Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) cowboy_bebop válasza TomiLi (#700) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Igen, csak a PCI-SIG miatt van visszavéve az órajel.
Igen, szénné fogod tudod majd hajtani.

(#702) TomiLi válasza cowboy_bebop (#701) üzenetére


TomiLi
addikt

Szénné :DD Ha szó szerint az nem túl jó befektetés.... :U

Viccet félre téve: köszönöm! :R

Bogyóka

(#703) lsc válasza rocket (#699) üzenetére


lsc
nagyúr

Az a nettó ár /ha euró ha dollár/, áfa meg mindenre van, vagy tévedek ?

Az élet kegyetlen .

(#704) RockHaRD válasza lsc (#703) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor jobban járok, ha beb*szok a mostani vga mellé mégegy 4870x2-t :(

ha 150ért jönne, akkor röhögve vennék... de ha 160-180, akkor már nem éri meg, mivel vehetnél belőle 2 5870-et is :W

(#705) TESCO-Zsömle válasza RockHaRD (#704) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az lehet, de kisebb helyet foglal. a 2TB-os vinyó is drágább vmivel, mint 2db 1TB-os...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#706) gyiku


gyiku
nagyúr

(#707) eladohardver válasza gyiku (#706) üzenetére


eladohardver
őstag

Ezeket az információkat valaki komolyan veszi?

Fake az egész

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#708) zuchy válasza eladohardver (#707) üzenetére


zuchy
őstag

Mér szerinted mennyibe fog kerülni? 50e?
Szerintem reális ez az ár...

PC-STYLE.hu

(#709) eladohardver válasza zuchy (#708) üzenetére


eladohardver
őstag

Reális ár egy olyan dologra amit még ki sem adtak? :)) mutassatok már egy linket ahol árulják mert google vhogy nem talál, vajon miért?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#710) gyiku válasza eladohardver (#709) üzenetére


gyiku
nagyúr

$600 alatt lesz, tehat $599. ;)

hüllő

(#711) zuchy válasza eladohardver (#709) üzenetére


zuchy
őstag

Akkor fogadjuk, hogy 140-150k körül lesz itthon. Az 5870 is 90k.
Egy majdnem kétszer gyorsabb terméket jó hogy drágábban adják, ráadásul konkurens nélkül... :U 599$ :)

PC-STYLE.hu

(#712) rocket válasza lsc (#703) üzenetére


rocket
nagyúr

Euro arakat nem nettoben szoktak megadni, igazabol lenyegtelen jelen esetben az az ar mert nem tenykent kozoltek az eredeti cikkben a 499 eurot, hanem hogy valoszinuleg ennyi lesz :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#713) lsc válasza rocket (#712) üzenetére


lsc
nagyúr

Elhiszem, de gondolom az nem a magyar végfelhasználói ár, ezért nem értem miért ne kellene az áfa és a nagyker-kisker haszon sincs még sehol .

Az élet kegyetlen .

(#714) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Gyanús, hogy rossz topikban járok, de:
A gpu-k erejét fel lehet használni renderelésre?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#715) TomiLi válasza zuchy (#711) üzenetére


TomiLi
addikt

5870 :C
Remélem ez nem csak átmeneti állapot lesz, hanem egy számunkra kedvezőbb tendencia kezdete :C
Persze ma még nem ez a jellemző! :O

Bogyóka

(#716) zuchy válasza TomiLi (#715) üzenetére


zuchy
őstag

Na ennek már egész tűrhető ára van. Reméljük marad is ez az ár. :)

PC-STYLE.hu

(#717) Zeratul válasza somasz (#714) üzenetére


Zeratul
addikt

Fel. A Badaboom nVidia cudat használ, a legújabb Power Director meg ATI steamet.

(#718) TomiLi válasza zuchy (#716) üzenetére


TomiLi
addikt

Sajnos az 5970 megjelenésénél nem ez lesz az etalon ár.... :F

Ez a TSMC hisztéria nem csak egy mesterséges kamu duma???? Elvileg egy-két hét és elérhető lesz az 5970... De mit fognak rátenni a nyákra GPU gyanánt, ha még az 5850-es és az 5870-es VGA-kból is hiány van???? Van egy sanda gyanum, hogy csak készülnek a karácsonyi árfelverésre..... :((

Bogyóka

(#719) zuchy válasza Zeratul (#717) üzenetére


zuchy
őstag

Nem hiszem. A TSMC-nek tényleg gondjai vannak még. Micsoda összeget kellene fizetnie az AMD-nek, hogy a TSMC a nem jó gyártósorokról kamuzzon.

Az 5970-re nem kellenek olyan jó chipek, mint az 5870-re mert nem kell őket 850MHz-n járatni, elég 725-n. Máris több chipet tudnak felhasználni.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#720) TomiLi válasza zuchy (#719) üzenetére


TomiLi
addikt

Rossz májú vagyok....
Végül is igazad van mert egyiküknek sem érdeke, hogy ne pörögjön a biznic'....

Az viszont nem jó hír, ha az 5970-re tényleg gyengébb chipeket fognak rakni.... Egyre több dolog szól a "jól tuningolhatósága" ellen... A kialakítása mellett...

Bogyóka

(#721) lsc


lsc
nagyúr

(#722) Abu85 válasza lsc (#721) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki gondolta volna. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#723) TomiLi


TomiLi
addikt

A kib@szott Arma2-t miért nem tudják így megcsinálni.....
Nagyon jól néz ki ez a játék, nagyon durva az objektum rombolás, de nekem ez már túl sok..... túl össze-vissza.... egyáltalán nem életszerű, ahogy kamikaze módon rohangál összevissza mindenki, mindennel...
Szóval a két játékot kéne összegyúrni..... Akkor nagyon baba lenne...

Na de amire kíváncsi vagyok... Ebben a játékban mennyire lesz jelen a tesszeláció???

Bogyóka

(#724) rocket válasza lsc (#721) üzenetére


rocket
nagyúr

A hirben feltuntetett forras cikkben egy szo se esik a DX11 tamogatasrol.

Tovabbra is azt gondolom, hogy nem lesz DX11 tamogatas a Battlefield Bad Company 2/Battlefield 1943-ban, es az egesz tortenet egy felreertes resze, az AMD varhato DX11-es jatekok listajaban szerepel a Frostbite2 engine, de azt senki nem mondta hogy ez a 2 jatek arra fog epulni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#725) rocket


rocket
nagyúr

HD5970 prezentacios slideok:




"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#726) csatahajós válasza rocket (#725) üzenetére


csatahajós
senior tag

Az ár kicsit csalódás, de ahogy látom a VRM elég tisztességes, úgyhogy nem lesz gond vele a 850Mhz (főleg ha ezek tényleg válogatott chipek ahogy a slide mondja...).

Az 5950-ről gondolom akkor nem lesz szó holnap...

(#727) Bici válasza rocket (#725) üzenetére


Bici
félisten

Létezik, hogy az AMD ilyen rossz minőségű képekkel prezentál? Az eddigiek nem ilyenek voltak. Sok helyen elég rusnya a kép részletek széle, és nem hiszem, hogy csak simán a buta leméretezéstől, mert képen belül is változó a minőség.
Nekem valami nem tetszik ezeken, bár lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#728) csatahajós válasza Bici (#727) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ha kinagyítod látszik, hogy tipikus .jpg butítás valami jobból (bmp vagy legalább png).

(#729) Oliverda válasza rocket (#725) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rossz.

42W idle
minőségi PWM és kondik
vapor chamber hűtés

Valamint 200 dollárral olcsóbb mint 2db 5870.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#730) Bici válasza csatahajós (#728) üzenetére


Bici
félisten

Háát, pl. a negyediknél az ATi Overdrive ablak tuti nem a jpeg miatt lett olyan recés, hanem utólag pakolták be valami tré módon.
Mindegy, a tartalma hihető sztem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#731) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ennél sokkal szebbek az eredeti slide-ok. Ez biztos valami előzetes változat. :) Igazából lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#732) Ricco_hun válasza rocket (#725) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hmmmm. Kb. 160-165k HUF lesz a jobb kiskerekben. (ilyenkor gondolok bele, hogy ennek annyi haszna van, hogy 60 helyett 100 fps-sel fut a játék és végülis vettél egy 35x12cm-es műanyagdarabot, ami húzza kifelé az áramot a konnektorbúl, mindezt annyi pénzért, amennyiből egy család 3 hónapig él.........mindegy, csak eltöprengtem)

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#733) Oliverda válasza Ricco_hun (#732) üzenetére


Oliverda
félisten

150-nél nem lesz több szerintem (jobb kiskerekben).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#734) zuchy válasza Ricco_hun (#732) üzenetére


zuchy
őstag

Már megint a sírás. :DDD De mér?
Ha valakinek ez kell hát vegye meg, 2560x1600-ban szűrőkkel elkél egy ilyen szörnyeteg.
Jöjjön csak, fejlődni kell, ha nem jöttek volna az ilyen kaliberű kártyák, akkor sehol nem lennénk. A következő sorozat egymagos sorozat célja pl ez a kari lesz teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#735) AlerMeta


AlerMeta
csendes tag

A fenti kép egy nagyker webshopjáról van.
Szóval tisztességesebb kiskerekben 120 + 10% + AFA. = 165 bruttó.
Elméletileg holnaptól. Apropó. Nekem már foglaláson van egy. :)
Igazából nekem a wapor-x es 5870 kellene, csakhogy az még nincs.
azaz egy elég tré kiskerben (P......a) láttam raktáron pofátlan 168 660 forintos bruttó áron.
Hát annyiért száradjon rájuk. Akkor már inkább az 5970... holnaptól. Legalábbis reméljük.

(#736) Oliverda válasza AlerMeta (#735) üzenetére


Oliverda
félisten

Expert? Ami alapból drágább mint a legtöbb kisker? :)

Az Expert listából:

Sapphire 5770 1GB - 32.990 + áfa

iPON:

Sapphire 5770 1GB - 32.766 + áfa :DDD

Tehát kiskerben sem lesz több mint 120+áfa az 5970 ami 150K. :)

Mondjuk a vicc az hogy átszámítva 108.000 forintba kerül a kártya ha valaki meg tudja venni az USA-ból.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#737) AlerMeta válasza Oliverda (#736) üzenetére


AlerMeta
csendes tag

:). Látom otthon vagy a témában. Sajna sehol máshol nem láttam eddig. Lehet,hogy a közvetlen beszerzéses kiskerekben olcsóbb lesz, csak sajna még sehol sincs.

Juve, rami, asbis, cedrus, c.emporium. Hirtelenjében ennyire sikerült ránézni. Sehol.
Csak az expert. És szerintem nem lesz olcsóbb. Legalábbis karácsonyig.
Egyszerűen nem jön be értékelhető mennyiség. A hiány pedig mindig extra profitot jelent.

Ha valaki tud jó áron vapor-x -es 5870-t az szóljon.

(#738) janos666 válasza rocket (#725) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyik slideon még 5, a másikon már csak 4 Ghz-en járnak a RAM-ok. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#739) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintetek megéri most egy 5850-esre vizes blokkot venni, ha ez capp-pakk olyan 22k-s beruházás?
Úgy értem, mennyi az esélye annak, hogy hűtéstől függetlenül nálam lesz ez a kártya úgy 1 évig, nem kell fél éven belül lecserélnem valamire?
(Illetve ha úgy számolunk, hogy ha pár hónapon belül vennék esetleg x2-t, akkor annak a felárát kompenzálja, hogy arra csak 1 blokk kell, nem 2, mint 2 darabból összerakott CF-re)
1920x1200-as felbontás mellé szeretném maxra tolni a grafikát (kivéve az élsimítást, abból elég a 2x is). Mennyire lesz ez szerintetek lehetséges egy 5870 köré-picitfülé tuningolt 1Gb-os 5850-essel? Illetve mikorra saccolható a következő széria?

Ha jól kiszolgál még ez a VGA egy darabig, akkor nekem egéri ezt az árat, hogy elnémítsam, mert főleg tuningolva már elég hangos tud lenni. (és már úgy is mindenen víz van az alaplaptól a RAM-okon át, persze a CPU-n is, de ha itt egy porszívó, akkor hiába ücsörög a gép mellett a böhöm nagy passzív radiátor...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#740) csatahajós válasza janos666 (#738) üzenetére


csatahajós
senior tag

A többi slide-ból és a marketing feliratokból én ezt úgy értelmezem, hogy a RAM 5 Gbps-re van hitelesítve de csak 4-en járatják fogyasztási okokból. De ugyanúgy ahogy a GPU-knál kiemelték, hogy leválogatott, alacsony feszen is magas órajelet bíró chipek kerülnek a Hemlockra így nyílván a RAM-ban is hagytak még bőven tartalékot.

Magyarán (remélhetőleg) az PCI-E szabványnak megfelés miatt butítva adják el a kártyákat, de játszi könnyedségel kell hogy menjen mindegyik 850-900 Mhzes GPU és 1250 (5000) Mhz-es RAM órajellel.

#739: hát ezt a pénztárcád szabja meg, de pl szerintem az 5950 best buy lehet ha ugyenzt a NYÁK-ot adják hozzá. A 3200 vs 2880 SP valszeg nem fog nagy differenciát okozni (max 2560-nál) így az órajeleken múlik minden és persze az áron. Márpedig ha két 5850 áránál olcsóbban adják majd ezeket akkor elég jó vétel lehet, jobb mint két vízhűtött 5850. Persze ha a hang zvaar meg már amúgy is víz van mindeneden akkor meggondolandó, főleg hogy jövőre, reméljük a Hydra-s alaplapok jóvoltából már nyugodtan tehetsz az 5850-ed mellé más karit is :D

[ Szerkesztve ]

(#741) tome.jr válasza janos666 (#739) üzenetére


tome.jr
addikt

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy inkább érdemes megvenni a piacon fellelhető legerősebb kártyát, mint középszintűekkel bohóckodni és 2-3 havonta csereberélni őket. Persze nem a megjelenés napján kell megvenni túlárazva, hanem mondjuk 1-2 hónappal a start után. Éppen ezért nem raknék a helyedben az 5850-re blokkot, januárban vennék 5970-et blokkostól. Most én is nagyon elgondolkodtam egy ilyen kártyán, de azért még a hivatalos játéktesztek mindeképpen kellenek majd a döntéshez.

(#742) Ricco_hun válasza zuchy (#734) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Mégis milyen sírás? Ki mondta, hogy ne jöjjön?
Leírtam, hogy a jobb kiskerekben kb mennyibe fog kerülni. Amit utána írtam, az meg egyéni vélemény. Én marhára leszarom, hogy mennyibe fog kerülni, mert a büdös életben nem vennék ilyet.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#743) rocket


rocket
nagyúr

Elokerult a BD2 DX11 :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#744) janos666 válasza rocket (#743) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, végre engem is megleptek már valamivel egyszer az életben, ami nem negatív meglepetés. :DDD
A BBC első részének nagyon lehengereltek a videói, aztán nyomát sem láttam PC-n. Mivel így nálam egy instant folytatás sem lesz konzervízű, így örömmel fogadom, ha kiadják a második részt DX11-el.

Na persze ez 1 játék, és csak 2-ig számolok, mert az AVP-vel szerintem csak emiatt fogok játszani, a STALKER-be pedig már belepislantottam, és hiába a csodás árnyékolás, stb., a játék attól még szarul néz ki az én szemeben, nem beszélve arról, hogy nem csípem ezt a hangulatot sem, tehát felejtős.
A dzsingiszkánok és szőröstalpú ékszerőrültek pedig hagyjanak engem békén.
Na jó, a DIRT2-t is elindítom majd 10 percre, ha senki sem licitál a vaterára feldobott, 5850 dobozból visszamaradt kuponomra. (Ph-n törölték a hirdetésem, mert egy moderátor szerin szabályellenes, de nem fejtette ki miért...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#745) rocket


rocket
nagyúr

A raszta haju ikrek tamadasa :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#746) rocket válasza janos666 (#744) üzenetére


rocket
nagyúr

"Na jó, a DIRT2-t is elindítom majd 10 percre, ha senki sem licitál a vaterára feldobott, 5850 dobozból visszamaradt kuponomra. (Ph-n törölték a hirdetésem, mert egy moderátor szerin szabályellenes, de nem fejtette ki miért...)"

Az erdekes, mert most is tobb aktiv DIRT2 kupon hirdetes van az aprohirdetesek kozott.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#747) zuchy válasza rocket (#745) üzenetére


zuchy
őstag

Nem semmi lesz ez a kártya. Bár a grafikonok eléggé gányoltak. :DDD

PC-STYLE.hu

(#748) rocket válasza zuchy (#747) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem szoktak sok idot forditani ezekre a prezentacios kepekre, regebben is volt jopar amin latszott, hogy ugy vagdostak ki nehany reszletet regebbi kepekbol.

Azert az elgondolkodtato, hogy nehany ora mulva lejar az NDA, es meg csak egy 3DMark eredmeny se szivargott ki, ez nem sok jot jelent a kartya kaphatosagat illetoen.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#749) keIdor válasza zuchy (#734) üzenetére


keIdor
titán

Még mindig...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#750) janos666 válasza rocket (#746) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt magyarázd a moderátornak (még sosem láttam őt azelőtt), küldtem neki 3 üzit, hogy 1: fejtse ki mi a gond, 2: mivel másabb, mint a másik 5+ eset. 3: Mi a f@szér sz@rik a fejemre. Az első kettőre mellébeszélt, a 3.-ra nem reagált, inkább nem kockáztatok egy bannolást azzal, hogy visszarakom copy-past-el. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.