Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95901) MasterDeeJay

Legolcsóbb ma kapható intel videókártya,20eft+áfa Intel Iris Xe Max, 30w TDP, Dx12, Av1 8k gyorsítás, AI gyorsítás, RT-t nem tud. [link]

Érdekes lehetne core2 gépekbe upgrade-nek mivel youtube-ot minden formában gyorsít. Sajnos uefi only.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95902) Fücsök007 válasza MasterDeeJay (#95901) üzenetére


Fücsök007
őstag

Esetleg DG1 kártyák? :U

(#95903) MasterDeeJay válasza Fücsök007 (#95902) üzenetére

Ezt annak vettem, de teljes értékű iris xe max chip van rajta.

Az olcsóbb Asus és Intel brand DG1 az állítólag csak adott lappal és procival megy. Az is uefi only. Driver is csak win10/11.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95904) Pikari válasza MasterDeeJay (#95903) üzenetére


Pikari
őstag

igen, ezért teljesen használhatatlanok ezek a kártyák régi gépekben. hasonlóan a moore threads diszkrét grafikus kártyáihoz.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95905) MasterDeeJay válasza Pikari (#95904) üzenetére

Nem uefi gépben ha képes elindulni vga nélkül (szerver és workstationok alapból ilyenek) akkor post után windows már képes inicializálni. Elvileg.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95906) Pikari válasza MasterDeeJay (#95905) üzenetére


Pikari
őstag

Nyilván meg lehet oldani, hogy beraksz mellé egy s3 triot, és arról bootol, de win7 driver attól még nem lesz hozzá.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95907) envagyok


envagyok
veterán

Múltkor vettem pár scsi caddys cd meghajtót.
Nagy nehezen sikerült hozzájuk cd caddykat szerezni, de nem nagyon akarnak működni.
A cd meghajtók: [kép] [kép]
A caddyk : [kép]
És a scsi vezérlő, amivel próbáltam :
[kép]
Próbáltam egy másik vezérlővel is.
A hibajelenség:
A texel és a yamaha mikor beviszi a lemezt, pár mp múlva kiadja.
A Matsushita mechanikus betöltésű, kiadásu, 8db cd meghajtó kerül a rendszerbe, valamelyikre azt írja nyitáakor, hogy helyezzen be lemezt, valamelyikre meg megnyitva üres meghajtót mutat
Mindegyik meghajtót felismeri a vezérlő, eszközkezelőben is látszik, próbáltam több ID-t állítani, terminálni, stb, de semmi siker.
A caddykat commodore cd32-höz valónak hirdették, de úgy gondolom ugyanaz mint a pc caddy.
Mit javasoltok mit érdemes kipróbálni?
Ismertek szerelőt, aki ért hozzá?
Nagyon szeretném feléleszteni ezeket, mert 91, 92 és 97-es gyártásúak, ritkák nagyon, már megvan a helyük.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95908) Pikari válasza envagyok (#95907) üzenetére


Pikari
őstag

cd-r vagy cd-rom lemezekkel tesztelted? a mai cd-r lemezeket a régi meghajtók nem tudják olvasni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95909) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#95905) üzenetére


fatpingvin
őstag

gyakorlatilag is, az UEFI téma egy szabványos PCIe eszköz esetében csak a boot environment környékén szabadna relevánsnak lennie

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#95910) envagyok válasza Pikari (#95908) üzenetére


envagyok
veterán

CD Audio gyári lemez.
Eddig minden mási régi CD meghajtó látta.
Ami furcsa, hogy a Matsushita CR-501B meghajtó manual-jában 540MB adatkapacitást írnak.
[kép]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95911) Pikari válasza envagyok (#95910) üzenetére


Pikari
őstag

Nem tudok sok jóval kecsegtetni sajnos. A Matsushita esetén valószínűleg a lézer rohadt el, a másik kettőt talán egy alapos szilkonzsírozás megoldja.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95912) envagyok válasza Pikari (#95911) üzenetére


envagyok
veterán

Mit kell szilikonzsírozni?
A mechanikát?
Ezekben még nincs gumiszalag?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95913) Pikari válasza envagyok (#95912) üzenetére


Pikari
őstag

Mindent, ami egymáson mozog. Megjósolhatatlan, hogy mit fogsz benne találni. Van amelyikben pl rugó, elektromágnes, meg hasonló kőkori technika van.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95914) Fücsök007 válasza Pikari (#95906) üzenetére


Fücsök007
őstag

Viszont megpróbálhatja feltenni a win10-es telepítőt ha átveri a szoftvert és win10-ként érzékeli az OS-t, vista extended kernel mod is létezik egyébként. :D

(#95915) Pikari válasza Fücsök007 (#95914) üzenetére


Pikari
őstag

valószínűleg win10 és 7 között akkora változás van a driver modelben a grafikus kártyák területén, hogy a win7 a 10es grafikus driver modellel nem fog tudni mit kezdeni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95916) MasterDeeJay válasza Fücsök007 (#95914) üzenetére

A gond az hogy dx12-re tervezték így dx9-10-11 részben emulálva megy vulkannal vagy valamilyen dx12 fordítóval.
Win7 alatt meg ahogy tudom csak pár esetben van dx12. Az új iris és arc ilyen, ez miatt nincs gondolom win7 drivere.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95917) Pikari válasza MasterDeeJay (#95916) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, ez így igaz. A dx12 alatti dx-ek már nincsenek natívan támogatva évek óta. Nagyon régi intel driverrel még talán igen, de az újabbakból már kiszedték.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95918) jokeph válasza MasterDeeJay (#95905) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdemes lenne IGP-s s775-ös deszkában megnézni. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#95919) sidi válasza Czo (#95897) üzenetére


sidi
junior tag

Köszönöm, ez jó hír, akkor keresek egy ilyen régi 28C256 BIOS EEPROM-ot, szerintem kell lennie valahol :)
Ezeket szintén megtudja írni az XT-IDE panel?

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#95920) frescho válasza sidi (#95919) üzenetére


frescho
addikt

Paneltől függ, de nagy valószínűséggel igen, csak ne felejtsd el beállítani a 256-nak megfelelően. A base címekből csak az használható ami a 32 kB-os laphatárra esik. Ehhez és a write engedélyezéséhez a kártyákon szokott jumper vagy kapcsoló lenni. Glitchwork-ről van leírásom amit pár tucatszor már ajánlottam a fórumban, lassan érdemes lenni berakni az összefoglalóba :) Képek között keresd ki a jumperelési útmutatót.

Más téma: A ragya álljon abba aki a 90-es években ezeket a kótvány SMD kondikat felrakta mindenre. Egy szegény almát tákolgatok, már stabil az állapota, de több átkötést is kellett csinálni és fogyott az IPA is rendesen.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#95921) envagyok


envagyok
veterán

Tudtok olyan játékot DOS-ra, ami jó grafikával rendelkező shot'em up játék, és támogat General Midit?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95922) envagyok


envagyok
veterán

Megvan valakinek a Defender Of The Crown Dos verziója?
Fut nálam, de nincs hang, próbálok rájönni, miért.
A játékban be van kapcsolva a hang.
Yamaha audician32 hangkártya van dreamblaster x2gs hullámtáblával a DOS-os laptopomban felkonfigolva így:

Amit próbáltam: Adlib SOUND.COM futtatása, meg a SOFTMPU, ami több játékban megoldotta a hangot.
Én c64-en játszottam vele, ott már indítás után szólt a zene.
A PC változat is ilyen?
Milyen hangszabványt támogat?
Próbáltam guglizni, de semmit se találtam róla.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95923) frescho válasza envagyok (#95922) üzenetére


frescho
addikt

Bootable PCJr verziom van, de nem hiszem, hogy erre gondoltal :)

https://frescho.hu

(#95924) envagyok válasza frescho (#95923) üzenetére


envagyok
veterán

Nagyon sajnos nem :(
Boldog lennék, ha pcjr-hez kellene segítség :DDD
Neked van cdtv és cd32 Commodore-id?
Állítólag a legszebb-legjobb dotc a cd32-n jött ki Defender Of The Crown II néven.
Marha jó kis cikk a játékról és a kulisszatitkokról:
[link]
Régen az Elite mellett ez volt a kedvenc játékom.
Miben jobb a pcjr verzió az EGA-s DOS-osnál?

Jó lenne a laptoppal lazán az ágyban kicsit néha játszani vele, ugyan van A500-am, amin az egyik legjobb grafikájú, és C64-em, amin viszont jobb játékmenet van, csak ahhoz tv/monitor kell, meg elő kell venni a gépet, c64-hez floppyt, macerás fél órás lazuláshoz.
Megpróbálom majd a DOS-os Amiga emulátort hátha elfut 486dx4 75mhz procin, de van egy p150 IBM notim is.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95925) RollandCG válasza envagyok (#95924) üzenetére


RollandCG
csendes tag

A dotc nagy kedvencem volt Atari ST-n (csak később lettem Amiga tulaj)
Dos alá létezik CD verzió is! De csak EGA!
Szerencsére megjelent win9x-re a Digitálisan felújított változata, szerintem ez a legszebb :-)


[ Szerkesztve ]

(#95926) frescho válasza envagyok (#95924) üzenetére


frescho
addikt

Sajnos nincsenek, mert nincs Amiga konzolom :(

Az EGA verziónál nem jobb a PCJr verzió, inkább a CGA-hoz hasonlítsd. Ha kíváncsi vagy, hogy mennyiben is jobb, akkor linkelek róla leírást videóval.

Miért DOS-os Amiga emulátorral akarsz szórakozni? Ha van egy kicsit is újabb géped (nekem a C2D már újabb gép), akkor az UAE valamelyik verziója tökéletes lehet neked. Én az FS-UAE-t kedvelem, valahogy Mac-en jobban kézre áll, de a winUAE van amiben jobb.

RollandCG: Kicsit későbbi, de nekem a DoTT az egyik nagy kedvencem.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#95927) RollandCG válasza envagyok (#95922) üzenetére


RollandCG
csendes tag

DOS alatt csak Tandy hangkátyán van hang, abból is szerintem csak a Bootable PCJr verziónak.
Még nem teszteltem, pedig van Tandy hangkártyám.

Elméletileg így szól: LINK

(#95928) envagyok válasza frescho (#95926) üzenetére


envagyok
veterán

Van "pár" gépem, nem is az a gond, hanem nem mindig szeretek felmászkálni a tetőtéri számtech szobámba, lent a hálóba meg nem lenne esztétikus mindent lehozni, a nappali meg macerás, plazma tv, stb.
Az ágyban szeretek néha szórakozni, arra csináltam a sztereó dokkolós DOS-os 486dx4 laptopot a yamaha hangkarival, és a X2GS (c) Roland hullámtáblával.
Retró feeling, eredeti opl3, és szinte 100% Roland hang, és szinte teljesen korhű.
De azon csak DOS van, azért gondoltam a DOS UAE-re.
Most ez van betolva az ágy alá, meg egy "modern" i5 4. Gen FHD lapos.
De az utóbbi megölné a retró érzést.
Most akkor tegyek az ágy alá egy 3. Laptopot? :DDD
Valahol van P3 laptomon, van több Pentium 1, de Core2Duo is kb egy banánosládányi hempereg a padláson vagy a garázsban, de azok valahogy nem hozzák azt az érzést.
Azon gondolkodtam, hogy EMU-ra (Amiga 500/1200, C64, CD32, CDTV, Nintendo, stb) akkor beszerzek egy ASUS eeePC 9-10 colos Atom procis kis laptopot ssd-vel, az még elfér az ágy alatt, meg jó akkuval elvan 3-4 órát, bárhol lehet vele játszani BT egérrel, meg egy USB joystickkal (pont szereztem egy USB-s Competition klón joyt)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95929) envagyok válasza RollandCG (#95927) üzenetére


envagyok
veterán

Itt egy videó, azon más hang van, jól érzem, hogy speaker?:
[link]

Akkor lehet a Thinkpad 370c-n nincs vagy nem szól a speaker?
Vagy nincs bekötve?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95930) frescho válasza envagyok (#95928) üzenetére


frescho
addikt

A 486 kicsit kevés lesz az UAE alá, hogy tényleg jó legyen. Emlékeim alapján az 1GHz-es P3-mon már egész jól elballagott, előtte meg volt kéznél vas és olyan TV amire rá lehetett kötni. Az EEE PC-t én nem eröltetném, tejfölös doboz minőségűek. Ha már kicsi, akkor egy X60, X200 vagy valami ilyesmit keresnek amiben nem gond az SSD csere. Vagy egy jó kis MAC-et, hogy olyan is legyen...

https://frescho.hu

(#95931) FoxiestFox válasza frescho (#95930) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Játékoknál szerintem számít, milyen a kép, úgyhogy mindkét említett TP kuka, egyikben sincs IPS.
Persze lehet, de az mod sztori. :D

(#95932) envagyok válasza FoxiestFox (#95931) üzenetére


envagyok
veterán

Tényleg, te laptopokat is gyűjtesz :)
Mit érdemes keresgélni?

Most hogy tovább agyaltam a témán, azon gondolkodtam, hogy ha már kell egy 3. Laptop az ágy alá, az már ne csak 8bit EMU-ra legyen, hanem fedjen le egy win98->Win XP időszakot kb 2006-ig játékra, azaz legyen benne 7800gt vagy jobb videókártya és Core2 proci.
Régen emlékszem Medion laposom volt Pentium 4 procival és Radeon 9800 vga-val. Tudott fűteni :(
Addig, amíg találok valamit, lehet mégis elengedem a régin játsszak érzést, és a 4. Gen i5-ösre dobom az emulátorokat, meg a hd4600 intel is valahol Nvidua 8600gt és 8800gt között tud, még a 7900gtx-nél is jobb. :DDD

Edit:
Most jutott eszembe, hogy 2-3 éve volt náll Dell Alienware gtx260 , 280 vagy vmi hasonló kártyával, meg volt vmi apple laposom is kis méretű.
Apple gépem 2 is van, egyikben dual powerpc és 6800ultra vga van, a másik dual 771 procis és abba 2db 8800gts-t tettem windows7-el. Csak hát azok is asztaliak.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95933) envagyok válasza frescho (#95930) üzenetére


envagyok
veterán

Mac-ből mi volt jó széria c2d idejéből?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95934) RollandCG válasza envagyok (#95929) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Jól érzed, ez tényleg speaker.
Sajnos Thinkpad 370c témában nem tudok segíteni.

(#95935) Pikari válasza envagyok (#95922) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, szól a zene ahogy bejön a logó (düü düddüdű, dű düddüdű, dű díí dü dűűű, dűűű díídüdűű)

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95936) envagyok válasza Pikari (#95935) üzenetére


envagyok
veterán

Na szuper.
Gondolom ha ráteszem a dokkolóra a 370c-t, akkor kirakná a hangszórókra a speakert, de én rákötöttem a hangszórókat a dokkolóban lévő isa hangkártyára. :F

Akkor valami olyasmi tsr-t kellene keresni, ami a speakernek küldött jelet érzékeli és adlib vagy sb kompatibilis jellé alakítja.
Vagy a speaker jelet meg kellene találni, és ellenálláson keresztül a hangkari vonalbemenetére kötni.

Az a baj, hogy más programok se szólnak, pl. a CD-Man

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95937) Czo válasza envagyok (#95936) üzenetére


Czo
őstag

Esetleg szet kene szedned es megnezni, hogy nem-e vette ki belole valaki a speakert, vagy nincs-e elszakadva a madzag vagy barmi. Van benne csipogo, tehat szolnia kene.

(#95938) Pikari válasza envagyok (#95936) üzenetére


Pikari
őstag

Nem tudom, milyen logika alapján adja ki a hangot, én utoljára 25 éve játszottam vele.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95939) envagyok válasza Czo (#95937) üzenetére


envagyok
veterán

Néztem a repair manualt, szét lehetne kapni megnézni, de nem egyszerű.
Sokkal elegánsabb lenne, ha minden a hangszórón szólna.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95940) frescho válasza envagyok (#95933) üzenetére


frescho
addikt

Jo kerdes, a korai szerias fenyes feher nekem nem jott be, nagyon muanyag. Amugy nem rossz, cserelheto akku es igazi alma, a korabeli Thez kepest jo volt. Ami igazan tetszik: unibody aluminium 2008 late, de az mar az XP-t szereti. De ezekre nem szabad Windows-t rakni. A 2009e El Caitannal jo gep volt, hasznaltam ilyen kivitelt csak Miniben. 4GB memoriaval, 120-as SSD-vel nagyon sokaig hasznalhato gep volt.

https://frescho.hu

(#95941) FoxiestFox válasza envagyok (#95932) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Büszkén jelenthetem, hogy a gyűjteményem nagy részétől már megszabadultam :D

Nálam a laptop gamingnek amúgy a fő feltétele, hogy legyen Trackpoint. És a Dell vagy Hp féle fostartály nem elég pontos, úgyhogy marad a Thinkpad :))
És ha már ölben játszom, nem akarok egérrel buziskodni, úgyhogy a gamer laptopok egyből ki is estek a pixisből :DDD
Ha van Trackpoint, csak akkor jön képbe, hogy milyen erős a hardver.
A második szűrőm az szokott lenni, hogy IPS legyen a verda.

Retro játékokhoz igyekeztem külön Thinkpadekkel lefedni a korszakokat, ilyen a lineup egy ideje:
- 370C - DOS eleje, PC speaker (Win 3.1) - cuki gép, és meglepően jó a kijelzője. Sajnos olyan menő dokkom nincs hozzá, mint neked, de ami késik, eljön. ;]
- A22m - DOS vége, Sound Blaster éra, korai Windows 3D gyorsított játékok (Win98)
- A31p - Win98-XP-OS2-Linux kísérletezős gép
- T42 (Radeon 9600-as változat) - Win98 +Dock II-ben Vortex2 - Win98 végi megterhelőbb játékokra, amiknek az A22m már kevés
- T60p XP éra nagy része, azzal bezárólag, amit még le lehet fedni az X1400-as Radeonnal
- W701 ez kicsit beugratós a retro gamer listán, ezen Win10 is van, mert részben a napi használós, de nem hordozós gépem Win 7 éra, a Quadro FX3800 kb mindent elbír a DX10 korszakból

Újabb játékokra pedig ott a PC, ahol szintén nem kell Trackpoint nélkül élnem, mert az F122 mellett ott van a Shinobi, és egy SK-8855, ami ihlette :D

Illetve ha laptop gaming, a kijelző mellett fontos szempont a hang, számomra fejhallgatón, úgyhogy én ezeket is aktívan használom a gépeimhez:

Az Audigy 2 ZS a kedvencem, ugyanaz a hardver, mint a PCI kártyákon, csak nincs Firewire. XP-től Win10-ig (utóbbi mod driverrel) megy.
Bal oldali X-Fi szintén, tehát ott is hardveres EAX és minden van.
Ezeket tudom javasolni hogyha olyan laptopot veszel, amibe bele lehet tenni valamelyiket.

(#95942) Czo válasza frescho (#95940) üzenetére


Czo
őstag

Nekem az "Early 2008" 17"-es modell 2018-ig daily driver volt, hordozhato gepbol, mig mellette az iMac 27" volt az asztali gep. A notebookot akkor csereltem uj MBP-re, amit jelenleg is hasznalok, ezt majd iden tervezem megint cserelni.

(#95943) jokeph válasza FoxiestFox (#95941) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
A T440p GT730M-je mennyire "gémer" ? i7-4700MQ-val és 16 GB RAM-mal. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#95944) ityam válasza jokeph (#95943) üzenetére


ityam
senior tag

Én egy GT830M es laptopot nyúztam melóhelyen(céges noti) gameingre. nem voltam elájulva. Aztán áttértem egy HD8750M es lassabb procis laptopra(régen vettem anno magamnak). Játékra összehasonlíthatatlanul jobb a GT830M-nél(minden játék legalább 2x FPSben). GT730M gondolom picivel alatta van.

[ Szerkesztve ]

(#95945) FoxiestFox válasza jokeph (#95943) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Retrózgatni azzal is el lehetne :K Bár kérdéses, hogy 64, vagy 128 bites vramja van, előbbi nagyon agyonvágná szegényt.

(#95946) KROK640 válasza Czo (#95865) üzenetére


KROK640
veterán

Az első Win95 és a gyors procik (133MHZ-el használtam max) kimaradt, de később már tényleg nem zavarta a Win98-at és társait, ami kellet is az évente duplázódó MHZ háborúban (miközben az L2 cache alig nőtt, meg a felépítés alig változott) különben lehetett volna évente új Windowst kiadni. Akkoriban az alacsony net elterjedtség miatt a frissítés is kétes megoldás lett volna.
Különben ha megnézed a PII 233MHZtől 533-ig ment, a PIII meg 450-től 1100ig (ha a Tualatint nem veszem hozzá) de amúgy 1400-ig. Ezek akkoriban hatalmas lépések voltak, és a gyors fejlődéssel együtt is, több éves periódusok. Igaz, hogy e közben a Wn98-ból WinME majd Win XP lett, de 2002 tavaszán mikor már az 1300-1400MHZ-es Tualatinok is kezdtek elterjedté válni, a Win 98 még mindig nagyon népszerű volt.
A Win ME rossz híre és a Win XP - sokak által - ismeretlensége miatt még akkor is sok gépet kellett Win 98-al szállítsak. Az meg, az akkor jellemzú 256MB RAM mellett amúgyis egy elképesztően pattogós rendszer tudott lenni.

Abban viszont igazad lehet, hogy ebből extrapoláltak téves dolgokat.
Arra emlékszem, ha a Win98-at 640MB RAMmal pár órára idleben magára hagytad, simán bedobta visszatéréskor az "out of memory error" üzenetet, akár úgy is, h semmi nem volt nyitva, csak az asztal, pedig az nemhogy 2001-ben de még 2003-ban is szép mennyiségnek számított.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95947) KROK640 válasza DarthSun (#95872) üzenetére


KROK640
veterán

VIA chipset vitte 768-ig, a többi csak 512-ig. De (amint az előbb írtam) VIAval is rosált pl hosszabb IDLE esetén.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95948) KROK640 válasza envagyok (#95892) üzenetére


KROK640
veterán

Ahhoz RAID is kell ám, ami a legtöbb kommersz lapnál nincs. :(
Bár nekem a retro élményhez hozzátartozik a HDD hang és sebesség, de lassan kipróbálnék egy SSD-s verziót is, szerintem az Athlon XP-s gépem lesz az első szerencsés ... :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95949) KROK640 válasza Czo (#95898) üzenetére


KROK640
veterán

2007/2008??? Ez biztos? Ezt nagyon korainak érzem.
Én 2011-ben kezdtem találkozni SSD-kkel, akkor 64GB-os volt a "nagy" de volt 32-es és 16GB-os is. Illetve 2011 nyarától csilliárdokért volt 128GB-os is. Akkoriban a 32/64-est vitték, én is 64-est akartam, végül az élet sajnos úgy hozta h csak 2014-ben lett saját gépembe is SSD egy 128-as.
Ha ezekből indulok ki, akkor 2007/2008-ban 2-4GB-os SSD-k lehettek? Az már akkor is kevés lehetett akár csak a rendszernek is, na meg ki venné 320-500GB-os 7200-as HDD-k mellett? (kb ugyananyniért)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95950) KROK640 válasza RollandCG (#95925) üzenetére


KROK640
veterán

és ez eredetileg C64-es játék volt, ott az egyik legszebb

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.