Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Thome válasza macilaci78 (#25748) üzenetére


Thome
addikt

Mondjuk az pöttyet súlyos ár érte, így megértem. :)
Egyre morcosabb vagyok hogy elfogyott az ASCU, berendeltem volna a hozzá való hopup egységgel, adott volna az érzésnek.

Be is rendeltem a szabványosító levegős kitet, egy CA 6,03-as csövet, meglátjuk mi történik.
Mint kiderült, van egy nem is kicsi görbület a gyári csőben. Ahhoz képest mondjuk így is piszok pontos 25-30 méterre.

No megegy "magic" pin nevű önfeszítő front pint a testhez, hogy ne tudjon lötyögni. Így már el sem fogom adni.

(#25752) jozsi252 válasza macilaci78 (#25750) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

Még egy kérdésem lenne. A fegyver leírásánál az van hogy a következő tárakkal kompatibilis.

- BOYI,
- Airsoft Systems,
- SRC,
- King Arms,
- MAG,
- STAR,
- ACM.

Még azt hiszem tőled kérdeztem hogy ez mit jelent, és írtad hogy a tárakra vonatkozik ez. Na most itthon a helyek nagy részén Dboys tárak vannak amelyek hasonlítanak a gyári illetve Boyi tárra. Lehet hogy hülye kérdés :B de a Dboys gyártja a Boyi tárakat, és kompatibilis vele a Dboys nevű ebből kifolyólag? Ha esetleg nem ezt, akkor mely más tárakat tudnátok ajánlani ami tökéletes és jó minőségű hozzá (mid cap)?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25753) Vertigo18 válasza macilaci78 (#25750) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen a választ! Sajnos, amit linkeltél, pont kifogyott, de majd rákeresek máshol!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25754) Thome válasza jozsi252 (#25752) üzenetére


Thome
addikt

Dboys és boyi egy és ugyanaz. ;)

Ezek a gyártók m4 tárai papíron kompatibilisek egymással, de itt ott előfordulhat inkompatibilitás (pl nem fekszik bele jól a tárfészekbe), de a legtöbb ilyen hiba elhárítható.

(#25755) macilaci78 válasza jozsi252 (#25752) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, airsoft dokinál lesz mit próbálnod, de ha kimégy játékra, tuti lesz. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25756) jozsi252 válasza Thome (#25754) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm ismét a segítségeteket! Boyit ajánlják mindenhol hogy az tuti kompatibilis lesz hozzá. Közbe elég gyorsan, ide is ért a fegyver. Nyilván aki fogott már a kezébe egy jó minőségű airsoft fegyvert, annak nem újdonság, de én meglepődtem hogy milyen jó a minősége ennek, jó hogy van súlya, és még lehetne sorolni.

Nagyon jó vétel volt ez a fegyver! Minden tökéletes rajta, kivéve egy dolgot ami jó nagy negatív számomra. Li-Po akku ami járt hozzá, az gyári Specna Arms, hát kuka.. Multiméterrel rámértem, egyik cella 3.18V másik 3.52V. Még a 3.52V-os nincs túlmerítve, de a 3.18V már kb használhatatlan.
Szerintetek érdemes ezzel kapcsolatban írni gunfire-nek hogy az akku egy nagy 0, vagy fölösleges?

Itt egy kép a szettről. :B Szerettem volna este kipróbálni, de az akku miatt nem fogom tudni sajnos. Örülök hogy végül tanácsotokra emellett döntöttem, nem bántam meg. Nyilván így előre húzós kijelenteni, de amilyen jó kívülről, szerintem belülről sem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25757) DNReNTi válasza jozsi252 (#25756) üzenetére


DNReNTi
őstag

Grat hozzá!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25758) Thome válasza jozsi252 (#25756) üzenetére


Thome
addikt

Na gratu, nagyon jól néz ki, használd egészséggel!

Az akku még menthető, nehogy kukába dobd!
How to recover fully discharged lipo battery

Van itt mégegy videó: Klikk

Meg egyébként is, tűzveszélyes kukába dobni. De ezt a műveletet se benn végezd.
De mindenképp jelezz a Gunfire részére, akár fényképekkel prezentálva a gyengeségét. Hátha valamivel kárpótolnak.

Más:

Közben elkezdtem keymod rail után guglizni, aliexpressen 28-30 dollárért van... Szóval nem látom értelmét lecserélni a kis A&K-nak így már végleg. :)

(#25759) jozsi252 válasza DNReNTi (#25757) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm!

(#25758) Thome

Köszi! :R Remélem jó sokáig társam lesz a harcban. :D

Tudok erről hogy Ni-xx-al kell neki megadni a kezdő löketet, csak ez nem tudom mennyire tesz jót neki hosszú távon. Mármint nem az hogy ezzel adom meg neki a löketet, hanem hogy egy túlmerített akkunak a belső ellenállása is megnő, kapacitása is csökken, nem bírja a ráírt terhelési értéket közel sem, stb..

iPhone 13 Pro Max

(#25760) kovacszk válasza jozsi252 (#25756) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nem ajánlom a boyi midcap tárat, az ajtó ami a rugót tartja maga az adogató rész, az egy picit ki tud nyílni és egy idő után ott akad a bb. (Ygondolom ebből nem sokat lehetett érteni). Nekem személy szerint a cyma tárak ebből a szembontból szimpatikusabbak. Talán militansban lehet is venni.

A fegyóhoz gratula 😃

Akkut sikerült már egyszer kétszer túlmerítenem, bikázás után vette a töltést, egy két eset után lényegi kapacitáscsökkenést nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#25761) macilaci78 válasza jozsi252 (#25756) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mielőtt tákolnád az akkut, a mért eredmények fotójával reklamáció...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25762) jozsi252 válasza kovacszk (#25760) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazából azért néztem ki, mert a webshop ezt ajánlja kompatibilis tárnak. Köszi neked is! Pedig azt hittem este már lőhetek, nagyon nehéz kibírni hogy nem tudom kipróbálni. Nincs is itthon másik 2 cellás akku az a baj. Sebaj, legalább már meg van.

(#25761) macilaci78

Gyorsan csináltam is képeket a mérésekről, és küldtem is mailt nekik. Kíváncsi vagyok mit fognak válaszolni. Szerintem arra kevés esély van hogy küldenek egy újat, mert többe lenne a küldés mint maga az akku szerintem. Így lehet visszaadnak 2-3EUR-t.

Az az igazság hogy a cellák nagyon szét vannak csúszva. Ez pedig arra utalhat hogy rossz az egyik. Mert állásába merül le, akkor mindkettőnek kellene egyszerre. Nem úgy hogy egyik 3.18V másik meg 3.52V. Ismerem a Li-Po akkuk lelki világát, úgyhogy az a tippem hogy rossz a cella. Legalábbis a nagy szétcsúszásból erre tudok következtetni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25763) macilaci78 válasza jozsi252 (#25762) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy azonos paraméterű új akku legyen az alkualap, vagy küldik, vagy az árát írják jóvá.

Lehet, kivettek a dobozból 2 cellát, összeforrasztották és becsomagolták és rá sem töltöttek. Nem a te gondod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25764) lacy86


lacy86
addikt

UPS informacio szerint ma mar megerkezik a csomag
Kar, hogy csak december 3.-an fogom latni 😅😂

(#25765) MasterHUn válasza macilaci78 (#25633) üzenetére


MasterHUn
senior tag

tehát ha egy reduktor-t is beépítenék a co szetthez akkor elvileg kiküszöbölhető lenne az fps csökkenés a patron végéig?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25766) jozsi252 válasza macilaci78 (#25763) üzenetére


jozsi252
veterán

Visszaírtak gunfire-től. Egy kérdés tettek fel, hogy a lipo töltő azért elkezdi-e tölteni. Amúgy voltam bent Jakomodell-nél más dolog miatt, rádugták egy olyan töltőre ami cellánként tud tölteni, és szépen felhozták a feszt 3.8V-ra mindkettőnek.

Nyilván az első teljes töltés merítési ciklus után leszek okosabb, de egyelőre úgy néz ki hogy az akku nem menthetetlen.

iPhone 13 Pro Max

(#25767) macilaci78 válasza MasterHUn (#25765) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyakorlatilag egy profibb légfegyver is így működik. Feltöltik a tartályát 400 bar nyomásra és be van lőve egy fix 7,5 Joule-ra. Van benne vagy 300 lövés.

Nekem a CO2 rendszerrel szemben csak annyi az ellenérzésem, hogy egy nagy kapacitású gáztartály és nyomásszabályzó nem fér egy karabély testében, és már a külső akkuktól is a hideg ráz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25768) macilaci78 válasza jozsi252 (#25766) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyugodtan ügyködj vele, dokumentáld az eredményeket és a végén írd meg nekik. Ha rendben működik, de neked ennek eléréséhez költséged volt, vagy szívességet kellett kérned, azt is írd meg.
Méltányosságból fognak ajánlani valamit szerintem, amit te méltányosságból elfogadhatsz úgy, hogy majd a legközelebbi rendelésnél figyelembe veszik... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25769) jozsi252 válasza macilaci78 (#25768) üzenetére


jozsi252
veterán

Jólvan oksa, akkor így fogok tenni.

Amúgy mindkét cella belső ellenállása ugyanannyi, 21 milliohm. Lenne még egy kérdésem akkuval kapcsolatban. Ha napokig nem használjátok, akkor a csatit széthúzzàtok hogy ne legyen áram alatt a fegyó úgymond folyamatosan?

Vagy ha valaki tudja hogy hetekig nem nyúl hozzá, elég akkor kivenni az akkut?

iPhone 13 Pro Max

(#25770) DJGABI válasza jozsi252 (#25769) üzenetére


DJGABI
addikt

nálam játékon kívül egyáltalán nincs rádugva a fegyverre. nyilván tárolási feszen van, meg minden

picit túl van misztifikálva ez az akksi téma, pont a napokban bt fülesben valamiért csontra merült (1V-t mértem talán rajt), megbikáztam egy másikról, pár töltés/merítés után kb a gyári értékeket tudta

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25771) jozsi252 válasza DJGABI (#25770) üzenetére


jozsi252
veterán

Mikor modelleztem, akkor a tárolási fesszel annyit nem foglalkoztam. Helytelen lehet, de soha nem volt semmi gondom ebből, nem merült jobban az akku, nem nőtt meg a belső ellenállása, semmi gondom nem volt vele hogy feltöltve tároltam.
Hűtős tárolás is szerintem hülyeség, soha nem tároltam hűtőbe a lipot, és még sem volt semmi gondom még nyáron sem. Pedig volt 3-4 márkájú akkum is, 1-2-3 cellásak is attól függően hogy mibe használtam, de hibátlan volt.

Ja és kimaradt egy fő kérdés ami számomra (kezdőként) nagyon fontos. Mit csináljak ha nem lövi ki a bb-t? Ha a tárba akad el, nyilván az nagyobb szerencse, de ha a fegyverbe akkor milyen lehetőségem van arra hogy kiszedjem a golyót? Csak az hogy teljesen szétszedem a fegyvert és úgy?

iPhone 13 Pro Max

(#25772) Thome válasza jozsi252 (#25771) üzenetére


Thome
addikt

Tárat kiveszed, próbálsz egyet úgy lőni, ha nem ok, akkor óvatosan tisztítópálcával visszalököd a hopup fele, vagy nullára tekered a hopupot és úgy lősz, vagy a test első stiftjét kihúzod, széthúzod a fegyvert, és kilököd a csőből a golyót.

Előfordulhat, hogy ha túlcsavarod a hopupot, nem fog kijönni a bb. Ilyenkor nyilván a visszatekerés a megoldás.

A lényeg, hogy mindig ésszel kell csinálni. De normális bb-t vettél, valódi szakember nézi át a fegyvert, nem nagyon lehet gond, tényleg max a tár az ami nem fog adagolni rendesen, oda tudok megoldást adni ha fenn áll majd adagolási gond. :))

(#25773) macilaci78 válasza jozsi252 (#25769) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szállítani, tárolni csak széthúzott csatival, lőszertől, tártól külön csomagolva, különben pampog a yard. Szállítani rejtve: saját doboza, zsák, fegyvertáska, stb.

Még nem jártam úgy, hogy bb mradt volna a fegyverben. A tárajaknál van egy kis pözök, ez tartja bent a bb-t a tárban. Ha ezt hátra húzod, a tárból kispriccel a bb.
A kamra függőleges szárában 4 bb marad bent, ez kiesik, ha kiveszed a tárat. Ezen felül marad még egy a csőben, ezt tár nélküli egy lövéssel ki is lehet szedni.

Az AEG-ek sorozat lövésnél hajlamosak arra, hogy a dugattyú valamilyen köztes állásban áll meg részlegesen összenyomva ezzel a rugót, ami gyengíti azt. Tár nélkül 2-3 egyeslövés megoldja ezt, ugyanis a ciklus vége az, hogy a dugattyú elöl, a rugó nyugalmi állapotban van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25774) Thome válasza macilaci78 (#25773) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem arra gondolt, mikor beszorul a bb és nem jön ki. Nyilván tudja, hogy ha elsüti, akkor repül a golyó, ez az alaphelyzet. :D

(#25775) jozsi252 válasza Thome (#25772) üzenetére


jozsi252
veterán

Jött hozzá certificate, nem tudom hogy ez mennyire kamu hozzá hogy mennyit tud a fegyó, mert 3 lövés 3 fps érték szerepel a papíron. De ha valójában tesztelték, akkor elvileg gyárilag jól van beállítva, legalábbis annyira jól hogy kijöjjön belőle a BB szerintem.

Nagyon láma kérdés, de maradt 2 dolog ami nem tiszta.
- meddig tolhatom be a pálcát? Ha már nehezebben megy akkor elérte a nózit, tovább nem lehet toldni, vagy a hop-up-nál fog először megakadni a pálca?
- ezt az első stiftet ha kihúzom, ami nem tudom hol van :B akkor a csőből könnyebben ki lehet szedni a golyót?

Beszéltem airsoftdokival, és jövő hét szerdán viszem el. 4 napos pihi alatt szeretnék itthon lövöldözni, gyakorolni a fegyóval. :B

(#25773) macilaci78

Igen tudom, szállításnál oda kell erre figyelni nagyon, mert megjárhatom ha esetleg ellenőrzik. Nyilván a fegyver kialakításából adódóan nem lehet túl sok mindenre hogy mit szállítok.

Szóval akkor ha már nem lövöldözök már, akkor érdemes pár lövést leadni hogy a dugattyú biztos jó állásban álljon meg?

(#25774) Thome

Igen persze. :P Gondolom van olyan aki csak húzza a ravaszt, attól függetlenül hogy jön-e ki belőle golyó vagy sem, Gearbox-nak gondolom nem tesz túl jót ha egy golyó beszorul, és csak lőni akarsz a fegyverrel folyamatosan.

Amúgy a Hi-Cap tárakat túl lehet tekerni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25776) macilaci78 válasza jozsi252 (#25775) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fegyver testén van egy vízszintes vonal, e mentén a felső test lecsúszik az alsóról. A felsőhöz a front, az alsóhoz a tus van rögzítve. A fegyver alját, tetejét a fegyvertesten átmenő 1, vagy 2 stift fogja össze. A te esetedben az elülső stift látja el a funkciót, ez a front és test találkozásánál van a tárajak tövénél. Kihúzod, szétcsúszik a fegyver, a külső csőből hátrafelé kihúzod a belső csövet a hop up egységgel együtt, a hop upot 0-ra tekered és a tisztítóvesszőt a kamra felől tolod be.
Ökölszabály, hogy fegyvercsövet a lövedék iránya szerint pucolunk.
A hop upot azért tekered nullára, hogy a gumi ne sérüljön.
Kérd meg a dokit, hogy mutassa meg.

Nem lehet túltekerni, van benne védelem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25777) jozsi252 válasza macilaci78 (#25776) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a részletes magyarázatot!
Közbe nem bírtam ki, akku is feltöltődött, úgyhogy kimentem egy kicsit lövöldözni. Nagyon komoly! Nem nyúltam a hop up állítójához, és az a helyzet hogy nyíl egyenesen lő a fegyver. Irányzékba belenézve nagyon pontos. Még a sorozatoknál is, nem csak az egyes lövéseknél. Szóval alapból nagyon jól van belőve a fegyver.

Hi Cap tár járt hozzá, mid capet még nem vettem, jól adagolja. Mikor már kevés BB volt benne nagyon, akkor nem adagolta, gondolom a rugó is akkor tolja fel erősen hogyha nem csak pár db BB van benne. De így összességébe véve nagyon meg vagyok vele elégedve!

Ja és a bekeretezett rész közepén ami van benyomható gombféleség az mire szolgál(hat)?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25778) mykos válasza jozsi252 (#25777) üzenetére


mykos
aktív tag

"Forward assist knob" igazinál, ha a helyretoló elakad, akkor ezzel lehet helyrehozni.
AS-ben általában feszmentesíti a rugót.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#25779) macilaci78 válasza jozsi252 (#25777) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hop upnak 20 méter felett van értelme.

Az a gomb airsoft replikánál általában nem rendelkezik funkcióval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25780) jozsi252 válasza mykos (#25778) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem érzem hogy benyomáskor bármi történne, szóval lehet hogy akkor tényleg semmire sem való, ahogy macilaci78 is mondja.

Másik kérdésem is lenne szórással kapcsolatban. Sajnos eléggé fúj a szél, így fújkálja a BB-ket, de 25 méterről még így is 5-6cm-en belül tudok maradni. Nyilván ez elég nyers adat, mert hát látom hogy a szél elfújja a golyókat, de ha ugyanez az érték jön ki 40-45 méteren, az jónak számít nem?
Várom hogy legyen jó szélcsendes idő, mondjuk estefele, aztán akkor jobban ki tudom tesztelni a szórást.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25781) macilaci78 válasza jozsi252 (#25780) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az éles fegyveren azzal a kis pöcökkel tudod a dugattyút előre pumpálni és így a lőszert a töltényűrbe lökni. Ennek azon a fegyverrendszeren fontos szerepe.
Az airsoft fegyverek gyakorlatilag lőképes modellfegyverek. Az a pöcök azért van rajta és azért mozog, mert az eredeti fegyveren is rajta van és mozog. Leggyakrabban csak egy rugót nyomsz vele össze és ez a rugó az, ami kint tartja.

mykos azt írta, hogy vannak olyan komolyabb/részletgazdagabb replikák, amiken ennek a gombnak is van funkciója. Ha van, akkor jellemzően az, hogy a GB-ban a rugót feszteleníti. (Nem kell ehhez a fent írt 2-3 egyes lövést leadni.) Általában úgy éri el, hogy a visszaforgásgátlót kiakasztja, és így a rendszer negatív forgásiránnyal elenged és előre megy a dugattyú.

Ha mókolni akarsz vele, akkor rakhatsz bele mikrokapcsolót és vezérelhetsz vele valamit, pl fegyverlámpát, vagy a tracer-es hop up kamrát. :K

Egy M4 airsoft replikától a 40-45 méteren az A/4-es lap 10-ből 10-szer eltalálva szélcsendes időben már elég. Az airsoftban egy átlagos fegyvertől azt nézzük, hogy mellalakon mennyire pontos. (Övvonal alatt, nyak alatt, a vállak között.) Egy pontosságra kihegyezett fegyver (pl sniper) esetén vagy a távolság nő (pl 60-70 m), vagy a cél csökken (pl 40-45 méteren kólásdoboz). Airsoftban nincs olyan, hogy egyformán pontos 20-50-70 méteren is a fegyver, hiszen a hop up hatás miatt jellemző pályája, több hulláma van a lövedéknek még zárt térben is. Egy jó lövész egy adott távolságra belövi a fegyvert, irányzékot, ezt a távolságot megtanulja terepen is felbecsülni, kitapasztalja a fegyver lőpályáját és e szerint korrigál eltérő távolságokon. Ezt hívják tapasztalatnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25782) jozsi252 válasza macilaci78 (#25781) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen mert amikor benyomom nincs semmi ellenállás. Akkor mondhatni hogy dísz ennél a típusnál. Vannak jóféle erős ledes lámpáim, nem rossz ötlet hogy egy mikrokapcsolót belerakni, és azzal ki be kapcsolni a lámpát. Nyilván nem megoldhatatlan, de ha azt nézem egy lengőkapcsoló a lámpához nem sok helyet foglal, a fegyver testére bárhova fel lehet rakni.

A/4-es lapon akkor kipróbálom hogy mit tud a fegyver a megadott távolságból, feltéve ha egyszer eláll a szél is. :(((
Lehet hogy jó nagy hülyeséget mondok, de van aki nem irányzékból céloz hanem az előző lövedékkel? Tehát konkrétan nagyjából irányba tartja a fegyvert, látja hogy a cél mellé megy balra 1 méterrel, akkor kicsit jobbra húzza a fegyvert, és újra lő, nagy eséllyel így már eltalálva a célt? Gondolom van olyan helyzet amikor jobb ez a módszer, lévén az is idő amíg belenézel az irányzékba, becélzod stb.. nyilván tapasztalattól is függ, de gondolom van aki így játszik.

iPhone 13 Pro Max

(#25783) macilaci78 válasza jozsi252 (#25782) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, aki így játszik, az ilyen szájából játék végén az elismerés: "jó játék volt, ellőttem 3000 bb-t" :W
Ha van távolság, célzott lövésre is van idő. Ha nincs távolság, akkor a kapáslövés is lehet pontos.

Engem egyszer a pince sötét zugából akart dobatni egy játékos, a hang irányába lőttem pisztollyal és eltaláltam... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25784) DNReNTi


DNReNTi
őstag

TG-n brutál akcióban van néhány replika! Ráadásul akciós Cyma PDW is 90 Euróért :Y Na most vagyok bajba... Cyma PDW 90 euróért, vagy Specna Arms M4 180-ért?! Vagy 2 db PDW 180-ért, aztán nyomom akimbóban. :DDD Lényeg: Aki most tervez fegyót venni, annak most karácsony van.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25785) Thome válasza DNReNTi (#25784) üzenetére


Thome
addikt

Én a Cyma 031b-n hasaltam el.. De hát nincs most erre pénz. :(

(#25786) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy kb egymilliószor kérdezhették előttem, de egyszerűen nem találom rá a választ. :(

Fegyvert szeretnék rendelni taiwangun-ról. Addig világos, hogy regisztrálok, utána kosárba rakom, paypal-lel fizetek...stb.
Amin meglepődtem, hogy UPS-szel ingyenesen kihozzák?
Tehát vám, és posta költség nélkül ide jön a fegyver, azon az áron amennyibe kerül a fegyver?
Ha igen, akkor gondolom egy bizonyos összeghatár fölött ingyenesen hozzák, én 151 euro-ért néztem ki egy fegyvert. Mi az összeghatár?

Esetleg van amit még jó ha tudok a rendelés előtt?

Köszönöm előre is!

(#25787) DNReNTi válasza Laby (#25786) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia
Igen jol latod, annyi amennyi. Nincs se vam se afa es 100 euro folott szallitasi ktg sincs. A szallitasi ido UPS-el kb 4-5 munkanap. Igazabol ennyi. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25788) jozsi252 válasza macilaci78 (#25783) üzenetére


jozsi252
veterán

Mondjuk ez elég nagy genyóság szerintem, mikor valakinek az ujja mágnesként ragad az elsütőbillentyűhöz. Minek 30 golyót valakibe beleereszteni, amikor 1 jól célzott lövéssel is el lehet találni. Főleg ha az idő nem sürget, nem vett észre, stb..
Én ezt a lövést arra értettem hogy 2-3 golyóból már nagyjából így is be lehet lőni hogy irányzék használata nélkül eltalálj valakit. Videókon meg ahogy láttam van aki hasonló módon csinálja, csak éppen addig lő automatán amíg el nem találja a személyt. Mindegy hogy 100 golyót lő ki..

Pisztolyokkal is szemezek, csak nehezebb dönteni hogy milyen legyen. Mi erről a véleményetek? CYMA CM126 Beretta AEP pisztoly. Érdemesebb pisztolyokból márkásabbat venni, vagy nem elektromosat esetleg?
Van esetleg egyes gyártóknak olyan pisztoly ami amolyan arany középút? A minősége jó legyen, tartós konstrukció, viszont ár terén nem az egeket verdesi?
Beretta nekem bejön nagyon, jó a fogása, érződik rajta hogy van súlya is.

Illetve irányzék terén nehéz a döntés. Acog, red dot (nyílt), nagyítós optika esetleg. hm hm hm

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25789) sss válasza Laby (#25786) üzenetére


sss
senior tag

Vám + áfa csak akkor van/lehet ha EU-n kívülről rendelsz, ehobbyasia, stb.

(#25790) jozsi252


jozsi252
veterán

Nagyon hajlok amúgy erre.

Hot 11mm / 20mm Rail Riflescope Hunting Airsoft Optics Scope Holographic Red Dot Sight Reflex 4 Reticle Tactical Gun Accessories Az ára is nagyon kedvező, minősége is jó lehet mert nagyon sokan rendeltek ilyet. Illetve nem kell hozzá 1 szem a célzáshoz. Most próbálok valamilyen EU-s boltot keresni ahonnan gyorsan ideérne.
Aki rendelt ilyet, az esetleg küldene linket hogy honnan érdemes megrendelni, ahol nem sok a Posta? Vagy lehet várok ameddig nem rendelek még taiwangun-ról vagy gunfire-ről, és akkor ott keresek.

iPhone 13 Pro Max

(#25791) macilaci78 válasza jozsi252 (#25788) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért 26k-t nem ér egy AEP. Ehhez mit szólsz?
Itt egy red dot is.
Persze egy héten belül kiszállítják.

Azt nem írtam, hogy egy kiló BB-ből akár csak egy szem is talált volna. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25792) jozsi252 válasza macilaci78 (#25791) üzenetére


jozsi252
veterán

Kintről rendelném, csak mondom nézem az itthoni kínálatot is hogy milyenek vannak, red dot-ból is jó lesz ez amit linkeltél.

Ahogy látom ennél a Cyma-nál 6db akku van sorba kötve, úgy jön ki a 7.2V? Ezt gondolom minden további nélkül lehet liposítani is? Csak annyi hogy olyan csatit kell hogy forrasszak rá mint amilyen az aljzatnál van. Illetve nyilván méretfüggő, de gondolom 5-600mAh környéki li-po csak elfér a pisztoly testébe. Jobb lenne a li-po, mert ugye jobban is lehet terhelni mint a Ni-MH akkukat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25793) macilaci78 válasza jozsi252 (#25792) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csatit a fegyveren is cserélhetsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25794) DNReNTi válasza macilaci78 (#25793) üzenetére


DNReNTi
őstag

Sőt, céleszerűbb és biztonságosabb is, mint a LiPo akkut hákolni. Ezek az AEP akku csatik nagyon vackok, de egyébként - mint CM126 tulaj - szerintem tök felesleges LiPo-t hekkelni bele, ha nem cserélsz rugót a GB-ban, akkor perfekt a NiMh is, jó a tűzgyorsaság és a 220 körüli FPS épületekben simán elég. Olvastam posztot ahol a srác egy vágott AEG rugót és LiPo-t tett, azt hiszem CM125-be, és nyert vele vagy 20-30 FPS-t. :DDD Én nem kínlódnék vele, viszont arra készülj, hogy a hopup egy szar, balra tekeri a BB-t, na azon tákolni sokkal inkább érdemes. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25795) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

TG-s akciót én is nézegettem és fennakadt a szemem egy fegyveren, név szerint: CM.032 EBR

Vélemények, tapasztalatok vele kapcsolatban? Magyarországon 84 ezer forint, viszont lengyel barátainknál csak 45k. Igaz, hogy ezüst színű, de ez ennyiért szerintem best buy :D

(#25796) sss válasza csuzda (#25795) üzenetére


sss
senior tag

Ha jól rémlik a topikban volt valakinek... talán sowinak? :F

(#25797) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Na úgy döntöttem nem vacakolok tovább, bevállalok egy Cyma PDW-t a CQB játékokra. A 90 euró elég jó ajánlatnak tűnt, nem szalasztottam el. Megírom majd a tapasztalatokat. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25798) macilaci78 válasza DNReNTi (#25797) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kellenek a tapasztalatok, softairen 1-2 havonta feltesznek egyet 25-50 k közötti áron. :DDD

Ver3 GB, erős, stabil, 2-3 cellás rúdakku fölé, mint egy AK-ban, átlagos hop up, és bebizonyosodik, hogy rövid csővel is lehet pontosan lőni.

Persze hitelesebb lenne egy tulajdonos írásában olvasni ezeket. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25799) DNReNTi válasza macilaci78 (#25798) üzenetére


DNReNTi
őstag

Köszi a megerősítést. A rövid belső csőtől (140mm) tartok kicsit, de olyan jókat írtak róla a neten, hogy beleugrottam. Amúgy se 40-50 méterre akarok vele lövöldözni, arra ott az AK. :D Vettem hozzá pár rövid midcap-et - ami inkább lowcap szerintem - de legalább jó pörgősen lehet majd játszani vele. Jövőhéten nyíregyen lehet ki is próbálom élesben, ha addig megjön, az ottani pálya nyílt területei is elég szűkek hozzá, jó kis szaladgálós játékot remélek.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25800) macilaci78 válasza DNReNTi (#25799) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt szerencsém felpróbálni egy PDW-t. Tipikus Mp5 fogása van, alapvetően kényelmes, kezes jószág.
Nekem a tárazás nem volt szimpatikus, nagyon kicsi, pisztolynyi a tárajak, dehát ugye 9×19-től mit is várnánk? :))
Az Mp5-K szerintem jobban eléri a kívánt célt: kisebb, kompaktabb, de szerintem nem olyan kényelmes tartani. A PDW tusos verzió semmivel sem kisebb, mint egy rövid előagyas, fix tusos Mp5.
Egyedül a szállításnál van szerepe a tus kialakításának, akkor meg egy betolható válltámaszos Mp5 szerintem nyerőbb. Esetleg egy Mp5 A5 lámpás előaggyal. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.