Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) jozsi252 válasza macilaci78 (#25793) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen végül is mindegy hogy melyikre forrasztok új csatit, de ha a gyári szar a pisztolyon akkor azt érdemes. Gondolom a Deans csatit érdemes használni, mert talán nem foglal akkor helyet mint egy XT60-as.

Ma fájó szívvel megváltam fegyvertől, leadtam Airsoftdokinak átnézésre. Kíváncsi vagyok hogy mit fog róla mondani, gyárilag milyen a belseje neki. Majd mindenképp leírom ide hátha érdekel valakit hogy ez mennyire van belül normálisan kialakítva, illetve mennyire csinálták meg minőségi alkatrészekből.
4 napos pihi alatt jó pár száz golyót el lőttem vele, de ha nagyon akartam volna akkor mind a 4000-db-ot simán el tudtam volna szórni, nehéz leállni vele. :B
Csak addig nem akartam amíg nincs teljesen átnézve. Utána viszont nem lesz kímélet. :K

Amúgy első tesztelés után ugyanaz a véleményem róla mint mikor elsőnek kézbe fogtam. Gyárilag így laikusként úgy látom hogy nagyon jó be van lőve, nyilván hop up cserével, lehet rajta javítani, de így is nagyon jó. Kíváncsi vagyok az átnézés után hogy milyen lesz, illetve írtam is hogyha a hop up nem jó minőségű, akkor egy jót mindenképp szeretnék bele rakatni.

Amúgy írtad hogy 40-45 méterről egy A4-es lapot eltalálva 10-ből 10x az már jónak számít. Nyilván távcsővel könnyebb, de a gyári irányzékkal azért nehéz összehozni támaszték nélkül. Nem is az hogy a fegyver nem tudja, hanem ott már minden milliméternyi mozdulás a végén súlyos centiket jelent. De egy 4x Acog-al már azért könnyebb. :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25802) DNReNTi válasza jozsi252 (#25801) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az XT30 kicsi, az tuti elfér. ;) Persze ha szinpatikusabb a T csati, akkor az is perfekt.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25803) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Azért ez a pisztoly már odab@sz... És akkor nézzük meg, milyen súlyban van egy JG Bar10... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25804) DNReNTi válasza macilaci78 (#25803) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az ára is pirít. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25805) lacy86 válasza macilaci78 (#25803) üzenetére


lacy86
addikt

Elso ranezesre Hitman jutott eszembe 😅

(#25806) sss válasza lacy86 (#25805) üzenetére


sss
senior tag

A nagykép funkciós? ;]

(#25807) lacy86 válasza sss (#25806) üzenetére


lacy86
addikt

😅

(#25809) DNReNTi válasza Raruh (#25808) üzenetére


DNReNTi
őstag

Softair.hu? :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25810) jozsi252


jozsi252
veterán

Még 2 napig a Gunfire-on 10%-os akció van hotshot2016 kupon kóddal, illetve 69 EUR felett ingyenes GLS van.

iPhone 13 Pro Max

(#25811) macilaci78 válasza Raruh (#25808) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az összefoglalóban ott a softair fórum kínál rovata. 10 hsz-sal rendelkező tag már hirdethet, de ha ez nincs meg, más hirdethet a te elérhetőségeiddel. Akár én is szívesen segítek, privátban keress bátran!
Vatra, reszvesz, stb. Van még airsoftujonc, 6mm is, nemrég indult egy kimondottan sirsofthoz kötődő adok-veszek portál amolyan vatera attitűdel...

A hozzászólásodat itt pedig töröltem, mert egy olyan mondatod sem volt benne, ami ne arról szólna, hogy eladnál egy megnevezett terméket.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25812) jozsi252


jozsi252
veterán

Na elkészült a fegyver, nemrég írt mailt Airsoftdoki. Holnap el is megyek érte, kíváncsi vagyok rá nagyon hogy milyen lett.
Írta hogy a márka ezen típusával nem volt dolga még, de kellemes meglepetés volt mert nagyon korrektül meg van csinálva a belseje, úgyhogy jól jártam vele.
A Hop up kamrát illetve gumit cserélte Guarder-re, és így nagyon szépen egyenesen lő.

Szóval remélem akkor a következő 1 évre le van tudva az ilyen komolyabb átnézés. :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25813) macilaci78 válasza jozsi252 (#25812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Guarder kamrával nem lesznek gondjaid, a gumira kérdezz rá, hogy 50-es puha, vagy 70-es kemény van-e benne.

A puhább gumi jobban fogja a BB-t, erősebb a hop-up hatása, de hamarabb kopik. Inkább egyes lövésre, 3-4-es rövid sorozatokhoz való. A keményebb gumi ridegebb, nehezebben kopik, ideálisabb hosszabb sorozatokhoz.
Téli hidegben ledermed a gumi, kell neki némi surlódás, mire felpuhul. A puha gumi télen pontosabb.

Amire még számíthatsz: selymesebb, lágyabb, csendesebb hang a GB-ból.

A csőtisztítást kérd meg, hogy mutassa meg. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25814) jozsi252 válasza macilaci78 (#25813) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés megkérdezem mindenképpen, illetve a csőtisztítást is. Gondolom a hop up-ig szabad csak bedugni a tisztítót, hogy nehogy a guminak legyen valami baja, vagy annak nem lehet?

Illetve azt tudom hogy magába a fegyver belsejébe befújni szilikont, akár a csőbe, gumira, kamrába, bárhova máshova tilos. Viszont olvastam pár helyen, hogy a tár nem adagol jól akkor oda lehet fújni. De hogyha oda fújok, akkor az a BB-re is átkerül, így pedig a hop up gumira meg kamrába is kerülhet? Szerencsére a hi cap tár amit kaptam hozzá, nincs vele gond de mondom megkérdezem azért.

Amúgy egy minőségi gumi hány lövést bír(hat) ki? Tudom hogy függ a keménységétől, BB-től, hőmérséklettől, de 20-30k lövést kibírhatnak?

Ja és még valami. Gondolkoztam rajta hogy veszek valami fegyvertáska féleséget, ami mondjuk valamilyen szövetből van, nem kemény műanyagból hogy tudjam szállítani tömegközön, és ne lehessen következtetni rá hogy mi van a táskába. Természetesen BB nélkül.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25815) jozsi252


jozsi252
veterán

Bocs a dupe-ért, de itt egy szétszedős videó ha valakit esetleg érdekelne.

Specna Arms SA-B02 review! by Airsoft Club Nederland

iPhone 13 Pro Max

(#25816) macilaci78 válasza jozsi252 (#25814) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fentebb leírtam pont neked a csőtisztítás menetét.

Lesd ki, mikor lesz csoportos rendelés lengyelektől, társulj be a fegyvertáskával. Én pl budai átvevőpontnak jó is leszek. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25817) jozsi252 válasza macilaci78 (#25816) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja tényleg, még írtad is hogy a hop up-ot tekerjem nullára nehogy megsérüljön a gumi. :B

Softair-en van esetleg ilyen csoportos rendelős topic külön, ha nincs akkor lesem itt. :K Mid Cap tárat még mindig nem vettem, igazából Specna Arms mid cap tárat akartam, de ki vannak fogyva. Úgyhogy a Boyi/Dboys-nál fogok maradni, legalábbis annak is kompatibilisnek kell lennie.

Van amúgy Taiwangun Gunfire-en kívül olyan megbízható store ahonnan még szoktatok rendelni? Vagy a "közelség" miatt igazából ez a 2 bolt a nyerő? Mármint itt én külön EU-s store-ra gondolok.

X. kerbe dolgozok, de Budára minden további nélkül el tudok menni. :K

Lámpás topicba eléggé aktív vagyok, mondhatni lámpab.zi :P Van is egy jó 1000 lumen feletti lámpám ami pont passzolna a fegyverhez. Már csak egy jó tartó kell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25818) DNReNTi válasza jozsi252 (#25817) üzenetére


DNReNTi
őstag

eBay-en elég jóáron (1000-1500 Ft) lehet kapni lámpákhoz mount-ot. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25819) macilaci78 válasza jozsi252 (#25817) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, 20 mm szereléksínre keress a lámpához passzoló átmérőjű gyűrűt.
Fefyverlámpa célszerűen fenékkapcsolós, vagy zsinóros.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25822) macilaci78 válasza tothendre (#25820) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem irigylem a problémáidat...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25823) jozsi252 válasza DNReNTi (#25818) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen igen pár dolcsiért talátam én is ebayen.

macilaci78
Ennek hátul van a kapcsolója, azért is akarom ezt felrakni. Van még 4000 lumenes lámpám, azzal nem elég hogy meglövöm az ellenfelet, még meg is vakítom. :D

tothendre

Nem szabad itt hirdetni!!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25824) macilaci78 válasza jozsi252 (#25823) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is fenékkapcsolós lámpám, de az 5 fokozatú (erős, közepes, gyenge, strobi, sos), de egyrészt az 5 fokozat, másrészt az erős nyomás miatt nem jó fegyverlámpának. Amit használok, az egy Stramlight TL-2, nagyon érzékenyre állítom a fenékkapcsolót és ha csak ráfújok, már villant.

Csak 120 lumen, de ez rendes fegyverlámpa, 120-150 méterre lévő vadcélra használják vadászok, közelről meg büntet ez is.

Azt is vedd figyelembe, hogy airsoftban könnyen szembe vakuzol valakit vaksötétben 2-3 méterről is, aminek nemhogy poénértéke nincs, de nem is mondanám túl egészségesnek. :U

Másrészt saját személyes tapasztalatom, hogy susnyásban, ha sunnyogok, akkor a nagy fényerő nem is kimondottan előnyös, sőt! Sötétben bóklászol, a szemed hozzászokott, de lövésnél villantanod kell a torkolattüzet imitálva, de a túl erős fény téged is ugyanúgy vakít, mint az ellent és nem látsz célozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25826) jozsi252 válasza macilaci78 (#25824) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze tudom hogy vakít, illete magam fedem fel vele, csak poénból írtam. Amúgy ez 7 fokozatú. moon - low - med1 - med2 - high1 - high2 - turbo. Szóval van sok lehetőség.

iPhone 13 Pro Max

(#25827) macilaci78 válasza jozsi252 (#25810) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Taiwangun is akciózza az AEG-eket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25828) jozsi252 válasza macilaci78 (#25827) üzenetére


jozsi252
veterán

Gondolom lesz gunfire illetve taiwan-nál is Black Friday, amikor szintén jó áron hozzá lehet majd jutni cuccokhoz.
Közbe a fegyvert el is hoztam airsoftdokitól. Sajnos már full sötét volt mire hazaértem, így csak refi mellett lőttem párat, de nyíl egyenesen lő, szóval nagyon jó lett. A hangja is kellemesebb lett neki. Kérdeztem tőle jó sok dolgot, mindenben készségesen segített, szóval minden jó. :K Örülök hogy általatok rátaláltam, aztán át tudtam nézetni az egész fegyvert.

60-as Guarder szilikon hop up lett belerakva amúgy.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25829) macilaci78 válasza jozsi252 (#25828) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A többiek okulására jó lenne egy infó, hogy mennyibe került ez a móka? Esetleg az alkatrészárak nélkül csak a munkadíj. Mibe kerül egy kvázi vállalkozási szinten működő airsoft doki nullkilométeres szervize?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25830) jozsi252 válasza macilaci78 (#25829) üzenetére


jozsi252
veterán

Kamra 5k - gumi 2k - szerelés 6k.

Írtátok hogy az 50-es gumi puha, a 70-es kemény, akkor a 60-as ezek szerint a kettő között helyezkedik el?

Amúgy aki átnézetni szeretne fegyót, ITT megtalál minden adatot.

iPhone 13 Pro Max

(#25831) Thome válasza macilaci78 (#25824) üzenetére


Thome
addikt

Elviszel megfelelő ellenállással előre egy bontható saruval ledet előre, ahogy húzod úgy világít, problem solved. Nálam bevált, 2 stukkeren is! :D

(#25832) macilaci78 válasza Thome (#25831) üzenetére


macilaci78
nagyúr

AUG-on nem sok hely van a csőszájfékig...
De igazad van, én tavalyelőtt építettem ledes karácsonyfa-égősort, amit a 9,6 V, 3,3 Ah akkuról hajtottam. Nem volt szép a hosszabbító. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25833) DNReNTi válasza Thome (#25831) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is ezt terveztem megvalositani, de az AK csoben sajnos nincs erre hely, kivul huzni meg nem akartam, mert eleg bena lenne. :(

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25834) macilaci78 válasza DNReNTi (#25833) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tisztítóvesszőt meg lehet hekkelni: egy vékony fülhallgató vezeték elfér belül, a végére meg egy lapos fejű led dióda narancsos-piros fénnyel. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25835) DNReNTi válasza macilaci78 (#25834) üzenetére


DNReNTi
őstag

Erre is gondoltam, vagyis hasonlora. En ki akartam cserelni a tisztitovesszot egy csore es abban elvezetni a drotot. Fasza is lenne, mert a testen is van furat es a hopup mellett mar siman elferne az vezetek es az ellenallas. Viszont, az en tervem az volt, hogy a led a flash hiderben legyen, mar csak a hitelesseg miatt. Arra mar nem talaltam szep megoldast. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25836) Thome


Thome
addikt

Jogos, én m4-ben gondolkodtam, ott van hol elvezetni. :)

(#25837) macilaci78 válasza DNReNTi (#25835) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lángrejtőt meg kell csinálni víztiszta akrilból, a tövében elhelyezni a ledet, kívül pedig lefújni feketére pár rétegben. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25838) Thome válasza DNReNTi (#25833) üzenetére


Thome
addikt

Ak led mod

Hátha ad ötletet. :)

(#25839) DNReNTi válasza macilaci78 (#25837) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jo-jo, de kicsit overkill. :D Akkor mar inkabb traceres BB.

(#25838) Thome
Ez viszont tetszik, meg is nezem majd otthon, hogy lehetne kivitelezni. :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25840) macilaci78 válasza DNReNTi (#25839) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tracer-es BB-t hop up kamrával tartom értelmes megoldásnak, viszont a kamrán sok múlik a pontosság szempontjából. Még a hangtompítóba épített tracer esetleg, de ez növeli a fegyver hosszát és elviszi a súlypontot. A tracer-es tárak meg nagyon drágák és üzemeltetni sem olcsó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25841) DNReNTi válasza macilaci78 (#25840) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jogos. Marad a hekkeles. Majd ... egyszer ... talan ... :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25842) macilaci78 válasza DNReNTi (#25841) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én így vagyok a szereléssel. Az egyik fegyverben szerintem 3,5-4 éve nincs benne a rugó. Legalább nem gyengül. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25843) DNReNTi válasza macilaci78 (#25842) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igy hany FPS? :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25844) macilaci78 válasza DNReNTi (#25843) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, nincs kronóm. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25845) jozsi252


jozsi252
veterán

A 60-as Guarder szilikonra visszatérve, akkor ez a puha és a kemény között van?

iPhone 13 Pro Max

(#25846) DNReNTi válasza jozsi252 (#25845) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja, általános használatra tökéletes. ;) Maci már leírta részletesen miért.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25847) jozsi252 válasza DNReNTi (#25846) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen igen csak az a 50 illetve 70-es volt, de gondoltam hogy akkor ez e kettő között van keménység terén.

Pisztolyt nem rendeltem végül, helyette Aliról red dotot amit linkeltem. Megvárom a black fridayt hátha lesz akció pisztolyra. Ha jól emlékszem akkor a Cyma CM126-ról beszélgettünk hogy azt érdemes megvenni. Melyik az a pisztoly ami egy kategóriával felette van, és mondjuk gyárilag aránylag jól van belőve, összerakva stb?
Az már a 100-150EUR környéki határon van?

iPhone 13 Pro Max

(#25848) DNReNTi válasza jozsi252 (#25847) üzenetére


DNReNTi
őstag

100 euro felett mar lehet venni jo minosegu, fem, GBB replikakat, azok valosag erzete es ereje lenyegesen jobb/nagyobb, de erzekenyebb a kornyezeti homersekletre, meg mire veszel hozza 2-3 plusz tarat, gazt, siman beleszaladsz a 200 euroba. Nem akarlak lebeszelni rola, de mint korabban irtam, nekem peldaul az AEP boven eleg arra amire kell, es mondjuk megall 70-80 euroba tarakkal, combtokkal. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25849) macilaci78 válasza jozsi252 (#25847) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a gond, hogy AEP (elektromos pisztoly) tekintetében nincs nagy durranás. Egy Cyma 126 Beretta is nagyjából ugyanazt tudja, mint egy Marui Glock 17 AEP kétszer annyiért, vagy egy Mp7 AEP.

Minőségi ugrás felfelé a gázos rendszerű fegyver, ami viszont már használhatóságot tekintve is más liga.

Egy AEP 200-250 fps, de ezt télen, nyáron, műanyag, ropi tár, fix hopup, stb...
Egy gázos fegyver 300-350 fps, vagy vannak 400+ fps-es CO2 fegyverek, revolverek, amik nem MASZ-kompatibilisek, de a gáz hőmérsékletétől erősen függ a fegyver teljesítménye, 0 °C környékén már egy green gas-os fegyver használhatatlan. Nyáron egy feltöltéssel 50-80 BB-t is kilő, míg télen már a 10.-nél kifúj a gáz.

100-120 € környékére szokott lenni leárazva a KJW Beretta GBB, ezt érdemes kilesni. Formára ugyanaz, mint amit kinéztél, de azért mégis más. :K Egy póttárat és némi hajtógázt érdemes hozzá venni. Ugyanazzal a BB-vel nyugodtan használhatod, mint az M4-et, a midcap tárakhoz használt gyorstöltővel.

Magyarországon használtan alap gázos pisztolyt nem érdemes venni, a jó állapotúakat az külföldi új árán árulják, a lefingottakra annyit kell költeni, amiből az új megvan. Amit megéri használtan megvenni, azok a drágább, tuningolt modellek, de azok 60 ezer felett mennek, nem ritkán 100 ezer felett.

DNReNTi: combtok: kiválóan alkas arra, hogy mindenben elakadjon, összeverd a fegyvert. Egy kúszós móka után az első célgömb elveszett, de a markolatról egy tisztességes gólyafészekre való alapanyagot szedtem le... :DDD
Azzal együtt, hogy bozóttúrásra nem ez való, épületben tökéletes. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25850) jozsi252 válasza DNReNTi (#25848) üzenetére


jozsi252
veterán

100-150 EUR környékét azért írtam hogy az lenne a felső határ ha esetleg annyiért van jó vétel, de akkor ezek szerint a CM126 egy best buy ebben a kategóriában.

(#25849) macilaci78

Igen mondjuk a gáz miatt sokkal érzékenyebbek a külső hőmérsékletre, ami viszont számomra nem túl jó hír. Szeretném ha télen nyáron ugyanúgy működne a fegyver, illetve ami még az AEP felé billenti a mérleg nyelvét az az elektromos meghajtás. Nem kell gázt cserélni, AEP-el azért sokkal több golyót ki fogok tudni lőni.

No akkor marad a Cyma CM126. Viszont akkor ugyanaz lesz a sorsa mint az M4-nek, egy alapos átnézés fog majd kelleni. DNReNTi írtad is hogy kicsit eltekeri egyik irányba a BB-t, szóval mindenképp érdemes szétszedni és rendbe rakni hogy jó legyen.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.