Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Melack válasza bazsimano (#13550) üzenetére


Melack
veterán

A fizetési rendszer nem ad semmi extrát ilyen téren.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13552) bazsimano válasza Melack (#13551) üzenetére


bazsimano
őstag

nem volt valami kupon ha regisztralod az elso kartyadat?

[ Szerkesztve ]

(#13553) peestike válasza Vertigo18 (#13547) üzenetére


peestike
senior tag

Fél éve szemezek egy konyhakéssel, 27 dollár pár cent volt, most 57.78! majd 11.-én csupán 48.58 usd lesz... :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#13554) Melack válasza bazsimano (#13552) üzenetére


Melack
veterán

Nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13555) bazsimano válasza Melack (#13554) üzenetére


bazsimano
őstag

erre gondoltam!

(#13556) vasi89 válasza peestike (#13553) üzenetére


vasi89
addikt

az mondjuk kemény :D lehet kintről kést rendelni? nem rúgja rád a TEK az ajtót? mostanában nem lehet tudni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13557) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
tudom, hogy tűt keresek a szénakazalban, de hátha - múltkor ajánlott valaki egy storet alin, akik mindent DHL-el, és trükközéssel vámmentesen küldenek - leginkább telójuk van kismillió. Tudom akkor rájuk lestem, magas értékelés, összes fotón infó, hogy tax free DHL shipping, viszont megfeledkeztem róluk, és azóta se találom őket. Van valakinek tippje melyik lehet, vagy ilyenekből van ezer más? Már ha a store nevét újra látnám, tutira beugrana.

[ Szerkesztve ]

(#13558) peestike válasza vasi89 (#13556) üzenetére


peestike
senior tag

lehet persze, mi közük van hozzá?
akkor lehet nyígni, ha közterületen vagy valami hasonlóval: [link] :)
otthon lehet bármekkora késed.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#13559) maroni válasza hakydakillah (#13557) üzenetére


maroni
aktív tag

Szia!
[link]
Ez az egyik, volt még másikról is szó, talán ez az
[link]

(#13560) Knobber


Knobber
aktív tag

Én ezt néztem ki 11.11-re

Kérdés, hogy a US $110.47 árat még mennyivel tudom lejjebb vinni kuponokkal meg coinokkal?

Youtube: Knobber

(#13561) PhilBrick válasza Knobber (#13560) üzenetére


PhilBrick
őstag

Biztosan érdemes ezt onnan? Vámot, áfát rászámoltad?

(#13562) manu75 válasza LionW (#13548) üzenetére


manu75
aktív tag

Mi a reális ár, amit alin megveszel 1000 forintért ingyen postával ezt itthon megkapod mondjuk 3-5 ezerért. Csöppet sem tudnék rájuk haragudni emiatt, valamiből nekik is élni kell. :) A lényeg, hogy nekünk jó legyen.

Knobber: ha jól értelmezem ez használt telefon, a Telekom 2 éve kb. 60k-ért szórta ki az új 5c készleteit

[ Szerkesztve ]

(#13563) Taktoj


Taktoj
aktív tag

tavalyi szuper akciós ... drága.. fekete péntek után idén óvatosabb vagyok... jelenleg kb 300 termék van a kívánságlistámon...nem voltam rest az első 100 t végignézni , hogy is alakultak az árak mostanság...igaz legutóbb pc s netre 9 napja jutottam de azért látni amit látni.

a lényeg egyetlen egy termék nem lett olcsóbb... kb 95% a drágult a maradék pedig stagnált az elmúlt 1 hétben.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#13564) LionW válasza manu75 (#13562) üzenetére


LionW
tag

Egész évben azon az áron adják és megélnek belőle, inkább tennének az árhoz 10 centet, többet nyernének vele mint az ilyen hülyeségekkel. Nekem javításhoz kellett volna pár cucc, de ezzel a 6xos árral ami jelenleg van drágább mint a conrad-os rendelés, 30% adóval, garanciával, eu-s raktárral.
Így csak azzal csesznek ki aki nem tud még 1 hetet várni az alapból lassú kiszállítással.

Szállítást amúgy hogyan oldják meg? Hallottam valami olyat hogy cseremegállapodásuk van a külföldi országokkal, és ők csak a kínai részét fizetik meg a szállításnak(mármint a kínai állam), a Magyar Posta nem kap érte külön pénzt. Akárhogy is legyen, hosszútávon ez biztos nem fenntartható, csak addig ameddig a társadalom kis része rendelget Kínából.

(#13565) manu75 válasza LionW (#13564) üzenetére


manu75
aktív tag

Egyértelműen így van ahogy írod, nyerészkedni próbálnak ahogy csak tudnak, de aki tudja az ne vásároljon 11-e előtt egy héttel. Ha meg sürgős vegye meg itthon és kész, arra úgysem számíthat, hogy most megvenné mert neki pont 3 hét múlva kell egy munkához, mert lehet abból 6 hét szállítás is. Vagy többször előfordult már a két héttel később rendelt cucc hamarabb megérkezik, mint a korábbi.

(#13566) PhilBrick válasza manu75 (#13565) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ez egy öngerjesztő folyamat: a kedves vevő komoly leárazásokat akar látni, miközben a karácsonyi szezon legelején hülyék lennének kiárusítást tartani. Esetleg csak nagyon limitált darabszámmal.
Ezt nyerészkedésnek nem nevezném. Csak az irreális vásárlói elvárások teljesítésének veszteség nélkül.

(#13567) Knobber válasza PhilBrick (#13561) üzenetére


Knobber
aktív tag

Igen, érdemes szerintem Kínából rendelni. Áfa 27-et rászámolva is tűrhető az ára. Itthon 2-3 éves, karcos, lestrapált darabokat kapsz ennyiért.

A telefon factory refurbished, ami azt jelenti hogy gyári felújított. Teljes külső ház cserén esett keresztül, és ha volt hibája az javítást kapott. Új tartozékok (igaz utángyártottak) is járnak hozzá. Kívülről nem veszed észre, hogy használt.

Ha tényleg 110,47 dollár lesz, akkor még elvileg jön le belőle "Save up to US $2.00 on orders over US $19.00 in this store", amit minden 19 dollárnál fel lehet használni ismétlőlegesen. A szabályzatban írják.
Így akkor 10 dollár lejön select couponban. Még a kérdéses, hogy Aliexpress couponból milyet tudnék mellészerválni, mert ott 10 dollárost lehet max venni. Így a telefon ára 90 dollár (+áfa) lenne. Az 32 ezer forint környékén van. Ha nem vámolják, akkor pedig 24 ezer forint.

Ami még hátrány, hogy az olcsóbb 5C modellek kínai belpiacra szántak, így nincs bennük 4G. Bár akinek veszem, ő neki jelenleg okostelefonja sincs.

Youtube: Knobber

(#13568) hakydakillah válasza maroni (#13559) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszi a linkeket, sajnos egyik sem az, de azért rájuk nézek. Az amit sokan ajánlottak, tudom, hogy összes képükön ott volt sárga alapon, pirosan kiírva a DHL jel.

(#13569) tamass.szabo válasza Knobber (#13567) üzenetére


tamass.szabo
tag

Ezen az ajánlaton picit elgondolkodtam, mert amúgy is szeretnék a hűségidőm lejárta után (ami még a messzi szeptember) egy iPhone-t venni, és az 5c lehet jó kis próbakör lenne előtte, hogy egyáltalán bejön-e a rendszer.

A 90 dollár+áfa meglehetősen jónak hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#13570) Juditta_56 válasza Knobber (#13567) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Csak nagyon halkan jegyezném meg, hogy a $2 sztem nem $19-ként, hanem $19 felett jár, tehát csak egyszer... :U

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#13571) Silent77 válasza Juditta_56 (#13570) üzenetére


Silent77
veterán

Jól gondolod.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13572) Knobber válasza Juditta_56 (#13570) üzenetére


Knobber
aktív tag

[link]

• Users can apply multiple Select Coupons to item(s) purchased in one store, but maximum discount values are dependent on individual store restrictions. For example, if a store says "Save up to $4 on orders over $39", you can apply up to two Select Coupons in that store (with each Select Coupon valued at $2).

E szerint lehet több kupont is felhasználni, bár nem teljesen egyértelmű.

[link]

De elméletileg november 8-tól még komolyabb kuponok érkeznek:

The following ratings (amount) of Coupons:
$ 14 (with the purchase in the amount of $ 39),
$ 20 (with the purchase in the amount of $ 69),
$ 120 (when you buy in the amount of $ 399) and
$ 150 (with the purchase on the amount of $ 499), so the larger amount of the coupon, the better you can make your purchase.

Ami azt jelenti, hogy a telefon 110-es árát ha még csak egy select couponnal tudom csökkenteni, akkor is mellé tudok tenni elméletileg egy 20 dolláros aliexpress coupont. Tehát az ár ismét 90 dollár lenne.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#13573) Pxs


Pxs
aktív tag

Gondolkodom az itteni vásárláson, pár kérdésem lenne, ha valaki ráér:

-vám mennyire játszik magyarországi/szlovákiai rendelésnél?
-(új/refurbished) telefont érdemes rendelni innen, minden okés általában velük?
(Van bárminemű garancia rá? Kinek sikerült eddig gond nélkül a telefon rendelés?)
-laptopokat is érdemes lehet?

Köszi!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#13574) tboy93 válasza Pxs (#13573) üzenetére


tboy93
nagyúr

Alirol meg nem rendeltem telefont, de ezer mas webshopbol igen. EU-n kivulrol erkezo 22$ feletti termekre vamot es afat kell fizetni. Telefonokat 90%-ban megfogjak es kifizettetik a +30%-ot a vetelaron felul. Nagyjabol ket tucat telefont, tabletet rendeltem eddig, gariidon belul nem volt veluk gond vagy user error, pl leejtes miatt ment tonkre. Egy csomagombol idefele kiloptak a telefont, az macera volt, de vegul visszakaptam a penzt. Alapvetoen en pozitivan allok hozza a kulfoldi kutyu vasarlashoz, de mindenkepp bele kell kalkulalni a vetelarba az áfát is, hogy ne legyen meglepi. Ezen kívül hallomasbol tudom, hogy a garancia azert nem mindig egyszeru. Visszakuldes alap ilyenkor, amig kier, megszerelik, visszajon siman eltelhet 2-3 honap :U

Illetve sok olyan kutyuvel talalkoztam, aminek azert nem fog kifogastalan a minosege. Az elephone telo pl. kifejezetten ergya volt, rettenet bugos software-el :( de anno a star-ok se voltak tul jok, a dogee kutyuk kozott is rettenet nagy a szoras. Ha ujra kintrol rendelnek telot, akkor xiaomi, lenovo es hasonlo nagy markak kozul valasztanek.

[ Szerkesztve ]

(#13575) HaGii


HaGii
tag

Sziasztok!
Néztem pár fotós hátteret. Ezeknek a normál ára a méretükkel együtt növekszik. Viszont most a 11-ei ár minden méretnél ugyanaz. Pl. 1*1m-nél is és 3*3m-nél is 5EUR. Ez most valami elírás, vagy valóban így lesz?

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#13576) KamuMazsola válasza Knobber (#13572) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szerintem már meggyőzted magad vedd meg! Ő-ö, bocs!

Üdv.: KamuMazsola

(#13577) Szuencsi


Szuencsi
újonc

Sziasztok! Segítsèget kèrnèk. Sokmindent rendeltem már az aliról. Ma is szerettem volna, de olyasmit írt ki hogy nem támogatják ezt a kártyát (maestro)használjak másikat.( Mindig ezzel fizettem) Járt már így valaki? Volt kèt eset amikor nem kaptam meg amit rendeltem s nem jeleztem vissza, nyitottam vitát, visszamondtam h. hátha megjön. Lehet emiatt nem tudok most rendelni?

(#13578) vasi89 válasza peestike (#13558) üzenetére


vasi89
addikt

régebben volt valami mizéri a li-ion akksikkal is. Azthittem hogy késeket is komolyan veszik, mert sok mindenhez nincs közük mégis foglalkoznak vele :D Egyébként krokodil dundee nagy forma :DDD

(#13579) V/ válasza Szuencsi (#13577) üzenetére


V/
Topikgazda

A Maestro kártya hibás konstrukció, hitelesítési gondjai vannak, van amikor nem lehet vele fizetni, úgy 100 vásárlásból 4-5 alkalom.

(#13580) V/ válasza Pxs (#13573) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkét helyen fizeted az Áfá-t ha 22€-nál, több csak nálunk Mo-n 27%
(refurbished) telefont érdemes rendelni innen, minden okés általában velük?
Nem
-laptopokat is érdemes lehet? Nem

(#13581) kymera


kymera
senior tag

Üdv mindenkinek.

Maestro (OTP) kártya esetén miért kapom az a hibaüzenetet fizetés során hogy ezt a kártyát nem áll módjukban elfogadni ? :F
Van rajta bőven keret és eddig ezt használtam probléma nélkül. (regisztrálva is van)

Előre is köszönöm az infókat.

P.S.
Most olvasom a HSZ-okat hogy van egy kis gond néha a Maestroval. Ez azt jelenti hogy később elfogadhatják ?

[ Szerkesztve ]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#13582) peestike válasza kymera (#13581) üzenetére


peestike
senior tag

Általában azért később szokott sikerülni a fizetés, lehet már ma fog menni, de lehet pár nap is. Nekem ez a tapasztalat. Próbálkozz :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#13583) juhlaci


juhlaci
tag

Sziasztok! Valaki vásárolt már LED IZZÓKAT? Érdemes? https://www.aliexpress.com/item/Wholesale-led-bulb-SMD-5730-E14-E27-LED-lamp7W-9W-12W-15W-20W-LED-Lamp-220V/32301713394.html?spm=2114.13010208.99999999.354.9MYArG [link]

[ Szerkesztve ]

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#13584) Juditta_56 válasza juhlaci (#13583) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Én szeptemberben rendeltem ilyen kukorica"izzót", 5 db-ot (69 ledest), 11 nap alatt megjött, de az egyik búra "leesett" szállítás közben. Visszapattintottam, az is - és a másik négy is - működik (még), brutális fénye van. A csomagolás miatt írtam az eladónak, "kárpótlásul" felajánlott 5% engedményt a következő vásárlásomból.
Látom itt hatalmas engedmény lesz 11-én, sztem várd meg, sokat nem veszthetsz...

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#13585) marontoni63 válasza V/ (#13579) üzenetére


marontoni63
csendes tag

Nekem is Maestro kártyám van ,de én regisztráltam az Alipay-re ,így nem szokott gond lenni a kifizetéssel.

(#13586) V/ válasza marontoni63 (#13585) üzenetére


V/
Topikgazda

Az tök mindegy, amikor a bankhoz befut a kártyáról a fizetési kérés azt szokta elutasítani, az Alipay esetén is előfog jönni, nem Aliexpress specifikus hiba.

(#13587) juhlaci válasza Juditta_56 (#13584) üzenetére


juhlaci
tag

Köszönöm a választ! :R

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#13588) KutyiHU


KutyiHU
tag

Üdv,
Leírom az első negatív esetemet az alin. Már korábban is írtam hogy 11-én rendeltem egy telót. Másnap kaptam is postnl ragszámot. De 2 hét elteltével sem élt a szám, jeleztem az eladónak. Visszaírt, hogy felveszik a kapcsolatot a postnl-el és majd írnak. Nem írtak, pár napra rá megint rájuk írtam mert nem működött a szám még mindig. Válasz: Értik, hogy frusztrált vagyok, de nyugodjak meg és várja a csomagot majd megérkezik. Felvettem a kapcsolatot facebookon a postnl-el, elküldtem nekik a ragszámot, és kérdeztem mi újság vele. Jött is a válasz, hogy nem található a rendszerükben. Oké akkor Dispute, csatoltam a beszélgetést, majd az 5. napon, beleegyezett a refundba az eladó.

Nem kell megvárni az 59 napot, ha 2 héten belül nem él a tracking, nyugodtan lehet disputeot indítani!

(#13589) hakydakillah válasza juhlaci (#13583) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Nálunk is már csak led izzók vannak - összes Kínából rendelve. Kezdtem a szülői házzal, ott már 6.éve húzzák, a villányszámla is szépet esett náluk a teljes csere után.
Én most ezekbe szerettem bele, majdnem az egész házban ezek vannak: [link] Ráadásul easy mount rendszer, 2perc alatt beszereli az ember.

(#13590) peestike válasza KutyiHU (#13588) üzenetére


peestike
senior tag

Én már kétszer jártam így, 1 holland postás és 1 kínai postás csomaggal. Érték olyan 15-20 usd között volt. 15 nap után nyitottam disputeot, kínai hülyítés megvolt, egyik még a rossz időre is hivatkozott. :)
Egyik kis huzavona után refundolt, másiknál az ali döntött a javamra.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#13591) juhlaci válasza hakydakillah (#13589) üzenetére


juhlaci
tag

köszönöm!

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#13592) kaliber


kaliber
aktív tag

Nálam is gáz van a szállítással 2termék 40napon túl van, 6termék 30nap körül, viszont a 12 napja rendelt meg megjött. Lehet hogy az ünnepek (okt.1-7. kínai nemzeti ünnep) kavartak be ennyire?

hakydakillah:

Én most ezekbe szerettem bele, majdnem az egész házban ezek vannak: [link] Ráadásul easy mount rendszer, 2perc alatt beszereli az ember.

Ezt milyen lámpatestbe raktad bele?

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#13593) kaliber válasza juhlaci (#13583) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én is évek óta használom őket meghibásodás volt de csak a 220v.-os gu10-es izzókkal ezekben általában az izzóban levő trafó adta meg magát két darabnál 1éven belül volt reklamáltam is webáruháznál és vissza adták az árát :) , a 12v-os izzók külső trafós rendszerek már 3-4 éve mennek hiba nélkül.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#13594) bul07 válasza kaliber (#13592) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem pénteken jött meg egy szeptember 20-án rendelt Micro USB kábel
Együtt jött meg egy október 19-én rendelt Micro USB kábellel

De nekem is van egy szep 14-i rendelésem ami sehol

Amúgy tényleg megy a felárazás ezzel
Három napja még ezt a lámpát $ 2.29 vettem meg 1$ kuponnal(3.29$ ára volt), most meg 8.43$ és 11-én 2.87$ lesz
Szóval kemény 0.42$ akció lesz rá

Ha már Micro USB, itt van pár Micro USB kábel teszt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13595) wentworth


wentworth
tag

Megjött a partial refundom, a fizetett ár fele.
Elvileg visszautalta az eladó.
De ez nekem hogy fog megjelenni?
Mint a paypal, majd a kártyára utalják vissza, vagy az ali wallett féleségre? van egyáltalán olyan?
Hol keressem?

Ja, a kártyám nincs hozzácsatolva, elmentve az Alipayhez.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#13596) bazsimano válasza wentworth (#13595) üzenetére


bazsimano
őstag

Szia!
Kerdes hogy hogyan fizettel? alipayen keresztul ugy hogy oda utaltal? (nem tudom, hogy alipayen van-e olyan lehetoseg).

Regisztralva vagy egyaltalan alipayen?

Amugy szeirntem vagyis tapasztalat...ha csak siman kartyaval fizettel, akkor kartyara megy vissza...nekem eddig ez a tapasztalatom!
Ha alipayen volt penzed mert rautaltal (nem tudom lehet-e ilyet) akkor valszeg oda megy vissza.

de ahogy mondtam ezek mind csak feltetelezesek, tapasztaltbol levont kovetkeztetesek :D

(#13597) rdanii13 válasza wentworth (#13595) üzenetére


rdanii13
tag

Vagy elkéri a paypal címed, vagy pedig a kártyádra megy vissza :))

(#13598) V/ válasza wentworth (#13595) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyádhoz tartozó számlára megy ettől a bejegyzéstől számított 3-4 nap.
Az Alipay balance csak a kínaiknak használható, még.

[ Szerkesztve ]

(#13599) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Ha rendelek az Ali-n mondjuk 50000 Ft értékben egy terméket mint végfelhasználó, akkor milyen teendőim lesznek a továbbiakban az adózást illetően?
Eddig még csak az Amazonról rendeltem Eu-n belül. Szóval innen nincsenek tapasztalataim.
Az ár, amit az Ali kiír rendeléskor a termék mellé, abban benne van az adótartalom?

(#13600) Melack válasza sziku69 (#13599) üzenetére


Melack
veterán

ÁFA+VÁM ami erre rájön, nem hiszem, hogy átcsúszna bárhol is. Plusz ügyintézés díja, ha jól emlékszem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.