Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) JóGéza válasza Czimby (#48050) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az is lehet, hogy középárfolyamon számolják az összeget, amit zároláskor kapsz meg SMS-ben, és deviza eladásin könyvelik.

(#48052) V/ válasza JóGéza (#48051) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán jellemző. mert azt hiszem egy bank kivételével mindegyik a deviza eladási árfolyammal számol, de az van hogy a későbbi napi könyvelési árfolyam van elszámolva, az sms meg az aktuálison átszámoltat írja ki.

(#48053) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Terveznék venni ebből a kamerából 2 db-ot.

1. Az világos, hogy külön kellene őket rendelnem, hogy ne fogják meg vámon.
Ha megrendelek eggyet, akkor ti hány napot várnátok azután, amikor "shipped" vált az állapota?
Hogy biztosan ne küldhesse egybe csomagolva a kettőt véletlenül se.

2. Lehet úgy is rendelni a kamerát, hogy 5 MP verzió + 64GB microSD (így kb 2600Ft a kártya, ami szerintem jó ár), viszont így már 13300Ft.
Márciusi adat alaján látom, hogy még beleférne a vámhatárba, de nem tudom mennyire szokott ingadozni annak az értéke.
Nehogy úgy járjak, hogy ha áprilisban vagy májusban érkezne meg és azokban a hónapokban 13300Ft alatti a vámhatár.

Köszönöm előre is!

(#48054) V/ válasza fery02 (#48053) üzenetére


V/
Topikgazda

A vámolási forint érték július 1-ig 13329,6 Ft marad, de nekem ennyit ír most HUF 13,784.21 viszont US $43.60 a $-os áfamentes határ pedig 44,8 $
Mondjuk úgy hogy nem valószínű hogy megtáltosodna a forint és ez alá erősödne.
Nem muszáj várnod, mert más címre is kérheted a másikat és ha tényleg használni akarod ne vegyél sd kártyát, azt inkább magyar webshopból garanciával. Itt adnak hozzá egy noname valamit.

[ Szerkesztve ]

(#48055) fery02 válasza V/ (#48054) üzenetére


fery02
addikt

Köszi szépen minden infót!
Rendeltem is egyet SD nélkül az imént. :R

Viszont tényleg saját címre szeretném mindkettőt.
Az úgy elég lenne szerinted, ha "shipped" után mondjuk 4 napra rá adnám a következő rendelést?

(#48056) V/ válasza fery02 (#48055) üzenetére


V/
Topikgazda

Az jó lesz, mert hiába igényli meg a szállítást nem biztos hogy azonnal elviszik tőle vagy leadja a szállítónak, kell pár nap és esetleg kitalálja hogy csak egybe csomagolja.
Néhány alkalommal vásároltam sd-s kártyával, hát mit mondjak a minőségükről, szó szerint volt noname, még a tárolókapacitás sem volt rányomva és gyengék is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#48057) holdszem


holdszem
csendes tag

Sziasztok!Ilyenkor mi a teendő?Nem egészen értem hogy a 17Track-on miért mutattja azt hogy Stocholmba van a csomagom,amikor előtte úgy írja Budapesten volt..RE190325270CN

(#48058) chopin42


chopin42
őstag

Nos, a csomagom február 25-óta Liege-ben volt, és tegnap elindult ide, 2 hét után. Remélem innen kb 5-8 nap.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#48059) fery02 válasza V/ (#48056) üzenetére


fery02
addikt

Bizony, pontosan ezt akarom ezzel elkerülni.

SD kártya ügyben sinceritytrading ajánlott eladó eBay-en tudomásom szerint, meg eBay kütyük kis pénzért topikban is szoktak lenni SD kártya ajánlások, de lehet tényleg magyar webshop lesz, mert azt se lenne jó végülis, ha mondjuk a kamera megjönne 1 hónap alatt, a kártyákra meg netán 2 hónapot kellene várni.
Köszi mindent!

(#48060) V/ válasza holdszem (#48057) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mutatja mert ehhez a számhoz ilyen információk vannak rögzítve. Én azt látom hogy 5-én a Magyar Posta könyvelt olyat, hogy megérkezett a konténer és felbontották, de az még nincs bejegyezve hogy csinálnak vele valamit, de sajnos pontatlan a rendszerük.
De a többi nyomkövetési oldal nem mutat 5-i adatot. 3.-a után a a 11-i svéd vámolási bejegyzések láthatóak. A nyomkövetési szám az Magyarországra irányuló, így kétséges hogy átvitték volna Svédországba.
Más számokat most megnézve én látok némi hibákat a szállítói adatbázisoknál mert eltérések vannak.

[ Szerkesztve ]

(#48061) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Visszaolvastam, volt már szó a pontokról, kuponokról, de én vagy a válaszadó másra gondolok a kérdés alatt. Volt egy olyan felület a kuponok alatt, hogy be lehetett váltani időnként 8$ felett 1$ kupont, 15 felett 2$, stb. Illetve alatta a boltok voltak, ahol meg általában 3$ felett lehetett beváltani 1$-t. Ezek hiányoznak most nekem a felületről. Merre találom?
Illetve vannak-e mostanában ilyen kuponok?

Köszönöm.

Üdv, Dávid

(#48062) V/ válasza Nestor16 (#48061) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil-appra koncentrálnak az ilyen hirdetésekkel inkább.

(#48063) MasterDeeJay

Elégé nagy keverc van de érdekes módon megérkezett az EU raktárból kért alaplapom. :C
Lengyelből kértem, Franciából írta hogy megy és Kínai nyomkövetés volt hozzá de a DPD hozta ahol a feladó maga a DPD volt Budapesti raktárral. :DDD
Bár nem azt a modellt kaptam (X99-K9 helyett X99M Plus v2 azaz 4xDDR4 helyett 2xDDR3+2xDDR4 de minden másban egyforma). De mindegy mert ez is megfelel a célnak, amúgy is ugyan annyiba kerül.
De a lényeg hogy rekord idő alatt itt volt. Nyomkövetés szerint kínából jött ennyi idő alatt.
YT2106221266133792

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48064) holdszem válasza V/ (#48060) üzenetére


holdszem
csendes tag

Köszönöm.Akkor csak reménykedem hogy megérkezik.Ilyen még nem fordult elő hogy ilyen adatokat mutatott volna.2 csomagom is van ami bent van az országba,van ami több mint1 hete.Mintha lassabb lenne a posta a megszokottnál

(#48065) V/ válasza MasterDeeJay (#48063) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egy küldemény azonosító, ez lenne az igazi nyomkövetési szám 16408032061702 és az hogy a DPD külföldi központ nem vámoltatja le és úgy adja át a magyaroknak az pedig egy más szituáció, de tartsák meg ezt a jó szokásukat.
Sajnos az ilyesmi is indoka volt a július 1-től induló változásoknak.

(#48066) oba válasza oba (#48013) üzenetére


oba
addikt

Újabb fejlemény... a 8 nappal ezelőtt kapott tracking number még mindig meg sem moccan... Az imént kaptam egy üzenetet az eladótól, hogy "Dear friend, this is your package" és egy fotó mellékelve a csomagomról. A címzés, minden stimmel rajta, viszont egy teljesen másik tracking szám van rajta, ami különbözik az eredetitől is ami cancelledet kapott, meg különbözik a másiktól is amit 8 napja küldött, hogy nesze itt a tracking, feladtam a csomagodat :D Ez az új szám: [link]

Ezek szerint a múltkori egy ordas nagy kamu volt, és nem adta fel a csomagot, csak kiszúrta a szemem egy tracking numberrel hogy nesze paraszt, addig sem zargatsz. Hihetetlen mit össze nem variálnak ezek a kínaiak...

szerk.: ezt a képet küldte, a személyes adatokat én takartam már ki rajta

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#48067) pulutodurumo válasza oba (#48066) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nocsak, milyen óraszíjat vettél? :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48068) oba válasza pulutodurumo (#48067) üzenetére


oba
addikt

3 db "engineer" fémszíjat (ne tévesszen meg a címkén lévő súly, ebből egy darab 100 gramm fölötti :) ), jó minőségű tömör rozsdamentes acél, már nem az első alkalom, hogy vettem tőlük, és mindig megjött gond nélkül, csak most szaroznak vele... :D

(#48069) Manus4


Manus4
tag

Most azt vettem észre, hogy ha több eladótól teszek be a kosárba rendelésbe terméket akkor kevesebb a szállítási költség, van olyan tétel amihez nem is számol fel holott a terméknél jelzi, ilyenkor nem fog az eladó pluszban kérni majd szállítási költséget?Nincs ebben tapasztalatom, mert mindig csak 1 eladótól rendelek egyszerre. Csak most egy kupon miatt próbáltam

(#48070) pulutodurumo válasza oba (#48068) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jó is az, van nekem is kettő. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48071) Goose-T válasza Goose-T (#47766) üzenetére


Goose-T
veterán

Megérkezett tegnap a csomag, és így a válasz is a kérdésemre: ha centre pontosan eléri a csomag a határértéket, akkor megvámolják. Ez van. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48072) azbest válasza oba (#48066) üzenetére


azbest
félisten

huh de rossz minőségben nyomtatta rá a vonalkódot, nem lepne meg, ha nem tudnák leolvasni a robotok :D

(#48073) V/ válasza Goose-T (#48071) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem kerekítették 45-re? Mert az szokott lenni a hiba. De én a matematikai maximumot írom, szóval mindenképp alatta kell lenni.

(#48074) pibácsi válasza Astery (#48001) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Én úgy tapasztalom, hogy általában 1 -1.5 hónap. Régóta rendelgetek, de ritkán jön meg egy hónapon belűl. Jó előre kell sajna gondolkodni.
Most is várok 11 tételt, már túl vannak az egy hónapon. Ezek közűl vannak olyan tételek amik - túl az alap egy hónapon - Magyarban vannak már három hete.
Türelem kell hozzá. Fix dátumra nem érdemes rendelni.
Üdv. Pibácsi

(#48075) V/ válasza pibácsi (#48074) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem egészen így van. Magyarban vannak már három hete.
Mostanában a küldeményeim 1-4 napon belül kikerülnek az NPKK-ból, lehetetlen ott hetekig tárolgatni és a Posta logisztikai központjaiban sem tartózkodnak heteket, nem kellene bedőlni az egyébként hivatalosan nem is könyvelt küldeménynek a szállító logisztikai cégek adatbázisaiban történő beírásainak.

(#48076) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, érdekelne hogy menyire biztonságos aliexpressre megadni a kártya adataimat ha kártyával fizetek, gondolok arra a 16 számra, meg expire date meg cv számra. A másik kérdés: 0,01 euro centért adják az iphone 11 tokot, láttam 10k ordere volt az üzletnek, a review képek is jók, de ez túl olcsó, hogy igaz legyen, hol itt a lehúzás? :D Másik kérdés: szlovákiában élek, euró van itt, ha fizetek aliexpressen euróban a bank milyen költségeket számol fel érte? Vagy ez olyan mint a netpincér hogy rendelek egy pizzát, kártyán kifizetem és semmi költséget nem számol fel érte?

(#48077) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Vannak még csodák. :DDD
https://parcelsapp.com/en/tracking/LT382508682NL

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#48078) V/ válasza gergo5991 (#48076) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugodtan megjegyeztetheted, megadhatod a bankod véd. Az Alipay mint fizetési szolgáltató szintén védi az adataidat.
Ha bankkártyával fizetsz akkor a bankod váltogatja a devizát €-ra, de ha az AliExpressen alapértelmezett $-ról a átállítod a devizát €-ra (felül a menüsorban az ország, nyelv és deviza) akkor az Aliexpress €-ban kéri a bankodtól a pénzt és nincs devizaváltás. A kártyás fizetés nálatok is ingyenes, de ez ugye bank függő, az AliEXpress-nél nincs költsége.
Azt nézd meg, de úgy tudom hogy nálatok is lehet már a bankkártya mellett a PayPal-t is használni fizetésre az AliExpressen.
Ha van PayPal fiókod akkor érdemes azon keresztül fizetni, hiszen akkor jár 30 €-ig a vissza posta költségtérítés évente 12 alkalommal és a vásárlói védelem is.

[ Szerkesztve ]

(#48079) pibácsi válasza V/ (#48075) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Nézegettem a log. beírásokat is, azért írtam, de én a tényt mondom, hogy sajna már több mint egy hónapja jönnek a rendeléseim, hogy végül is hol voltak-vannak nem tudom.
Na, de türelem. Üdv. Pibácsi

(#48080) V/ válasza pibácsi (#48079) üzenetére


V/
Topikgazda

Az olcsó szállítások esetén idáig is 40-60 nap volt az idejük, most nyomták fel az alapvédelmet 75 napra, de nem azért mert Magyarországon tárolgatják a postán. Elindul egy nagy konténer több száz csomaggal és még mindig a tengeriszállítás az olcsóbb, azután a vasúti, de ezek viszont hosszú ideig mozognak. Azért a légi szállítás költsége jobban emelkedett a kevesebb járat miatt.

(#48081) pibácsi válasza V/ (#48080) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a választ. Teljesen igazad van.
Üdv. Pibácsi

(#48082) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A Magyar Posta ezt látja. Jól sejtem, hogy körbe-körbe jár? Írjak az eladónak, tehet valamit?

(#48083) V/ válasza C. s. (#48082) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel néha pontatlan nem csak erre hagyatkozunk. Inkább itt is nézd meg. Ez lehet adatbázis hiba, de az is hogy nem fér be a szállító konténerbe és újból megpróbálják elküldeni.

(#48084) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Olasz raktárból rendeltem maszkokat még 1.5 hete, amikor belengették, hogy kötelező lehet, és az itthoni boltokból elfogyott. Olasz raktárból kértem, egyrészt a gyorsaság, másrészt a vám miatt, de úgy tűnik ez mégis Kínából indult.. :( Szerintetek ez hol jár most? 16408032061652 (Azt látom, hogy DPD, de a saját követőjükben még nincs infó, a másik meg azt írja, hogy megérkezett a célállomás repülőterére. De hová??? ) :F

(#48085) V/ válasza Bobby G. (#48084) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen mindegy hogy hol van, hiszen pár napon belül megkapod, a DPD európai elosztó központjáig több csomag jön egy konténerben majd ott kibontják és azután látod a tied mozgását, a saját követőjükben ott van az erre vonatkozó információ: A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.
14 nap alatt ideért Kínából indulva egy csomagom a múlt héten, nincs ezzel gond, az is EU-s raktárból lett rendelve és a DPD EU-ban veszi fel és ők így hozzák.

[ Szerkesztve ]

(#48086) C. s. válasza V/ (#48083) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
parcelsapp, track24, postal.ninja. Úgy látom, van némi változás.

Valamelyik oldal azt írta, hogy regisztrált levél, de vásárláskor azt láttam, hogy nem követett küldemény. A követett és a regisztrált nem ugyanazt jelenti? :B

(#48087) V/ válasza C. s. (#48086) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az két fajta a regisztrált az biztosítva is van. Ha a száma Rx, Lx, Ex akkor az könyvelt és nyomkövetett küldemény, az Rx az a biztosított vagy a mi szóhasználatunk szerint ajánlott küldemény.

(#48088) C. s. válasza V/ (#48087) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot! :)

(#48089) headhunter


headhunter
addikt

Csomagot pár napon belül kiszállítják vagy több hét is eltelhet a "vámon"? [link]

Product Amount Shipping Cost Total Amount
US $ 20.16 US + $ 2.84US $ = 23.00 - $ 3.00 = US $ 20.00

[ Szerkesztve ]

(#48090) V/ válasza headhunter (#48089) üzenetére


V/
Topikgazda

2 perc egy vámhatározat elkészítése ha tényleg kell, de az okmányok bekérése, beküldése (itt te fogyasztod az időt) és vámolás 1-3 nap.
Ha igaz lenne ez a last mile....... akkor a jövő héten megkapod, de ellenőrizd ebben a keresőben és a Magyar Posta keresőjében
De ez az összeg még a 22 €-os értékhatár alatt van, kicsi a valószínűsége hogy vámeljárás alá vonják, megy az egyszerűsített mód.

(#48091) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok, esetleg /V Mester!
Most szólt Édesapám, hogy rendelte ezt, 3 nap múlva lejár a szállítási védelmi idő. Szerintem ez a La Poste-os kamu lehet. Természetesen NEM Franciaországból küldte, kérdésekre nem reagál a "seller". Ninja szerint Írországba megy. :) Dispute 3 nap múlva indítható nincs nyomkövetés indokkal? Evidenciának Parcelsapp, Ninja és/Magyar Posta angol nyelvű oldala elég?
Pár dolláros tétel, de azért na...
Köszönöm szépen előre is! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#48092) V/ válasza djsunstealer (#48091) üzenetére


V/
Topikgazda

Én azt látom hogy Franciaország a célja ennek a számú küldeménynek és ott voltak kézbesítési dolgok is
Pontosan, járjon le és azokat mellékelve amit írtál a pénz vissza.

(#48093) djsunstealer válasza V/ (#48092) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! Ennél dettó? :DD :R
Mondjuk ennél mik ezek a Magyar Posta bejegyzések a Ninján?

[ Szerkesztve ]

(#48094) V/ válasza djsunstealer (#48093) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem az olasz Ancona megyei Castelfidardoban laktok akkor igen. A Magyar Postai is abból az adatbázisból szed adatokat, esetleg adat frissítési hiba a szinkronizáció közben.
De az olasz irány itt is egyértelmű.

(#48095) djsunstealer válasza V/ (#48094) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Tiszta sor. :R Akkor itt is NINCS nyomkövetés indok?

(#48096) V/ válasza djsunstealer (#48095) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és szerintem ez a képet érdemes mellékelni, hogy egy kicsit eltért a kézbesítési hely.

(#48097) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv!
Lenne egy dolog, amit csak így lehetne megvenni, szóval:
Amerikából rendelnék egy 26-27$ cuccot mindennel együtt, elvileg DHL-es postával ( ez benne van).

Kérdés, ha ezt megfogják, erre is vonatkozik a 44.X$ határ és az áfa fizetés elengedés? Vagy ha felszámolnának eljárási díjat azt azért elengedik utólag?

[ Szerkesztve ]

(#48098) V/ válasza EXIEZ (#48097) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem vonatkozna? USA is 3. ország kategória.
Tudtommal a DHL Express sem számolja fel az eljárási költséget, ha nincs fizetnivaló. De USA-ból általában postai vonal az élő.

(#48099) EXIEZ válasza V/ (#48098) üzenetére


EXIEZ
senior tag

így lett feladva az e-mail szerint. DHL oldalán látszik is.
"First Class Mail International Package"

22 eur átváltva olyan 26.3$ körül van, a rendelés meg 26.6$
hátha nem lesz vámos procedúra dolog ebből :D

köszi :C

[ Szerkesztve ]

(#48100) V/ válasza EXIEZ (#48099) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a Magyar Posta kézbesíti, 26,25 $ most a 22 €, így ez beleesik a vámeljárás kategóriába, mindig van vámolás értékhatártól függetlenül, szóval lehet hogy befogják kérni az igazolásokat de mivel az áfa elengedési határ alatti, nem kell fizetned semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.