Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) macilaci78 válasza nyisziati (#25950) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, hiába a free shipping kupon, ha csak az USA 48 államára érvényes. :N

Viszont vannak olyan termékek, brandek, amik az EU-s shopokból nem érhetőek el. Ennek szellemében az a 23% kedvezmény nagyjából pont betakarja a vámot, áfát és csak a szállítási költség marad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25952) lacy86 válasza macilaci78 (#25949) üzenetére


lacy86
addikt

Koszonom, hogy gondoltal Ram.
De mar ismeros megvette ami kellett :U

(#25953) csoola válasza macilaci78 (#25949) üzenetére


csoola
tag

Megnéztem én is, de nem bánom, hogy megrendeltem a fegyverem gunfire.pl-ről, vám+áfa és szállítással együtt több lenne és még az undorító rikító narancs lángrejtő is kiborítana :DDD

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#25954) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Vasárnap jön valaki Szentendrére a "Jótékonysági Mikulás játékra"? :)

(#25955) macilaci78 válasza NeoPampalini (#25954) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fura, hogy dec. 4.-ére nincs szentendrei játék a softairen. Egy jótékonysági játékot minden ingyenes "szakoldalon" promótálnék. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25956) NeoPampalini válasza macilaci78 (#25955) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Lehet, hogy ott nem kedvelik a tulajt, nemtom, nem ismerem. :)

Mindenesetre itt az esemény:

[link]

(#25957) macilaci78 válasza NeoPampalini (#25956) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden esetre továbbra sem vagyok facebookon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25958) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Helló!
Kis segítséget szeretnék kérni!

Abszolút kezdőként manapság kedvet kaptam airsoft pisztoly vásárlásához.Nem vagyok tini csak hobbi lenne :))
Játszani nem hiszem hogy fogok inkább itthon célbalőnék vele,szórakozás céljából.Van erre íj is de az macerásabb sokkal nagyobb terület kellene hozzá.
Mint ilyen nyilván nem a csúcskategóriát célzom meg :)

A kérdések:

Elég a rugós vagy az nagyon amatőr?(nem a 6000 Ft os Vaterás)
Főleg CO sokat néztem és hogy ne legyen bonyolult nem szükséges a Blow back sem.
Amit nagyon nem tudok hogy hány FPS-től érdemes nézelődnöm?
Nem szeretném két nap után megunni.
Boltok:
gunfire.pl
shop.ehobbyasia.com
redwolfairsoft.com
taiwangun.com

Van amelyik nem javasolt?

WELL márka mennyire javallott?

Amiket néztem eddig:

[link]

[link]

[link]

Illetve Tokyo Marui ból találtam rugósokat ennél is olcsóbban 200 FPS körül.(azt olvastam hogy nagyon jó márka)

Előre is köszi! :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25959) csoola válasza M5Norbi (#25958) üzenetére


csoola
tag

Pisztolyban kevés tapasztalatom van, de a KJ Works (KJW) pisztolyok bejöttek, számomra nagyon jó ár/érték aránya volt. M1911-es replikái vannak, gunfire pont kifogyott a simából, de ha jól gondolom, a többi hasonló is jó pisztoly, avagy máshol találhatsz. Ha majd újra veszek pisztolyt is, akkor én maradok ennél a márkánál.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#25960) DNReNTi válasza csoola (#25959) üzenetére


DNReNTi
őstag

A KJW tenyleg ott van, ha vennek gazos pisztolyt, az tuti h KJW lenne.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25961) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Elhiszem nektek,olvastam hogy tényleg nagyon jó.
De egyenlőre ahogy néztem úgy áll a dolog hogy kétszer annyi mint amit én szánnék a dologra.

Persze köszönöm minden segítségnek örülök :R

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25962) nyisziati válasza M5Norbi (#25961) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért azt ne feledd, ha árérzékeny vagy, hogy a gázosnak van további költsége is, a patron (meg persze a BB). Nekem egy mini Uzim van, 40 BB-s tárral, nagyjából 100 Ft egy tár kilövése. Ezt is kalkuláld be a hosszú távú költségekbe.

Meg ugye a gázos ilyen hidegben inkább beltérben működik jól.
Ha olcsóbban és időjárásfüggetlenül szeretnéd üzemeltetni, akkor inkább az elektromost nézd meg.

(#25963) macilaci78 válasza M5Norbi (#25958) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olcsó, jó, cserébe csúnya. KJW MK1
Ha nem kell a blow back, akkor revolver is szóba jöhet? Tartós, megbízható konstrukció, de a revolver nem is kívánja és megvan egy stílusa.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25964) nyisziati válasza macilaci78 (#25963) üzenetére


nyisziati
veterán

És ugyanitt egy szán-hátrasiklásos, olcsó elektromos. Ráadásul Tokyo Marui. :)

(#25965) M5Norbi válasza nyisziati (#25962) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen erre gondoltam ez simán belefér azért.

A hideg nem akkora gond a pincében használhatom ha nagyon akarom.
Néztem amúgy az elektromosokat mivel az a legkényelmesebb csak azok nem túl gyengék?
Ilyen TM-eket néztem jó áruk van és elvileg jó minőségüek. De ez is gyengének tűnik.

Macilaci78:
Igen ez pl nagyon tetszik. De elég ez az FPS?
Illetve idegenkedem a Green gastól de ez lehet hogy felesleges.

Mennyi FPS az ami szerintetek már elég?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25966) csoola


csoola
tag

Egy ilyen akku tudtommal bemegy egy ilyen fegyver válltámaszába, gyakorlatilag is?

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#25967) csoola válasza M5Norbi (#25965) üzenetére


csoola
tag

Nem ismerem a helyzeted és nem is tartozik rám, szóval csak annyit tennék hozzá, hogy ha azért nem akarsz drágább KJW stukkert, mert félsz mondjuk, hogy ha nem tetszik, akkor kidobott pénz, akkor tudd, hogy simán eladhatod kb. bármikor beszerzési áron itthon.

A többit én nem ismerem, de amúgy meggondolnám a helyedben, hogy legyen blow back, szerintem sokat hozzátesz a fun faktorhoz :)

[ Szerkesztve ]

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#25968) nyisziati válasza M5Norbi (#25965) üzenetére


nyisziati
veterán

Gyengébb az elektromos, ezért vettem én is CO2-est. Viszont mivel javarészt én is beltérben használom, ezért itt elég brutális átütő ereje van 4-5 méterről. A műanyag nerf céltáblámat alaposan kilyukasztgatta, úgyhogy tervezek egy gyengébb elektromosat is beszerezni.

Meg aztán éles versenyeken is használnak elektromost, ne felejtsük el, és használható lőtávnak ott is meg van adva a 25-30 méter.

Itt van pár kép a kilyuggatott céltábláról. 5 méter volt a táv, nem nagyon célozgattam, csak szórtam full-autón.

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#25969) M5Norbi válasza nyisziati (#25968) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát igen ezek miatt gondolkodom az elektromos és a CO változat között.
De a Tokyo Maruik csábítóak csak keveslem a 200 FPS-t.
Vagy elég az?
Inkább attól tartok hogy ebben a kategóruában az elektromosak még elég gyengék.
Nálam a táv zárt térben olyan 10 méter,nyílton olyan 30.

Elég meggyőző képek :D

Csoola: nem olyan rossz a helyzetem,inkább az ár-érték arányt nézem.
Ezért gondoltam hogy egy CO-s Well nekem jó lenne.
Hacsak nem mondjátok hogy hamar elromlik.
KJW húzós KWC ket néztem még.
A blowbackben igazad van ahhoz azért nem ragaszkodom mert plusz hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25970) DNReNTi válasza M5Norbi (#25969) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az én elektromos pisztolyom (CM126) 200-210 FPS körül lő, amire kell arra elég. ;) Sokkal fontosabb egy jó hopup szerkezet, inkább az határozza meg a lőtávot és a pontosságot, nem az FPS.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25971) M5Norbi válasza DNReNTi (#25970) üzenetére


M5Norbi
őstag

Na igen ez az hogy én nem értek hozzá.
Azért dobtam fel a linkeket hátha van valakinek ezekkel tapasztalata.
Bár mostmár kaptam páj jó tippet aért :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25972) macilaci78 válasza nyisziati (#25964) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért a 4 db AA elemmel hajtott AEP-től nem kell csodát várni.
Ha olcsó AEP, akkor Cyma CM 030, Glock 17. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25973) macilaci78 válasza M5Norbi (#25969) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Otthoni lövöldözésre bőven jó az, 10 méterre gond nélkül ellő pontosan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25974) M5Norbi válasza macilaci78 (#25973) üzenetére


M5Norbi
őstag

És 20-25 re?

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25975) nyisziati válasza macilaci78 (#25972) üzenetére


nyisziati
veterán

Persze, alapvetően én is beltériként gondoltam rá.
Még magamnak is jó lenne.
Kültéri játékra nyilván van sokkal jobb.

(#25976) macilaci78 válasza M5Norbi (#25974) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oda azért kell a 300 fps, de több nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25977) csoola


csoola
tag

Anno volt eredeti és (valószínűleg) nem eredeti Imax B6 töltőm, szerintetek megéri a plusz pénzt az eredeti, vagy jó a koppintott? Nem tapasztaltam anno egyikkel sem problémát, nimh és (valószínűleg 2 cellás) lipo akkukat töltenék.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#25978) M5Norbi válasza macilaci78 (#25976) üzenetére


M5Norbi
őstag

Jól van köszönöm szépen! :)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25979) sss válasza csoola (#25977) üzenetére


sss
senior tag

Nekem teljesen jó volt a b6 klón.

(#25980) lacy86


lacy86
addikt

Macilaci78!

Koszonom szepen a fegyver valasztast.
Ocsem nagyon orult neki. 👍👍👍

(#25981) macilaci78 válasza lacy86 (#25980) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Használja egészséggel és felelősséggel! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25982) csoola válasza sss (#25979) üzenetére


csoola
tag

Köszi, meggyőztem magam én is, hogy eleget költöttem most és jó lesz az olcsóbb verzió is.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#25983) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

A hétvégi játék jó volt, bár néhány probléma azért adódott, amire megoldás kellene, ha van. :D

Nyilván nagyban befolyásolta a dolgot az, hogy eléggé párás, hűvös idő volt, hiába sütött a nap. :D

1. Párásodás - létezik erre bármilyen hatásos módszer? Plusz kettős hátrányban is vagyok, mert rövidlátás miatt szemüvegben vagyok kénytelen játszani. Így frankón bepárásodott mind a dioptriás, mind a védőszemüveg. :)

2. Optika - talán a benne lévő elem volt már gyenge, de kb. semmit nem lehetett látni a red-dot-ból, még max. fényerőn sem. Bár amekkora távolságokra lőttünk, lehet, hogy inkább sima nyílt irányzékot veszek majd, érzésre az is bőven elégnek tűnik.

Grátisz kérdés. Meglehetősen nagy a szórása a fegyvernek (JG AUG-4), ezt a problémát honnan közelítsem meg? Az első egy-két "hazai" próbálgatástól eltérően a játékon nem volt két lövés, ami egymás után legalább nagyjából ugyanarra ment volna. Gyanakszom arra, hogy a hideg miatt rideg volt a hop-up gumi, de nem tudom.
Egyébként a teljesítménye jó volt a fegyvernek, kronózva 380 FPS (0.20-as BB), nem éreztem, hogy ez kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25984) macilaci78 válasza NeoPampalini (#25983) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párásodásra nincs épkézláb megoldás, a legdrágább szemüveg is párásodik idővel. Nekem olyan védőszemüvegem van, aminek a lencséje mögött saját fém keretében a dioptriás szemüveglencse van párásodásgátló réteggel. Felül fejkendő, alul shemag + állig begombolkozva. Így ha megállok, leguggolok, a melkasomról a pára nem száll annyira az arcomba és kevésbé párásodik a szemcsi. Sokat segít a szellős dizájn.
Paintballosok használnak ventilátoros maszkokat: egy ventilátor hajtja a levegőt a lencsék előtt. Van, akinek nem szereti a szeme: ingerli, kiszárad.

Optika: tanulj meg két szemmel célozni és nem lesz gond. Red dottal könnyebb is, mert torzításmentes a lencse. Egy új elemet megér a próba, de ha nincs változás, akkor ennyit tud a technika. (Kínai, nagy a szórás.) Illetve ha erős szórt fény van: párás, ködös időben, vagy összefüggő, vékony felhőtakaróval, az gyakran még rosszabb a red dothoz, mint a verőfényes napsütés.

Az AUG hop upja alapvetően egy jó konstrukció. Ha össze-vissza hord, akkor az fps nagyjából állandó, így a hop up gumi lehet sallangos (esetleg rideg), vagy a cső az egyenetlen. Bontás nélkül is egyszerű kivenni a csövet, nézz bele a hop up felő 0-ra tekert hop uppal a fény felé és ha egyenetlen, vagy koszos a cső fala, akkor meg is van a hiba. Tekerd fel a hop upot, ha a gumi sorjás, szakadt, az is csinál ilyet.
Hosszabb sorozat (30 bb) után is pontatlan az egyes lövés? Puha gumi? Pl Guarder 50-es?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25985) nyisziati válasza NeoPampalini (#25983) üzenetére


nyisziati
veterán

Én most rendeltem elemeket a red dotba, egy tizes pakkot. A termékleírás szerint kb. 2-3 órát bír egy elem, úgyhogy éles bevetés előtt érdemes lehet újat berakni.

(#25986) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, igaz, még annó voltam itt egy pár kérdés erejéig, de most esedékes lenne a közelövőben egy vásárlás.

Ahogy olvasom a szabályzatot, meg a törvényt,hogy a tárolásra térnék ki elsőre. Látom, hogy kulcsal kelljen zárni. Ez mit takarjon? Láda, szekrény, stb? Ha nincs semmi akkor vennem kéne? Törbény szerint igen. Vagy a szállítás is ott van. Arra kapok valamit, vagy arról is nekem kell gondoskodni.

Másik. Mesterlövész fegyvert néztem ki magamnak, amivel csak otthon "bohóckodnék" céltáblával.
Vagy egy hegyoldalba lövődöznék céltáblára.

Az egyik egy L96-os fegyver lenne, ami rugós.
A másik MAUSER SR WARRIOR lenne, az is rugós.
A harmadik egy SAR10 Swiss Arms CO2.

Kérdésem az lenne, hogy mennyi pozitívum és negatívum vannak a rugós/gázos fegyverek közt?
Melyiket érdemes vennem? Kezdő vagyok. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25987) Thome


Thome
addikt

Fegyver jól bírta az új szabványosított levegős résszel.
150 lövés eredménye, 100-as rugóval. Ment vissza bele a boreup kóceráj. :D

[ Szerkesztve ]

(#25988) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#25986) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy kutya közönséges kulcsos ruhás szekrény már elég, de lövedéktől, tártól, hajtógáztól külön tárold.

Mesterlövész fegyverből airsoftra a Snow Wolf S24 a best buy, ha nem tetszik, akkor JG Bar 10. 20 méteren alapon is jó, jól összerakva 50-60 méter elvárt.
A rugós precízebb, pontosabb, de izomerővel feszíted meg a rugót. A gázost egy ujjal is felhúzod, de az egyre csökkenő nyomástól változik a lőtáv, pontatlanabb lesz.

Légfegyvert magánterületen a tulajdonos jelenlétében, vagy írásos engedélyével használhatsz. Ez a hegyoldalra is vonatkozik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25989) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#25988) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Okés.

A JG Bar 10 igen tetszetős. Arra milyen bipod megy? Gondolom ami csőre megy, de a cső, milyen átmérővel rendelkezik?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25990) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#25989) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ágyra szerelhetőt keress! A cső az elsütővel és a távcsővel egy egység, ez megy bele az agyazásba 2 csavarral. Az agyazást támaszd alá, ne a csövet!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25991) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#25990) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hú de kínai ez még nekem... :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25992) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#25991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Auto correct: nem ágyra, hanem agyra...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25993) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#25992) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, gondoltam, hogy nem kell hozzá vennem egy mobil ágyat. :D

Amúgy tudsz még kezdőnek mondani ötleteket, tippeket, vagy esetleg mit kell még hozzá vennem?
Mert bipodot akarok hozzá, meg golyót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25994) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#25993) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fegyvertáska, valami optika, póttár, tártöltő, VÉDŐSZEMÜVEG

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25995) drzozo válasza Sub-ZeRo (#25986) üzenetére


drzozo
senior tag

(#25996) Sub-ZeRo válasza drzozo (#25995) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én majd csak úk évkor vagy február környékén rendelnék. Addig össze kellene néznem a cuccokat, amit macilaci78 fórumtárs írt össze nekem. :B De nem biztos hogy tudok addig várni... :O
Te honnan rendeled? Amit linkeltél oldalt, onnan?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25997) DJGABI válasza macilaci78 (#25990) üzenetére


DJGABI
addikt

az mb06-hoz milyen való? mi a kulcsszó rá alin/ebayen? csak railesek meg csőre szerelhetők jönnek szembe

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25998) macilaci78 válasza DJGABI (#25997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bipod 20mm rail

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25999) drzozo válasza Sub-ZeRo (#25996) üzenetére


drzozo
senior tag

Én innen rendelném, igen. Viszont februárig szerintem nem várok... :D

Az apróságokat szinte bárhonnan be lehet hamar szerezni, normális sniper viszont nagyon kevés van az itthoni boltokban. Sőt. Nem tudom miért erőltetik azt a vonalat, ami itthon megy...

[ Szerkesztve ]

(#26000) macilaci78 válasza drzozo (#25999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amíg valakit eképp ihlet meg az airsoft, ne csodálkozz...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.