Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) drzozo válasza macilaci78 (#26000) üzenetére


drzozo
senior tag

Természetesen értem, bár én konkrétan a hazai gyér sniper kínálatra gondoltam. Nincs olyan hazai bolt, ahonnan - tuningmentes, későbbi komolyabb tuningra-, vagy legalább casual módót meghaladó játékra alkalmas - normális mesterlövész fegyvert lehetne vásárolni. Ha pedig rendeltetni akarsz velük, akkora felárral dolgoznak, hogy nekem ég az arcom.

(#26002) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Erről mi a vélmenyetek?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26003) macilaci78 válasza drzozo (#26001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hm, én azon a véleményen vagyok, hogy a sniper nem egy kezdő játékos szerepköre. Egy tapasztalt játékos pedig meg tudja oldani, hogy ne hazai boltból vásároljon, vagy ő, vagy valamely csapattársa berendeli a cuccot.

Ha belegondolsz, azért az itteni fórumozók többsége is felülemelkedik az egybites, egységsugarú júzerek szintjén és nem a Tescoban, Auchanban, Metróban vásárol gémer pécét... Ugyanígy gondolom ezt egy tapasztalt airsoft játékos és airsoft fegyver vonatkozásában is.

Ha pedig belegondolsz, hogy milyen típusok jöhetnek szóba minőségi, mégis költséghatékony sniper építésére, akkor egy kurta kis listát fogsz kapni. Inkább választékot, illetve eladhatóbbnak ítélt típusokat kínálnak a hazai boltok, mint ár/érték bajnokokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26004) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#26002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kerülendő. Well-t, mint olyat, kerülni kell.
VSR-10 klón, de a VSR-10 Tokio Marui név. JG BAR-10 a kínai olcsó alternatívája, ami még tán jó valamire.

Ezt csak úgy szabad megvenni, ha van egy JG, vagy TM fegyvered egészben és Well-t csak héjnak használod.
4 kiló, orrnehéz, nem lesz sok örömed benne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26005) BaKeSZ87 válasza Sub-ZeRo (#26002) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

(#26006) macilaci78 válasza BaKeSZ87 (#26005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Se ris, se ras, se rail, se bipod, se távcső ennyiért, csak megbízható, bevált tuningalap? De szar. :O

;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26007) DNReNTi válasza macilaci78 (#26006) üzenetére


DNReNTi
őstag

Erzek nemi ironiat az eroben. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26008) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#26004) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm!
Tm? Az milyen?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26009) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#26008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tokio Marui.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26010) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#26009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen jó árakkal dobálóznak... :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26011) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#26010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szereltem TM-től Mp5 A4 és M14 fegyót, ezekből volt CA, JG, Cyma is a kezem alatt. Van ok az árkülönbségre, másrészt nem is terem minden boltban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26012) drzozo válasza Sub-ZeRo (#26010) üzenetére


drzozo
senior tag

Nekem annó volt egy VSR 10 PRO-m, de végül eladtam, mert keveset tudtam az asszony miatt kijárni játékokra...

Most visszasírom, viszont az biztos, hogy még egyszer sajnálnék rá ennyit kiadni. Főleg figyelembe véve azt, hogy a tuning többe került, mint maga a fegyver, vámmal, plusz mindennel együtt.

Ezért gondolkodom jelenleg a BAR 10-en. Viszont azon is cserélni kell mindent, de még így is olcsóbb lesz összességében, teljesítményben és élményben viszont ugyanolyan.

macilaci78: Legelőször az airsoftot Szentendrén próbáltam ki, két alkalommal is béreltem ak-t. Harmadik játékomra már megvolt a sniper, szóval gyakorlatilag elmondható, hogy azzal kezdtem el játszani komolyabb szinten. Persze az első pár játék nem volt túl élménydús, 0 találat, de sosem volt olyan érzésem, hogy a "p.csába, miért nem vmi aeg-et vettem?". Valamiért tőlem a közelharc távol áll.

(#26013) Sub-ZeRo válasza drzozo (#26012) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mennyi lenne behozni a fegyvert ha a cseh oldalról rendelem?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26014) drzozo válasza Sub-ZeRo (#26013) üzenetére


drzozo
senior tag

A feltüntetett ár + szállítás.

szerk.: Geis/DPD courier (delivery 3-10 days, full tracking) 15,58 €

Subtotal 143,73 €
Shipment Fee 15,58 €
Payment Type Fee 6,05 € (attól függ, hogyan fizetsz, de ez az összeg a legdrágább paypallal)
VAT Total (included) 28,92 €
Total 165,37 €

[ Szerkesztve ]

(#26015) Sub-ZeRo válasza drzozo (#26014) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi. A szállítást olvastam, de árat nem láttam. Gondolom te beraktad a kosárba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26016) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#26015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, lehet csinálni próbarendelést. A legutolsó, amit a rendszer elkér, az a számlaadat. Mire odáig eljutsz, addig minden a kosárban van, arra számol vámot, áfát, szállítást és minden egyéb költséget.

Vámot mindenképpen fizetsz, hiszen valahogy bekerült a fegyver az EU-ba és hacsak nem te importálod, akkor az eladó nem nyeli le. Ugyanez van az áfával: az eladó cég az eladó országa szerinti áfát kifizetteti veled. Hacsak nem rendelkezel közösségi adószámmal, mert akkor elengedi az eladó ország szerinti áfát, és majd kifizeted a célország szerinti áfát.
Magánimportnál, ha harmadik országból rendeled, és nem fogja meg a vám, akkor nincs vám, se esetleg áfa sincs, de ha ez megtörténik, akkor azt tekintsd ajándéknak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26017) macilaci78 válasza drzozo (#26012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ritka az a kezdő sniper, aki amellett, hogy nem cseszi szét a többi játékos játékélményét, a saját számítását is megtalálja. :R
Te ráadásul egy jó minőségű fegyverrel kezdtél. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26018) nyisziati


nyisziati
veterán

Erről az oldalról van valakinek tapasztalata?
Az árak jónak számítanak?

[ Szerkesztve ]

(#26019) Thome válasza nyisziati (#26018) üzenetére


Thome
addikt

Ez inkább drága!

Gunfire.pl
Taiwangun.com

Ezeken vannak jó árak!

Más: Rendeltem fpv minidrónt, elvileg 25-30 m hatótáv, meglátjuk, kicsit unfair, de hát na. :DDD

(#26020) Sub-ZeRo válasza Thome (#26019) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Call of Duty Infinity Warfare... ?! :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26021) Thome válasza Sub-ZeRo (#26020) üzenetére


Thome
addikt

Mondhatni! :D
Mindenesetre ez majd épületes részeknél fog jól jönni.

Meg valószínűleg én leszek az, aki végett a maszlagba bekerül a drónhasználat szabálya. :D

(#26022) DNReNTi válasza Thome (#26021) üzenetére


DNReNTi
őstag

UAV. :D
Egyebkent kivancsi leszek hogy birja majd a BB-t :D Gondolom nem en lennek az egyetlen aki azert egy anti-dron sorozatot kiengedne ra. :DDD MASZ nem tiltja hogy dronra lojjunk :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26023) Thome válasza DNReNTi (#26022) üzenetére


Thome
addikt

Meglátjuk!
Megjegyzem, 5x5-ös lapos kis szart kellene eltalálni, de lehet teljesen halott ügy az egész drónozás! :)

(#26024) macilaci78 válasza Thome (#26019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Majd valaki vesz/épít egy zavarót, vagy simán csak lelövi egy M203-mal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26025) DJGABI válasza DNReNTi (#26022) üzenetére


DJGABI
addikt

egyszer volt kinn nálunk a pályán srác drónnal, csak eligazításon videózott, de sztem nem való/felesleges airsoftra

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26026) macilaci78 válasza DJGABI (#26025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lehet az, ahol a játékos/négyzetméter szám alacsony. Voltam olyan játékon, ahol 20 hektáron 100-an lézengtünk. Oda viszont a 20-30 méteres hatótávolság a karcsú.

Capture the flag játék, két csapat... Valahogy a második rohamnál meguntam a történetet, és negyedmagammal egy fél órás sunnyogás keretein belül megkerültük az ellen táborát. Kifüleltük a soron következő rohamot és annak hevében közelebb oldalagtunk. Volt 3 őr a hátsó fertályon, de azok is nekünk háttal voltak. Őket lekéseltük, bekúsztam a zászlóért, míg a többiek fedeztek, kikúsztam és komótosan visszasétáltunk a zászlóval. Ez a 4 fős raj nem adott le egy lövést sem, de megnyerte a kört. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26027) Thome válasza macilaci78 (#26024) üzenetére


Thome
addikt

Mindenki zavaróval és m203 jár. :U

(Megjegyzem, csupa jóindulat árad a mondandódból!)

De mondom, ez egy teszt, az egész kacat kerül 7000 ft-omba, aztán majd a tapasztalat választ ad a hasznosságára. Mer ugyebár búg, az meg lebuktat.

[ Szerkesztve ]

(#26028) nyisziati


nyisziati
veterán

Airsoft vs. drone, avagy hogy szedik le mini-Uzival a zümmögőt... :DD

(#26029) Thome válasza nyisziati (#26028) üzenetére


Thome
addikt

Ez mondjuk poén!
De azért tegyük hozzá, hogy ez ilyen 20-30 cm-es darab, amit viszont én szerzek be, az masszív 6cm-es darab amit a hang ellenére is szerintem szar lehet észrevenni, nem hogy leszedni. Főleg ha megkapja az álcafestését. Bár erős lenne ha egy fűcsomó repülne. :DDD

(#26030) macilaci78 válasza Thome (#26027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

kicsit unfair, de hát na Éreztem, hogy ezt még idéznem kellett volna. :U
Azért szinte minden játékon előfordul egy gránátvető. És ha a sok hülyének poén az esetleg még épen maradt ablakokra lőni, akko szerinted egy drónnak mennyi esélye van?

Majd a játékszervező eldönti, mit enged, illetve felhívja a figyelmet rá és épségének megőrzésére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26031) macilaci78


macilaci78
nagyúr

BoKa és BÚÉK!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26032) DNReNTi válasza macilaci78 (#26031) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ugy legyen, meg viszont! ;) Meg talalatmegadasban gazdag sok uj jatekot! :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26033) nyisziati


nyisziati
veterán

Békés karácsonyt!

(de furán hangzik ebben a topikban) :D

(#26034) DNReNTi válasza nyisziati (#26033) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na igen :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26035) nyisziati válasza DNReNTi (#26034) üzenetére


nyisziati
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#26037) DNReNTi válasza Flashback (#26036) üzenetére


DNReNTi
őstag

Softair meg Fb csoport jaja. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26038) sss


sss
senior tag

Én is mostanában agyaltam rajta, hogy vajon mikor voltam utoljára játékon. Talán 2013-ban. :(

(#26039) Flashback válasza DNReNTi (#26037) üzenetére


Flashback
addikt

softairra már felraktam kb 1 hete de még nem fogadták el az adminok... FB csoportból hova?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26040) DNReNTi válasza Flashback (#26039) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az "eredeti" sajna par honapja torolve lett helyette itt van ez. En ebben vagyok benne, lehet van masik is. Arra figyelj, hogy itt replikat csak kep nelkul hirdethetsz. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26041) Flashback válasza DNReNTi (#26040) üzenetére


Flashback
addikt

:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26042) jozsi252


jozsi252
veterán

Volt nemrég olyan gondom hogy néha 2db-ot lőtt ki az M4-em. Na most ezt én a Guarder hop up kamra csere után vettem észre. A fegyver teljesen át lett nézve és minden a legnagyobb rendben van vele, a visszapörgés gátlótól kezdve, minden hibátlan vele. Végül a hop up gumi lett kicserélve egy olyanra aminek hosszabb a szoknyája.

Na most mióta ez megtörtént, 4 teljes hi-cap tárat lőttem ki ami jó 1000 golyó, és nem duplázott egyszer sem. Ennyit számít(hatott) a hop up gumi? Gondoltam leírom hátha valaki ilyen kis hibába futna. 1 hi cap tárnyi golyó alatt 2-3 alkalommal duplázott kb. ami kevésnek mondható.
Amúgy nagyon szeretem ezt az M4-et! Nagyon kézre áll, jó a fogása, nem is túl nehéz, pontos is, szóval nagyon jó. Airsoftdoki-nak meg ezer hála a segítségért!

Viszont nagyon elgondolkoztam egy AK fegyver vételén is. CM.048 [CM] Elvileg AK-ból ahogy olvasom ez amolyan best buy-nak számít. Van ennek a típusú AK-nak valamilyen szériahibája amire érdemes lehet odafigyelni? Ebbe ugye elvileg V3-as Gearbox van.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26043) DNReNTi válasza jozsi252 (#26042) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Ennyit számít(hatott) a hop up gumi?"
Igen, siman. Egyik legfontosabb tenyezo.

Viszont nagyon elgondolkoztam egy AK fegyver vételén is. CM.048 [CM]
Nekem van CM.048-am, tobbszor irtam mar itt korabban a topikban, hogy fene jo fegyver. Egy tank. Az anyagminoseg kivalo, az osszeszereles es az alkatreszek szuperek. Nem recseg, nem csavarodik, nem lotyog, nem kell felteni, ha elesik vele az ember, vagy odacsapod a letran / lepcsoforduloban. A boltbol kegyetlen erosen jon, alapbol 430 FPS korul lo, tehat egy M100-as rugot illik hozza rendelni, ileltve a szokasos hezagolas, atkenes itt is indokolt. A gyari hopup kamara fem, eleg massziv cucc, en azt nem csereltem, de a gumit erdemes. Mivel a fegyver hosszu, a belso cso is hosszabb mint a "szabvany" AK cso, igy nagyon pontos is, 380-390 korulre belott FPS-el es egy jo hopup gumival, a hatotav is tobb mint egy atlag AEG eseteben. A gearbox alkatreszei is rendben vannak gyarilag, a fogaskerekek acelbol vannak, a dugattyun vannak femfogak, a henger teljesen jol tomit. A nozit erdemes cserelni, az egyedul talan, ami eleg vacak, esetleg atvezetekelni. En nem vagyok lipo fanboy, sima nimh akkuval hasznalom, kivalo. Ha szerelni kell, akkor is csak dicserni tudom, kb 6 perc alatt le lehet bontani.

Hatranyok lehetnek: A fegyver nagy. Majdnem egy meter hosszu, es mindennel tobb mint harom es fel kilo. Epuletben eleg kenyelmetlen tud lenni ( majd ezt Maci cafolja :D ), illetve az elso jatekokon a sulya is sokk. :D Tovabba szinten problemas, hogy ha maszkban jatszol, akkor nem tudod hasznalni az iranyzekot, mert a maszk miatt nem tudsz rendesen rafekudni a tusra. Igy indokol egy infrabak rendelese hozza. Kb 10 euro, szoval nem ezen mulik. Roviden ennyit tudok mondani.

Egyebkent kivalo DMR alap lehet, mar agyaltam az atepitesen, de nem nagyon latom a letjogosultsagat az airsoftban a DMR-nek, akkor mar inkabb egy jol megepitett Bar-10. :DDD

Szerk:
Kis kieg:
Egyszer szarul raktam ossze, 280 FPS volt merve rajta mert valahol kifujt, es ugy is teljes erteku fegyver volt a harcban, siman ellott addig mint az atlag 350-400 FPS fegyok. Csak lassabban. :)

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26044) jozsi252 válasza DNReNTi (#26043) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a részletes leírást, akkor AK-nak tökéletes lesz számomra ez a márka modellje. Azt olvastam én is hogy volt akinek 440-450 fps-el jött meg. Bár én 0.25g-os BB-t használok, azzal bekúszok 400 alá szerintem egy hangyányit. Bár még így is erős azért rendesen..

Olvastam még azt is róla hogy eléggé egybe van, nem sok karbantartást igényel. Szóval ha az első "kötelező" átnézés meg van, akkor onnantól fogva lehet szórni vele rendesen a golyókat, de te is megerősítettél hogy nagyon jó kis fegyver.

Chronot te használsz otthon? Nyilván nekem luxus lenne, de akinek van vagy 5-10 fegyvere, meg szereli őket, tuningolja, annak érdemes lehet venni hogy tudja épp hogy áll a fegyver ereje.

Ja és még egy kérdés. FPS-t tudom hogy 0.2g-os BB-vel szoktak mérni, viszont teljesen letekert hop- up-al?

iPhone 13 Pro Max

(#26045) DNReNTi válasza jozsi252 (#26044) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Bár én 0.25g-os BB-t használok, azzal bekúszok 400 alá szerintem egy hangyányit."
En is 0.25-ot hasznalok, tok mindegy mit hasznalsz, jatekon 0.20g-mal kronoznak, azzal kell 400 FPS alatt lenni, senkit nem fog erdekelni hogy te amugy a jatekon milyen BB-t hasznalsz. Szoval a rugocseret nem uszod meg ezzel a fegyverrel. Ide kapcsolodik, hogy elvileg ugy kell kronozni, hogy elotte beallitod a hopup-ot a loteren, ugy ahogy azt majd hasznalni fogod a jatekon, de vannak akik "cheat-elnek", es beallitjak a kabe maximumra, azert mert igy a torkolati sebesseg csokken, tehat atmegy a kronozason. Tapasztalataim szerint a hopup beallitast kronozaskor sajnos nem ellenorzik. Egyebkent nyugtasson az, hogy az FPS nem minden, mint korabban irtam, jatszottam en mar 280 FPS-el teljes ertekuen. Egyebkent kronom nekem sincs, mar gondoltam ra, hogy bugazok egyet hasznaltan, mert szeretem butykolni a fegyokat es jo lenne tudni, hogy sikerul e normalisan osszeraknom.

Do not try this at home!
En ugy szoktam teszteni, hogy kozvetlen kozelrol combon lovom magam, ha veralafutasos lesz, akkor jol raktam ossze. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26046) nyisziati


nyisziati
veterán

Megérkezett Kínából a fegyversínem (merthogy a mini Uzin alapból nincs). Szerencsére az Alin találtam egy olyan optikatartót, ami belül 30 mm-es (sőt, van 25-ös szűkítőgyűrű is bele), és így pont illeszkedik a cső mögötti gyűrűre (ez a nózi?).

Itt tudod megnézni a boltban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26047) macilaci78 válasza nyisziati (#26046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nózi az a kis csövecske, amin keresztül a gearboxból a levegő a BB mögé kerül.
A képen a nozzle nevű alkatrész. A kép Ver2 GB sematikus rajza, ez részletkérdés, az összes GB elve ugyanaz.

Elég gány megoldás ez így, de ha stabilan tartja és nincs útban, akkor nosza! :D Egy ilyen megoldás esztétikusabb lenne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26048) nyisziati válasza macilaci78 (#26047) üzenetére


nyisziati
veterán

Eredetileg én is így akartam, csak sajnos nem találtam 30 mm belső átmérőjűt sehogyse. :(
Főleg stabil rögzítéssel. Ezt meg 6 imbuszcsavar fogja.

[ Szerkesztve ]

(#26049) macilaci78 válasza nyisziati (#26048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit linkeltem, az univerzális... Én például 20 mm szereléksínre teszem vele a lámpát, máskor meg shoti alsó csövére. De nem akarlak áttéríteni, velem ez jött szembe és bevált.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26050) nyisziati válasza macilaci78 (#26049) üzenetére


nyisziati
veterán

Rendben, köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.