Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!valaki rendelt mar redwolf oldalról ?Szerintetek mennyire valószínű ,h meg vamoljak a rendelést ?

(#25452) Thome válasza kiki22 (#25451) üzenetére


Thome
addikt

Szinte garantált a vám. Szóval ezzel számolhatsz nyugodtan.

(#25453) macilaci78 válasza kiki22 (#25451) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Redwolf rendelésbe beszállok kp-val.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25454) sss válasza kiki22 (#25451) üzenetére


sss
senior tag

Ár/súly/méret/értékfüggő.

(#25455) .45 válasza kiki22 (#25451) üzenetére


.45
csendes tag

Van Redwolf UK is, annál nincs vám/áfa

(#25456) kiki22 válasza macilaci78 (#25453) üzenetére


kiki22
senior tag

Sajnos az a baj csak a kinai redwolfon van az a pisztoly es cso amit akarok.ukn sajnos nincs

[ Szerkesztve ]

(#25457) macilaci78 válasza .45 (#25455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez marhaság. Az UK vámot és áfát fizeted meg.

Kiki: engem nem zavar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25458) Thome


Thome
addikt

Lesz egy Gunfire rendelésem jövőhéten. Ha érdekel valakit valami, nézze meg és jelezze PÜ-ben.

Ha minden igaz, már régebben vezényeltem le ilyen rendelést itt... :))

(#25459) kiki22 válasza macilaci78 (#25457) üzenetére


kiki22
senior tag

130 euro a pisztoly amit kineztem.Szerinted erre mekkora lesz az afa?420mm es prec csobet lehet itthon kapni valamelyik boltban?Gunfiren es taiwangunonse lattam.

(#25460) macilaci78 válasza kiki22 (#25459) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyi lenne? 27% A vám valami 3%.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25461) DNReNTi


DNReNTi
őstag

FYI: Taiwangun-on free shipping van honap vegeig! ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25462) Thome válasza DNReNTi (#25461) üzenetére


Thome
addikt

Csak 69€feletti vásárlás esetén. ;)

(#25463) DNReNTi válasza Thome (#25462) üzenetére


DNReNTi
őstag

Bakker, tenyleg, micsoda b*zisag mar ez...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25464) Thome


Thome
addikt

Ha már Taiwangun. Még 30 euró és free shipping. Valaki rendelne még?

(#25465) macilaci78 válasza Thome (#25464) üzenetére


macilaci78
nagyúr

D-ring, ivózsák, pisztolyhoz fegyvertáska, némi madzag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25466) kiki22 válasza macilaci78 (#25465) üzenetére


kiki22
senior tag

Hali!lonex ak hop up kamra mennyire szamit jonak?

(#25467) Thome válasza macilaci78 (#25465) üzenetére


Thome
addikt

Ha komoly a dolog, akkor privátban boxoljuk le! :K

(#25468) macilaci78 válasza kiki22 (#25466) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lonex jó dolgokat csinál, de inkâbb a springek terén van otthon. AK kamrából a Prowin a tutkrály.

Thome: oké.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25469) kiki22 válasza macilaci78 (#25468) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi.Es belehet itthon szerezni?lonexet is gunfirerol neztem.

(#25470) Thome


Thome
addikt

Na erre mondjatok valamit, mert tanácstalan vagyok.
Boyi 130-cas midcap fém tár.

Kihagy, nem adagol rendesen.

A&K M4 CQB - Guarder 50-es gumi, minden más gyári. Ja meg a rugó gyengébb.

Amit próbáltam:

- Megreszelni a bb akasztót...eredménytelen.
- A rugó baromi hosszú volt benne ami kinyomta a bogyókat... nyestem belőle...eredménytelen.
- Csak rugót nyestem meg, a bb akasztót nem reszeltem, ugyanaz.
- A tárakasztót kifeszítettem hogy jobban beakadjon, benn maradjon a tárfészekben, nem jó.
- Előretoltam a tárat lövéskor. Nem volt jó.

Cyma hicap tárral ugyanez a tünet, bár az a Cyma M4-ben is bohóckodik néha, szóval ott is a tárral van gond.

Gyári A&K Hicap jól adagol, legalábbis jónak tűnik.

A gyári A&K viszont a Cymában nem adagol jól, szóval.

Merre induljak tovább?

(#25471) Thome válasza Thome (#25470) üzenetére


Thome
addikt

Na update. Megreszeltem a bb akasztót a száján az A&K tárnak, az mostmár a Cymában is adagol, illetve a Cyma tárat is, ez mondjuk nem lett tesztelve, de 99% hogy adagol, mert eddig is ez működött inkább.

Szóval még mindig a Boyi tárakkal van valami, mert az a Cymában sem akar jól működni.

(#25472) Thome válasza Thome (#25471) üzenetére


Thome
addikt

Na 50-es Guarder kicincáltam a helyéről, vissza a gyári gumi. Holnap teszt. Remélem megoldja.

(#25473) kiki22


kiki22
senior tag

Hali!colt 1911 bol milyen markakat erdemes nezegetni?

(#25474) macilaci78 válasza kiki22 (#25473) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Spring, aep, gbb, gnb, gg, co2?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25475) kiki22 válasza macilaci78 (#25474) üzenetére


kiki22
senior tag

Gázost szeretnék.co 2 meg a leghasznalhatobb hidegekben?

(#25476) twi452 válasza kiki22 (#25473) üzenetére


twi452
senior tag

Én is coltot szerettem volna mégpedig egy gyönyörű olive színű KJ Works-öt néztem ki. Meg is néztem boltban és olvadoztam milyen szép aztán az eladó srác lebeszélt róla mert nagyon sok gázt használ fel a sín mozgatáshoz úgyhogy kb annyit lőhetsz vele mint az igazival... 7-8 lövés és kifogy belőle a greengas :)

A másik versenyző nálam a beretta volt ugyancsak KJW amit meg is vettem és imádom (a szomszédok nem biztos de nem panaszkodnak :) )
Ezzel kb 50 lövést le lehet adni(2 tárat), ezt lehet co2-es tárral is és greengassal is használni én a gg-t választottam.

Ezt a "Texas star-t" pedig tegnap délután barkácsoltam felújítási hulladékokból és egy kivénhedt régi merevlemez motorjából mint csapágyazás :)
Ahhoz képest, h így nem került semmibe csak szabadidőmbe nagyon jó szórakozást nyújt :D
Tegnap este az egész család "játszott" vele. Nehezítésként lehet mindenféle méretű tetőket rakni rá nem csak a standart befőttest meg ugye lehet azt messzebb is rakni :D

a videón kb 10 lépés távolságra volt (7-8 méter?) és nem vagyok ügyes céllövő :)

[Youtube]

[ Szerkesztve ]

(#25477) macilaci78 válasza kiki22 (#25475) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A spring és AEP a leghasználhatóbb, a CO2-nek is vannak korlátai.

WE 4.3, vagy 5.1 High Capa, elérhető termék elérhető áron, vagy a KHW-k. 1911-ből nekem a Western Arms jött be legjobban, de alapvetően nem szertem a .45 cal-t.

twi452 egy 1911 tár jóval keskenyebb, mibt egy 9 mm, gg-ből kb a fele fér el benne, de 25-30 lövésre így is elég. Viszont a méretkülönbség miatt a CO2 bem autentikus.
Persze a nehezebb fém szánt nehezebb mozgatni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25478) kiki22 válasza macilaci78 (#25477) üzenetére


kiki22
senior tag

Es a kwc rol mi a velemeny?

(#25479) macilaci78 válasza kiki22 (#25478) üzenetére


macilaci78
nagyúr

KWC, KSC, KWA egy kutya, picit a KJW alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25480) kiki22 válasza macilaci78 (#25479) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi.amugy mi az eletartalma kb egy ilyen fegyonak?minden hetvegen mennek vele kb jatekra.

(#25481) DNReNTi válasza kiki22 (#25480) üzenetére


DNReNTi
őstag

Attól függ mennyire vigyázol rá és tartod karban. :)
Zúztam én már le pisztolyt összesen 2 játékon. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25482) Thome válasza macilaci78 (#25479) üzenetére


Thome
addikt

Én úgy tudom hogy a kwc volt a belépő a normális gázosoknál, aztán kjw, és a ksc, kwa pedig a legjobbak (kwa=ksc, csak trademarkok nélkül). Vagy ez már nem így van?

(#25483) macilaci78 válasza kiki22 (#25480) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak oldalfegyver, akkor keveset használod, ha főfegyver, akkor hamar lesz párja is. :K Volt olyan szombat, hogy 2800 BB-t lőttem el egy TM G26Ad-vel.
A nagyobb gyártók fegyvereihez vannak tuningalkatrészek pl szerszámacélból. Egy 30k-s piszrolyra 100k-t is rá lehet locsololni anélkül, hogy kívülről meglátszódna, de üzembiztonság tekintetében nem lesz párja. Elég lesz csa a gumit cserélni. Ha minden hétvégén pisztolyharcra fogsz menni, akkor még meg is éri.

Thome: jószerével ugyanaz a gyártósor, csak az egyik a délelőttös, másik a délutános műszak...
Azért egy KSC G18C GBB nem rossz, csak az a műanyag rakétaszelep... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25484) kiki22 válasza macilaci78 (#25483) üzenetére


kiki22
senior tag

Kwc egy kicsit dizajnra jobban bejon .Marmint a feliratok :-) kjw 1911-en ugye nincs.De ha annyival minosegibb akkor azt veszem.Meg kesobb szeretnek egy olyan revolvert is amit mutogattam.Csak nehez a beszerzes :-(

[ Szerkesztve ]

(#25485) Kobe


Kobe
veterán

én is pont most terveznék egy aep-t másodfegyvernek.
A glock és hasonló kisebb "marokfegyverek" annyira nem jönnek be, egy cyma desert eagle el szemezgettem. Van valami hasonló kialakítású, fém aep még a piacon amit érdemes figyelembe venni ?

(#25486) DNReNTi válasza Kobe (#25485) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem egy Cyma (CM126 azt hiszem) Beretta M9 AEP-em van másodfegyónak.
Ez már neked kicsi lenne?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25487) macilaci78 válasza Kobe (#25485) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mp7, nagy testű AEP, án a Galaxynak van fém is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25488) Kobe válasza macilaci78 (#25487) üzenetére


Kobe
veterán

Ismerem :) annyira nem jon be fogasra, inkabb vmi pisztoly lesz, amit mellenyre elolre vagy combtokra lehet rakni inkabb.

Csak nem tom egy desert eagle kydex tokban mennyire nehez vagy nagy, pl egy mellenyen

(#25489) macilaci78 válasza Kobe (#25488) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mellénye válogatja. Ahol a pisztolytok csak egy hálós anyagra van varrva, az kényelmetlen, a pisztoly súlya alatt előre bukik a felül (markolatnál) nehéz tárgy (pisztoly). Egyedül háton fekve kényelmes.
Egy merevebb MOLLE alapra felfűzve viszont már kényelmesen hordható akár egy DE Hard Kick is.

Persze az egészhez az is hozzá tartozik, hogy fel kell tudni rendesen öltözni. A mellény legyen passzosra állítva, ne lebegjen rajtad, mint egy széldzseki. Én így használok egy 75 Tactical molle-s pisztoltokot IBA mellényen. Ha akarom, sima övre is fel tudom fűzni. A mellényen nagyon magasan van, pár hónapot beleöltem a gyakorlásba, hogy gyorsan tudjam elővenni és fegyvert váltani, de megérte. :K
Övön kényelmesebb használni, de nem mellényben, mert a mellény és a zsebek útban vannak. Ha pedig féloldalasan pakolom a mellényt, akkor félrehúz a súlya.

Amit szerintem nem érdemes, nem szempont, az a pisztolytokra varrt/szerelt pisztolytártartó. Úgysem a fegyvert fogó kézzel tárazol, így a fegyvertok nem esik a másik kézre.

A kydex tokok jók. Figyelj arra, nehogy véletlenül kiessen belőle a pisztoly (lanyard), vagy a tár. Többen hagytak el pisztoly Dobos tokból, vagy USP tárat fegyverből. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25490) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!dot payel valaki szokott fizetni taiwanon?mi a trükkje ?

(#25491) Alien83


Alien83
senior tag

Sziasztok.

Nemsokára, ha nem jön közbe valami váratlan dolog a postánál, akkor szerdán érkezik egy "WE BERETTA SAMURAI EDGE"

:D

Ez zöld és kék gázzal ajánlott használni.
Ezek az adatai:

WE Biohazard Samurai Edge "Full" fém GBB pisztoly
Gyártó : WE Tajwan
Tár kapacitás : 26 BB
Hossz : 210 m
Súlya : 1,055 g
Kaliber : 6 mm BB
Ajánlott lövedék : 0,2-0,25 g BB
Lőtáv : 40-50 méter
Kezdősebesség : 320 fps (100 méter/mp, 1,1 joule) Topgázzal,0.2g BB-vel (Gyári adat)
Hop-up : Igen, fix
Használható gáz : „Zöld gáz” „TOP gáz”.

Ezzel kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy sokmindent olvasgattam az Airsoft után, érdeklődtem.

De itt szeretném ha valaki pár konkrét tanáccsal ellátna, ez a fegyver kb miket tudhat, és igazából a karbantartás állapot fentartás, helyes használat lenne fontos tisztáznom.

Vagyis, hogy ebbe konkrétan mit vegyek ha használni akarm?
Sima gázt kell nyomnom a tárba és ennyi?
Vagy kis palackokat?
Golyóból csak prémiumot?
Egészen pontosan a "mire képes"-re azt értetem, hogy a sok kis bizgentyű rajta mi? Illetve erre azt írják 40 méterig pontosan lő....
40 méter??? ez igaz? Ekkora erő lenne egy pisztolyban?

Hogy kiméljem a legjobban? Elsődleges vásárlás a rajongásom miatt volt ez szerintem egyértelmű lesz, de hobby szinten biztos néha lőnék is vele. :D

(EDDIG EGY OLCSÓBB RUGÓS PISZTOLYOM VOLT, GÁZOS EZ AZ ELSŐ, EZÉRT KÉRNÉK TIPPEKET)

Köszönöm! (válasz pm-ben is tökéletesen megfelel :R )

(#25492) drzozo válasza Alien83 (#25491) üzenetére


drzozo
senior tag

Kétlem, hogy egy 40 méterre álló ember testét 0.2-es BB-vel (cirka 320 fps-sel, kint a szabadban - de meg merem kockáztatni, hogy szélcsendben sem -) eltalálnád... :D A pisztolyok alapvetően másodlagos fegyvernek vannak az airsoftban, közelharcra. A 40 méter az nekem már nagyon nem közel.

[ Szerkesztve ]

(#25493) DJGABI válasza Alien83 (#25491) üzenetére


DJGABI
addikt

ahogy írja 0,2-es bb-t vegyél hozzá. én tőlük vettem, ilyen típust [link] AEG-be, igaz.

gázokhoz nem értek, de ahogy látom te se, lehet túlzás volt elsőre GBB-t venni.. többiek talán itt segítenek vele. amúgy palackos (green gas) meg patronos (CO) van. tied a "belenyomós", nem tudom ebből mi az ajánlott, ilyesmit kell keresni: [link]

300+ fps-es simán lehet h 40métert elvisz, az más kérdés h mennyire pontos :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25494) Thome


Thome
addikt

Green gas +15-15 fok felett ok.

Ha épp nem lődözöl, az üres (értsd, gáz sincs benne) tárba egy szusszanatnyi gázt nyomsz hogy a tömítéseket feszesen tartsa.

A tárba fejjel lefele töltöd a gázt.

1 telitöltött tár gáz átlagosan 1,5-2 tárnyi bb kilövésére elegendő.

Karbantartásában én sem vagyok okos.

(#25495) macilaci78 válasza Alien83 (#25491) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fura, hogy senki sem írta a védőszemüveget...

Fix a hop up, vagyis a lőképet a BB súlyával tudod befolyásolni. A pisztolyok általában 0,2 g lövedékhez vannak kitalálva, de elképzelhető, hogy 0,23 - 0,25 - 0,28 g lesz a legjobb. Ezt ki kell tapasztalni.

Egy palack formájú gázt kell venned, aminek a csupasz csőréből jön a gáz. A tárat úgy töltöd, mint az öngyújtót: seggel felfelé és rászorítod a szelepre a tartályt csőrrel lefelé. A gáz a nyomás miatt cseppfolyós, hallani fogod, ahogy átgolyik. Kb 3-5 s.

Ahogy lősz, fogy a gáz, ami hőt von el a rendszertől. Párás odőben akár még deres is lehet a fém fegyver, tár. Persze ehhez komolyan kínozni kell.

Arról, hogy a tárakat nyomás alatt kell-e tárolni, megoszlanak a vélemények. Tömítéstechnikai szaküzlet elérhetőségével készülj fel, kb 5, 20 mm átmérőjű, kb 1-2,5 mm vaatag gumitömítés fog kelleni. Alapszabály: ami nem romlott el, azt ne javítsd meg! Ráérsz akkor szétszedni a tárat, ha sziszeg.

Pisztoly: ugyanaz: ne szedd szét, vagy legalábbis a kelleténél ne jobban!
Kézbe fogva a szán hátulján van a biztosító, ezzel tudod be- és kibiztosítani a fegyvert. A markolaton a sátorvas tövénél a tárakasztó, feljebb a markolat közepénél a szánakasztó, előrébb a szánt levevő retesz.
A szánt úgy kell levenni, hogy kitárazol, a retesz melletti gombot benyomva a reteszt lenyomod és előre lehúzod a szánt. A szánból a kamrával együtt kiveszed a csövet és azt belül megtisztítod. Ennyi elég a rendes karbantartáshoz, meg persze kívül tisztán tartod.
Persze belül is vannak kopó, gyengülő alkatrészek, mindnek megvan a jellemző tünete. Pár ezer lövés kell azért hozzá.

Még annyi: ez a fegyver a megszólalásig hasonlít az igazihoz: súly, küllem, kezelés. Ha a szán az utolsó BB után nem akad hátul, jó eséllyel a gáz van fogytán.

Gáz: a palackos airsoft gáz gyakorlatilag kenőanyaggal dúsított PB-gáz. A green gas az alap, a többi gáz erősségét gyakorlatilag csak a töltőnyomás növelésével emelik. A legerősebb a red gas. Vannak kempingezéshez használatos PB gázpalackok, amire lehet kapni átfejtőt a gázos tárakhoz. Működik, a kenés is megoldható. Ha sokat használod a fegyvert, gazdaságosabb így. A CO2 fegyvereknél csak a tár különbözik: egy 12 g-os patront csavarsz bele, mint a szódába. Valamivel erősebb, jobban igénybe veszi a fegyvert, cserébe alacsonyabb hőmérsékleten is üzemel. (A hideg fém ridegebb, könnyebben törik.)

YT a barátod, sok how to videó van a fegyberedhez, népszerű darab, de a sima M92 Berettától csak dizájnban tér el, így bármely WE Beretta videó megteszi.

Időnként a pici hernyócsavarokat érdemes meghúzni a kapott imbusszal. Sok biztosítókar hever a pályákon...

DJGABI: második pisztolya...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25496) Alien83


Alien83
senior tag

Ja a védőszemüveg alap!
Utánanéztem legelsőnek ahogy belementem a rugósba már a szabályoknak, szabályzatoknak!
A biztonság az első nekem.

Iszonyúan köszönöm mindenkinek! :)

Bár valszeg kiderült a fegyver neve után sokatoknak hogy ez a pisztoly elsősorban egy "gyüjtői darab lesz" a felhasználást illetően semmiféle túlzott igénybevétel nem fog történni, nem viszem ki airsoft versenyekre, játékokra, vagyis csak néha hébe-hóba lönék vele. :)

Mert ez inkább a játék "RE sorozat"irányában táplált mérhetetlen rajongásomnak köszönhetően lett megvéve (persze érdekel az airsoft téma is természetesen de valszeg később rendes használatra inkább veszek egy másikat).

Csak a tisztítás, meg alkatrész cserét azért kérdeztem, hogy elég-e az én használati tervemhez ahogy mondtátok a csövet tisztogatni, vagy szét kell esetleg jobban szedni, mert ha nem muszáj nem szedném nagyon szét.

Valamint ezek a gumi alaktrészek cseréjét ha folyton figyelem, ez mellett én a neten infok alapján azért érdeklődtem nálatok mert attól féltem, hogy a magas ára ellenére talán lehet vannak benne olyan a szigetelést kivéve dolgok, alkatrészek amik eltörhetnek?
Mert kis tömítéseket cserélni gondolom nem vészesen drága és én magam meg tudom csinálni.
De ha alkatrészek, rugók eltörnek hamar elhasználódnak, azt nem tudom én magam könynen meg tudom-e javítani ha veszek. :)

YT-ot nagyon sok videó néztem azóta.
DE!
Egyrészt nem vagyok nagy angolos, nem igazán értek angolul.
Illetve nem is találtam nagyon ilyen videókat, lehet rosszul keresgéltem, amiben akár kitérnek ezekre a részletekre.

Ja és ez igaz? Hogy ezt a fegyver be tudom állítani 3-as sorozatlövésre?

Mégegyszer nagyon köszönöm hogy ennyit segítettetek, így értem azért kb a dolgokat, persze majd használat közben lesz gyakorlati tapasztalat is, de hát valahol el kell kezdeni.
Eddig légpuskám volt, mint fegyver, de valamiért ezek most jobban érdekelnek.

40méteres táv amúgy nekem is rögtön gyanús volt amúgy. Ennyire nem vagyok azért buta hogy ezt bevegyem, odáig ellátni is kemény. :D

///

Még 1 dolog nem tiszta nekem, ezekre a fegyókra milyen távolság az, amikor sérülést okoz ruhán kersztül ha eltalál valakit?
1-2 méteren bellül?

[ Szerkesztve ]

(#25497) Alien83


Alien83
senior tag

Erről az oldalról rendelt már valaki bármit is?
Mi a vélemény? csak mert ahogy nézem nincsen adat hogy az üzlet hol található helyileg....
Vagy ez csak simán egy "csak online" üzlet?

http://www.airsoftmagyarorszag.hu/

???

(#25498) macilaci78 válasza Alien83 (#25497) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A domaint egy szlovák cég jegyezte be, egy győri van megadva adminkontaktnak. Szerintem nem magyar, hanem szlovák cégként értékesítenek szlovák áfával.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25499) Alien83 válasza macilaci78 (#25498) üzenetére


Alien83
senior tag

Vagy úgy. Köszönöm a segítséget, csak furcsa volt hogy nem találtam helyileg ezt a boltot, közben láttam hogy van egy banner hogy webshop, de azt hittem van helyileg képviselete. :)

Ma jött meg a fegyver amit rendeltem amúgy. :)

(#25500) macilaci78 válasza Alien83 (#25499) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Domain.hu, publikus adat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.