Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) macilaci78 válasza DNReNTi (#26999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez így van, a motor erőlködik, az ellenállás nő, a biztosíték elolvad és megvédi a rendszert.

Nem lehetett nem törölni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27002) DNReNTi válasza macilaci78 (#27001) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hum, akkor meg jo hogy nem olvadt le. Mondjuk van vagy 5 forint.

Nagyon troll vagy. 5 percig tudtam neki orulni. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27003) DNReNTi


DNReNTi
őstag

TaiwanGun-on egesz hetvegen black friday lesz, a GunFire-en meg mar tart is.
Ha esetleg valaki rendelest tervezne, most mar birja ki hetvegeig.

Amugy a GF akciok, eleg sovanyak.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27004) DNReNTi


DNReNTi
őstag

S24 pillanat a hetvegi jatekrol. Ki lett probalva az MK7 egyenruha is akcioban, elegedett vagyok, 30 dollarert rendben van. Kesztyumet nem bantani, occo, jo. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27005) apholyon válasza DNReNTi (#27003) üzenetére


apholyon
aktív tag

Mint általában... tavaly a TWG is gyászos volt... :(

Nincs túl magasan a távcső?

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#27006) macilaci78 válasza apholyon (#27005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is azzal akarom szívatni, de maszkban kell ennyit áldozni a kényelem oltárán.
Az ivózsák csöve laza és a rossz vállon van átvezetve. Nehogy kényelmesen befeszüljön a tus a vállgödörbe! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27007) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Kezdő AEG-es kérdés:

Adott egy nem azonosítható G36C. Kissé elment a nyomás belőle. Annyit kiderítettem, hogy a GB-n belül van a hiba.
Úgy is akarok egy kicsit mókolni vele (kicsit hosszabb cső, ezért más henger, stb.).
Egy kampós rugó van a dugattyúba rögzítve. Ha cserélem a dugattyút és/vagy a fejet, akkor a rugót is kell? Mert ahogy néztem a kínálatot egyik fej sem olyan kialakítású, mint ami most van benne és nem tudom, hogy a kampós résszel mi legyen.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#27008) macilaci78 válasza Picturemaker (#27007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A rugó kampós vége a dugattyúfejre csavarozott spiátertömbre van akasztva, a legalja megoldás. Új rugó, új dugattyúfej.
Visszavághatod a rugót, de egy rugónak van eleje, közepe, vége, mint egy klasszikus eposznak. Ezek nélkül nem úgy teljesít.
A másik dolog, hogy a spiátertömbnek van vastagsága is, enélkül megváltozik a rugónak szánt hely. Egy normál dugattyúfejjel ez nagy eltérés, egy csapágyazott dugattyúfejjel nem annyira.

Henger belső átmérőjéhez dugattyúfej és hengerfej kell. Hengerfejből dupla O-gyűrűs a tuti. Hengerfejhez nózi, alu, O-gyűrűs. Dugattyúfejből ventilációs, könnyebben jön vissza.
A matek szerint a rugó egyik végén elég csapágy, de jobb, ha mindkettőn, tehát csapágyazott rugóvezető és csapágyazott dugattyúfej. Elöl-hátul csapágy, az helyet kíván, többet a spiátertömbnél. Előfeszíted a rugód, ugyanaz a rugó több fps-t ad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27009) DNReNTi válasza apholyon (#27005) üzenetére


DNReNTi
őstag

Pont ahogy maci is irja, maszkban jatszom, szoval nem hogy nem zavaro meg jol is jon.

Az ivozsak cso meg mar atkerult a masik oldalra, meg aznap. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27010) Picturemaker válasza macilaci78 (#27008) üzenetére


Picturemaker
őstag

Gondoltam, hogy csere a rugó is. A hengerfejet és a nózit nem lehet megtartani? A hengerek nem szabványosak átmérőre?
A másik ez a csapágy dolog. Nem értem a működését. Forogni biztosan nem fog, akkor minek, mit csinál?
Jó sok kérdés, bocsi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#27011) macilaci78 válasza Picturemaker (#27010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De, szabványosak, amennyire az airsoft fegyverek gyártásában van olyan... Aztán vagy jól tömít, vagy tákolod teflonszalaggal, vagy veszel másikat.
A csapágy arra való, hogy forogjon. Ne a klasszikus belső-külső csapágyakra gondolj, hanem rétegeltre. A három alátétrétegből a középsőben vannak a csapágygolyók, amik az alsó és felső alátét hornyaiban mozognak.

Az airsoft egy légfegyver, a dugattyú térfogata, így a levegő mennyisége adott. A lövedék sebessége tehát nem a levegő mennyiségétől függ, hanem attól, hogy milyen gyorsan mozgatod meg azt a levegőt. Nem csak az a feladat, hogy a rugóerőt növeld, hanem az is, hogy ezt az erőt mielőbb felszabadítsd. És itt van szerepe egyrészt a csapágynak, másrészt a rugó végeinek kidolgozottságának. Egy rugót ha összenyomsz, az tekeredni is akar, a rugóvégek tengelyre vetített szöge változik, vagyis a rugóvezető és a dugattyúfej talpán elmozdul. Súrlódás helyett csapágy.
Csapágyazás nélkül is lehet élni, üzembiztos, jó fegyver lesz abból. A fogaskerekek tengelyét is vagy golyóscsapágyba teszed, ami gyorsabb forgást tesz lehetővé, vagy siklócsapágyba, ami erősebben tart. Láttam már törött golyóscsapágy miatt befeszült fogaskereket. Belemart a GB belsejébe, mielőtt eltört. Hiába, a Systema Magnumban van erő. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27012) Picturemaker válasza macilaci78 (#27011) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tudom milyen ez a csapágy (mint az autóknál a toronycsapágy, csak ott van számottevő elmozdulás), de nem gondoltam, hogy ez számít (tized milliméterekről lehet szó).
Valahol olvastam, hogy a dugattyúfejet nem lehet teflonszalaggal "kezelni", mert eltömíti a légjáratot ami nekifeszíti gumit a henger falának. Műszaki dolog lévén az hittem, hogy a gumigyűrű ad némi szabadságot a gyártási pontatlanságok elfedésére. De akkor ezek szerint a tapasztalat mást mutat.

Néztem a csapágyakat, (ebben a cuccban még műanyag van ,7mm, ha a házban lévő lyukat kell mérni) és az egyik boltban írták, hogy a golyós csak 120-as rugóig ajánlott (nem mintha nagyobban akarnék venni). Na itt el is ment a bizodalmam. Úgy látszik jó volt a megérzésem. Marad a csúszó.
Viszont voltak kis hézagolók a fogaskerekeken,lehet hogy valaki valamikor régen rendbe rakta, csak azóta kissé megkövült benne a zsír.

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

A GB-be gondolom jó a teflonos zsír. A henger belső falára is jó?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#27013) DNReNTi válasza Picturemaker (#27010) üzenetére


DNReNTi
őstag

A hengerfejet es a nozit jobb is ha megtartod, foleg ha JG G36C-rol van szo. A JG-nek annyira rohadek nozija van, hogy alig lehet hozzavalot kapni. Az Airsoft Engineering gyart hozza, direkt kulon csak a JG-hez valot. Viszont, ha a hengerfejet nem csereled, figyelj arra hogy normal dugattyufejet vasarolj, ne a `silent` es hasonlokat, mert ahhoz olyan hengerfej kell parba. A gyari hengerfejre tekerj par menet teflonszalagot, hogy tuti legyen az airseal. Tokeletes. A tobbit a Medve mar leirta.

Meg annyi, hogy azt hiszem dugattyut is venned kell, mert a gyari rugoakasztos fosra, nem tudod ratenni az ujat. Ebbe nem vagyok 100%-ig biztos.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27014) drzozo válasza DNReNTi (#27003) üzenetére


drzozo
senior tag

Most nézem a GF-et, van egy két dolog, amit berendelnék, mert pár dolog TWG-n nem volt.

A múlt heti szerdai TWG-s rendelés megjött kedden, de amúgy hétfőn jött volna, csak az UPS tájékoztatása szerint Csehországban lerobbant a kamion, ami hozta. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27015) Picturemaker válasza DNReNTi (#27013) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

DNReNTi: Azért gondoltam, hogy megtartom a hengerfejet és a nózit, mer ezek jól tömítenek. A dugattyúfejen talán gumi kellene cserélni vagy az egészet, de nyilván akkor dugattyú és rugó is kell új.
Hengert viszont vennem kellene, mert hosszabb csövet akarok belerakni (vagy beragasztom az oldalán a lyukat :) ).
Köszi a tanácsokat.

zoltankakuk: Mivel itt lemaradtam a TG rendelésről így rendeltem egyedül, tegnap meg is jött. Egy másik adag cucc a GF-ről (erre voltunk többen) ma jön, de azóta alakultak a dolgok és kellene néhány apróság még.
Ha rendelsz, akkor Tőled hol lehet átvenni?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#27016) DNReNTi válasza Picturemaker (#27015) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem jobb ha veszel egy telehengert akkor, csak figyelj nehogy veletlen bore-up verziot rendelj, mint en tettem egyszer. :DDD Nem tudom ez a ragasztos megoldas mennyit er, de mivel a henger belso fala egesz biztos nem lesz homogen, igy tippem szerint nem sokat. 10 euroert mar korrekt hengert tudsz venni, en ezen mar nem sporolnek ha igy szetbombazod.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27017) drzozo válasza Picturemaker (#27015) üzenetére


drzozo
senior tag

Jászai mellett, a Szent István körúton van az irodám, ott.

(#27018) Picturemaker válasza DNReNTi (#27016) üzenetére


Picturemaker
őstag

A ragasztás csak vicc volt (Az viszont nem vicc, hogy ezt ajánlotta egy olyan ember aki egy boltban szervizel is. Nem szeretném rábízni a cuccaimat. Ahogy Te is rájöttél a levegő úgy is hátrajut a ragasztó mellett, így nem ér sokat/semmit).
Itthoni boltban is láttam olyan hengert ami 400 mm-ig ajánlott, az nekem pont megfelelne. A végén van csak négy kis bevágás.

zoltankakuk: Rendben, meg is nézem, hogy még milyen vackokra akarom elszórni a pénzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#27019) DNReNTi válasza drzozo (#27014) üzenetére


DNReNTi
őstag

Lehet en is beszallnek egy uj szemuveggel, bar en videki vagyok, de max DPD. Az is olcsobb mint kozvetlen kintrol rendelni. Meg megalszom. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27020) apholyon


apholyon
aktív tag

Ha ráakadtok valami bitang akcióra, ne legyetek restek linkelni... főleg S24 / VSR10 ! :DDD

Mást ugyan nem tervezek venni, de ki tudja, meg kell lepni magamat is karácsonyra és hát még egy gázos pityu hiányzik a repertoárból :DD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#27021) drzozo


drzozo
senior tag

Na akkor találjátok/nézzétek ki, elvileg mi négyen rendelünk. :DDD

(#27022) DNReNTi válasza apholyon (#27020) üzenetére


DNReNTi
őstag

En VSR10-et mar biztosan nem vennek. Presztizs erteke vitathatatlan, de mire azzal jatszani tudsz, gatyad ramegy... zoltankakuk tudna meselni szerintem. :DDD Nyilvan egy ilyen Beszerzo fele VSR jobb mint egy 50K-bol takolt S24, de nem ennyivel.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27023) drzozo válasza DNReNTi (#27022) üzenetére


drzozo
senior tag

Pedig Airsoftpro-ról nem olyan drága a vsr 10 sem. 30 euróval több csak a BAR10-től, mondjuk ahhoz legalább van scope. 150 euró. Ettől olcsóbb szerintem sosem lesz...

(#27024) jansky1


jansky1
senior tag

Ha lesz jó cm.048 akció, beszállnék én is

(#27025) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Haaat... a taiwangun elegge elgagyizza ezt a black fridayt. 10% az elso 100 vasarlonak 100 euro felett. Rotty. Kezd lefonni a kave szerintem a boltnak. Egy ideje mar nem tudnak lepest tartani a GF-rel. Azert ott most is vannak durvan akcios replikak.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27026) apholyon válasza DNReNTi (#27025) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ne is mondd! Tavaly is elég béna volt, de ez... kritikán aluli... :(

Egyébként a VSR-rel csak vicceltem, már biztos, hogy S24 lesz belőle... olvastam utána bőven eleget ;]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#27027) DNReNTi válasza apholyon (#27026) üzenetére


DNReNTi
őstag

Osztjak is a TG-t kemenyen Facebookon, mert raadasul a BF kedvezmeny nem ervenyes az 'akcios' termekekre (nem osszevonhato, es nem feluliros). Mivel a TG-n ez a ~3%-os minden akcios arazas mindennapos, azt a nyomorek 10%-ot se tudod felhasznalni joforman semmire. Vicc. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27028) macilaci78 válasza Picturemaker (#27012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem írtam, hogy a dugattyúfejre kell a teflonszalag. ;)
Persze, hogy a gumigyűrű okán van némi játék a dologban, de ehhez a gumigyűrűt is jól kell megválasztani. Illetve a gumi egy rugalmas anyag, hőre (környezeti hőmérséklet, súrlódás), nedvességtartalomra (páratartalom, tisztításkor magába szívott szilikon) változnak a paraméterei.

Pár tized milliméteren itt sok múlik. Például hogy a 11,5 mm-es rugó belemegy-e egyáltalán a 11 mm-es hengerbe.

A hézagolás lehet gyári is.

A hengert én speciel csak enyhén zsíros ujjal szoktam megujjazni. épp csak annyit, hogy kenése legyen, de ne tolja maga előtt a gumigyűrű.

Azért gondoltam, hogy megtartom a hengerfejet és a nózit, mer ezek jól tömítenek. - nem azt írtad, hogy változó csőhossz miatt cserélnél hengert? :F

DNReNTi: Meg annyi, hogy azt hiszem dugattyut is venned kell, mert a gyari rugoakasztos fosra, nem tudod ratenni az ujat. Ebbe nem vagyok 100%-ig biztos. - én igen. Az a spiáter szar a műanyag dugattyúfejbe egy önmetsző csavarral van beletolva, viszont a normális dugattyúfejek metrikus csavarral dolgoznak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27029) drzozo


drzozo
senior tag

Holnap este útnak indítom a GF rendelést. :D

(#27030) DNReNTi


DNReNTi
őstag

TG megint meghirdette a penteki 'akciojat'.
Hat LOL, komolyan kiegek. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27031) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Ket kerdes:
Specna Arms replika es ProWin kamra viszonyaval van valakinek tapasztalat?
Jol gondolom, a nagy nyomateku (32:1) fogaskerek szett gyari motorral konnyebben huzza fel a rugot, tehat kisebb terheles esik a motorra?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27032) macilaci78 válasza DNReNTi (#27031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jól gondolod, de lassú lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27033) DNReNTi válasza macilaci78 (#27032) üzenetére


DNReNTi
őstag

Koszi! Az nem baj, ha lassabb, kb soha nem hasznalok sorozatot. Szarakodik a motor az AK-ban, egyes lovesben nem mindig sikerul felhuzni a dugattyut, ezert gondoltam igy tehermentesiteni. Fele annyiba kerul mint egy uj motor.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27034) macilaci78 válasza DNReNTi (#27033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem csak az a kérdés, hogy egy lövés milyen gyorsan követi az előtte lévőt, hanem az is, hogy az első milyen gyorsan jön ki a csőből. Egy spring fegyver, ahol a rugó már eleve feszített állapotban, a dugattyú pedig hátul van, bármilyen más légfegyvernél előbb adja le az első lövést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27035) DNReNTi válasza macilaci78 (#27034) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hm, jogos, erre nem gondoltam. Koszi!
Az mennyire paraszt hogy egy high speed motort osszeraksz egy nagy nyomateku kerekszettel? :U :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27036) macilaci78 válasza DNReNTi (#27035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 14 V-os akkuval szerintem meg is lenne az 1200-as ROF. :K
De én a helyedben csak silent bore up szettel csinálnám meg, hogy ne visítson! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27037) DNReNTi válasza macilaci78 (#27036) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Egy 14 V-os akkuval szerintem meg is lenne az 1200-as ROF"
Meg mehetne bele az ujjnyi vastag vezetekeles. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27038) macilaci78 válasza DNReNTi (#27037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meg a kiskutya fülit neki, azt! A feszültség leesik, a teljesítményhez az Ampert kell utána tolni, és ez gyilkolja a vezetéket. Láttam már 20 kV feszültség alá helyezett telefonvezetéket. ;]
Magyarán ha a motor nem erőlködik, akkor nincs szükség hegesztésre való Amperekre, márpedig egy nyomatékos szettel miért erőlködne? ;]
Bízz bennem! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27039) DNReNTi válasza macilaci78 (#27038) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mit ertek en ehhez ...
Orultem hogy anno elektrobol kettessel atmentem egyetemen. :DDD

Egyebkent motort nem akarok venni, de a fogas szettre es par egyeb aprosagra lehet beszallok. Meg mindig csomo akcios cucc van GF-en. Aztan szetkapom az oreg 048-at, ugyis regen gepeszkedtem mar.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27040) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Azokhoz volna egy kérdésem akiknek van tapasztalata szerelésben.

Nagy különbség van a különböző típusú gearboxox szerelése között?
Felvetődött bennem hogy használtan vennék valami olcsó fegyvert ami jó lesz gyakorolgatni a szerelést - hogy mégse azt tegyem tönkre amit használok -meg jólesz esetleg tartaléknak.

Namármost aug-ban ugye v3 van, de ha nincs jelentős különbség akkor nagyobb a választék hátha látok valami alkalmi vételt.

(#27041) macilaci78 válasza wandor0930 (#27040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

CM028 újan is 30k, használtan olcsóbb, ver3 GB softairen 10k, bontatlan, fegyverből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27042) apholyon válasza wandor0930 (#27040) üzenetére


apholyon
aktív tag

És hogy az eredeti kérdésre is választ kapj: de van. ;] :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#27043) Balika23hun válasza wandor0930 (#27040) üzenetére


Balika23hun
aktív tag

Én eddig v3-as (cyma 028) és v6-os (cyma 060) gearbox-ot szedtem szét és raktam össze.
Nem mondanám hogy nagyon nehéz dolog a replika gb szerelése. A legtöbb alkatrészt tök egyszerű visszarakni a helyére egyedül a rugó behelyezése és a gb két oldalának az összeillesztése a nehezebb. Ott előfordulhat hogy a rugó kiugrik és szét visz minden mütyürt a szélrózsa összes irányába.
Én az elején mindent lefotóztam hogy utána vissza tudjam nézni, de egyébként rengeted szétszerelős videó is a youtube-on. Egy jó tanács a v3-ból az elsütőbillentyűt ne szereld ki ha nem muszáj, igen sokat szenvedtem vele mire vissza tudtam rakni.

Dragon MultiGaming Clan http://dmgc.hu/ - Battlefield 1 - Baliozus

(#27044) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Köszi mindenkinek, akkor v3ban gondolkodok.

(#27045) DNReNTi válasza Balika23hun (#27043) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem a rugo ellen az a technikam, hogy beragasztom a hengert vagy ket reteg szigszalaggal, beteszem a rugot es rugovezetot, azt is rogzitem a GB seggenel. Igy vidaman ossze lehet rakni a boxot, es amikor meg nincs teljesen osszecsavarozva, elvagom a ragasztoszalagot es kihuzom a hazbol. Ekkor mar nem repul szet a gearbox.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27046) macilaci78 válasza Balika23hun (#27043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elsütőbillentyű Ver2-nél is szívás, főleg Mp5-nél copatom magam vele.

A rugóvezetők hátuljánál van tán M6 méretű menetes lyuk. Oda csavarhúzóval, nyúlok be és azzal feszítem lefelé a rugóvezetőn keresztül a rugót és vele a dugattyún keresztül a hengert. A GB másik felén a hengernél lévő kivágáson keresztül egyik ujjal nyomom le a hengert, az már megtartja a hóbelevancot, ráengedem az alsó felére, kihúzom a csavarhúzót a rugóvezető seggéből és egymásra illesztem a héjakat.A fogaskerekek és a visszaforgásgátló tengelyét pici csavarhúzóval szoktam igazgatni.
Ja igen, a visszaforgásgátló is trükkös, de műszerészfogóval a tengelyét fogva félrefordítom, míg a fogaskereket rakom vissza.

Amúgy meg marháskodunk itt hülyeségekkel, mikor van már gyors rugócserés GB is. :D

Ver2 és Ver3 közt akkora különbség nincs a GB-on belül. A három fogaskerék, visszaforgásgátló, dugattyú, henger, hengerfej, rugók ugyanazok, a tappet plate, hengerfej, nózi, tűzkapcsoló, lecsapókar, rugóvezető ugyanott van, csak más a formája, az elsütőbillentyű két részes, de nem mondanám, hogy macerásabb.
A lényeges különbségek:
- ver3-nál van motortartó bak, könnyebb szerelni, markolat nélkül is lehet próbálni a csupasz vasat.
- ver3-nál könnyen van olyan hop up kamra, amit hozzá lehet csavarozni a GB-hoz, jobb tömítettség
- ver3 orra nem hajlamos leszakadni
- ver3 jellemzően rövid nyakú motorokat használ

Szerelés szempontjából maga a GB szerint nem ad különbséget ver2 és ver3 összehasonlításban, de ha már AUG-ja van a srácnak, akkor ver3-at vegyen, mert az AUG-ban lévő motor, motorbak egy az egyben mehet majd a gyakorló GB-ra. Ha szerez egy AUG-hoz való tűzkapcsolót, építhet külön egy DMR és egy CQB GB-ot a későbbiekben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27047) Nereyn


Nereyn
tag

Egy ki segítség kellene rádió programozásban.
Van egy UV-5R és kézzel kéne programozni:
- hol tudom megtalálni ?
- frekvencia kiosztást hol találom amit airsofton használunk ?

Ennyi lenne :D
Köszi :D

(#27048) Balika23hun válasza Nereyn (#27047) üzenetére


Balika23hun
aktív tag

Szia. A pmr.hu-n [link] megtalálod azokat a frekvenciákat amiket játékokon is használnak, illetve a letöltés fül alatt magyar használati utasítást. Az alapján be tudod programozni manuálisan.

Dragon MultiGaming Clan http://dmgc.hu/ - Battlefield 1 - Baliozus

(#27049) Nereyn válasza Balika23hun (#27048) üzenetére


Nereyn
tag

Úúú köszi szépen :D sikerült is megcsinálni szépen lassan :D

(#27050) Jammalan


Jammalan
tag

Sziasztok!

Wannabe airsoft player lennék és szeretnék tanácsot kérni, hogy honnan érdemes a fegyvert beszerezni. Természetesen a legolcsóbb és legmegbízhatóbb shopot keresem, olyan mint az egyszarvú? :D Ruházat kapcsán is szeretnék kérdezni, hogy nem e tudtok esetleg egy military turit Pesten.
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.