem a CPU PhysX miatt van.

A Codemasterssel hosszútávú megállapodás van. Ami jön az DX11 lesz. Nem csak az AMD miatt, de az egyszerűbb fejlesztés és a sebesség is ezt kívánja.

A Ghengis Kahn-t azért nem írtam, mert az még 2010-ben sem biztos, hogy megjelenik. Amúgy az is MMORPG lesz. :)) Az MMORPG-kbe amúgy azért invesztál ennyit az AMD, mert nagyon népszerűek PC-n.

A Mafia 2 az eladásokra megy rá, nekik nincs szükségük pénzre. Ezért maradtak eddig a zárt ajtók.

Akinek nincs konzolja, mint nekem, az tuti megnézi. A Star Wars Brand meg piszok erős, ezt senki sem vitatja. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#208) gbors válasza Abu85 (#207) üzenetére


gbors
nagyúr

annyit azért megjegyeznék az xbittel kapcsolatban, hogy bár a hw-szétszedős elemzéseiket nagyon szeretem, olvastam már 1-2 ordítóan nagy marhaságot náluk vga-teszt címén...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#209) rocket válasza Abu85 (#207) üzenetére


rocket
nagyúr

En is tudom mi lenne a legigazsagosabb, de nem ilyen vilagban elunk, hogy ez a mentalitas elterjedjen.
Hiaba az AMD jelentetett meg uj VGA-kat, inkabb a NV fele iranyelvet hasznaltak a tesztek tobbsegeben, jatekok, es beallitasok kapcsan.

Akkor rosszul emlekeztem mert full HD-ben 45% a kulonbseg. (lehet masik teszt volt, az tuti nem europai volt, hanem valami azsia mert kriksz-krakszok voltak a tablazaton betuk helyett )
DAD-ra is rosszul emlekeztem akkor behuzok neked 1 hit-et a sok miss melle :DDD

Attol mert nepszeru a WOW a tobbi nem lesz az, es ott is mar lassan tucat szam jonnek a probalkozasok, tehat akkor az AMD 3 MMORPG melle allt es lesznek DX11-esek.
Az ilyen jatekokat pont ugy lehetett eddig nepszeruve tenni, hogy alacsony igenyeik vannak, es hat 2010Q1-ben a DX11 meg biztos nem az lesz.

Mafia2 egy DX9-es TWIMTBP cim amit agyon hypeoltak mar eddig is, biztos lesz a jatekban AMD szeretet csomag, aztan Ian McNaughton megint bloggolhat, hogy elsirja a banatat ;)

Nem tudom, eleg sokat gyengult a Star Wars mint brand az 1-2-3-nak koszonhetoen, engem nem hozott lazba ez a hir az tuti, persze ez nem jelent semmit :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#210) Abu85 válasza rocket (#209) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mafia 2-őt hol írták TWIMTBP-nek?
Én a Techland-es kontakttól hallottam, hogy egyelőre zárt ajtók vannak, de megy az ostrom kemény. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#211) Ricco_hun válasza gbors (#204) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

1120SP/56TMU/128bit 700/1150, GDDR5

"ez a variáns az E3-as kísérletemnél egy kicsivel gyorsabb"

Hát én meg úgy látom, hogy inkább az E1 és E2 variánsok közé tehető (az órajelek miatt). Az E3 variáns már 192 bites, hogy lenne attól gyorsabb? Abba a vgaspeed-es találgatós táblázatba be tudnád illeszteni ezekkel az órajelekkel is? Kíváncsi vagyok, hogy mit mutatna így, mert az E1 variánstól magasabb a mem órajele, de viszont az E2 variáns 850MHz-es gpu-jához képest nagyon kevés az a 700Mhz.
Talán befogja a HD4870-et, ha ez lesz a HD5750 és nem lesz több 120$-nál még jó vétel is lehet, más egyéb esetben csak a fejemet tudom csóválni.

Az a kúler hasonlít a HD4770 hűtésére, csak a kártya vége felé ennek hosszabb a műanyag burkolata. Hát nem egy szép darab.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#212) rocket válasza Abu85 (#210) üzenetére


rocket
nagyúr

Regen kint volt az NZONE-on meg PhysX is bevolt igerve, de most nincs mar ott.
Ha az ostrom kemeny az se sok jot jelent az AMD-nek, ha csak nincs egy olajmilliardos a kozelben aki unatkozik :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#213) rocket válasza Ricco_hun (#211) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a HD5750 nem a HD5770 (legalabbis ezt irjak a linken), 850/1200 orajelekkel jon valoszinuleg a nagy teso az meg 1:1-ben E2 lenne.

[ Módosította: Racecam ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#214) Abu85 válasza rocket (#212) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak nem a druszámra gondolsz. :D Mingyá küldök neki egy SMS-t a veszéllyel kapcsolatban. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#215) rocket válasza Abu85 (#214) üzenetére


rocket
nagyúr

Elore kellene gondolkodniuk, mert utolag majd max. bloggolni lehet csak a "serelmeket" ;)

Vantage Perlin Noise teszt alapjan mar megint az E0-nal jarunk a HD5750-nel, mar csak akkor az a remeny maradt, hogy valami csoda folytan az ES egy XT orajelein futo PRO volt, es a kartyarol keszult kepekkel ellentetben a JuniperXT 14SIMD es 192bit-tel jon.

Az biztos kaosz az egesz, es fura, hogy azsiaban mindenki 14SIMD-rol irogat, aminek sajat altaluk keszitett teszt sorai kozott ott vannak az ellentmondasok :)

[ Módosította: Racecam ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#216) nkmedve válasza rocket (#213) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem inkább 5750 és 5770 akart lenni?

Akárhogy is nézzük, ez a 128bit elég siralmas. Meglátjuk mennyire fogja vissza az amúgy szép teljesitményű GPU-t (14SIMD-ben sem lehetünk mondjuk biztosak). Igy akkor gondolom nem lesz sok értelme a 24ROP-nak.

(#217) rocket válasza nkmedve (#216) üzenetére


rocket
nagyúr

De, csak Abu feltartott itt, es ures gyomorral vagyok kenytelen irogatni :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#218) gbors válasza Ricco_hun (#211) üzenetére


gbors
nagyúr

persze hogy oda, csak benéztem :B az E1-nél lesz kicsivel gyorsabb, és így a 4870-et sem fogja elérni. p.o.s. :(

Abu: eddig még nem találkoztam olyan PhysX játékkal, amit bírtam volna értékelni. én marhára lesz**om, hogy hogyan lengedezik a zászló vagy a ruhafoszlány a szélben, nem nagyítóval bámulom az állóképet. lehet ebben a fizikás dologban potenciál, de amíg ilyen kispályás célokra használják...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#219) leviske válasza harry (#192) üzenetére


leviske
veterán

Azt csak Te tudod, hogy számodra érdemes-e. :) Egy HD5700-assal a látványt/teljesítményt tekintve, DX11-es játékokban sokkal jobban járhatsz, mint egy HD4800-assal.

De ezek a játékok nem most fogják ellepni a piacot. :) Tehát, ha kicsit várni akarsz az árak normalizálódására, akkor szvsz most nyugodtan lehet. 2010Q1-re lehet gondolom több DX11-es játékot várni, mivel elég sok játékot csúsztattak addig.

(#195) rocket: De csúf... Bár így valamivel talán közelebb ál stílusban az eddig megjelent két HD5-öshöz, mint a régi, HD3870 hűtéssel. Az mondjuk várható volt, hogy drágább, zárt hűtést nem fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#220) Med1on válasza rocket (#193) üzenetére


Med1on
aktív tag

A DX 11 és a DX 9 viszonyáról kéretik ezt elolvasni. :)

Modern Warfare 2 eladások? Jelen pillanatban még fejlesztik a játékot nem korai ez még kicsit? :DDD

Most komolyan te a DirectX 11-et akarod a PhysX-el összehasonlítani? Egy nyílt grafikus api-t egy zárt szabvánnyal? Persze ha neked a jövőben az évenként 1-2 komolyabb PhysX-es játék elég akkor összehasonlítható a kettő. :)

A fermi architektúrájából már lehet látni az Nvidia elsősorban nem "grafikus kártyát" akart tervezni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#221) csatahajós


csatahajós
senior tag

Reggeli kis hírmorzsa a túloldalról.

Nem úgy tűnik, hogy az nv is sokat tudott volna javítani azon a die méreten...

(#222) lsc válasza gbors (#204) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha rákattintasz az elírt 5850 linkre ott 5750-ről van szó .

Az élet kegyetlen .

(#223) cszn válasza Med1on (#220) üzenetére


cszn
őstag

A Fermivel kapcsolatban sok kérdés merül fel:
-Milyen gyors lesz dx11 játékokkal? Emulált tesszeláció? :F
-Milyen lesz a kihozatala? Lesz nyereségük rajta?
-Kisebb kártyák milyen áron jönnek, milyen teljesítménnyel?

(#224) rocket válasza Med1on (#220) üzenetére


rocket
nagyúr

Olvastam, en a jelenlegi tenyekrol, es mi varhato meg iden arrol irtam, nem arrol mi varhato majd 2010-ben.

"Modern Warfare 2 eladások? Jelen pillanatban még fejlesztik a játékot nem korai ez még kicsit?"
Fuss neki ujra, hogy mit irtam.

"Most komolyan te a DirectX 11-et akarod a PhysX-el összehasonlítani? Egy nyílt grafikus api-t egy zárt szabvánnyal? Persze ha neked a jövőben az évenként 1-2 komolyabb PhysX-es játék elég akkor összehasonlítható a kettő."

Ismet csak azt tudom irni amit az elejen a hozzaszolasnak, a jelenrol, es az iden varhato dolgokrol irtam, most egy fontos idoszak kovetkezik az eladasok tekinteteben, 2010 meg a tavoli jovo, odaig nem latok a szines grafikonokon mutogatott 2010-es tortenesek meg nem erdekelnek, R600 kapcsan megtanulta aki akarta, hogy nem is erdemes ennyire elore nezni ;)
#198-ben ezt irtam:
Egyelore egyatalan nem az AMD-nek all a zaszlo a DX11 vs PhysX csataban, jovo evben meg milesz az meg majd kiderul, mint a STALKER peldaja mutatja barmelyik jatekot, barmikor elhalaszthatjak, igy egyelore keplekeny az egesz DX11, mig a PhysX itt van mar most is, ha nem is domping szinten, de megindult a hajo, aminek ugye a joslatok szerint sullyednie kellene mert gyarto specifikus.

"A fermi architektúrájából már lehet látni az Nvidia elsősorban nem "grafikus kártyát" akart tervezni."

Nem irtam ennek az ellenkezojet.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#225) rocket válasza csatahajós (#221) üzenetére


rocket
nagyúr

Van kulon NV talalgatos topik, inkabb oda kellene a Fermi-vel kapcsolatos hireket beirni, es akkor nem kell ezt a topikot szet OFF-olnunk.
Egyebkent a DIE nem latszik a kepen, az csak a "kupakja".

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#226) nkmedve válasza rocket (#224) üzenetére


nkmedve
őstag

Felesleges DX-et hasonlitani PhysX-hez. Attól eltekintve amit már sokan leirtak, hogy az utóbbi egy zárt szabvány, valamint nincs és nem is lesz túl sok játék ami támogatná (ami támogatja ott sincs hihetetlen nagy különbség) PhysX egy hardcore-gamer cucc, az átlag játékosnak sose lesz olyan gépe amivel élvezhetően kihasználná.
Unreal motorral egybe lehet kötni, mert az nem túl igényes, de úgy is kell legalább egy 9800GX2 szintű kártya, hogy tényleg látványos legyen, másképp megeszi a hardvert. Igényesebb motrokról még nem is beszéltünk...

DX11 ezzel szemben a természetes fejlődést képviseli és nem kell hozzá felsőkategóriás rendszer, hogy kihasználhasd. Ha tényleg egyszerű lesz rá fejleszteni és visszafele kompatibilis lesz, akkor hamar kapni fognak rá a fejlesztők.

NV azt mondta, hogy DX11 nem fogja eladni a hardvert, szerintem inkább PhysX nem fogja, pedig ők erre épitenek.

(#227) csatahajós válasza rocket (#225) üzenetére


csatahajós
senior tag

[OFF]Köszi, tisztában vagyok vele :), csak pont te kommentáltad ha jól emlékszem, hogy most az nv javított a die miéret -teljesítmény arányon. Valóban nem látszik maga a die (kivéve a "robbantott ábrán", de azért a kupak méret illetve a hátoldalon a lábkiosztás és hordozóréteg mérete sejtet valamit.

Off vége[/OFF]

(#228) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali srácok ! 5870 CF mér skálázódik ilyen gyengén, fog ez javulni ? Azt hittem CF-ben lazán otthagyja majd a GTX 295-t .

Pedig más játékoknál nagyon jól szerepel a CF ! Viszont nekem crysisre kell :O

[ Szerkesztve ]

(#229) Oliverda válasza rocket (#201) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagyon kis "picsa" kártya lett ez az 5750. Szerintem a nyák előállítása még olcsóbb lehet mint a 4770 esetében. Ergo elég rugalmasan tudnak majd játszadozni az árakkal.

Az 5770 órajeleit pedig én 850/1200-ra tippelem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#230) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Itt a kép, előző hszből eltűnt !

(#231) keIdor válasza rocket (#209) üzenetére


keIdor
titán

Egyet értek, illetve pontosítok. A Star Wars brand szvsz már semmit nem ér, kevés embert mozgat meg, főleg a Force Unleashed bukása óta.
Egy non-MMO RPG Knights of the Old Republic 3, és Jedi Knight 4 szerintem visszahozhatná a brand erejét a csúcsra, de mivel tudtommal ilyenek nem készülnek, így marad lent a brand.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#232) mad1 válasza Zsozsooooo (#230) üzenetére


mad1
veterán

Mint ahogyan most is. :)

Ne szemetelj ! = Steam

(#233) Bici válasza mad1 (#232) üzenetére


Bici
félisten

Mert a linkelt oldal tiltja a képei beszúrását.
Itt a kép: [link]
Ha a linket sem nyitja meg, akkor vágólapra az URL-t, és egy üres lapra beilleszteni. Miután megnézted, már itt a fórumon is látszik, mert benne van a böngésző átmeneti tárolójában.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#234) Med1on válasza rocket (#224) üzenetére


Med1on
aktív tag

"PC-n iden egyertelmuen a Modern Warfare 2 fog a legnagyobb peldanyszamban elkelni, az is egy DX9-es jatek."

Erre írtam azt, hogy nem korai-e megelőlegezni "a legnagyobb példányszámot"? -annak tükrében, hogy a játék még sehol sincs.

Az R600 átlépett 2 évet mert igazán jól csak az RV770 "működött". Ezt aláírom ez jogos itt sok vitának nincs helye. De belegondoltál már abba, hogy az általad vizionált: "2010 meg a tavoli jovo," 3 hónap múlva itt lesz? :B

Amit végképp nem értek:
"nem is erdemes ennyire elore nezni"

Szerinted a vásárlók nagy része néhány hónapra vásárol grafikus kártyát? Én úgy gondolom nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy mindig az éppen aktuális trendet kövessék mert bizony a legtöbben hosszú évekre terveznek egy esetleges vásárlás során. Nem, hogy 3 hónapra hanem ettől még távolabbra célszerű tervezni mert nem olcsó mulatság a gépfejlesztés.

"az AMD-nek all a zaszlo a DX11 vs PhysX "

Bravó 1 hét után erre a következtetésre jutottál? :) Mellesleg a HD 5870 megjelenése óta már elérhető a Battleforge DX11, illetve a Stalker orosz változata is hamarosan jön ugyanis csak az európai verziót csúsztatták el. Ezen kívül már legalább 6-7 nagynevű játékról lehet tudni, hogy DX11 támogatással jön, de aki nagyon figyelt már többről is tudhat. Igen valóban vesztésre áll a DX11. :DDD

A fermi architektúrájából már lehet látni az Nvidia elsősorban nem "grafikus kártyát" akart tervezni.
-Ezzel nem arra céloztam, hogy te az ellenkezőjét állítottad csak azt mondtam, hogy a felépítéséből adódóan nem kell csodára számítani Dx11 alatt.

Nem akarom szétoffolni a topikot (ezért sry all) de azért ettől függetlenül off címszó alatt sincs helye hülyeségeknek szerintem. Emiatt fontosnak tartottam a fönti dolgokat megemlíteni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#235) Med1on válasza Med1on (#234) üzenetére


Med1on
aktív tag

* "Egyelore egyatalan nem az AMD-nek all a zaszlo a DX11 vs PhysX csataban,"
a nem pont lemaradt...

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#236) Bici


Bici
félisten

Most hogy áll win7 alatt az Ati VGA és a GF, mint PhysX társkártya helyzete?
Létezik már valami varázslat a probléma megoldására?
Alaphelyzetben, a CUDA sem műxik ha a GF a másodlaos kártya?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#237) leviske


leviske
veterán

Hát... :F Ha igazak a HD5750 tesztek, akkor nem sokkal lép meg a HD4770-től. Innentől eléggé a szíven ütős kategória, ha képesek $100-nál többet kérni érte. :F

Fura, hogy az előző generáción ezen széria esetében nem sikerült túllépni. :F Okosabb lett volna, ha ebben az esetben inkább 600-asok lesznek.

(#238) gyiku válasza leviske (#237) üzenetére


gyiku
nagyúr

betadriver ;)

hüllő

(#239) Bici válasza leviske (#237) üzenetére


Bici
félisten

A sebesség driver, az ár pedig rv7xx raktárkészlet kérdése.

Gyiku: Mikor lesz má' saját avatarod? :D Nekem nincs időm megcsinálni, amit akarok. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#240) gyiku válasza Bici (#239) üzenetére


gyiku
nagyúr

el vagyok tiltva decemberig :DDD amugy mar kesz van ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#241) Bici válasza gyiku (#240) üzenetére


Bici
félisten

Uhh, akkor nekem kell időt szakítanom rá... Mennyi teendő, mennyi teendő... :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#242) Ricco_hun válasza leviske (#237) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"Hát... Ha igazak a HD5750 tesztek, akkor nem sokkal lép meg a HD4770-től. Innentől eléggé a szíven ütős kategória, ha képesek $100-nál többet kérni érte."

Egyetértek. Ez 100$-nál többet nem ér dx11 ide vagy oda. És ezt akarják 149$-ért adni, a magasabb órajelű HD5770-et meg 199$-ért. Hát lehet bízni abban, hogy a béta driver miatt ilyen gyenge, de az ATi nem szokott csodákat művelni driver ügyileg. Remélem a debütálásig változnak az árak, különben várhatok vagy egy fél évet mire elérhető szintre csökken az ára. Ezek is túlárazottak. :(((

Srácok jó lenne ha nem off-olnátok szét a topikot. Zsozsoooooo problémája/kérdése is inkább ebbe a topikba való, hiszen a HD5850/HD5870 már megjelent.
Köszönöm.

Rocket: Azért az kemény volt, hogy vagy 5 hsz-en keresztül HD5850-nek írtad a HD5750-et. ;] Ha valaki csak úgy betéved a topikba nem kicsit megtévesztő lehet számára.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#243) zuchy válasza Ricco_hun (#242) üzenetére


zuchy
őstag

Rocket: Azért az kemény volt, hogy vagy 5 hsz-en keresztül HD5850-nek írtad a HD5750-et. ;] Ha valaki csak úgy betéved a topikba nem kicsit megtévesztő lehet számára.

Biztos nagyon tettszik neki. ;) :P

Hát (háttal nem kezdünk mondatot) eléggé nagy űr lesz majd a HD58xx és a HD57xx között. Nem értem akkor mért HD57xx lesz a neve, ha ilyen gyengusz? Jobban illene a HD56xx-be. :U
Vagy! Direkt arra mennek, hogy vegyed meg a drágább HD58xx-t. Direkt terelik az embereket.
Mivel konkurencia nem várható még ezen a szinten, így ezt is megtehetik. Ha meg kijön a konkurens megoldás, akkor csinálnak pl egy HD 5790-t.

PC-STYLE.hu

(#244) Med1on válasza Ricco_hun (#242) üzenetére


Med1on
aktív tag

299$ és 399$ volt a HD 5850 és az 5870 hivatalos ára a rajt előtt. Ehhez képest a neweggen már a nyitónapon 379$ volt a HD 5870 (sajnos ez se sokkal jobb) illetve jelen pillanatban 259$ a HD 5850 (ez már azért nem rossz).
Ahogy láttam a GTX 285 ára bőven magasabb szóval a kisebbik Cypress esetében nincs ok panaszra.

Szóval magasnak tűnik a 149 és a 199$ de a két Cypress is így indult és alig 1 hét alatt egész sokat javult ezen a téren. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#245) rocket válasza Med1on (#234) üzenetére


rocket
nagyúr

Nekem nem korai, bar a SIMS 3-mat nem lesz konnyu megverni 7 es fel het alatt, de nem lehetetlen :)
A lenyegi reszen annak a hozzaszolasomnak nem valtoztat ez egyebkent.

3 honap mulva 2010 januar 2. lesz, ha koveted a PC jatek piacot az uborka szezon, a februar meg megjobban, utana marciusban tortenhetnek az elso dolgok a DX11-es jatekokkal kapcsolatban (ugy mint iden a DX10.1 kapcsan), addigra talan mar a GF100-bol is lehet majd kapni eleget.
A lenyege annak amit irtam az, hogy karacsonyig bezarolag van az uzletileg nagyon fontos idoszak, es szeptembertol indulva a mai napig ugytunik az NV jobban felkeszult szoftverekkel, amik ugye eladjak az uj hardvereket, es nem forditva.

"Bravó 1 hét után erre a következtetésre jutottál? Mellesleg a HD 5870 megjelenése óta már elérhető a Battleforge DX11, illetve a Stalker orosz változata is hamarosan jön ugyanis csak az európai verziót csúsztatták el. Ezen kívül már legalább 6-7 nagynevű játékról lehet tudni, hogy DX11 támogatással jön, de aki nagyon figyelt már többről is tudhat. Igen valóban vesztésre áll a DX11."

Nem kovetkeztetek semmire, a tenyekrol irtam, tudom jol van Battleforge DX11-es patch, a STALKER: COP orosz verzioja meg lenyegtelen ahoz amit irtam, mert nem kaphato Oroszorszagon kivul, es iden nem is jelenik mar meg.

"-Ezzel nem arra céloztam, hogy te az ellenkezőjét állítottad csak azt mondtam, hogy a felépítéséből adódóan nem kell csodára számítani Dx11 alatt."

Akkor ertelmezesi problemaid vannak, minek celozgatsz olyan dologra aminek semmi koze ahoz amit irtam?:)

"Nem akarom szétoffolni a topikot (ezért sry all) de azért ettől függetlenül off címszó alatt sincs helye hülyeségeknek szerintem."

A hulyeseget te hordod ossze, hogy kiragadsz reszleteket mondatokbol, es keptelen vagy ertelmezni amit irtam.
Csak neked: nem irtam DX11 bajnok lesz a GF100, nem irtam a DX11 nem lesz fontos, nem irtam a PhysX megvaltja a vilagot.

#242: Majd megkerek egy moderator javitsa at, a vicc az, hogy fel se tunt amig nem irtak :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#246) Med1on válasza rocket (#245) üzenetére


Med1on
aktív tag

Dirt2 december eleje, AVP január. Elég komoly gameknek néznek ki a Dirt2 konzolos értékelései 90% körül mozognak. :) Szóval az biztos, hogy nem kell várni márciusig a DirectX 11-re. Persze (elsősorban a zöld szimpatizánsoktól) ilyenkor szokott az jönni, hogy ezek a gamek nem érdekelnek/úgyse lesznek jók. :DDD

Azért írtam azt a Fermiről, mert úgy láttam, hogy nem nem sok fogalmad van a chip képességeiről. Emulált tesszellálással garantáltan nem lehet utolérni a Cypress fix funkciós egységeit, ráadásul még a textúrázók terén is lehetnek kavarások.

Persze azokat nem te írtad, csak vhogy mégis a te hozzászólásaidba voltak. :D
Értelmezési gondok inkább nálad lehetnek. A HD 5850 nem egyenlő a HD 5750-el. :N :B

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#247) gbors válasza Med1on (#244) üzenetére


gbors
nagyúr

akkor nem azt mondták, hogy 399 és 299, hanem azt, hogy < 400 és < 300. most mit mondanak pontosan? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#248) Med1on válasza gbors (#247) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ezt fogják mondani:

Auto Notification
We'll send an email notification to the address registered in your Newegg account when this item becomes available for purchase
:D

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#249) rocket válasza Med1on (#246) üzenetére


rocket
nagyúr

"Dirt2 december eleje, AVP január. Elég komoly gameknek néznek ki a Dirt2 konzolos értékelései 90% körül mozognak. Szóval az biztos, hogy nem kell várni márciusig a DirectX 11-re"
Januarban nem valoszinu megjelenik az uj AVP, a DIRT2-vel meg nagyot kaszalhatna az AMD ha nem december 2. heteben jonne, 2 hettel karacsony elott. (legalabbis a kupon szerint ami a HD58xx kartyakhoz van).

"Azért írtam azt a Fermiről, mert úgy láttam, hogy nem nem sok fogalmad van a chip képességeiről. Emulált tesszellálással garantáltan nem lehet utolérni a Cypress fix funkciós egységeit, ráadásul még a textúrázók terén is lehetnek kavarások."

Eleg szelektiven olvasgatod akkor a hozzaszolasokat ha ezt gondolod, azt is leirtam mit fog tenni az NV, hogy ez ne legyen hatrany, el kell csak ernie ne hasznaljak a tesszalaciot.
Az egyetlen eddig megjelent (Oroszorszagon kivul is, nehogy legyen mibe belekotnod ;) )DX11 Battleforge pl. nem hasznal tesszalaciot hiaba DX11-es jatek, ha november vegeig az NV elinditja a GF100-ra epulo kartyakat (paper launch, very-very soft launch az most lenyegtelen), ez lesz az a jatek ami a tesztekben semmit nem mutat majd a GF100 egyik nagy gyengejebol a hardveres tesszalator hianyabol, mas DX11-es jatek addigra nem lesz, de mar most is van nehany PhxsX cim. (most egyebkent bepotolhatod az ertelmezesi zavarodat, es megkapod a hozzaszolasaim vegeredmenyet amiket kiforgattal, azza, hogy olyan dolgokat kepzeltel bele ami benne se volt.)

"Értelmezési gondok inkább nálad lehetnek. A HD 5850 nem egyenlő a HD 5750-el."

Nem kellett ott ertelmezni semmit, elirtam, az meg teged minosit, hogy ertelmezesi gondnak gondolod.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#250) Med1on válasza rocket (#249) üzenetére


Med1on
aktív tag

Tegyük hozzá 5x zsinórba sikerült elírnod. :D Jah ez tipikus sima elírás. :))

Dirt 2 decemberbe már használni fogja a tesszellátort. Ha igazad lenne és november végén kijönne a Fermi akkor utána 1-2 héttel már lehet majd látni tesztek alatt is az egyik nagy gyenge pontját. Ennyi. Pont.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.