Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) cowboy_bebop válasza gyiku (#800) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Egész pályás letámadás, várjuk. :)

(#802) gyiku


gyiku
nagyúr

ASUS laptop Mobility Radeon HD 5870-nel

Finally confirmed: Nvidia will show GF100 at CES 2010 - jon a papirsarkany :DDD
- 40nm
- 384-bit
- 512 CUDA Cores
- SLI, 3D Vision, CUDA, Physx and other Nvidia techs
- 32x brand new AA mode
- Full 3D Blu-ray decoding
- Hardware based over voltagging.
- And according to Nvidia, fastest GPU!

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#803) zuchy válasza gyiku (#802) üzenetére


zuchy
őstag

Mégiscsak beleteszik a Crypresst? :Y
Gondolom alacsonyabb fesszel, és kisebb órajelekkel. Viszont a memória fajtája kérdéses. Talán az is marad? GDDR5?

PC-STYLE.hu

(#804) Izzé


Izzé
őstag

(#805) rocket válasza zuchy (#803) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem minden az aminek latszik ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#806) zuchy válasza rocket (#805) üzenetére


zuchy
őstag

Akkor ők is átveszik az Nv féle megtévesztős taktikát? Juniper lesz beépítve Cypress néven?

PC-STYLE.hu

(#807) rocket válasza zuchy (#806) üzenetére


rocket
nagyúr

Mas nevuk van a mobil GPU-knak, Broadway (HD58xx), Madison (HD57xx/HD56xx), Park (HD54xx), amiknek sorrendben a desktop megfeleloik a specifikaciok alapjan a Juniper (HD57xx), Redwood (HD56xx/HD55xx), Cedar (HD54xx)
A mobil GPU-knal mas kategoriak vannak igy a szamozasok elcsuznak, persze ettol meg az AMD nyugodtan hivhatna a Broadway GPU-ra epulo lapkapat HD57xx sorozatnak.

Osszehasolitani az NV altal csinaltakkal meg nem lehet, mert itt uj GPU-ra epulo lapkakrol beszelunk amiknek adtak egy nevet (az, hogy ez nev esetleg tul nagy elvarasokat generalhat a felhasznalonal a desktop nevek alapjan az mar egyeni problema), mig az NV siman atnevezte a regi lapkakat, ez a ketto meg eg, es fold, mig az NV altal csinalt dolgok a felhasznalok szandekos megtevesztese miatt szulettek (ugytunik nem is fogjak egyhamar abba hagyni), addig az AMD eseteben amit csinaltak belefer a marketing szo fogalmaba, ami ugye korbe veszi a valo vilagban az embereket minden nap :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#809) rocket


rocket
nagyúr

HD5570 review.

Szinten a Redwoodra epulo HD5670 joval erosebb lesz, nem csoda nem mertek HD5650-nek hivni ezt a kartyat DDR3 memoriakkal :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#810) luw2win válasza gyiku (#808) üzenetére


luw2win
őstag

Mikor kerülnek napvilágra hivatalos tesztek a mobil gpu-król?
Már nagyon érdekelne, tudnál nekem mondani egy dátumot. Köszi

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#811) gyiku


gyiku
nagyúr

(#812) cowboy_bebop válasza gyiku (#811) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Csak lesz külön is.

(#813) gyiku


gyiku
nagyúr

ATi Radeon HD 5830 Core Cypress LE
ATi Radeon HD 5550 Core RedWood Pro2
ATi Radeon HD 5570 Core RedWood Pro
ATi Radeon HD 5450 Core Cedar Pro

hüllő

(#814) rocket


rocket
nagyúr

ATI Radeon HD 5670 - The New Mainstream Warrior

Eleg osszecsapott teszt, csak 3 jatek szerepel, ugytunik, hogy ok legyenek az elsok, a minoseget felaldoztak :)

#815: :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#815) Kicsimix


Kicsimix
őstag

First Review Radeon HD5670

:)

Mindegy egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#816) MZsoltee válasza Kicsimix (#815) üzenetére


MZsoltee
veterán

Méltó utódja a 4670, ha egy árban lesznek 18 max 20k!

De attól félek eree az 5570-et akarják majd használni, mármint ebbe az ársávba.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#817) rocket válasza MZsoltee (#816) üzenetére


rocket
nagyúr

Valoszinuleg dragabb lesz az elejen, kisker brutto 22k korul tippelem az 512mb-os verziot, az 1GB-os kisker brutto 26k korul.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#818) Bluegene


Bluegene
addikt

5830, jó vétel lesz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#819) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Onnan levettek de ha meg erdekel valakit :)

: )

:))

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#820) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy most a kisebb kategóriában megy az őrület, mert sorra jelennek meg a nem is tudom milyen vga-k.... Szóval én ezt követni már nem nagyon tudom..... :W

Viszont ami érdekel, hogy lesz-e 5890??? És lehet-e tudni róla valamit, vagy vannak pletykák esetleg.... Egyik korábbi hsz-ben volt egy táblázat, de többen kamunak vélték....
Esetleg valami konkrétum az ügyben?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#821) Abu85 válasza TomiLi (#820) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha kell, akkor lesz HD 5890. Várhatóan 950-1000 MHz-es Cypress 6,8-7 GHz-es GDDR5 memóriával.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#822) rocket válasza Abu85 (#821) üzenetére


rocket
nagyúr

"6,8-7 GHz-es GDDR5 memóriával."

Ez nem tul realias, inkabb 5200-5400mhz.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#823) Abu85 válasza rocket (#822) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már van 7 GHz-es sample a Samsung és a Hynix is csinál. A baj, hogy drága, meg sokat fogyaszt. Ettől függetlenül folyamatosan fejlesztik és az év közepétől reálisan alkalmazható lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#824) TomiLi válasza Abu85 (#821) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi! :R

Ha kell, akkor lesz Ez a Fermi függvénye???

A korábban linkelt táblázatban a memória sávszélességére vonatkozó adat az tényleg kamu? 384 bit...
Gondolom ilyen frekvencián szaladó GDDR5-ös memóriáknak bőven elegendő a 256bit is? Vagy most nagy hülyeséget mondtam?

Bogyóka

(#825) Abu85 válasza TomiLi (#824) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze a Fermitől függ minden.

Kamu, a Cypress 256 bites. Azt is lehet tudni, hogy 1600 SP van benne alapból. Plusz 10-10 sp tömbönként, de az redundáns terület.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#826) TomiLi válasza Abu85 (#825) üzenetére


TomiLi
addikt

Értem, köszönöm!

Neked mi a véleményed a fermiről? Egyenlőre semmi konkrétum és csak feltételezések vannak, amik x%-kal jobbnak titulálják az NV leendő megoldásait az ati létezőivel szemben.... :F

Bogyóka

(#827) Abu85 válasza TomiLi (#826) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát konkrétum nélkül nehéz ítélni. Szuperszámítógépbe fizikai modellezést számolni biztos Fermit vennék. A GPU-s részét meg nem ismerem a rendszernek. Én mindig azt mondtam a Fermiről érdeklődőknek, hogy ha 100-120k körüli kártyát keresnek és fontos a GeForce PhysX gyorsítás, akkor talán érdemes megvárni. Ha nem számít a PhysX, akkor meg lehet venni a Radeont.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#828) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Kicsit kérdezgettem egy STALKER-es fejlesztőtől a DX11-gyel kapcsolatban. Nem is ez a lényeg, mert csak gyűjtöttem az infót, hogy honnan kell összehasonlító képeket csinálni. Felmerült azonban, hogy tud-e még DX11-es címekről pletyizni, konkrét címet nem köhöghetett el, de mondta, hogy érdemes szétnézni orosz testvíreiknél, akik STALKER beütésű játékkal jönnek 2010-re.
Na most én ebből a Metro 2033-ra gondolok, de az elvileg TWIMTBP cím. Esetleg tud valaki még STALKER beütésű játékot 2010-re?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#829) TomiLi válasza Abu85 (#827) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát igen.. nagy a titkolózás a Fermi háza táján.... Sajna még a 3D megjelenítés is az NV előnyét jelenti.... bár ez is még a gyerek cipő számomra....
Azért egy kicsit túlzásnak tartom, hogy a leendő GTX380-at az 5970-nél erősebbnek mondogatják.... :F
Szerk: legalábbis reménykedem, hogy ennyivel nem lesz erősebb, mert akkor ez azt engedi feltételezni megint, hogy az nv jobban felkészült a dx11-re. Pontosabban ezt úgy értem, hogy egy leendő Fermi tulaj, aki játékokra utazik, az jobban jár, hiszen időt állóbb lesz a vga-ja, mint egy 5xxx tulajnak....
Felmerült bennem, hogy 2010-ben csak kis ízelítőket kapunk a DX11-ből és a tesszelációból, és az igazi áttörés az 2011-ben lesz a játékok terén... Ezt a feltételezéemet, csak megerősíteni látszik az, hogy egy két várva várt játék megjelenése is 2011-re van belőve (I'm Alive, crysis2....) előbbinek a videója sejteti, hogy lesz benne szépen tesszeláció....
Szóval megint csak a korábbi feltételezésemre tudok visszakanyarodni, ha igazak a feltételezések.... Fermi igazi ellenfele, majd a radeon 6xxx széria lesz...
Ami csak azért bántana,mert egy fasza kis 5870-esem van..... (jelenleg nagyon baba!!!)

Mindez csak az én (lehet rossz) feltételezésem....

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#830) 1hijjanhusz válasza TomiLi (#829) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Már az 5970en is feleslegesen túl erős. Szinte állandó cpu limit van mellette. Ehhez a karihoz elég nagy felbontású monitor kell :DD Ha a 6xxx lesz a fermi ellen fél akkor, elég magas áron lesznek még egy ideig az 5xxx-esek :W

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#831) 1hijjanhusz válasza 1hijjanhusz (#830) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Csak ne az legyen a vége, hogy úgy jár az nvidia, mint az GeForce FX-el. Ott is nagy hallgatás volt, aztán nagy huppanás.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#832) TomiLi válasza 1hijjanhusz (#830) üzenetére


TomiLi
addikt

Csak eljátszottam a gondolattal és ez jött ki belőle...
Nagyon kíváncsi vagyok már a Fermire, mert akkor nem kell ilyen (helyes, vagy rossz) feltételezésekbe esni....
Ha tényleg a Fermi ilyen vad teljesítményű lesz, akkor azt simán az 5xxx széria fölé fogják árazni.... :O És akkor tényleg nem sok esély van arra, hogy az atinál valamiféle árcsökkenés lesz....

Hát talán még a 3D, ami ekkora teljesítményt kíván, mint a feltételezett Fermié.... a 2D-hez képest 57%-os teljesítmény esés várható 3D alatt! :Y MNah oda kell aztán erőmű akkor.... :F És ez a 3D sajna NV téma.....

(#831) Ez nekem is furcsa!! Nagyon nagy a csend! Nem tudom, hogy ez egy ellen taktika az ati hype-ra, vagy csak nagy még a bizonytalanság.... :F

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#833) Abu85 válasza TomiLi (#829) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát itt már sok a Ha. A piacot érdemes ennél egyszerűbben felfogni, mert sosem vesz az ember VGA csak a legjobbra vár állandóan. Én sokkal egyszerűbben csinálom két évre veszek VGA-t 50-60k körül. Amint lejárt az idő veszem az újat. Ha esetleg valami jó dolog jön + 2 hónapon belül, akkor megvárom. Most is vártam a novemberi Fermire, mert hittem a csodákban, de aztán jött a HD 5850. Nem volt jobb választás, így le is tudtam. Innentől nem nagyon izgat a piac a vásárlás szempontjából. Minden kártya azzal versenyzik, ami épp a piacon van. Ha kint lesz a Fermi találni fog magának ellenfelet a másik oldalról. Szóval, ugyanúgy meg lesz a kérdés, hogy melyiket vegye az ember.
Amúgy a 3D-re van pár szabvány az ATI ezeket fogja beépíteni a driverbe. A Bit Claudron szemcsiket tuti támogatja a Radeon.
Le kell egyszerűsíteni minden döntést, mert belebonyolódsz. A Fermis várás is egyszerű, ha kell PhysX meg kell várni. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#834) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Én is kiváncsi vagyok rá. Az nVidia a 8xxx széria óta nem igen durantott nagyot. Most talán eljött a Fermivel az ideje. Bár az 5xxx széiát teljesítményben nehéz lesz lenyomni. Viszont árban elég könnyű lenne.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#835) 1hijjanhusz válasza Abu85 (#833) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Ez igaz! De kérem ez egy találgatós topic és mi találgatunk:D De azért néha érdemes kivárni. Mert az árak igen képlékenyek. Bár mostanság nem igen.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#836) TomiLi válasza Abu85 (#833) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát ebben igazad van! Túl sok a ha!
Meg aztán abban is, ha az ember mindig csak vár- és vár akkor soha nem lesz vga-ja....
Én most egy 5870-es tulaj vagyok, ami hozta az elvárásaim... (sokkal szabb a képe, mint az nv kártyával volt...gtx280) Még egy kis driveres optimalizálás kellene neki, mert a magas teljesítmény ellenére, néha-néha beszaggat a játékok alatt... Ezt én reménykedve a driver hibájának tudom be!

Szerencsére engem a PhysX nem érdekel! Eddig egy PhysX-es játék sem vonzott....de tudtommal erre is van gyógyír.... ;]
A 3d már jobban érdekel... akkor elvileg az ati vga-kal is menni fognak a játékok 3D-ben?
Itt is osztozkodás lesz, mint a PhysX-nél? Jelenleg csak az NV-nek van 3D-s szemüvege, nem? Lesz külön az atinak is? vagy az nv-s jó lesz az ati vga-khoz?

Bogyóka

(#837) TomiLi válasza 1hijjanhusz (#834) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát a 88xx nekem kimaradt, nekem gtx280 volt...
Egy dolog viszont nem tetszett benne: nem volt tökéletes a kép... legalábbis a mostani atihoz képest sokkal csúnyább volt....
Ezért is váltottam atira! Viszont az atinál meg a driverek érdekesek.... :F Kell egy kis idő, mire kiforrja magát a driveres támogatás...

Hát megborulnék, ha kijönne a fermi és lezuhanna az 5xxx ára...
bár annak is van előnye! Olcsóbban lehet több gpu-s rendszert építeni......

Bogyóka

(#838) Abu85 válasza TomiLi (#836) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a lényeg, hogy az NV saját 3D megoldást alkalmaz saját paraméterezéssel. Az ATI ilyet nem csinál, mert szerinte a szabványok itt is utat tőrnek maguknak, így lesz 3D támogatás a driverben, és a külső gyártók szabványos megoldásaira fognak logókat osztogatni, hogy ez meg az megfelel a Radeonhoz. Nyilván a szabványos megoldásokra írt játékok, mint az Avatar jók lesznek. A régebbi játékokkal is működhet, de ugye ott az NV is int, hogy anno még nem volt elterjedő 3D, így nem biztos, hogy jó lesz az eredmény.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#839) rocket válasza Abu85 (#823) üzenetére


rocket
nagyúr

Hynix 7GHZ-es sample regota van, 2008 novembereben mutattak be, azota semmi nem tortent, tomegtermeles Q3-ban indulhat, Samsung meg lemaradasban van a Hynix-hez kepest, es a HD5890 ~2honap mulva kelhet az AMD-nek, nem ~6 honap mulva.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#840) TomiLi válasza Abu85 (#838) üzenetére


TomiLi
addikt

Ha jól értem a 3D nem az nv tulajdona, csak neki egy teljesen külön álló megoldása van erre (megint - basszák meg!) Ha elkezd teret hódítani ez a 3D-s megoldás, akkor valószínű több gyártó kapcsolódik be a témába és követi a szabványt... (Nem az NV-s megoldást remélhetőleg....)

Bogyóka

(#841) rocket válasza 1hijjanhusz (#834) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem hinnem egy ~65%-kal nagyobb GPU-val (meg akkor is ha azt elsosorban nem jatekos GPU-nak keszitettek) nagy buveszet lesz teljesitmenyben lenyomni a Cypress-t.
Uzletileg nem lesz annyira rozsas a helyzet mint amit megszoktak GF vonalon, de mivel a HPC szegmensben igen nagy a profit, belefog ferni az NV-nek, hogy az RV770 elott megszokott profitra mar nincs esely, igyis szepen tarolhatnak majd, highend alatt meg eladja a GF100 koruli hype, meg a PhysX/CUDA/Stereo3D az atnevezett kartyaikat amig betoltik a reseket.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#842) Abu85 válasza rocket (#839) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

2 hónap múlva nem hiszem, hogy kell frissítés. Akkor az A3-as Fermi jön, amit az eddigi infók alapján nem igazán lehet gyártani. Értékelhető mennyiség áprilisban lesz, mivel a termelést február harmadik hetében kezdik meg. Ha lassú lesz, akkor baj van, ha gyors, akkor meg jól be lesz árazva 500-600 dollár közé. Utóbbi esetben a HD 5870-hez kasztrálhatnak egy verziót, de 399-439 dollárnál vigyázni kell a partnerekre is, mert ők is veszteségbe eshetnek.
Az A4-es verzió a lényeg, mert az várhatóan már nagyobb tételben is gyártható lesz, sőt talán jobb is. A TSMC-nek is kell minimum 2-3 hónap mire megfelelően beállítják a gyártósorokat. Tekintve, hogy az AMD Cypressnél ennyi idő kellett. Persze itt beleszólhat a nagyobb chip, de szerintem rendben lesz. Eléggé inog a TSMC mérnökök alatt a talaj, így úgy fognak dolgozni, mint a kisangyal. ;]
És akkor még ott van az AMD zsebében az árcsökkentés lehetősége, tartalékolnak egy HD 5830-as ütőkártyát is.
Ezek alapján nem hiszem, hogy el kell kapkodni azt a HD 5890-et. Azt nyárra érdemes tartalékolni. Addig úgy sincs gond.

ceaser: Az NV csinál egy saját 3D Vision szabványt. Ezt lehet. Persze az ő rendszerük is támogatja a független szabványokat.

rocket: A GeForce vonal így is értéktelen a nyereség szempontjából. Az a lényeg, hogy a veszteséget minimalizálják ebből, a Quadro úgyis hozza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#843) rocket válasza Abu85 (#842) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha mar latjak az emberek erdemes varni a GF100-ra, akkor fognak varni ra, es nem rohannak AMD kartyat venni, szoval marcius kozepen kell az AMD-nek a frissites.

Egyebkent ha akarod fogadhatunk, hogy nem hogy 7GHZ, de meg 6GHZ-es modulok se lesznek a CypressXTPE-vel szerelt kartyan (aka HD5890) :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#844) Abu85 válasza rocket (#843) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy sok ember érdekelt a 100k-s kategóriában. Az alá meg sok Fermi nem lesz. Már páran írták, hogy leghamarabb őszre várható a kisebb verzió.

Tekintve, hogy eléggé memóriasávszélesség limites a HD 5870 6 GHz alatt nincs értelme 1 GHz-es core mellé memóriát társítani. Nem szoktam a sportban sem fogadni. Az a vesztesek sportja. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#845) Bluegene válasza Abu85 (#844) üzenetére


Bluegene
addikt

és az 512bites busz?

akkor az a megoldás

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#846) rocket válasza Abu85 (#844) üzenetére


rocket
nagyúr

Megint kifelejtetted azt az apro dolgot, hogy az egyszeru felhasznaloknal a GeForce mennyivel erosebb brand mint a Radeon, az NV-nek eleg megnyerni egy csatat, es ahoz eleg lehet a GF100 leggyorsabb verzioja, onnan mar mas dolguk nincs csak atnevezgetni a GT200/G92 kartyaikat.

Ahogy gondolod, en felajanlottam a lehetoseget :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#847) Abu85 válasza rocket (#846) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ez a tézis lassan kezd megtörni. Már nem mondanám sokkal erősebbnek. Minden legenda megtörik egyszer. Nemrég olvasgattam a számítógépgyártók fórumain, hogy elégedetlenkednek a GT 240 teljesítményével, mert lassabb, mint a régi és eladott 9600 GT. :D

Bluegene: Drága és újra kell tervezni a chipet. Ott lennének, mint az NV, megvan a technika, de nem lehet hatékonyan tömeggyártani. Nem sokkal van 60% fölött a Cypress kihozatala. És a Fermihez képest törpechip, ráadásul többnyire be vannak lőve rá a gyártósorok. Itt nyakig benne van a TSMC, elbaszcsizták a gyártástechnológiát. :(
Ha megnézed az NV a régebbi generációváltásokat hozta az A2-es lapkával. Most meg az A3 is csak próbaszintű és az A4-ben bíznak? Megértem, hogy nagy chip, de ez már nem az NV mérnökök sara. Egyszerűen a TSMC sincs a helyzet magaslatán.

(#848) rocket: A HD 5000-ből iszonyatos mennyiségeket rendelnek a gyártók. Írták is, hogy csak a diszkrét GPU piacon a Q4-ben 5%-os visszaesésre számítanak az NV kártyák esetében. Q1-től még rosszabb lesz 10% környéki, hisz megjöttek az olcsó HD 5000-ek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#848) rocket válasza Abu85 (#847) üzenetére


rocket
nagyúr

Lassan alatt a csiga tempojanak a negyedet erted akkor igazad van :)

"Nemrég olvasgattam a számítógépgyártók fórumain, hogy elégedetlenkednek a GT 240 teljesítményével, mert lassabb, mint a régi és eladott 9600 GT."

Megis sokan megveszik, es nem Radeon kartyakkal vannak tele ezek a gepek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#849) rocket válasza Abu85 (#847) üzenetére


rocket
nagyúr

De attol a -5%-tol meg mindig 60% lesz, rohadt lassan jon fel az AMD ahoz kepest milyen elonyei vannak az RV770 ota, ebbol is latszik, hogy GF mint brand mennyivel erosebb az atlag felhasznalok kozott.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#850) Abu85 válasza rocket (#849) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kb. ennyit lehet negyedévente hozni. A mobil piacon is 3-5%-onként lopták a részesedést, és már 63%-nál tartanak. A Q4 az reális 5%-nak, várhatóan annyit is mérnek majd, ha a gyártók állítják. A Q1 a HD 5400-5500 és 5600 miatt még jobb lehet. Ugyanígy apránként át lehet venni a vezetést a desktop piacon. Most van akkora előny, ami ilyen hatást vált ki. A notinál a HD 4000 vonal megjelenése volt a mérföldkő, azóta már átvették az uralmat a piacon. A desktopnál úgy látszik a HD 5000 kell a növekedéshez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.