Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) Dyingsoul válasza peti_s (#10099) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jah hát nekem sem ez a teljes gyüjtemény, ezt csak msot kaptam egy emberkétől! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10102) HummeRC válasza peti_s (#10100) üzenetére


HummeRC
senior tag

Hihetetlenek szerencsések vagytok. :C Hogy engem sosem találnak meg a selejtezés előtt emberek. Mindig csak utána... :W

[ Szerkesztve ]

(#10103) snake1977 válasza Dyingsoul (#10098) üzenetére


snake1977
őstag

LooL én nem dicsekszem, (szerénységem köztudott:DDD) nálam ez tesztelni van, a multkor még nagyobb adagot kaptam, ha megtartanám a hibás cuccokat, meg amit eddig kaptam, már lépni sem tudnék a szobámban, de a házban sem nagyon. Kb. Penyus barátomhoz hasonlóan járnék. :)
Eddig kb egy nagy konténernyi cucc ment át rajtam, tudod ismerősöm lomtalanitásokból hozza a cuccot, ma egy kissebb részét hoztam el, amiből úgy vélem pénzt lehet csinálni.
Maradt még nála 17 komplett gép, 286-ostól p2-esig vegyesen, és úgy 130-140kg alaplap ugyanis kilóra adják el, én nem megyek a mennyiségre, csak gondoltam megmutatom mit sózott rám a húsvéti nyúl tesztelésre. :DDD
Am eddig úgy néz ki müködik 2db FuSi lap D1567-esek int. vga+hang+agp 2sata 2ide, 1db Compaq evo (elfejeltettemhanyas) int vga+hang+agp, 1db Gigbyte 8i848pm int. hang+agp 2sata+2ide.
Alaposabb teszt után olcsón eladóak lesznek, akit érdekel valamelyik lap, pü-ben jelezze. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10104) DarthSun válasza Dyingsoul (#10098) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép adag ! A RAM- ok közül igazi kincsek a 4M- ás 9 bit- esek.Utolsó sor jobbról 5 - 8- ig

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10105) Nowhereman válasza bacsis (#10064) üzenetére


Nowhereman
őstag

hát én használtam S7 időszakomban Ali-t meg VIA-t is. Az MVP3 dupla Cache ellenére egy igazi csiga volt az Ali61-hez képest...

Utánam a kondenzcsik!

(#10106) DarthSun válasza Nowhereman (#10105) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem is elég vegyesek most a tapasztalataim az SS7-el kapcsolatban.Az ALi- t kivettem a hadrendből, eddig jól működött / P5AB+K62/500 /, de nemrég installáltam pár progit - gamek, Opera - és rejtélyes hibák, leállások jöttek elő. Ugyanezt végigzongoráztam Epox MVP3 + K62+/500, itt nem volt gond. Ali helyett TUSL2C + 900@1100 copperCerka ment be, minden más maradt és a hibák megszűntek.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10107) Penyus válasza DarthSun (#10104) üzenetére


Penyus
senior tag

Epp most kerestem nemreg olyanokat :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10108) DarthSun válasza Penyus (#10107) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Próbáld meg, hátha megválik tőle. Nekem is csak Awe- ban és GUS- ban van, féltve őrzöm.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10109) Penyus válasza DarthSun (#10108) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja nekem is pontosan. Osszesen jo ha 14 ilyen modulom van, mindg hangarikba. Mert osszesen azert van vagy 120 hangkarim, pedig nem is gyujtom oket tudatosan, csak ugy lettek :D

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10110) Penyus


Penyus
senior tag

Uj videok rolam es a cuccaimrol Nonoo youtube csatornajan!
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10111) Nowhereman válasza DarthSun (#10106) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mondjuk az, hogy kell egy kicsit sakkozni a BIOSban. Helyből be lehet állítani, hogy S3-as kártyákkal kaleidoszkópot ne hozzon össze. Hogy elinduljonak az olyan hállókártyák, amik sokak szerint nem kompatibilisek. Most nem mondom, hogy nézz utána a neten, mert a vizsla kimúlása óta igazi hardverguruk(Bios rev F-hez 120GB-os vinyok használatához) helyett a guglival és társaival csak reklámokat és más jajveszékelő szájberparasztokat találhatsz a neten a témával kapcsolatban.
Annyi hibája meg biztos hogy van, hogy kevés ramot lehet beletenni. Nekem meg egyenlőre marad az asztalon rabszolgagépnek. Gémekkel sosem volt bajom (pedig acorp a kicsike), az operát nem próbáltam vele, de a fox ment zavar nélkül orvérzésig...

Utánam a kondenzcsik!

(#10112) DarthSun válasza Penyus (#10109) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor Neked több van.Mekem ha jól számolom 10 db.4x2 Awe- ban 1x2 GUSPnP- ben. A többi Awe- ban csak 1 M- sok vannak.Ez nagyon kevés, kell még szerválnom majd :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10113) DarthSun válasza Nowhereman (#10111) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A RAM -384M- Win98-hoz elég volt, de a P5AB csak 64- et cachel, a K6-2- ben meg nincs L2.Lehet hogy ez is közrejátszott.K62+ - al lehet jobb lenne, de bacsis szerint avval meg rejtélyes módon visszalassul.Ja és a pontot az i-re az tette fel hogy nem ment fel a Daemontools.Copper mellett - ugyanaz a Win98SE maradt, nem húztam újra - simán felment.Epox- ra is felmegy.Mindegy így jártam, most eltettem ALi- t pihenni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10114) snake1977 válasza Penyus (#10109) üzenetére


snake1977
őstag

Ha ránézésre meg tudod mondani hány megások ezek a simm ramok, lefotózom az enyémeket, van pár modulom. :R Csak már isa-s vga karim nincs a 386-os lapokhoz hogy megnézzem melyikben mennyi memória van, mert elosztogattam őket. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10115) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#10116) peti_s válasza bacsis (#10115) üzenetére


peti_s
addikt

Nem ő a hülye, hanem aki megveszi. :D

(#10117) DarthSun válasza snake1977 (#10114) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én simán megmondom, de szerintem Penyus is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10118) Penyus válasza DarthSun (#10117) üzenetére


Penyus
senior tag

Szemre is veteleztem, de sajna nem nyert :(

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10119) Dyingsoul válasza snake1977 (#10103) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én meg csakazért is dicsekszem vele! :DDD Főleg azért is mutattam meg, hogy mint például DarthSun és a többi öreg róka mondjanak valami véleményt, hogy mi "értékes" ebből! Tesztelni egyelőre idő hiányában semmit nem tudok (jön a vizsgaidőszak), viszont úgy néz ki nyárra nem találok munkát, szóval marad a retrozás, azért is halmozom fel addigra a készleteket! :))

DarthSun: azokból a ramokból még asszem van egy pár, azok mire (miért) is jók?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10120) Penyus válasza Dyingsoul (#10119) üzenetére


Penyus
senior tag

Mert 4 megasok, igy hangkartyaba jok, vagy tehetsz a 386osodba 16 mega ramot :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10121) snake1977 válasza Dyingsoul (#10119) üzenetére


snake1977
őstag

Akkor meglesz a nyári elfoglaltságod, egyébiránt mint magángyűjtemény igencsak szép méretű! :))

szerk:. Most perpill mindentől megválok, örülnék ha valaki egyben elvinné, vagy adna a gyűjteményért egy core 2 duo procit. :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10122) Penyus


Penyus
senior tag

Olyna beteg otlet jutott eszembe hogy hajajj! Neam alaplap a falra! Regi keramiatokos procikbol jarolap!! Amd k5okon meg p54cken setalgatni! :DDD :DDD :DDD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10123) peti_s válasza Penyus (#10122) üzenetére


peti_s
addikt

Lenne hozzá szíved? :O ;] :DDD

(#10124) Penyus válasza peti_s (#10123) üzenetére


Penyus
senior tag

Nem :) Max rosszakat. De mekkora lenne mar! Meg jol is nezne ki!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10125) DarthSun válasza Dyingsoul (#10119) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, ahogy Penyus írta, Awe32- be és GUSPnP- be párban lehet tenni. Így nagyméretű vagy sok midi hangminta tölhető fel. A 386- ba pedig szintén extra lehet 16 vagy 32M RAM.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10126) peti_s válasza Penyus (#10124) üzenetére


peti_s
addikt

Aha, nagyon. :D Csak szerintem nagyon nehezen jönne össze, de ha már egy két csíkot is ki tudnál rakni belőle az is jó volna. :)

(#10127) DarthSun válasza Penyus (#10124) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól is nézne ki, de elég kicsi darabok, a burkoló megőszülne, mire lerakná :))

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10128) Penyus válasza peti_s (#10126) üzenetére


Penyus
senior tag

Nehogy meg a vegen megcsinaljam :)Akar csak parat ilyen disziteskent :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10129) peti_s válasza Penyus (#10128) üzenetére


peti_s
addikt

Hajrá, bár, én Intel kerámiatokosokkal próbálkoznék, könnyebb sztem pucolni. :D
szerk:
Jah, látom te is azt írtad. :D Ám azzal lesz a gond hogy ha rosszat akarsz keresni. :D Mert én még személy szerint nem láttam rosszat. :D Pedig az egyiket aztán nagyon megkínáltam minden jóval. :D

[ Szerkesztve ]

(#10130) Dyingsoul válasza snake1977 (#10121) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én bevállalnám, de amig ingyen is ekkora csomagokat kapok, addig nem adok ki pénzt retro cuccért! :) (A francba, kovy AMD procis ajánlatára nem tudtam nemet mondani, ott elgyengültem! :DDD )

A többieknek meg köszi a felvilágosítást! :R

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10131) snake1977 válasza Dyingsoul (#10130) üzenetére


snake1977
őstag

Majd tolok fel egy listát hátha elgyengülsz tőle.:P

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10132) bacsis válasza Penyus (#10122) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ehh jó ötlet, de sajna nem teljesen egyedi!
Pont a napokban hallottam erről, hogy asszem egy némeet arc megcsinálta, de a marhája LGA-s procikól :DDD

(#10133) DarthSun válasza bacsis (#10132) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát igen a német életszínvonal.Nem értem miért nem CoreI7- eseket vett, a mintákat meg belekeverhette volna Xeonokból, esetleg Phenomokból. :))

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10134) peti_s válasza bacsis (#10132) üzenetére


peti_s
addikt

Puff. :D Hát, valóban látszanak sajnos az életkörülmény különbségek, viszont, sztem a kerámiafoglalatos procik jobbak erre a célra. :)

(#10135) Dyingsoul válasza DarthSun (#10133) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Épp tegnap írtam egy apróhirdetésbe, ahol egy socket 939-es ddr1-es lanparty lapot a csóka 8-ért ajánlott, de állítólag lehet, hogy 12-ért is lesz rá vevő, nah mindegy és éppen flasheltem rajta, hogy hasamra ütve 10k-ért találok ddr2 AM2-es lapot, boltból, 2 év garival. Persze ha utánakeresnék, olcsóbban is lehetne találni lapot, de itthon a használt cikkek árai szerintem iszonyat magasak, már-már ott tartunk hogy valóban inkább újonnan veszi meg az ember a dolgokat.

Nagyon ritka a normális eladó, a reális ár és a korrekt üzlet.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10136) snake1977 válasza Dyingsoul (#10135) üzenetére


snake1977
őstag

Itt a PH-n van egy emberke akitől rendszeresen vásárolok, ha újabb cucc kell vagy gépet építek, az újhoz képest valóban magasak az árak, de pl. am2+ lapot, jobbfélét (tehát nem asrock stb.) kapni már 5-6k-ért, akár msi-t is. Persze egy DFI lap azért unicum a kommersz lapokhoz képest. :R A 939-estől személy szerint csak azért odzkodom mert a proci nagyon sokba kerül, ráadásul az ikermagos szinte megfizethetetlen, pl. a magasabb órajelü am2-es X2-esekhez képest akár a duplájába is kerülhet. :Y

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10137) bacsis válasza snake1977 (#10136) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 939-es cuccok minden pénzt megérnek, az a kedvenc platformom :))
Urak!
Hogy a bélbe kell beröffenteni a voodoo2-t?
Beraktam összeköcölléztem, képet ad... szedtem le valami fast voodoo 3.0 drivert, és akkor feltelepítettem
a képernyő tulajdonságainál megjelent a 3dfx v2 ahol lehet gammát meg ilyen ezt azt állítani... 3dmark elindít ott a Geforce kártyát látja... de ki lehet választani a voodoo-t is persez marhára nem fut le a 3dmark, egy szép piros képernyőt dob pl a 3dmark200
nahh talán a 99 elindul... De másik kérdés... Játékoknál honnan tudom hogy a voodoo megy és nem a Geforce?
Éltem első Voodoo kártya beüzemelése :)

(#10138) bacsis válasza bacsis (#10137) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na most restart után elindult a 3dmark2000, bár a közepénél lefagyott :W
szóval akkor csak annyi lenne a kérdésem, hooogy játékoknál hogyan tudom hogy a voodoo dolgozik és nem a Geforce? illetve tudom én ezt állítgatni valahogy? hogy melyiket használjam?
Harmadrsézt, még miket érdemes ffelpakolni a voodoo kártya mellé?

(#10139) zoltanz válasza bacsis (#10138) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miket akarsz felpakolni? Fogd meg ha fűt akkor a 3DFX megy. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10140) bacsis válasza zoltanz (#10139) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh melegszik...
szóval már csak azt kérdezném, hogy tudok-e váltogatni játékokban mi dolgozzon?

(#10141) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Na újrakupakoltam a P3-at, immár MX2-vel, tehát visszakerült a királyra a korona és erről eszembe jutott, hogy szavazni kellene, hogy szerintetek melyik a legkirályabb proci (természetesen a K6-III+ után)? :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10142) peti_s válasza Badman 4ever (#10141) üzenetére


peti_s
addikt

Ez a kérdés egyértelmű. :D A Pentium Pro. :D

(#10143) bacsis válasza peti_s (#10142) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én a S939-es Opteron-ra szavaznék :R

(#10144) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ez kész:

:DDD

(#10145) peti_s válasza bacsis (#10144) üzenetére


peti_s
addikt

XP-vel nem jobb?

(#10146) zoltanz válasza Badman 4ever (#10141) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pentium Pro, III, 486, C64(MOS 6510 vagy MOS 8500 a 6510/8500 valójában egy módosított 6502 egy integrált 6-bites I/O porttal), Motorola 68030. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10147) peti_s válasza zoltanz (#10146) üzenetére


peti_s
addikt

Hogy ha már ilyen sokat sorolsz, a Prescott-nak is adhattál volna egy előkelő pozíciót. :D

(#10148) bacsis válasza peti_s (#10145) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azérse ;] :DDD

(#10149) bacsis


bacsis
Közösségépítő

amúgy az normális hogy a voodoo2-re aszondja a 3dmark99 hogy total video memory 4MB? :F

(#10150) frescho válasza Badman 4ever (#10141) üzenetére


frescho
addikt

En egy Sparc64-re ( V9 ) szavaznek. 64bit, integralt mem vezerlo stb. Ebbol a IIi szeriaval volt eleg sok dolgom.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.