Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) DNReNTi válasza macilaci78 (#26150) üzenetére


DNReNTi
őstag

De ez a dugattyu felakadas most hogy johetett elo? Eddig semmi ilyen nem volt. Mindig ugy van elteve a fegyver hogy parat lovok vele egyes lovesben ahogy irtad is. Most a gaz foleg az hogy egyesben fel sem huzza teljesen a dugattyut olyan mintha megszorulna vagy nem lenne eleg kraft. Na majd raszanok egy fel napot es faszan ujrahuzagolom es osszrakom.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26152) macilaci78 válasza DNReNTi (#26151) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit huzagolsz? :D

Lehet, a motorban a szénkefék kormosak például és csökken a teljesítménye.
Én kivenném a GB-ot, ráraknám a motort és kipróbálnám egyes lövéssel csupaszon, mit csinál. Egyes lövésen elvileg a ciklus azzal zárul, hogy a dugattyú elöl van, a nózi pedig hátul. Ha nem így van, az inkább vezérlés lesz, elcsúszott a ciklus. Ezt el lehet érni azzal is, hogy szűz kislány módjára húzod az elsütőbillentyűt és egész egyszerűen nem marad addig zárva az áramkör, amíg végig ér a ciklus.

Megnézném a kötéseket is, mert ha erőlködik a motor, több áramot vesz fel, minek okán melegszik a vezeték. A legvékonyabb szakaszon a leginkább, alapesetben ez a kapcsolókés tud lenni, esetleg rosszabb minőségű csatlakozósaru, vagy forrasztás.

Lehet, egy FET megoldja minden problémádat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26153) DNReNTi válasza macilaci78 (#26152) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Mit huzagolsz?" :DDD LOL... Autokorrekt. :DDD
Koszi a tippeket, megnezem majd ha lesz ra ido. Nincs valakinek elado? :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26154) macilaci78 válasza DNReNTi (#26153) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De. Valakinek biztosan van eladó. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26155) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ha esetleg valaki most gondolkozik sniper epitesen, egy eleg igenyesnek tuno keszre szerelt alternativa a tegnap megjelent SSG24. Igaz a keszletet sikerult is kiarulni a sogornak 1 nap alatt, de a pre-order soran, meg mindig "csak" alig 500$ a fegyver. Azert ne tessek azonnal a bankkartyahoz kapni, azert "csak" ennyi, mert kozvetlenul a gyartotol, Azsiabol jon, tehat lehet szamolni azzal, hogy ezt meg jol megvamoljak, megafazzak. ;) Ha nem igy lenne, akkor megfordult volna a fejemben hogy en is rendelek egyet. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26156) macilaci78 válasza DNReNTi (#26155) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, minek kell olyan sokáig kézben tartani a füstgránátot. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26157) DNReNTi válasza macilaci78 (#26156) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hozzafagyott :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26158) MasterHUn válasza DNReNTi (#26157) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Nem érdekel valakit eladó vese? :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26159) macilaci78 válasza MasterHUn (#26158) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26160) Andre88


Andre88
újonc

Sziasztok 500 euroert legjobb fegyverek ? (Assault Rifles ) koszi !

(#26161) DNReNTi válasza Andre88 (#26160) üzenetére


DNReNTi
őstag

Joforman mar barmi komprumisszummentes valasztas 200 euro korul / felett, a maradekbol meg lehet felszerelest venni. Tarak, melleny, vedofelszereles, tolto, alkatreszek, akarmi. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26162) Andre88 válasza DNReNTi (#26161) üzenetére


Andre88
újonc

Tudnal mondani markakat melyikbol erdemes ..ujonc vagyok es nem tudok el igazodni rajtuk..thx

(#26163) MasterHUn válasza Andre88 (#26162) üzenetére


MasterHUn
senior tag

G&G
ICS
Tokyo Marui[TM]
King Arms
Specna Arms
Ares
Ra-tech
WE,
GHK
WA
KJW
KSC
KWA

így hirtelen ennyi :)

Van köztük jópár gyártó aki gázosat és elektromosat is gyárt.

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26164) DNReNTi válasza Andre88 (#26162) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ahogy latom MasterHUn mar ellatot a markakkal kapcsolatos tanacsokkal. De egy eszrevetel ha megengeded: ujonckent nem lenne jobb inkabb venni egy 100 euro korul fegyvert, 100 euronyi felszerelessel, es elmenni 2-3 jatekra, hogy egyaltalan bejon e? Aztan ha bejon, akkor ezeket a cuccokat kis buktaval el lehet adni, es megvenni a dragabb es talan jobb felszerelest, ha meg nem jon be az a kis bukta vallalhato. A penz itt nem minden, nem attol lesz elvezetes a jatek hogy van egy 150K-s fegyvered. :U

Szerk:
Na de hogy linkeljek mar egyet: VFC Avalon Saber CQB

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26165) macilaci78 válasza Andre88 (#26160) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nem teljesen így megy.

Elektromos, vagy gázos? Tudod-e, melyik mit takar, mivel jár?
Milyen széria jön be neked? G3, AK, M4/M16, de még az M14 is ide fér, HK 416, Sig-ek, AUG
Ha az "antikvitást" szereted, STG 44, MP40, PSS, Thomson M1A1

Ismered-e az airsoft korlátait, mint hatásos lőtávok, pontosság, vagy egyáltalán a birtoklás, használat feltételei mind jogi, mind biztonsági oldalról?

Írtad, hogy újonc vagy, de mennyire? Az ábécétől kezdjük el magyarázni, vagy van már valami tudásod, tapasztalatod?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26166) Thome


Thome
addikt

Okosítsatok.
Újrahézagoltam a fegyverem mer múltkor elszabtam.
Az normális hogy egy 15-25-ös sorozatnál a tamiya csati körül langyosra melegszik a kábel? 7,4-es lipoval, 12:1-es kerék szettel, 100-as rugóval.

(#26167) macilaci78 válasza Thome (#26166) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csatlakozón is múlhat... Ha ki van lazulva, kis felületen érintkezik, máris melegszik.
A fegyver hangja milyen? Erőlködik, vagy csendesen jár?

Hézagolásnál minden nélkül csak a fogaskerekekkel összerakom a GB-ot, készre húzom a csavarokat és ha szépen siklik szabadon, tengelyirányban nincs nagy holtjátéka (0,7 mm-en belül), akkor jó. Ezen felül ami még tud szorulni, az a motormagasság, vagy a dugattyú válla a nútban. Előbbit tudod állítani, hallod, utóbbi azért nem szokott előfordulni, elég hézagos az.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26168) Thome válasza macilaci78 (#26167) üzenetére


Thome
addikt

Minden patent most, csak a melegedés nem tetszett, de esélyes hogy csak bebeszélem a hibát magamnak.

(#26169) DNReNTi válasza Thome (#26166) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jo hogy mondod, neki is ugrok az AK-nak, meghezagolom szepen aztan remelem nem lesz gond vele. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26170) DNReNTi válasza DNReNTi (#26169) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na most ugy nez ki jo lett. Jo a hangja es a lenyeg: nem akad fel vegre. Kihezagoltam szepen, illetve eszre vettem hogy az adagolo lap (nem gyari van benne) egy nagyon picit megszoritja az utolso fogaskereket mikor az hatrahuzza. Lefaragtam belole kb fel milimetert es igy tokeletes lett. Az is feltunt hogy a motoron a vezetek saruja kicsit el tud mozdulni, nem tudom ennek koze lehetett az eredeti problemahoz, de azert fogoval lapitottam rajta annyit hogy jo szoros legyen. Meg kellene mar csinalni az atvezetekelest... :D Remelem igy marad egy darabig mer most elegem lett a butykolesbol. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26171) nyisziati


nyisziati
veterán

Hatalmas Valentin napi akciók az Evike-nél! 25% kedvezmény VDAY2017 kuponkóddal.

Plusz alkalomhoz illő pink H&K G36C. :))

(#26172) DNReNTi válasza nyisziati (#26171) üzenetére


DNReNTi
őstag

UH! :D :D :D :D Hogy nez az ki :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26173) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!

Fiammal ronggyal töltött kartondobozba lövöldözünk olykor célba. A dobozban összegyűlt bb ket felhasználhatom újra, vagy ne szarrágóskodjak? ( azt értem,hogy a földes koszos golyócskákat nem érdemes mosogatni )
Vagy összenyomja esetleg kissé?

Más. Szeretnék egy chronot venni. Ezek a "lyukas dobozok" amivel airsoftot mérnek miért nem alkalmasak légfegyver diabolot mérni? Mert nekem olyan kellene ami mindkettőre jó.

(#26174) DNReNTi válasza zarew (#26173) üzenetére


DNReNTi
őstag

BB-t semmikeppen ne hasznaljatok fel ujra, akkor sem ha az latszolag nem koszos, vagy nem serult. Epp eleg maga a becsapodas, illetve az esetleges egymasnak utkozesrol mar ne is beszeljek, hogy minimalisan is de seruljon, es szennyezodjon a BB. Kb 1 Ft egy BB, nem er annyit h osszekarcolassza a belso csovet, vagy a hopup gumit. Krono ugyben nem tudok segiteni, en is szemezek vele, de meg nem vettem ra magam, hogy erre "kidobjak" 20K-t.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26175) nyisziati válasza zarew (#26173) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia! Én is összegyűjtöm a BB-ket, üres gyümölcsleves dobozokra lődözök. Meg vettem hálós céltáblát is, szintén ecélból. Nem sz#rrágóskodás szerintem, darabja kb. 1 Ft a jobb minőségűnek (és szerintem csak olyat érdemes venni, hosszútávon meghálálja a fegyver). Letisztítom, ha kell, mosom is.

Amerikai videókat nézve feltűnően gyakran előkerül egyébként, hogy részletekbe menően ecsetelik, melyik töltény mennyibe kerül, mennyire gazdaságos egy-egy fegyver stb. Mondjuk ez inkább tűzfegyvereknél jellemző, de légfegyvereknél is előfordul, hogy kitérnek rá.

Szerk.: na tessék, DNReNTI már rám is cáfolt. :D

[ Szerkesztve ]

(#26176) zarew válasza DNReNTi (#26174) üzenetére


zarew
senior tag

Köszi!

Hát én 20-ért boldogan vennék egyet.

[ Szerkesztve ]

(#26177) DNReNTi válasza zarew (#26176) üzenetére


DNReNTi
őstag

Gunfire-on eleg jo a kinalat bar a keszlet eppen sovany, de szoktak lenni raktaron. Itt tobb tipus is megall 20 korul, viszont nem tudom ezek alkalmasak e hagyomanyos legfegyver kronozasara, egyebkent a mukodosi elvuket figyelembe veve, szerintem alkalmasnak kellene lenniuk.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26178) zarew válasza DNReNTi (#26177) üzenetére


zarew
senior tag

Lehet ott a bibi,hogy az airsoft nem igen tud 7.5 julist. De oda van írva : csak airsoftra.

(#26179) DNReNTi válasza zarew (#26178) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hat nem tudom, kapasbol a legolcsobb azt irja:
Capable of measuring:
- muzzle velocity (between 50-2600 FPS)
- muzzle energy (between 0 and 500J)

Ez szerintem fedne egy hagyomanyos legfegyver torkolati sebesseget es engergiajat. Ettol fuggetlenul persze meg lehet valami oka, hogy nem alkalmas, vagy nem eleg pontos a mereshez, de otletem nincs mi lehet az, mivel a meres csak annyi, hogy ket egymastol fix, elore meghatarozott tavolsagra levo fotocellat egymas utan megszakit az elottuk athalado lovedek, majd a kapott idoeredmeny, es az ismert megtett tavolsag fuggvenyebol kiszamolhato a sebesseg. Szerintem edes mindegy mi halad at, ha az a meghatarozott hatarertekeken belul van. Persze lehet teljesen hulyeseg amit irok, majd valaki kijavit ha van tapasztalata a kerdesben.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26180) zarew válasza DNReNTi (#26179) üzenetére


zarew
senior tag

Maximálisa elég légfegyóra is. Jó lenne,ha valaki tudna tapasztalatról beszámolni. Sajnos most elég béna netem van,szinte minden oldalt letilt. (Penny free wifi)

(#26181) macilaci78 válasza DNReNTi (#26172) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmi gond nincs, legalább könnyen megtalálod a fűben elejtett tárakat. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26182) macilaci78 válasza zarew (#26173) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A BB-t, ami a csövön egyszer már átment, ne tegyél még egyszer fegyverbe! Lehet, hogy szemmel látható sérülés nincs rajta, de igenis deformálódhat...
Használt BB-t claymore-ba, esetleg 40 mm gránátba tettünk, már ha volt türelmünk söprögetni.

Az airsoft fegyverek reális valahol 80-180 m/s lövedék-kezdősebességgel rendelkeznek, ennyit tud a max 3,6 J, ez az, amire azt mondjuk, 50 méteren fejre, 90 méteren emberalakon pontos.
Ezzel szemben egy légfegyver 7,5 J, ami 50 méteren alma méreten pontos...

Van olyan kronó, ami megméri az airsoft, paintball, légfegyver, de még a P9 RC 9 mm-t is, de az nem a 20 k árkategória. :))

Kérdezz rá mailben, hogy az adott típus alkalmas-e klasszikus légfegyver kronózására, illetve van-e erre is alkalmas típus? Vagy vadászboltban, hagyományos fegyverboltban érdeklődj, a típusra meg guglizz rá...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26183) zarew válasza macilaci78 (#26182) üzenetére


zarew
senior tag

Na végre itthonról ki guglijútyúboztam. Ezt a példányt meg is vettem. Ennyit nekem megér. Egy bazierős PCP légpusekkel is tesztelték.
A boltban több nyalánkság is van!

(#26184) DNReNTi válasza zarew (#26183) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egeszen barati arban van. ;) Jo vetel, lehet en is lecsapok ra.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26185) macilaci78 válasza DNReNTi (#26184) üzenetére


macilaci78
nagyúr

27 € felett megfoghatja a vám, 27% ÁFA biztos, plusz egy valamekkora vámtétel (3-10%). Így is jó ára van?
A lengyel webshopok a vámot már megfizették (EU-n belül vámunió van, ugyanannyi Magyarországon is), illetve a webshopban feltüntetett ár már tartalmazza az eladó ország ÁFA-ját is, ezért is drágább. Meg persze a lengyelek sem szerelemből árulják.

Ha olyasmit rendelsz, ami rendeltetését tekintve éles lőfegyveren is használható, az külön móka. Ilyen például az éjjellátó céltávcső 200 €-ért... :)) Ez speciel haditechnika, puszta birtoklása is szabálysértés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26186) DNReNTi válasza macilaci78 (#26185) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jogos, valahogy megfeledkeztem rola hogy ez nem EU. :D :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26187) macilaci78 válasza DNReNTi (#26186) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26188) DNReNTi válasza macilaci78 (#26187) üzenetére


DNReNTi
őstag

lol :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26189) zarew válasza macilaci78 (#26185) üzenetére


zarew
senior tag

180 rendelés felett vagyok, és még eddig megúsztam. Reménykedek. Mivel itthon 26 körül van, megéri a rizikó. Találtam egy tesztet is róla Becz László kolléga billentyűzetéből. Mondjuk nem mai modell, de ezek szerint bevált.

(#26190) DNReNTi válasza zarew (#26189) üzenetére


DNReNTi
őstag

Bedobsz majd ide infot rola, hogy mik a tapasztalataid, illetve felakadt e a vamon?
Thx!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26191) apollo12


apollo12
veterán

heló van egy ak beta cyma-m, tegnap kicseréltem a gyári hop up gumit egy madbull hop up shark ra, lőttem párat és szépen adagolt, ma reggel Veszprémnél crononál már bb adagolási gondjaim voltak 150fps, 50fps irt 370fps helyett :(( . Pályára nem is vittem mert ha állítottam hop up on akkor már nem lőtte ki a bb ket.

G&G bb ket használok

mi lehet a baja ?

(#26192) macilaci78 válasza apollo12 (#26191) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyire volt hideg a rendszer?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26193) apollo12 válasza macilaci78 (#26192) üzenetére


apollo12
veterán

0 cfok körül volt

(#26194) jozsi252 válasza apollo12 (#26193) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem lehet hogy az új gumi túl kemény? Mert a hideg nagyon nem tesz jót neki, nem melegszik fel mint egy lágy gumi, és az fps ezért simán leeshet arra a szintre amit te írsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26195) Thome válasza apollo12 (#26191) üzenetére


Thome
addikt

Na azért ott a kronóval is voltak érdekes dolgok... 360 helyett 430-at mért egy M100-as rugóra párom sima Cyma M4hesében, utána pedig az M95-re 295-öt (igen, ott helyben szétkaptam és beletettem egy másik rugót), itthon bekronózva pedig 260 fps... Szóval ismét rakhatom vissza ezt a rugót is...

Az én M4-esem pedig 360-at lőtt, itthon persze 310-et.

Ja persze, amit itthon mértem azt normális szobahőmérsékletűre átmelegedett fegyverrel, ezek pedig a jéghideg fegyverrel mért értékek. Na de elkanyarodtam nagyon...

Hopup gumit csekkold, szedd szét, ha túl sok a teflonszalag rajta, lehet az is az okozója.

A napokban én is bedobtam egy zöld G&G gumit egy Cyma cm031 Ak74-be, katasztrófális lőképpel és fps-sel hálálta meg, a gyári gumival ködzöni jól van. Nekem AK-ban (meg úgy enbloc) a Guarder 50-es szilikonja vált be.

[ Szerkesztve ]

(#26196) apollo12 válasza Thome (#26195) üzenetére


apollo12
veterán

nem raktam rá teflon szalagot, így is alig tudtam bele erőltetni hop up gumit a hop up kamrába még vágnom is kellet belőle

(#26197) Thome válasza apollo12 (#26196) üzenetére


Thome
addikt

Ott lesz a bibi. Megvan gyűrődve kicsit, miután finoman beletoltad-forgattad, utána told koppig, s picit előre -hátra tologatva igazgasd a helyére.

Nálam a szappanos vízzel körbekent hopup gumi vált be a kamrába berakásakor.

(#26198) DNReNTi válasza Thome (#26195) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha mar itt tartunk, lehet teljesen baromsag amit most kerdezek, de:
A homerseklet nem befolyasolja a kronozast? Magat a kronot ugy ertem, par hete mi is voltunk jatekon, meg a minuszokban, es total ossze vissza mert a cucc. 80-100 FPS kulonbsegek jottek ugyanazoknal a fegyverekkel, jellemzoen fentrol lefele, tehat mondjuk 3 meres: 370, 320, 280 FPS. Ez mi az isten? :D En kronozas elott kilocsoltam egy tarat, hogy melegedjen a gumi meg az egesz, de nekem is ossze vissza ertekek voltak.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26199) zarew válasza DNReNTi (#26190) üzenetére


zarew
senior tag

Természetesen!

Más, vettem egy Taurus PT99 pisztolyt. Ez az első airsoftom. Eddig egy patronnal 3x29 golyót kilőtt de kb 6 patron és 2 hét után már a 3. tár vége előtt kifogy. Szóval elvinném valahova ahol átnéznék, beállítanák ( belőnék). A keleti környékén járok. Az ottani boltba bevihetem? Vagy kit ajánlanátok? Az sem baj,ha a légfegyverekhez is ért.

(#26200) MasterHUn válasza DNReNTi (#26198) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nekem a DMR-emre mértek (480 volt fénykorában) melegbe 498-at idegbe 450-430at is... aztán kapott új gumit kék madbul azthiszem. jelenleg 477-et visz. 2-3 fps szórással

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.