Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) macilaci78 válasza emre (#29999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rosszul látod. Minden motort lehet ki-be tolni, a kúpos fogaskerek miatt kell is.

Ha nem vettél hézagoló készletet, kárnak fogtál hozzá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30002) emre válasza Atke (#30000) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

(#30001) macilaci78

Van készlet. :K
Meg kell is, mert gyárilag 0,3-asokkal volt az egész összerakva.
Meg még pár dolog hozzá. Lesz új hengerfej, ez V7 m14-ből lett átalakítva. A gyári semmit nem tömített, és a V3 nem jó hozzá. Kap új dugattyúfejet, dugattyút mert a gyárin előbb nyírtam el a csavar fejét mint hogy a dugattyúfej lejött volna. Meg folyamatban van egy hosszabb ebből adódóan erősebb külső cső is, mert a hangtompító imitáció a szar rögzítése miatt elgörbíti a belső csövet. Majd meglátom mire jutok vele.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30003) emre válasza emre (#30002) üzenetére


emre
veterán

Megvolt a próba a gearbox összeállt.
A hangja is jobb lett, nem olyan csattogós. Most majd jöhet a mosfet bekötése, meg a hop-up.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30004) macilaci78 válasza emre (#30002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Taiwangunról tervezünk rendelni, van készleten v7 hengerfej is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30005) emre válasza macilaci78 (#30004) üzenetére


emre
veterán

Köszi, de már beraktam egy módosított SHS V7-es hengerfejet a gearboxba. :D (ez is drágább lett mióta megrendeltem)
A palástból kellett lemarni egy kicsit, és ezzel a dugófejjel raktam össze. Van egy silent SHS is a fiókban, de nem tetszett a kettő együtt. Meg nem akartam egy fél fognál többet levenni.

Amúgy nekem is benn van a kosárban. :D
Ha lenne a CM099-hez midcap tár akkor én is rendelnék pár dolgot, például type0-ás guarder hengert, de addig nem.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30006) emre


emre
veterán

Ja, még egy kérdésem lenne.
Mit gondoltok a cyma fém vagy a gyári műanyag kamrával rakjam össze? Sajnos nincs olyan gyakorlatom hogy ránézésre megmondjam melyik jobb. A belsőcső marad gyári.
A hop gumival meg lenyomóval is küzdeni fogok, mire rájövök melyik mivel működik optimálisan.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30007) macilaci78 válasza emre (#30006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a fémmel raknám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30008) Atke válasza emre (#30006) üzenetére


Atke
senior tag

+1
Fém már csak merevebben tart, mint a műanyag... Ami egy belsőcsőnél talán a legfontosabb tényező.

#30004 macilaci78
Mikor?

[ Szerkesztve ]

(#30009) macilaci78 válasza Atke (#30008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amint mindenki megkapta a februári fizut. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30010) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok
Teljesen kezdőként érdeklődnék távcsőves mesterlővész puska után melyik márka és típus ami jónak mondható vagy melyikek amit el kell kerülni . Magyar boltból nem külföldről rendelném. Előre is köszönöm a tapasztalatokat és véleményeket.

(#30011) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A&K S24, vagy JG Bar-10 a két legfelkapottabb típus. Én az előbbit javaslom.

Teljesen kezdőként kertben lövöldözés a cél, vagy játékra mennél?

Ajánlom figyelmedbe eme nagyszerű írást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30012) Szilágyi84 válasza macilaci78 (#30011) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen kertben köszönöm.

(#30013) Szilágyi84 válasza macilaci78 (#30011) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

A leírásban a lőtáv a gyári nem építettnek mennyire valós érték a hatásos lőtávolság amit írnak mondjuk 50-60 méter az inkább csak 40 m pontosan célozva a valóságban vagy , valóban tudják ami írva van és akár 50-60-nál is lehet messzebbre, de az már pontatlanul ?

(#30014) macilaci78 válasza Szilágyi84 (#30013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nagyon nem egyszerű kérdés.
Amit hatásos lőtávnak szoktak mondani, az mellalakon (kb 40×60 cm) pontos, 10-ből 10-szer talál. Szélcsendes időben.
Ha belegondolsz, 0,12-0,50 g tartományban vannak a lövedékek, a könnyebb BB messzebbre megy elméletileg, de nehezebben irányítható. Szemerkélő esőben egy vízcsepp eltalálja és máris leesik...
Légfegyver, ami a pontosságot befolyásolja, az első sorban a csőtorkolati energiában mért szórás és a hop up. Általában elmondható, hogy gyári állapotában egyik sem tökéletes, minden replikával foglalkozni kell kicsit.
Olyan ez, mint a kerékpár: veszel egyet akárhol (szaküzlet, vagy Tesco, márkás, vagy noname, mindegy), mindet minimum testre kell szabni: kormány magasság, szög, nyereg, stb. Persze van olyan bringa, amin minimális dolgod van, de van, ahol stucnit, kerékagyat, nyerget cserélsz az első használatot követően, majd a 3. használatnál a kerékagyat ledarálod egy emelkedőn. :D

Gyári állapotában céllövészetre kezdőként a 10-15 méteres lőtávot javaslom, kólás doboz, alma, A4-es céllapok formájában. A valós 50-60 méteres lőtáv már egy rendberakott komoly replika és egy tapasztalt lövész együtteséből jön össze. Ami típust javasoltam, költséghatékonyan alkalmassá tehető erre. Értsd úgy, hogy a komolyabb tuning első lépése nem az lesz, hogy a gagyi replikát el kell dobnod, illetve van hozzá alkatrész, tapasztalat, bevált recept.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30015) emre válasza Szilágyi84 (#30010) üzenetére


emre
veterán

Mekkora összeget szánsz rá?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30016) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Először is köszönöm szépen a beavató segítséget felvilágosítást.
Amikor eldöntöttem, hogy szeretnék egyet venni kipróbálni akkor 50 ezerre gondoltam , de ez nem fix összeg és inkább a kiválasztott fog befolyásolni és nem fordítva, hogy az összeg hatarozza meg.
Úgy gondolom mivel eléggé érdekel annyira, hogy nem a legolcsóbbat vegyem amitől lehet hamar elmenne a kedvem , szóval inkább a jobb és már jól használható középkategóriában gondolkozom vagyis tervezek .
Macilaci78 nagyon jól összefoglaltad és lehet vagyis több mint valószínű én is a ráhangolódás után valószínűleg fogok fejleszteni vagy módosítani , ezért már elsőre olyat érdemes választani amire van további lehetőség , de először ismerkedés miatt még az elején csak a gyári állapotban kéne , hogy elvarázsolva meggyőzzőn és nem ellenkezőleg.

(#30017) emre válasza Szilágyi84 (#30016) üzenetére


emre
veterán

50k csak a replika, és erősen kompromisszumos. Nem csak a kiegészítők miatt. Kezdőszett, fegyverválasztás
(tartalék tár, akksi, töltő, céltávcső, ehhez tartó) Nem elhanyagolható hogy rugós, vagy elektromos érdekel, illetve hogy melyik termékcsaládhoz vonzódsz AK/SVD vagy M4/AR vonal, esetleg valami speciális becsípődésed van mint nekem a Vintorezzel.
De túl nagy gyakorlatom nincs, én is decemberben vettem az első replikámat. :)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30018) Szilágyi84 válasza emre (#30017) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igazából először légpuskára gondoltam , aztán utána vitt az internet és mivel nincs kimondott kedvenc ami nagyon vonzana , ezért nehéz a döntés főleg , hogy még nem volt szerencsém kézben fogni vagy lőni se csak gyerekkoromban valami gyenge légpuskával. Szóval még érlelődik bennem és a minél több olvasás informálódás fogja eldönteni melyik lesz a nekem való, bár azt is gondoltam , hogy több lesz ez a hobby árban , ha elkezdem. Neked milyen a kezdő véleményed így frissen most indulva ezen az úton , jól sikerült választanod magadnak vagy már tervezel tovább illetve lőttél már előtte vagy teljesen új élmény ?

(#30019) macilaci78 válasza Szilágyi84 (#30018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak kertben lövöldözés a cél, akkor nagyjából bármelyik rendszerből (rugós, gázos, elektromos) el lehet indulni.
Sniperből a nagy távon is pontos erőset is jelent, a rugót pedig izomerővel feszíted meg. De ez a rendszer a legpontosabb.
A gázos hasonló az olimpiai légfegyverekre, de itt kisebb a gáz nyomása, nincs regulátor, így minden lövésnél egyre csökken a csőtorkolati energia, illetve a környezeti hömérsékletre is érzékenyebb a rendszer, nem olyan pontos. Ezen problémák kiküszöbölésére van lehetőség (pl HPA rendszerek), de ez zsebbe nyúlósabb móka. Viszont ez a rendszer adja a legrealisztikusabb működést: visszarúgás, kezelőszervek és funkciójuk, sorozatlövés, stb.
Eletromos rendszer a legkomfortosabb, viszont a legtöbb mozgó alkatrészt is ez használja. A nagy csőtorkolati energia és lőtáv, főleg pontosan itt is zsebbe nyúlósabb.

Vagy nyelsz egyet, elengeded a sniper vonalat, mész a maroklőfegyverek felé és belekóstolsz az IDPA lövészetbe. Szerintem sokkal több élményt ad, mint a statikus lövészet, otthon is könnyebb megvalósítani. Egyik fontos tulajdonság az IPSC-vel szemben, hogy kimondottan csak rendszeresített, kereskedelmi forgalomban is kapható eszközökkel (fegyverek, kiegészítők) szabad űzni. Tehát bármilyen airsoft fegyver és egy hozzá val övtok, tártok már megadja a szükséges és elegendő felszerelést.
Na persze a védőszemüvegről nem szabad megfeledkezni! Még a kertben is megtörténhet, hogy visszapattan a BB...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30020) emre válasza Szilágyi84 (#30018) üzenetére


emre
veterán

Hát én is hasonlóan indultam el. :D
Én mondjuk fiatal koromban lövöldöztem, toz8-al, légpuskával, még a megboldogult mhsz köreiben, de az airsoft teljesen új. Az első opció nekem is légpuska volt, de aztán arra jutottam hogy nem akarok a háznál olyan játékot ami komolyabb sérülést tud okozni másban, illetve a modolási lehetőség is korlátozott. Aztán jött a becsípődés az orosz AK / SVU / Vintorez vonalat illetően, és hosszú tépelődés után megvettem ezt a Cyma 099-et. Nem bántam meg, mert egy Vintorezt akartam, nem túl drágán, ez pedig árban eléggé alatta van a márkásabb replikáknak. Mondjuk olyan is, de a javítás/szerelés is a csomag része volt, mert mindig is szerettem volna hasonlóval foglalkozni. Épp tegnap raktam össze a gearboxot, pár gyári alkatrész cserés volt.
Ugyanakkor szerintem első fegyvernek fontos hogy viszonylag egyszerű, konfekció termék legyen, (az enyém nem ilyen, de vállaltam), elérhető és olcsón legyen hozzá belsőség ha hozzá kell nyúlni.
Fontos hogy a replika külső kiegészítők, (markolat, előagy, szereléksín) elég drágák, és az utólagos tuning többe fog kerülni mintha már eleve egy magasabb felszereltségű fegyvert vennél.
Hát persze hogy tervezek még vásárolni, ;] de amíg a meglévőt nem csináltam meg olyanra mint szeretném nem költök többet erre a hobbira.
Ha most vennék akkor vagy egy hasonló Cyma aeg lenne, a CM076-077-es sorozat nagyon tetszik. Vagy olyan nevesebb gyártót néznék ahol adottak az alkatrészek, hogy nem úgy kell összevadászni a replikához mindent. Erről nincs tapasztalatom melyiket érdemes választani. De gondolkodok egy egyszerűbb rugós sniperen is, vonz a viszonylagos egyszerűsége.
Azt hogy otthoni felhasználásra, célba lövésre a sniper fegyver indokolatlan, majd elmagyarázzák tapasztaltabbak. De a lényeg hogy egy átlag gyári rugós sniper lőtávját és pontosságát egy jó aeg is hozza. Komolyabb lőtáv eléréséhez meg a fegyver árát még rá kell locsolni. Akkor már inkább egy légpuska.
A motoros topikban szokták javasolni hogy vedd azt amelyik tetszik, mert neked kell együtt élni a hibáival (és mindegyiknek van valami), és sokkal könnyebb így elviselni.

Még egy link: A TÁVCSÖVEKRŐL AMBLOKK KEZDŐKNEK
Távcsőből én ezt választottam: Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30021) Atke válasza Szilágyi84 (#30018) üzenetére


Atke
senior tag

Ha ilyen célra keresnék Ezt venném szerintem:
APS APM40A3 Sub-Zero kolléga nem tudom hogy megvette-e már
De elég jó videók vannak fent youtube-on róla...
Ha esetleg szóba jön az upgrade, akkor viszont nem ez.
Vagy esetleg a használt piac airsoftbazar.hu, softair.hu, de az ugye minidg lutri...

[ Szerkesztve ]

(#30022) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Hú egyenlőre lesz pár napra való tanulmányozási olvasgatás bőven 😀
Az a helyzet, hogy még a Paintballt se próbáltam ami elvileg közelről eléggé érezhető vagy akár nyomot is hagyhat a bőrön olyan erős nem a festékre gondoltam.
Ennél pl játékban azt se tudom mennyire érezhető mondjuk közelebbi találat .
Azt viszont igen, hogy egyre jobban érdekel az egész csak tényleg utána kell nézni olvasni rendesen.
Milyen érdekes amúgy itt nálam a környéken van 3 eléggé ismert Paintball pálya , de gondolom Airsoft is . Viszont még soha nem próbáltam ismerős és felszerelés nélkül , pedig már kb 15-20 éve itt vannak amikor divatba jött,

(#30023) macilaci78 válasza Szilágyi84 (#30022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hosszú ujjú zárt öltözet és az arcvédelem itt is ajánlott.
A paintball-osok 15 J energiával 3-5 grammos, kb centis gömblövedékeket lőnek egymásra. Kékre-zöldre verik egymást.
Az airsoft jellemzően 1-1,5 J (max 3,6 J), 0,2-0,4 g, 6 mm. Inkább egy elvakart pattanás, érzkeny bőrűeknél ugyanúgy lehet kék-zöld folt.
Mindkét sportnál lehet látni elrettentő képeket felszakadt bőrről, bőr alá fúródott lövedékről, de aisorftban ez általában a MASZ be nem tartásából fakad: túl erős fegyver túl közelről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30024) N€T0X|N válasza Szilágyi84 (#30022) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ennél pl játékban azt se tudom mennyire érezhető mondjuk közelebbi találat .

Van olyan, amit megérez az ember rendesen. :D De annyira nem vészes, nyoma lehet, de fájni nem fáj sokáig. Ujjperc, védtelen nyak/áll/fej - ezeket azért érzed egy jó darabig, ha rádlőnek, közelről, 1-2 méterről (kaptam már tökösmákost, az se vicces, de kibírható). Egyéb részeken kb. egy darázscsípés, de csak pár percig, védelem alatt meg az is előfordul, hogy nem veszed észre (engem lőhetnek mellbe egy méterről napestig, nem adja át az energiáját a bogyó a négy rétegen át - csak annyit, hogy észrevegyem, hogy eltaláltak, de nem több).
Nekem jellemzően azok a lövések hagytak napokig ronda foltokat, amiket csak itthon a tükörben vettem észre, de nem emlékeztem rájuk, hogy mikor, hogyan kaphattam. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#30025) #56573440 válasza Szilágyi84 (#30022) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha viszont játszani is kell nagyon nem javasolt a "mesterlovesz" szerepkör... Meg az airsoftban alapvetően soha nincs olyan nagyságrendű elonyod lotavban mint a való életben, cserébe a tuzgyorsasag 0. Egy 50k huf-os arcturus bármi ello vallalhatoan 50-re, szórni fog, de a gyári tárban van vagy 400 bb, szóval ki lehet mozogni... Nem mellesleg kötelező mellé a másodlagos fegyver, mert 20 méteren belül nem lohetsz... Valami arcuturs m4/ak jelenleg szerintem tökéletes választás játékra...

(#30026) DNReNTi válasza #56573440 (#30025) üzenetére


DNReNTi
őstag

En nagyobb jatekokon, ahol van is ertelme, eleg sokat jatszom "csipa" - de utalom ezt a szot :D - szerepben. Igy kiegesziteskeppen meg annyi, hogy a sniperezes elegge luxi is. Egy valamire valo sniper replika 100k+, egy igazan jo meg inkabb 200k. A legjobbak meg meg ezektol is dragabbak. Plusz egy tavcso, tarak, egyeb tetszoleges kiegeszitok. Egy a sniper melle amugy is kotelezo (MASZ), hasznalhato, gazos sidearm megint 30-40k minimum. Tarakkal, tokkal vonoval siman 50-60k. Egy nem aliexpresses ghillie suit mondjuk 20k, de ez is inkabb tobb. Egy KMCS cucc mai arfolyamon tobb mint 70k. Szoval mondjuk egy hasznalhato replika a kiegeszitokkel (150k), egy sidearm (50k) es a alca (20k) osszesen legyen atlag ~220k. Es akkor nem szamoltam bele, amire amugy is szukseg van... Bakancs, szemuveg, gyakorlo ... es a meregdraga nehez BB. :D

Azert az priceless mikor a Fb ismeroseid a kifuto 20k-s Zara naciban szelfiznek a plaza mosdojaban es azt gondoljak urak... aztan te kimegy az avarba fetrengeni a bogarakkal egy szumma ~300k-s dresszben, azert hogy muanyag lovedekekkel lovoldozz masokra. :D

Szoval nem csak nem egyszeru "csipazni", de legalabb K draga is. En inkabb ki sem szamolom mennyi penzbol fetrengek a kullancsokkal. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30027) danzas007


danzas007
csendes tag

Aki kíváncsi az MPX projektre, nálam lehet tapizni Budapesten. :R


- 3 állásos tus
- Valódi rugós mechanizmussal ellátott butterfly handle
- Felhúzásnál kinyitja a porvédőt
- Működő kétoldalas tárkioldás
- Dummy bolt catch
- Nagy vonalakban az eredetivel megegyező szerelés
- Sokféle aftermarket/fém alkatrész jó hozzá AR platformon belül

[ Szerkesztve ]

(#30028) f4lcon


f4lcon
őstag

én is csináltattam 3D nyomtatással airsoft alkatrészt, egy kollégám modellezte le nekem a tus adaptert


nyilván kell csiszolni rajta, hogy szép is legyen, de nekem ez már előre lépés :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#30029) emre válasza f4lcon (#30028) üzenetére


emre
veterán

Gyanítom erre az alkatrészre lenne vásárlói igény.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30030) macilaci78 válasza emre (#30029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt lovagolta meg a 5KU is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30031) danzas007 válasza f4lcon (#30028) üzenetére


danzas007
csendes tag

Nyomtató függő, hogy melyik kész modellt kell csiszolni. Orientáció se mindegy. Végtelen beállítási lehetőségek közül lehet válogatni. :O

A réteg elcsúszás legnagyobb jele annak, hogy a váz nem merev és axiális kilengése van a nyomtatónak. Ha pl. kettő nyomtatott alkatrész nem passzol egymáshoz, vagy szorul, akkor overextruding lép fel, azaz túlnyomja az anyagot a gép. Ezeket az apró dolgokat fizeted meg egy több száz, vagy milliós gépnél. Azok konyhakészek. De egy occso kínaiból is lehet elég jót építeni... :U

(#30032) #56573440 válasza danzas007 (#30031) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért home use egy ender 3 v2 vagy fölötte már teljesen vállalható cuccokat lehet csinálni komoly guccsizás nélkül is. Nyilván egyszerűbb a Prusa, de egy rendesen kiszintezett bowden rendszeres creality is meglepően szépen tud dolgozni amennyire látom. Pont most agyalok beszállni abba a buliba is, cimbinél pont az e3v2-őt fogdostam meg, nyilván lehet okosságokkal telepakolni, de na... Messze vállalható az is már

(#30033) danzas007 válasza #56573440 (#30032) üzenetére


danzas007
csendes tag

Maga kategóriájában nagyon túlárazott az ender széria. Csak azért szeretik a laikusok, mert érintőkijelző, szép letisztult kinézet, meg azért halk, mert nagyon lassan nyomtat gyárilag...

Egy prusával jobban járnál. Cca 6 éve dolgozok nyomtatókkal. A legolcsóbb, leggagyibbtól használtam már több száz ezrest is. Egy szint felett nincs különbség, minden csak a slicer-en múlik, vagyis a gcode-on.

Alacsony kategóriában azt kell eldöntened, hogy vállalható minőséget szeretnél, vagy gyors nyomtatást. Gyári felállásban ez a kettő nem lesz sajnos. :R Szívesen segítek ha tanácstalan vagy.

(#30034) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy jól emlékszem e? Az SSX23-hoz jó az ST23 (STTI) tár?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#30035) DNReNTi válasza f4lcon (#29971) üzenetére


DNReNTi
őstag

Velemeny a T238-rol?
En is tervezek rendelni a ket AEG-be.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30036) macilaci78 válasza DNReNTi (#30035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyelőre csak az M4-be tettem be és a programozása még várat magára.
Az 1-es lövést, full autot szépen hozza, a dugattyú mindig elöl áll meg, alacson akkufeszt is szépen érzékeli és nem engedi gyötörni az akkut.
Folyamatosan van egy készenléti áramfelvétele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30037) DNReNTi válasza macilaci78 (#30036) üzenetére


DNReNTi
őstag

En hasznalni akarom a precocking funkciot, viszont nem tudom, hogy akkor van e mod a rugo fesztelenitesre a jatek vegen, vagy mindig ujra kell majd programozni a jatek elott es vegen, hogy hol alljon meg a dugattyu. :D Az kicsit kenyelmetlen lenne, viszont nem tennem le hetekre, honapokra a replikat befeszult rugoval.

Errol esetleg van infod?
Amugy szimpi cucc ezert a penzert.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30038) f4lcon válasza DNReNTi (#30035) üzenetére


f4lcon
őstag

sajnos nem az optikai modulosat kaptam meg, így az, amiért vettem nincs meg benne, enélkül meg egy sima AB fet nagyjából... annyi, hogy belül van a GB-ben és kiváltja a tűzkapcsolót, de nekem ezzel eddig sem volt problémám (tűzkapcsoló) mert 350 FPS-el játszom

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#30039) DNReNTi válasza f4lcon (#30038) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mondjuk az ugy mar nem akkora uzlet. Egy AB fetet 5-6k-ert is lehet venni, ez meg 2x annyi. :D Legalabb refundoltak, vagy valami?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30040) Atke válasza macilaci78 (#30036) üzenetére


Atke
senior tag

tavaly nyáron vettem egy bigrrr dropin mosfetet
fasza cucc volt,ami bajom volt vele, hogy mágnes volt a jeladó,amit a sector-ba kellett tenni... Ebben a t238-ban van ilyen ?

(#30041) f4lcon válasza DNReNTi (#30039) üzenetére


f4lcon
őstag

kaptam $15 refundot, pedig vissza akartam küldeni a teljes összegért cserébe, de nem volt hajlandó belemenni.... így most kb 6 ezerért van egy sima AB fet-em, na jó, programozható szóval nem annyira sima azért

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#30042) Atke válasza f4lcon (#30041) üzenetére


Atke
senior tag

annyiért érdekel ;] (hülye kérdés, gondolom mikrókapcsolós?)

(#30043) macilaci78 válasza Atke (#30040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Korábban linkeltem, melyiket vettem.
v1.7 a ver2 GB-ba, és v3.1 a ver3 GB-ba.

A v1.7 két részes, rendes optikai érzékelős, a felhúzó fogaskerék azon részét érzékeli, ami a dugattyút húzza fel, illetve az elsütőbillentyű mozgását nézi. A fogaskerékre semmit nem kellett rakni.
A tappet plate marad a GB-on, de a cut off lever kijön és a cut off lever csavarja tartja az alsó részt. A komplett tűzkapcsoló kapcsolókéssel, rugóval együtt jön ki.
Van egy extra érpár, ami elvileg a motoros tárnak ad áramot, de tippem szerint simán rá lehet kötni a tracer-es hop up kamrát is.

A ver3.1 is optikai, de csak alsó része van. Az optikai érzékelő az elsütőbillentyű mögötti kis szarra ragasztott fehér prizmát érzékeli.

DNReNTi: majd szkennelem a manual-t és kihámozod belőle.
Nekem nagyon fontos volt, hogy a GB-ban elférjen, mert az akku mellett a tuscsőben még az akkucsati sem fér el, így saruval oldottam meg az akku csatlakoztatását.

Az előfeszítéssel kapcsolatos kérdésedre nem tudok válaszolni. Be tudok lépni a menübe, tudok állítgatni ezt-azt, de nem tudom elmenteni a beállításokat.

Akinek kedve van, szívesen adok lehetőséget próbálgatni (Budapest XI. ker.), kb 4 méteres rálövési távolsággal.
Megrendeltem egy PCU tracert is, elvileg úton van már.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30044) f4lcon válasza Atke (#30042) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyen v1.1-et kaptam
T238 v1.1 optical mosfet for V3 gearbox overview and installation - YouTube

még az is lehet, hogy ez a továbbfejlesztett verziója ennek: [link] és akkor az eladó se tudta miért ad vissza $15-öt :D (meg én se tudtam miért akarok olyat, de mivel annyira ragaszkodtam hozzá és refundot is indítottam, szerintem benyelte inkább a pénzt és hagyott a fenébe)
még nem találtam táblázatot, hogy a 3.1 mivel fejlettebb, mint az 1.1 (és az 1.0)

szóval egyelőre nem eladó

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#30045) Atke válasza macilaci78 (#30043) üzenetére


Atke
senior tag

Tudom, láttam de a képeken nem láttam hogy van vagy nincs mágnes...

Most forrasztottam ,volna, új kapcsolót V2-be, elvileg SHS... Lefolyt róla az ón... A régi kapcsolóra minden további nélkül tudtam forrasztani, de az újra, ha rajta is maradt, ujjbeggyel simán le tudom szedni. pasztát meg egyéb cuccot nem használtam. Kicsit kapargatni kellett volna vagy van valami trükkje?

[ Szerkesztve ]

(#30046) DNReNTi válasza Atke (#30045) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem art kicsit csiszolni rajta, vagy erdesiteni rajta szikevel, csavarhuzoval. En amugy szoktam hozzaadni pasztat is.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30047) macilaci78 válasza Atke (#30045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Paszta, vagy folyatószer és zsírmentesítés után is érdemes érdesíteni, mert lehet rajta lakk bevonat is.
Én lusta voltam forrasztani, csípőfogóval levettem a villanytárhoz menő vezetékeket és kész. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30048) emre válasza Atke (#30045) üzenetére


emre
veterán

Rézhez rozsdamarót szoktam folyasztószernek használni, ecsettel kicsit át kell kenni vele.
De már egy ideje van itthon rézcső forrasztáshoz szükséges folyasztószer is. Mondjuk az nem jó gyantás ónhoz ha jól tudom.
A régi már ónozott volt, azért nem volt vele gond. Ha olyan a vezeték a lakkot kell lecsiszolni róla.
A forrasztó ón amit használsz gyantás?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30049) Atke válasza emre (#30048) üzenetére


Atke
senior tag

gyanítom nem, mert nem sárgás az égéstermék :DD Lidl parkside soldering station...meg valami ős régi ónom is van. visszament a régi csati,jó hogy megvettem az új shs-t, mondjuk az is valami ilyemi lehetett,szép piros :D csiszoláson gondolkodtam én is.no mind1, majd meglátjuk,ránézésre jó, bár a motor sarus vége mocskos hosszú lett

Amúgy nem is éri meg ha minden kell. itthon kb 6-8000ha mindent cserélsz, saruk,kábel,csati vezeték +a szívás(+fet ha kell) 11-12 ezerétt meg dropin mikrokapcsolós fet,és programable és brust mód....

[ Szerkesztve ]

(#30050) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,
Elkeszult egy video, amit mar ugy gondoltam erdemes lehet megosztani itten' elerheto. Minden jellegu (le)epito kritika erdekel. :) A felvetel meg tavaly tavasszal keszult, de a videot csak mostanaban dobtam ossze. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.