Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) FoxiestFox válasza gban (#90249) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez nem úgy hangzik, mint ami "elkészült" ;]

(#90252) gban válasza FoxiestFox (#90251) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát pedig az elkészült, a leírás alapján, de nem működik.
De másnak se működik innen a topicból sajnos...

Postázást nem vállalok.

(#90253) Ranagol_5 válasza flymi (#90223) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nem, a gpu-ra ráeresztheted a 3dmakit again, és egy másik monitorra kidobod az aida cuccait, vagy egy hw monitorét, hogy lásd ha mind a két gpu terhelés alatt van.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#90254) fpeter84 válasza DarthSun (#90250) üzenetére


fpeter84
senior tag

valószínűleg nem véletlenül jutottak az ASUS-nál arra az elhatározásra, hogy felragasztják a TNT2 kártyáik dobozára azt a kis narancs figyelmeztető matricát a RIVA alá, miközben a SS7 csúcslapjuk ALi-s - megjegyzem van egy V3800 Ultra kártyám és elindul a P5A-ban, de valószínűleg olyan anomáliákat tapasztaltak ami miatt erre a súlyos öntököndöfő elhatározásra jutottak... össze még nem próbáltam hasonlítani SiS meg VIA AGP-s SS7 lapokkal, hogy teljesítménybeli problémák miatt kerülhetett oda az a matrica, vagy stabilitási okokból...

6600GT AGP-re keresve egyáltalán nem látok egyetlen dupla bevágásost sem, sima 6600 AGP-re keresve van néhány, de ott is ritka

(#90255) fpeter84 válasza Czo (#90246) üzenetére


fpeter84
senior tag

a Dell Axim X5-ben lévő XScale PXA250-nek már natív USB 1.1-es hardvere volt - előtte volt egy Philips Nino 200-am is, az abban lévő Philips PR31700 nem említ USB-t úgyhogy az még bizonyára soros átvitel volt valójában

most hogy mondod, nem vennék rá mérget, hogy az első kártyaolvasó amit a camedia géphez használtunk az nem RS232 volt szintén :Cde idővel lett hozzá USB-s is... meg kínából bagóért jött hozzá egy CF<>SM adapter is, így a Dell gépbe egyenesen bele lehetett szúrni a memóriakártyáját és úgy másolni egy sokszoros méretű SD-re... SM-ból az átlag a 32/64MB volt, talán még létezett 128-as is, de olyat nem is láttunk soha - SD-ből meg a kisebb kártyám is 256 meg 512-es volt már addigra... :)

#90247 jokeph
köszi, ezt holnap átnyálazom

(#90256) Czo válasza fpeter84 (#90255) üzenetére


Czo
őstag

En nem mondtam, hogy nem volt USB. De ugyonugy sorosportot hasznalt USB-n keresztul, mint elotte, csak itt bele volt epitve az USB soros atalakito.

(#90257) fpeter84 válasza Czo (#90256) üzenetére


fpeter84
senior tag

sztem a PXA-nál valós soros nem volt már sehol, csak valami CDC-ACM-szerű soros emulációval a PC oldali ActiveSync azt hitte hogy továbbra is soros eszközzel beszélget, de a gyakorlatban az egy emulált eszköz volt már a túloldalon az USB-n keresztül. mint a régebbi 3G USB modemeknél...

(#90258) DarthSun válasza fpeter84 (#90254) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkoriban problémás volt. A későbbi ALi-AGP driverrel, benne a megfelelő beállításokkal + alaplapi BIOS setekkel már jók az NVidia kártyák is. Régebbi hsz- ban ezt is összegyűjtöttem, mit hogyan kell beállítani. GeF3/4/FX kártyákkal teszteltem is, rendben működik.

6600GT AGP 2 bevágásos, van itt Fred23- nak. Fotót is készített róla.

(#90259) arn válasza fpeter84 (#90254) üzenetére


arn
félisten

En konkretan ezert dobtam a ss7 konfigomat (elso k6-2 + v2), mert meg egy nyomorult elsogeneracios agps riva128al sem volt kepes megbizhatoan mukodni a korabeli driverekkel. Valszeg volt nemi koze ennek az egesznek ahhoz, hogy a k6 hamar elhalt. Az amdnek kellett volna egy sajat chipsetet csinalni, vagy babaskodni felette.

Ha ss7 konfigot epitek, az csak k6-3+v3al lesz, az annyira dummy kartya, hogy normalisan megy benne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#90260) flymi válasza Ranagol_5 (#90253) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#90261) fpeter84 válasza DarthSun (#90258) üzenetére


fpeter84
senior tag

Szuper ez a leírás köszi, rá fogok menni, nekem is van egy P5A 1.03-as lapom is - annyi szépséghibával, hogy az ext cache le lett róla műtve, mert megfagyott miatta a POST - de ha a K6-III+ procit teszem bele, akkor az különösebben észre sem veszi a hiányát... Illetve már néztem is hozzá ezt azt alin, lehet megpróbálom pótolni is...

Esetleg valakinek nincsen egy olyan dög sérült P1 lapja, ami donor lehetne ilyesmihez? TAG+1db 512KB, lehetőleg 5ns vagy gyorsabb...

Esetleg hasonló leírásod van más S7/SS7 VIA, SiS, Intel chipsetekhez? Hallottam olyat hogy pl VIA 4in1-ből nem érdemes a legújabbat, érdemes régebbiekkel is kísérletezni... Egyéb gyártóknál esetleg hasonló tapasztalatok?
Próbáltam bármi datasheet-et, értelmes infót találni a gef 6xxx-eken lévő nvidia BR02 HSI chipről de sajnos sehol semmi ami elárulná hogy valóban kompatibilis lehet e az 1-2x 3.3V slotokkal...

De ha már AGP meg PCI meg PCIe, na ez a beszabehu: HD 4850 PCIe a K6-III proci mellett AGP slotban... Ha jól értem, akkor igazából nem teljesértékű így az AGP, csak afféle 66MHz-es PCI-ként funkcionál amit a PEX8112 chipes adapter tovább fordít PCIe-nek - bár a fél-1GB memóriás kártya aligha szorul olyasmire mint az AGP textúrázás a rendszermemóriából :))

Természetesen gyakorlati értelme nulla, bőven ki lehet maxolni az akármennyire is felhúzott K6-III+ -t egy jobb FX/R8500/R9800 kártyával, talán még annyi se kell hogy már ne legyen semmi haszna a további GPU kakaónak, és ez az AGP>PCI66 adapter ~16e lenne szállítva, a PEX8112 meg 9500... Bár az utóbbin picit jár az agyam, hogy milyen PCIe kártyákat lehetne vele bedobni egy PCI-os lapba - csak ha jól sejtem, a tápellátással igencsak gondok lennének, kizárólag csak a külső tápcsatis kártyák jöhetnének szóba ha nem valami nagyon low-power belépő kártya, aminek meg semmi értelme... P1/P2 lap PCI slotjaitól szerintetek hány wattot lehet elvárni?

(#90262) fpeter84 válasza arn (#90259) üzenetére


fpeter84
senior tag

Az első valamire való saját konfigom (a nagyon késői /'98-99/ rövidke Cyrix 486SLC, i486DX2, Am5x86 korszak után) egy PCPartner VIA MVP3 lap volt K6-2 500-assal, G200 8MB SG vidkártyával, 64MB memóriával, majd azthiszem még ebbe a konfigba érkezett a vége felé egy V3 2000 AGP is. Nagyobb gondom nem volt egyikkel sem, talán valami olyan rémlik hogy nem mindegyik VIA+Matrox driver kombóval sikerült 2x AGP-re kapcsolni mert fagyott, de végül ez is megoldódott...

Ami nagyon megmaradt, az viszont a csalódás, hogy ez a K6-2 500-as mennyivel gyengébb volt egy i440BX+Cel400-nál gyári órajeleken is, és mindkettőnek 550 körül volt a vége, akkor végképp elhúzott a cerka... Annyi vígasztalt, hogy az én lapom 13-14e volt, a K6 proci 18-19e, a cerka szintén ilyesmi lett volna de ahhoz egy tisztességes i440BX tuninglap majd 30e, és annyim egyszerűen nem volt és belátható időn belül nem is lett volna - most így utólag azt szándékozom körbejárni, hogy mi lett volna ha a K6 helyett mégis cerkát veszek, de valami tuningimpotens szotyvadék via/sis/ali-s alaplappal amit szintén megkaptam volna 20e alatt. De az a helyzet hogy még az az 5e is hiányzott volna, mert azért került bele induláskor csak 64MB ami már akkor is elég kevéske volt, mert egyszerűen nem fért bele a keretbe több...

(#90263) frescho válasza fpeter84 (#90262) üzenetére


frescho
addikt

Elmodnom mi lett volna: csalódás. A korai ócska lapok erősen visszafogták még a Celeront is. Azoknál egy tuningolható olcsó Inteles lapkészlet, mint mondjuk LX ami ment simán 83MHz-es, vagy akár 100-on egy meghúzott 300A Cerkával is jobb választás volt. Talán használtan ki lehetett volna hozni, de az offline világban nehezebben ment ez annak aki nem volt benne a seftben.

Vicces, hogy pont azt a felhasználót testesíted meg akit pár héttel ezelőtt emlegettem, mint K6 és Cyrix 6x86 vásárlót. Amikor a keret erősen limites volt és abba a legjobb ami belefért is csak az alsó kategóriára volt elég.

https://frescho.hu

(#90264) fpeter84 válasza frescho (#90263) üzenetére


fpeter84
senior tag

Hát bizony iskolásként csak az összegyűjtött ajándék pénzekből gazdálkodhattam - plusszal rövid időn belül nem számolhattam, így abból kellett választanom ami belefért... És nem is nagyon voltam még akkor benne az informatikában - valahogy úgy rémlik hogy különösebben utána se jártam a lehetőségeknek. Tudtam hogy a bátyám pár héttel előtte a Dual Cel1 400-asát egy BP6-al mennyiért vette, 1-2 boltban utánakérdeztem hogy mennyi is lenne egy olyan lap amibe ugyanolyan cerkát rakhatnék 1et, aztán itt a helyi boltban elém rakták ezt a PCPartner VIA MVP3 lapot, és rabul ejtett - az új alkatrész szaga, színei, zsúfoltsága - a 4/586 után ezt olyan szintű űrtechnikának éreztem, hogy ez kell nekem, ez csakis jó lehet :C

Jobban felidézve, olyan szinten szűk volt a keret, hogy csak proci, lap, hűtő, ram - az 586 AT tápos házába, és az S3 Virge 325 3D lassítót is áttettem - talán ha jól rémlik sikerült 4MB-ra felbővítenem előbbre, persze csodát az se tett vele... Szóval amikor rábólintottam a boltban a lapra, még ez is szempont volt hogy AT/ATX tápos, az AT billentyűzetem is rádughatom - persze ez akkor nem volt akkora ritkaság, de a jobb inteles lapok már akkor is többnyire mind ATX formátumúak voltak...

Úgy 1-2 hónapig élveztem az S3-al szenvedést - még nagyon hosszúnak tűnt mire a vágyott TNT2 20e körüli árát elérem - amikor egyik évfolyamtársam megajánlott egy G200-at asszem valami 7-8e-ért, amit éppen ki tudtam fizetni. Nem volt zökkenőmentes az ismerkedés eleje, a régi PowerDesk drivercsomag elég problémás volt amit a CD-n hozzá kaptam - gyatra D3D kompatibilitás, egészen gyenge OpenGL kompatibilitás - biztos vagyok benne hogy ezért is kaptam meg áron alul - de az akkor megjelenő friss driver csodát tett vele és megtáltosodott a kompatibilitása és kifejezetten szerettem. Egyik osztálytársamnak adtam tovább amikor jött a V3, és még ő is sokat játszott rajta, a Trio3D után neki is nagy előrelépés volt... :))

(#90265) KROK640 válasza fpeter84 (#90237) üzenetére


KROK640
veterán

A jóöreg 96MB... nekem az 2000 tavaszán lett mikor a 32-eshez vettem még egy 64-es modult. Akkorát gyorsult a gép, hogy csak lestem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90266) KROK640 válasza zotyesz66 (#90238) üzenetére


KROK640
veterán

Én 8MB-os pendriveot láttam 2000 körül.
Az volt az első ami USB-t használt és találkoztam vele.

Ha már pendrive : Emlékszem mikor a sulinetes gépek kezdtek terjedni, rengeteg kivitelhez járt ajándék 32-64MB-os pendrive. Az emberek meg általában nem tudták mire jó, vagy mire használják, így sok esetben nekem adták ajándékba, sok esetben telepítés díjjaként stb. Csakhogy akkoriban 32MB-os pendriveok 10 ezer ft körül meg kicsivel felette mozogtak, a 64-esek majdnem dupla annyiba kerültek, így sokkal jobban jártam vele, mint azzal a 500-1000-1500ftal mint amiket amúgy kaptam volna.
Még mai napig van itthon 32-es és 64-es pendrive is azokból az időkből, pedig sokat eladogattam, meg el is veszett pár :(
Sajnos elveszni nagyobbaknak is sikerült már, pl 4db 16GB-os pendriveom tartózkodik ismeretlen helyen :(

Érdekesség, hogy van egy 1GB-os pendriveom, ami meghibásodott se formázni, sem törölni nem lehet róla, viszont hibátlanul beolvas mindent ami rajta van, és szerencsére majdnem tele van 2009 decemberi dolgaimmal. Szuper kis időkapszula lett belőle :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90267) KROK640 válasza DarthSun (#90242) üzenetére


KROK640
veterán

Pont ilyenem van nekem is, néha az Athlon XP-mben használom.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90268) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az internetet böngészve már elég retró érzést nyújt az AMD64 X2 (2x1600 Mhz és hasonló szintű Intel) proci. Most a videókat, vagy egyéb komolyabb multimédiás weblapokat ne is vegyük bele. Manapság böngészők a legerőforrásigényesebb alkalmazasoká léptek elő, tegyük gyorsan hozzá, bár ez nem nyugtat meg senkit. :DDD
Vannak persze könnyűsúlyú böngészők, de hol az egyiken hol a msáikon nem rendesen használhatóak velük a weblapok

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90269) KROK640 válasza fpeter84 (#90262) üzenetére


KROK640
veterán

Az a helyzet, hogy én az Athlon XP-k megjelenéséig kerültem az AMD-t. A K5, K6 érában egyszerűen túl gyengének találtam őket, inkább 100MHZ-el lassabb Celeront ajánlottam (100MHZ akkor nagyon sokat számított), de csakis az Intelt. Később a korai Athlon korszakban meg a sok lesarkazott CPU-s hír és a pillanatok alatt elfüstölő procik miatt néztem rájuk úgy, mint bíboros az óvszerautomatára.

Talán már meséltem a topicban, hogy volt egy osztálytársam akinek volt egy K6-osa asszem talán 400 vagy 450MHZ-es volt, szintén valami ali chipsettel, és ő akart velem cserélni félkonfigot. Pontosabban lapot és procit, hogy én adjam a lapom meg a 366-os Celeronom, kapok az ő lapját meg prociját, és bónuszba még 64MB memóriát is ad mellé. Gyanús lett nekem ez az elméletben nagyon jól járok business, gondoltam magamban, hogy ennyire biztos nem lehet hülye ... úgyhogy elmentem hozzá, hogy megnézzem hogy is teljesít a vasa. Úgy jöttem el tőle, hogy nincs az az isten, hogy én ebbe a cserébe belemenjek. Hatalmas csalódás volt a gépe, hiába volt - akkori szemmel - sok MHZ-es előnye, rögtön láttam, hogy ez érezhetően gyengébb mint az én Celeronom 366-on, ráadásul 458-ig fel is tudtam húzni. És akkor még nem sejtettem hogy a szotyvarék lapom mennyire visszafogja.
Erre 2001 nyarán jöttem rá, mikor Zida Tomato lapban Via chipset mellett volt egy 466-osom, és elmentem egy ismerősömhöz. Pont ASUS V3400TNThe vlt mint nekem, 128MB RAM (nekem 192), és 366-os Celeron. 366-on olyat ment, hogy csak lestem, 100MHZ hátránnyal szemmelláthatóan gyorsabb volt mint az én szotyvarék lapos Celeronom... ugyanis a jelentős eltérés az volt, hogy neki egy BX-es csúcs Abit lapban volt az egész. Akkor tanultam meg, hogy az alaplap az, amin a jövőben nem szabad spórolnom.

Visszatérve a csereberés osztálytársra, egy másik alkalommal is bepróbálkozott, akkor egy Savage 4-esre akarta elcserélni az ASUS V3800TNT2-esemet, és hosszasan ecsetelte, hogy mekkora istencsászár a Savage 4-es. Teszt jelleggel cseréltem vele egy hétvégére, alig vártam, hogy hétfőn visszaadhassam. Legalább korrekt volt, mert mikor mondtam, hogy nem buli, akkor vita nélkül visszakaptam a kártyámat... de így utólag meggondolva szerintem madárnak próbált nézni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90270) DarthSun válasza fpeter84 (#90261) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

VIA- hoz talán nem foglaltam össze, de a postjaimban, blogjaimban benne van. Ennél is válogatni kell rendesen a drivereket, 4in1- et és a videot is. Jó nagy eltérések vannak teljesítményben, valamint a stabilitás is csak akkor jó, ha sikerül a megfelelő meghajtókat megtalálni. Most el van pakolva, nemtom lenézni a seteket.
SIS- t meg inkább Socket3- al használom, ott is a régebbi 471 chipset- et, jobb mint a későbbi.

PCI/PCIe : ilyen adapterkombinációkat nem próbálgattam, MDJ fórumtársunk gyakorlott ebben. Én inkább kicsit más irányból közelítem meg ezt az overkill témát, keresem azt a legújabb konfigot, melyre még felmegy a Win98 és a DOS is működik vele rendesen. PCIe 775- el már sikerült - itt a Win98, valamint a DOS.

(#90271) DarthSun válasza DarthSun (#90270) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Levadásztam egy kis receptet a VIA- hoz is. Valamennyire lapfüggő, de pár postból látni nagyjából mit hogyan érdemes...sztem : [link], [link], [link], [link].

(#90272) fpeter84 válasza DarthSun (#90271) üzenetére


fpeter84
senior tag

:R thx

pont nemrég próbáltam az MVP3-ban egy Gef3 Ti200-at, és először azt hittem hogy a kártya beteg - újabb driverekkel bebútolt, képe volt, de ahogy 3D-t indítottam volna kis fekete kép után visszadobott a desktopra és elszállt a 3D eszköz az oprendszerből, következő rebootig minden csak azt mondta hogy nincsen min futnom... egészen valami 20-néhányas detonatorig le kellett mennem, de azzal már tökéletesen megy a 3D

VIA-s lapból ez van, meg van egy AMD-640-nek feliratozott is, de az valójában egy VIA VP2.

SiS-ből egy érdekes fél-SS7 lapom van, mert ugyan AGP-t tud a SiS5591+SiS5595 de hivatalosan csak 66-os FSB-ig jó, a gyakorlatban 75-83 is rá van szitázva, de a PLL-ből előcsalható 90-en is még úgy rémlik hogy stabil, de 100-on már sajnos nem... Socket3 az SiS 496-os, illetve van valami OPTi VLB-s is, de arról még nem tudom hogy az jó e

Win98 egész jól összekalapálható akár S1150-es platformra is még, csak ott változó hogy melyik éppen hogyan akar viselkedni, nyilván BIOS/UEFI-nél nem mindegy hogy mit hagytak benne, mit hagytak ki a régi kompatibilitási dolgokból. Nekem Asrock H81 és MSI Z97-es lappal voltak próbálkozásaim, mentek de nem volt az igazi... De állítólag ASUS H87-es BIOS-a jobban megbarátkozik a 98-al

(#90273) Pikari válasza fpeter84 (#90254) üzenetére


Pikari
őstag

Nekem TNT1 van benne. Ali chipset driverrel, és egy korai 2.x-es verziószámú TNT driverrel az Asustól tökéletesen működik. Újabb driverekkel már diavetítés tapasztalható. Az Asus drivere, ha nincs ali chipset driver, letiltja az AGP támogatást, így nincsenek stabilitási problémák sem. A TNT2 driverei már túl gépigényesek ahhoz, hogy jól fusson benne.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#90274) DarthSun válasza fpeter84 (#90272) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

H87- es lapom nincs. Majd valamikor megpróbálom X99- es lappal vagy B450/RyZennel, ha lesz kedvem. Bár a linkelt 775- el egész jó, és eléggé overkill is, meg vagyok vele elégedve.

(#90275) zotyesz66 válasza fpeter84 (#90272) üzenetére


zotyesz66
őstag

A Via VP2 az elég jó Socket 7 chipset, a sima K6 procikhoz szánták (ezért az AMD640 label), de a Cyrix-ek is elég jól mennek benne.
Nekem egy FIC PA-2003 lapom van ezzel a chipsettel, de sajnos van valami nyűgje, nem látja az 1M cache-t, meg persze kondis is.

(#90276) Czo


Czo
őstag

Eszrevettem, hogy elaludt a kijelzovilagitas a Thinkpad 560-ban. Illetve, amikor bekapcsolod egy ideig megy, aztan elaludt. No, szetszedtem, hogy le tudjam szedni a kijelzo elolapjat, hatha merheto valami. Nos, mukodik. A fene vinne el. A tartalom megvolt a kijelzon, a Windows elt, csak ugye a belson semmi sem latszott.

Most, 10 perce megy a Wolf3D es nincs baja...

(#90277) gban


gban
Közösségépítő

Czo mesternek hála van már működő AT2XT billentyűzet átalakítóm, már csak kis forrasztást kér.
Addig is, milyen 'hwinfo'-szerű program fut az XT-n?
Landmark fut, azt tudom.
FDD ugye max. 720-as, amiből elvileg 2 is rámegy, egy a boot, meg még egy.
Memória 640k, abba is bele kell férni a programoknak.
Tesztelném továbbá a soros portot is, egérrel, a gmouse-t próbáltam, szerintem sikertelenül, ki mit használ XT-n? (ezt úgy kérdeztem mintha azt kérdezném, ki mikor ivott kávét...)
NC melyik fut még rajta? Leg'újabb' nem megy azt tudom.
sysinfo is azt írja, 286-os kell neki minimum.

Postázást nem vállalok.

(#90278) gban válasza gban (#90277) üzenetére


gban
Közösségépítő

NC 1.0 :DDD
Ez pipa, ha nem megy akkor egyik másik se talán.

Postázást nem vállalok.

(#90279) frescho válasza gban (#90277) üzenetére


frescho
addikt

Norton Utility talán 5 vagy 6. Mondjuk PCJr-en időnként lefagy. NC-ből 3-mas. PMIPS is megy. Ha már XT: Win 3.0-at is fel tudod varázsolni, ha van hozzá türelmed. Mouse driverből valami mouse.com amit használtam, de az meg Commodore PC amihez Amiga egér megy, szóval nem segítség.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#90280) gban válasza frescho (#90279) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm.
HDD ugye nincs :))
Tehát a win az eleve felejtős, de mondjuk nem is volt annyira cél :DD

Postázást nem vállalok.

(#90281) frescho válasza gban (#90280) üzenetére


frescho
addikt

XT-IDE? Olcsón össze lehet heftölni, már ha van kedved forrasztgatni.

Közben rájöttem, hogy eltoltam a linket: Szóval win 3 install: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#90282) DarthSun válasza gban (#90277) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

PCCheck, 3DBench, Core3.03 futnak, meg úgy emlékszem a VolkovComm is. Játékból pedig a Supaplexet és a CDMan- t biztosan próbáltam, mivel a blogból linkeltem a képeket, működnek.

(#90283) gban válasza frescho (#90281) üzenetére


gban
Közösségépítő

Forrasztás nem gond, egyebek (ic programozás, meg ki tudja még mi) már okozhatnak gondot.
Rákeresek, de ha van 'legegyszerűbb verzió' linked azt megköszönöm.

Főni, neked is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#90284) frescho válasza gban (#90283) üzenetére


frescho
addikt

TTL IC-k meg pár apróság kell hozzá. NYÁK-ból 1-2-őt megtartottam, csak 20-at dobtam ki hirtelen felindulásból. EPROM-ot is megsütöm, ha csak ennyi hiányzik.

Link:

1

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#90285) gban válasza frescho (#90284) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, ez túlmegy a józan ész által számomra meghatározott limiten :B
Van 8 bites MFM vezérlőm (meg egy 16 bites is), az mondjuk igen ritka a mindenfelé olvasott postok alapján, de ami még fontosabb, adott egy tippet a linkelt oldalad.
Van itthon jópár ISA SCSI kártya, meg kellene néznem azokra mit mond az XT.
Jellemzően 16 bitesek, de hátha...
Meg ha a SCSI bios kezeli az FDD-t akkor az lehet 1,44-es is? Tudom, ki kell próbálni...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#90286) frescho válasza gban (#90285) üzenetére


frescho
addikt

Az XT-IDE a józan választás, mert sima olcsó TTL IC-k pár kapcsoló, led és 90 fokos pinout kell hozzá.

BIOS-os kellene az SCSI-ből, de kicsi az esély, hogy találsz 8 bitest. A legtöbb 16 bites eleve 16 bites buszt használd. De a floppy jó ötlet. A 16 bites IDE kártyák nagy részének a floppy vezérlője 8 biten is megy, néhánnyal meg a 8bites IDE is elballag (Goldstart láttam emlegetni, de végül rendeltem NYÁK-ot ami egy hosszú történet.). Ez utóbbit támogató vinyók kevesen vannak, de a CF kártyák jelentős része támogatja. Már csak megfelelő ROM kiegészítés kell, hogy ezt kezelje. A ROM-ot meg be lehet rakni egy ISA-s lan kártya boot ROMjának a helyére. Ha vinyót is akarsz, akkor egy jól beconfolt XT-IDE-t kell sütni amihez kell a kártyán beállított cím.

További részleteket a hákoláshoz itt is találsz: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#90287) FoxiestFox válasza frescho (#90279) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen billentyűzet hangja hallatszik a háttérben, mikor gépelsz?

(#90288) frescho válasza FoxiestFox (#90287) üzenetére


frescho
addikt

Logi G613. Miért kérded?

https://frescho.hu

(#90289) FoxiestFox válasza frescho (#90288) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tudtam megállapítani, milyen vintage switch van benne, de akkor azért nem, mert nem vintage. :D

(#90290) frescho válasza FoxiestFox (#90289) üzenetére


frescho
addikt

Felváltva használom amúgy a Logit és a PCJr második szériás gyári billentyűzetét. Vezeték nélküli csoda, de amúgy elég mehhh...

https://frescho.hu

(#90291) FoxiestFox válasza frescho (#90290) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmi Model F XT, vagy ilyesmi, vagy legalább egy M? :P

(#90292) alvaro válasza gban (#90277) üzenetére


alvaro
senior tag

XT-n (is) Volkov Commander, emlékszem, milyen szenvedés volt rajta az NC, és ahhoz képest hogy szárnyal a VC. Meg sokkal kisebb is, egy floppy sarkában is elérhető. AT2XT? Na az engem is nagyon érdekelne, egyetlen kissé romos XT billem van csak... XT-IDE sincs, de érdekelne erősen... Szerencsére egy 8 bites SCSI-t sikerült bezsákolni...

[ Szerkesztve ]

(#90293) envagyok válasza frescho (#90284) üzenetére


envagyok
veterán

Hogyhogy kidobtad?
Pedig én is gondolkodok egy xt-ide beszerzésén/összeépítésén.
1.44MB-os Bios nélküli fdd vezérlőt nem lehet úgy elindítani xt-n, hogy készít az ember egy szem DOS boot floppyt a 360k-s meghajtóra, és az dos indításakor betölti a megfelelő bios romot a megfelelő helyre, és elindítja?
Illetve több xt alaplapon láttam Bios chip helyeket.
Elég oda egy megfelelő Bios chipet berakni, és felismeri az 1.44-es meghajtót?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#90294) frescho válasza FoxiestFox (#90291) üzenetére


frescho
addikt

Az IBM 4860, vagy más néven PCJr, PC Junior az a furcsa gép a PC sorozatban amelyik nem igazán kompatibilis a többiekkel. A kivezetései teljesen egyediek (nézd meg a képeket), így nem lehet rádugni a megszokott perifériákat, a busza is eltér, tehát a kártyák sem játszanak, nincs DMA, így lassabb. Ráadásul a 64/128k RAM-on osztozik a megjelenítője is, ami csak nagyjából CGA kompatibilis. Ja és még lassúságban is csúcstartó. Cserébe van beépített hang csip és 320x200-as felbontáson 16 szín.

envagyok: Az oldal urai kitalálták, hogy nem felel meg valami a policy-nek, hogy bekerülési áron felajánlottam a topic lakóknak a maradékot, mert csak. Kaptam érte figyelmeztetést is. A szigorítás sikeres volt a régi motorosokkal szemben, az addigi heti 1-2 új cikk helyett alig publikál valaki.

BIOS betölthető RAM-ba, valahol láttam erről git repót, ha gondolod előásom.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#90295) FoxiestFox válasza frescho (#90294) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mármint úgy értem, használatra a modern gépedhez. Ahhoz nyilván nem illik egy PCJr bill. :D
Ellenben egy Model F vagy M adaptálható, és hát nagyobb élmény, mint egy Logi.

(#90296) Czo


Czo
őstag

Lassan 20 oraja megy a Doom, ofkorsz nem alszik el a hattervilagitas. Tehat, akkor foloslegesen szedtem szet :( [kép] [kép]

(#90297) gban válasza Czo (#90296) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem ártana aludnod is egy kicsit :DDD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#90298) FoxiestFox válasza Czo (#90296) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kb bármikor összetojhatja magát a backlight, és kb bármikor meg is javulhat. Öreg gép.

(#90299) Czo válasza FoxiestFox (#90298) üzenetére


Czo
őstag

Egen, erre lettem volna kivancsi, hogy vajon mi makkanhatott meg. Eljut-e a kisfesz az inverterig, atjut-e az inverteren, eljut-e a fenycsohoz, a fenycso jo-e. De mivel most minden megy, igy nem akarom tovabb stresszelni.

(#90300) gban válasza Czo (#90299) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kapcsold ki, pihentesd pár napot, aztán ha megint csinálja akkor elöregedett kondi(k).

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.