Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) zuchy válasza rocket (#748) üzenetére


zuchy
őstag

De a HD5870-é sokkal jobban volt megcsinálva, de végül is tök mindegy... :))

PC-STYLE.hu

(#752) rocket válasza janos666 (#750) üzenetére


rocket
nagyúr

Probalkozzal itt a tortenettel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#753) janos666 válasza rocket (#752) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából leszarom, nem kell nekem a feszkó, ő nagyobb arc itt, mint én, beszólt nekem, lenyelem, ennyi. (Na persze nem hergelt tovább, ha elszakítja a fonalat, megkeresem és a képébe nyomok egy vállról indítható rakétát, aztán megvetetem vele a kupont 9k-ért, kézigránáttal a szájában.) De mákja van, 1 valaki már megadta a 3000-es kikiáltási árat vaterán. :))

Na, de ne offoljunk tovább. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#754) Komplikato válasza rocket (#745) üzenetére


Komplikato
veterán

Néztem a Sapphire árát jenben (Akiba) és nem nagyon értem, mert olyan 138/140e forinttól olyan 176e forintig van tök ugyan annak a kártyának az ára. Nem értem miért? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#755) luw2win


luw2win
őstag

Van már 5970ről teszt? Vagy mikor jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#756) P00By válasza luw2win (#755) üzenetére


P00By
nagyúr

(#757) luw2win válasza P00By (#756) üzenetére


luw2win
őstag

Hát őszintén igen, nem nagyon járkáltam mostanság ide. Meg nem is foglalkoztatott a téma, a pénzhiány miatt :D :(

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#758) rocket válasza Komplikato (#754) üzenetére


rocket
nagyúr

Sapphirebol van OC verzio is, biztos szep nagy felarral aruljak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#759) janos666 válasza rocket (#758) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És hogy férnek be a PCI-E szabvány TDP limitjébe? Büszkén sehogy? :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#760) rocket válasza janos666 (#759) üzenetére


rocket
nagyúr

+10mhz GPU, es +10mhz memoria, szoval siman :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#761) TomiLi


TomiLi
addikt

Érdekes ez a fogyasztásra vonatkozó limit amire szabvány vonatkozik....
Vagy ebben a topikban, vagy az 5970 topikjában valaki kiszúrta már egy teszt képeiről, hogy valószínű lesz olyan változat amin két 8pines csati lesz az amperek számára... :B
A második 8 pines csatinak is meg van a forrasztási helye....
Akkor csak ki fognak adni olyan változatot, ami lesz@rja a szabványt?? :Y

Az tetszik viszont, hogy egyből az összes gyártó korlát nélkül lehetőséget ad a fesz. emelésre... Nem úgy mint az 5870-nél... Ott csak az Anus volt ilyen jó fej...
Persze meg kell nézni mennyire éri meg... zabál

Bár ez is olyan, hogy aki vesz egy sportkocsit, pont nem érdekli mennyit fogyaszt :N

Bogyorisz

(#762) rocket válasza TomiLi (#761) üzenetére


rocket
nagyúr

Masik topikban irtam errol mar, szoval copy->paste :)

A PCI-E 3.0 szabvany szerint lehet majd rakni 2x8pines tap csatlakozot a kartyara, es johet gyorsabb verzio, de 2010 masodik negyedevenel elobb nem lesz veglegesitve a szabvany.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#763) TomiLi válasza rocket (#762) üzenetére


TomiLi
addikt

paste??? Ez valami olasz kaja?? :DD

Meg van!
És a PCI-E 3.0 szabvány szerint már többet kajálhat egy ágon a VGA? Vagy csak stabilabb az áram ellátás a 2x8pinnek köszönhetően?

Amúgy tök jó, hogy lassan már havonta lehet konfigot cserélni, ha az ember lépést akar tartani....

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#764) csatahajós


csatahajós
senior tag

5950 az első negyedévben

Remélem megmarad a 6+8 tű és vlaahogy megoldják a hátlapi merevítést mert öröm lesz nézni ahogy elhajlik a NYÁK - amúgy jó vétel lehet nagyon ha fel lehet húzni az 5970 alapórajelére és 450-500 USD lesz (addigra reméljük az 5970 ára is lemyeg legalább 50 dollárt)

(#765) TomiLi


TomiLi
addikt

Mivel a topik neve találgatós fórum, és általában a következő generációs vga-kkal foglalkozik, így én arra lennék kíváncsi, hogy a redeon 6xxx szériáról mikor lesznek hírek....
Tudom, hogy ez nagyon korai, hiszen az 5xxx széria teljes palettája sincs kint és egyenlőre erőteljes hiány van a már megjelent változatokból....
Ez a 6-os széria is 40nm-es lesz? Ezt csak azért kérdezem, mert talán zökkenő mentesebb lenne a gyártása a megjelenésekor... Jelenleg ez a legnagyobb probléma az 5-ös szériával, hogy rengeteg selejtes chip készül, így hiány van a kész termékből.
Igazából halott ügy ez a mostani érdeklődésem, de hátha....

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez az 5-ös széria kihagyható, a rengeteg előnye ellenére....
Olyan okból jutottam erre a következtetésre, hogy a következő évben elég karcsú lesz a felhozatal a DX11-es játékok terén... A DX11 meg önmagában a fejlesztőknek jó, nekünk édes mindegy milyen motorja van a játéknak, ha szép és a min fps 40-50 fölött van...
(Élsímításban nagyfelbontás mellett: respect az új vga-knak!)
Engem inkább az újdonságok érdekelnek, amit szemmel láthatok: a tesszelációban rejlő lehetőségek.. Ám ezen a téren eddig csak egy benchmark program alapján vonhatunk le következtetéseket... (vagy jól, vagy hibásan... ) Valószínű, hogy a jővő év DX11-es játékai vagy nagyon szerényen, vagy egyáltalán nem fognak az új technikának, a tesszelációnak hódolni... Hiszen gyerekcipőben jár ez a téma erősen....
Elvileg jővő decemberében jön a 6-os széria, valami számomra érthetetlen über brutál új technikával, ami eddig soha nem látott gyorsaságot ígér.... :F

Hát most légy okos Domonkos.... Ezért szeretnék érdeklődni a 6-os széria után, hogy mik a lehetőségek benne, mert talán 2011-re már a dx11-es játékok is kiforrottak lesznek tesszelációval zsúfolva.....

Bogyorisz

(#766) chungee


chungee
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#767) csatahajós válasza TomiLi (#765) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ha visszaolvasol picit a topikban voltak már híresztelések, azon kívül nem sok info van.

A két fajta kódnév sorozatot emlegettek, az egyik a Hekatónheir, a másik a Northern Islands.

Itt egy iponos link, ami a fudzillás hír tükörfordítása.

Amit szinte biztosan lehet tudni, hogy új architektúra lesz, tehát az Rv870 az utolsó R600-re épülő generáció. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lesz hasonlóság.

Ha lehet hinni a mitológiai kódneveknek elképzelhető, hogy most tényleg összejön az igazi többmagos GPU, meg az osztott memória kezelés?

Az fix, hogy minimum 1 év van még hátra amíg többet fogunk tudni.

(#768) TomiLi válasza csatahajós (#767) üzenetére


TomiLi
addikt

Sorry, nem olvastam vissza! :R

Ez volt az a hír amire emlékeztem - halványan.... :B
Ha lehet hinni a híreknek, akkor már jővő ilyenkorra forgalomban is lesznek.... :C
Ennek fényében már talán nyár végén beindulnak az információk áramlása....

Addig is el leszünk a 5xxx szériával... :C Jöhetne már a zöldek megoldása is, hogy kicsit Földre szállt árakat kelljen fizetni értük.... :C

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#769) Abu85 válasza csatahajós (#767) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Fudnak ne higgyetek, minden héten arról ír, hogy jön a Fermi, de valamiért mindig késik egy-két hetet a megjelenés. Szopja a zöld brokit. Amit ír az többnyire baromság. Néha mondjuk betalál, de az is a forrás érdeme. :))
Amúgy Northern Islands lesz a neve. Alapjaiban R600 lesz. ;)

ceaser: A tesszellátort már használja a STALKER: Call of Pripyat, A jövőhéten megjelenő Dirt 2 is fogja használni, sőt az AVP is, meg a Battlefield: Bad Company 2 is. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#770) TomiLi válasza Abu85 (#769) üzenetére


TomiLi
addikt

Azt vágom, hogy használja tesszelátort, de már korábban másik topikban beszéltünk róla, hogy valószínű, nem olyan mértékben lesz jelen a játékokban, mint amennyi lehetőség van ebben a technológiában... Szóval még finoman bánnak majd vele....
Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek rá, és remélem lesznek olyan tesztek, amikben konkrét képekkel illusztrálják a bekapcsolt tesszeláció több lépcsőjét, valamint, hogy ilyen beállítások mellett mennyire vesz igénybe pl. egy 5870-et...

A bad company előzetesei nagyon meggyőzőek, de azt nem tudom, hogy melyik az a része ami a tesszelációnak köszönhető :F

Bogyorisz

(#771) rocket


rocket
nagyúr

9.12-es driverben benne van nehany uj kartya:

"ATI Radeon HD 5450" = ati2mtag_Evergreen, PCI\VEN_1002&DEV_68F9
"ATI Radeon HD 5570" = ati2mtag_Evergreen, PCI\VEN_1002&DEV_68D9
"ATI Radeon HD 5670" = ati2mtag_Evergreen, PCI\VEN_1002&DEV_68D8

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#772) zuchy válasza rocket (#771) üzenetére


zuchy
őstag

Ezek nem jövőre jönnének?

PC-STYLE.hu

(#773) rocket válasza zuchy (#772) üzenetére


rocket
nagyúr

De, csak bekerultek mar driverbe :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#774) TomiLi


TomiLi
addikt

Öööö sorry, de vissza kell térnem ehhez a tesszeláció dologhoz....
Dirt2 DX9 - DX11 benchmark
Dirt2 DX9 - DX11 képek

Dirt2.... Ebben hol a sunyiban van tesszeláció??? Én semmi különbséget nem látok a DX9 és a DX11 között... Ha meg nincs benne tesszeláció akkor az már régen rossz, hogy sima DX11-gyel ilyen siralmas FPS-eket tud az ati 58xx széria....

Hát ettől féltem én.... :O Persze még semmi konkrétum, de ezek az eredmények baljósak...

Bogyorisz

(#775) South Velen válasza rocket (#771) üzenetére


South Velen
addikt

5830 nincs? :)

(#776) zuchy válasza TomiLi (#774) üzenetére


zuchy
őstag

De van benne teszeláció, az előző hírben ami a DIRT2-ről szól, abban össze lehet hasonlítani a képeket. Zászló, közönség, víz lesz teszelálva.

PC-STYLE.hu

(#777) TomiLi válasza zuchy (#776) üzenetére


TomiLi
addikt

ööö Idéző jelben értettem....nagyon éleslátásúnak kell lenni, hogy észre vegye az ember a különbségeket... És valljuk be, ez nem az a nagy durranás, amit szakózak a DX11 kapcsán.... :F

Bogyorisz

(#778) zuchy


zuchy
őstag

HD5950 hírmorzsák - Ipon

PC-STYLE.hu

(#779) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Radeon 5670 - Ipon

(#780) csatahajós válasza cowboy_bebop (#779) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ez nagyon kis bestbuy kártya lesz, így hogy meghagyták a GDDR5-öst (talán ennek már nem lesz kevés a 128as busz).

Megy már a találgatás a refresh kártyákról is, amiket a Fermire válaszképpen fognak kiadni (5890 és 5990). Megint röpködnek a számok 1920SP-ről (per GPU) meg 384 bites memória buszokról.
A legvalószínűbbnek mégis az tűnik hogy a 4890 féle utat fogják választani és szimplán megemelik az órajeleket 100-150 Mhz-cel.

(#781) dokar válasza csatahajós (#780) üzenetére


dokar
addikt

ezt lested te is? 5890, 5990 :U

extra - SEXRay

(#782) zuchy válasza dokar (#781) üzenetére


zuchy
őstag

Érdekes amit mutatsz, úgy látszik, talán készülnek a Fermire. Crypress XTX egy sima megemelt órajelű Crypress XT lesz, talán megy rá valamiféle jobb Samsung memó 5,5-6GHz-n.
Magot megemelik olyan 950Mhz-1000GHz körülire. Nem lesz semmilyen 384 bit meg több SP. :N

De a HD5990 nem fog beférni a PC-SIG szabványba. :F
Vagy válogatott chipeket tesznek rá, amik alacsony feszültséggel tudnak mondjuk 850Mhz-t?
Vagy két teljes értékű Cypress XT-t tesznek rá, és alulfeszelik? Itt sok lehetőség van, az is lehet, hogy nem lesz semmi belőle. :))

5790 is érdekes...Ott is el tudok képzeni egy órajelemelést. De a 128 bit az marad. szvsz.
meg 5830. Most aztán lehet találgatni. :DD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#783) csatahajós válasza dokar (#781) üzenetére


csatahajós
senior tag

Jaja, hát tök jogosan kamu szagú, úgy értem kitalált, nyílván a 384bit memó nem jön össze az 1/2 GB mennyiséggel, meg a 28nm is felejthető, de a többiben szerintem lehet valami, leglaábbis logikusnak tűnik egy bizonyos szinten.

a 384 bites sávszél meg szerintem kiváltható valami brutálabb GDDR5tel (biztos emlékeztek még a nyáron demózott 7Ghz-es chipekre, no ha nem is ennyire magas, de az 5,4-5,8 Ghz hozható sztem).

az 5990 az valamennyire konfirmáltnak tekinthető (legalábbis az hogy jön egy nagyobb áramigényű, tehát vélhetően magasabb órajelű és/vagy több SP-jű Cypress), mert az 5970-nek NYÁkján egyértelműen látszik hogy elő vannak készítve két 8 tűs tápcsati fogadására is.

[ Szerkesztve ]

(#784) csatahajós válasza zuchy (#782) üzenetére


csatahajós
senior tag

a PCIe 2-be nem is fér bele az 5990, de a 3.0-ba már bele fog és elvileg 2010 Q1 körül jön az is, úgyhogy ez nem lesz gond.

(#785) zuchy válasza csatahajós (#784) üzenetére


zuchy
őstag

Ezt nem tudtam. Szóval akkor szarnak a környezetvédelemre, de kiadják a HD5990-t. :D
Viszont így már lehetséges egy GTX380GX2 vagy minek nevezzem. Csak az a kérdés, hogy az új csatolófelület és szabvány meddig engedi el a kártyák fogyasztását.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#786) rocket


rocket
nagyúr

Mobility Radeon HD5650 teszt

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#787) lsc válasza rocket (#786) üzenetére


lsc
nagyúr

Ahogy látom a 4670-nél jobb lesz.

Az élet kegyetlen .

(#788) KING1000


KING1000
tag

HD5870x2-öt tényleg lehet kapni, vagy csak kacsa?

[ Szerkesztve ]

(#789) zuchy válasza KING1000 (#788) üzenetére


zuchy
őstag

Lehet kapni, csak győzd kivárni mire lesz. Kevés van belőle, egyébként az meg a HD5970 amire te gondolsz.

PC-STYLE.hu

(#790) zuchy


zuchy
őstag

Most nézem van már 7GHz-s Hynix GDDR5-s csip. Az azért már elég durva sávszélességet biztosít.
De a sorozatgyártás csak a jövő év második felétől indul. HD6xxx-n már simán lehet ilyen, és akkor maradhat a 256-bit. Sőt van ahol még a 128 bit is elég lesz. :) ( közép kategória pl.)

A chip.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#791) gbors válasza zuchy (#790) üzenetére


gbors
nagyúr

inkább az 5890-be kellene ez a chip...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#792) tzsolesz válasza gbors (#791) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyszer mintha mondtad volna, hogy az 5870 is sávszél hiányos. Vagy azért az annyira nem?

(#793) gbors válasza tzsolesz (#792) üzenetére


gbors
nagyúr

aha, jót tenne neki még 3-400MHz...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#794) gyiku


gyiku
nagyúr

(#795) Abu85 válasza gyiku (#794) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A végén ahogy kimondja az AMD-t ... Sokkot kaptam vazzeg. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#796) zuchy válasza gyiku (#794) üzenetére


zuchy
őstag

Alakul a marketing gépezet, de a vége...Az borzalmas. :DDD

PC-STYLE.hu

(#797) gyiku


gyiku
nagyúr

most neztem csak meg, nekem tetszik, nagggyon kemeny ;) éjtíáj + éjemdí :DDD

hüllő

(#798) barnam_ válasza gyiku (#794) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mennyire biztos hogy januárban lesz HD5670? Mert akkor nem veszek netezős pci-e kártyát, addig valahogy kihúzom a pci kártyával :DDD

(#799) gyiku válasza barnam_ (#798) üzenetére


gyiku
nagyúr

elvileg mar AMD: végre stabil a 40 nm-es termelés, szal nem lehetetlen.

hüllő

(#800) gyiku


gyiku
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.