Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Oliverda válasza gyiku (#450) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért a Hynix nem gyárthat olyan GDDR5 chipet ami képes a zökkenőmentes "on the fly" órajel változtatásra?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#452) gyiku válasza Oliverda (#451) üzenetére


gyiku
nagyúr

dehogynem, csak eddig nem voltak ra kepesek.

hüllő

(#453) Oliverda válasza gyiku (#452) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért a 4770-en is Hynix volt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#454) gyiku válasza Oliverda (#453) üzenetére


gyiku
nagyúr

azon nem quimonda?

hüllő

(#455) Oliverda válasza gyiku (#454) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nem lehet hogy csak a Quimonda chipeknek volt nagy falat az órajel csökkentés?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#456) gyiku válasza Oliverda (#455) üzenetére


gyiku
nagyúr

volt mas kartyaval is gond, nem cska a 4770el. nem emlekszem mar, talan 4890? vagy 70?
ugy tudom, hogy az eddigi gddr5ok ne mtudtak orajelkapuzni vibralas nelkul, es az 5xxx debutal veluk eloszor.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#457) Oliverda válasza gyiku (#456) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom, és milyen meglepő hogy a 4870-en és a 4890-en is Quimonda chipek voltak. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#458) laci666 válasza FragMaster (#446) üzenetére


laci666
senior tag

Fogalmam sincs hogy ezek a szörnyetegek mire képesek vagy kinek vagy minek a leszármazottai.
Abu-t kérdezd meg ő biztos vágja :)

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#459) gyiku válasza Oliverda (#457) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha meg tudod, akkor mit kekeckedsz? :D

hüllő

(#460) Oliverda válasza gyiku (#459) üzenetére


Oliverda
félisten

5 perce néztem meg. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#461) keIdor válasza csatahajós (#398) üzenetére


keIdor
titán

Nem lepődnék meg, ha a 700-as kategória leváltaná a 600-ast.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#462) FragMaster válasza keIdor (#461) üzenetére


FragMaster
addikt

Legalábbis a mostani generációban a jelenlegi stratégia mellett. Később visszarendeződhet.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#463) keIdor válasza FragMaster (#462) üzenetére


keIdor
titán

Igen ez függ a konkurenciától is... :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#464) Depression válasza Oliverda (#435) üzenetére


Depression
veterán

Kibővítem mondókámat:
Azért csalódás számomra, mert a jelenlegi 4850-em a Battleforge-ot kb. 15-25 FPS-sel képes megjeleníteni 1680-ban. Ehhez kevés 20-30%-os többlet, hogy kellemesnek (biztonságban) érezzem (magam). Mert jelenleg be-be akad néha. Ezt nem a teszt alapján kell nézni, hisz ott nem 30-40 sárkánnyal egyszerre tesztelnek.
A fogyasztást meg azért tartom lényegtelennek, mert a 4850-hez képest mennyit spórolhatok meg vele 1 év alatt, mire ez a kártya is elavultnak számít?
Szerettem volna leváltani a jelenlegit, de nem áldozok 10-12k-et arra, hogy ne legyen jobb, vagy 20-22k-et arra, hogy egy kicsit jobb legyen. Mert szeretnék FullHD-re váltani, de ahhoz ezek már most kevesek lesznek, hátmég akkor, ha jönnek az új játékok.
Pont ugyanaz a történet, mikor a 2600XT-t megvettem, és mire jött 1-2 DX10-es játék, nem ért semmit az egész. Ugye, hogy akkor is a 2600XT az 1950 pro teljesítményét hozta dx9-ben, de dx10-hez meg iszonyat gyenge volt. Na pont ezt érzem most is. Ugyan az a szakadék van ezek között, mint anno 2900XT és 2600XT között.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#465) rocket


rocket
nagyúr

157/300mhz a 2D idle a 5770-nel, venti 35%-on jar, nincs hangja :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#466) FragMaster válasza rocket (#465) üzenetére


FragMaster
addikt

Mit váltottál? Tudnál pár játékban mérni? Load milyen a hangja? Idle-load hőmérsékletek?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#467) DeckardCain válasza rocket (#465) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ez jó, várjuk a további eredményeket.

Egyébként várjuk meg a teszteket, de lehet tényleg nincs sok értelme 48xx-ről váltani.. De szerintem egy 48xx-el ki lehet húzni még egy 4-5 hónapot. Aztán addigra olcsóbb lesz az 5850es. Most néztem aprót, az xfx és a powercolor valószínűleg 58-59k lesz..

[ Szerkesztve ]

(#468) Oliverda válasza Depression (#464) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont a Battleforge-hoz van már DX11 patch amivel ha jól tudom már alapból gyorsabb a játék (a DX10-hez képest). Másrészt még mindig nincs teszt. :U

rocket: Milyen kártyád volt előtte?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#469) rocket válasza FragMaster (#466) üzenetére


rocket
nagyúr

Direkt kikapcsoltam mindent, es fuleltem, de nem hallottam a kartya venti hangjat, kb. 60 centire van a gep. (mondjuk a hang dolog eleg szubjektiv)
Idle 45fok 35%-os ventivel a CCC szerint, load alatt egyelore nem tudom mert nem ismeri fel a kartyat Everest, es GPU-Z se.

Szerk.:
Bar mar nem er sokat, de ablakban elindottam a Furmarkot 5 perc utan 72fok a GPU, es 51%-on megy a venti, igy mar van pici hangja, de engem nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#470) Abu85 válasza rocket (#469) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Így aztán sokat ér az NDA, ha már meg lehet vásárolni. :DD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#471) Oliverda válasza rocket (#469) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez már ismeri (elvileg).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#472) cowboy_bebop válasza Abu85 (#470) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Akartam is már kérdezni, h. itt miért nincsen. :)

(#473) gyiku válasza rocket (#465) üzenetére


gyiku
nagyúr

5770 tulaj vagy? utallak :P

hüllő

(#474) Depression válasza Oliverda (#468) üzenetére


Depression
veterán

Igazad van, vedd az 5870 FullHD eredményét, és felezd (negyedeld meg sok egység esetén) meg. Ja, hogy, hogy medium detail-ra jó lesz? Kösz szépen. Mindezt 40k-ért? :W

Mobilom nem szereti a smiley-kat (meg sem jeleníti), az off-ot is kézzel szekeztem, karakterenként.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#475) cowboy_bebop válasza Depression (#474) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"kettőspontduplavé", de alul te nem látod a smiley-kat? :U

[ Szerkesztve ]

(#476) rocket válasza Oliverda (#471) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#477) cowboy_bebop válasza rocket (#476) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

1600SP? Nem hiába béta ez még.. :)

[ Szerkesztve ]

(#478) Abu85 válasza Depression (#474) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából nem értem a problémát 38-40k-ért HD 5770-et kapsz, ami eleve gyorsabb a HD 4850-nél, ehhez még hozzájön a DX11 20-30%-os többlete. Hol a probléma? Ha HD 4850 teljesítményt szeretnél DX11-gyel turbósítva az a HD 5750 lesz 25-33 k-ért (függően a memória méretétől).

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#479) zuchy válasza Abu85 (#470) üzenetére


zuchy
őstag

Nem is értettem hogy van neki HD5770-je, amikor még NDA van. :D

PC-STYLE.hu

(#480) Oliverda válasza Depression (#474) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi ez a felezős hülyeség? Szerinted ha 1600 SP = 100FPS akkor 800 SP = 50-25FPS? :)

Mondjuk még mindig csak a levegőbe beszélsz bármiféle eredmények nélkül. :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#481) rocket


rocket
nagyúr


NFS:Shift atlagosan 43%-ban hasznalja a GPU-t jatek alatt 960/1300-on 8xaa 16xaf mellett 1280x1024-ben 4GHZ-es E8400-vel, eljen az EA :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#482) Depression válasza Abu85 (#478) üzenetére


Depression
veterán

Épp ez a problémám, hogy a 4850 teljesítménye édes kevés. Tehát aki most 5750-et vesz, az már most sem játszhat max. grafikán még 1680-ban sem, később meg még annyira sem. Zavar ez a felezős dolog. Maga az elnevezés is bosszantó, hisz a 4770 közel állt a 4850-hez, míg ez a fele az 58xx-nak.
Szóval, mivel nincs értelmes alternatíva kénytelen leszek majd 5850-be fektetni, amit nagyon nem fog szeretni a pénztárcám.
Jó lett volna letesztelni az 5870-et dx10.1 és dx11-el, hogy tényleg látszódjon a dx11 előnye. Több helyen is az 5870 győzött dx10 alatt, de pont a battleforge-nál maradt alul a 4870x2-höz képest. Valahogy nem látom a grafikonokon azt a 20-30% előnyt.

Oliverda: Írtam, hogy a tesztekben nem a pályák végén tesztelnek, amikor rengeteg nagy méretű egység van. Ezért van nálam is a pálya elején 25FPS, míg a végén 15. Ezért írtam, hogy az 5870 eredményét ott már negyedelni kell, mert az 5870 sem annyit fog teljesíteni, mint az elején.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#483) Abu85 válasza Depression (#482) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont ezt akarja az AMD, hogy a drágább modellt vedd meg. S lám gondolkodol is rajta. :) Ergo a stratégia működik.
Gondolom már nem a Máltai Szeretetszolgálat a cég példaképe. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#484) VaniliásRönk válasza Depression (#482) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ideje felébredni, a HD5700 középkategóia, ha nagy felbontáson maximális részletességet akarsz, akkor nyúlj a zsebedbe, ennek ez a rendje, ha sóher vagy csóró vagy, akkor meg ne siránkozz itt. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#485) rocket válasza cowboy_bebop (#477) üzenetére


rocket
nagyúr

Venti RPM kijelzese is ugytunik meg beta, 47%-on 7611RPM kicsit sokan tunik, 100%-on akkor elkene repuljon a kartya gepestol :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#486) Depression válasza VaniliásRönk (#484) üzenetére


Depression
veterán

Ja, nem. Inkább csak annyi, hogy sokkal nagyobb a hype-ja, mint a tényleges teljesítmény. De legalább jó drágán.
Ugye, amikor az Eyefinity 6 monitorral. Persze lehet, de filmen kívűl másra nem használható.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#487) Oliverda válasza Depression (#482) üzenetére


Oliverda
félisten

"Írtam, hogy a tesztekben nem a pályák végén tesztelnek, amikor rengeteg nagy méretű egység van. Ezért van nálam is a pálya elején 25FPS, míg a végén 15."

Ezt honnan tudod?

Amúgy nekem jelenleg egy gyárilag húzott (685/1100) 4850-em van és 1920x1200-on minden fullon megy a Wolfenstein (max aniso.) és szintén minden fullon plusz 4xAA/4xAF mellett teljesen játszható az NFS Shift is. Így én most max egy HD 4890 körüli teljesítményű kártyára vágyok a 4770 (load) fogyasztásával.

Amúgy meg mér' nem veszel inkább valami jó kis átnevezett dzsífirszot? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#488) Abu85 válasza Depression (#486) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez így volt a GeForce 8-nál is. Mindig túlzott a hype, amikor nincs konkurens. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#489) VaniliásRönk válasza Depression (#486) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igazából én arra számítottam, hogy a HD5350 CF bucira veri a GTX 295-öt, szóval nekem még a HD5870 X2 is nagy csalódás lesz... újabb trauma. :DDD

Komolyan nem értem mire alapoztátok ezeket az elvárásokat, egyszerűen megdöbbentő mennyire elvesztettétek itt néhányan a realitásérzéketeket.

#488 Abu85: Ki a fene hisz el bármit is a marketing rizsából? Jó esetben is túloznak, rossz esetben szemrebbenés nélkül hazudnak.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#490) Depression válasza Oliverda (#487) üzenetére


Depression
veterán

Linkeljem a PH! Eredményt? :D

VanilliásRönk: az 1120 sp-vel teljesen elégedett lettem volna. Nem csodára vártam, csak szimpla fejlődésre. Reméltem, hogy jön valami, amire érdemes lenne cserélni. Tévedtem, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#491) Oliverda válasza Depression (#490) üzenetére


Oliverda
félisten

Felőlem. Én meg majd linkelek cserébe még öt másik tesztet. :)

Mert +320 SP biztos megváltaná a világot. Bármennyire is nehéz megérteni de az SP-ok számával nem lineárisan nő a 3D teljesítmény. Ezt jól mutatja a 4870-5870 viszonya is. Na de törj csak pálcát egy olyan kártya felett amiről még gyakorlatilag normális teszteket sem lehet látni. Az meg hogy nem fejlődés.... :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#492) VaniliásRönk válasza Depression (#490) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A HD4850-et min. HD5850-re érdemes cserélni, de ha már ott tartunk, hogy valami érdemes, akkor kezdjük azzal, hogy közvetlenül megjelenés után semmiért sem érdemes a boltba rohanni, majd 2-3 hónap múlva gondolkozz ilyesmin.
Egyébként meg mint mondtam ez középkategóia, nem az a cél, hogy rögtön konkurenciát csináljanak maguknak, majd ha lesz elég selejt GPU biztosan lesz HD5830 is, a HD4830 sem azonnal jött.
Próbálj már meg picit józanul gondolkodni.

#491 Oliverda: Ezt a "nem fejlődés" szöveget biztos Riccótól nyúlta. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#493) Oliverda válasza VaniliásRönk (#492) üzenetére


Oliverda
félisten

jajjajajajjj...az aljas kizsákmányoló egyhelybentoporgó ATI. :D

DX11, überjó fogyasztás->csendes hűtés, kimenetek száma. Ráadásul a tuningról sem lehet egyelőre sokat tudni. A driverekről nem is beszélve. Szvsz ezt a kártyát sem sokkal drágább előállítani mint a 4770-et tehát még kényelmesen lesz hová ereszkedni az árral. Ha így marad a forint akkor pár hét múlva lesz ez 34-35K is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#494) #72042496 válasza Oliverda (#487) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Így én most max egy HD 4890 körüli teljesítményű kártyára vágyok a 4770 (load) fogyasztásával."

Node nem ezt kapod meg az 5770-nel? Azért is kérdezem, mert hasonló cipőben járok, s nagyon szemezek ezzel a kártyával. A - véleményem szerint kiváló, csak már koros - 8800 GTS-t váltaná. :)

[ Szerkesztve ]

(#495) rocket


rocket
nagyúr

Megjottek az AMD teljesitmeny prezentacioi, kivetelesen frame/s van feltuntetve es nem X kartyahoz kepest a %.



Konfig adat a 21-es slideon kene legyen, de azon nincs :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#496) Depression válasza rocket (#495) üzenetére


Depression
veterán

5750-nél a Battleforge-ot már ki sem merték írni.

De megbocsájtok az AMD-nek, mert az itt elterjedt rémhírek ellenére a helyi kiskerben, ahol a legolcsóbb 5870 105k, ott már szerepel a Sapphire 5850 66.900 Ft-ért. Tehát Pesten, vagy akár itt a Hardveraprón hamarosan kapható lesz 60k környékén, ami már nem is olyan vészes a teljesítményéhez képest.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#497) cowboy_bebop válasza Depression (#496) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Már vagy 3 napja kapható hardveraprón 5850. S igen, 60K-ért. :)

(#498) Serg1966


Serg1966
tag

http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_hd5770_1gb_ddr5_erkezett_40_900/friss.html
ez meg tegnap óta fent van

Serg

(#499) FragMaster válasza rocket (#485) üzenetére


FragMaster
addikt

Tényleg, nézted mi a tuning vége az 5770-nél?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#500) rocket válasza Depression (#496) üzenetére


rocket
nagyúr

Full HD-ben irrealis elvarni egy 130$-os VGA-tol (gondolvan biztos nem az 512mb-os verzioval teszteltek), hogy minden jatekban 30 FPS felett legyen a legmagasabb ingame beallitasokkal.
Sot mivel ezek az AMD sajat tesztjei, eleve fenttartasokkal kell kezelni :)

#485: Furmark alatt probaltam 960/1300-on ment 17 percet hiba nelkul (ugye van a GPU-ban vedelem a Powervirusok ellen, igy mar annyira nem stresszeli a kartyat mint regebben tette), a NFS:Shift ment kb. 2 orat de az Everest logbol itelve (fentebb is linkeltem egy rovid teszt tapasztalatait) 40% koruli GPU kihasznaltsag van ebben a jatekban, szoval ez nem igazan stresszeli a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.