Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Nagy.Úr válasza MasterHUn (#26449) üzenetére


Nagy.Úr
tag

Köszönöm szépen :)

(#26452) jozsi252 válasza MasterHUn (#26449) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi nekem is.

Softairen min 10hsz kell hogy hirdethessek. :W

iPhone 13 Pro Max

(#26453) macilaci78 válasza jozsi252 (#26452) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hirdethet a nevedben más is a nevedben, elérhetőségeiddel. Küldj privit pl nekem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26454) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Erdeklodnek ,h van e valakinek e&l AK a forumban.Ha igen megszeretnem kerdezni milyen tarakal hasznalja.Most szeretnek rendelni egyet gunfirol de nincs fem tarbol sajat markas.Kivancsi lennek milyen markakat esznek meg.

(#26455) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Hello!
Megjött a mai napon a kjw-kp06om és azt a problémát vettem észre hogy csak 4 lövést tudok leadni és kifogy belőle a gáz (green), már az is érdekes volt hogy nem volt leragasztva a táram. Én nem vettem észre hogy eresztene. Mi lehet a probléma? Üdv

(#26456) macilaci78 válasza Felgolos (#26455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tár seggel felfelé, green gas flakon csőrrel lefelé. Így told őket össze vagy 10 másodpercig. Hány lövést bír?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26457) Felgolos válasza macilaci78 (#26456) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Csak 4 lövés! Akár hogy is tartom

(#26458) Felgolos válasza macilaci78 (#26456) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Bocsi jó :)) csak rosszul töltöttem !

(#26459) macilaci78 válasza Felgolos (#26457) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha már begépeltem, nem törlöm ki. User error, a leggyakoribb hiba. ;]

Hm, ha jól van megtöltve, többet kellene tudnia 40-nél is.
Ha nem hallasz sziszegő hangot a töltött tárral a kezedben, akkor valószínűleg nem ereszt.

A tárban van egy tölthető gáztartály, hasonló szerkezet, mint egy öngyújtó: alul a betöltő szelep, felül a kiengedő szelep, a gáz pedig folyékony halmazállapotban van túlnyomás alatt, ahogy a gázpalackban is.
Azért kell fejjel lefelé tölteni, hogy a gázpalackból a tárba a hajtógáz átcsorogjon folyadékként. A folyadékból gázzá tágul a hajtógáz, így elég sok lövésre. Ha töltésnél a gázpalack alul van, felül pedig a tár, akkor gáz állapotú hajtógázzal töltöd meg a tárat, kevesebb lesz a hajtóanyag, hamarabb kifogy a hajtógáz a tárból.

A másik eset, amikor jól van megtöltve a tár, akkor az utolsó lövésnél kifúj az összes maradék gáz a fegyverből, ez érezhetően tovább tart, mint egy lövésnél kiengedett gázmennyiség esetén. Ez általában a fegyver hibája, ami orvosolható.

Még az lehet, hogy üres gázpalackot kaptál. Ha megrázod, lötyög benne folyadék, mint a dezodoros palackban?

Szerencsére elterjedt típusod van, játékon könnyen találsz hozzá olyan idegen tárat, amivel próbálhatod a fegyvered, illetve olyan idegen fegyvert, amivel próbálhatod a tárad.

A tár eresztése jellegzetes sziszegő hanggal jár, de van olyan kis mértékű tömítési hiba, ami nem jár jól hallható sziszegéssel. Egy átlátszó falú pohár vízbe szoktam meríteni a tárat, először csak a fenekét, aztán a tetejét. Ha nincs folyamatosan buborék, akkor nincs tömítési hiba. (OFF)Azért elég csak a két végét nézni, mert középen nincs semmilyen nyílás a tartály felé.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26460) Felgolos válasza macilaci78 (#26459) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Köszönöm a választ, minden tanács jól jön mert még kezdő vagyok, ez az első airsoft fegyverem. Még fogok feltenni hülye kérdéseket :DD ! Ha meg szeretem ezt a sportot, a következő fegyverem egy AEG (CARBINES) lesz!

(#26461) DNReNTi válasza Felgolos (#26460) üzenetére


DNReNTi
őstag

Konnyu beleszeretni! ;) Viszont mielott belevagsz egy AEG megvasarlasaba, inkabb kerdezz itt elotte, vagy egyeb forumokon, vagy csak olvasgass review-kat. Konnyen bele lehet futni egy vacak megvasarlasaba, kozben meg hasonlo aron vannak mar bevalt best buy replikak.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26462) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

Voltam airsoftozni kölcsön cuccokkal, megtetszett, most kicsit bevásárolnék, ebben segítsetek, főleg személyes tapasztalatok/bevált cuccok érdekelnének.

Árakat nézve inkább külföldről rendelnék, pl taiwangun, amiket első körben vennék:
- Védőszemüveg, ami nem párásodik
- Arcvédő maszk
- Sisak
- Kesztyű

Ruha is kéne de az a méretek/próba miatt itthoni vásárlás lenne, Budapesten merre érdemes menni ezügyben, ahol jó áron kapok terepszínű cuccokat, kiegészítőket? :R

üdv

(#26463) DJGABI válasza werszomjas (#26462) üzenetére


DJGABI
addikt

aztán fegyver van már? :U

szerintem ne ess abba hibába, mint én: megvettem minden sz*rt, aztán felét nem is használom. szemüvegből teljesen jó a munkavédelmiben kapható, maszk ebay/alin pár dollár [link], sityakba főleg így nyáron meg fogsz főni, kesztyűből csakis rendes, ujjas [link] kamu mechanix-et is ki lehet fogni néha jó áron.

ruhára ezt a thearmybox.com-ot ajánlották, de ezt pl jobb is h nem vettem, múltkori játék után picit elment a kedvem az egésztől

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26464) macilaci78 válasza werszomjas (#26462) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Arc- és szemvédelemnél fontos szempont, hogy szemüveges vagy-e?
Kesztyű elé helyezném a térdvédőt és a megfelelő lábbelit.
A sisak valóban inkább dísz, párásodni is jobban fogsz alatta. Nekem a fejkendő vált be, esetleg bonnie kalap.
Szemüveg is próba után, munkavédelmi bolt, F védőkategória. Zekler márka rendszerint jó. Víztiszta, vagy sárga lencse, a füst színű sötétítettet gondold meg! Vannak cserélhető lencsések is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26465) DNReNTi


DNReNTi
őstag

A&K S24 update:
Szoval rendes rugot meg mindig nem talaltam bele (eddig kettot probaltam), de mar nem is igen lesz ra szukseg. Sikerult ma ugy osszepattintani, hogy 100% az air seal, magyarul ha befogom a cso veget, es elsutom, a dugattyut megtartja az osszesuritett levego, nem szelel ki sehol. Ezt a hack-et par centi 50 Ft-os tefloszalagnak koszonhetem, es az eredmeny brutal: 550+ FPS, ±2 szorassal. Eddig 510-515 korul allt be miutan rendbetettem, dobozbol pedig ~450 volt. Gyakorlatilag +100 FPS-t hozott a gondos osszerakas. Ugy gondolom itt mar nincs szukseg masik rugora, de mivel megaloman vagyok egy PDI 310-et meg lehet beleprobalok majd. :D Eleg patent fegyver lett a kezdeti nehezsegek ellenere, es az egesz projekt most kb 45e-50e forintba van (tavcso nelkul). Gondolkozom meg majd egy prec cso beszerzesen, de a hozza valo rohadt draga sajnos, a VSR csovet meg hekkelni kell, es meg csak nem is olcsobb. TG-n van 520mm-es 6.03-as acel AEG cso, emberi aron, azt vajon bele lehet faragni valahogyan? Valaki latott mar ilyen hekket?

Egyebkent az FPS zero hopup-al megtobb lenne, de a lenyomokar benasaga miatt itt nincs zero hopup, csiszoltam ugyan belole, de nem akartam teljesen elvekonyitani. Hetvegere keresek is egy jatekot, ahol ki lehet hasznalni... ;]

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26466) werszomjas válasza DJGABI (#26463) üzenetére


werszomjas
őstag

Fegyver nincs, az lesz majd a következő kérdés, hogy abból milyet, melyiket :)

Maci: nem vagyok szemüveges, cipő az van, térdvédő jó ötlet, köszi.

Terep ruhát Pesten hol érdemes nézni, ahol olcsó és van méret, lehet próbálni?

üdv

(#26467) macilaci78 válasza werszomjas (#26466) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, Pesten nem vagyok ismerős. Bármelyik military shopba bemégy, próbálsz, megnézed, melyik szín, szabás tetszik, aztán megrendeled a nagykerből. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26468) nyisziati válasza DJGABI (#26463) üzenetére


nyisziati
veterán

Mi történt, hogy elment a kedved, meg lehet kérdezni?

(#26469) DNReNTi válasza nyisziati (#26468) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha tippelnem kellene akkor: terminatorok, rinoceroszok, szabalyokat leszaro ujoncok, nyereszkedo bena jatekszervezok es / vagy kombinacioi. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26470) nyisziati válasza DNReNTi (#26469) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, a YouTube-on mostanában állandóan van egy-két videó az oldalsávban "airsoft cheater" címmel...
Elég volt egyszer egyre rákattintani, azóta folyamatosan jönnek az újak. Pedig azt hittem, az amcsiknál jobban tisztelik a szabályokat. :(((

(#26471) DJGABI válasza DNReNTi (#26469) üzenetére


DJGABI
addikt

Úgy-úgy. Hát nem tudom, nagyon nem jött be. Pedig bő fél év kihagyás után voltam: tél/tavasz kimaradt. De sikerélményem zérus volt, ide menj - oda menj, aztán kb csak azért mentünk oda hogy bedaráljanak minket, élesztés kézrátételes volt, meg mindenki medikelhetett mindenkit, legrosszabb megoldás. Aztán nap végén: foglaljátok be x épületet - visszaállónk 20 méterre tőle. De még így se sikerült bevenni... Kerülni ugye mindenki lusta volt, 1-2 raj a parkolóban (mondjuk ez kb az egész napra jellemző volt). Így mi értelme játszani? Nagyon sajnálom azt aki vérkomolyan veszi ezt a játékot, én csak gőzt kiengedni szoktam menni, de a fentiek így is elég fel tudnak húzni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26472) macilaci78 válasza DJGABI (#26471) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezért lett divat már 5-6 éve a játékszervezők mellett a játékosok minősítése és meghívásos alapon működik több játék.
Meg a 3-5 ezer forintos beugró mögött szolgáltatás is van, nem csak az önkényes területfoglalás. Például hideg/meleg ital évszaktól függően, bográcsos kaja, több napos játékokon akkutöltési lehetőség, esetleg BB, hajtógáz vásárlási lehetőség, szervezett fuvar, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26473) DNReNTi válasza macilaci78 (#26472) üzenetére


DNReNTi
őstag

En most voltam jatekon hetvegen, 1000 Ft volt a beszallo es meg babgulyast is adtak. Nem akartam elhinni. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26474) MasterHUn válasza DNReNTi (#26473) üzenetére


MasterHUn
senior tag

easy base? :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26475) DNReNTi válasza MasterHUn (#26474) üzenetére


DNReNTi
őstag

Civis Airsoft / Debrecen ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26476) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Reggelt,
SpecShop.pl oldallal van mar esetleg valakinek tapasztalata? Korrekt csapat?
Koszikoszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26477) DJGABI válasza MasterHUn (#26474) üzenetére


DJGABI
addikt

én igen, oda szoktam járni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26478) DNReNTi válasza DNReNTi (#26476) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na majd kiderul... rendeltem. :D Leirom majd a tapasztalatokat.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26479) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Hali!

Belekezdenék az airsoftozásba és első körben egy fegyvert vennék.
150 euro környékében gondolkodom.
Ak-k nem igazán jönnek be valami modernebb kinézetűben gondolkodnék.
Ahogy olvasgattam leginkább a g36okat ajánlják, de azért megkérdem van-e ebben az árban esetleg m4/m16 amit érdemes megvenni?
Előre is köszi.

(#26480) DNReNTi válasza wandor0930 (#26479) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az M szeriak kozzul jellemzoen inkabb a dragabb szegmensbol kerulnek elo jobb peldanyok, en a helyedben kosaraznek egy G36C-t, tapasztalatbol mondjuk a JG 608-at. Egy jo M4 es az e kozotti arkulonbozetet meg el tudod kolteni egyeb felszerelesekre. ;)

Aztan most majd hatha jon valaki aki latott mar fasza M replikat 150 euro korul. Egyebkent ha nem surgos, es GunFire-en majd lesz Specna Arms akcio, akkor be-be esnek ajanlott peldanyok 200 euro ala. Illetve ha valahol a vilagon van meg PJ (A&K, nem Cyma) M4 arra eredemes lecsapni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26481) macilaci78 válasza wandor0930 (#26479) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Első körben egy kényelmes és jó védőszemüvegbe ruházz be!

Fasza M4-et 150€-ért újonnan nem kapsz. Kétszer ennyiért sem kapsz olyat, amit legalább szétszedni ne kellene a biztonság kedvéért. Hop up, gumi, hézagolás, motormagasság, stb. Olyan ez, mint annak idején a Daciákat elvinni szerelőhöz, hogy meghúzza a csavarokat. Használtan vannak értékelhető darabok 45k körül, összefoglalóban van pár használt piac.

G36 azért ajánlott, mert a gearbox, az egész lelke az AK variánsokéval nagyjából azonos, a hop up precíz, pontos, szóval minden adott egy tartósan és pontosan működő replikához. Táradapterrel M4 tárakat is lehet beletenni.

Mindenképp úgy számolj, hogy egy kezdő szetthez kell:
egy védőszemüveg
egy fegyver
10-15k a zsebben, hogy egy tapasztalt szerelőt szükség esetén ki tudj fizetni
BB, jellemzően BIO-t érdemes venni, már csak az íze miatt. G&G, Guarder, stb nevesebb, jobb minőségűeket
egy fegyverhez adott tár mellé egy póttár (magazine)
póttár típusától függően tártöltő (bb loader)
elektronyos puffpuff-hoz jóféle akku, töltő li-po, life-po akku a modern kor szerint és hozzá való töltő, mondjuk imax B6
ha a szemed nem lövik ki, meg lehet előzni az elvakart pattanásokat és megőrizni a szép mosolyod: arcvédő
ha már nyaktól felfelé rendbe vagy, akkor ideje térdtől lefelé is nézelődni: magas szárú fűzős cipő, aka bakancs. Nem a villanyszerelőknél használ 8-soros szandál, hanem valami komolyabb!
és utána jöhet tetőtől talpig: valami gúnya, málha, térdvédő, sminkkészlet, tábori bogrács, stb

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26482) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Köszi mindekettőtöknek, akkor valószínűleg marad a g36.
Szemüveg-bakancs -> pipa
maszk-akksi-bb-póttárra pedig természetesen én is gondoltam.

A ruha és egyéb kiegészítők pedig egy következő beruházás lesz.

Igazság szerint használtaktól sem zárkóznék el, de mivel egyenlőre nem ismerem őket így eléggé lutrinak gondolom.
Próbálok itt a nyugati országrészben keresni valakit aki ért a szereléshez.

Aztán egy harmadik beruházás meg majd valami olcsó vagy használt darab amin kicst lehet gyakorolni a szerelgetést :D

G36ból amúgy mindegy melyik?
Van rövidebb, hosszabb meg olyan is ami alapból m4 tárat fogad.

(#26483) macilaci78 válasza wandor0930 (#26482) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A JG608 volt ajánlva. A csőhossz számottevően nem befolyásolja a lőképet, így a G36C (rövid) verzió jó. Legalább egy forduláskor nem töröd ketté a fegyvert egy fán, vagy épületben. :D
A G36 moduláris rendszerű, a frontot 1-2 pin tartja a helyén, lecseréled és mész tovább. A tárfészek dettó ilyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26484) wandor0930 válasza macilaci78 (#26483) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Igen látom hogy az volt ajánlva, de pl taiwangun-on csak tan színben van ami nem igazán tetszik, plusz az m4 tárátalakító is fekete, de a 608-2 ami hosszab nem jelentős felárral van feketében ezért kérdeztem.

Gunfire-en van fekete, de ~20 euróval drágább.

Lehet akadékoskodónak tűnök, de própálok a legoptimálisabban választani ár/érték arányban.

(#26485) DNReNTi válasza wandor0930 (#26484) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha nem surgos akkor varj, eleg valoszinu hogy lesz belole ujra TG-n is. A GunFire-on amugy (akcikoat nem szamitva) kabe minden dragabb 5-10+%-kal, viszont cserebe sokkal nagyobb a valasztek, gyorsabb a kiszallitas (GLS, nekem legutobb 2 munkanap volt), jobb a support (bar erre sose legyen szukseg), osszessegeben jobb az egesz. De azert 20 euro kulonbseg nem biztos hogy megeri, foleg ha csak a fegyvert akarod most megvenni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26486) DJGABI válasza macilaci78 (#26483) üzenetére


DJGABI
addikt

ismerős mondjuk pont C-t akar K-sítani. :DDD de egyébként tényleg jobb a a rövid

szerk: ja amúgy én is azt mondom várjon, tuti lesz taiwanon még

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26487) wandor0930 válasza DNReNTi (#26485) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Köszi, nem feltétlen kapkodok a vásárlással, többen is tervezgetjük, és egyben akarunk majd rendelni.

De hogy annyira mégse legyen egyszerű :D

Valami fura vonzódást kezdtem el érezni az AUG-ok felé...
Azt olvastam a fórumban hogy van 1-2 embernek és nioncsenek róla rosz véleménnyel.
Ebben az árkategóriában esetleg lehet még alternatíva vagy ezekből is csak a drágábbakat érdemes?

gunfire-ön 160 euró körül vannak leárazva GFC-k
taiwangun-on pedig 150 körül JG 170 körül akciós aps

(#26488) DNReNTi válasza DNReNTi (#26478) üzenetére


DNReNTi
őstag

SpecShop.pl tapasztalatok:
Teljesen rendben van, gordulekeny minden, angol nyelvu levelek jonnek, gyorsak, GLS kiszallitas 3 munkanap volt. Szamla van, meg a blokkot is becsatoltak. Ami plusz meglepetes, adnak egy urlapot ami segitsegevel konnyebb az esetleg hibas termekek csereje, de lehetoseg ad pl rossz meret eseten a termek cserejere is, 30 napon belul. Ajanlott bolt.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26489) macilaci78 válasza wandor0930 (#26487) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem AUG-om van és imádom. :K
Ugyanúgy ver3 GB és tekerős hop up kamra van benne, mint a G36-ban. Bulp up rendszerű, vagyis az elsütőbillentyű mögött van a tár, töltényűr, így a rövidebb fegyverhossz ellenére hosszabb cső fér bele.
Mivel a fegyver súlypontja hátrébb van közelebb a torzóhoz, így korántsem olyan fárasztó a cipelése.
Az egyetlen hátránya a kis hely a belső akkumulátornak, de e téren a keretválltámaszos fegyverek sincsenek előrébb, másrészt a li-po akkuk korában már nincs nehézség.

A G36 és az AUG esetén is autentikus a műanyag, polimer fegyvertest.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26490) wandor0930 válasza macilaci78 (#26489) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Rendben köszi akkor ezt még fontolóra veszem.
Gyártókkal van tapasztalat?
Illetve érdemes a beépített optikásat venni? Mennyire használható?

(#26491) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Szisztok. Kivel fogok esetleg találkozni BombPatrolon? :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26492) macilaci78 válasza wandor0930 (#26490) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Te szerencse fia! Most jött mailben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26493) DNReNTi válasza macilaci78 (#26492) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is pont linkelni akartam :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26494) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Én ezeket láttam a honlapon így is jöttek képbe :)

Azt esetleg nem írták hogy meddig tart az akció?

(#26495) macilaci78 válasza wandor0930 (#26494) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A termék mellett van: Special price till stock lasts. Készlet erejéig.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26496) wandor0930 válasza macilaci78 (#26495) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Tényleg köszi :)

Akkor most gondolkodhatok.
Kicsit félek a beépített távcsőtől, nemtudom mennyire használható, illetve cserélhető-e sérülés esetén(vagy hogy mennyire sérülékeny egyáltalán).

Aztán még csinálok egy költségvetést is g36al meg auggal hogy mennyi lenne a különbség.

Illetve van optika nélküli szereléksínes változat aug-ból, nemtudom hogy ez vajon csak az optika hiánya miatt olcsóbb-e vagy máson is spóroltak.
Azthiszem megvan a következő 1-2 napi fejtörőm :D

(#26497) NeoPampalini válasza wandor0930 (#26496) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, nekem a szereléksínes AUG van (AU-G4, vagy valami ilyesmi), én a gyári optikát kicsit kicsinek vélem az átmérője miatt. Grátisz az nem is cserélhető, a sínesre meg olyat veszel, amilyet akarsz. :)

(#26498) macilaci78 válasza wandor0930 (#26496) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem fix optikás van, 1,5× nagyítású, 20 mm-es lencsével, sosem sérült.
Persze olyat is láttam már, ami sérült, de az user error volt: az állítócsavart megtépte, vagy teljesen kitekerte és el is veszítette. A frontlencse elég mélyen ül a tubusban ami végig menetes, lehet oda tenni egy komolyabb plexit is. Szokás is amúgy az optikákat plexivel védeni.

Nekem személy szerint nem tetszik a szereléksínes verzió, olyan bazári módon néz ki rajta minden. Ott a kecses konzolpár, és tuti biztos, hogy nem fekszik fel a szerelék a sín teljes hosszán. Ha autótuninghoz hasonlítanám... :))

Másrészt meg kell tanulni két szem egyidejű használatával célozni. Egyrészt nem veszíted el a fél látótered, másrészt a 1,5× nagyításnál ez még könnyen tanulható. Egy 4× optikánál már nehezebb, fárasztóbb.

Az éles AUG optikájában a szálkeresztben van egy vastagabb kör. A belső körívet egy 400 méterre lévő rohamsisak takarja ki, a külső ívet pedig ugyanaz a sisak 100, vagy 150 méterről, már nem emlékszem. Nem beszélve arról, hogy a scope tetején van egy nagyon jó nyílt irányzék is.

Ami az AUG előnye még, hogy piszok egyszerűen szerelhető. A cső a kamrával két mozdulattal kijön, a gearboxot két csavar tartja. Az elsütése is zseniális: kicsit húzod az elsütőbillentyűt, egyeslövés, tövig húzod, sorozatlövés. A biztosító is nagyon kézre áll. Az optika, vagy szereléksínes részét a testnek egy stift tartja, szóval könnyen cserélgethető.

Ronda az AUG, de annyira kezes, jól kezelhető, kényelmes fegyver, hogy nincs párja. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26499) DNReNTi válasza MasterHUn (#26474) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha mar Easy Base [video]. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26500) MasterHUn válasza DNReNTi (#26499) üzenetére


MasterHUn
senior tag

majdnem az összes videóját láttam :P

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.