Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) Czo válasza DarthSun (#90100) üzenetére


Czo
őstag

A DOS azt latja, amit a kartya BIOS fordit neki. Attol ez a BIOS kiirhatja a tenylegeset, mert az 1053 cylinder es a 2 fej teljesen jo szamnak tunik. Marmint a lemez fizikai valosagahoz kepest.

(#90102) Czo válasza envagyok (#90099) üzenetére


Czo
őstag

Mit jelent az, hogy nem bootol? Bebootoltal floppyrol ugy, hogy ez a lemez a vezerlore volt dugva, semmilyen mas hdd nem volt a gepen, majd toroltel minden particiot a lemezrol, amit korabban kesziettel rajta (ugye, ott masok lehetnek a forditott szamok, mashova eshet 1-1 sector), majd ott particionaltad es ott formaztad? Probalkoztal az mbr beirasaval? Ugye aktiv a particio?

(#90103) Bile Demon válasza envagyok (#90099) üzenetére


Bile Demon
őstag

A 980/5/17 geometria lehet a valid a 40MB Connerre.
[link]

Bruhe

(#90104) Czo válasza Bile Demon (#90103) üzenetére


Czo
őstag

Ez a specko sheet biztos, hogy hibas. Ha a fizikai dimenzioja a lemeznek 5 fejet tartalmaz, akkor az 2 darab 2 fejes es 1 darab 1 fejes lemez? Az "nonszensz", plane 3.5"-os drivehoz, abban az idoben. Irja is a specko lentebb, hogy disks: 1, heads: 2. Igen, de igy, ha a tablazatban levo geometriat kiszamolod (980*2*17), akkor 33320 szektort kapsz, ami csak ~16-17 MByte, tehat ez a resze, biztos, hogy nem jo az oldalnak.

A fentebbi, tehat a 980/5/17 az a PC BIOS-hos van translatelve, igy 83300 cimezheto szektort kapunk. Ez akar, jo is lehet.

Ha megnezed az o screenshotjat, ott a drivebol azt az infot szedi ki, hogy 1053/2/40 a C/H/S, majd lentebb irja, hogy ezt translateli, DOS kompatibilisre ugy, hogy 810/4/26 legyen (ezt kiszamolva, mind a ketto esetben 84240 sectort kapunk, tehat a translate "helyes").

A translate abbol a szempontbol szamit ebben a korban, hogy a particios tablaban nem linearis LBA sector szam kerul be, hanem C/H/S szerinti szektorszam. Tehat ha mas es mas a translacio, akkor mas es mas fizikai sectort jelent a 40. cylinder, 2. fej es a 14-es sector. Ebbol kovetkezik az, hogy akkor tudsz jol kezelni egy lemezt masik gepen, ha ugyonazzal a transzlacioval szamolod ki a megcimzendo szektort.

Ez kulonosen SCSI-nal volt problemas, ezert terjedt el az a mondas, hogy a karyahoz formazod a lemezt, mert DOS-hoz mas es mas translaciot hasznaltak a kartya BIOS-ok, ezert mas es mas tartalom latszott a lemezen.

(#90105) Bile Demon válasza Czo (#90104) üzenetére


Bile Demon
őstag

977/10/17 ez a 80MB Quantum HDD CMOS geometriája. Tisztán emlékszem rá, mert az első gépemben az első HDD ilyen volt, és párszor beállítottam.

A 40MB HDD-re reális a 977/5/17. Fele annyi fejjel a fele akkora kapacitás. Erre mondtam, hogy szerintem ez a valid arról az oldalról. (Máshol is a 977/5/17-et írják a translated geometriának.)
Fizikailag 1047/2/40 amit írnak, reális lehet. Az 1 lemez 2 fejhez.

Azt viszont nem tudtam, hogy a 810/4/26-al vagy más kombinációval is helyettesíthető. Kisebb C/H/S értékekkel is lehet használni egy HDD-t, de a 17 helyett 26 szektort nem tudom hogy tud lefordítani az elektronika.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#90106) Czo válasza Bile Demon (#90105) üzenetére


Czo
őstag

Az elektronika a valos szamokat kapja, ennek a lemeznel pl a head valoban 2 lesz. Az 5, az mar translated. Ezt a BIOS csinalja, szoval "no para". Mas kartya, mashogy fogja ezt csinalni. Szoval, ebbol en meg nem vonnek le messzemenoleg semmit.

(#90107) envagyok válasza Czo (#90102) üzenetére


envagyok
veterán

Azóta egy másik hdd-t tettem rá.
Azt leformáztam /s paranccsal, rajta a rendszer, a command.com
De bootkor nem indul róla a DOS.
Majd holnap utánamegyek a problémának.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#90108) Czo válasza envagyok (#90107) üzenetére


Czo
őstag

A particiokat is ott hozd letre (tehat, fdisk), illetve az mbr-t is ird ujra ott (azaz, fdisk /mbr).

(#90109) gban válasza envagyok (#90107) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, ezt elég sokszor leírtuk már, hogy az adott környezetben kell particionálni a hdd-t a siker érdekében, és csak utána formázni.

Postázást nem vállalok.

(#90110) zoltanz válasza Fenyő (#90083) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Persze, használjátok nyugodtan, de egy Celeron D már tudja az sse3-at is azon elvben bármilyen hivatalos böngésző is el tud indulni"

Core2 korszakra aztán hogy kikoptak ezek a budget Celeron mobil procik, pedig elötte nagy divatja volt. Nekem is van egy ilyen notim, sőt van egy Pentium4 Celeron-os is, ráadásul gyárilag asztalival verzióval került forgalomba, pedig felsőbb kategóriás nem is alap kiépítésű (ventilátor úgy pörög rajta félek nehogy felszáljon egyszer) :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90111) zoltanz válasza Fenyő (#90083) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ami meglepő Core 2 Duo procikhoz több olyan mobil chipset (945, GL960 stb) volt ami csak 2GB Ram-mal bővíthető
Pedig az ezt jóval megelőző koraibb Pentium4-es platformok is eddig bővíthetők voltak már. A korban ennek megfelelő AMD-s is 4GB -ot támogatnak pl Xpress200M.
Akkoriban már a Vista, Windows 7 is márhasználta alőtöltésre is a Ram-ot, lehetett rászámítani, hogy előnyös.
Ma ugye a Windows 11 képes 5,5 GB Ram-ot le foglalni magában. .

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90112) Czo válasza zoltanz (#90111) üzenetére


Czo
őstag

Ne feledd osszevetni ezen tezisedet a megcelzott piaci szegmenssel :). Ugynez igaz, az ezelotti Celeron/Pentium felvetesedre. Az alsobb kategoriaba szant chipsetek voltak "butak", a fentebbre pozicionaltak, okosabbak. A Core i mellett is volt Pentium es Celeron, de melyebbre targetalt eszkozparkkal. Pl. az i3-ban speedstepre kevesebb step szokott lenni, mint a hasonlo orajelu i5-ben vagy i7-ben. Igy hiaba alacsonyabb peldaul a TDP-je egy i3-nak egy i5-hoz kepest, siman lehet, hogy az i5 lejebb tudja magat clockolni, igy idleben kijohet, hogy nala alacsonyabb a fogyasztas.

(#90113) zoltanz válasza Czo (#90112) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Az alsobb kategoriaba szant chipsetek voltak "butak", a fentebbre pozicionaltak, okosabbak."

Az rendben van, hogy valamit kevesebb Ram-mal, Cpu maggal, alacsonyabb órajelűvel stb adnak. (bővíthetően)
Miért kell amúgy okos chipset-et, visszabutítani, az előző generáció közepéhez igazítani. (gondolok itt a 2-4 GB Ram fékre, még 3 GB -ot megérteném) Szerencsére manapság általános az SSD így nem olyan szívás.
Ugyanzet eljátszotta az Intel a Tualatin-nal, csak 512 MB RAM kezelt, míg a korábbi BX -ek is fogadtak 1GB-ot. AMD emlékeim szerint nem csinált ilyen övön aluli dolgokat. (AMD-s Via KT133A is max 1,5 GB -ot is támogatott)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90114) Czo válasza zoltanz (#90113) üzenetére


Czo
őstag

Itt is kevered a kategoriakat.

Ha P2-tol indulunk, akkor igy nezett ki az also kategoria: EX -> ZX -> 810 -> 815, a mainstream/pro vonal pedig az LX -> BX -> 820/840 volt. Az Intel az osszes CPU-jat a retail marketnek dobozzal egyutt arulta, az itthon zommel megveheto, a "keretes" processzorok eredetileg gepepitoknek keszulek, nem onallo forgalmazasra. Tualatin magos processzorbol a retail market szamara csak Celeron keszult, ezert a 815-bol jott uj stepping, ennek a supportjara. Amikor a Tualatin erkezet, akkor ott, a cel mar csak az alacsony power budgettel rendelkezo szerver es workstation piac volt a cel, ahol osszerakott gepeket kaptal. A mainstream/pro vonal ekkor mar a 850-et hajtotta.

Tehat a 815-nek soha nem volt elodje a BX. Technikailag, amikor a 815 megjelent, akkor csak a 810-nek es a 820/840-nek kellett volna leteznie a boltok polcain. Igy semmi furcsa nincs ezen a vonalon szerintem. Kevesebb ram, nincs SMP.

Az nVidia 1030-as GPU-t sem a 980 GTX -hez hasonlitod, hiszen nem egy ligaban jatszanak.

Az AMD/VIA kihivo szerpeben, nem tudott mashogy loni, hiszen az arlista aljat celozak meg. Nem volt hova szegmentalni. De ha visszanezed, ok is azert jottek a Duronnal, mert nem tudta olyan olcson adni egy ido utan az Athlonokat, hogy azok versenyezzenek akar a Celeronnal is, igy kellett valami, amivel harap ott is.

(#90115) zoltanz válasza Czo (#90114) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, hogy alsó kategóriára lett tervezve, de mainstream/pro vonalon is jól teljesített illetve, vették (eleinte).
Retróra ez a két fő chipset kedvelt Intel-ből S370-re 815-BX azért hoztam elő.
(Más kérdés, hogy nálam is van egy Tualatin-os Via-s lap, gyárilag max 2 GB memóriát is támogat. Tuningolt verziónál nem is árt ennyi)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90116) jokeph válasza zoltanz (#90115) üzenetére


jokeph
nagyúr

440BX után a 815-öt simán kihagytam (nem láttam benne fantáziát, és a BX-es gép elég volt mindenre), i845 lett a kövi.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#90117) Czo válasza zoltanz (#90115) üzenetére


Czo
őstag

Mainstream/pro vonalon BX a 100MHz FSB-vel, amikor a 133MHz FSB-vel rendelkezo CPU jelentosen gyorsabb volt? Az olcsojanos embereket erdekelte csak, hogy a BX tulhajthato volt. Egy Dell/HP/Compaq gepet megvettel azzal, amivel jott es azt hasznaltad. Egy 2000-ben vasarolt mainstream/pro gepbol nem hianyzott a 133FSB orajelu memoria es CPU.

A retro piacon az epitok szerintem, pont azert szeretik, mert bazisok volt beloluk anno piacon, ezert bazisok van belole most is. Sokkal nehezebben epitessz EX chipsetes Celeron 300 CPU-val gepet (nem A), mint akar 300A/BX alapon, mert nehezebb osszeszedni az alkatreszeket. A ZX szerintem natur alaplapban, sokkal ritkabb, mint brand gepben. Illetve az ott megcelzott korszak retro alkalmazasai nem kivanjak meg az extrabb kepessegeket. Gyk jatekra kell a retrogep nem 3D Studio Max-ra meg PhotosShopra meg InDesignra.

(#90118) Czo


Czo
őstag

Megjottek az SRAM chipek, juhuuuu :)

(#90119) Francia91 válasza jokeph (#90097) üzenetére


Francia91
veterán

Beüzemelve, az alap BIOS-szal viszi rendesen, az órajelcsökkentés is megy (az nem szokott mindig menni gyári BIOS-szal)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90120) gban válasza Czo (#90118) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hurrá.
Mihez is? :DDD

BX és 133 MHz: azért user általi tuning se nagyon kellett, amikor az Abit gyárilag megoldotta a BX-en a 133-at :B
Sose voltam Abit-párti, de ezt utólag tudtam meg hogy az ő ügyességük kellett a BX + 133 MHz-hez, akkor egy picit elismertem őket azért.
Kezdetben nem is hittem el hogy a BX nem tud 133-at, merthát ott van az Abit BX-133 Raid pl. :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#90121) FoxiestFox válasza Czo (#90118) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mibe lesz?

(#90122) Czo válasza gban (#90120) üzenetére


Czo
őstag

Nem is tud :) Ha megnezed az Abit lapjat, akkor lathatod, hogy az AGP-t tulhatja. A PCI visszaosztas megy neki, de az ott alkalmazott oszto szerepel a BX integratori leirasban. Az Abit BX133 egy olyan lap, ami ugyonannyira nem felel meg az Intel integratori doksinak, mint az Abit BP6, vagy amennyire nem lett volna szabad a TH7-re felszitazni a 133-as FSB tamogatast.

Rajottem, hogy a projektorom tud 15kHz RGB-t, igy akkor adta magat a lehetoseg, hogy a megtalalt EP128-at megupgradeljem, es epitsek hozza RAM upgradet es floppy controllert.

(#90123) jokeph válasza Francia91 (#90119) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
2+1 GB RAM ? :U
Bár sok vizet nem zavar a hiányzó 1 GB-nyi lehetőség.

#90124Francia91: az más. :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#90124) Francia91 válasza jokeph (#90123) üzenetére


Francia91
veterán

"Kukáztam" a gépet, ki akarták dobni, így hoztam. Februárban kap 2x4 GB DDR3 1333 MHz-es RAM-ot, LGA 775-ös gépből bontva, így biztos kompatibilis lesz

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#90125) envagyok


envagyok
veterán

Wolfenstein 3D XT-n és Tandy-n:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#90126) frescho válasza envagyok (#90125) üzenetére


frescho
addikt

Milyen XT? 5150-ről, tehát PC-ről ír. OK, tudom, hogy teljesítményben nincs különbség, de így még érdekesebb. PCJr-en kellene kipróbálni :D

ABC agya már működik, csak valaki már javította. A figyelmetlen szerelő a 7812-es stabkocka lábát nem csípte le forrasztás után és agy szépen hozzáért az alubol készült aljához a gépnek. Bónuszként még egy tantál kondenzátor is elköszönt. Már csak a billentyűzetre kell valamit kitalálnom. Ja és a régi gépem meggyógyult félig. Már kapok promptot, de a billentyűk egy része azon is elköszönt. Ezek összebeszéltek? Akkor ezért hallottam hörgős viking metált tegnap éjszaka!

https://frescho.hu

(#90127) KROK640 válasza Czo (#90114) üzenetére


KROK640
veterán

így van, a Tualatin-t ezért is hívták "Too late in"-nek. Emlékszem, hogy mire az 1200-1300-as Celeron Tualatin ténylegesen megvehető volt a boltokban, addigra már bőven voltak P4-esek is, annyira, hogy alig pár hétre rá jött az 1700-as Celeron P4 alapon.
Amikor a Tualatin kijött (Celeronban) akkor az volt a "low end", az már persze más tészta, hogy bőven voltak még copper cerkák is a boltban, és a P4 alapú Celeront meg elgyepálta azonos órajelen a Tualatin Celeron.

Idővel egyébként (még azelőtt hogy a Duronok elkezdtek kivonulni) rájött az AMD, hogy annyi szegmentálni a piacot (valószínűleg nem volt több lehetőségük), hogy az akkor régebbi procik (jellemzően 2000+ alatt) szépen lemennek az "azonos órajelű" Celeronok árszintjére (tehát az 1700+ az 1700-as Celeronéra, az 1800+ az 1800-aséra stb), és több termékvonal fentartása helyett egyetlen termékvonal volt, amit maga az órajele szegmentált.
Az egy másik kérdés, hogy az AMD ezzel hozta el a legaranyabb korszakot szerintem a teljes CPU történelem során, ugyanis egy időben rengeteg olyan CPU-t gyártott, amit egyszerűen piaci okokból kellett leminősíteni*, és az FSB-n és az órajelen kívül egy belépő szintű CPU mindenben megeggyezett akár a csúcs 2700+-2800+-al is. Mindehhez Tbred B alapon kaptunk freelockot, és még volt is szíves ráírni a CPU-ra sorozatszám címén, hogy kb mire lehet számítani. Erre jött a lego szerű variálhatóság (a könnyen MP/M modolás) és már szerintem nyilvánvaló is a válasz, hogy szerintem miért ez volt az eddig valaha volt legjobb éra.
Rengeteg olyan 1700-1800+ ment akkoriban 1700-1800-as Celeron áron (néha 1-2 ezer ft-al olcsóbban) ami simán ment 2700+-2800+ -nak ami meg a 2660-2800MHZ-es NW Pentium 4 teljesítményszintje volt! (legalábbis játékokban de egy 2800+ mindenhol is hozta legalább egy 2200MHZ-es P4 szintjét, ami 1700-as Celeron áron arcpirítóan jó vétel volt)
A topic hasábjain gyakran mutogatott híres 1700+-asom (ami 266MHZ-en is ment napira, arra gondolok, mert ugye most is több darabom van) például 12000ft-ért jött. Az akkor egy 1700MHZ-es Celeron ára volt. Első nap feltoltam 2700+-ra az 1700+-t... egy Athlon XP 2700+ akkor 68-72 ezer ft-ba került. Egy 2800-as P4 meg 100 ezer ft fölött.

* Az alsó kategóriára lényegesen nagyobb kereslet volt mint amennyit gyártottak, így sok esetben magasabb órajelű jobban sikerült / gyorsabbnak gyártott CPU-k kerültek leminősítésre, anélkül, hogy technikailag ez indokolt lett volna. De ugye jobb volt valamivel olcsóbban eladni, mint a hajukra kenni jobb CPU-ként.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#90128) arn válasza gban (#90120) üzenetére


arn
félisten

Az abit nem oldott meg semmit, mar 99ben kijottek a masodik szerias bxes lapok, amik tamogattak a nagyobb pcios leosztast. Ez volt a kulcs a 133mhzes orajelhez, es azok az agps kartyak, amik birtak a tulhajtott orajelet.

Az elso ilyen lapok csak szimplan ujabb reviziot kaptak, aztan rajottek, hogy jobban jarnak, ha kiadjak lenyegeben ugyanazokat a lapokat mas tipusneven, meglovagolva az aktualis hullamot (p3, ata66, 133fsb, etc). De pl a legkorabbi bxes lapokbol p2b, bx6, etc ugyanugy megtalalod a 133on mukodo verziokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#90129) arn válasza Czo (#90117) üzenetére


arn
félisten

A gepepitoket… az rdramos 4x agps verziok minimalisan voltak gyorsabbak, mint a tulhajtott agps bx. Ugyanakkor toredekebe kerult (meg sokan rendelkeztek is bxel korabbrol) - szvsz nagyon kevesen epitettek rdramos p3at, az athlon addigra mar kikupalodott, jott a duron, es ott volt a p4 is.

Brandgepes alkatreszek amugy sem nepszeruek a retro piacon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#90130) FoxiestFox válasza arn (#90129) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én pont most szeretnék venni egy brand gépes (lehetőleg zöld pcb-s) Slot1 deszkát PII buildhez, épp csak nem találok sehol. :(

(#90131) Czo válasza arn (#90129) üzenetére


Czo
őstag

A gepepitok az 'olcsojanos' emberek. Jelentektelen meretu piacot jelentenek a brand gepekhez kepest. Itthon kb a nagy orszagos meretu cegeken illetve az iskolakon/egyetemeken kivul nem nagyon lattal brand konfiguraciot, de pl Nemetorszagban vagy az UK-ban, nem feltetlen jut eszebe barkinek epitkezni.

A tulhajtassal pedig csak a gond volt. Pl. a 3D Studio R3/R4 korul szoptunk olyannal, hogy egy, az ott levo osszes gepen (fuggetlenul attol, hogy 133 vagy 100 volt az FSB) permanensen es fixen reprodukalhato crasht nem fogadott a vendor bugreportnal, mert BX133-as lap volt, 133MHz-n ketyego P3 procival az a gep, amire a hardverkulcs szolt. A 133MHz-n ketyego BX egy vicc volt, amivel a gyarto megprobalta eladni felaron a rajtamaradt BX-es keszletet.

(#90132) arn válasza Czo (#90131) üzenetére


arn
félisten

Epithettel olcson tuningolt csucs gepet, vagy vehettel egy szar brandgepet az aran :) illetve gepet epiteni sem egyertelmuen olcsobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#90133) Vikka85


Vikka85
újonc

Sziasztok!

Találtam a cuccaim mélyén egy Slot A-s Athlon procit. Valaki tudna segíteni a kipróbálásában, hogy működik e egyáltalán?

Köszönöm

(#90134) Fücsök007 válasza Vikka85 (#90133) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálam van hozzá konfig. :))

(#90135) Vikka85 válasza Fücsök007 (#90134) üzenetére


Vikka85
újonc

Budapesti vagyok, meg tudunk oldani hétvégén egy találkozó ez ügyben?
Persze csak ha nem gond :R

[ Szerkesztve ]

(#90136) envagyok válasza FoxiestFox (#90130) üzenetére


envagyok
veterán

Pont múltkor vittem el telepre és kaptam 5k-t szemétként egy p2es compaq-ért, mert valami sípolgatós nyavajája volt és gazdaságtalan lett volna szórakozni vele eladásra, megtartani nekem nem kellett..
Amúgy Epoxból vannak gyönyörű zöld slot 1 lapok, mellesleg fullosabbak is sok ASUS, Gigabyte, stb. márkánál.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#90137) FoxiestFox válasza envagyok (#90136) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem az is epox volt, amit láttam valahol és rákívántam.
De dtk lapot is láttam nagyon szépet brandek közül.

(#90138) Fücsök007 válasza Vikka85 (#90135) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sajnos nem, mert túl messze van. :(

(#90139) Vikka85 válasza Fücsök007 (#90138) üzenetére


Vikka85
újonc

Hmmmm, de kár :(

(#90140) zotyesz66 válasza envagyok (#90136) üzenetére


zotyesz66
őstag

Intel slot1 lapok is mind zöldek és szépek is!

(#90141) gban válasza zotyesz66 (#90140) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem van a legizgibb zöld Slot1 lapom :))

Postázást nem vállalok.

(#90142) zsid


zsid
senior tag

OFF:
megtetszett a csomagolása :D

<tRucKdriFteR>

(#90143) fatpingvin válasza zsid (#90142) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez az a Quark procis cucmó?

erősen agyaltam én is rajta egy időben aztán győzött a racionalitás. néha megbánom, mertigen érdekes platform amúgy

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#90144) zsid válasza fatpingvin (#90143) üzenetére


zsid
senior tag

Igen, valami Quark van rajta, de ezeken nincs semmilyen GPU sajnos. Nekem tényleg a csomagolása tetszik, két tábla csoki árát megérte szerintem. Jól fog mutatni a polcon :D

<tRucKdriFteR>

(#90145) fatpingvin válasza zsid (#90144) üzenetére


fatpingvin
őstag

a csomagolás engem hidegen hagy, hol lehet ilyen devboardot szerezni két csoki áráért? :Y :Y

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#90146) zsid válasza fatpingvin (#90145) üzenetére


zsid
senior tag

Svájcban. A helyi licites oldalon lőttem 5 frankért.

<tRucKdriFteR>

(#90147) fatpingvin válasza zsid (#90146) üzenetére


fatpingvin
őstag

bazz... mázlista :D én ebayen nézegettem egy időben, hát hogy mondjam meggyőzött arról hogy nekem erre nincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#90148) jokeph válasza zotyesz66 (#90140) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg a Desktop Boardok is. :)
Pl:

D945GCLF, Atom 230 HT-val, GMA 950 IGP és 1 GB DDR2-667 rammal (533-on fut), kegyetlen jószág. :D


:))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#90149) frescho válasza zsid (#90146) üzenetére


frescho
addikt

Kísérleteztem én is vele, den me túl acélos. Mindenesetre elfér a polcon. Az megvan, hogy az eredeti Pentium sorozatból indultak el a fejlesztésénél?

https://frescho.hu

(#90150) zsid válasza frescho (#90149) üzenetére


zsid
senior tag

Nincs, pár nappal ez előttig nem is hallottam róla. Az iparág ezen része nekem teljesen kimaradt.

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.