Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) macilaci78 válasza lacy86 (#25650) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Magyarországon forgalomba hozott fegyver csak bevizsgált, próbajellel ellátott példány lehet.
Te magánimportot követsz el, rád ez nem vonatkozik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25652) DJGABI válasza lacy86 (#25648) üzenetére


DJGABI
addikt

ahova mi járunk pl cyma ak-k a bérlős fegyverek. ha a sok kezdőt kibírják, akkor bármit.

arcvédelemet nem tudom szoktak-e használni, fém rácsos maszk ebay/ali óccó
én hordszíjat is vennék. imádom, baromi hasznos cucc.
szemvédelemnek a munkavédelmi szemüveg is tökéletesen megfelel, azt itthon is elég venni.
1-2(-sok) midcap (de ahhoz akkor már mellény, chestrig, ruha.... lehet azért költeni erre a hobbira, na :DDD )

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25653) lacy86 válasza DJGABI (#25652) üzenetére


lacy86
addikt

Erre a hordszijra, stb... ha tudnal linkelni azt megkoszonnem 👍

Macilaci!
Amit Te irtal ossze az kb. 50e FT-ban van benne
Szerintem ez turheto 😜

(#25654) DJGABI válasza lacy86 (#25653) üzenetére


DJGABI
addikt

ak-hoz asszem már 2 pontos szíj kell: [link]
maszkot ilyesmit [link] vettem, mert bérlősöknek ezt adják de nem használtam, egyénfüggő

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25655) macilaci78 válasza DJGABI (#25654) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az AK-47 elülső szíjakasztója nagyon lapos, a linkelt akasztó nem megy bele.
Itt vannak jobbak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25656) DJGABI válasza macilaci78 (#25655) üzenetére


DJGABI
addikt

mindig tanul valamit az ember :R

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25657) lacy86


lacy86
addikt

Uccso lama kerdes.
Az alap fegyverhez is jar aksi, ugye? :)

(#25658) Thome válasza lacy86 (#25657) üzenetére


Thome
addikt

Igen, de sokra nem jó. Lipo töltő + a tusba beleférő lipo akku beszerzése ajánlott.

(#25659) macilaci78 válasza lacy86 (#25657) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jár, de minőg és tartósság szempontból széles skálán mozog.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25660) lacy86 válasza Thome (#25658) üzenetére


lacy86
addikt

macilaci ajanlott 2 nappal ezelott egyet - az lesz szerintem

(#25661) lacy86


lacy86
addikt

Macilaci!

Amit linkeltel plusz tarak, abbol mindegy melyiket rendelem?

(#25662) macilaci78 válasza lacy86 (#25661) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tárból technikailag 2 típus van:
High cap: ezt adnak a legtöbb fegyverhez, egy kis tartály van a tárban, alatta egy rugó által működtetett tárcsa, ami tolja a bb-t a fegyóba. Felül csak beleöntöd a bb-t, alul megfeszíted a rugót és kés. Mondjuk 500 bb.
A mid cap egy cső, amibe rugó ellenében beletuszkolod a bb-t. Töltőveszző, vagy bb loader a töltés módja. A midcap mondjuk 130 bb, low cap mondjuk 80 bb, realcap mondjuk 30 bb.

AK tárak általában kompatibilisek egymással, de az ördög a részletekben lakozik. A 47-es a fém, hosszában bordázott tárral autentikus, a 105 a sima műanyag narancssárgával, stb.

Legalább 1 póttár hasznos.
A high capben zörög a bb, mint egy befőttesüvegben a száraz bab. Mrg lehet tanulni vele csendben mozogni, de gyakorlatot igényel. Vannak játékok, ahol a rugós tárakat szabad csak használni.

Van még motoros tár, gyakorlatilag ez egy olyan high cap tár, ahol a tárcsát villanymotor tekeri.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25663) lacy86


lacy86
addikt

Akkor ebben benne van minden ami kell, ugye? :)

[link]

Ha igen, akkor indul a megrendeles :P

(#25664) DNReNTi válasza lacy86 (#25663) üzenetére


DNReNTi
őstag

En mid-cap tarbol meg betennek legalabb egyet, de inkabb kettot. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25665) lacy86 válasza DNReNTi (#25664) üzenetére


lacy86
addikt

Ketto lett belole :P
Koszi ;)

(#25666) lacy86


lacy86
addikt

Jelentem a "pack" megrendelve.
Email-ben fognak ertesiteni merre jar a csomag vagy tudom En is kovetni?

Elvileg UPS hozza

(#25667) DNReNTi válasza lacy86 (#25666) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kapsz ertesiteseket is majd, de tudod is kovetni package number alapjan a UPS oldalan majd. Egyebkent arra lehet szamitani, hogy jovoheten kb ilyenkor jon meg, 4-5 munkanap az atfutas altalaban. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25668) Thome válasza lacy86 (#25666) üzenetére


Thome
addikt

Ez patent kezdő szett!

(#25669) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A midcaphez gyorstöltőt egyikőtök sem javasolt? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25670) lacy86 válasza macilaci78 (#25669) üzenetére


lacy86
addikt

Bakker azt kihagytam 😂

Mindegy, majd vesz maganak 😜

(#25671) DNReNTi válasza macilaci78 (#25669) üzenetére


DNReNTi
őstag

Lol, ennyi eszem pont nem volt. :DDD Az olyan mint a levego, termeszetes, hogy van. :D Egyebkent meg lehet probalni modositani a rendelest, vagy irni nekik hogy modositsak ok, es a kulonbozetet kifizetni. Szerintem megoldhato. Proba szerencse.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25672) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Szeretném kipróbálni az Airsoft-ot is, eddig csak paintballoztam, de itt az ideje egy hasonló sport elkezdésére is.

Legjobban nekem az M4 jön be. Az airsoftujonc-ot olvasgattam, és sokmindenre fény derült számomra. Viszont a legnagyobb kérdés megmaradt sajnos. Pontosan melyik gyártó fegyverét vásároljam meg? A lényeg hogy nem a legolcsóbb gyártók termékeit akarom megvenni, de nem is a legdrágábbat. Hanem amolyan jó ár érték arányú fegyvert, mondjuk olyan 60-70k környékig.
A fent említett összegért lehet kapni olyat ami tartós, pontosan lehet vele lőni, és tényleg minőségi darab? Olvastam airsoftujoncon hogy melyik gyártó hogy áll a "rangsorba" kb. de pl. különböző kategóriák között árba van hogy nincs olyan nagy különbség, főleg ha jó akciót ki lehet fogni.

Szóval ti mit tudnátok ajánlani M4-ből ami a fenti feltételeknek megfelel? Nyilván ha ilyen áron inkább egy Cyma ajánlott akkor ok, de ha van minőségibb 70 helyett 80k-ért, akkor nyilván érdemesebb azt venni? Gondolom mindenképp olyat vegyek amibe Li-Po akkut lehet beletolni, Ni-MH helyett?

Irányzék terén nekem a red dot jönne be a legjobban, kérdés hogy mennyire használható, nem-e állítódik el esetleg?

Magyarországon nagyon sok cég van ahol Airsoft fegyvert lehet kapni, így talán jobb lenne itthonról, de a külföldi rendelés is ok, több száz terméket rendeltem már a világ különböző országaiból.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#25673) jozsi252


jozsi252
veterán

Na közbe itthon találtam ezt.

CM.007 M4 R.I.S mi a véleményetek erről a verzióról? Árba pont belefér, egy jóféle red dot hozzá, 2-3 mid cap tár ha megyünk ismerősökkel lövöldözni, itthonra gyakni meg high cap tár.

iPhone 13 Pro Max

(#25674) macilaci78 válasza jozsi252 (#25673) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A napokban a fórumtárs is efelől érdeklődött, csak AK fronton. Az alapok ugyanazok.
Ni-Mh helyett Li-Po bármelyikben használható, csak külön töltő kell hozzá.
Bármilyen szar szutyok airsoft fegyver pontosabb egy korrekten összerakott paintballnál.
Red dot nem állítódik el, inkább a fegyver: hop up, koszolódik a cső, tömítések mennek tönkre. Ezek befolyásolják a lőképet. Red dotból egy GP-t próbáltunk éles Mp5-ön, 3 ezer lövés alatt sem volt baja. Ami gond lehet, ha lövés éri a lencsét, de erre vannak vastag plexi előtétlencsék.
M4 fordfoggantyúra rakott red dot elég magasan van ahhoz, hogy paintball maszkban is jól használható maradjon.

80k-ért már szétnéznék a használtak között: az árban lehet akku, tár, irányzék, fet, cserélt alkatrészek. Egy hozzáértő szaki 5-10 ezerért átnézi, keni, tömíti, hézagolja. Az M4 tipikusan az a rendszer, amihez új korában is hozzá kell nyúlni, mert out of the box egy sem jó. Van, hogy csak hop up gumit kell cserélni, van, hogy teljes vezetékezés, stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25675) jozsi252 válasza macilaci78 (#25674) üzenetére


jozsi252
veterán

Taiwangun oldalát böngészve hirtelen 2db-ot találtam ami jó lehet számomra.

CM.002A1 Full Metal [CM]

CM.005 RASII CQB Full Metal [CM]

Erről a kettőről mi a véleményed?

Li-Po téren nincs gondom mert régebben modelleztem és maradtak dolgok, szóval az a legkevesebb. Viszont a fegyó átnézéséhez ha eljutok oda hogy meglesz, mindenképp kelleni fog segítség.

Amúgy a hosszú csővel pontosabb találatot lehet elérni mint a rövidebb csővel? Vagy a 2 fent linkelt között milyen nagy különbség van még?

Nem mondom hogy az AK nem lenne jó, de attól függetlenül M4 kinézet miatt jobban bejön.

iPhone 13 Pro Max

(#25676) macilaci78 válasza jozsi252 (#25675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a 2.-at venném a ris előagy miatt és a hátul lévő akku miatt.
Belül ezek egyformák, nem várható különösebb probléma, megbízható gyártó és bolt.

Helyileg hol vagy? Hátha tudunk ajánlani valakit a közelben.
Érdemes kérni az ingyen gyengítést, ha úgyis átnézeted, ingyen rugó...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25677) Thome válasza jozsi252 (#25675) üzenetére


Thome
addikt

Picit toldd meg, s vedd őt: Specna arms M4

Ez tényleg gyorsrugó cserés, masszív, egyben van. :K

[ Szerkesztve ]

(#25678) jozsi252 válasza macilaci78 (#25676) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor szerinted az 50-80k közötti áron ez tűnik a legjobb vételnek? Mert ahogy látom most 33%-al olcsóbb ez a fegyó. Nem tudod véletlenül hogy ez a promóció meddig tart?

Pontos helyet nem írnék ki, de Gödöllőtől nem messzire lakom. Pesten dolgozok a X. kerületbe, szóval nem gond egyáltalán az sem hogyha Pestre kell felvinnem.

(#25677) Thome

Benne van a keretbe, szóval nem gond. Azért is kérdezem hogy 50-80k környékén melyik a legjobb vétel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25679) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, fel lett próbálva kétféle red-dot, egy ACOG, meg egy 552 holo (fentrű' lefelé, mint a képen). Nekem kb. megvan már, hogy melyik legyen, de kíváncsi vagyok, ki mit mond... :DDD

(#25680) NeoPampalini válasza jozsi252 (#25678) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egyik ismerősöm most vett egy ilyen Specna M4-et, nagyon korrekt fegyver, más kérdés, hogy nekem nem tetszik. :D

(#25681) Thome válasza jozsi252 (#25678) üzenetére


Thome
addikt

Nekem annyira megtetszett, hogy a végre rendberakott a&k m4-em eladásán agyalok, hogy vegyek egy ilyen gyorsrugós specna armsot.. :DDD

Nem egy kategória a cymával, csak annyit mondok. Cyma M szériája nem a legjobb, csak akkor gondolkozz cymán, ha nem M4-et akarsz.

NeoPampalini: holo, ez egyértelmű. :D

[ Szerkesztve ]

(#25682) jozsi252 válasza Thome (#25681) üzenetére


jozsi252
veterán

Az az igazság hogy láttam pár itthoni webshopban a Specna Arms M4-et, de a topicba rákeresve nem sok találatot dobott ki, ezért nem fektettem plusz energiát a keresésbe. Vagy esetleg aránylag új gyártó, azért nem sokszor lett említve a gyártó neve a topicba?

(#25680) NeoPampalini

Ő itthon szerezte be, vagy kintről?

iPhone 13 Pro Max

(#25683) NeoPampalini válasza jozsi252 (#25682) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Itthon vette, Bp. Keletinél (Militáns shop).

Thome: :D

[ Szerkesztve ]

(#25684) macilaci78 válasza jozsi252 (#25678) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen akcióval Specna. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25685) macilaci78 válasza NeoPampalini (#25679) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ACOG lehet, hogy jó helyen van, de a holot előrébb tenném.
Ha torzításmenetes red dot, akkor a holo, ha 4x32 távcső, akkor ACOG.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25686) NeoPampalini válasza macilaci78 (#25685) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az ACOG az sima 1x-es. Nekem a holo jobban fekszik, az inkább kétszemes, én meg nem szeretek hunyorogni. :D Szóval holo lesz belőle, amint megint lesz 552-es az ehobby-n, meg pénzem is lesz rá. :)

(#25687) .45 válasza jozsi252 (#25678) üzenetére


.45
csendes tag

Ennyiért már vannak márkás M4ek is. Itt nézegesd a King Arms M4eket, már egy ideje akciósak, 330€ helyett 230-ért. Itt van róla teszt magyarul. softair.hu-n van kulon topikja, ott is van egy csomó tapasztalat

(#25688) macilaci78 válasza .45 (#25687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy látom, franciaországi cég, de a csomag is EU-n belül van feladva? Máskülönben vám+áfa is jön rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25689) .45 válasza macilaci78 (#25688) üzenetére


.45
csendes tag

FB-oldalukon ott van a francia cím. Nyilván nem fogok neki USA céget ajánlani... :D

(#25690) DNReNTi válasza .45 (#25689) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mondjuk az mokas, hogy a listaban 190 euros fegyvereket megnyitva, mar 230 euroba kerulnek. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25691) .45 válasza DNReNTi (#25690) üzenetére


.45
csendes tag

Az :D
Telefonról nézed? Itt nekem is 190eket ir, elobb PCrol neztem, ott a listaban is 237 volt. Vagy bugos a weboldal vagy meg akarják téveszteni a vevot :((( Kinek melyik nézopont szimpatikusabb ;)

(#25692) DNReNTi válasza .45 (#25691) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem nem, laptoprol neztem, de akarhogy nezzuk eleg tre. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25693) .45 válasza DNReNTi (#25692) üzenetére


.45
csendes tag

Akkor passz, de tenyleg átvágásnak hat :D

(#25694) DNReNTi válasza .45 (#25693) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyebkent most GF-en szetnezve, en is talaltam igen szimpatikus Specna M4-et CQB-re. A vegen elcsabulok... SA-A06-tal van valakinek tapasztalata? Eleg keves info van rola a neten, mondjuk az inkabb pozitiv. Nekem nagyon kis szimpatikusnak tunik, igazi genyo lehet epuletekben. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25695) macilaci78 válasza .45 (#25689) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ragasztottam fel magam a pofakönyvbe. Elhiheted, nehéz teher ez nekem, de valahogy csak cipelem... :W

Mellesleg van a honlapjukon is cím.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25696) macilaci78 válasza DNReNTi (#25690) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nyelvválasztásnál tapasztaltam ezt. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25697) Thome válasza jozsi252 (#25682) üzenetére


Thome
addikt

Nyugodtan megveheted, jó cucc, bele tök átlag mint a másik hasonszőrű M4-eké, itt is csak annyi, hogy rendbe kell tetetni hozzáértővel, hézagolni, kipucolni, hopup gumi csere, esetleg rugócsere a masz miatt (de jár hozzá gyengébb rugó is), alapból lipo akkuval küldik, szóval csak egy lipo töltőt kell mellé beszerezni és mehet játékra az eszköz.

(#25698) jozsi252 válasza Thome (#25697) üzenetére


jozsi252
veterán

Gunfire-en van amúgy valamilyen általános kuponkód amivel lejön 5-8% vagy valami ilyesmi?

Most épp keresek mid-cap tárat hozzá, illetve bb-t, valamint még nagyon gondolkozok hogy milyen célzó legyen. Nyílt irányzékú Red dot, vagy pedig valamilyen zárt irányzékú távcső.
Van olyan amit M4-re nagyon szoktatok javasolni hogy jó?

iPhone 13 Pro Max

(#25699) jozsi252 válasza jozsi252 (#25698) üzenetére


jozsi252
veterán

Na közbe nézelődtem itthoni boltokba, és BB-t tökmindegy hol veszek, nincs nagy különbség, szóval azt itthon fogom. Irányzékot lehet nézek softair.hu-n.

Mid cap táraknál olvastam hogy érdemes esetleg a saját gyártóét használni, mert lehetne kompatibilitási gondok. 100rd mid-cap magazine for M4/M16 type replicas - black Elvileg ugye ez megy az általam választott fegyverhez is?

Akkor a BB-t, irányzékot megoldom itthon, lipo jár hozzá, töltőm van, tárat rendelek hozzá, van más dolog ami még kellhet szerintetek? Átnézetni úgyis átfogom itthon hogy minden rendben van-e vele, nyilván a kisebb dolgokat itthon meg lehet kapni, nem is vészes áron, de a fegyvert mindenképp kintről érdemes az olcsóság miatt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25700) Thome válasza jozsi252 (#25699) üzenetére


Thome
addikt

Kompatibilis igen!

Helyileg merre vagy? 1-2 ilyen táron én is agyalok, ennyi pénzért nem lenne sok.
Lehetnek vele az elején adagolási gondok, be kell járatni szépen, és nem szabad belefújni semmilyen cuccot amitől jobban csúszik, mert azt a bb is megkapja akkor.

Én speciel holosightot ajánlanék hozzá, én kínából rendeltem 9.000 Ft-ért, minimálisan szellemképes csak, tökéletesen használható. Cserébe várni kell rá 1 hónapot: Holosight
Hozzávaló elem: Elem
Igen, lusta voltam elmenni boltba elemért, ezt is rendeltem... :DDD

Kissé szopó volt mire rájöttem hogyan kell beletenni az elemet hogy működjön. 4db, 2-2 megy a két oldalába.

BB-ből nekem Guarder Bio bb-vel nem volt gondom, de mindenki a G&G bb-re esküszik.
Most vettem egy zacsi BLSBB-t, meglátjuk mit tud, elvileg ez a csúcsok csúcsa aegbe. Majd kiderül.

A rockets és társai (PJ, blaster) BB messziről kerülendő.

Egy ilyet bedobhatsz mellé, nem lesz vele gondod: G&G 0,25g bb

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.