Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) rocket válasza Ricco_hun (#150) üzenetére


rocket
nagyúr

G80-nal se volt akadaly a nem letezo OS es DX10 jatekok, egyebkent DX11 jatek mar ugye van, a Win7 Retail valtozata meg 3 es fel hetre van.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#152) zuchy válasza Ricco_hun (#148) üzenetére


zuchy
őstag

[link]

Nézd az E4-et, milyen közel lenne a HD 5850-hez. Ez szvsz nem fog megvalósulni. Én esélyesnek tartom mind a 800, mind az 1120 SP-s 128-bites 4,8GHz-es rammal megtámogatott karikat.
Meg nem muszály feltétlen hoznia az előző generáció csúcskarijának a teljesítményét, ott a DX11, a kisebb fogyasztás. - A régi szériának a forgalmazását befejezik, és csak 5-ös Radenont lehetne kapni. Én így csinálnám. - Eddig ez volt a ternd, lehet, most a konkurencia hiányában botul minden.

Csak a lényeg, a link maradt le. :DDD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#153) Ricco_hun válasza zuchy (#152) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Az csak ugye elméleti találgatás, pusztán a különbségek százalékos átlaga alapján. Valós teljesítményben (frame/sec) nem lenne ilyen közel.

a muszály az muszáj :DDD bocs

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#154) leviske válasza gyiku (#128) üzenetére


leviske
veterán

Nem, azért, mert a Te képeden a kártya hűtésének az oldala recés. Recés pedig még akkor volt az oldala az X2-esnek, mikor még inkább a HD38070/4870X2 hűtésének a tuningoltabb változatának nézett ki. :K

(#155) gyiku válasza leviske (#154) üzenetére


gyiku
nagyúr

recefice. oké ;)

hüllő

(#156) gyiku


gyiku
nagyúr

(#157) gbors válasza Ricco_hun (#153) üzenetére


gbors
nagyúr

valóban találgatás, de súlyozott átlagot használok, a súlyokat pedig a gyakorlatban látott fps-ek kielemzésével lőttem be, úgyhogy nem hiszem, hogy túl nagyot téved a modell.
másrészt a divatos GFlops-okat megnézve:
5850: 2088
elméleti E4: 1904

ez 9.6% differencia, a többi paraméter különbsége is hasonlóan kicsi az E4 magasabb órajelei miatt. és az engine + setup tekintetében 17% előnyben van az E4, úgyhogy én eléggé meggyőződéssel mondom, hogy egy E4 konfigurációjú kártya alig lenne lassabb az 5850-nél.

nekem amúgy az E3 szimpatikus lenne :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#158) Ricco_hun válasza gbors (#157) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Na, akkor legyen az E3. Dehát 199$-ért egy HD4890-nél (kicsivel-3%) gyengébb kártya?
Ezzel az árpolitikával még többe fog kerülni a gémernek egységnyi fps, mint 1 évvel ezelőtt. Azért a számítástechnikában nem ezt szoktuk meg, hogy egy-egy generációváltáskor többet kell fizetnünk a lassabb cuccért. Ennyire meg akarja fizettetni az AMD a júzerrel a dx11-et? Akkor intézzék el, hogy holnaptól kezdve minden játék dx11 támogatással jöjjön ki. Ja, nem megy? Akkor mire fel a nagymellény?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#159) gyiku válasza Ricco_hun (#158) üzenetére


gyiku
nagyúr

4890 is $199. ha teljesítményben ugyanaz, akkor csak 2 előnye marad: dx11 + fogyasztás.

hüllő

(#160) Bici válasza Ricco_hun (#158) üzenetére


Bici
félisten

Már párszor írták/írtam. Addig úgysem fogják az 5-ös széria árait csökkenteni, amíg van a raktáron hd4-es kártya, hiszen a nyakukon maradna. Utána majd lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#161) Ricco_hun válasza gyiku (#159) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Attól félek, hogy csak dx10-ben lesz ugyanolyan a teljesítménye, mint egy HD4890-nek. Látva a HD5850 meg 70 teszteket a dx9-et nagyon elhanyagolták. És hát ugye nem kell megint leírnom, hogy a piacon lévő játékok nagyon nagy része még dx9-es. Hopp leírtam. :D Ergó arra számítok, hogy dx9-ben alatta marad a HD4890-nek méghozzá a driver miatt. De ne legyen igazam. Azt meg nem szeretném, hogy a régebbi szériából kelljen vennem egy 4870-et vagy egy 4890-et, mert hát a fogyasztása ezeknek a vga-knak nem valami baráti. Meg hát az öcsém nagy AvP fan, szóval ő meg biztos rossz néven venné, ha a fehér holló ritkaságú dx11-es játékát nem élvezhetné megfelelő minőségben (lásd Abu mai cikke, hogy a tesszelálás csak az új szérián fog menni). Szóval nekem majd egy mindenes kártya kell, dx9-től dx11-ig, kultúrált fogyasztással. És ez az én bajom, hogy az AMD beáldozza a dx9 teljesítményt. Merthát pénzem úgyse lesz ilyen 40-50k-s vga-kra, az meg nem igazán nevezhető előnyös dolognak, ha 25k-ért veszek egy HD5670-et és dx9-ben megkapom ugyanazt a gyér teljesítményt, mint amit a kis HD4670-em tud magából kipréselni. Ha az ember új vga-t vesz, akkor teljesítménynövekedést vár minden téren, az meg nem igazán vigasztalna, hogy viszont az az egyszem dx11-es AvP meg jól fut. Na remélem, hogy csak én látom ilyen borúsan a jövőt és dx9-ben is szépen fognak teljesíteni az új széria kisebb tagjai is (HD5750-től lefelé, mertcsak ezek lesznek megfizethetőek).

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#162) gbors válasza Ricco_hun (#158) üzenetére


gbors
nagyúr

jöhet az E3 770/1050-nel is, akkor már gyorsabb a 4890-nél egy kicsit. amúgy az AMD most az RV770-et akarja kifizettetni a vásárlókkal. emlékszel a 8600GTS-re 50K-ért? az is ugyanez a marhaság volt...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#163) nkmedve válasza gbors (#162) üzenetére


nkmedve
őstag

Az E3 nekem is nagyon szimpatikus, úgy nagyjából a 4890 szintjére jönne azonos áron, de kicsit meghúzva már nem lesz távol az 5850-től. Az E4 nem tűnik életképesnek a mem-órajel miatt. Az 1.2GHz-es memókat kétlem, hogy a felsőketgórián kivül bevetné az AMD. Ez érthető is lenne, mert valószinű, hogy jóval többet esznek mint 1GHz-es társaik (192biten pedig elég lenne 1GHz is).

(#164) gyiku válasza Ricco_hun (#161) üzenetére


gyiku
nagyúr

en azon lepodtem meg, hogy a modern warfare 2 dx9-el jon :(

hüllő

(#165) gbors válasza nkmedve (#163) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem az egész szériánál gázos a sávszélesség. ebben a konkrét esetben, a 4890-hez képest majdnem másfélszer annyi ROP-kapacitásra jutna 3/4-nyi sávszélesség, azaz a ROP:MEM arány majdnem felére csökkenne. DX9/10-ben ez mindig fájni fog, és szerintem DX11-ben is, hacsak a tesszeláció nagyon durván el nem húzza a jelenlegi egyensúlyokat...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#166) zuchy válasza gbors (#165) üzenetére


zuchy
őstag

Ha jól értelemzem amit írsz, hogy, minek annyi ROP, ha nem tudja etetni a 192 bittel megtámogatott ramok?
Ha nagy hülyeséget írtam akkor sry. :B

PC-STYLE.hu

(#167) leviske


leviske
veterán

ABU! Azt hiszem nem csak én vagyok kíváncsi a véleményedre az eddig napvilágot látott Fermi specifikációk kapcsán. Az eddigi cikkek alapján azt szűrtem le, hogy végül jól lehetett sejteni és a desktop GPU piacot már nem nagyon erőltetik...

Az eddigi specifikációk alapján Te hova tippelnéd teljesítményben játékok alatt? HD5870? Esetleg felette? Vagy alatta? És ezért cserébe mekkora lesz? Az eddig tippel 450mm2 lehet majd leginkább reális?

(#168) Ricco_hun válasza gyiku (#164) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Igen sajna és ez az egyik alapja a bajomnak. A Modern Warfare 2 must have lesz (na meg nem csak emiatt, a régebbi játékokat sem akarja kukázni az ember). Szóval nekem egy olcsó és dx9-ben is jól teljesítő vga kellene majd (ráadásul aránylag kis fogyasztással és a dx11 is kell). Ahogy nézem a megfelelő dx9 telesítményt egy HD5770 vagy még inkább egy HD5850 tudná hozni, de az előbbi 199$-os (50k felett) és utóbbi 269$-os (70k) ára számomra elborzasztó. Szóval nincs más választásom, meg kell várnom még lejjebb mennek az árak (drasztikusan). Úgyhogy reméljük az NV is minél hamarabb előáll valami dx11-es cuccal és akkor az AMD visszavesz a nagymellényből.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#169) gbors válasza zuchy (#166) üzenetére


gbors
nagyúr

jól értelmezed - ill. bár csak a ROPokat emeltem ki, a textúrázók ugyanúgy többen lettek, bár nem annyival. ez amúgy önmagában nem lenne gond - viszont az RV770 már eleve ROP limites volt, ezért ezen a fronton kellett javítás. most van sok ROP, de vannak olyan esetek, amikor ott éheznek a szerencsétlenek :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#170) Ricco_hun válasza zuchy (#166) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Tehát nem az a baj, hogy sok a rop meg a textúrázó (mert ezek nagyon is jól jönnek), hanem az, hogy nem növelték ezekkel egyenesen arányosan a memsávszélt. Hát igen 512 bites busz vagy 8GHz-es GDDR5 hiányában elég nehéz is lett volna.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#171) gyiku válasza Ricco_hun (#168) üzenetére


gyiku
nagyúr

szinten zenesz, 30k-bol akarok venni egy 4770 szintu kartyat dx11-el es jo fogasztassal. eleg a 1440x900, mert monitort biztos nem cserelek.

hüllő

(#172) gyiku


gyiku
nagyúr

(#173) old gray válasza gyiku (#171) üzenetére


old gray
addikt

Még mindig az "akarok venni"-nél tartasz? A 4770 is a te kártyád volt, mégsem vettél. Így csak lelkileg támogatod az ATI-t, anyagilag nem. :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#174) gyiku válasza old gray (#173) üzenetére


gyiku
nagyúr

vettem 4850-et.

hüllő

(#175) csatahajós válasza gyiku (#172) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ez a too little too late esete. Ha hinni lehet a számításoknak és ap letykáknak a teljesítmény viszony nagyjából hasonló lesz a 4870 vs GTX280 esetéhez, ráadásul szerintem két 225W TDP-jű GPUból az életben nem csinálnak értelmes GX2-t.

És elnézve az rv870en tuningpotenciálját egy 950-1000Mhzes GPU és 5600Mhz-es RAM-mal simán jöhetne egy 5890 addigra. És mondjuk 2010 Q2-ben lehet esetleg egy refresh is kisebb csíkszélességgel.

[ Szerkesztve ]

(#176) rocket válasza gbors (#165) üzenetére


rocket
nagyúr

"DX9/10-ben ez mindig fájni fog, és szerintem DX11-ben is, hacsak a tesszeláció nagyon durván el nem húzza a jelenlegi egyensúlyokat..."

Tesszalacionak befelegzett abban a pillanatban amikor kiderult, hogy az NV GF100-ban nincs hardveres tamogatas, a jatek fejlesztok nem nagyon fogjak hasznalni, igy az AMD lehuzhatja a 6. generacios tesszalaciot (R200-nal indult a tortenet 8 evvel ezelott), es mivel ez a lelke az Evergreen generacionak, igy megint ok huztak a rovidebbet.

Valahogy sose sikerul kitalalni nekik melyik a helyes lepes, vagy ha mar mas utra lepnek, akkor nem artana szoftver szinten NV szintu tamogatast venni a hardver melle. (mondjuk erre mibol lenne penz azt nem tudom)
DIRT2 nem fogja tudni egymagaban megdonteni a vilagot, Crysis 2-vel meg valoszinuleg ugy jarnak mint az elso resszel, tobbi B+ kategorias jatek mit hoz nekik majd arra nehez tippelni.

Egyebkent nem is PC szinten zajlik az igazi csata a jovo meghoditasaert, konzol fronton kell lepni, aki ott elorebb lesz az nyero helyzetbe kerulhet PC-s jatekok kapcsan, ilyen szepontbol jol all az AMD ha ok fogjak szallitani az X-Next lelket, ami valoszinuleg az elso Nextgen konzol lesz. (A Wii HD az a mostani generaciohoz fog inkabb felzarkozni.)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#177) Abu85 válasza rocket (#176) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A következő generációs konzolok még minimum 3 évig nem jönnek. Felesleges erről beszélni, még gyártói alapon is. :) A Nintendo talán hamarabb jön valamivel, mert ők már durván nyereségben vannak a kis Wii-val, de ez nem annyira számít. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#178) rocket válasza Abu85 (#177) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem 2011 karacsonyan mar kopogtatni fog az X-Next ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#179) Abu85 válasza rocket (#178) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem. 2010-ben lesz a Natal-féle Xbox 360 változat. Az MS annak is ad minimum 2 évet. Másrészt az Xbox 360 hardvere még elég egy darabig, a Forza 3-as fejlesztők mondták, hogy most fog a többség hozzányúlni a tesszellátorhoz, amivel tehermentesítik a proceszort, több felszabadulnak az erőforrások. :)
A PS3-at sem tudom elképzelni, hogy leváltsák. Eleve még nem is futott nyereségbe a project, ráadásul most kezdik érteni a felépítését, abban is van még egy csomó kihasználatlan erő. A tesszelláció is átültethető az SPE-kre. :) Legalább nem csak malmozni fognak, hanem dolgozni is. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#180) rocket válasza Abu85 (#179) üzenetére


rocket
nagyúr

Barmikor donthetnek ugy a Natal kapcsan, hogy inkabb a Nextgen konzolhoz igazitjak, a Natal X360-on olyan keplekeny project mint a GT5, mint PS3 launch jatek ;)

Sony baromsagait se kell bevenni a 2016-ig szolo PS3 ciklusrol, csak azt mondjak amit a felhasznalok hallani szeretnenek.
PS3 sose lesz nyereseges, ugy fog jarni mint az Xbox1, es ahogy kijon a Nextgen csunyan kirantjak a talajt alola.

Ha esetleg meg ugy hozza a sors, hogy az egyikben Larrabbe/Fermi a masikban meg valami DX11-es ATi GPU lesz, akkor megint a PC-s felhasznalok fogjak megszivni a dolgot.

Jovo honap vegen mar 4 eves lesz az X360, az konzol evekben mar kozelit a nyugdij fele ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#181) leviske válasza rocket (#176) üzenetére


leviske
veterán

Nem feltétlen. Az ATi-kban már a HD2-esek óta benne van a Xenos. A Tessellation SDK-ban arra is lehet programozni, így a régebbi generációkon is lehet aktiválni szükség esetén.

Más esetben pedig le tudja rántani még mindig az árakat az AMD... az nV egyelőre úgyis csak egy GPU-t jelentett be, ami vélhetően amúgysem lesz közönség kedvenc. Még akkor sem, ha 1,5x méret mellett ~tudja a Cypress teljesítményét nyújtani. Így nem feltétlen számít, hogy kapott e helyet a hardverükben tesszellátor. Arról nem is beszélve, hogy ha hardveresen nem is, de emulálva kénytelenek támogatni, másként tudtommal a DX10 óta bevezetett "szabályok" szerint nem nyomhatja rá az új GPU-ra a DX11 matricát. :)

(#182) keIdor válasza gyiku (#172) üzenetére


keIdor
titán

Hát ez a Q1 még lehet Március 30.-a is... :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#183) rocket válasza leviske (#181) üzenetére


rocket
nagyúr

Xenos fele tesszalacio olyan dolog aminek a tamogatasa szeptember 22. ota nem az AMD erdeke, mert szeretne a DX11 kartyait eladni, tehat lehet soha nem lesz jatek ami tamogatni fogja a Xenos fele tesszalaciot, es oromot okozni a HD2K/3K/4K tulajoknak. (bar evileg a DIRT2-ben tamogatva lesz, de azert varjuk meg nehogy a vegen "veletlenul" kimaradjon.)

Az arazas nem tudom, hogy jott ide, a tesszalaciorol volt szo ;)

"Arról nem is beszélve, hogy ha hardveresen nem is, de emulálva kénytelenek támogatni"

Pontosan errol irtam en is, mivel emulaljak igy joval lassabb lesz mintha a fix hardveres egyseg vegezne a szamitasokat, tehat az NV ahol tud keresztbe fog tenni a tesszalacionak, es ismerven oket milyen melysegekbe utaztak mar a konkurencia hatraltatasaban, most is ez fog tortenni, es annyi lesz a tesszalacionak, aminek mar alapbol is 8ev kellett amig eljutott az DX API-ba.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#184) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A Dirt 2-ben is exkluzív DX11 fícsőr a Tessellation, sőt az AVP-ben is.
A Stalker lehet esetleg támogatás, mert az nem AMD vásárolt gama. Nyilván ha az AMD megvesz valamit, akkor onnantól kezdve a DX11 minél nagyobb előnye a szempont számukra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#185) rocket válasza Abu85 (#184) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor errol ennyit ;)

RIP Xenos fele tesszalacio, megelt 0 PC jatekot :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#186) einstein válasza Abu85 (#184) üzenetére


einstein
senior tag

Esélyes, hogy olyan lesz a PC-s játékipar, mint a konzol. :(
AMD megvesz játékokat DX11-re, Nvidia meg CUDA-ra. Aztán lesz egy pár multiplatform játék is, amit megcsinálnak mindkét kártyára.

(#187) Abu85 válasza rocket (#185) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy megér 1-2 játékot. :) Elég sok DX11 játék készül, amire nem az AMD beszélte rá a fejlesztőket. Nyilván azokba nem is rakott pénzt. Egyelőre az a biztos, hogy Dirt 2 és AVP ebből a szempontból kilőve.

Amúgy nézegettem ezt a Xenos féle rendszert a Tesselation SDK-val. Igazából Low Poly tesszellálásra jó. Legalábbis egy bizonyos poligonszám felett nekem ugrásszerűen esett a teljesítmény. :)

einstein: Kb. erre lehet számítani. Az AMD a DX11-gyel nyomul, míg az NV a PhysX-szel.
A mostani sajtóanyagon is behaltam: ... HD 5870 is Fast….But It Doesn’t Support Next Generation Games (PhysX) :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#188) leviske válasza rocket (#183) üzenetére


leviske
veterán

Nem hiszem, hogy az nVIDIA már annyira szórogatni fogja a pénzt ilyenekre... Az árazást pedig arra irtam, hogyha a Radeonok fognak jobban elterjedni az árazásuk miatt, akkor nem sokakat fog érdekelni, hogy mi tetszik és mi nem tetszik az nVIDIA-nak.

A Xenos tesszellációt pedig arra az esetre írtam, ha az nVIDIA véletlenül mégis bele tudna szólni a dologba. :)

(#189) harry válasza gyiku (#171) üzenetére


harry
veterán

Én viszont lehet cserélek monitort is idővel (ileltve szinte biztos), de ~1600* felbontás elég, így én valami 4850 körüli karit keresek +dx11 - fogyasztás ~30k-ért, de azt hiszem még ez is idébb van. Mennyire, talán fél év, vagy több?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#190) leviske válasza harry (#189) üzenetére


leviske
veterán

A Juniper elvileg a $100-200 kategóriába lesz belőve, tehát kéne már ebben az évben találnod magadnak megfelelő kártyát.

(#191) Med1on válasza Abu85 (#187) üzenetére


Med1on
aktív tag

Az tényleg nagyon ütős volt. :) A 120 dolcsiba kerülő GTS 250 bealázza a HD 5870-et, bár igazából inkább a tesztgépbe lévő cpu-t (asszem I7 volt). :D
Ki gondolta volna, hogy egy "Next Generation Games" DirectX 9-re támaszkodik. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#192) harry válasza leviske (#190) üzenetére


harry
veterán

És érdemes lehet megvárni? Vagy esetleg csökkennének a 4850-ek árai? A fogyasztáscsökkenésen kívül lenne előnye? Vagy esetleg a dx11-nek vannak hátrányai is (vagy mikről szól itt éppen a téma?)?
Gondolkodom azon, hogy most venni egy használt egyszerűbb karit az 1280as felbontáshoz, és csak később, ha jóól lementek az árak, megjelent a konkurencia, stb váltani ati 5000re.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#193) rocket válasza Med1on (#191) üzenetére


rocket
nagyúr

Sok Next Generation jatek fog DX9-re epulni a konzolok miatt, szoval annyira nem mondtak hulyeseget, sot ha megnezzuk hany DX11 es PhysX jatek jelent meg eddig, akkor aztan megkevesbe tunik marketing szlengnek ;)

PC-n iden egyertelmuen a Modern Warfare 2 fog a legnagyobb peldanyszamban elkelni, az is egy DX9-es jatek.

Szoval ott jarunk nagyabol mint az R600 korszakban, epitgetik a remenyeket a jovore (legalabbis akik AMD DX11-es kartyait veszik majd), az AMD szerencsejere az NV-nek nincs PhysX nelkul gyorsabb 1 GPU-s kartyaja, igy nem ciki a helyzetuk most.

Az meg konnyen megeshet, hogy ha lassabb is lesz DX11 alatt az NV boven jatszhato sebessegek lesznek, mig a legamagasabb PhysX fokozat mellett durvan 2-4 frame atlagokat tudnak az AMD kartyai, olyan gyors proci meg nem lesz mostanaban amivel jelentosen javulna a helyzetuk PhysX alatt.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#194) Abu85 válasza rocket (#193) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre a mai nap pletyitémája volt a DX11-es játékok. Az NV-nek főleg az a problémája, hogy a tesztekbe nem kerülnek be nagy számmal a PhysX játékok, de láthatóan a DX11 után mindenki kap. Pár PR-es el is sütötte, hogy ha december 10-ig nem lesz launch, akkor csak 2010-re hozzá ki a cuccot. Ebből mindenki a Dirt 2-re kombinált. :D

A PhysX megítélésén sok fog múlni. Hozhatják a játékokat ha nem kerül be a tesztekbe. Mi is vakartuk a fejünket a Batman kapcsán, mert kurva jó játék és a tesztekben a helye, de nyilvánvaló, hogy a PhysX a zárt elérhetősége végett halott.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#195) rocket


rocket
nagyúr

Juniper is megcsunyult :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#196) P00By válasza rocket (#195) üzenetére


P00By
nagyúr

Meg ám, pffffőjjjjjjj :D

(#197) lsc válasza rocket (#195) üzenetére


lsc
nagyúr

Remélem nem ez lesz a végleges, ritka ocsmány, még ha amúgy hatékony is lehet .

Az élet kegyetlen .

(#198) rocket válasza Abu85 (#194) üzenetére


rocket
nagyúr

Melyik bolygon? mert a foldon a csapbol is a Fermi folyt :)

Ha Black Friday jon tenyleg a GF100 very-very soft launch, akkor csak Battleforge lesz DX11 alatt, mig GPU PhysX cimbol lehet majd talalni jocskan (es biztos legalabb a jatekok fele a tesztekben GPU PhysX jatek lesz + az NFS:Shift), es ott meg olyan kulonbsegek lesznek a tesztekben amivel az atlagfelhasznalokat siman meggyozik, hogy erdemes varni.

Egyelore egyatalan nem az AMD-nek all a zaszlo a DX11 vs PhysX csataban, jovo evben meg milesz az meg majd kiderul, mint a STALKER peldaja mutatja barmelyik jatekot, barmikor elhalaszthatjak, igy egyelore keplekeny az egesz DX11, mig a PhysX itt van mar most is, ha nem is domping szinten, de megindult a hajo, aminek ugye a joslatok szerint sullyednie kellene mert gyarto specifikus.
(NV fele prezentacios slideok jutnak eszembe 2004-bol, amin felvolt sorolva vagy 20 jatek ami 2004 ev vegeig SM3.0 tamogatassal jon, lett belole vagy 2 :) )

AMD sajat fizikaval kapcsolatos megoldasi meg a szines prezentacios slideokon bohockodnak, abbol se lesz mostanaban valos alkalmazasban a felhasznaloknak elonye.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#199) rocket válasza lsc (#197) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem baj, inkabb csunya legyen mint 10SIMD, 128bit-es :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#200) gbors válasza Abu85 (#194) üzenetére


gbors
nagyúr

hogy a batman mennyire jó játék, az szubjektív, de mindettől függetlenül nem értem, mi a fenét keres a tesztekben (azon kívül, hogy vonzza a tekinteteket) - amikor 4670-től és 9600GT-től kezdve mindenen olyan gyors, mint a szél...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.