Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Flecktran szerinten is kiraly tipikus magyar erdos bokros terepen, de ha nem tudsz benne mozogni - es mozdulatlan maradni - akkor tok mindegy, olyan mintha lathatosagi melleny lenne rajtad akarmilyen is a minta.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26802) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

A WE mennyire elfogadható CO-s pisztolyok terén?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26803) macilaci78 válasza Picturemaker (#26802) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mint amennyire 1-2 hete írtam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26804) Picturemaker válasza macilaci78 (#26803) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi, ezt találtam a hozzászólásaid között: "KJW 9 mm és WE .45 replikák jó ár-érték aránnyal rendelkeznek.".

Akkor pontosítom, Beretta (formára tetszik) klónok jók a WE-től?
Azért tetszene jobban az M92 ettől a gyártótól, mert CO-s létére nem olyan "bumszli" a tár alja.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26805) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Gunfire-ről akar valaki rendelni valamit mostanában?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26806) werszomjas


werszomjas
őstag

Urak,

melyik töltőt érdemesebb megvenni a LiPo akkuhoz.

B6 külön adapterrel

B6 AC

üdv

(#26807) macilaci78 válasza werszomjas (#26806) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A külső táposnál ha tönkremenne az a része, könnyen cserélhető.
Népszerű típus, gyakran hamisított...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26808) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Valaki kérdezte a GG BIO BB-t.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26809) DNReNTi válasza Picturemaker (#26805) üzenetére


DNReNTi
őstag

Pont tegnap rendeltem. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26810) Lazyboooy


Lazyboooy
újonc

Sziasztok!

Van egy ASR112-es fegyverem, amit az ASP gyárt. Azon gondolkozom, hogy tuningolni kéne belülről, ugyan is a lőtávom az kb 30 méter. A hop-up-ja az nagyon érzékeny, ha egy picit túltekerem, akkor már egyből felfele száll a BB, ha egy picit vissza tekerek rajta, akkor már 20 méternél el kezdd a föld felé csapódni a bb. Ha meg megtalálom az aranyközép utat, akkor kb. van 30 méter lőtávom. Kicsit utána olvasgattam és ennek nem így kellene működnie, hanem simán kéne legalább az 50-60 métert tudnia. Viszont egyáltalán nem értek a fegyverek belsejéhez. Hallottam / Olvastam ilyeneket, hogy Hop-up gumi csere kellene vagy precíziós cső,stb.

Mit kellene kezdenem vele?
Illetve ha bármiféle tuning szükséges, az kb mennyibe kerül?

(#26811) drzozo


drzozo
senior tag

Gondoltam veszek egy Ghillie alapot, hogy elkezdjem építgetni, és lezárjam a katonai ruha mizériám. Vettem hozzá alapanyagot is.

Hát elkezdtem. :DDD :W Soha többet nem fogok ilyenre vetemedni. EGYENKÉNT.

(#26812) macilaci78 válasza drzozo (#26811) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy teljes testes jó ghilie-ért nem szégyellnek 100 k-t is elkérni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26813) drzozo válasza macilaci78 (#26812) üzenetére


drzozo
senior tag

Én direkt ilyen király cobra jellegűt kerestem (a lábamra nem akarok egyelőre, így is ez leér a combomig), de nem találtam ezen kívül jó custom ghillie-t. Úgyhogy inkább megpróbálom megcsinálni. Itthon csinál ghillie-ket egy 40-es fickó, de nem volt túl szimpi, mikor beszéltem vele legutoljára (kb. a magaslóról), most vissza sem írt, úgyhogy hagyagoltam. Ha nem kell neki a pénz...

[ Szerkesztve ]

(#26814) macilaci78 válasza drzozo (#26813) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attila?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26815) drzozo válasza macilaci78 (#26814) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem tudom a nevét, csak ezt. De a képen látszik, hogy ugyanerre az alapra építi ő is.

[ Szerkesztve ]

(#26816) DNReNTi válasza drzozo (#26811) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ezt meg csak most latom. :DDD Sirok :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26817) drzozo válasza DNReNTi (#26816) üzenetére


drzozo
senior tag

Fú bakker, nagyon lassan haladok. :N :DDD

Úgy döntöttem, hogy testrészenként fogok haladni, hogy lehessen azért valami fejlődést látni. Most a fej részét kezdtem el kötögetni más színekkel, az már egész jól alakul. :D

(#26818) DNReNTi válasza drzozo (#26817) üzenetére


DNReNTi
őstag

Majd kepet dobjal a vegen. ;)

Mas: GBB custom heavy bolt :Y Az a hang... <3

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26819) drzozo


drzozo
senior tag

Hogy beszívtuk ma. Lementünk Hatvanba a Crossfire-re. Megyünk kronózni, csapattársam fegyvere beszart, az enyém meg 607-604-601-597-et lőtt (mindenhol máshol 585-590 körül lőttem, Joe-s féle játékon szar korónval 560-at). Engem nem engedtek ezzel játszani, ő meg nem tudott mivel, úgyhogy jöttünk haza. :N :DDD

Állítottam kicsit a hopupon, megkronóztattam még egyszer, úgy már 585 lett, viszont elkérte a fegyvert, hogy hadd lőjjön a 0.43-as bb-mel, hogy lehet-e így játszani vele. 60-70 méteren már esett lefele a bb, de nyilván, ha mildotos scope-on rátartasz, be lehet lőni.

Na mindegy, irány Beszerző, hogy kicsit fojtson rajta.

(#26820) DNReNTi válasza drzozo (#26819) üzenetére


DNReNTi
őstag

Fasza az ilyen, nekem is volt mar hogy belott az AK 402-t... Orultem neki nagyon. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26821) drzozo válasza DNReNTi (#26820) üzenetére


drzozo
senior tag

Meg is csináltuk...

Levágtunk a rugóból egy tekercsnyit, de úgyis fix 601-t lőtt.

Levágtunk még egy kört, és így most beállt fix 580-ra. Annó pedig 590-el hoztam el.

Egyébként volt előttem ma pár ember, akik 401 és 414 között lőttek, ők is búcsúztak a mai játéktól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26822) macilaci78 válasza drzozo (#26821) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Futball berkekben ismert a mondás, miszerint a bíró órája a pontos. Hülye, aki más műszerrel mérve centizi ki. :U
AEG-ben ezért van értelme egy gyors rugócserés GB-nak, kb 10 perc alatt kényelmesen állítható az fps. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26823) apholyon válasza drzozo (#26821) üzenetére


apholyon
aktív tag

Na igen... 399 és 401 közötti különbséget senki nem mondja meg a kronón kívül, de valahol le kell szabályozni, különben mindig egyre feljebb kúszna :N

Egyébként voltam már olyan játékon, ahol elmaradt a kronózás és ennek meg is ittuk a levét... :(((

Mi egyébként holnap megyünk saját csapattal, viszont több, mint 2 hónapja nem jutottam el játékra... ráadásul egyik barátom is jön (most először játszik majd). Remélem egyik fegyómmal sem lesz baj...

Jah és kérdés: AK74-be (CM.048) és MP5-be (CM.041PDW) milyen hop-upot ajánlotok és honnan? Kezdenek szerintem kopni :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26824) drzozo


drzozo
senior tag

Abszolút jogos volt, úgyhogy nincs bennem rossz érzés, szabály, az szabály. Én sem örülnék túlzottan, ha 607-el lőnének rám.

Mivel nincs saját kronóm, csak azért van rossz érzésem, mert a korábbi 4 játékon nem volt probléma a mérésekkel, és tök tiszta lelkiismerettel indultam el ma játszani.

Hova mentek? Ketten mi is megyünk Szentendrére.

[ Szerkesztve ]

(#26825) apholyon válasza drzozo (#26824) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ne érts félre, nagyon sajnálom, balszerencsés eset... :(

Nógrádban... nem annyira sokan 12-15 ember szerintem max, csak laza vasárnapi lődözés az erdőben.... másra úgyis alkalmatlan lennék, láz + egész nap túráztunk. :B

Ajánlhattok egyébként egy napos játékokat... páran szoktunk menni... Ózd, Bp., stb.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26826) drzozo válasza apholyon (#26825) üzenetére


drzozo
senior tag

Softair tele van... Mi október végéig minden hétvégén megyünk. Utána még kevés van kiírva.

Airsoldier is mindig csinál.

Vasárnaponként Szentendrén pedig mindig nyílt játék van.

[ Szerkesztve ]

(#26827) werszomjas


werszomjas
őstag

Innen melyik GAS-os pisztoly ajánlott 28euro-ig?

üdv

(#26828) macilaci78 válasza werszomjas (#26827) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Adott paraméterek alapján az STTI márka azon modelljei, ahol rendes szekrénytár formájú a tár.
A legolcsóbb pénzt érő NBB a mezőnyben a KJW MK1, de az 40€.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26829) DNReNTi válasza apholyon (#26823) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem a sokat dicsert zold G&G nagyon bevalt mindket tipusba. En is csak dicserni tudom. Rendeltem most egy M4-et - mer az meg nincs - ahhoz is kosaraztam a zoldbol. A masik hasonloan johiru a Systema fekete gumija, de azt meg nem probaltam, illetve masfelszer annyiba kerul.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26830) werszomjas válasza macilaci78 (#26828) üzenetére


werszomjas
őstag

Csak másodlagos fegyvernek kell, tökéletes a legolcsóbb.

Melyik a szekrénytár?

1

2

3

üdv

(#26831) macilaci78 válasza werszomjas (#26830) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkeltek mindegyike.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26832) apholyon válasza DNReNTi (#26829) üzenetére


apholyon
aktív tag

És honnan érdemes rendelni? Esetleg egy linket tudnál dobni?

@Zoltankakuk: amikor nincs csapatos szervezés és van időm, én is a softair-ről szoktam szemezgetni... az ajánlás kérés arra vonatkozott, hogy esetleg van-e valahol pozitív tapasztalatotok :R

@werszomjas: nem akarok beleszólni, de ha csak másodlagos fegyvernek kell, akkor is minimum AEP -> Cyma, Gázos -> KJW. Ezek alá nem adnám, mert nagyon kemény sz*pások vannak vele (unokaöcsém bepróbált kettőt is - Stti és Well). :(

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26833) apholyon


apholyon
aktív tag

Jah igen: ismerős CM.126 AEP probléma: néha kettőt lő, kb. fél éves. Van esetleg ötlet, mi lehet a baja?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26834) DNReNTi válasza apholyon (#26832) üzenetére


DNReNTi
őstag

En eddig mindig GunFire-rol vettem, ha volt valami rendeles csak hozzadobtam, nyilvan csak ezt megrendelni nem tul kifizetodo. A CM126-ot meg add el, amig ossze nem torod mint en. :DDD Nagyon ropi anyagvbol van. A szant tarto ket kis pocs ugy megy szet mint a szel, egy kisebb esestol is, persze mukodik utana is, de a szigszalag sokat ront az osszkepen.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26835) apholyon válasza DNReNTi (#26834) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ismerősé, nem az enyém. :U Nem tudom érdemes lenne-e visszaküldeni TWG-seknek, vagy inkább megmókolni otthon - ez esetben ugrik a gari ugye.

Más: PJ S24 az A&K S24 utódja? :F

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26836) DNReNTi válasza apholyon (#26835) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nope.
Az A&K S24 es a PJ S24 ugyan az, csak amikor meg az A&K gyartotta a TWG-nek a sajatmarkas PJ cuccokat, gyakorlatilag atdobozoltak oket. Nincs kulonbseg a dobozon kivul. ;) A vegen teljesen egyforma arzenalunk lesz? :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26837) apholyon válasza DNReNTi (#26836) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát nagyon úgy néz ki, hogy hasonló az ízlésünk... :B :K Mikor elkezdtem játszani, már nagyjából megvolt, milyen fegyvereket szeretnék majd egyszer... a fele már megvan :P

Sajnos a munka és a család miatt kevés idő jut játékra, a pénzt sem szeretném "szórni" rá, de nah, nem sok hobbim van :N

Neked végül hogy szuperál az S24? ~ július óta nem nagyon voltam 2 héttel ezelőttig (se fórum, se játék közelében :( )

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26838) apholyon válasza apholyon (#26837) üzenetére


apholyon
aktív tag

Egyébként ha érdekel, ezek vannak eddig:
CM.048 (AK74) - terepre
CM.041PDW (MP5) - CQB leginkább (általában lekapom a tust)
CM.125 (USP) - másodlagos, mindig a mellényben van, AEP ugye, de imádom

- a Cyma belőlünk él, lol -

Amit még szeretnék:
VSR10 volt az eredeti elképzelés, de már ~1 éve az A&K S24 mellett "döntöttem"
Egy GBB vagy NBB pisztoly, leginkább KJW M9, de még képlékeny (a csapattársak "kínlódása" a gázos pisztolyokkal elveszi a kedvem :DDD)
CM.032 (M14) - DMR-ré alakítás (ezt csak ha túl sok időm és pénzem lesz, amivel nem tudok mit kezdeni)

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26839) DNReNTi válasza apholyon (#26838) üzenetére


DNReNTi
őstag

A CM048 nalam is megvan, CM041PDW szinten - bar en tussal jobban szeretem -, CM126 is van, de az elegge le van lakva szegeny, aztan van meg itt egy KJW M9 GBB, es az S24. Eddig elegge stimmel. :DDD Aztan mivel M4 ezek kozott nincs, szereztem azt is, mar meg is jott, viszont en most pont kulfoldon dekkolok, szoval majd ket het mulva tudom kibontani.

Az S24 amugy koszoni jol van, meghalalta a beleolt orakat, stabil FPS, jo lokep, viszont jatekon eddig kemeny ketszer tudtam kihasznalni. :DDD Nem baj, meg nem romlik.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26840) DNReNTi


DNReNTi
őstag

G36 fanok figyelmebe :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26841) apholyon válasza DNReNTi (#26839) üzenetére


apholyon
aktív tag

Lelki társam :U

Mondjuk az M4 nálam nem játszik. Unokaöcsémnek az a fő fegyvere (CM.008), jó kis lób@szó, de nekem nem tetszik... M14 annál inkább :)

Esetleg van egy listád, hogy miket cseréltél és/vagy módosítottál az S24-en? Hatásos lőtáv hol áll meg? M160 belement?

(Ha úgy jön ki a lépés, karácsonyra meglepem magam vele :DDD)

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26842) DNReNTi válasza apholyon (#26841) üzenetére


DNReNTi
őstag

Roviden - Hosszabban ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26843) apholyon válasza DNReNTi (#26842) üzenetére


apholyon
aktív tag

:R :R :R

Csupán 2 kérdés:
- Rugó: nem erős a 170-es? Illetve van picivel kisebb is, ami fúrás nélkül belemegy?
- Alkatrészek: "gyártól" - honnan is? :))

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26844) DNReNTi válasza apholyon (#26843) üzenetére


DNReNTi
őstag

De-de eleg eros, de begyengul kisse, szoval nem para. En azert vettem a 170-est mert 160-ast nem talaltam megfelelo atmerovel. A gyarihoz hasonlo atmerovel en nem talaltam rugot, viszont a henger elvileg VSR kompatibilis, szoval lehet bele tenni szabvaly VSR dugattyut, amibe mar konnyebb rugot venni, de szvsz annyit nem er a dolog. Egyebkent a gyari rugoval is ~540-550 FPS-t lehet hozni, ha rendbe van teve a gepezet, szoval nem veszitesz sokat, ha nem kinlodsz a felfurassal. A "gyartotol" azt meg ugy kell erteni, hogy szo szerint: egyenesen az A&K-tol.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26845) jansky1


jansky1
senior tag

Milyen lehet ez az akciós replika a twg-n? Nem találok róla tesztet, leírást sehol :F

(#26846) apholyon válasza jansky1 (#26845) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát elég érdekes konstrukció... :DDD
Nekem valami módosított M4 replikának tűnik. Az újabb Cyma (PJ) fegyverek anyaghasználatával nem szokott gond lenni. V2 GB - ez is fura számomra, összehasonlítás. Nekem csak V3-asok vannak. Az akksit meg jól látom,hogy csak 4 csavar kiszedésével lehet kivenni? :Y

Magamnak biztosan nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26847) macilaci78 válasza jansky1 (#26845) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teljesen átlagos M4 a Cyma (PJ) műhelyéből: megfelelő anyaghasználat, M-szériás fegyvertől jó minőség. M4/M16 vonalon vállalható darab.
Ver2 GB megy ezekbe, az Achilles-sarka ezeknek a le-letörő orr a GB végéről, nagy fps és nagy hideg kombinációja nem barátja.
A hop-up híresen szar, könnyen elállítódik, nehéz pontosan beállítani, de ez konstrukciós hiba. Egy G36-nál látott jóféle tárcsás hop up egység 10k, egy hagyományos M-szériás hop up egység a gyárival azonos konstrukcióval, de jobb kivitelezéssel 5-6k.
A betolható tusba rakott akku szerintem egy örökös hibaforrás, ha a funkciót is használod: a fém tuscső elnyírhatja a mozgó vezetéket, zárlatot is okozhat. Viszont a tusban lévő akku javítja a súlyelosztást. Amúgy ránézésre nem kell csavarozni, azok funkció nélküli álcsavarok, pusztán dekoráció. De a mai akkuk energiasűrűsége miatt 3-5 ezer BB-re való akkut bele lehet tenni egy tusba, így játék közben nem kell szétszedni.

Ha az M4/M16/HK416 vonal tetszik, akkor a Ver2 GB-szal és a gagyi hop uppal meg kell barátkoznod. Lehet ezekkel együtt élni, de több odafigyelést, törődést igényelnek.
Ver2 GB-ot használ még az Mp5 (kivéve K és PDW), G3 széria is, de ott a hop up stabilabb.
G36-ot szoktak venni az M-széria betegségeitől viszolygó játékosok, mert fasza a hop up állítási lehetősége, lenyelik a több részes kamra adta hátrányokat és a Ver3 GB stabilabb. Egy táradapterrel eszi az M-szériás tárakat is, és tele van szereléksínnel, tudod díszíteni optikával, peq dobozzal, gránátvetővel, villalábbal, lábbal, sokféle tussal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26848) jansky1 válasza macilaci78 (#26847) üzenetére


jansky1
senior tag

Nagyon köszi!

apholyon, DNReNTi, cm.048-on fps csökkentésen kívül hozzá kell nyúlni dobozból kivéve?
Jelenleg ez a replika tetszik a legjobban, S-es verzióban. Hogy venni mikor fogok, azt nem tudom :U

(#26849) apholyon válasza jansky1 (#26848) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát egy nagytakarítás-átnézés mindenképp ráfér, általában tele van trolltakonnyal. A gyári rugó is jó, ha vagy vágsz belőle, vagy kikapod az előfeszítőt. Hop-upot szidták régebben (ismerősök is és itt a fórumon is), én lassan 2 éve rendeltem, nekem már korrekt van benne. Most akarom majd cserélni, de nincs vele baj egyébként. Hogy szerencsém volt-e, vagy az újabbakban ezt orvosolták, azt nem tudom.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26850) apholyon válasza apholyon (#26849) üzenetére


apholyon
aktív tag

Még annyi, hogy ha benne hagyod a gyári rugót: nekem vágás után kicsit ingadozott az fps, kellett párszáz lövés, mire beállt. Jah és a gyári akksi kuka. Én Bp-en vettem hozzá modell boltban, mert jó áron volt, de rendelhetsz is. 7,4 V - 2200 mAh bőven elég a LiPo-sból, nekem bátran kibír több napot / játékot.

Merrefelé laksz? Ha közelemben, akkor megoldható, hogy kipróbáld... én pl. próba után estem bele :)))

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.