Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) macilaci78 válasza apholyon (#26900) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Softair-en ez a topik 165 oldalon keresztül foglalkozik többek közt PMR rádiókkal is. Keress rá a típusod szerinti keresőszóra, hátha lesz találat. Vagy kérhetsz is kölcsön kábelt, amíg megjön a sajátod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26902) apholyon válasza macilaci78 (#26901) üzenetére


apholyon
aktív tag

SoftAir-t néztem, semmi. Csapattársakat kérdeztem, de senkinek sincs kábel (illetve akinek van, más a csatija). :O

Nehezen hiszem el, hogy nem lehet ezt manuálisan megoldani... kevés dolgot nem találtam eddig meg az interneten, de ez úgy tűnik kifog rajtam. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26903) macilaci78 válasza apholyon (#26902) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kérdezni sosem szégyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26904) apholyon válasza macilaci78 (#26903) üzenetére


apholyon
aktív tag

Megvan, basszus... :W

A videóban, amit youtube-on néztem kérdezték kommentben és meg is válaszolta a srác...

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26905) DNReNTi


DNReNTi
őstag

GunFire beinditotta a HalloweeKi akcioit, bar en most pont nem akarom verni a penzt, csak gondoltam szolok, hatha valaki verne helyettem. Na jo ez visszaolvasva majd lehet rosszul hangzik. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26906) drzozo válasza DNReNTi (#26905) üzenetére


drzozo
senior tag

Nyilván olyan dolgok vannak leakciózva, amik nem kellenek. :DDD

(#26907) DNReNTi válasza drzozo (#26906) üzenetére


DNReNTi
őstag

Altalaban sajnos ez van ja. Kozze neztem a replikaknak is - nem mintha venni akarnek - de ott se lattam semmi uber-szuper ajanlatot. Mondjuk a Rockets BB 1 euroert az ev uzlete... :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26908) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok! r hopnak mennyi ertelme van ?

(#26909) apholyon


apholyon
aktív tag

TWG-n is vannak most jóárasítva, leginkább kiegészítők. Ha valaki tervez rendelni a közeljövőben, esetleg becsatlakoznék... :R

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26910) drzozo válasza apholyon (#26909) üzenetére


drzozo
senior tag

Milyen értékeben rendelnél és mikre gondoltál?

(#26911) macilaci78 válasza apholyon (#26909) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pár fekete molle pouch engem is érdekelne budapesti átvétellel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26912) apholyon válasza drzozo (#26910) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ez alkalommal semmi komoly, pár kiegészítő, azért írtam, hogy becsatlakoznék... szerintem 15-30 € max.

Ha majd rendelek nagyobb értékben, szólok :K

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26913) drzozo


drzozo
senior tag

Ha rendelünk ennyien, akkor én is beszállok, plusz az egyik csapattársam is.

(#26914) werszomjas


werszomjas
őstag

Talán érdemes megvárni a Black Fridayt, biztos lesz akció, másnem egy ingyen posta, én is fogok rendelni Budapestre.

üdv

(#26915) macilaci78 válasza werszomjas (#26914) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ingyen posta így is összejöhet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26916) apholyon válasza werszomjas (#26914) üzenetére


apholyon
aktív tag

Persze, nem sürgős, csak írtam előre... egyébként a tavalyi BF elég lehangoló volt...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26917) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat ha hülyeséget kérdezek :)
Nos van nekem egy Specna Arms M4-em amit szeretnék egy kicsit jobbá tenni.
Az elképzelésem,az lenne hogy tárcsás kamra,gumi,prec cső.
Elég sokat olvasgattam és a zöld Guarder gumit elég sokan ajánlották szvl ezt kipróbálonám.
Néztem ezeket a tárcsás kamrákat,találtam is prowin márkájut mert mindenk ezt dicséri viszont nem tudom megéri-e az árát,érdemes-e ilyet vásárolni vagy milyen alter. ajánlanátok?
Na és akkor a cső,amiben totál nem tudom mi van :DD
Milyen márka,milyen méret(átmérő,hossz) meg amit nem igazán vágok az hogy most a tárcsás kamrához
más fajta a bemarás,kivágás kell a csövön hogy jó legyen a cső?
Na meg ez a flat hop vagy rhop ezek mik?
Tudnátok ajánlani esetleg egy kombót (kamra,cső,gumi)ami jó lehet?
0.20-0,25 BB-t használok 0,25-el 330 fps korul van a fegyverem.
A cál a pontosság,lőtáv javitása lenne.
Köszi!!!! :R :R :R :R

Üdv! Gordon

(#26918) DNReNTi válasza Gordon32 (#26917) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha a cel a pontossag es lotav javitasa, arra valszeg tokeletesen megfelel egy zold gg gumi, es rendes BB, pont. Bar nem derult ki, pontosan milyen SA replikad van, ha nem a mostanaban bevezetett budget (core) sorozat tagja, akkor jo esellyel ennyi amire szuksege van. Esetleg egy alu o-gyurus nozi, ez mondjuk mar az en fetisem. Ha a cel az, hogy a fegyver arat megegyszer elkoltsd aftermarket cuccokra, melyek kompatibilitasa erosen kerdeses, akkor lehet venni peldaul tarcsas cnc kamrat, acel prec csovet, esatobbit, de ezek hasznossaga a jatek soran elkepesztoen alacsony, meg akkor is ha minden klappol, de cserebe elmondhatod magadrol, hogy ezek vannak benne.

Ami neked kell:
Egy jo hopup gumi, rendes BB (!!!), esetleg egy o-gyurus nozi, es egy rugo amivel +40 FPS-t kapsz (~M110). A varhato eredmeny: Szebb, pontosabb (kisebb szoras), hosszabb lokep. Konzisztensebb FPS. 370-380 FPS korul mar hasznalhatsz 0.28-at, szinten javit a lokepen. Ezt az egeszet meguszod 10K-bol.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26919) macilaci78 válasza Gordon32 (#26917) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt tudd, hogy hacsak nem kimondottan rossz a lőképed, a hop up, cső, kamra csere a legcsekélyebb mértékű javulást fogja eredményezni.

Az M4 gyári kamra híresen szar: nehezen állítható, de legalább könnyen elállítódik.
Szoktak valami alátétet tenni az egyik csavarfej alá (pl bőrdarabka), nehezebben állítódik el. Ebben a mezőnyben a Guarder például már elég jó. Ugyanaz a konstrukció, de méretpontos, nem sorljs, stb
A tárcsás megoldások konstrukciójukból adódóan pontosabban állíthatóak és nem is állítódnak el. A Prowin egy etalon ebben a mezőnyben. Ha már rászánod magad, hogy fém kamrát tegyél a fegyverbe, akkor inkább a Provin.
Előfordulhat, hogy az új kamrához új nózi is kelleni fog. Hát ez aztán tényleg lutri és próbálkozás kérdése, tizedmilliméterekről van szó.

Gumi sok dologtól függ: milyen BB, hány fps, egyes, vagy sorozatlövés dominál?

Cső: a hosszát a fegyver adja, általában a külső cső végéig ér. M4 meg sokféle csőhosszal van. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a rövid csövű M4-re rátesznek egy 30 centis hangtompítót és bele a hosszabb belső csövet, a henger meg marad az eredeti. A rövid csövű AEG-ek hengerek szélére szoktak lyukat rakni, ezzel csökkentik a henger térfogatát, hogy a BB mögötti többlet levegő ne befolyásolja a röppályát a csőből kilépve. Persze a hosszabb cső nagyobb térfogatú, amit a kisebb térfogatú henger már fékez...
A precíziós cső nem feltétlenül attól faszább, mert kisebb a belső átmérője, hanem attól, mert az a bizonyos átmérő sokkal egyenletesebb, kisebb a hibahatár. Tehát egy alap AEG cső mondjuk 6,08 mm belső átmérőjű +/- 0,05 mm hibahatárral, ami a cső több pontján is változhat, míg egy preccső hibahatára ettől sokkal kisebb.
Ezzel párhuzamosan az átlag BB 5,96 mm átmérőjű, +/-0,04 mm, a precíziós BB meg mondjuk 5,98 mm +/-0,005 mm, és ugyanez a precizitás a tömegben is tetten érhető.
Ezért van az, hogy egy gyári cső is lehet megfelelő akár rövidebb méretben is. Egyrészt mert a gyártási pontatlanság szórása megenged jobban sikerült darabokat is, másrészt vannak olyan AEG-ek, amik gyárilag már jobb minőségű csővel érkeznek.
Az AEG hop up kamrám egységesek, AEG csövekre jók. Az M14 esetében előfordul, hogy máshol kell legyen a bemarás, más AEG-ről nem tudok. (Springes fegyvereket nem keverem ide.)
Classic Army 6,04 mm-es csöve már jó, Systema is jók, Prometheus 6,03 mm faszántos, PDI 6,01 a csúcs. De ugye a minőségi csőhöz minőségi BB is dukál. BB-ből vannak ugye a BIO BB-k, amiket ma már a legtöbb szabadtéri pályán előírnak, viszont ezekből a megfelelő színű, tömegű, precíz kivitel nem biztos, hogy rendelkezésre áll az adott csőhöz.

A cső elején a kamra felől van egy téglalap alakú bemarás, itt lóg a gumi a csőbe és érintkezik a BB-vel. A gumit általában egy rugalmas henger nyomja le. Nálam egy 1,5 mm-es szilikonos vezeték blankolásából maradt szigetelés adja ezt. :D Ha a henger nem teljesen középen van és nem teljesen függőlegesen, a BB már kanyarodik is.
Kitalálták, hogy ez a dudor nem is annyira folytonos, hanem csak két oldalt van (H-lenyomó), így a benyomódó gumi sokkal jobban ráfeszül a BB-re, nagyobb az érintkezési felület, erősebb a hop-up hatás, illetve a szélesebb felület okán könnyebb pont középre és függőlegesre rakni.
Később azt is kitalálták, hogy a jobb és bal oldali dudort külön-külön is lehet állítani, AK-kban ez volt a BAX hop up.
Aztán jött a következő agymenés, hogy a hop up gumi belső felében lévő egy szem dudort is lecserélték 2-3 kis pöcökre, amit a dizájnos lenyomó kezel. Mintha fésülnéd a BB-t.

330 fps 0,25 g-mal kb 1,25 J, kb ugyanezt adja 370 fps-el a 0,2 g is. Ez játékkörülmények közt 40 méteren mellalakon pontos, azaz egy öv-nyak-vállak közt 10-ből 10-szer illik eltalálni. Ha ez megvan, akkor csövet ne vegyél. A gumi kopó alkatrész, vehetsz, a kamra a fentiek fényében csak kényelmi opció. Én maradok a sima egyszerű hengeres lenyomóknál és inkább összerakom rendesen azt a szart. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26920) macilaci78 válasza DNReNTi (#26918) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már leírtam, hogy 0,20 g-mal már most is 370 fps körül van. Ugye, kronózni ilyen tömegű BB-vel szoktunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26921) DNReNTi válasza macilaci78 (#26920) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ja bocs, bamba voltam, valamiert atsiklottam azon hogy 0.25-tel 330. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26922) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Kicsit kihalt a topik, ettol hatha felebred:

Persze szigoruan csak a G36 miatt. :U

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26923) Nereyn válasza DNReNTi (#26922) üzenetére


Nereyn
tag

Csak a G36 perszee :D

Csak hogy infót is írjak, most láttam Aliexpressen akciózik a baofeng, 11.11 kor elvileg (telefonos alkalmazásban láttam.

(#26924) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Próbáltam rákeresni a topikban, de nem találtam (biztos bénáztam), hogy az S24-be milyen átmérőjű rugót lehet beletenni esztergálás nélkül?
Szintén ebbe a puskába jól teljesít a Madbull VSR (piros) gumi? (az egyik boltban ahová kell mennem ilyen van most raktáron) SHS piros van itthon (GBB-be vettem, de nem kellett cserélni) az mennyire jó? A gyárinál jobb? Ha nem akkor pontosan milyen márka/típus jött be a legjobban a hozzáértő tulajoknak (főleg amit itthon is lehet kapni)?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26925) drzozo


drzozo
senior tag

Butított Thunder B-t honnan tudok venni? Az istenért sem találok...

(#26926) DNReNTi válasza Picturemaker (#26924) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az S24 dugattyu belso atmeroje 11.5mm, tehat kb 11mm-es kulso atmeroju VSR rugot kell keress. Nem lesz konnyu, mar most szolok. Amugy gyari rugoval is lehet hozni ~540 FPS-t. SHS gumi valszeg a gyaritol valszeg jobb, de inkabb Modify (en azt hasznalok), vagy Maple Leaf az ajanlott. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26927) Picturemaker válasza DNReNTi (#26926) üzenetére


Picturemaker
őstag

Akkor gondolom ez [link] nem jó? Viszont ha rendberakás után 500 fölött lesz, akkor egyelőre nem is cserélek rugót.
Keresek az ajánlott gumikból valami hazai boltban.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26928) DNReNTi válasza Picturemaker (#26927) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja. Ez tuti fail. Action Army VSR rugot tudom ajanlani abbol van 11.5mm-es de ugye akkor faragni kell a dugattyut hozza. Amugy airsoftplazaban szokott lenni ML gumi ha nem akarsz kulfoldron rendelni. ;) BB-bol 0.40-0.43-as Madbull Precision-t ajanlom.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26929) DNReNTi válasza drzozo (#26925) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez engem is erdekelne. Ez hany decibeles amugy? A normal asszem valahol ~130 korul van. Nem is igen lehet ma' ezeket hasznalni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26930) apholyon


apholyon
aktív tag

Zöld tracert honnan (és milyet) érdemes venni?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26931) Picturemaker válasza DNReNTi (#26926) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Maple Leaf Decepticon - evvel van már valakinek tapasztalata [link]?
Valóban jobb lehet ez az új típus vagy maradjak a Diamondnál?

A 70-es gumi elég vagy kell keményebb?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26932) DNReNTi válasza Picturemaker (#26931) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha a pontossag a celod akkor a Decepticons jo lesz. Kemenysegbol attol fugg milyen BB-t akarsz hasznalni, a nehezebb BB-hez jobb a puhabb, jobban meg tudja porgetni. Ha mas nincs, jo lesz a 70-es, de akkor en megallnek max 0.43g-os BB-nel. Kemenyebb semmikepp nem kell.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26933) DNReNTi


DNReNTi
őstag

CQB sniper-rel :DDD
Egy nem igazan MASZ kompatibilis jatek, de a palya kiraly.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26934) drzozo válasza DNReNTi (#26929) üzenetére


drzozo
senior tag

80 kornyeken kellene lennie. Elvileg egy magyar gyerek gyart ilyet, de nem talaltam meg Airsoftosok forumban a bejegyzest errol.

(#26935) DNReNTi válasza drzozo (#26934) üzenetére


DNReNTi
őstag

"egy magyar gyerek gyart ilyet"
Es ezt vajon engedik hasznalni jatekon? Mer ugye a jellemzo az, hogy ilyen takolt "piro" cuccok hasznalata tilos. Vagy akkor ez minek szamit? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26936) drzozo válasza DNReNTi (#26935) üzenetére


drzozo
senior tag

Igen. Most szombaton volt Tökölön egy gyakorló játék, be kellett mutatni, és pukkanás után engedték.

(#26937) Picturemaker válasza DNReNTi (#26932) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszönöm.

Más:

Cyma G36-hoz kamrát lehet itthon kapni valahol?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26938) macilaci78 válasza Picturemaker (#26937) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tessék, ezekben a hirdetésekben van kamra. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26939) Picturemaker válasza macilaci78 (#26938) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezeket néztem, de nem jó hozzájuk egyik AEG Hop Up gumi sem és így a 6mm-es lövedéket nagyon rossz hatásfokkal pörgetik. :P
De legalább a komplett G36-ot be tudom tenni a kamrába.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26940) apholyon válasza apholyon (#26877) üzenetére


apholyon
aktív tag

Erre esetleg valaki? (Ugyan most nincs AS1-on raktáron a G&G...) :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26941) DNReNTi válasza apholyon (#26940) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ingyen a so is edes. :DDD
Ki kell probalni, a legrosszabb ami tortenhet, hogy megveszed a zold GG-t amit akkor is megvennel, ha ezt ki sem probalod. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26942) apholyon válasza DNReNTi (#26941) üzenetére


apholyon
aktív tag

Na igen, de sajnos nem vagyok se türelmes, se időmilliomos :DDD
Gondoltam hátha van tapasztalat. De szerintem egyik fegyóba rakok ilyet, másikba meg G&G-t, aztán meglátjuk. Nem eget verő összeg és ugye sosem baj, ha van pótba :))

Még egy kérdés: övre pisztolytok: műanyag bepattintós (ami a sátorvasnál fogja) vagy szövet (patentes)? USP-hez...

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26943) DNReNTi válasza apholyon (#26942) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mindenkeppen a muanyag, tipusspecifikus tokot javaslom. Kenyelmesebb, konnyebb/gyorsabb hasznalni, es jobban tartja a pisztolyt. Ki sem lehet rangatni belole, nem kell felni, hogy elhagyod futas, kuszas, ugralas kozben.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26944) macilaci78 válasza apholyon (#26942) üzenetére


macilaci78
nagyúr

USP tárkioldója egy ritka gány megoldás. Nagyon sok tárat úgy hagytak el, hogy a fegyver tokban volt...
Műanyagot vegyél, olyat, ami a sátorvasat és így a tárkioldót is takarja, nehogy a szerelék oldani tudja.
A szövettok mivel rugalmasabb, így rajta keresztül is oldhatja a tárkioldót mondjuk kúszás, hempergés, vagy esés közben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26945) apholyon válasza macilaci78 (#26944) üzenetére


apholyon
aktív tag

...és Renti.

Köszi! Honnan rendelnétek? Aliexpress-en gagyik vannak?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26946) DNReNTi válasza apholyon (#26945) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az ara eleg huzos de ha lehet ilyet. Nekem is ez van, csak Berettahoz, tokeletes. Van utangyartott is kb fele ennyiert, azzal nincs tapasztalatom.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26947) macilaci78 válasza DNReNTi (#26946) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt nem javaslom, mert a tárkioldó szabadon van...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26948) apholyon válasza macilaci78 (#26947) üzenetére


apholyon
aktív tag

És tudsz esetleg olyat ajánlani, amelyik takarja?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26949) DNReNTi válasza macilaci78 (#26947) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ja igaz. Berettabol indultam ki. Ott ez nem olyan para.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26950) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Napi hulye kerdes. Airsoft cuccok tarolasa minimum milyen homersekleten ajanlott? A csalad bovul, es a cuccok ki fognak szorulni a hazbol. :DDD

Leginkabb a tomitesek, gazok, akkuk miatt erdekes.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.